Melkers-Inspan, BUITENLAND. MarktherieliteB. AdvertentiëiL Te koop aanbieden: BEKENDMAKING. lijkc zege van Duitschland in Europa. Japan uitsluitend zou dienen tot steun Daarom, vervolgt Wolff, mag hun ender entente in de Middellandsche Zee GEVONDEN VOORWERPEN Ab zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen a a*n het politiebureau Jas, twee petten; stroohoed; servet, b Bij ingezetenen: Doekje, P de Wolft', Arnem. pad, T 135, zilveren collier, Ludikhuize, Hee- rengracht M285; zilveren broche, H. M. Fe ij, Lange Burg C 109; kat (bruin met zwart), mevr Muller, Rottend, kade, O 214 kaart voor cokes, juffr Hubreclitse, Wal B 40, duimstok, Jan Bresier, Wal B 72 zilveren broche, P. de Lange. Veersche weg T 209; parapluie, W An- theunisse, Eigenh. straat P 211; goud°n dasspeld gebroken^, P. Murk, N Haven 1 115, bankbiljet, J. Verhulst, L Geere K 242 houtschroefdraaier, J. Zeilslra, Rotterdamsche kaai O 245; dameSpar.t- 'pluie, J Hanegraaf, Bellinkstraal G 19": ■dameshoed, Wed. 'Geers, Zuidsingel E 42a. speld (zes boerenknoopen A Heij- liger, Molstraat N 187, kinderhand- schoentje, J de Wit. Smoorsgang S 150; rozenkrans, J. v. d Bel, L. Viele K 211; stuk van een goud slot, F J- <v- d Ransoir, L Breestraat O 178; band van een kin derwagen, Francliimont, Smidsbolwerk 92 dameshandschoen, D. Lippens Ba- gijnhof E 271; portemonnaie inh. oe.nig geld, Eeringa, Heerengracht M 44; gou den oorknop, juffr. van Kalmthout, Mo lenwater E 51; portemonnaie inh. eenjg geld, Dourleijn. Nederstraal O 190 DE OORLOG. De Toestand. Vandaag zal Asquilh in het Lagerhuis het resultaat van lord Derby's werfveld- tocht bespreken en het standpunt der Tegeering inzake den dienstplicht uiteen zetten Gisteren werden de cijfers, waar uit de uitslag van lord Derby's handet ien blijkt, bekend gemaakt. Van het door ons gisteren genoemde cijfer van 1 029 231 ongehuwden, die niet teeken den, moét 378 071 worden afgetrokken als bel cijfer van hen, die onmisbaar zijn voor andere diensten in het landsbe lang Er blijven dan nog 651.160 onge huwden over, die zich niet verbonden. Deze moeten nu door een dienstplicht- wel in de gelederen gedwongen worden, wil men de beschikking krijgen over de gehuwden, die vrijwillig dienst namen en wie beloofd is, dat de ongehuwden voor zullen gaan Het totaal aantal mannen, dal door Derby aan het leger is toegevoegd, wordt door de West- minster Gazette op 1 2 millioen geschat, terwijl er volgens hel blad bij het begin van den veldtocht reeds 3 millioen vrij willigers waren. Deze getallen spreken •ongetwijfeld van een sterke vaderland: liefde, doch hel percentage op de bevol king is veel geringer dan men in andere landen door algemeenen dienstplicht fieeft weten te verkrijgen. Naar wij gis teren nog meldden is John Simon uit het kabinet gelreden, omdat liij zich met dienstplicht niet kan vereenigen. Hij schijnt de eenige te zullen blijven Reuter bericht uit Parijs, dat de in SoLoniki gevangen genomen consuls naar Marseille worden vervoerd en vandaar een vrijgeleide krijgen naar de Zwitser- sche grens. Wal er met de gevangen ge nomen burgers zal geschieden wordt niet gemeld Volgens, nel „Gioruale d'Italia" heeft de Grlekschë prefekt te Saloniki namens de regeering de overgave van de consulaat gebouwen geëischt, doch hebben de Eugelsche en Fransctye aan voerders dit geweigerd. Van anderen kant heet hel, dat de Grieken in den loop, dien de gebeurtenissen nemen, aan leiding