BUJTFNUKB. Slijgcr, Dokstraal P 191, zilveren ring' mei sleentje, E Uijer, KI. Vlaanderen M '190 taschje inh zwarl liniaaltje, E. Goeman, Lange Geere K 321. SPORT. Belgische Voetballers in Ne- derlandsclie ve re en igin gen. Blijkens een mededeeling, die het be stuur van den N. V. B. van hel bestuur van den Belgischen voetbalbond ontvan gen heeft, stelt laatstgenoemd lichaam or prijs op, dat aan uitgewekenen vaix Belgische nationaliteit niet wordt toege staan, deel te nemen aan door den N. V. B. georganiseerde of geautoriseerde voetbalwedstrijden Geïnterneerden zijn hiermede niet bedoeld. De N. V. B., die deze lieden nu reeds twee seizoenen lang meL de Nederland- sche voetballers op gelijken voet be handeld lieeft, ziet zich hierdoor in een moeilijk parket geplaatst. Het zal ons benieuwen of hel bestuur, <lal over 'tal- gemeen van weinig vastheid in zijn lei ding blijk geeft, nu van gedragslijn zal veranderen. Voor onze Zceuwsche vereenigingen is de aan te nemen gedragslijn vooral van belang voor „Zeeland Vooruit" te Goes, dat lal van Belgen tot spelers heeft. Ook in M. V. V O, en vergissen we ons niet, in een of meer der Vlissingsche ver eenigingen komen Belgen uil. RECHTZAKEN. Raad van Beroep (Ongevallen- verzekerlng) Middelburg. In de heden Donderdag alhier ge houden openbare terechtzitting van dien Raad had de uitspraak plaats in zake L. C, K., Middelburg, waarbij de beslissing der Rijksverzekeringsbank werd vernie tigd. De beslissing werd vernietigd in zake C. B., Middelburg, en aan klager eene rente toegekend van f 0.461/2 per werk dag. In zake J M. A d W„ Middelburg, thans te Willemstad, werd een rihte toegekend van f 0.10 per werkdag, de beslissing der Rijksbank vernietigd on klagei xnet-ontvankelijk verklaard in zijn vordering v. z. b. hel gelasten van een operatie. De beslissingen der Rijksverzekerings bank werden bevestigd en aan klagers de vorderingen ontzegd in zake J. C. d. R., Neuzen, J. MStoppeldijk, J. F v. L., Breskcns', M. J. I., wed. J F. d. G, Sf Jansleen en C. J. L. wed. N. B. B., Vlis- singen. AFLOOP VERKOOPINGEN. Heden werd aan het gebouw van het gewestelijk bestuur te Middelburg aan besteed lo. Hel maken van remmingswerken in de sladshaven te Vee re met bijko mende werken behoorende tot de zee- en oeverwerken in Zeeland. Raming f 6400. Ingeschreven werd, respect.- bij gebruik van in liet binnenland bezaagd hout, en vrijblijvend, door: P. Dekker, Vecre, f 6160, f 6200, H .1. Keulemans, Mid delburg, f 6386, f 6386; J. N. D Bijl, Wissingen, f 6453. f 6153; J de Bree Fz Terneuzen, "f 6517. f 6547; firma M. Vis ser, Papandrecht, f 6560, f 6560; H. .fan- sen Jz., Middelburg, f 6675, f 6675, en H. van Dongen, Dordrecht, f 6692, F 6692. Voorts waren 9 biljetten van onwaarde 2o. Hel onderhoud van de Rijkszeewe ringen en havenwerken te VlisSingen en te Vee re, gedurende hel jaar 1916 in twee perceelen. Raming le perceel f 5500; raming 2e perceel f 56,20. Voor hel le perceel werd ingeschreven respec! bij gebruik van binnenlandsch materiaal, en vrijblijvend, door ,T X O Bijl, Wissingen, f 5286, f 5066; If .1 Keulemans, Middelburg, f 5288, f 5260: A. v. d. Straaten JrHansweerl. f 5400, f 5225; .T. de Bourgraaf, Wemeldinge f 5408, f 5375; H. Kosten Cz., Wemel dinge, f 5523, f 5423; H. la Gassi?, Cad- zand, f 5602, f 5602, en J. Warren, Vlis- singen, f 5698, f 5695. Voorts waren 2 biljetten van onwaarde Voor hel 2e perceel werd ingeschreven door P. Dekker, Veere f 4860, f 4900; J. Dekker Jz., Westkapelle, f 5000, f 5020; II Jansen Jz., Middelburg, f 5150, f5150, H J. Keulemans, Middelburg, f 5198, r 5175, W. Hakken, Sliedrecht, f 5300 f 5320; A. v. d Straaten Jz Hansweerl, f 5500, f 5390; H. Kosten Cz., Wemeldin ge, f 5560, f 5460; Jac. Bourgraaf, We meldinge, f 5576. f 5500. en J. N. d. Bijl, Vlissingen, f 5764, f 5744. Voorts was 1 billet van onwaarde. 