BlostUoil MATSTE BERICHTE^ bemiddelend voorstel wil doen, ongeveer van de strekking der door de heeren Limburg en Tvdemau ontwikkelde denk beelden dan wordt hel geheel en al twijfelachtig of het de moeite Loont nu mi na te speuren wat gister de heer D u y s heeft te berde gebracht in een rede, waarin hij de stelsels Treub en Talma vergeleek en op de rechterzijde een reeks politieke pijlen afschoot; of we-1 hetgeen de heer Teenstra nog aanvoerde tegen de 'tot de linkerzijde gerichle verwijten Het meest trof ons nog, toen deze spreker vroeg Hoe durven de heeren van rechts staatsarmenzorg een pestilentie noemen'!1 de uitroep van den heer Marchanl Daar zullen ze plezier van hebben' En nog altijd is er geen regecrings- antwoord in 'l zicht De voorzitter heeft gedaan gekregen dat er vandaag en mor gen ook avondziltingen plaats zullen hebben- Maar het is zeer de vraag of men dan gereed zal komen met de algemeene beschouwingen over de Ouderdomswet. betrokken personen zullen een verzoek Ier hunner gemeente, onder overlegging daartoe moeten doen bij den burgemees- van een geneeskundig attest. De Minister van landbouw, nijverheid en handel meent te mogen verwachten, dat zoodra algemeen bruin tarwebrood zal moeten worden gebruikt, dit voor hen, die te voren gewoon waren wittebrood te gebruiken, geen reden zal zijn om zich te bedienen van het goedkoope bruin tarwebrood, dat op broodkaarten wordt verkrijgbaar gesteld Staking b ij de H o 11 and- Amerika lijn. De bespreking der voorstellen van de- directie door hel stakend personeel leid de lot de meening dat een bevredigende oplossing niet verkregen was, en dat der halve nog niet tot aanmonstering kon worden besloten. DITRTETOESLAG Verschenen is de Memorie van Ant woord op het. Voorl. Verslag der Tweede Kamer nopens de wetsontwerpen betref fende tegemoetkomingen wegens duurte van levensmiddelen Bij het beantwoorden van de opmerkin gen en beschouwingen, tot welke de w o aanleiding gaven, mag zegt de regee ring drieërlei worden vooropgesteld, Het voorstel vindt zijn grondslag 'in de verhouding van den Staat tot zijn perso neel als werkgever tot werknemer. Het karakter van hel voorstel wordt bepaald door de wenschelijkheid bij te dragen ter voorziening in de moeilijkhe den, welke, als, gevolg van de buitenge wone omstandigheden, in het bijzonder met betrekking tot de aanschaffing var levensmiddelen zijn ontslaan voor diege nen van evenbedoeld personeel, die .hel minst ruim bezoldigd worden De toestand van 's Rijks financiën Iaat niet toe zoover te gaan als niet slechts de betrokkenen zeiven, doch, blijkens het Voorloopig 'Verslag, ook vele leden 'der Kamer wenschelijk achten ZOMERTIJD. Met eenige verwondering zullen velen hel bericht lezen dat op het voorstel van de Nederlandsche spoorwegmaat schappijen lot invoering van den zo mertijd van hoogerhand afwijzend is be schikt Misschien dat die afwijzing speciaal betrekking heeft op den vorm van het verzoek. Immers de Amslerdamsche tijd is bij de wet ingevoerd, en kan dus slechts bij de wet veranderd worden. Inmiddels hcefl de Jieer van Doorn, lid dor Tweede Kamer aan de regeering ge vraagd of wijziging der wet in dat opzicht nir-1 gewenscht is, ten einde besparing van kunstlicht in de hand te werken NEDERLAND EN DE OORLOG. Opnieuw bruinbrood voor geschreven' We moeten weer aan het bruin brood want de tarwevoorraad is te gering Onze regëering deelt moe dal teuge- volgc van het 'vooral in den laatsten tijd steeds bezwaarlijker scheepvaartverkeer de aanvoer van tarwe kleiner is gewor den dan met 't oog op t maken van eeu voorraad wenschelijk geoordeeld mag worden. En er doe» zich nu nieuwe moeilijk heden vöor. Zes schepeu van de Hollaild^Afaéi'ika lijn, bestemd om in Apvil circa 45.QQQ ton regeeringstarwe van