zullen vinden oni vanaf den lóen Januari hel geheele land in staat van beleg te verklaren. De Kamer wordt den 17en bijeengeroepen De commandant dei- Grieksclie troepen in "Saloniki heeft, volgens de „Times', den len Januari een gelukwensch aaiy zijn Eaigelsche en Fransche collega's ge zonden, die ijl zoo be wonde rendenj en vriendschappelijken toon gesteld was, dat generaal Sarrail hem dadelijk in zijn dag order heeft o pgenomen. Dezelfde Griek- sche generaal heeft ami zijn troepen bij dagorder meegedeeld, dat koning Konstantijn het gunstige oogenblik wacht, óm zich aan lijfet lipofd van zijn troepen te stellen. Op het Fransche front zijn de gevecht- ten de laatste dagen in hevigheid afge nomen, doch in Zuid-Rusland en Galicië wordt nog steeds hevig gevochten, met de leiding in handen der Russen, die evenwel slechts geringe vorderingen ma ken Een Reuterbericht, dat T.seraowitsj ontruimd zou zijn door de Oostenrijkers dient onder hel strengste voorbehoud aanvaard te worden. In het bijvoegsel vindt men een be schouwing naar aanleiding van de ver overing van Jaunde in Kameroen door de Engelschen Wolff, die Jaunde het middelpunt van de verdediging van de kolonie noemt, zegt, dat niet dezen val reeds lang rekening moest worden ge houden, in verband met de groote vijan delijke overmacht, bestaande uit Eugel sche, Fransche en Belgische troepen, die, met alle moderne wapenen uitgerust, de kleine schaar van verdedigers dei- uitgebreide kolonie van alle kanten in het nauw bracht. Niettemin hebben de ver dedigers ook nu de wapenen nog niet icergelegd, doch trekken al vechtend him beleidvollen aanvoerder, luitenant kolonel Zimmerman, de oprechte dank van het vaderland worden betuigd. Ook ndien deze koloniale troepen ondanks hun hcldhpftigen tegenstand ten slotte hel onderspit zouden moeten delven, is Kameroen nog niet voor Duitschland ver loren, want over het lot. ook van deze kolonie, zal op andere gevechtsterreinen worden beslist. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Uit Kopenhagen wordt aan de „Frankfurter Ztg." gemeld Door de voorkomendheid van de Duit- schc autoriteiten mag de vredesexpedi tie van Ford door Duitschland naar den Haag reizen. De leden der expeditie mo gen den extra-trein door Duitschland niel verlaten, geen beschreven papieren, drukwerken en fototoestellen meenemen. Zij ontvangen passen van den, Diutschen consul-generaal te Kopenhagen Vrijdag vertrekken zij vandaar De meeste leden vertrekken op 12 dezer met de Rotter dam vau de Holland-Auierikalijn naar Nieuw-York. Alleen een vredesafvaardi- ging blijft in Den "Haag achter - De Belgische Legerbode bevat een helaas maai- al te lange lijst van perso nen. die benoefnd zijn tot ridders van de Leopoldsorde, „als blijk van 's lands er kentenis jegens hen, die hun bloed voor s lands verdediging hebben vergoten eu verminkt zullen blijven" Een Belgisch officier heeft aan een redacteur van de„Cr.oi\" een zonderling verhaal gedaan. Niet lang geleden slaagde de omstreken van Dixmuiden een Belgische iroepenafdeeling er in, de Duit- schers uil een vooruitgeschoven loop* graaf te verdrijven Zij ontdekten daarin lol hun groote verwondering 3 cementen putten, die op gelijken afstand onder ling waren aangelegd en die alle eindig- in een onderaardsche galerij, die naar de Belgische linies leidde en daar een groote kamer eindigde In deze- kamer bevond zich een telefoonpost. Het bleek, dal men allo