3o. Het aanbrengen en onderhonden van beplantingen langs den rijks'weg op Zuid-Beveland onder de gemeente Itapel- le. (Raming f 1250). Geen inschrijversi RE flOBLBG. De toeitand. Na den Duitscher thans de Oosten rijker Gelijk hij in alles zijn gr ooien broer uit het Noorden navolgt op klei ner schaal, heeft hij th|ans ook een verkleinde copio geleverd van de Lusi- tania misdaad. Een Oostenrijksche duik boot heeft bij Kaap Carbonara, tusschen Sicilië en Sardinië hel Italiaansche stoomr schip Vncona" dal van Genua naar Niouw-York op weg was en een 500-tal passagiers aan boord had, in den grond geboord Volgens de eerste berichten zijn slechts I6C passagiers en 10 leden der bemanning gered, latere berichten uit an dere bron doen hel eerste getal tot 270 stij gen. lloe dit ook zij, vast staat dal weder tail van burgers, die mei den oorlog tus schen Italië en Oostenrijk niets uitstaan de hebben, den dood in de golven heb ben gevonden Waarom9 Het kan niet anders zijn dan om schrik in te boeze men. De „Lusilania' begaf zich mani eën vijandelijk land, kon misschien wa pens en munitie aan boord hebben, doch dit schip ging in omgekeerde rich ting, voerde de lieden uit hel vijandelijk land weg, eenig militair belang kan er dus niet in de vernietiging gelegen zijn, men bracht slechts den handel eenige scha de toe. Zoo beschouwd is deze daad, hoewel er minder menschenlevens hij le betreuren zijn, nog verschrikkelijker dan de Duitsche Treffend is, dal ook dit schip Amcrikaanschc burgers onderzijn passagiers telde, zoodat weder ernstige politieke verwikkelingen le wachten zijn. Reeds wordt uit Washington geseind, dal hel bericht daar groot opzien ge baard heeft. Nader wordt gemeld dal de „Ancana" nadat zij vingehouden was trachtte le ontvluchten. Dit doet hel geval in een an dol- licht verschijnen, maar toch valt o. i de daad van den Oostenrijkscherf diiikho<>! kapitein niet goed le keuren. Geven de Duitsche en Oostenrijksche daden ter zee geen verheffend beeld van den invloed van den oorlog op 's mcnschen gevoel en geest, hondsch is de opmerking in het Russische leger- berichl, dal wij heden publiceeren, om trent hel verdrinken van zooveel vijan den. Hoe zijn er nog menschen, die met zulke voorbeelden voor oogen van den opwekkenden invloed van den oorlog mirven sprelcen, die niets liever willen dan ook ons land aan dien zede-ver fris- schenden invloed blool stellen. Hel beeld der feitelijke krijgsgebeur tenissen is nog steeds constant In den Balkan blijven de Duilschers, Oostenrij kers en Boelgaren hun opmarsch voort zetten. Uil de nadere berichten, die daar omtrent bekeud worden, blijkt dat de verovering van Kroesjewatsj sneller in zijn werk is gegaan dan verwacht werd. Meer dan honderd kanonnen, vliegtuigen en groole hoeveelheden oorlogstuig wij zen op een overhaaste vlucht, zoo ook de salonwagen van den kroonprins, die met zeer veel ander spoorwegmaleriaal is blijven staan en waarin men een aangebroken ontbijt gevonden heeft. In de stad, die slechts 6500 inwoners lelt, vertoeven duizenden vluchtelingen, die sleeds met het Servische leger mee trokken, doch nu geen uitweg meer za gen. Naar de „Wiener Allg. Ztg." uit So fia verneemt wordt daar verwacht, dat op zijn langst over 10 dagen de spoor wegverbinding Weenen-Konstanlinopel zal worden in dienst gesteld. De groote brug tusschen Niesj en Pirot bij Satsko- watsj is reeds hersteld. Nu Niesj opgegeven is, vervuil het stadje Rasjka. dat 100 K.M. meer naar het Westen lig, de rol van Servische hoofdstad. Opilrent den inval in Montenegro wordt verzekerd, dat de Oostenrijkers daartoe 120 000 man hebben samenge trokken, welke een zeer talrijke hoe veelheid artillerie ter beschikking heb ben De vermeestering van den Col di Lana door de Italiaansche troepen na vier maanden van bloedige gevechten geeft de Italiaansche pers aanleiding tot het uiten van groole voldoening. Deze wach