Amerika te verscli pen, worden hier reeds geruimen tijd op gehouden tengevolge van een geschil tus- schen directie en personeel, en zullen dus ook bij spoedige oplossing van dit ge schil, veel laler dan verwacht was, de tarwe kunnen aanvoeren; twee andere schepen bestemd om na aankomst Rotterdam tarwe te gaan halen, zijn met schade op zee aangetroffen, terwijl een derde schip wegens schade moet worden gedokt Hoeveel schepen nog in een lijke omstandigheid zullen komen, is uil den aard der zaak niet aan te geven .bodewijk van Nassau" van den Kou Wcsl-Indischen Maildienst, geladen met chili-salpc.ter voor de Nederlandse!» geering, wordt reeds sedert 22 Maart in de Downs vastgehouden Deze boot was voor haar volgende reis ook bestemd voor den aanvoer van graan Ook de voortaan le volgen reisroute om het Noor den van Schotland zal, zooals van zelf spreekt, den duur van de reis aanmerke lijk verlengen Van l'l dezer af zullen de meelfabri kanten voorloopig geen tarwebloem meer mogen malen Zoodra de in den lande bij de fabrikanten en bakkers aanwezig*: voorraad bloem is verbruikt, doch in ieder geval uiterlijk van Maandag 24 April af. zal slechts bruin tarwebrood (brood van ongebuild tarwemeel) gebakken mo gen worden Hel rijks graanbureau zal cellier op verzoek van de burgemeesters bloem beschikbaar stellen ten behoeve van die pe.rsonen, voor wie op medische gronden het gebruik van bruin tarwen brood onraadzaam geoordeeld wordt. De Tubantia en Palembang. In een artikel naar aanleiding van de uitspraken van den Raad van Scheepvaart schrijft de Nieuwe Crt. ..Onze regeering staat tegenover twee oogenschijnüjk absolute ontkenningen schuld (de Duitsch-Oosienrijksche en de Britsche; die voorzoover men zien kan zonder zich in avocasserieën le begeven, elkander uitsluiten Met een non liquet lean en mag zij zich niet tevreden stel len, nu het voor haar vaststaat, dal on danks die ontkenningen, welke zij niet kan aantasten noch verwerpen, de Ne derlandsche schepen door torpedo's van een der oorlogvoerende partijen zijn ver nietigd. Het eenige wal haar thans naar onze meening te doen staat is, gelijk wij reeds vroeger schreven, zich tot de ont kennende mogendheden te wenden, de zen de thans onverklaarbare positie voor te leggen en te verzoeken haar krachtig bij le staan in de oplossing van hel raad sel. allereerst door de gronden mede tc deelen waarop de ontkenning berust, Het tot liet doen van zulk een verzoek onmis bare uitgangspunt bezit onze regecrinig thans in de uitspraken van den Raad voor de Scheepvaart. Moge zij spoedig handelen het Ne derlandsche volk zal haai* dankbaar zijn, zelfs indien haar handelen onverhoopt ten slotte niet tot het bekomen van ze kerheid leidt. En moge het spoedig iets vernemen waaruil blijkt dat de regeering handelen zal. Dr, Colenbrander heeft naar ons hart gesproken in de April-Gids: Nederland) Is verplicht het uiterste le doen om deze zaak tot klaarheid te bren gen; het i s het verplicht aan zichzelf, aan alle andere neutralen, aan beide oorlog voerenden die geen yan tweeën onder een verdenking mogen blijven liggen waarvan de - resultaten van een voortgezel onder zoek hen zouden kunnen bevrijden; het is het verplicht aan de zaak van eer trouw in het algemeen. In totale onwetendheid af le wachten of deze opvatting ook die van zijn regec- is in een zaak die elk Nederlandsch gemoed in opstand gebracht heeft, kan zelfs van het geduldigste volk niet ge vergd worden. - o Verklaring van de Frarische regeer ing Officieel). Hel departement van bui- tenlandschc zaken deelt mede, dat de Fransche gezant met machliging van zijr. regeering aan den minister van bui- lenlanttecfte zaken de verzekering heeft ;egevén, dal noch Frankrijk, noch een an zijn bondgenoolen er ooit een oogen- blik aan