Ingezonden Mededeellngen. LAATSTE BERICHTEN. wgckomsn Berichten. Robespierre van II. Litolff. Zoowel des middags als des avonds kwam ooik uit over welke goede solisten het korps beschikt. Na de pauze werd de „Holland—Bel- giëmarsch", op liet programma genoemd „Marche du Club des Alliés", wederom- gespeeld, maar alvorens hiertoe werd overgegaan droeg de heer Polfliet zijn dirigeerstok over aan den heer Jan Morks, die zelf dezen marsch dirigeerde, het geen een stormachtig applaus tengevolge had Ook nu moest de marsch worden herhaald. De opbrengst van dit avondconcert is voor een derde bcslemd voor het muziek- --korps, voor een derde voor het Belgisch steuncomité te Harderwijk en voor het overige ter beschikking van het Belgisch komiteit alhier om te bestemmen voor een liefdadig doel. Gisterenmiddag tegen half twee trokken de muzikanten bij groepjes naar het station, bijna allen vergezeld door alhier vertoevende Belgen, kennissen van vroe ger of hier gemaakte kennissen. Toen de sneltrein wegreed, werd met hoeden en zakdoeken gezwaaid, een tot weerziens klcnk uit veler monden en in den trein speelde een der muzikanten de Braban- ijonne. Ook wij roepen hel korps, al hopen wij ook op een spoedig einde van den krijg en dus ook van de internecring, gaarne een tot weerziens toe, zoo mo gelijk in het warme jaargetij, als een con cert in den tuin mogelijk is, waar de mu ziek zeker nog beter tot haai' recht zal komen als in de zaal. De heeren, die het initiatief namen tol hel optreden van het korps alhier, mo gen zeker met groote voldoening op den dag van Zaterdag terugzien. Jlen meldt ons voorts uit VI i s s i n- gen De viering van den jaardag van koning Albert I is 1.1. Zaterdagavond voortgezet in het Concertgebouw. De groote zaal was voor deze gelegenheid kwistig ver sierd met vlaggedoek en palaigroen en vulde zich tegen het aanvangsuur niet een zeer groot aantal genoudigden, waar onder verschillende burgerlijke en mili taire autoriteiten. Door de leerlingen van het Belgische Atheneum werden onder leiding van den aalmoezenier, den heer J. op deu Ivamp, een aantal vaderlaudsche liederen gezon gen, terwijl een van hen de aanwezigen in geestdrift bracht met een dichterlijke ontboezeming, getiteld „Vaderlandsliefde" Beide nummers werden afgewisseld door eenige orkestnummers, waarhij de heer Huijbreglse met zijn vioolsolo Air varié de Bëriot, niet weinig bijval oogstte. Na de pauze werd opgevoerd „Voor tie Vrijheid", toqneelspel in drie bedrij ven door A. Hans, een stuk, spelende in het begin van den huldigen oorlog bij de Boschkanlers, een landelijke bevol king, ruw van zeden, maar eerlijk en trouw, in de buurt van Iepercn en West- Vlaanderen. De hulde, die het feestcomité den drie medespelenden dames in den vorm vau een bloemstuk bracht, was welverdiend. Haar keurig spel en dat van de heerea, die in het stuk een rol vervulden, be zorgde het publiek eenige genotvolle uren. Na afloop moest de schrijver op 't tooneel verschijnen en in de hulde dee- len. 't Werd een ware ovatie. De avond werd besloten met een apotheose, voorstellende „Hulde aan het Vorslenpaar". In dc pauze werd gecollecteerd voor de soldaten aan den Yser. Gisterenavond werd hetzelfde pro gramma nog eens opgevoerd voor andere belangstellenden. De jaardag van koning Albert van België werd Zaterdag te Neuten in dc- R. K. kerk herdacht door oen plechtige II. Mis. Bij deze plechtigheid had de con sul van België, de heer Vau Canlfqrt, als vertegenwoordiger van den koning plaats genomen in het priesterkoor Voorts werd door het koor een Te Deum gezongen. De dienst werd door vele Belgen, waar onder vele uit den