ter van den groolen Dolomietenweg is, zoo merkt zij op, van het hoogste mili taire belang. Zijn bezit met dat van Sas- so di Slrio en de 'Piccolo Lagazuoi en de vernieling van de forten van Corte en Tagliata di Ruaz, heeft nu twee Oos tenrijksche toegangspoorten voor een in val in Italië gesloten. Hierbij onzerzijds de opmerking, dat Weenen totnogtoe niel erkende, dat de Italianen den top in bezit hebben Omtrent een nauwere aansluiting van de geallieerden waar hel de leiding van den oorlog betreft, het vraagstuk, dal in den laalsten tijd in "Frankrijk en Engeland tot zoo veelvuldige en soms heftige besprekingen aanleiding gaf, heeft Asquilh in het Lagerhuis eenige belangrijke meedeelingen gedaan, die men hieronder uitvoerig vindl wee.rgegeven Een nieuw oorlogscrediet. Aan het Engelsche parlement is voor 1915—1916 een suppletoir krediet aange vraagd van 100 millioen pond sterling. In zijn toelichting tot deze aanvraag zeidc Asquith in hel Lagerhuis, dat daar mede het gehcele bedrag Van de krediet aanvragen van het begin van den oor log af geklommen Is tot 1662 millioen p. st. De netto-Uitgaven van 1 April lot 6 November hadden bedragen ongeveer 443,100,000 De dagelijksche oorlogs kosten tusschen 12 Aug. en 6 Nov. wa ren geweest 4,350,000 tegen 2,700,000 in het voorafgaande gedeelte van het financieele jaar Deze hoogere uitgaven waren veroor zaakt door de 'voorschotten aan de ge allieerden en de dominions en door den aanmaak van munilie. Het was niet waarschijnlijk, dat in de periode, waarvoor deze aanvraag geldt, de bovengenoemde koslen zou den verminderen, er was inlegenlecl veei lems, dal zij zouden toenemen. Het krediet zal moeten strekken tot het midden van Februari. De eerste minister verklaarde, dat de oorlogskos ten wel niel meer dan vijf millioen per dag zouden bedragen, daar naar «le mogelijkheid tot bezuiniging in alle lakken van dienst een onderzoek wordt ingesteld door een niinisterieele com missie en belangrijke besparingen ver wacht konden worden Nauwere samenwerking in de bevelvoering der geallieerden. In dezelfde Lagerhuisvergadering, waarin hij de nieuwe credietaanvraag toelichtte, verklaarde 'Asquith; Er is een besluit genomen en reeds in werking, ter verzekering van een meer effectieve, op geregelde samen werking berustende oorlogsvoering door de geallieerden door middel van ver sterking van den Engelschen Generalen Staf en een directer, niet sporadische of incidej^eele. maar normale en ge regelde onderlinge verbinding tusschen 'de leger- en in rine-adviseurs- van alle ge. Meerde mogendheden. (Toejuichin- gen,) Asquith verkl arde verder, dat cr maatregelen waren genomen voor een samenwerking tusschen hel Engelsche ien hel Fransclie leger en hij legde er den nadruk op, dat er zoowel in Frankrijk als in Engeland behoefte wordt gevoeld aan een nauwer samen werking en wisseling van inzichten Hij voegde daaraan toe, dal hij noch Bri- and de hoop hadden laten varen, dat er hinnen niel le langen tijd een li chaam in hel leven zou worden geroe pen van <lien aard, als een gemeen- scliappelijken oorlogsraad, in welken Fransclie en Engelsche ministers zitting zouden hebben en die mei hel Ideskun- dig advies der vereenigde Generale Sta ven de gemeenschappelijke leger- en marine-operaties zou leiden en contro/- leeren. De eerste minister trok geen grens hoever die samenwerking zou gaan en verklaarde, dal liet Engeland zeer aan genaam zou zijn, als Italië en Rusland zich bij Engeland voor de medegedeelde doeleinden wilden aansluiten De strijd aan de Strypa. De „Daily Telegraph ontleend aan de „Rjetsjbijzonderheden over hel laat ste optreden van generaal Iwanof aan de Strypa. waar hij 8500 gevangenen maak te. Daaruit blijkt, dat de opmarsch der Russen begon op 30 October. De Russen sloegen bruggen over de Strypa en het Isjkoenemeer onder hevig artillerievuur. Bij net overtrekken