geluiden, zelfs die van een K M. afstand, duidelijk in de kamer verslaan Icon. Hel inarcheeren van troepen, de stemmen der "soldaten, in de Belgische loopgraaf, zelfs wanneer» zij met gedempte stem spraken, reson- neerden er luid. Het was een „luister postin den waren zin des woords daardoor middellijk den weg naar Japan, derhalve Japansche belangen, zou be schermen. Volgens Fransche bladen is de Ser vische minister van oorlog afgetreden en vervangen door generaal Bogidar Terits, die in de vorige Balkanoorlogen bij den generalen staf was ingedeeld en in de zen oorlog over een Uivisie liet bevel heeft gevoerd - Een Fransch vliegtuig, te Saloniki opgestegen, is, naar de „Vossische Ztg verneemt, in de nabijheid van Doiran door een Taube na een kort gevecht neergeschoten. Naai- „Az Est" verneemt uit Sofia heeft tengevolge van den vliegeraanval op Saloniki het opperbevel der enten tetroepen bevolen, dat des nachts geen licht mag branden, zelfs niet in de ha ven De ontschepingen bij nacht zullen worden gestaakt. Volgens de Korrespondenz Norden hebben de Engelschen besloten om beslag te leggen op het Achilleion, de villa van den Duitschen keizer op het Grieksclie eiland Korfde, teneinde daarin een hos pitaal te stichten. Voor verder Buileniandscli Nieuws men het Bijvoegsel -IlOe STAATSLOTERIJ 4e Klasse 2e lij»'. Trekking van Dinsdag 4 Januari. Prijs van 1500 No 5199 19947 1000 14007 697 19323 400 2845 10108 11040 200 5234 16827 100 168 3318 9881 1981 4000 17826 PRIJZEN VAN 65 445 3902 4090 10394 12622 3901 4031 9201 10498 16470 Volgens den ..Petit Parisien" staat er een krachtig luchtoffensief zoowel bo ven land -ils boven zee van Engelsch Fransche zijde te verwachten Er zijn te Parijs besprekingen over gehouden Een aardig trekje van de wijze, waarop Joffre zich de genegenheid van zijn soldaten weet te verwerven, ver telt de N R C De opperbevelhebber in het Franschje leger inspecteerde een compagnie aan het front. Een sergeant-majoor, die we gens zijn flinkheid van soldaat tot zijn tegenwoordigen graad was bevorderd en die zoowel met de militaire mecfaille met tiet kruis begiftigd was, werd voor Joffre geleid, die hem vroeg: „Wil ik je lot luitenant bevorderen' Het antwoord was ..Neen, generaal, daar heb ik geen boekengeleerdheid genoeg voor „Dan"' zei Joffre „bezit je al les wat je wenscht en ik kan je dus niets aanbieden Maar dan moet je ook morgen bij me komen koffiedrinken." Den volgenden dag kwam Joffre's auto om den sergeant-majoor te halen voor koffiedrinken aan de tafel van Joffre Opnieuw zijn 4 groepen van de vol gens het stelsel Derby aangeworven En- gesche soldalen opgeroepen Het zijn "de ongehuwden van 23 tot 26 jaar en zij moe.ien 8 Februari onder de wapens ko men Aan het Oostenrijksche legerbericl|t van gisterenavond ontleenen, wij het vol gende De slag in Oost-Galicië duurt voort. De vijand heeft gisteren zijn pogingen om bij Toporoetz aan de grens van Bes- sarabië door t© breken, met zeer ster ke strijdkrachten herhaald Evenals vori ge dagen hem dat volslagen mislukte, zijn zijn aanvallen overal afgeslagen, jen dec- le in langdurige bloedige gevechten van man tegen man De aanvallen der Russen ten N O. van Okna en tegen het bruggehooM bij Usziko ziju ook mislukt, evenals de steeds met groote taaiheid herhaalde po gingen om onze loopgraven ten N. O. van Buczac binnen te dringen. De vij andelijke verliezen zijn weer zeer groot wij maakten 800 gevangenen In het