Ingezonden HetiedeeüBps Een gelHkkig kind, binnen een paar uren. BUITENLAND. vervullen; en dat bijv de commissie voor den weg Serooskerke Vrouwepoldcr hare verplichting niet zal nakomen De heer Mr F. J. Spreng©)* meent, dat daarover geen bezwaar beslaat De heer Adriaanse houdt een plei dooi voor het brengen van het onderhoud onder het beheer der provincie en meent dat steeds meer gedaan is voor andere deel en der provincie dan voor Walche- 1V De voorzitter beantwoordt de ver schillende sprekers. De vermindering der opbrengst is niet van beteekenis, de kwestie aangevoerd door den heer Van Niftrik. betreft meer het onderhoud en is dooi" de commissie niet besproken De onderhoudsplichtigen kunnen toch zeker verplicht worden tol goed onderhoud De heer Van Niftrik verduidelijkt nog naden* zijn bedoeling; van de op brengst moeien worden afgetrokken kos ten van de lolpachters, administratiekos ten enz. De heer jhr mr. A. A van Doorn v a n Koude kerke deelt mee, dat hij den tol niet heeft als ambachtsheer, maai' volgens aan zijn grootvader in 1841 gegeven octrooi Er wordt niets op over- geno.uden Do voorzitter zegt, dat bij de op brengstberekening de netto-opbrengst is genomen. Hij is bereid indien de vergade ring dit verlangt te trachten te verkrijgen flat de provincie dat onderhoud op zich neemt. De,heer Blum heeft bedoeld een ver gelijking met jaren geledén ten opzichte van do tol-opbrengst De heer van Geldere n, wijst er op dal van den polder "Walcheren de op brengst is toegenomen; hij betwijfelt of de toll.cn wel zoo nadoelig op het ver keer werken als1 wordt voorgesteld De heer Blum herinnert er aan, dat in 1911 de Staten eeu verzoek om dc wegen in beheer te nemen, hebben afge wezen en hij denkt, dat dit weer zou geschieden, een andere weg is dus ver kieselijker De heer van Niftrik zegt, dat het zijne bedoeling niet is, dat de provincie gratis het onderhoud op zich neemt, maar dat de afkoopsommen niet worden verdéeld over verschillende corporaties maar te samen aan de provincie worden afgedragen die dan wellicht iets moet bijleggen De heer Al la art deelt mee, dat de raad van Ritthem de voorwaarde stelde, dat het rijk of de provincie het onder houd op zich neemt. De voorzitter betoogt, dat de op merking van den heer AJlaart bewijst, dat de kwestie van den onderhoudsplicht een wespennest is Hij stelt vast, dat men het er ten slotte over eens is, dat de onderhoudsplichtigen een kapitaal moe ten ontvangen Thans wordt besproken de wijze, waar op de middelen moeten worden verkre gen, om tot die schadeloosstelling te ge raken Er zal per jaar ongeveer f 19 000 noo- dig zijn voor rente en onkosten. Dit zou kunnen betaald worden door de pro vincie, b v. voor een derde en de andere twee derde op andere wijze. De heer Adriaanse meent, dat de provincie de helft zou kunnen betalen; verder kan worden gevraagd omv subsi die van den A N. W. B. en de Ned Automobielclub; en de rest zou kunnen betaald worden door de belanghebben den De heer Blum verklaart zich bereid mede te werken tot het doen betalen van de kosten door de provincie De heer de Veer vraagt of het kapi- taliseeren wel noodig is, kan niet het bedrag worden bijeengebracht en aan de onderhoudsplichtigen het gemis der tol len per jaar vergoed worden? De voorzitter betoogt dat men met het bestuursvoorstel er met 40 jaar vast af is; op de wijze als de heer de Veer voorstelt weel men niet wanneer zulks bet geval zal zijn De heer A. Geschiere vraagt of er niet twee derde kan gevraagd worden aan de provincie. Spr. betreurt, dat de automobilisten zonder betaling de we gen zullen kunnen stuk rijden Besloten wordt, dal aan de provincie de helft zal worden gevraagd De voorzitter stelt voor verder aan den polder een vierde en aan "de gemeen ten tesamen één vierde te vragen Hierna kwam' de vraag ter sprake welk gedeelte iedere gemeente moét betalen, waarbij de heer van Nifirik meende, dal Middelburg wel iets meer kan betalen dan de andere gemeenten, terwijl de