lÉlsrpÉ bral TWEEDE BLAD FEUÏÏTeton^ ÖE WELDOENSTER. Ingezonden Metietiseiingen. «NI» ru Woensdag 1 Dec. 1915, no. 233. NajaamiUing Provinciale Staten Gisteravond werd de najaarszitting der Provinciale Stalen op de gebruikelijke wijze door den voorzitter geopend Aanwezig waren 39 leden. Afwezig de hoeren Gerlach van St. Joosland, Wonu dergem' met kennisgeving, dat zy tenge volge van ongesteldheid deze vergade ring en de heer van der Vliet met ken nisgeving dat hij wegens ziekte deze zit ting niet kan bijwonen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een dankbetuiging van het bestuur der vereeniging toL Christelijke verzor ging van krankzinnige» in Zeeland, voor de inwilliging van liet verzoek tot wijzi ging van de tusschen de Provincie Zee land en de vereeniging beslaande over eenkomst; een mededeeling door het comité tot bevordering van tie totstandkoming van een tramweg van Breskens naar Sluis met zjjlijnen en den heer nir. P. Diele man als gemachtigde van den heer E Huijgobaert, <Ial„ tusschen hel comité en don lieer Huijghebaert eenerzijds en die stoomtrammaatschappij Bresken s-Malde- ghem anderzijds overeenstemming is ver kregen omtrent den aanleg en de exploi tatie van genoemde lijn Deze beide stukken werden voor ken nisgeving aangenomen een verzoek van liet bestuur der Ver eeniging .de Ambachtsschool" te Mid delburg om toekenning voor het jaar 1916 van een buitengewoon subsidie van f 1000. op dezelfde gronden als waar op het verzoek ,a.an den gemeenteraad van Middelburg berust, dal elders in dit •nummer van ons blad is opgenomen. liet adres wordt gesteld in handen tvan Ged Staten, die hieTop in de zomer- zilting van advies zullen dienen; Verbindingsweg Zeeuwsch- V1 a a n d e r e n Ten slotte nog een adres van .iel uit voerend comité voor de tol stanrlkoming van een verharden verbindingsweg tus schen Oostelijk- en Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen, om te bevorderen dal ge noemde weg nog worde aangelegd In dit adres wijzen adressanten or op, dat de dringende noodzakelijkheid ,rande spoedige tot stondkoming van oen ver harden verbindingsweg, geschik. voorver- keer van voer- en rijtuigen, oenevons automobielen tusschen de beide doelen van Zecuwsch-Vlaandercn, voor een ieder niet de toestanden bekend, duidelijk is, en inzonderheid thans liet beste tan iiet licht komt, nu alle verkeer over Bel gisch grondgebied onmogelijk is gewór den dat zij derhalve, ondanks hel besluit in de najaarszitting van verleden jaar, in deze materie door de Staten genomen, zich verplicht en gedrongen gevoelen ter wille van hel liQoge belang der zaak, zich tot de SLatcn te wenden om mede te werken met alle ten dienste staaude middelen aan 'de spoedige tol t.mdko ming van den weg; dal adressanten zich ook gewend, heb ben tot de regeering met een bede om thans toch Zeeuwsch Vlaanderen te hel pen; dal het nu toch ook met het oog op de tijdsomstandigheden alleszins noodzake lijk is dat de provincie en hel rijk door krachtdadige hulp loonen belang te stol len in dc zoo vruchtbare en door zulk een nauwe banden met Nederland ver bonden grensstrook van Zeeland; dnl voor het verkrijgen van Rijkshulp zeker in de eerste plaats zal moeten blijken dal ook de provincie de nood- door de schrijfster van .Eb/aJheth and her German Garden" 76). Intusschen was hel een prachtige dag „en zij ging naar beneden met den veer- krachligen tred van de hoop. Zij had aije.ts dan verblijdende gedachten, zij dacht dat de heldere oppervlakte van dezen morgen niet gerimpeld zou wor den 3oor wantrouwen óf verkeérd-beh grijpen. Zij zouden elkaar allen in de oprechte oogen kijken, die morgen aan bet ontbijt en daarin lezen een onder ling bewustzijn van belangen, die men voorlaan met elkaar zou deelen, van ge luk dat men zou deelen, van een leven dat men zou deelen het leven van zusters vol teederheid en toewijding. De