dienst ontslagen mi litairen, bijgewoond Tot slot werden eenige coupletten van de Brabanconne en de Vlaamsche Leeuw gezongen door den heer De Saey. Des namiddags vcreenigden zich vele Belgen en colc inwoners in de bovenzaal van het „Hotel der Nederlanden", waar een muzikaal feest, Ier viering van dezen dag was georganiseerd door de Belgische vereeniging „Steunt Elkander". De voor zitter. de heer De Pilliscyn, hield een enthousiaste rede, gewijd aan den koning van België, de Koningin, het dappere Belgisch leger en ae bondgenooten, ter wijl hij ook hulde bracht aan Koningin Wilhelmina en het Nederlandsche volk, voor de genoten gastvrijheid en de onder steuning, verleend aan de behoeftige Belgen. De heer Van Cantfort deelde mede, dat een telegram van huldebetuiging aan den koning was gezonden en hij dankte allen voor de belangstelling die dezen dag be toond was. Dit feest werd o m. ook bijgewoond door den Engelsclien consul, den hee Jones. Vervolgens werden verschillende mu ziek- en zangnummers uitgevoerd door tien hierboven genoemden heer De 5>aey Ie Zuiridorpe, en mcj. Immers en de hee ren G. 'en L Cornells en De Wacy, dc -1 laalslen uit Vlissingen, en den heer J. Bierlé van Ter Neuzen. Vooralde vaderland- schc liederen verwekten groot enthou siasme. Te Hulst werd "bij gelegenheid van den jaardag van koning Albert een plech tige Mis opgedragen met Te Deum Na den middag vereenigden vele Belgen uit Ilnlst en omstreken zich in café Apollo, waar door hel Belgische Kamerlid Van Raamdonk een lezing werd gehouden. AFI OOP AANBESTEDINGEN. Bij de aanbesteding van een dubbele woning voor de heeren E. Taugé en~J. Lobbezoo te Rilland werd de bouw ge gund aan J. van de Sande te Rilland voor f 3778. VROUWENKIESRECHT. Door deu Ncderlandschen Bond van rouwenkiesreclil, afdceling Goes, werd Vrijdagavond aldaar een litteraire avond gegeven, waarbij een vrij groot aantal belangstellenden tegenwoordig waren Na ingeleid te zijn door ds. Sicmelink trad hel eerst als spreekster op nte.j C Stans, propagandiste voor Vrouwenkiesrecht Deze verklaarde zich overtuigd, dat ook de vrouwen het kiesrecht zullen ver krijgen, ondanks do tegenwerking van hen, die er niet mede ingenomen zijn en hun antipathie ontleenen aan de wan daden der Engelsche propagandisten. Met geweld is ook in dezen niets te bereiken, de overtuiging moet tot het doel leiden. Na gewezen te hebben op hot recht van kiezen, dal ook dc vrouwen hebben om ":are maatschappelijke belangen te /sun- m bevorderen, sprak zij als haar mea ning uit, dat do maatschappij er anders, vooral zachtaardiger, zou uitzien als d; vrouwen haar -hielpen bes'uren, voora het militarisme zou niet zooveel ellende veroorzaken on de rechten der vrouw zouden meer op den voorgrond treden. Zij wees hierbij op Amerika, waar in ver scheidene staten vrede als leervak op de scholen onderwezen wordt, en op Noorwegen, waar de zegeningen van net vrouwenkiesrecht duidelijk te bespeuren zijn. Na deze met aandacht gevolgde uit eenzetting van het voor onzen tijd zoo ilangrijke vraagstuk trad dr. Frederik van Eeden op, die in bezielende taal en met den gloed, der overtuiging loe- lichlte op welk standpunt de mannen zich ilaatsen ton opzichte van het vrouwen- ciesrecht Ook hjj verklaarde zich van oordeel, dat de vrouw recht heeft *an medespreken in zaken, het gemeeup schappelijk leven betreffende Zij toch laai zich niet leiden door soms vuile politiek, doch handelt naar haar gemoeds stemming, waarvan vrede, rech'vaardig heid en menschenliefde den grondtoon vormen voor het gemeenschapsleven. Di menschlieid gaal steeds vooruit, onze tijd vormt een tijdperk van