Flitscherbekken hjebben onze troepen gisterochtend een loopgraaf ver- meeslerd. waarom sedert dien hardnek kig wordt gevochten. Drie vijandelijke tegenaanvallen zijn afgeslagen Grootvorst George Micbaelowitsj is cenigen tijd geleden in opdracht van den tsaar naar Japan vertrokken om den mikado met diens kroning geluk te wen- sclien Maar tevens heeft h|j naar de „Vossische Zeilung" over Stockholm ver neemt een brief van de n tsaar bij zich, waarin deze den mikado nogmaals verzoekt aan de krijgsverrichtingen Europa deel te nemen, door een leger of vloot te zenden. Naar verluidt wordt THERMOMETER EN VERWACHTING. 5 Januari Thermometei alhier 8 a. vm. 4! gr., 12 a. 49 gr., 8 u. 52 gr. Telegrafische mededeeling vau het Kou. Meteorologisch instituut te De Bilt 7olgen» do waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 770 in Zaid-Duitscblaud. Laagste 737.5 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 6 Jan., matige tot krachtige, tijdelijk storm achtige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind meest zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringenwaarschijnlijk regenbuien zeilde temperatuur. ££I{fLs££? Ate f Donderdag Vrgdag Zaterdag HOOGWATER Mil «singen. Maandag. Dinsdag Woensdag. 6 Jan. n.ui. 2.03 7 2 51 8 3.39 9 4.29 10 515 11 - 0 02 12 6 18 Goes, 4 Januari. Op de veilingsvereeni- ging Goes en omstreken deden appels bellefleur (zoet) 5 a 6 et, (zuur) 5 a 9 ct, goud reinet 8 a 11 ct., court pendu 4 a 5 ct., armgaurd 5 a 6 ct., Peren weidrager 4 a 5 ct., gieser wilde- an 5 a 6 ctpondspeer 4 a 5 ct., alles per K.G. Diversen witte kool 4 a 5 ct., ajuin 8 ct., sjalotten 8 a 9 ct„ hocmg ƒ0 60 a f 1.10, alles per K.G.savojekool 3 a 4 ct. per ttukeigenheimers f 2 per H.L. Goes, 4 Januari. Op de heden gehouden groote veiling deden goud reinet 9 60, tleiperen 5.40 eu zure bellefleur f 9.10 per 100 KG. c Op de kleine veiling dedenreinette d'or a 6 ct., goud reinet 7 a 10 ct., zure bellefleur 5 a 11 ct., armgaard 4 a 7 ct., pomme d'orange 4 a 6 ct.. huismanszoet 3 a 4 ct., Mei pipping 6 a 7 ct., aterappel 10 ct., annanas reinst 11 ct., court pendu 4 a 7 ct., champagne reinette 8 ct., 9 a 10 ct., Nowton pipping 12 a 13 ct., greening 8 ct., comtesse de Paris 15 ctj, breamly seldling 6 ctBoumans reinet 8 a ct., Hollandsch zoet 5 a 7 ct., alles per K.G. Peren: kleiperen 4 a 5 ct., gieser wilde man 4 a 5 ct., pondsperen 4 a 5 ct., Josephine de Malines 13 a 14 ct., president Drouard 21 ct., beurré hardenfont 20 ct., comtesse de Paris 18 ct., bergamotte d'Espi ren 8 ct„ Dorothé royal 5 ct., alles per K.G. DiverBenwitte kool 3 a 5 ct., bloem kool 4 a 8 ct., gele kool 3 a 4 ct., roode kool 5 a 6 ct., alles per stukveldsla 1 2 ct., spruiten 5 a 8 ct. beid* per K.G. De handel was zeer vlug Er was groote aanvoer. Oostbürg, 29 Dec. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer flink; handel go.d; prijzen onveranderd Oude tarwe f a f nieuwe tarwe f 12.50 a f 13.nieuwe wintergerst t 14.25 a f 14.50, rogge f a f zomergerst t 14.25 a f 14.50 haver 112.25 f 12.50, paardenb. t 23.