hall-deur stond open en het-huis was vol lentelucht, de lucht van uit bottende nieuwe, bladen, van rottende oude bladeren, van vochtige aarde, den- nenaalden, vochtig mos en moerasgrond. „O welk een heerlijke, liefelijke morgen''' fluisterde' Anna én zij liep naar buiten, de stoep op met uitgestrekte armen en opgeheven gezicht, alsof zij al de schoon heid rondom haar had willen vatten en „vast togen zich aandrukken. Zij haalde zakelijkheid van den verbindingsweg in ziet in het belang van het verkeer, den landbouw en den handel van Zeeuwsch Vlaanderen 'dat waar geen definitieve plannen door de regeering nog zijn gesteld en ook niet bekend is of ten aanzien van on derhoud of aanleg van den weg eenig verband met de provincie zou moeten worden gelegd, hel college van Ged. Sta ten ware uit le noodigen met de betrok ken departementen van algemeen bestuur of autoriteiten in overleg te treden en den uilslag daarvan, zoo noodig vergezeld van de noodige voorstellen aan de Prov Sta len mede te deelen voor de eerstvolgende zomerzitting der Stalen, opdat dc ver bindingsweg binnen den kortst mogelijken lijd zal zijn aangelegd Adressanten verzoeken ten slotte dat de. Staten in deze zitting erkennen, de dringende noodzakelijkheid van het lot slandkomen van een verharden verbin dingsweg tusschen Oost- en West Z - Vlaanderen, geschikt voor verkeer per voer- of rijtuig en automobiel en te ver zoeken aan Ged Staten ten poèdigste de noodige stappen tot die tol slaudko- ming te doert bij de regeering of de be trokken autoriteiten van hel Rijk, en den uilslag daarvan zoo noodig vergezeld van noodzakelijke voorstellen aan de staten mede te deelen voor de eerstvolgende zomervergadering der Staten /Van dit adres was door vele gemeenten en polderbesturen adhaesie betuigd Mede namens deslieëren Maarlevcld en Neeteson dient de heer Dieleraan een voorslel in luidende Prov. Staten van Zeeland, erkennen de de dringende noodzakelijkheid van de spoedige totstandkoming van een ver bindingsweg over Nederlandsch gebied tusschen de beide deelen van Zeeuwsch Vlaanderen, geschikt voor hel verkeer met rijtuigen en automobielen, ver zoeken Ged. Stalen ten spoedigste met de' regeering of de betrokken autoriteit de noodige onderhandelingen te openen om hel tot stand komen van dien weg te verkrijgen en hierover voor de aan staande zomerzitting verslag uit te bren gen. Aan den heer Dieleman werd vergun ning verleend dit voorstel toe te lichten Spreker wees er op hoe bij de regeling van de grensscheiding van 15 Febr 1811 de zg Vrijen Dijk lot Belgisch gebied werd gerekend, waarop echter voor het verkeer tusschen beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvoor het de ccnige weg is, niet alle douaneformalitei ten zouden worden toegepast. Zeker"? for maliteiten bleven echter, zoowel bij de komst op Belgisch als bij den terugkeer op Nederlandsch gebied van kracht,Wat het verkeer tusschen de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen bemoeilijkt en soms ook aan kosten onderwerpt In den breede zetle spreker de moei lijkheden waartoe deze toestand leidt ;n vredestijd uiteen; vooral voor de bewo ners van Philippine, die alleen over Belgisch gebied de kom van hun dorp kunnen bereiken jiis de toestand ondra gelijk. Temeer klemt dit, waar de Vrijen Dijk nog voor een gedeelte onverhard is, zoodal des winters vaak de omwag over Bouchaute gemaakt moet worden, waarbij natuurlijk de faciliteiten die voor het gebruik van den Vrijen Dijk gelden niet meer van toepassing zijn De tram hfefl in zeker opzicht liet verkeer wel verbeterd, doch deze rijdt slechts énkele malen per dag, i/S geen kosteloos ver voermiddel en kan, ook afgescheiden van deze bezwaren, niet in alle opzichten hel gemis van een verkeersweg vergoeden. Vooral in dezen oorlogstijd blijkt echter eersl recht hoe gebrekking de bestaande toestand is' Nu hel verkeer