heeft gedacht, rechtstreeks ol zijdelings de onzijdigheid van Nederland of de onschendbaarheid van zijn grond gebied aan le tasten, onder bijvoeging, dat de laatstelijk te Parijs gehouden con ferentie der geallieerden zich in liet heel niet met Nederland heeft bezig ge houden waarin door de ontploffing een gat van ongeveer 12 meter wijdte geslagen is, naar baven is gekeerd- Het boord ligt ongeveer 10 meter onder de wateropper vlakte. De duikers onderzochlen de bovendek ken en daalden door de genoemde ope ning in het schip af. Overblijfselen van een torpedo of mijn werden niet gevonden en er werden ook geen bijzonderheden ontdekt die eenig licht in deze zaak zouden kunnen ver-' spreiden Hit andere bronnen 'zijn echter zeer belangrijke aanwijzingen omtrent de ver moedelijke oorzaak der ramp verkregen, Behalve de reeds in de mede,deeling van Zaterdag 25~Maai*t genoemde stukken me taal, welke gevonden zijn in twee sloepen van de Tubantia", cn waarvan een stuk met vrij groote zekerheid als een deel van de bronzen luchtkamer van een torpedo werd herkend, zijn ook in een andere sloep van de Tubantia die op 1 April jl door de Nederlandsche torpedoboot G 3 op Terschelling is aangebracht, stuk jes metaal gevonden. Een daarvan is een stuk van een onder deel van liet mechanisme van een torpedo gemerkt met een ingeslagen, mm er waardoor in verband met het feit, dat voor zoover bekend torpedo's niet bronzen luchtkamers alleen door de firma Schwarlzlcopf worden gemaakt ver moedelijk de identiteit van de torpedo die de Tubantia trof, zal zijn vast b stellen. (medewerking der JD ;u i t che regeering is daartoe in e roepen. Engelsche steenkolen Men meldt uit IJmuiden aan de N R CL: Volgens order van hel Engolsche con sulaat-generaal mogen de IJmuidöj? stoom visscherij schepen niet met Engelsche steenkolen geladen worden .tenzij de ree- derij er borg voor staat, dat de visch. door Ireilers, met Engelsche kolen gela den, gevangen, niet naar Duitschland uit gevoerd wordt Aangezien niet de rcede- rijen de vïsch e.\porieeren, doch de han del, en de eerstgenoemde» die verzeke ringen niet kunnen geven, worden de ni, F.r0elsche kolen geladen schepen lee: gehaald en van Duitsche steenkolen voor zien HET ONDERZOEK VAN DE TUBANTIA. Officieel). Het departement van ma rine deelt mede, dat liet stoomschip „W dan" Dinsdag 11 April ïfamiddags 5.uur te Maassluis is teruggekeerd van het on derzoek op het wrak der Tubantia, Hel wrak ligt op een afstand van ongeveer 6.2 zeemijlen in de richting Oost i/g Noord, op ongeveer 51 graden, 18 mi nuten 40 seconden N B en 2 graden 50 minuten O. L van Greenwich De gunstige weersgesteldheid en bijzon dere helderheid van het water óp Zon dag en Maandag* ga veil gelegenheid het wrak nauwkeurig door een duiker te la ten onderzoeken. Het schip ligt bijna geheel plat op zijn bakboordzijde zoodat de- stuurboordzijdi GRAANAANVOER UIT AMERIKA. EN DE STAKERS. Hel Bestuur van de Zeevaartvercenigiug .Volharding" te Rotterdam deelt liet vol gende mede; Het bericht der Regeering, dal zij ook door het geschil over de,arbeidsvoorwaar den aan de Holland—Amerikalijn zich noopt gevoelt een verbod tol het malen an bloem en het bakken van witbrood af le kondigen, geeft aanleiding tol het maken van eenige opmerkingen. Door de Regeering wordt medege deeld, dat nu reeds geruimen tijd 6 sche pen van de Holland—-Amerikalijn worden opgehouden In werkelijkheid zijn het er slechts drie, nml. de „Rijndam" en de .Noorddijk". die 16 dagen zijn opge houden, en het s.s. „Oosterdijk", dat sedert 8 dagen voor verlrék gereed ligt. Hel tijdverlies, door het ophouden dezer schepen slaat nu gelijk met het verlies van een Noord-Amerikaansche reis van hel schip en dus is de Regeering door het geschil in haai* aanvoer hoog stens 