hoeren D union Tak en Adriaanse dit van Vlissingen en Domburg dachten. Men besloot aan te nemen, dal allen evenveel en wel ongeveer 8 rent per in woner kunnen bijdragen Vreemdelingenverkeer zal zich nu rich ten tot de Prov. Staten, den polder en de gemeenten in den geest als thans be st ohm is. De heer mr. F. J. Sprenger dankte den voorzitter en het bestuur voor het genomen initiatief, waarna de vergade ring uiteen ging DE VRIJZINNIGE BOND. Gisteravond had op de bovenzaal v.i de sociëteit ,,de Vergenoeging alhier een vergadering plaats uitgeschreven door hel voorloopig comité, gekozen tp de onlangs gehouden vergadering ter op richting van een af deeling van bovenge- -ape md.cn hond. Dit comité bestaat uit de héeren; F A Hiller, J. W Roskes en K van Schou wen. Dc vergadering werd geleid door den heer K van Schouwen, die er op wees, dal het altijd aangenaam is als men samen is met gelijkdenkenden, niet omdat de vrijzinnigen bang zijn voor strijd maar omdat men zulk een bijeenkomst verlaat, gesterkt in de overtuiging met anderen samen te werken aan den voor uitgang van de vrijzinnige gedachten De heer T H. S i e m e I i n k verkreeg vervolgens het woord en begon met hel te betreuren, dal de vrouwen niet aan wezig waren (er was er slechts één) Hij nam aan dat alle aanwezigen vrij zinnig zijn, hetzij op politiek, hetzij op godsdienstig gebied De vrijzinnige ge dachte* beheerscht niet alleen politiek va godsdienst, maar ons geheel© leven, in handel en nijverheid, in kunst ca wetenschappen, in opvoeding in alles kan de gedachte der vrijzinnigheid een leid draad vormen De vrijzinnigheid is als het ware <le bril, waardoor wij alles zien, hel scheepje waarop wij trachten een beter vaderland te vinden -Als bij ons vast staat, dat de vrijzinnigheid de beste weg is, om te komen, waar men wezen wil, dan moe-) ten wij ook medewerken om de vrijzin nige gedachten te doen inwerken Maar daarvoor is werken noodig. Het is niet waar, dat de waarheid vanzelf stal over winnen Zonder menschenhulp is in de wereld niets tot stond gekomen, en zoo is het ook hier, wij moeten de vrijzinnige ge dachten vooruit helpen Als men meent, dat de tegens'and ge ring is, heert men het mis en kent enen den mensch niet De tegenstanders zijn niet weerloos, dat ziet men in de coalitie dal ziet men bij. de sociaal-democraten, die vrouwen en laan drank verslaafden lot een geestdriftig werken voor een ideaal welen op te wekken. De weerstand van de coalitie, ontstaan door de heerschappij van dr. Kuypch, mag niet "worden onderschat. De vrijzinni gen zijn aan de eeiie zijde gemaakt lot de bourgeois salisfait, aan de andere zijde tot de kinderen van het canaille Wal stellen de vrijzinnigen hier tegen over? vroeg spreker, hier meent hij er op tc moeten wijzen, dat hier de vrij zinnigen niet vrij uit gaan, omdat men tc- weinig samenwerkt; omdat men on derling 'e veel verdeeld is; omdat men elkander niet verdragen kan. Men heel vrijzinnig en velen vatten hel „vrij" zijn op als het moeten ver werpen van allen dwang; maar juist tucht is noodig om ons principe te doen; zegevieren. Wij moeten trachten dooi- elkaar te steunen het - beginsel te doen opleven. De politicus moet de vrijzinnige ge dachte op godsdienstig gebied niet ne- geeren of bestrijden; maar ook omge keerd mag niet worden genegeerd of bestreden de politiek, want dan ver zaakt men de vrijzinnigheid; men ont neemt haar oen der boenen waarop zij loopt Spr ziet voor de vrijzinnigheid een. toekomst dagen, dal zij zat worden om- vergeloopen van de eene of andere zijde, maar hel is niet te laat, als men zorgt 'sterk te staan. Fr is veel terrein verloren, maar het is terug te winnen. Voor het samengaan is opgericht de Vrijzinnige Bond, die noch een politieke, noch een godsdienstige vereeniging is Do bond beeft reeds zijn sporen ver diend in 1913; door zijn bondsdagen, waar zóówel godsdienstige als politieke redevoeringen werden gehoudendoor tal van lezingen in allerlei plaatsen op Ziiid- en