over den Vrij en Dijk is afgesloten, bestaat er vol strekt geen communicatie meer anders dan per tram. Voor de indijking van den Braakman konden de bewoners nog gebruik maken van het verkeer te water Nu daar meer en meer land is ingedijkt is hun ook de zen Verkeersweg ontnomen En, hetzij tengevolge van de stuksgewijze inpolde ring, hetzij wegens gemis aan doorzicht diep adem en keerde in huis terug, zin gende niet een diep ontroerde, maar half luide stem het eerste vers van het Magnificat. Daar ging de keukendeur open en tot haar verbazing kwam baro nes 'Eltoreicli uit deze duistere gewesten te voorschijn De zang werd plotseling afgebroken Anna was verbaasd. Waarom uit de keuken? De barones zag de ge daante van haar gastvrouw onbewegelijk legen liet licht van de open deur, maar het licht achter hj&ar was sterk en de hall was donker en zij "dacht dat het Anna's rug was. In de hoop, dat Anna haar niet had opgemerkt deed zij -Zacht de deur weer toe en bleef daar achter wachten totdat zij ontsnappen kon zonder gezien 1c worden Anna dacht, dat de prinses haar de vertrekken van de Toedienden Tiet kijken en trad de ontbijtkamer birjnen, maar daar zat de prinses voor de koffie te zorgen „Zoo, is u daar", zei de prinses har telijk. Dat is gezellig. Nu kunnen wij prettig samen ontbijten voordat de an deren komen Is u uit geweest? Uruikt, naar de frissehe lucht." ..Alleen een oogenblik op de sloep." „Kom 'hier naast mij zitten. U heeft goed geslapen dat zie ik. Nu ziet uzelf, hoeveel beter hel is regelrecht van boven le komen ontbijten en niet eerst het bosch rond te loopen u is het eerst binnen en krijgt het lekkerste kopje bij de regeering, is er bij de inpolder ring van den aanleg van wegeni geen sprake geweest. 5 a 6000 H.A. vrucht bare grond zijn daar door den staat gewonnen, die millioenen hebbeni opge bracht en nog jaarlijks duizenden aan belasting in de schatkist doen vloeien. Toch wordt ook voor die polders het handels- en landbouwverkeer ten zeerste door den bes taanden toestand bemoei lijkt. Zelfs langs den dijk van Philippine naar de Isabellasluis loopt slechts een voetpaadje, dat voor veevervoer zelfs on geschikt is. Beide deelen zijn van elkaar gescheiden en er heersclil een onverdra- gelijken toestand, die weliswaar thans eerst recht blijkt, doch ook buiten oor logstijd niet bestendigd mag worden. Niet alleen als verkeersweg tus schen de beide Vlaanderens, doch ook voor de aansluiting der daar gelegen landbouwbedrijven aan laadplaatsen van de tram en aan de havens is een weg dringend noodzakelijk Evengoed als bij den verbindingsweg tusschen Zeeland cn Brabant is bij het tol Bland komen van de- wn weg een provinciaal, zoowel als een rijksbelang gemoeid Hoe dc weg er komen moet ligt niet op den weg van de voorstellers om te beoordeelen, zij wil len. slechts aan de Staten de uitspraak ontlokken dat de weg noodzakelijk is en nicencn de verdere uilwerking aan het college van Ged. Stalen te kunnen over laten. waarin zij hel volste vertrouwen hebben, daar dit dc belangen der pro vincie ruim overzieL en rijp overweegt De tegenwoordige toestand is vernede rend voor ons nationaal gevoel. Men den(- ke eens aan 1906, toen de Koningin, die een bezoek bracht aan de door wa tersnood geteisterde polders niet dan over het gebied van een vreemden staal van het eene deel naar het andere kon komen liet wordt lijd, dat de oude generaliteitslanden ook gaan deelen in- 'de generale voordeelen van de eenheid van ons land. Besloten werd het voorstel Dieleman c.s. tegelijkertijd met de overige stukken voor deze zitting in de afdeelingen le behandelen De voorzitter deelde hierop mee, (dat nog was ingekomen een adres van het bestuur der openbare leeszaal en bi bliotheek te Middelburg met hel verzoek een commissie te benoemen teneinde niet de commissie uit dat bestuur be sprekingen te houden over de mogelijk heid van