10.000 ton tarwe ten achter. Natuurlijk lean, indien het geschil lang duurt, voor meerdere schepen oponthoud worden veroorzaakt en zou dan de graan- aanvoer moeilijkheden kunnen onder vinden. KATOEN. l)e Regeering zal voor den uitvoer an katoen producten consenten van uit- oer beschikbaar stellen, echter alleen aan fabrikanten. De katoenfabriekantc-n hebben inmiddels den geheelen voorraad producten en grondstoffen onder N. O. T-verband gebracht. De fabrikanten hebben tevens aan de uitvoerende commissie van de N O. T de belofte afgelegd ,gecn consenten aan te vragen voor landen, waar heen krach: ten? de N O. T bepalingen geen uilvom* mag plaats hebben Door deze regeling is ten slotte een oplossing gevonden, zijn de in de nijverheid werkzame ar beiders gevrijwaard voor werkeloosheid UIT DEN HAAG- Tweede K am e r. Bij de voortzet ting der algemeene beschouwingen over de Ouderdomswet verklaarde de heer De Meester er zich over te verbazen, dal gesproken wordt van een overhaaste be handeling. Het ontwerp is eerst 5 maan den na de verschijning van de memorie van Antwoord aan de orde gesteld. Ilij komt op legen hetgeen te verslaan wordt gegeven in de rede-Rutgers, dat de vrij zinnigen op onedele motieven tot hel Staatspensioen zouden zijn bekeerd De heer Rutgers protesteert legen deze uiting. De voorzitter verklaart, geen beleedi- ging te hebben gezien in de woorden van den heer De Meester en deze heeft zich bereid verklaard deze woorden terug te nemen als de heer Rutgers verklaart een andere dan de veronderstelde bedoeling le hebben gehad. De neer Sannes gaat van harte met hel ontwerp mede, dal den weg zal banen lol Staatspensioen, zooals de soc.-dem. dat wenschen. Hij ontkent, dat het ont werp het vernederend karakter van ar menzorg zou hebben MR. TROELSTRA,/ De „Avp meldde gisteren,' dat mr. P. J. Troelslra Zaterdag a,s. naar Nederland zou terugkeeren. „Het Volk" zegt echter, reden te hebben aan de juistheid vau dit bericht te twijfelen. Fnkele dagen geleden toch schreef mr. Troelstra, dat hij zijn terugkomst, die op half April was bepaald, eenige weken had uitgesteld. UIT AMSTERDAM. Men meldt ons uit Amsterdam De laatste dagen hebben verschillende besprekingen plaats gehad, om tot een leenaaering te komen tusschen de expe diteurs, de bevrachters en de schippers In deze conferentie is veel, wat tot nu toe tot conflicten tiad aanleiding gege ven, opgelost. Gebleken is, dat men in het algemeen van expéditeurszijde niets le gen beurllijsten en vaste tarieven heeft Deze commissie zal tot taak hebben de beurlregeling in orde te maken, de tarie ven zoo noodig te verbeteren en verder onder het oog le zien, wat daarmede in verband staat. De directeur van de IIandelsinrichting heeft ten slotte de h eieren bij elkaar ge bracht en gisteren hebben de bestuursle den van de Vereenigingen van Expedi teurs, bevrachters en schippers een bij eenkomst plaats gehad. De conferentie heeft besloten een comité samen te stel len uit 13 personen bestaande. Uit deze commissie zullen voorts 3 le den gekozen worden die dagelijks toezicht zullen houden op de beurtlijst Alle geschillen zullen worden onze 3 personen. Men hoopt deze kwestie langs vrede- lievenden weg tot oplossing te brengen. DE POKKEN TE AMSTERDAM. ■Sedert de laatste dagen is weder een persoon, lijdende aan pokken, een vrouw, in hel Wilhelminagasthuis opgenomen en werd een in observatie zijnd persoon naar de ziekenbarak overgeplaatst. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.18 u. 5 o/o Nederland 101%—101"/»; 2% Nedeil. W. Schuld '~i5/859% 3 o/o do. Oblig 70%70' °/o do. 'Certif. 