overgang, die vol gens de rneening van spreker leiden zal (ot verbroedering van alle natiën, bevrijd van naijver en onrecht Daartoe kan de vrouw veel medewerken, want recht lean alleen gevoeld en niet beredeneerd wor den Na deze rede werd door spreker voor gedragen ,,Dante en Beatrice", sen ge dicht, waarin de hoogste en edelsie ver houding van man en vrouw wordt weer gegeven, Een langdurig applaus en de dank van den inleider werden mej Staas en di van Eeden toegebracht Eenige aanwezi gen traden als lid lot de afdceling toe. POLDER WALCHEREN. Van liet verslag der Zaterdag gehouden vergadering bleef nog het volgende we gens plaatsgebrek liggen: D u u r t c-Jt o e s 1 a g. Van -de adjunct-opzichters en Uulpdijk- wachters aan de Noord-watering is bij liet dag. bestuur een verzoek ingekomen om hen in verband met de huidige tijdsom standigheden een duur te-toeslag toe te kennen. Wetende dal, tengevolge van den heerschenden wereldoorlog de prijzen van nagenoeg alle levensmiddelen zijn geste gen, ontveinst liet dag bestuur zich niet, dal adressanten, (lie met een beperkt in komen moeten rondkomen, thans moei lijke dagen beleven Op grond van deze overweging meent hel dag bestuur dan ook te moeten voor stellen, jom alle ambtenaren en vaste arbeiders van den polder, die een jaar- lijksche bezoldiging beneden f 900 heb ben een duurle-toeslag toe te kennen, •reenkomstig een overgelegden staat en zoolang, als ter beoordeeling door het dag. bestuur, aanleiding bestaat tot het toekennen van zulk een toeslag. Op een vraag van den heer Heijse waar het geld vandaan moet komen, ant woordt de heer Tak, dat het dag. bestuur feeds nel recht houdt met een voorstel tol het heffen van een extra dijkgeschot r komen, maar dal zal wel niet noodig ijn en de toeslag zal maar zoolaug wor den uitgekeerd als het noodig is. Het voorstel wordt zonder stemming aangenomen. Ve rh uring duingrond. Het dag. bestuur stelt voor overeen komstig liet verzoek aan mevr. Bergsma een stuk duingrond onder Biggekerke te verhuren voor f 10 per jaar Alzco besloten. Voetbal. De uitslag van den gisteren te Delft gespeelden bekerwedstrijd Concordia— M. V. V. O. was 3—1. Mosselen. Gedurende de week van 1 lot. 8 April werden in de haven van Philippine gelost 360 ton mosselen die naar Gent verzonden werden tegen 90 cent per ton Rechtstreeks van de banken werden naar Gent vervoerd per schip -180 ton mos selen en daar verkochl a f 1.15 per ton. Naar andere Belgische plaatsen gingen 125 zakken mosselen tegen 4 a 5 franc per zak Bot en garnalen werden verkocht resp legen 10 en 16 cent de K G. jormamint-Tabletten vernietigen de bacteriën in mond en Keel en beschermen tegen Besmetting^ SPORT. HANDEL EN NIJVERHEID. MARKTBERICHTEN. Hulst, 10 April. Ter graanmarkt van heden Was de aanvoer klein, handel kalm: tarwe f 16, gerst f 17.50, rogge f 13; haver f 15.50; erwten f 35, bruineboo- nen f36 Rotterdam, 10 April Ter graanmark: van heden was tarwe minder aangeboden onveranderd; f 16 f 16 50, uitgezochte partijtjes iets daarboven betaald, gerst tamelijk aanbod; flauw; onveranderd winter en zomer f 17.50—f 18; chevalier niet getoond; haver eveneens tamelijk aangeboden; flauw; onveranderd ver kocht f 16-f 1625, zaai daarboven. UIT DEN HAAG Het algemeen hoofdkwartier bericht: De mededeeling van de „Avondpost' (ook dior ons overgenomen, Red. M. C.), rils zou de müitielichting 1908 op 12 April 1916 overgaan naar de Landweer, is on juist. Slechts een gedeelte van die lichting gaat als milicien over naar de Landweer- jSafaljoflS. Hel gerechtshof te 's-Gravenhage heeft in hooger beroep in strijd met de be slissing van de rechtbank beslist