een vereeniging van de open bare leeszaal en bibliotheek met de pro vinciale bibliotheek, welk adres echter als zijnde ongezegeld Ier zijde moei wor den gelegd. Vervolgens werden de reeds door ons vermelde stukken naar de afdeelingen verwezen. Prov Keuringsdienst. Hetzelfde geschiedde met een voorstel van den heer de Veer, dat als volgt luidt De Stalen der Provincie Zeeland be sluiten Ged Staten uit fe noodigen een onderzoek in te stellen naar de xvenSche- lijkheid en mogelijkheid van eon nrovixi- vincialen dienst voor de keuring van le vensmiddelen en andere waren De voorsteller deed zijn schriftelijk aan de leden gezonden voorstel vergezeld gaan van de volgende toelichting Dat in liet algemeen een keuringsdienst voor levensmiddelen gewenxcht is, mag als vaststaande worden aangenomen Voor wie le dien opzichte nog mocht twijfelen meent de heer de Veer le kunnen vol staan met te verwijzen naar de rapporten van den inspecteur van de vdlksgezond- heid dr. L R. Gocster, uitgebracht aan Ged Staten van Friesland en van Dren the De vraag is maar of hel wcnsehelijk en mogelijk is in Zeeland een provincia len keuringsdienst in het leven 1c roepen. In Friesland is1 een dergelijken dienst ingericht en in Drenthe zijn desbetreffen de voorstellen bij de Stalen aanhangig. Waar andere provincies voorgingen, blijkt daaruit reeds dat de zaak een onderzoek waard is. Voor zoover den voorsteller bekend, beslaat in Zeeland van gemeen tewege geen deugdelijke keuringsdienst van levensmiddelen, uitgezonderd voor koffie." „Maar hel is niet goed, dal ik bet beste krijg als ik gasten heb", zei Anna la chend, tenVijl zij bet kopje aannam. „Ja wel, het is juist heel geschikt Daarenboven, u zei, dat hel allen zusters van u waren." „Dat zijn ze ook Is de barones niet hier geweest?" „Neen, ik heb baar zooeVën gezien Ik dacht dat u bij haar was." „O lieve zoo vroeg in den morgen!" protesteerde de prinses. „Laat eens zien, wanneer heb ik haar voor i laatst ge zien Nog geen negen uur geleden. Zij volgde mij naar mijn slaapkamer en praatte druk. Ik kon toch vanmorgen niet 'dadelijk weer met haar beginnen, zelfs niet om u plezier te doen. En zij keek Anna met veel genegenheid aan. „U was moe gisteravond, is '1 niet9" ging zij voort. Axel Lohnt is zoo lang geble ven. ik donk dal hij u spreken wou. Maar u is regelrecht naar bed gegaan, niet waar?" „Ik heb liern gesproken,- voordat hij bij u binnenkwam. Hij hoefde mij niet meer te spreken Hij brandde van nieuws gierigheid naar onze nieuwe vriendin- Werkelijk?" Hij loonde toch niet veel belangstelling in de dames. Hij sprak bijna voortdurend met mij. Hij dacht een oogenblik dat hij de boranes leende, hij keek haar ten minste aan en scheen vleesch en vis'ch. Wal te Middelburg In stond is opgeheven. Het tijdstip voor een onderzoek of de provincie zich met deze taak mag en kan belasten, schijnt dus bij uitstek geschikt Hierop werd overgegaan tot het trek ken der afdeelingen In de 1ste afdceling zullen zitting heb ben de heeren Fruvtier, Bolle. van Zuyfcn, Dekker, Melis, de Bruyne. Blei- ker, Neeteson, van der Weyde, Gerlach, PuyLaert en Erasmus en de leden van Ged. Staten van Niftrik en Elenbaas; in de 2e afdeeling de heeren Wondergem, Dumoleijn, Hollestelle, Mulder, van Dal- s.ura, Duvekot, Hombacil, van Dam, Paap, van de Putte, de Veer en van Teylingen en de leden van Ged Stalen van Rompu en Blum; in de 3de afdeeling de heeren van Oeveren, Kakebeeke, IJsebaert, Die leman, Maarlevcld, Vermaas, Siruve, Ho- cke Hoogeboom, Tichelman Vogelaar en Giljam en de leden van Ged. Staten Sprengèr en de Casembroot. Nadat op voorstel van den voorzitter besloleti was de eerstvolgende openbare vergadering le houden op Vrijdag '0 Dec.a .s v.m. 10 uur, werd de vergade ring gesloten Wsterstoornissen. Waarom wordt het water zoo nauwkeu rig onderzocht bij ieder geneeskundig onderzoek9 Omdat de urine