Noord-Bcveland en Tholen en loer. een noodkreet werd gehoord, ook op Walcheren. Spr. wil niet beweren, dat de overwinning aan den bond te dan ken was. maar hij hèeft daarin zijn deel gehad Toen had hij nog slechts weinig ervaring, nu heeft hij deze wel Spr wekt tot aansluiting op en eindigt onder luid applaus In de pauze maakten velen van de ge legenheid gebruik om zich als lid op te geven. Na de pauze was het woord aan den heer J G. van Niftrik Jr. Deze her innerde aan een in 1913 door hem ge houden rede, waarin hij aangaf, wat er naar zijn meening in Zeeland moest wor den veranderd; ging vervolgens na wal 'er van die wenschen in vervulling kwam. De heer Van Nifirik besprak daarna eerst de eens zoo bloeiende havens van Zeeland. In den loop der tijden zijn de meeste verzand of ontoegankelijk ge- wérden. Alleen Vlissingen bleef voor on dergang gespaard. Spr. maakte verschil lende plannen voor een uitbreiding der naven; dié uitbreiding /al komen, niet hel minst door maritieme noodzakelijk heid, die spr reeds voor den oorlog onder de oogen van den Minister van Marine bracht en die nu bewezen is Een goede, groote haven te Vlissingen is niet alleen voor die plaats van belang, maar voor geheel Walcheren en ook voor geheel Zeeland Een tweede kwestie was de weg over ten Ooslerschcldedamdeze weg is er nu en zal ook aan het internationaal ver keer over Vlissingen ten goede komen Ook het ontbreken van een verbin dingsweg lusschen de beide Vlaandefens besprak de heer Van Niftrik en bepleitte de groote wenschelijkheid om naast de tramverbinding een rijweg te vorkrijgen Ook deze kwestie zal opgelost kunnen worden, nu de Minister zijn medewer king toezegde. Algemeene wegonverbclering is hard noodig. Dit is op Walcheren bij den hoo- gon waterstand weer ten sterkste geble ken; maar ook in andere deelen der pro vincie is de behoefte aan verbetering duidelijk, voor goed onderhoud van al thans de intercommunale wegen /.ouden zij onder beheer van een centraal lichaam te brengen zijn, in casu de provincie Spr wees voorts op de noodzakelijkheid vau het afschaffen der tollen. Ook het verkeer le water heeft eenige verbeteringen ondergaan, zoo zal de nieuwe lijn 'Neuzen--Hoedekeuskerke IInnsweert binnenkort worden geopend .Maar de waterwegen behoeven nog verbetering, o. a. de Zandkreek, naar Ami - werpen vaart men kalm door het kanaal van Wemeldinge, ook bij nacht; maar naar Middelburg of Vlissingen moet men blijven liggen bij nacht omdat de Zand kreek niet verlicht is Spr hoopt, dat daaraan nu eens een einde komt en de kreek verlicht wordt. Alsnu behandelde spreker de water voorziening en zeide dat men in een ge lukkige phase is te dezen opzichte; hij kon daarbij mededeelen, dal dc plannen voor Walcheren weldra gereed zullen zijn. Ook de groote afvoer van vuil water is een groot belang, en spreker wijst op de goede werking van de Vlissingscho rioleering, liet sterftecijfer daalde van 12 op 8 Maar op hel platteland is verbetering der rioleering een dringende eisch. Van het water kwam spreker op hel licht. Hij herinnerde aan het belang van een provinciale electriciteilsvoorziening voor licht en kracht; een centrale voor alle plaatsen, waardoor dc meest afge legen plaatsen legen matigen prijs kun nen worden voorzien. Ook groolere uitbreiding van gasvoor- ziening bepleitte spreker De grootte der gemeente besprekende, wees spr. op de wenschelijkheid van ver eeniging van kleinere gemeenten, waar door beter bezoldigde ambtenaren kun nen worden aangesteld In verband met de groote macht dei- polderbesturen bepleitte spr de nood zakelijkheid, dal die besturen gedwongen 'kunnen worden betere maatregelen le nemen, o. a. voor waterafvoer, want het ie in het economisch belang, van de pro vincie, dal de landerijen niet door over- strocmingen in waarde verminderen. Spr. meent, dat deze belangen bij de Provin ciale Statenverkiezingen in acht moeten werden genomen Ook na deze rede klonk applaus De heer Van Schouwen dankte beide