LAATSTE BERICRTÈM. Napkomsn Berichten. financiën der gemeenten. De gemeente mag z. i. niet te spaarzaam zijn, want niet goed opvatten der sociale taak wreekt zich weder op de gemeente, zoowel fi- nanciëcl als moreel. Spr. acht het niet onmogelijk, dat uit den tegenwoordigen tijd zal overblijven het leveren van levensmiddelen door de ge meente. Met een vergelijking tusschen de S D. A. P., die den klassestrijd noodig heeft voor hare propaganda, en den »V -D. B., die juist de oorzaken wil weg nemen, eindigde spr zijn met aandacht gevolgde rede De heer Adriaanse bracht spr. dank ▼oor zyn duidelijke uiteenzetting en gaf gelegenheid vragen le stellen. De heer J. D. Viruly, burgemeester van Westkapelle, meende, dat het voor dc kleine gemeenten zeer lastig zal zijn samenwerking te krijgen, o a. voor wo ningbouw De heer dr Bolle, lid van den ge meenteraad alhier, wees er op hoe zeker op het gebied van ziekenverpleging zeer goed samenwerking zou kunnen bestaan, getuige hel ziekenhuis te Noordgouwc, dat voor Schouwen en Duiveland zulke goede diensten bewijst. Volgens spr. zou «neer bereikt worden als bijv. Walcheren éën gemeente was. Nu mogen de dorpen Middelburg wel dankbaar zijn dat haar gasthuis steeds de zieken van buiten op neemt. terwijl iedere derde-klasse-patiënt de gemeente geld uost. In deze ware zeker nog veel le verbeteren <loor sa menwerking. De heer Roest Crollius, wiens tijd drong, antwoordde nog in het kort den heer Viruly en zeide, dat de gemeenten desnoods van bovenaf gedwongen zullen werden, zooals in Friesland ten opzichte der keuring van levensmiddelen GEZONDHEIDSCOMMISSIE TE K RUINING EN. Aan het verslag over 1915 der gezond heidscommissie le Kruiningen is tiet volgende ontleend De algemeene gezondheidstoestand was ook ov< r 1915 goed te noemen, nieltegen- s'aan de gedurende het voorjaar nog vit Belg'sihe vluchtelingen in de verschil lende gemeen ten verblijf hielden, vooral in Hansweert en \Y e m e 1 d i n g e. De meening, dat hieronder de alge meene gezondheidsheidsloesland zou lij den, werd lot nu toe, gelukkig niet be waarheid Verschillende adressen werden verz in den ter verbetering van vervuilde slooten, waterloopen enz. Naar aanleiding van het feil, dat B. en W van Wemeldmge de bewoners der wo ningen aan de Oostzijde van het kanaal haddëfi aangeschreven huime huizen te verlaten, welke len behoeve van den. nieuwen sluisbouw zijn onleigend, heeft de gezondheidscommissie genoemd college in kennis gesleld met haar vrees, dat, aange zien geen voldoende vrije woningen in de gemeente aanwezig waren om even tueel bovenbedoelde menschen te herber gen, overbevolking van reeds bewoonde huizen zou plaats hebben, en werd in overweging gegeven in tijds maatregelen te nemen ter voorkoming van het euvel, dat dreigde le ontstaan Naur is gebleken, is door kerk- en armbestuur bouwterrein en geld beschik baar gesleld, waardoor voor velen de ge legenheid beslaat om op billijke voor waarden woningen te verkrijgen. Aangezien de openbare lagere school te Hansweert nog steeds in een toestand verkeert, welke dringend verbetering eisclil, In tl de commissie, toen bekend was dat de uitgeweken Belgen Hansweert moesten verlaten, de aandacht van den schoolopziener le Goes gevestigd op het feit, dal de pas gebouwde school der Belgen jou vrij komen en of zulks geen goede gelegenheid was om met het ver bouwen v ui de openbare lagere school een begin te maken, daar dan gedurende den bouwtijd, school zou kunnen worden gehouden ir de Belgische school Dit schrijven hoeft echter niet het gc- wensehlc resultaat kunnen opleveren Het aantal aansluitingen aan de water- leidinj neemt gestadig toe Het aantal ayngesloPn perceelon bedroeg op 31 Dcc 1913 1116 1914 1809; 1915 2171 K-mer