aantoont of de nieren verzwakt of ziek zijn Als hel water dik en bewolkt is, sterk verkleurd, van een scherpen, doordrin genden reuk of branderig, is dit een zeker teeken van nieraandoening Sommige patiënten moeien 's nachts dikwijls opstaan om het water le loozen dit kan wijzen op niergruis, blaassteen of gevorderde nierkwaal In normalen toestand worden omstreeks 1 Mi liter urine per dag geloosd, maar on der enkele vormen van nieraandoening is deze hoeveelheid veel grooler Daar entegen kan de hoeveelheid ook beperkt zijn én hel water branderige pijn ver oorzaken Anderen kunnen hel water niet op houden en bel komt ook voor. dat de urineloozing verstopt raakt Al deze verschijnselen zijn ernstig, niet alleen door den last dien zij veroorzaken, maar ook doordal zij duidelijk ernstige kwalen aanduiden Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en geven spoedig baal in de meeste gevallen van waterstoornissen, doordal zij de na tuurlijke werking der nieren en blaas her stellen Vele moeders spraken ook hare tevredenheid uit over de werking van dit geneesmiddel in gevallen van Maaszwakte bij kinderen (bedwateren) Te Middelburg verkrijgb. bij Joh. de Roos, Vlnsmarkt K 157. Toezending ge- v"—Tj schiedt franco na onlv Mf v. postwissel h f 1.75 -iiifrrofi voor één, of f 10 voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug- PÖn Nieren Pillen, wei- gert elke doos, die niet ,.V' V voorzien is van neven staand handelsmerk KERKNIEUWS. Te sGravenpolder werd Maandagavond als ouderling der Herv gemeente herkozen de heer J. ReijnoudL In de plaats van den heer 'C Zuidweg. die als diaken niet meer in aanmerking wcnschle tc komen, werd gekozen de lieer J de Graag, Gz., die zijne henoct- ming in beraad nam. Bij de Maandag gehouden stemming voor notabelen der Ned. Herv. Kerk te Krabbend ij k e werd in de plaats van J. Altewijn gekozen J. Zweedijk heel verbaasd Zij had hem klaarblijkelijk nooit gezien Ik praal heel graag met dien jongen man", ging de prinses voort, terwijl Anna haai' geroosterd brood at ,.Ik ook", zei Anna. „Ik heb veel menschen in mijn leven ontmoet en het heeft mij dikwijls ver baasd hoe weinig aardige menschen er zijn hoe weinig menschen die men graag ontmoet en dikwijls spreekt Axel is stellig een van die weinigen „.Ta, dat is zoo", stemde Anna toe „De goedhartigheid staat op iedere lijn van zijn gezicht geschreven „O, hij heeft een allervriendelijkst ge zicht En hij is zoo sterk Ik voel dal als er hier iels gebeurde, iets! vrecselijks, hij het dadelijk weer in orde zou maken. Hij zou ons maken als wij braken, en opbou wen als wij afbrandden, en beschermen, •dit huis vol eenzame vrouwen, als iemand trachtte met ons weg te loopen En Anna knikte geruststellend tot de prinses en nam nog een sneedje geroosterd brood „Zulk een gevoel boezemt hij mij in", zei ze „Ik voel mij zoo prettig zeker, niet alleen van zijn bereidvaar digheid om te helpen, maar ook van zijn macht om het te doen." Door het pra ten over Axel vergal zij geheel en al dat ze de barones zooeven gezien had Zij had zulk een liewondering voor vastbe radenheid. onafhankelijkheid, voor een karakter dat zijn geluk vindt in naar het goede te streven De heeren A. Kok en C. Lamper werden herkozen e Ned Herv Kerk. Beroep ente Garnwerd en Oostum (Gr.) H. Doorenbos te Wormer Bedankt voor Grolloo en Schoonloo, Vlieland en Krommeniedijk G B. Krui- zinga, cand te Scheemdu Geref Kerken. Beroepen te Schoonoord: J. .Visser te Zuidwolde (Dr.). Bedankt voor Zuidlaren. F. G. Peter son le Veen dam. Remoustr Broederschap. Aangenomen naar Alkmaar \V Marken- zie te Zwammerdam KUNSff EN WETENSCHAPPEN. Lezing Alb A P1as s c hae rl Vereen Voor de Kunst. Neen, we hebben ons vergist, toen we in ons verslag over Rvlhmische kunst spraken van een taal-in-beeld, waarover men wellicht eenige opheldering zoude krijgen door de lezing van den „leid®:" van