70-70%., 4 o/o Russen 55, willig.' Kon. Petrol Aand. 572—579, willig; Gecons. Holl. 179; Zuid Per lak 78%; Amslerd rubber -184—185; Nederl. do 67; Ned Amerik vaart 362—363; Nieuwe do. 358; Kon Holl Lloyd IGt, Kon, Ned. Stoomb. Mij. 165—167. Prolongatie 4 o/0. Anaconda 167; Steels 74%--74, flauw Denver 10%; Erie 32; Miss. Kansas Texas 4%; Car Foundry 611/2; Hide Leather Common Marine 17; Prefered do 65%. zwalcCert v Obi do 84%; Max well 22%; Cigars 52%,* Stuclcbaker 132; southern Shares 17%. EEN VERDEDIGING WASHINGTON, 12 April liet ant woord van Groot-Britanje op de nota's van Amerika over het weghalen van 38 Oostenrijkers, Duitscliers en Turken van. hel s.s „China" bij Shanghai, is door bet departement van buiteul. zaken openbaar gemaakt. In dat antwoord wordt de ar restatie verdedigd, omdat de vijanden <|er geallieerden wapens vervoeren om naar Indiê te brengen en zich aan misdadige - complotten schuldig diaken. Verder wordt beweerd, dat indien de personen met hunne handelingen hadden xunnen voortgaan, zij de neutraliteit van Amerika in gevaar hadden gebracht In den legenwoordigen oorlog zoo zegt de nota bleek dat de vijanden van Groot Brittanje geen grens trekken tusschen de beide methoden, waarmede zijde overwinning willen behalen. Op verschillende punten der aarde, ook op neutraal grondgebied, zijn vijandelijke aanslagen ontdekt, die liet karakter droe- 1 ;en van revoluli'onnaire samenzwering ïr wordt gewezen op de vele Duitsche samenzweringen in de V. Sl. en gezégd dal de aanvrage om vrijgeleide voor Duil- schers, che uil Amerika terugkeeren, ge baseerd was op de erkenning, dat zij die niet daarvan zijn voorzien, mogen worden gevangen genomen Verder meent de nota dat de Ver Staten gezien deze feiten niet zulten volhouden de gevangenneming der Duit- schers in Shanghai onwettig le verklaren. BENOEMING GEDEPUTEERDE STATEN N.-IIOLLAND Heden had in een buitengewone zit ting van de Prov. Staten van Noord-t Holland de verkiezing plaats van twee leden van Gedep. Staten (vacatures, ont staan door de benoeming van den heer mr, J. Kappeijne van de Coppello tot lid der Eerste Kamer, en het bedanken an jhr. G. L. Boreel). Ge.kozen werden mr. M. Slingerberg te Haarlem en jhr. mr. D. E. v. Lennep te Heemstede. Beide heeren hebben hun benoeming aaiigenQjnen. DE DUIKBOOTOORLOG. BARCELONA, 13 April. Het Neder landsche s.s. „Davermi", komende van Mexico, lieeft alhier 9 opvarenden ont scheept van het Russische zeilschip „Im perator", dat door een Oostenrijkschen onderzeeër was getorpedeerd. Van de geredden waren er verschei dene gewond. AMERIKA EN DE DUIKBOOTEN. WASHINGTOU. 12 April. Dc Ameri- kaansche autoriteiten, nadat zij hel over- zichl der Duitsche nota lazen, hebben verklaard dat al het bewijsmateriaal omtrent de door duikbooten veroorzaakte ongevallen, die sinds de Lusilania-kwestie plaats hadden samengevat zullen worden in een nieuwe nota aan Duitschland, die a. t w hel laatste woord der Unie inzake de onwettige aanvallen op vreedzame schepen, waarop zich Amerikaansche bur gers bevonden, zal vormen DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN. 13 April Westelijk oorlogstooneel. In hel algemeen heeft zich door de vrij ongunstige waarnemingsLoestanden, die gisteren heerschten, geen belangrijke gevechtsactie ontwikkeld. Echter bleef aan weerszijden van de Maas, in de Woevre-vlakle en op de hoog ten ten Z O. van Verdun de artillerie- actie levendig Ten Z O van Albert nam een Duitsche patrouille in een Engelsche loopgraaf 17 man gevangen. Een Fransche gasaanval in de streek ten N O. van Compiégne had geen succes. Oostelijk oorlogstooneel Ten Z van het Nanotsj-meer werd het vuur der Russische artillerie aanmerke lijk sterker Ten O. van Baranowitsji werden aan vallen van vijandelijke afdeelingen afge slagen. Balkan oorlogstooneel. Niels nieuws, e BIJ VERDUN. PARJJS. 