dal in 1812 tegelijk met het beheer eirionder- houd, ook de eigendom "van den hofvijver aan de gemeente 's-Gravenhage is geko men. rt -V Vanwege het algemeen hoofdkwartier wordt- medegedeeld, dat door de hoofd intendance van het leger dit jaar weer alle inlandsche wol zal worden gevorderd. Bij kon. besluit is bepaald, dat de grijze sjako's met voor- en achterklep en de pet komen te vervallen en vervangen wor den door de grijze képi. Bij in het zwart geklecde troepen wordt de képi ook zwart. Voorts is voor alle wapens en dicnstvaklcen de gewijzigde veldjas in gevoerd. De Hooge Raad verwierp het cassatie' beroep van J P. A.. schaapherder te te Hoedekeiislcerke, door het kantonge recht te Goes veroordeeld tot f 10 boete wegens het laten loopen van vee over een andermans grond. UIT AMSTERDAM. Na Vrijdagavond jl is een kind, lij dende aan pokken, in hel Wilhelminagas'- huis opgenomen. BFURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 18 u. 5 °'o Nederland J01 elf zestiende -101 dertien zestiende 2i/, o'o Nederl. W. Schuld 593,-597/, do Oblig 70i/g; 3 "/o do Certif 697/g. Kon. Petrol. Aand. 555—561, willig: Gecons Holl 178; Amsterd. rubber IS5 187: Nederl. do 66; Ned. Amerik v.iart 368—369; Nieuwe do 363; Kon Holl Lloyd 163; Kon. Ned. Stoomb Mij. 166 Prolongatie 4Vi Anaconda 165; Steels 743/,—75; Den ver 103/,; Eric 33; Miss Kansas Texas 48f,Car Foundry 62; Hide Leather 4 Ji/i Common Marine 17i/2; Pre te red do. 67»/> -663/,, Cert, v Obi dp. SEA—81 Maxwell 23»/g; Lappen do. 81V--; Southern Shares 17i'o. VERDRONKEN; L ONDEN, 10 April. De Nederlandsehi student Adriaan Coenen is gisteren ibij een ongeval met eeri boot op hot Loklilo- modmeer verdronken. o BOVEN DE BELGISCHE KUST. Ongeveer ter boogie van Knockkc was hedenmorgen van uit Vlissingen geduren de een half uur een kabelballon waar te nemen. VAN FRANSCIIE ZIJDE. PARIJS, 10 April. (Havas.) Het Duit- schc offensief, dat een twaalftal KM omval op hel front ten Westen van ae Maas van Avocourt tot Cumières en zich uitstrekt lot op den Oostelijken oever, he.eft Zondag <len geheelen "dag voortge duurd. De Franschen hebben jn den nacht het vooruitgeschoven werk vanBé- thincourt ontruimd, dat door het vijande lijk vuur onhoudbaar was geworden. Zij bezetten de lijn réduit van. Avocourt— kruispunt wegen Béthincourt—Esnes en Béthincourt—Chattancourt aan den voet van den Mort Ilornme. Twee gelijktijdige acties werden met groote kracht ingezet. Een uit het Cumièresbosch tegen den Mort Homme, de andere op heuvel 304 vanuit de lijn Avocourt—Forgesbeek. liet sper- en Juitraljeurvuur heeft den vijand zware verliezen toegebracht en den eersten aanval gebroken. Door den hardnekkigen tegenstand van de Fransche troepen werd men ook den andere mees ter. Een derde, minder krachtige aanval legen het front Peperheuvel—Douaumont" Vaux werd gemakkelijk, afgeslagen. Niettegenstaande de groote hevigheid, waarmee zij werden uitgevoerd, heeft geen aanval eenig resultaat voor den vij and opgeleverd, doch slechts nieuwe sta pels lijken aan de bestaande toegevoegd. De geheele lijn van weerstand der Franschen blijft onwrikbaar. De -18e dag van den slag om Verdun is geëindigd met een bloedig verlies voor de Duitschers. DE-" DUITSCHE VLOOT LONDEN, 10 April. De „Times- meldt uil Aalesund (van Zondag). 