legden de Rus sen telefonische verbindingen aan met hun achterhoede; met pontons legden zij hun kabels door het meer, Zoodra zij vasten voet hadden gekregen op den rechteroever, legden de Russen brugge- hoofden aan met het oog op een moge lijken terugtocht. Geaurende zes dagen werd een allerhevigste strijd gevoerd, vooral bij het dorp Semikowce, waar de vijandelijke artillerie een geweldig vuur op de Russen richlle. Toen de Russen dén terugtocht aanvingen, deden velen van hun krijgsgevangenen een wanhopi ge poging om zich van geweren meester te maken en een paniek onder de Rus sen te verwekken, maar deze brachten dadelijk eenige machinegeweren in stel ling en wisten hen zoo te bedwingen. Hoe de Undine verging. Reuter seint uit Kopenhagen nadere bijzonderheden omtrent het in den grond boren van den Duitschen kleinen kruiser Undine, Het Duitsche stoomvoer Preus- sen, zwaargcladen met een goederen trein, Zondagmiddag uit Trelleborg ver trokken. werd buiten de Zweedsche terri toriale wateren opgewacht door een cou- vooi, beslaande uil de Undine en een groole lorpedoboot. Op 22 mijl afstand van de kust werd tegelijkertijd van alle drie schepen de periscoop opge merkt, maar voor er tijd was om iets te doen, werd een hevige ontploffing ge hoord. De Undine was door een torpe do getroffen; een oogenblik later drong een tweede torpedo in de machine kamer. De torpedoboot, die een 100 M. van den kruiser verwijderd was, kwam dadelijk te hulp. liet dek van de Undine was weldra maai" een paar duim meer boven water en de bemanning verdrong zich om kleine vletten, die convooiee- rende schepen aan boord hebben, le bemachtigen. Van de 218 opvarenden zijn 199 gered, maar een aantal gered den zijn ernstig gewond en zes zijn op weg naar Sassnitz, waar een extra-trein klaar stond om de gewonden naar Kiel' te vervoeren, bezweken. De Undine is in drie minuten gezon ken; hel schip ligt in 60 M. diep war ter. Men acht het toaal verloren. De dienst Trelleborg—Sassnitz is opnieuw slop gezet omdat de veerboolen niet durven varen. a De gedachten van een gewonde Een belangrijke bijdrage tot de psy chologie der gewonden tijdens den slag geeft de volgende zinsnede uil een veld- postbrief van een Russisch officier, welke door de „Gazette de Lausanne wordt openbaar gemaakt ..Plotseling had ik het gevoel, alsof ik een slag van een hamer in den rug kreeg. De stoot wierp mij voorover op den grond, doch pijn gevoelde ik niet cn verbrasd vroeg ik mezelf af,wat er eigenlijk gebeurd zou zijn. Het was alsof op mijn schouders een zware last was gelegd en ik dacht, dat de ont ploffing van een granaat mij onder zand en aarde liad begraven lk probeerde op le slaan, doch dat ging niet Een lichte misselijkheid beving me en ik 'bleef liggen. De misselijkheid werd ster ker, mijn schouders schenen te bran den. Stil bleef ik liggen en wachtte af wal cr gebeuren zou. Het suizen in de lucht van granaten en kartetsen werd sterker Het gelukte mij een zak onder mijn hoofd te schuiven De vrees be ving mij toen, dat een nieuw projec tiel mij zou kunnen treffen. Daarom lichtte ik hel hoofd op; de granaten barsten echter op tamelijk grooten af stand. Eenige soldalen lagen roerloos op den grond uilgeslrekt toevallig zag ik naai- mijn handen, zij zaten vol bloed, evenals mijn borst en een mijner schou ders. „Ik ben gewond dacht ik zonder verbazing, „ik kan niet verder. En na deze gedachte was ik volkomen gekal meerd, Zoo bleef ik 10 minuten liggen, zonder eenige gedachten, zonder dat cr iets lot mij doordrong. Vervolgens, toen de pijn heftiger werd en mijn rug steeds meer ging branden, pakte ik de zak krampachtig vast cn sleepte mij moeizaam voort, totdat ik door de zie kendragers werd gevonden KORTE OORLOGSBERICHTEN. Het Duitsche bestuur in België heeft, naar aan de N. R. Ct. wordt ge meld, de tarieven voor de inkomende rechten weer hersteld voorals