- a f 24.groens erwten faf kookerwten f25.50 a f 26.50, bruine boonen 1 a t koolzaad f a f karwei f a f maunzaad f a f pei 100 Kg. Amsterdam, 5 Jan. Op de veemarkt werden aangevoerd 155 Vette kalveren le kwal. 1 60—1.66, 2e 1.55—00, 3e 1.50- 00; melk- en kaltkoeien 0000; 60 nuchtere kalveren, 12— 20,0 schapen 00-00 lammeren 0000502 vette varkens Heden overleed plotseling, onze geliefde Ecbtgenoote en Moeder, NEELTJE CAM BIER, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam P. A. BAKKER. Nieuwe Vlissiugsche Weg, Koudekerke. Heden namiddag overleed plotse- seling, tot mijne groote droefheid, mijne geliefde en zorgvolle Echtge- ELISABETH BAX, in den ouderdom van ruim 68 jaar. C. W. LAEY EN DECKER. Oost-Souburg, 4 Januari 1916. (Groote Abeeie). De Heer en Mevrouw DE WITT HA MER—OVERMAN danken zeer voor de gelukwenschen met den aanvang van 1916 ontvangen Mr en Mevrouw DIELEMAN -MAGEN DANS betuigen met wederkeerigen geluk wensch hartelijk dank voor de met nieuw jaar ontvangen wenschen De Heer en Mevrouw mr. P. "J VAN DER FEEN betuigen, met wederkeerige gelukwenschen. dank voor de ontvangen blijken van belangstelling Met wederkeerige gelukwenschen be tuigen de Heer en Mevrouw BLUM DE NIET liun vriendelijken dank voor; de blijken van belangstelling bij den aanvang des jaars ontvangen Duinvliet bij Domburg De Heer J. DRABBE betuigt vriendelijk dank voor de ontvangen bewijzen van belangstelling en biedt wederkeerig zijne gelukwenschen aan Domburg 4 Januari 1916. BOERDERIJ billik uit de band te koop bestaande uit flink HUIS, ingericht naar de eisehen des tijds en SCHUUR en STAL LEN Benevens 8 H.A. BOUW- EN WEI LAND. Gelegen 1uur van de markt en het station Apeldoorn. Gedeeltel. Hypothaek. Aanvaarding direct. Te bevragen W. BEERDING. Griltstraat Apeldoorn. Voor de vele blijken van deelneming ont vangen bij het overlijden van den heer IZAAK PIETER HILDERNI8SE betuigt de familie hartelijk dank. Middelburg, Jan. 1916 M A. VAN DER LEIJÉ zegt dank voor de ontvangen gelukwenschen op 1 Januari en biedt wederkeerig de zijne De Heer en Mevrouw BODDAERT— GOEDHEER betuigen met wederkeerigen gelukwensch hun dank voor de belang stelling op 1 Januari. De Heer en Mevrouw ADAMS—KAKE- BEEKE betuigen met wederkeerigen ge lukwensch hun vriendelijken dank voor de belangstelling op 1 Januari. ter.ug, in vast vertrouwen op de einde-ju don brief verzekerd dat de hulp van Holl. le kwal. 81—83. A. K. DE JONG dankt met wederkeeri gen gelukwensch voor de ontvangen blij ken van belangstelling op 1 Januari Met wederkeerige gelukwenschen, on zen dank voor de ontvangen blijken van belangstelling op 1 Januari. De Heer en Mevrouw DE WIJS Met wederkeerigen gelukwensch zegt ondergeteekende ouders, leerlingen en oud-leerlingen hartelijk dank voor de op 1 Januari beloonde belangstelling J. VREEKEN, hoofd van school C. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Woensdag 2 Februari 1916, des voormiddags om half elf ure, te KOIJDFKFRKE, op de Hofstede tegenover de Langevielebuitenbrug, -in het openbaar 8 Melkkoeien, 2 Vare Koeien, 1 Vaars van 15 maanden, 17 Kippen en 1 Haan, Varken, Hond, Memvagen met Toebehooren, Lemoeukar, Karet, Ploeg, 2 Kruiwagens, 2 Eggen, Tnrk, Lang- touweu,Kortmolen,Mangelmo)en,Kook- fornnis, Stampbak, Prikslede, Water vat, Watertonueu, Drinkbak, Musterd- stoel, Vleescbblck, Pompsteen, Tonnen, Meelkist, Koevoeten, IJzeren Dakraam, Meelton, Ladders, Paard ©want, Hondetnig, Hand gereedschap. Zeel, Zak ken, Maten Kantgereedschap, waarbijKarn, Roomton, Melkbus, Botertob, Boterkorf, Melkjuk, Kaas- vaten. VoortsZinken Waschteil, Emmers, Ge ëmailleerd goed, Kenlsche Potten, Peen, Hooi, Aardappelen, Mangels, Mest, Hout; Huisraad, als: Ledikant, Kleerkist, Bank, Bed met Toebehooren enz.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 3