hel Rythmisch bureau (niet le ver warren met den heer Plasschaerl, den kunstcriticus) Want 'nel is geen taal die van een ander te leeren is Als er uil de lezing! van den heer Plasschaerl, die in heel veel dingen duister voor ons bleef, ons iels duidelijk is geworden, dan is hel in minder bloemrijke bewoordingen uitge drukt, dit dal de personen lie dezei werken schiepen, niet zelf ze zoo be dachten. maar onder invloed van den op hen werkenden geest van hel heelal, die leekeningen op hel papier brachten En daarom is hel ook" begrijpelijk dat de heer Plasschaerl zei er niet aan te denken een verklaring te geven \an den wirwar van lijnen en kleuren. Niet door hei verstand komt men tol die werken, zelfs niet door het begrip, zo a verzekerde hij. Slechts door eerbiedig ze te naderen als een kind En over een werk van een van zijn jonge medewerkers zei hij „Gij die niet voelt de voldragen ziening aan dezen jongen man gegeven, ga heen tol iets anders Wij bekennen volmondig le behooren tol degenen die dal niet voelden, en die dus tol iets anders moeten gaan En liet zal wel daaraan 1e wijten zijn, dat we om en in deze lezing een heel andere sfeer voelden dan die van kunst; dat we daarin veeleer in aanraking kv il eum met iels dat in gewone termen als spiritisme wordt aangeduid Wellicht wijst de heer Plasschaert die vergelijking verontwaardigd af' Wellicht' ook met sprak hij nergens van spiri tisme. Maar dal voortdurend spreken over ,de paden der stilte van het generzijds. over het voortleven na den dood. «wer (dén geest van de ruimte, van den Kosmos. - het was even nauw aan hel spiritisme verwand, als die „zieningen" verwand zijn aan de krabbels door personen in trance gcleelcend, waarvan ieder wel eens heefl gelezen,, en waarvan de moesten wel eens reproducties hebben gezien. De aard van de leekeningen i s ook dezelfde Hel verschil zou dan zijn dat deze „zie ningen geteekend zijn door personen die met den geest van het heelal in contact komen, terwijl voor die andere de personen of mediums in trance, in hypnolischen toestand zijn gebracht, en heeten te werken onder den invloed van geesten van gestorvenen F,n hierdoor wordt ook verklaard, waar om er zoo n wijde kloof tusschen ons en den spreker bleef Want over hel contact met den geest of de' geesten der ruimte, valt niet te redenee ven tus schen een die gelooft, en een die zoo'n oplossing niet aanvaardt, en een andere verklaring zoekt. Als deze opmerkingen le nuchter zijn, dan is dat mede een gevolg van den weerzin tegen de wijze waarop de spr ook eenvoudige gedachten omwolkte, tot duister wordens toe, met mooie woorden, en klinkende zinnen We zien geen kans. ook niet met den bésten wil, om den loop var. «Ie gedachte in deze rede in een „Als ik een dochter had, zei de prin ses, terwijl zij Anna's kopje inschonk, dan wou ik, dat ze met Axel Lolim trouwde. „Als ik een dochter had, zou die met hom trouwen, dus de uwe niet Ik zou haar niet eens vragen of zij vyel van hem hield. Ik zou zoo zeker wezen dat het voor haar geluk was, dal ik tegen haar zeggen zou- „Kindlief, ik heb de keus gedaan van een schoonzoon. Zet je hoed op en ga mee naar de kerk om met hem te trouwen. De prinses begreep dat liet een nul- telooze taak was Axel's zaak te beplei ten Zij zag zeer goed hoe hij over Anna dacht; en volgens de aandoenlijke ge woonte van een weduwe was zij over tuigd. dat liet huwelijk de gelukkigste toestand was van een vrouw, gelukkiger dan eenige andere aard van bezigheden Maar wanneer zij het gesprek ook op hem bracht, telkens ontmoette zij de zelfde hartelijke overeenstemming en op recht enthousiasme, de woorden werden haar uit den mond genomen en haar eigen loftuitingen verdubbeld of ver drievoudigd Hot was een veelbetoonde vriendschap, maar een zeldzaam wei nig belovend voorspel tot liefde ^•tardt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5