ran Koophandel ei Fab-leïeii <e MMdetirerp. In de hedenmiddag onder voorzitter schap van den heer C M. Ghijscn ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken le Middelburg, waren aanwezig 8 leden. Afwezig de hee- ren C Boudevvijnse, C. A. Schulte, jhr Van Adrichem Boogaert en mr J A. Hevse. Ingekomen was een schrijven van den directeur van het Bureau van advies voor den handcldrijvenden en induslriëelen middenstand, waarin van de oprichting van hel bureau wordt melding gemaakt en waarbij enkele exemplaren van het reglement voor het bureau zijn gevoegd. Door de commissie voor de maand Januari, bestaande uit de heeren Ghijscn, He'ijse en W. J. Sprenger, waren een tweetal rapporten uitgebracht. Bureau van advies. Het eerste was naar aanleiding van een verzoek van B en W am advies op een adres van de vereeniging „Handels belang" om subsidie le verleenen aan het Bureau van advies. De commissie meent, dat uit het in de pers opgenomen communiqué duidelijk blijkt, dat het te stichten bureau voor den middenstand van groot nut kan zijn. Waar nu het rijk zich bereid heeft ver klaard, het bureau voor een belangrijk bedrag financieel te steunen, meent de ccmmissie, dat ook voor 3e gemeente alleszins aanleiding bestaat, om van hare belangstelling in de oprichting te doen blijken door het toestaan van het door de vereeniging gevraagde niet aanzien lijke bedrag (f 115). Vaar echter de tijd zal moeten loe ren, of het bureau levensvatbaarheid zal hebben en door belanghebbenden in vol doende male hiervan gebruik zni worden gemaakt, zou de commissie het wen- schelijk achten, dat de subsidie voorloo- pig slechts voor éën jaar wordt verleend. Na afloop van dit jaar zal allicht beter kannen worden beoordeeld of het bu reau aan zijn doel beantwoordt De Kamer vereenigt zich zonder dis cussie (en zonder stemming met <lil rap port. Stuwadoorswet. Het tweede rapport betrof het verzoek van len Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel om advies over de ont worpen algemeene maatregelen van be stuur Ier uitvoering van de Stuwadoors wet. Reeds herhaaldelijk maakte de kwestie v in den stuwadoorsarbeid een onderwerp van bespreking in de kamer uit en steeds werd besloten aan de autoriteiten ken- baa<- te maken, dat in Middelburg' fei telijk van een werkelijk sluwadoorsbedrijf geen sprake is Stuwadoorsondernemingen als in de wel bedoeld, beslaan hier niet en het geringe aantal zeeschepen, dal jaarlijks alhier lost hoogstens 10 maakt hel ook niet mogelijk, dat zich alhier een bepaalde s l u wadoorsonderneming vestigt, terwijl evenmin een bepaalde klasse van losse arbeiders bestaal Wan neer een zeeschip alhier wordt gewacht, steil de cargadoor zich in verbinding me', een groep werklieden, die gezamen lijk het werk aan boord van het schip op zich nemen. Van zijn zijde zorgl de ontvanger der goederen, dat hij een ande re groep werklieden heeft, die de goede ren op den wal opstapelen of terstond naar de bestemming vervoeren. Hoewel nu zooveel mogelijk wordt zorg gedragen dat de geschiktste perso nen worden gekozen, kan van bepaalde vaklieden niet worden gesproken en be staan de groepen werklieden ook niet steeds uit dezelfde personen. Waar hel bezwaar van de afwezigheid van sluwadoorsondernemiugen nu reeds voor de contröle wordl gevoeld, be hoeft het zeker geen betoog, dat vooh hel houden van een register, de uitrei king' van arbeidskaarten enzdat nog te meer klemt, en bij de commissie is dan ook de vraag gerezen of het niet wen- schelijk zoude zijn den Minister te vra gen bovenbedoelde regelingen voor Mid delburg niet van toepassing te doen zijn De commissie meent, dat de Ministen hiertoe zou kunnen overgaan door toe passing van art. 31, tweede lid der wel, luidende: .Bij een