sprekers voor de wijze waarop zij de belangen van den Bond en hel werken der Provinciale Staten uiteenzetten, on zegde toe. binnenkort een huishoudelijke vergadering hijeen te zullen roepen. WANNEER UW KIND KNORRIG, HARD LIJVIG OF KOORTSIG IS, LAAT HET DAN „CALIFIG CALIFORNISCHE VIJGENSIROOP, GEBRUIKEN EN BEKOMMER U DAN NIET MEER. o Moeders behoeven zicli niet meer le bekommeren nadat zij het kind „Cali- figCalifornische Vijgensiroop, hebben doen gebruiken, want binnen eerv paar uren zullen al de opgehoopte, verbruikte sloffen, verzuurde gal én gistend voedsel, op zachtaardige wijze uit de ingewanden verdwenen zijn en dan hebt gij weder een gezond, opgeruimd kind. Kinderen gunnen zich niet den tijd om mei spelen op le houden en hunne ingewanden; te ontlasten, waarin zich dientengevolge ver bruikte sloffen ophoopen en zoodoende "worden- de verrichtingen dei" lever ver traagd en de maag geraakt van streek Wanneer de kinderen knorrig, koort sig of rusteloos zijn, kijk dan of (le long beslagen is; geef ze dan dit welsmakend „vruchten laxeermiddel". De kinderen houden er veel van en het is volkomen onschadelijk Het doet er niet toe wal het kleintje scheelt, wanneer het ver kouden is .of keelpijn heeft of aan di- arrhee of maagpijn lijdt of last heeft van onwelriekendcn adem. denk er om dal eene reiniging der ingewanden' steeds de allereerste behandeling dient te zijn welke in toepassing moet worden gebracht. Vraag om een origineele flesch „Califig'Californische Vijgensiroop, waarop de volledige gebruiksaanwij zing voor zuigelingen, kinderen van eiken leeftijd en volwassenen duideljjk is afgedrukt. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen Prijs f 1 25 per flesch D OORLOG. De toestand. Wat krijgsverrichtingen betreft valt er vandaag, niets nieuws van beteekenis vasi le leggen en ook op politiek gebied zijn er geen groote gebeurtenissen te melden, die invloed op den gang van zaken heb ben. Over het pas behaalde resultaat der Duitsche wapenen in de bosschen van Ilaucourt en van Avocourt zijn de Duit sche en Fransche lezingen het niet eens, voor zoover betreft de beleekenis ervan Deze zou volgens de Franschen al heel gering zijn, terwijl de Duitschers beloo- gen. dat zij juist van groot gewicht is. aangezien Malanoourl mei afsnijding be dreigd wordl. Eeli blik op de kaart doel zien, dat deze bewering juist is, daar hel gebied tusscben Béthincourl en Malan- court thans van drie zijden door de Duit schers liedreigd wordt. Ten Zuiden van dit gebied ligt echter heuvel 301 en zoo lang deze vast in Fransche handen is blijft voor de Noordwaarts daarvan opge stelde troepen den terugweg nog altijd vrij En aangezien de Duitschers aan geen van beide zijden 'l'ot dezen heuvel ge naderd zijn. bestaat er inderdaad voor Üe Franschen geen direct gevaar Het laat zich echter wel aanzien, dal zij Malan oourl (en slotte zullen moeten ontrui men In Engeland is de vrees voor een Duilsclie landing plotseling weer aange wakkerd Een medewerker van de „Slar" die goed politiek ingelicht heel, zegt dat de inval over een paar weken 1e wachten is Zij zou plaats hebben op de kust van Oost-Emgeland en het lorpedeeren van „Tubantia", „Palenibang" enz heeft al leen plaats gehad om de onzijdige han delsvloot uil (lat gebied weg te hpuden Er is echter één bezwaar Alles moei heel spoedig gebeuren, wanl anders is de gelijktijdige Russische en Erausch-Ent gelsche opmarsch begonnen en kunnen de Duitschers geen mannetjes voor dit avontuur meer missen In het Lagerhuis heeft Chamberlain, de minister voor Indië erkend dat er in Mesopotamia grove fouten zijn gemaakt De expeditie hier heeft zoon omvang aangenomen, dal het Indische bestuur êr niel meer tegen opgewassen is. Vooral de geneeskundige dienst is slecht, doch er is al veel verbeterd Generaal Bingley en sir William Vincent zijn belast met een onderzoek naai" den oorsprong der fou ten en de schuldigen zullen zwaar wor den gestraft Op den Do oden Man. Collin Ross schrijft in