die waren vóór den oorlog, zoodat er nu voor kof fie naar Duitschland per K G. 80 pf en naar België 10 pf. belaald wordt. De vleeschprijs in Londen was in October ruim 50 procent hooger dan in 1913. Ook hier doet zich dus de in vloed van den oorlog krachtig gevoelen De Engelsche admiraliteit meldt, dat de torpedobootjager „Louis" (L -klas se, 1913— 14, 980 ton, 30 mijl, 100 kop pen) in het Oostelijk deel van. de Mid- dellandsche Zee is gestrand en wrak ge slagen is. Een officieel Engelsch bericht meldt; Hel op uitreis zijnde transportschip „Mer cion" werd in de Middellandsche Zee door een vijandelijken onderzeeër met kanonvuur aangevallen Het zonk echter niet en bereikte veilig de haven Van de opvarenden werden er 23 ge dood, 50 gewond, terwijl er 30 vermist worden. Lloyds en Reuter melden voorts hel zinken van drie Engelsche handelssche pen. Ter karakteriseering van de wijze, waarop de „vrijwillige" dienstneming in Engeland wordt opgevat, lean de volgende scherls dienen uit een Engelsch blad Twee werklieden in een bar; „Als je mij vraagt", zegt de eene, „zullen we in Engeland nooit dienstplicht hebben. Al leen zullen we allemaal worden gedwon gen vrijwilliger te worden." Een Wolffbericht verzekert dat een Duitsche kolenboot in de Oostzee door een vijandelijke duikboot bestookt is, die zoador waarschuwing twee torpedo's af zond, waarvan één hel schip trof, doch niet ontplofte Onbeschadigd kon de boot de reis voortzetten. Van Duitsche zijne wordt officieel bekend gemaakt, dal 5 Nov. aan den in gang van de Finsche Golf een vaartuig van de Russische mijnenzoekersafdee- ling en op 9 Nov ten Noorden van Duinkerken een Fransclie torpedoboot door Duitsche onderzeeërs in den grond geboord werd. legen 16 November zijn in Oosten- rija-Hongarije de ongeoefende landstorm- lichtingen 1875, 1876, 1877, 1891 en 1895 onder de wapenen geroepen. Bo vendien z.ijn met 3 November in Honga rije reeds onder de wapenen geroepen de lichtingen 1873, 1874 en 1875 van den landstorm, die niet geoefend is; en de lichtingen 1872, 1873, 1871, mitsgaders alle jongere lichtingen van den landstorm, die reeds vroeger onder de wapenen is geweest. Roeklof, de Russische minister van verkeerswezen, is afgetreden Kolonel Clerget, een Russische mi litaire deskundige, maakt gewag van de verschijning aan het Russiche front van een nieuw Duitsch gepantserd vliegtuig met twee schroeven en een motor van 350 P K Het draagt twee machinegewe ren en heeft een inrichting voor draad- looze telegrafie Naar Reuter meldt, hebben de En gelsche, Fr'insche en Russische regee ring niel Griekenland een leening van 40 millioen franken gesloten, waarover de oiiderhandeüngeii reeds met Wenizelos worden gevoerd Reuter verneemt voorts, dat de ver klaring van het ministerie-Skoeloedis, dat Griekemand zijn onzijdigheid en oprecht weiwillende houding jegens de enlentd- mogendliedee zal handhaven, gisteren door de Grieksche gezanten in alle en- lenle-hoofJsteden is afgelegd. Framboise "Bercar, een Ooslenrijk,1- sche verspiedster, aan het Italiaansche front betrapt op het geven van seinen aan de Oostenrijksche artillerie voor het regelen van den schootsafstand, heeft voor een I'iliaanschen krijgsraad terecht gestaan Zij is, naar uit Rome aan dé Matin wordt gemeld, tot slechts 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld, daar in aan merking werd genomen, dal zij moeder is van 5 kinderen. Zij mag haar kinderen bq zien bonden. Generaal Hughes, de Canadeesche minisler van munitie, heeft in net Cana deesche parlement meegedeeld dat hij persoonlijk het bevel over de Canadeezen op zich zou nemen, wanneer de groole slag begint op hel Westelijk front. ..liet is mijn plan", zoo zeide hij, „mij te begeven naar de Canadeesche jongens en hen persoonlijk aan te voeren op den eindint.rsch naar Berlijn, die spoediger zal beginnen, dan menigeen uwer vepx wacht