algemeenen maatregel van bestuur ingevolge deze wet vastgesteld kan voor verschillende gemeenten of ge deelten van gemeenten een verschillende regeling worden getroffen." In een ontwerp als bedoeld in art 9 de* wet worden de werktijden geregeld Uit het bovenbedoelde blijkt al reeds, dal alhier van regelmatig lange werktijden geen sprake kan zijn, doch het is wel noodzakelijk, dat een boot zoo spoedig mogelijk worde gelost Nu zal oen maximum werktijd van 10 uur voor het lossen gewoonlijk te kort zijn In den regel wordt hier van 6 uur des morgens (tot 7 uur des avonds ge werkt. Tusschen de werktijden worden drie schafttijden van 1/2? 1 bee! en een uur, gegeven De arbeidsduur aan boord van het schip regelt levens den tijd, dat op den wal gewerkt wordt, voor het ontvangen en opslaan der goederen; alleen wordt door de .werklieden op den wal een kor ten lijd langer gewerkt dan aan boord om het laatste uitgeladene te kunnen opslaan. Wanneer de ploegen werklied den, die zich met het tassen hebben be last, uit voor dit doel handige lieden bestaan, hetgeen geheel afhangt van de toevallige omstandigheid of op dat oogenblik dergelijke arbeidskrachten be schikbaar zijn, wordt normaal gewerkt Het komt echter voor, dat om de een of andere reden, bv wanneer het schip moeilijk geladen is of een groot aantal moeilijk te hanteeren goederen moeten worden gelost, de lossing langzamer ge schiedt. In zoo'n geval moet wel langer wor den gewerkt, daar het toch noodzake lijk is, dat de hiervoor op de charter- partij aangegeven hoeveelheid dagelijks wordt gelost Nu is de in de charterparlij genoem de hoeveelheid voor alle havens gelijk en hel is derhalve van het hoogste belang wil men althans het varen van zee schepen op Middelburg niet geheel on mogelijk maken dat deze hoeveelhe den dagelijks ook te Middelburg kun nen worden ontladen. De schepen nioe'en toch binnen den daarvoor „gestc'den tijd zijn gelost Niet a'leen, dat bij overschrijding van dezen termijn vaak een hooge boete is ver schuldigd, doch zoo overschrijding der ligdagen go.rer,e'.d voorkomt, zullen de rrederijen er ongetwijfeld toe overgaan geen zeeschepen meer op Middelburg 'te öevrachten. Het is derhalve voor de gemeente van het grootste belang dat, waar alhier van misbruik en onnoodig opvoeren van werktijden geen sprake is, voor de en kele booten, die hier gelost worden, wat meer vrijheid wordt gelaten of althans aan iemand, hier ter stede de bevoegd heid wordt gegeven, om hierop toezicht te houden. Het komt de commissie namelijk voor, dat de beambte die hiermede wordt be last, iemand is', wïen het wel en wee van de liaven Middelburg aan het hart ligt en dat het niet geschiedt door iemand,, die tegelijkertijd andere havens onder zijn toezicht heeft Dit zou aanleiding kunnen geven, dal voor Middelburg slechts korte arbeidstijden worden toe gestaan, dat, aan beter ingerichte havens, waar sneller kan worden gelost, door tree- derijen voor goed de voorkeur zou wor den gegeven. Ten slotte wordt onder de ontwerpen ook nog een aangetroffen, ter uitvoering van art 12 der wet met betrekking tot voorschriften betreffende de veiligheid. Hoewel tot nu toe te Middelbiu-g geen ernstige ongevallen bij het lossen van schepen zijn voorgekomen kan de com missie niet anders dan toejuichen dat voor de veiligheid strenge voorschriften worden gegeven De ambtenaar belast met het regelen der werktijden zou ook op de naleving dezer voorschriften kun nen toezien. De bijzondere bepalingen van dit ontwerp geven de commissie geen aanleiding tot besprekingen. De commis sie stelt voor het bovenstaande Ier ken nis van den minister te brengen De voorzitter licht het rapport nog eenigszins nader loe, waarop de vergade ring zich met dat rapport