15 Duitsche oorlogsschepen komen in zichl en ste venen in Noordelijke richting ter hoog te van Bergen. UIT DE ZWARTE ZEE. PETROGRAD, 10 April. De marine staf meldt: In* de afgeloopen week ope reerden vijandelijke duikbooten bij de Kaukasische kust. Herhaaldelijk, vielen zij onze schepen aan en schoten op een onzer kleine treilcrs die op de rotsen was vastgeloopen. Alle aanvallen waren vruchteloos, uitgezonderd die op het hos pitaalschip „Portugaldat onverdedigd was op grond van de internationale con ventie. Niettemin publiceert de Turksche regeering een communiqué, waarin mel ding wordt gemaakt van het in den grond boren van twee onzer transportschepen, geladen met troepen en oorlogstuig. Dit bericht is een puur verzinsel. In het genoemde tijdvak is geen enkel oorlogsschip, noch hulpkruiser, noch han delsschip- in de Zwarte Zee in den grond geboord, met uitzondering van de „Por tugal." Onze torpedobooten vervullen met volledig succes hun bewakingsdiensten en maalden herhaaldelijk jacht op vijande lijke duikbooten. 'Een onzer torpedob.oo- ten slaagde erin een vijandelijke duik boot le doorboren, niet ver van de plaats, waai" de „Portugal" verging. voer uit, naar en binnen den kring in de gemeenten Sluis en Br ui nis se. Benoemd tot lid der commissie voor i schepenm't voer wet nir. J. Smit, direc teur der Kon Mij. de Schelde, benoemd tot dijkgraaf van den Nieuwe Jongepolder van Dreisclior J. C. van Langen le Dreiscliorvan den Spiering- polder A. M. van Nieuwenhuijsen te Wis- sekerke; van den polder Oude van St Philipsland A van Dijke le St Philips- land. BIJ DE S S. Door den directeur van de S.S. is be paald, dat voortaan vrijkaarten voor het nemen van lessen kunnen worden, ver strekt ten behoeve van gezinsleden van het personeel wanneer op de standplaats gelegenheid daartoe ontbreekt. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Tusschen Venlo en Arcen (L.) hebben surveilleerende ambtenaren den landbou wer v. d. H. uif Blerik, die deel uit maakte van een groote smokkelbende, die op hun aanroepen niet bleef stil staan, doodgeschoten. Twee andere personen liepen kwetsuren op, een persoon wordt vermist. DE „EEMDIJK". LONDEN, 8 April. Llovds meldt, dut het s.s „Eemdijk" op een mijn is gèteor pen UIT VLISSINGEN. De mailboot „Koningin Wilhelmina" kwam te kwart voor drie met 20 passa giers hier binnen. De boot was gisteren morgen op den gewonen tijd van Gra- vesend afgevaren, doch moest, evenais een 40-tal andere booten, op de Theems voor anker komen. Hedenmorgen te 5 uur kon de reis worden voortgezet. Naar wij vernemen wordt morgen de dienst tusschen Frankrijk en Engeland heropend en zal dan ook de „Zeeland" haar aantal passagiers wel weer zien toe nemen. BENOEMD. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. S. te Zierikzee de heer J. Hage te Sclier- pcnïsse. BRAND TE RETRANCHEMENT. In den nacht van jl. Vrijdag op Zater dag is le Rctranchement de laad- bomvschuur op de hofstede, bewoond d' or den heer P. Brevet, een prooi der vlammen geworden. Al het vee, met uit zondering der paarden, totaal ruim stuks, kwam om. Alles is verzekerd, do schuur waar schijnlijk naar de tegenwoordige tijdsom standigheden gerekend, te laag Dc oorzaak bleef onbekend. ONZE ZEEVAART. De stoomschepen Kambimgan, Itrakafau en Bawean van de Stoomvaartmij. „Ne derland" verlrekkeh morgenavond vau Amsterdam om Woensdagmorgen vroeg zee te kiezen. De beide eerstgenoemde varen met ta iling van Amsterdam naar Java. De Ba wean gaat in ballast van Amsterdam naar Nieuw-York. om daar te laden in den dienst Nieuw-York—Java De drie schepen nemen de vaart om Schotland. GEZONKEN. LONDEN, 10 April. LloydS meldt, dat het Engelsche s.s „Zafra" gezonken is. Het mat 2578 ton.) UIT MESOPOTAMIÊ. LONDEN, 10 April. Off. Sir Percey Lake deelt mede, dat generaal Gorringe goede vorderingen heeft gemaald bij (le voorbereiding van een aanval op dc stel ling Sannayal, ofschoon het aanvalsfront door een overstrooniing is verkort. Hel weer