Een der grootste machine-fabrieken van de „Bethlehem Steel Company", waarin kanonnen en ander oorlogsniate- riecl, ten waarde van milliaenen dollars aanwezig waren, is door brand vernield. Men vermoedt, dat de brand aan kwaad willigheid is toe te schrijven. Achtnonderd werklieden ontkwamen slechts met moeite. Wij hebben onlangs verleid van de verschillende wijzen waarop men poogt oorlogsschepen onzichtbaar of althans on herkenbaar te maken Een nieuwe proef heeft men genomen in de Ver, Staten, met den torpedobootjager „Mac Do- nough die men als onderzeeër vervorm de; op den grauwen romp van hel schip werd de omtrek van een duikboot in het zwarl fgeleekend en op de middelste pijp werden de beide periscopen geschil derd De aldus bewerkstelligde vermom ming voldeed uitstekend; van hel strand op Rock Island af, waar een opservatie- posl gevestigd was, vergiste men zich voortdurend in de waarnemingen en kon men de „Mac Donough" niel van een onderzeeër onderscheiden BEKNOPTE MEDEDEEL1NGEN. In Luxemburg heeft dezer dagen een kabinetswisseling plaats gehad, waar bij het conservatief-clericalisme, dat, near men weet, de richting is, die door de groothertogin wordt voorgestaan, aan hel roer is gekomen Er heerscht tegen het nieuwe ministerie, dal niet de meer derheid des volks achter zich tyeeft, een groote ontstemming, die reeds hij de openingszitling der Kamer tot uiting kwam en die gisteren tot allerheftigste tooneelen heeft geleid, ja zelfs lot hand tastelijkheden. De Kamer moest dan gis teren ook gesloten worden "Uit Kaapstad wordt aan de „Daily Telegraph" geseind Op 19 dezer, wanneer hel nieuwe parlement bijeenkomt, zal Hertzog een motie voorstellen om aan de regeering het vertrouwen van het parlement te onthouden. Do bedoeling van deze schijnbaar nullelooze politieke zet is om nadrukkelijk het feit te doen uitkomen, dat Botha's groote meerderheid overwe gend unionistisch is. Hertzog heeft, toen hem over ver zoening gesproken werd, verklaard dat er geen sprake kan zijn van toenadering tusschen Zuid-Afrikaansche en nationalis tische partij, zoolang generaal Botha aan het hoofd van 's lands zaken blijft. Villa, de Mexikaansche generaal, moet voornemens zijn om zijn '.roepen le ontbinden en de wijk te nemen naar de Vereenigde Stalen. Ilij heet genoeg te hebben van het revolutie maken Men verwacht dat de Amerikaansche regee ring hem een verblijf zal aanbieden. N. R. C. SCHEEPSBERICHTEN. Rotterd. Lloyd. Insulinde jarriv 9 Nov. te Batavia. Kawi vertr. 8 Nov. van Sabang. Holl. Amerikaiyn. Nieuw-Amslerdam vertr. 9 Nov. van New-York naar Rotterdam. Kon. Holl. Llo yd. Hollandia vertr. 8 Nov. van Pernambu- co. Kon W estrlnd. Maildienst- Prins Willem V. pass. 9 Nov. Mizard, BEKENDMAKINGEN. ST. NICOLAAS. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, in overweging nemende, dat de 5e December as. op Zondag valt; gelet op hunne bekendmaking in een gelijk geval in 1909; geven den ingezetenen in overweging om den St. Nicolaasavond te houden op .Maandag 6 December a.s. Middelburg, 5 November 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. W; A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. RAAPOLIE. Kleinhandelaren hier ter stede, die gebrek hebben aan raapolie, worden des- verlangd verzocht aan den Burgemeester van Middelburg schriftelijk mede te dee- len, welke hoeveelheden raapolie zij noo- dig liebben opdat pogingen zullen kun nen worden gedaan hen die te ver schaffen door middel van het Centraal administratiekantoor voor distributie van levensmiddelen. De maximum-prijs van raapolie voor den kleinhandel is tot nadere bekend making 65 cent per liter. Klachten omtrent eventueele over schrijding van dien prijs moeten bij den Burgemeester worden ingebracht. Middelburg, 11 November 1915. De Burgemeester van Middelburg, P. DUMON TAK

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3