vereenigt- Nog was ingekomen een schrijven van het bestuur der vereeniging Handelson derwijs, -waarin het mededeelt dat het plan bestaat een handelsdagschool op te richten en dat het verzoekt aan de Ka mer om te melden of dit plan haar sym pathiek s. Op voorstel van den voorzitter zal worden bericht, dat het plan aan de Ka mer zeer sympathiek is en dat zij met zeer veel genoegen kennis heeft genomen. De heer Verhage zeide nog, dat de bedoeling is om te trachten niet alleen kantoor- en handelsbedienden als leer lïngen te krijgen, maar ook zoons van handelaren en dergelijke. (De zitting duurt voort). VERSCHILLENDE BERICHTEN. Fraaie toestanden. - Tegen den burgemeester van Giesscndam is door den wetl-ouder Versteeg een aanklacht ingediend wegens mishandeling, daar de burgemeester hem lijdens een onderhoud in dc burgemeesterskamer heeft ge stompt De burgemeesler heeft die aan- klarht beantwoord met een aanklacht we gens huisvredebreuk- de wethouder zou niet uil zijne kamer hebben willen gaan. Als antwoord daarop heeft de wethouder tegen den burgemeester een aanklacht ingediend wegens meineed in een vroe gere rechtszaak („Het Volk").' De 80-jarige stouw B wonende in de Sl Andrievdraat te Amersfoort werd reeds eenige dagen vermist. De buren hadden de politie gewaarschuwd. Deze drong het huis binnen en vond haar na lang zoeken in den kelder. Geheel ver waarloosd en vervuild werd zij in het St Elisabetligasthuis opgenomen. Na haar gereinigd le hebben, stelde men haar de vraag, wat zij in dien kelder moest doen Zij antwoordde geld halen. De polilie heeft het huis onderzocht en vond een bedrag van f 1000, waar bij ook eenige briefjes van honderd gul den waren De vrouw leefde van kerk en armbestuur „Ceaitr." Ruime belooning. Op de Valken- boschlaan in Den Haag moesten twee loopknechten Donderdag een kwitantie in nen. Zij ontvingen een biljet van 1000 gulden in plaats van een van 100, alzoo 900 gulden le veel Toen zij het geld terugbrachten, ontvingen zij tot belooning... samen een kwartje! E11 toen een van hen gister morgen het waagde, nog eens bij de zaak aan te Joopen om „mijnheer zelf' te spreken werd hij door dezen de deur gewezen. H. Ct. Te FinsterwoJde hebben 200 veld werkers het werk neergelegd; zij cischen loonsverliooging lot 20 ets per uur Bij het station Peda so, aan de Ita- liaansche Oostkust, Vis een passagiers- trein op een militairen trein geloopen Er zijn 10 menschop bij het ongeluk gedood en 40 gewond.' UIT DEN HAAG Naar wij vernemen luidt het advies, door d" afdeeling der algemeene weten schappen van de Techu. Iloogesehool le Delft aan de curatoren verstrekt, voor een opvolger van prof. mr. D. v Blom nis hooglceraar in de Staathuishoud kunde, arbeids- en fabriekswe'geving en mijnrecht, aldus 1. mr. M. W: F. Treub, oud-minister van Financiën; 2 mr. J. A Veraart, privaat-docent, aan de T II S. Ie Delft; 3. mr. T dc Vries, lector aan de Haudels Hoogeschool te Rotterdam Eerste Kamer. Het nieuwe lid vopr Noord-Holland mr. Kappeijne van de Ca- pello wordt beêedigd De behandeling van de waterstaatsbe- grooting wordt voortgezet Minister Lely blijft erbij dat de tijde lijke werkeloosheidsregeling 3D April moet leindigen. Met den heer Bergsma is hij het eens, dat de wegen in de eer ste plaats geschikt moeten zijn voor het verkeer. