iddelborgsche Con! TWEEDE BLAD FEUILLETON. DE WELDOENSTEB, T 1« Dl TU Zaterdag 30 Oct. 1915, no. 256. STUKKEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Merlaging maximum van vergunningen. Naar aanleiding van het adres der Chr Werki Vereen. „Luctor et Emergo", afd Middelburg van Patrimonium, ver zoekende stappen te doen tot verlaging van hel maximum-aantal vergunningen in deze gemeente, met diverse adhaesie-be- tuigingeii, en het verzoek der afd Mid delburg en omstreken van den Ned Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters om afwijzend op eerstgenoemd adres te beschikken, merken B. en \V. hel volgende op „Het aantal vergunningen in deze ge meente bestaande, bedraagt 65, terwijl het wettelijk geoorloofd maximum aantal ver- guuningen (art. 1 lid 1 der Drankwet) is 02 Door eerstgemeide adressanten nu wordL verzocht het daarheen te eiden, dal het wettelijk maximum verlaagd won de tot 50, in verband met het bepaalde in art *1, lid 2, lo der Drankwet Ons komt deze wetsbepaling voor eene strikl exeepiionecle te zijn en wel omdat die Wet zelv.* een maximum voorschrijft en in hel algemeen dus mag worden aange nomen, dat dit niet is geschied zonder aandachtige overweging en in overeen stemming met de eischen van de materie, waar het om gaat Bovendien schept de Wetgever in art. 15 lid 2 eene bevoorrechte positie voor de overlevende echlgenoole van eencnl vergunninghouder, die vóór alle verzoet- kers in aanmerking koral, telkens waiv- neer het aantal vergunningen beneden het maximum is gedaald Door mi dat maxhnum le verlagen, zouden, zoo al niet verkregen rechten, dan toch recht matig opgewekte verwachtingen voor deze belanghebbenden worden teniet gedaan Waar de Wetgever in art 4 hiertoe de gelegenheid geeft, mag o i. mei zekten- heid worden aangenomen, dal de liedoet- ling is geweest, dit niet anders dan in, buitengewone omstandigheden te doen geschieden. Deze opvatting heeft te meer reden, omdat blijkbaar juist inel dal oogmerk de Kroon gemachtigd is den maatregel van verlagiug van het maxi mum te nemen, alleen indien zulks door den Gemeenteraad wordt uitgelokt, m a w. indien bijzondere plaatselijke om standigheden daartoe aanleiding geven. Onder verwijzing naar het door den heer Commissaris van Politie uitgebrachte rap port, mcenen wij, dat dergelijke om standigheden niet kunnen geacht worden in deze gemeente aanwezig te zijn, maar integendeel do toestand op dit gebied hier le- slede allerminst van dien aard is, dal ernstige klachten bestaan Waar wij ten slotte niet de overtuiging bezitten, dat in de beperking van offici- eele vergunning, welke aan controle is onderworpen, een middel zou zjjn" Be vinden ter beieugeling van het drank misbruik, meencn wij dan ook Uw Ooi lege te moeten adviseeren afwijz)ènd op de eerstoemplde verzoekschriften te be schikken 11 Concierge Gymnasium B en W. stellen voor ter vervulling der vacature van concierge aan hel Gym- pasium. lijdelijk voor één jaar te benoe men de echlgenoole van den overledlan concierge, wed. S. de Nooijer geb. Bos dijk, alhier. 'door de schrijfster vim Elizabeth and her German Garden' 56). ..Neen", zei ze, „dat zou ik in 't ge heel niet willen. Maar.' dank u wel, lief kind, voor hel aanbod Laat mij hier blij ven en al hel werk cloen dat u graag gedaan wilt hebben, en dan betaalt uer mij voor en wij zijn quitte Ik verzeker u dal het een prettig bevredigend gevoel is quitte te zijn Ik verwacht bepaald niet meer ontzien le worden dan u Frau Schultz doen zou En ik zal in staat zijn voor u te zorgen; ik denk, u moet mij niet kwalijk nemen, dat u daar wel iemand voor no o dig heeft" „Nu goed dan", zei Anna niet zonder inspanning, „laten wij het dan drie maan den prohceren Een ontzettend zware last werd bij •die woorden van het hart der prinses afgewenteld „U zult hel niel betreuren", zei ze mei nadruk Maai- daar was Anna nog niel zoo zeker van Ofschoon zij haar best deed een vroolijk gezicht le zeilen bij deze nieuwe aanwinst, zij kon niet anders dan zich ongerust maken, dat haar onder neming verkeerd begonnen was /ij was buitengewoon stil den