de Vossisclie Zeilung" In onze dekking gaat hel licht uit. We zitten in het donker en voelen nu eerst hel hevige heven van de aarde, dal zich door de doode muren van beton voortplant en in onze harten mot een bang lichl-svdderen weg ebt Dc kaars brandt weer De sprong in den muur van beton is ternauwernood merkbaar" Maar in onze ooren dreunt nog steeds het ontploffen vart de 28 cen timeter granaat, die in de buurt ingesla gen is. Nog vijfmaal gingen dien avond de kaarsen uit. De Franschen trommelen weer. Ze willen den Dooden Man terug hebben. Een heuvel ligt lusschen duizend andere. Er is niets bijzonders aan; hij is een wei nig hooger dan de andere Een weg loopt over den top van Cumières naar Béthin courl Misschien stierf daar eens een man op den weg. Eens. voor eeuwen, toen er nog slruikroovers in de Argonncn waren. Niemand weet het meer. alleen de naam bleef over. Le mort homme Hel Nvas een naam als een andere, zonder beteekenis. Niemand dacht zich er iets hij. als hij hem uitsprak De naam sliep. Nu is zijn tijd gekomen. Deze berg is de dood De oorlog voor Verdun is geen men- scnenwerk meer liet is de hel. Slechts wie den hemel in zijn hart heeft, kan hein verdragen. Over velden van prikkeldraad don- versperringen, slingers en wolfskuilen legen snelvuur en machinegeweren kan niemand stormen De dood moét voor de stormtroepen uilgaan. Do dood ver schrikking en verwoesting Voor de infanterie uit stormen de gra naten De hémel weerklinkt van hun hui len Zij ploegen de vijandelijke stelling om. Hebben zij hun "werk goed gedaan dan mag er niets meer over zijn dan de woestenij van den (lood Zij wissctmn hel leven van den aardh Hem weg. En wie nog onder de aarde ligt. i;eb'. hel hart geschokt en de zenuwen murw gebeuld Die in de meterdiepe dekkingen en gangen in leven gebleven zijn, komen voor de bajonetten en handgranaten van de slormers voor den dag en geven zich met opgestoken handen over. Zoo namen de troepen van den kroon prins stelling na stelling voor Verdun. Z'»o viel ook Forges, het kraaienbosch en de Mort Ilomme. Niet overal was alle weerstand verstikt Dapperen snelden naar de bedolven borstweringen, zoodra de onzen te voorschijn kwamen Machine geweren konden nog in stelling worden gebracht; handgranaten vlogen over en weer. Messen en lijven stoolten op el kaar; man tegen man. Deze oorlog is hel eerste en het laat ste. Hij kent de primitiefste wapenen van den vroegsten oertijd, vuist en tand En hij geeft met de geraffincerste strijdmid delen van de moderne techniek een ver moeden van dc verschrikkingen van loe- komsTige oorlogen, waarin misschien het pr> ijectiel verouderd is en gasvlammen en elcclrische stroom in zijn plaats getre- acn, zijn. (Slot volgt) KORTE OORLOGSBERICHTEN. De Fransche minister van financiën, Ribot, heeft verklaard, dat hij een beroep zou doen op allen die vreemde staatspa pieren van neutrale stateu in hun bezit hadden, omdat hij die wilde koopen, ten einde aan den Franschen handel een te genwicht te geven tegen de wisselkoersen bij betalingen in het buitenland Hel Fransche legerberichl van gis terenavond meldt: Ten Noorden van do Aisne brachten wij de stellingen van den vijand op het plateau van Yaublcrc onder een vernie tigend vuur In Argonne werden vijande lijke werken, wegen en spoorwegen mei zwaar geschut beschoten, benevens ver scheidene punten in Oostelijk Argonne en liet bosch van Malanoourl Ten M es ten van de Maas hevige beschieting van de streek ten O. van Matanoourt op het front Béthincourl Mort Homine-Cumièf res Ten Oosten van de Maas cn in Woevre vrij krachtige beschieting, maar geen infanterieaan vallen In de Vogezen bij Miilbacil beschoten wij vijandelijke kunstwerken Lloyds meldt het vergaan van de Fransche bark „Bougainville", een schijf van 2248 ton, Reuter dal van de .Sea Serpent" een Engelsohe stoomboot Mevrouw Pankhursl. die een betoo ging houdt op kosten van dcEngelsche regeering, klinkt het niet als een sprook je? Toch is het dezer dagen