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.31 u. 5 0/0 Nederland 1^2—10221/2 0/0 Nederl. W Schuld 61».3o/i> Jo Oblig 71- 3 o/b do Cerlif 71—70% 4 Bussen 55% Kon. Petrol Aand 542. Gecons. Holl 171 »/2Amsterd. rubber 210— 2f5- Nederl. do 77; Ned Amerik. vaart 383385, Nieuwe do. 372373; Kon Holl L/ovd 188%Kon. Ned. Stoom. Mij 192-193. Prolongatie Anaconda 172;Sleels 78%; Denver 11; Erie 317,; Miss, Kansas Texas 5%; Car Foundry 641/2; Hide Leather 45%; Com mon Marine 16%; Prefered do S4%- Cert v Obi do 88; Maxwell 48; Cigars 43%Sludebaker 113; Southern Shares 19 Amerikanen beter. Marine williger; Scheepvaart en Rubber vast MIJNEN Sedert hel begin van den oorlog zijn op de Nederlandsche kust aangespoeld 181 Engelsche-, 58 Fransche-, 175 Duit- sche- en 201 mijnen van onbekende na tionaliteit. Het totaal-cijfer der aangedreven mij nen bedraagt dus 918. MAIL AANGEHOUDEN. Het s.s. „Veendijk" van dc Hoiland- Amerikalijn, 6 dezer te Rotterdam aan gekomen. en de „Noordam", 2 dezer vac Rotterdam naar Nieuw-York vertrokken, nebben beide de mail jn Engeland moeten ontschepen. DE SLAG BIJ VERDUN PARIJS, 6 Maart (Ilavas.) In den toe stand in de omgeving van Verdun, wel ke sedert vele dagen statioxmair was, is heden verandering gekomen doordat de plaatselijke actie van den rechteroever van de Maas is overgegaan naar den lin keroever tusschen Bethincourt en de Maas De vijand daagde erin liet dorp Forges te bezetten, waardoor hij een ter reinwinst van 100 tot 150 M. heeft ge maakt. Deze vooruitgang bracht hem echter geen enkel beslissend voordeel, daar wij krachtig versterkt bleven in de domincerende positie op de Cóte de Dié. Het gebeurde bij Forges heeft geen in vloed op het resultaat van den slag van Verdun, dal met vertrouwen kan wor- legemoel gezien. In Champagne bleven de vijandelijke aanvallen zonder uitwerking. Deze aan vallen hadden tot doel onze troepen over het geheele 'front bezig? le houden en de concentratie van versterkingen te ver hinderen UIT GRIEKENLAND. LONDEN, 7 Maart. Naar de „Times'- correspondent te Athene verneemt, spre ken alle regeeringsbladen de berichten tegen van een a s wijziging van het ka- binet-Skoeloedis. Zij wijzen erop, dat zulk een verandering onmogelijk is, zoolang de Balkantoestand dezelfde blijft, ter wijl bovendien de betrekkingen met de Entente normaal zijn. Ten einde de enorme kosten van de mobilisatie te verminderen, heeft de Grieksche regeering besloten nog twee lichtingen van hel reserveleger en éën van de vloot naar huis te zenden. De Boelgaarsche regeering heeft volle dige voldoening aangeboden voor de grensincidenten. Zij zal een onderzoek in stellen en de verantwoordelijke ambtena ren doen straffen. TURKSCH LEGERBERICHT KONSTANTINOPEL, 7 Maart Van de verschillende fronten is 'geen verande ring van beteekenis te vermelden UIT TURKIJE. LONDEN, 7 Maart. De „Daily Chro nicle" verneemt uit Athene, dat zich te Smyrna een comité uit de burgerij heeft gevormd, dat een deputatie zond naar den Wali om erop aan te dringen vrede te sluiten met de Entente. De toestand der Turksche troepen is zeer slecht door gebrek aan levensmid delen UIT TOGOLAND LONDEN, 7 Maart. Off. Op grond van militaire overwegingen is besloten alle Europeesche kooplieden van vijandelijke na'ion- üteit die zich nog in Togoland bevinden, te deporleeren en de zaken der Duitsche handelshuizen, welke tot dusver vergunning hadden, handel le drij ven, in het door de Engelschen bezette gedeelle van Togoland te likwideeren. MARKTBERICHT. Vlissingen, 7 Maart Boter f 0.75 A f C 77% per 1/2 kilo. Eieren f 0.70 f 0 75 per 13 stuks AANVARING. LONDEN. 7 Maart. Lloyds meldt, dat het stoomschip „Plutovan de Kon Ned. Stooxnb. mij. bij Gibraltar in aanvaring is geweest Bijzonderheden zijn nog niet bekend Ook de „Noordam" van de Hollaxid- Amerikalijn moet bij de „Gulls'in aan varing zijn geweest. DU1TSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 7 Maart. Westelijk oorlogstoon eel Kleine Engelsche afdeel in gen die gis teren na een korte arlilleirio-'voorbene% ding tot in onze loopgraven ten N O. van Vermclles doorgedrongen waren, werden met (de bajonet weer teruggeworpen In Champagne werd door ons bij ver