is nu wat heler; dc rivier is «ie gewassen. BERICHTEN t'ï'F lfF TH FF DE OP LAGE VAN ONS VORIG NU'IIMEB UIT DE STAATSCOURANT Ingetrokken is het verbod van ver- VERSCHILLENDE BERICHTEN. Steeds blijven zich gevallen van nek kramp (meningitis) in ons land voordoen, nu opnieuw een geval te Dordrecht en te Groningen. Te Leiden is weer een patiënt (een militair) aan de ziekte overleden. Te Hereford in Engeland is Vrij dagavond brand uitgebroken in den schouwburg, terwijl kinderen' er een uit voering voor de soldaten gaven,. Vijf lcin- deren kwamen in de vlammen om en twaalf werden er deerlijk gewond. /EEN GESCHENK VOOR PRINSES JULIANA. Vele maanden achtereen hebben, zoo meldt het Hdbl., de kinderen der Bod- daert-Tehuizen aan den smetteloos witten wanddoek gewerkt. Van fijndradigo con- gresstof is het grondmateriaal en daarop ontstonden naar hel smaakvolle ontwerp van mejuffrouw Verwey aardige rui tertjes te paard, miniatuursoldaten, een windmolen met breed uitstaande wieken, een paar papegaaien in grillige veeren- pracht en heel veel andere dingen nog, waarnaar het (kinderoog telkens en telkens weer met genoegen zal kijken. Ze hebben <h un best gedaan op 't ver jaardagsgeschenk van prinses Juliana, de kinderen die na schooltijd de Boddaert- Tehuizen bevolken, ieder op hun beurt mochten ze er een paar steken aan wer ken, maar in hoofdzaak werd het doek; toch wel gemaakt door 4 jjongens en twee meisjes. Twee oud-leerlingen, jongens van 18 en 20, hebben het kunstig uitgevoerde wapen der prinses bewerkt, dat boven aan de wandversiering prijkt. De stralen de zon met het devies der vereeniging (Wij willen zijn als zonnelicht" dankt haar ontstaan aan de vaardige vingers van een achtjarige, en zoo heeft ieder fi guurtje in het doek en ieder onderdeeltje van den imooien Oranjeappelrand zijn eigen g eschiedenis. DE POKKEN TE AMSTERDAM ./Vox Medicoriun" noemt het een eenigszins vreemd verschijnsel, dat de ge vallen die zicli nu hebben voorgedaan, zulk een geweldige uitwerking op de be volking hebben geliad. „liet zijn er wel enkele meer als anders, maar het is toch feitelijk niet zoo'n- groote bijzonderheid, dat zich in een stad als Amsterdam nu en dan enkele gevallen van pokzuoht ver- toonen en als wij ons goed herinneren, wordt er dan nooit zooveel drukte o,Ver gemaakt. Ligt dit nu soms aan de oorfogs- stemming, d. w z. aan den invloed van de* verhalen, die men het publiek in dezen tijd herhaaldelijk heeft voorgehouden over de besroet/elijke ziekten, die altijd een' oorlog begeleiden of volgen en nog verschrikkelijker onder de bevolking woeden dan de krijg zelve? Ziet men daarom' thans de pokken als oorlogspok ken (ze zijn immers door Oostenrijkers binnengebracht) voor zoo bijzonder ge vaarlijk aan? „Geeft dit misschien ook de verklaring van het eveneens vreemde verschijnsel, dat thans niets vernomen wordt van de tegenstanders der vaccinatie? Thans, nu zoo van a'lerlei kanten de enting aanbe volen en aangemoedigd wordt, zou men. toch eigenlijk moeien verwachten, dat de tegenstanders hun stem zouden verheffen, om de onwetenden en goedgeloovigen le< waarschu\ven*voor de gevaarlijke gevol-f gen van die operatie, opdat zij niet arge loos in den strik loopen. die hun dodr de inenters gespannen wordt! Zouden zij1 oolc geïntimideerd zijn door de oorlogstoestand den?" Als het volk uit deze vaccine-epidemie den indruk behoudt, dat het noodig is om die operatie nu en dan le herha len, ook al zijn er geen pokken in de buurt, dan zal men, meent het blad, ten minste kunnen zeggen, dat de pokken iir 1916 toch nut gehad hebben!

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2