12 April. Een aanval van de •Duitschers, op Mort-Homme gedaan, had geen succes. Tusschen Douaumont en Vaux verflauwde de artillerie-activiteit en bleef de verwachte aanval uit. VAN DUFfSCHE ZIJDE BERLIJN, 13 April Naar aanleiding van hel bericht, dat de Portugeezen Kion- g'a hebben veroverd, verneemt Wolff's bureau ter bevoegder plaatse, dat Ivionga in hel Zuidelijk gedeelte van de Rowu- moriding ligt, in een driehoek, die tot Duilseh Zuid-Oost Afrika behoort Dit gebied is-door de Ruvoma, welke •hans gewassen is, van het overige Duit sche gebied gescheiden en daarom dus blijkbaar door de Duitschers ontruimd, en vervolgens bezet door de Portugeezen Van een herovering kan geen sprake zijn daar Kionga nimmer in Portugecsch be zit was. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER AKTE-EXAMENS. Bij de heden gehouden akte-examens wer den 8 mannelijke candidaten ge-ëxami- neerd, die allen slaagden, namelijk de heeren; G. van den Abeele, J. L. J. Bas ting, M. Beuoker, A. Bertram en L. J. Bol, allen Middelburg; H G Boer. D. J Galle en A. Jansen, allen Terneuzen, AANBESTEDING. Het Bestuur van den Noord Heenpolder te Steenbergen besteedde Dinsdagnamid dag jl. aan het verhoogen en verzwaren van den gelieélen buitendijk met bijko mende werken. Ingesclireven werd door W. Diepstraten le Ilooge Zwaluwe voor f 9800; J. Heijmans, Roosendaal, f8900; M. Jacobs, Goes, f 8720; A. Noorddijk, Tholen, f 8330; C. Poot, St. Maartensdijk, f 8300; A, Verhage, Made, f 8200; J. B Hussaerts, Woensdrecht, f 7980; en J. J. Geluk, St. Philipsland, f 6984 Gunning voorbehouden. OPKOMST UITGESTELD. Ofifcieel.) Door het departement van oorlog wordt medegedeeld, dat in ver hand met voorkomende gevallen van,nek kramp in verschillende gemeenten van ons land, de ofpkorasl van miliciens der lichting 1916 en landsbormmannen die in het tijdvak van 16 tot 20 April ek was vastgesteld, tot een nader te bepalen tijd vak wordt uitgesteld. DUITSCH LEGERBERICHT BERLIJN. 12 April. Westelijk oorlogstooneel Bij La Boiselle, Westelijk van Albert, brachl een kleine Duitsche afdeeiingbij een nachtelijke onderneming legen de Engelsche stellingen -29 gevangenen en een mitrailleur binnen Westelijk van de Maas vielen de Fran- schen tevergeefs onze linies ten N. O van Avocourt aan en bepaalden zich ove rigens tot een levendige bedrijvigheid ran hunne artillerie. Aan den Oostelijken oever brachten drie door hevig vuur voorbereide tegen aanvallen op den Peperheuvel den vij and slechts groote verliezen, doch geen voordeel. Twee maal gelukte het den stormloopenden troepen door ons sper vuur te dringen. De derde aanval mis lukte voor onze hindernissen en door ons milrailleurvuur. In het Caillette-bosch hebben wij v,oel voor - voel terrein gewonnen tegenover den hardnekkigen tegenstand van den vij and. In een luchtgevecht viel een Fransch vliegtuig bij Ornay in de Woevre-vlakte naar benedon. De bestuurder werd ge dood. Oostelijk oorlogstooneel. Bij Garboenowska ten Z. W. van Pwinsk, werd een nachtelijke aanval van verscheidene Russische compagnieën af geslagen. B a I k a 11-0 orlogstooncel Niets nieuws BEMOEIINGEN VAN HET VATICAAN. De correspondent van „De Tijd" te Rome seint Naar ik uit wélingelichte bron verneem', worden ten Valicane stap pen overwogen om naar aanleiding van de redevoeringen van den Duitschen rijks kanselier en Asquith langs diplomatieke» weg zekere vragen le stellen. FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 12 April, 3 u. Ten W van de Maas hebben de Duil- schers dezen morgen een aanval gedaan met gebruikmaking van brandende vloei stoffen, op de Fransche stellingen in het bosch van Caillétte tusschen Cumières en Mort Horamc, De DuiLsehers zijn overal teruggedre ven. Ten Oosten van de Maas groote bedrij vigheid der artillerie tusschen Douaumont en Vaux,

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2