rassing in de buurt van Maispn de Cham-* pagne de stelling heroverd, waarin de Fransehen zich 11 Februari hadden ge nesteld- 2 officieren en 150 man wii-j den door ons gevangen genomen In de Argonne konden wij in aanslui ting met mijn-jontploffingen onze stellin gen iels vooruitbrengen (en N O van La Chalade In hel Maasgebied een hervatting van het artillerievuur ten Westen der rivier. Ten Oosten daarvan bleef hel van ge middelde sterkte. Afgezien van gevechten met verkcnnings-delacliemenlon van den vijand, kwam het niet tot gevechten van man legen man. In Woevre is het dorp Fresnes in storm genomen. Enkele buizen aan. len West rand worden nog door de Franschett bezet. 7it verloren 300 man aan 'gfcp vangenen Een onzer luchtschepen wierp een groot aantal bommen op het spoorweg station van Bar-le due. Oostelijk- en Balkan-oorlogstooneet niets nieuws. DE ZEPPELIN-RAID OP ENGELAND. LONDEN, 7 Maart. Off. Men heeft thans vastgesteld', dat minstens 90 bom men zijn geworpen gedurende den lucht aanval in den nacht van. 5 op 6 Maart. De bommen schijnen willekeurig ge worpen te zijn, daar wegens bet slechte weer de luchtschippers niet precies meer wisten, waar zij zich bevonden, en zij zich van hun ballast wensehten te ontdoen Het totaal der dooden, welke onder de burgerlijke bevolking zijn ge vallen. bedraagt 13 BERICHTEN UIT DE TWEEDE #P- LAGE VAN ONS VORIG NUMMER UIT VLISSINGEN. Bij de lieden (Maandag) gehouden ver kiezing van twee leden van den gemeen teraad werden candidaat gesteld In het eerste district, vacature ontstaan door het vertrek van den heer G J. van den Broek (V D.), de heeren W Anker (V. L.), G. J. Fros fA; Rö en J Stoke (S. D. A. P). In het tweede district vacature ooi- staan door het vertrek van den heer J H. Dommisse (C. H.), de heeren WvCre- mer (V D,), F L. Hen.se! (C .H.) eo .1 van der Peijl (S. D A. P.). De stemming heeft plaats op 15 Maart as. MARKTBERICHT Hulst, 6 Maart. Ter graanmarkt va* heden was de aanvoer ruim en de hamtel goed Men besteedde voor tarwe f 14.25 gerst f 15.35; rogge f 12.50; haver F14, erwten f 32; bruineboonen f 33; pswr- denboonen f 28 Rotterdam, 6 Maart Ter graaumarkt van heden was tarwe redelijk aangeveerd en vlug prijshoudend verkocht f 11.35 tot f 14.65; gerst tamelijk aanbod onveran derd; winter- en zomer- f 15.60 R>t f 15 90; haver iets ruimer onveranderd f 14 25 tot f14 60; Druineboouen» kroon-, en schokkererwten onveranderd» kleine erwten lager gestemd BURGERLIJKE STAND. Vlissingen. Vari 1- 7 Maart Bevallen M P van Gelderen ,s?eb Terwiel, d J E. M dc Buijst, geb De Roy, d M. Zoete, geb Oosterling, z., C. II. Bek, geb Kop, d C M de long, geb Janisse, z S. Nagel- kerke, «cd lansen, d. Overleden: J. G. de Bakker, ongeh z. 19 jI W Bostelaar, z. 6 j. BEKENDMAKING. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn teriig te bekomen a aan het Bureau van Politie: lantaarnhaalc en kindcrtaschje inh. ee« zakdoekje b. bij particulieren bokkersschort, Wi C. L. de Ruijter, Pimtpoortstraal T 205; kinderkousje, J van Offenbeek, Wijngaardstraat L 56 broche (wapen), M. Schuld, Konings straat E 256, deksel van een ketel, A Jansen. Bagijnhof E 268; vulpenhouder. P Wolf, Arnem pad T 83; hooivork, L. Autheunisse, Veersche singel S 31; zakdoekje, Tak, N.- en Sl.-Jooslund N 99, rozenkrans, A. Cammetal, Hoogstraat I 127. dameshandschoen, A. Westenberg Bellinkslraat G 197; vulpenhouder, A Dourleijn, Hofplein E 291; lorgnët in etui. De Neve, Penninghock L 63; stuk van een costuumrolc en zakdoek. Poli tiepost Markt; handschoen, W Taze- laar, K Burg I) 14; sponzendoos em griffelkoker, J Montaan, Seisplein Q 287; por'orannnaie inh. eenig geld, wed. Vijge boom, Wijngaardstraat L 175.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2