geschied, wij hebben het den oorlog te danken De kiesrechldame hield nl een gekostu meerde» optocht om de vrouwen lot dienstneming in de munitiefabrieken te bewegen Hel leek een spontane betoo ging Achteraf is nu gebleken dat het de partement van munitie alles tot op een halve cent heeft betaald Tot de kosluuims too enkele leden van het Lagerhuis maakten zich er blijkbaar bezorgd over dat de regeering aan mevrouw Pankhurst geld ter hand zou hebben gesteld. Maar LJLoyd George stelde hen daaromtrent ge rust Zij heeft geen cent ontvangen Alle rekeningen zijn ingediend bij bel depar tement, en dat betaalde zc Of het met een verkeerd en gevaarlijk beginsel was, dat een schijnbaar vrijwil lige belooging in "l geheim door de re geering werd betaald? vroeg Anderson Integendeelantwoordde Lloyd George. Ec zijn verscheidene beloogingen in gelijken geest geweest, waarvan de kosten door dc regeering worden gedragen. Het was op dat oogenblik uiterst gewenscht de open bare meening wat op te porren teneinde vrouwenluilp in <le muniliefabrieken te krijgen Tienduizenden vrouwen hebben dientengevolge dienst geifömen, waardoor wij de munitie-aanmaak geweldig hebben kunnen uitbreiden en mannen uitsparen voor het leger De minister werd loege- juichl Wat het zou beduiden, als hel plan om na den oorlog aan den handel van Duitscliland inet de entente-boudgenoo- ten een einde le maken gelukte, kan blij ken uil den-omvang van dien handel met Rusland, Frankrijk/ Italië en België in 1913. Volgens een opgave van Runciman, den Engelschen minister van handel, op de vraag van een Parlementslid had Diutschlands uitvoer een waarde de mark op 11.8 pence gerekend) naar Rusland 18,100,000 (waarvan 36 700.000 aan fabrikaten of half-fabrikaien naar Frank rijk C 36,800.000 28 800,000); naar Ita lië 19.300 000 17,100,000 naar Bel gië £27,100,00 17.800,000 I)e Duitsche keizer heeft luitenant Bölcke, toen hij zijn tvyaalfde vijandelijke vliegtuig" had neergeschoten, zijn bizon- dere waardeering betuigd voor zijn voor treffelijk gedrag in den luchtoorlog On langs had Bölcke reeds de orde poiu* le mérite gekregen Oostenrijk heeft thans ook bij de onzijdige slaten geprotesteerd legen het vernielen van het hospitaal schip „Elek tra Hel Russische Icgerhericlit van gis teren meldt. In de strepk van Riga ontwikkelde zich de strijd In den sector van Jacobslad braken onze Iroepen door de vijandelijke stellingen en vergrootten hun succes van gisteren Onze artillerie verdreef beneden Dwinsk den vijand, die zich bij Schisch- bowo verzamelde Ten Zuiden van de streek van Dwinsk tot aan hel Driswia- tvmeer hevig artillerie- en geweervuur. Ten Zuiden van hel Driswiatymeer 1 'o vüand een tegenaanval, waardoor hij een uee. V aye», die den ron gen dag door ons ge non. waren, her overde Aan het front Vileyti—Mojeska ten N W van Postamv en in de streek van de Madziol- en Narodsjraeeren werd het gevecht voortgezel Ten Zuiden van het Narodsjmcer sloegen Russische troe pen tegenaanvallen van den vijand af en maakten zij opnieuw onder hevig vuur vorderingen lu de streek ten Zuiden van het Narodsjmcer schoten de Duitschers granaten af met verstikkende gassen: meer naai* het Zuiden bij tusschenpoo- zen kanonnades. In Galicië in de streek van de boven-Stry pa sloegen wij een vijandelijken aanval af en brachten den vijand zware verliezen toe. Naar het Zui den toe vorderden de Russen een wei nig en versterkten zij het bezette gebied Aan de Dnjesir bezetten de Russen na een gevecht hel dorp Latatsch—Khe- iewka In Armenië gaan de Russische troepen voort den vijand af te matten. De Duitsche stoomboot „Esperanza" van 7000 ton, die van Constandza (Roe menië; op weg was naar Konstantinopel met tarwe en andere levensmiddelen is. met 20 zeilvaarluigen, door Russische oorlogsschepen in den 'grond geboord. De bemanningen werden gered. De Grieksche troepen zijn voor 30 pet gedemobiliseerd, zulks met het oog op de kosten.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 3