heele-u avond HOOFDSTUK XIII Wat prinses* Ludwig dacht van haar nieuwe betrekking is moeilijk le zeggen. i Verhuring zij kant weg en vischwa ter. B en W stellen voor de huren aan J de Muijnck te O. Souburg van den z.ij- kan l weg en het vischwater (behoorend tot de gemeentegronden onder Vlissm- gen) te verlengen voor 8 jaar tegen f 2.50 per jaar De commissies vercenigen zich met dit voorstel. Toelage K. Brouwer B. p.'n W. slellen voor aan den 27 luli eervol ontslagen werkman bij de ge,- meentefabricage K. Brouwer een toe lage le geven van f 50. Door zijn wéi nige dienstjaren heeft hij nog geen reclit op eenig pensioendoch waar hij vóói zijn indiensttreding bij de ge meente (1 Jan. 1908) ook reeds gcrüif men tijd straatveger was, en, zij 't dan al niet direct, dan toch indirect z.ijn diensten aan de gemeente bewees, be staan er naar de meening van B. en W. wel eenige redenen om hem ook van ge meentewege eenigszins le gemoel le komen De commissie van financiën zegt zich wel te kunnen vereenigen met een gra tificatie aan Brouwer van f 50, en een herhaling na verloop van een jaar Subsidie „Groene Kruis." Naar aanleiding van het om advies in handen van B en W gestelde adres van die Alg Ned Ver. Jlet Groene Kruis, inzake de ontsmetting van leerboeken en bibliotheken, zeggen B en W. dat de bedoelde des-infeelie-inrichting uit hy giënisch oogpunt van zeer groot nut moet worden geacht Mitsdien stellen zij voor aan de Vereeniging voor dit doel tol wederopzegging toe een jaarlijksche subsidie ad f 50 te verleenen, welk be drag zal worden terug-ontvangen inmin- dering der ontsniettingskosten voor de boeken der gemeentelijke onderwijsin richtingen De Gezondheidscommissie adviseert niel all'cen door toekenning van cenjaar- lijksch subsidie (lol wederopzegging toe) de uitvoering van het door die vereeni ging bedoelde plan mogelijk, maar ook om van de geboden gelegenheid lot desin- Pectic geregeld gebruik le maken [Far ie t en voor waar dein GEB Door den directeur van het G. E B gewezen op de wenschelijkheid van een paai' wijzigingen in het tarief en de voor waarden voor de levering van electr. stroom door hel G E. B„ stellen B en W voor deze aan le brengen. De commissiën vereemgen zich met hel vo,orslel Onderhandse lie verpach ting der aanplakborden B en \V stellen voor de verleden jaar wegens de buitengewone tijdsomstandig heden onderhands voor een jaar ❖er- lengde verpachting der aanplakborden a f 200, wederom met een jaar te ver lengen voor f 150, daar de publicatie van overheidswege zeer talrijk en die van particulieren veel geringer in aan tal zijn dan in normale omstandigheden De pachter J. W. H. L van Karssen heeTt in T afgeloopen jaar f 10 minder ont vangen dan zijn pachtsom bedroeg De comm. van financiën vereenigl zich met het voorstel. Ver hoog in g subs' Openb. Leesz. en Bibliotheek Het Bestuur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek verzoekt de jaarlij koelie subsidie met f 100 te verhoogen. Zij be draagt nu f 300. Waar B en W. overtuigd zijn van het nul. dat de vereeniging in hel openbaar belang sticht en zij weten dat de finan cieel© toestand van dien aard is, dat meerdere sleim voor haar voortbestaan in de toekomst een onmisbare voor waarde is, geven zij den Raad in over weging aan hel verzoek van adressanle te voldoen Zij hebben in de gemeenlebegrooting voor den dienst 1916 dit verhoogde be drag hereids onder Uitgaven uiige troK- Zij nam haar positie aan als loedienster van vertroostingen aan de tot nu toe Iroosteloozcn zonder eenige aanmerking en geheel (alsof het iets heel natuur lijks was. Zij stond op voorbeeldig vroe ge uren op en liep den geheelen dag het huis door rinkelend met een bos sleutels Zij was een totaal praelisch mensch en evenzeer ontbloot van illusies als van opvoeding in de gewone beleeke- nis van het woord. Haar kennis van de Duilsche 'letterkunde reikte niet verder dan die van Letly; van andere talen en andere lederkunde wist zij absoluut niets en zij gaf er ook niet om Wal illusies betreft, zij zag de dingen zoo als ze wa ren, zij bad nooll, in welk tijdperk van haar leven ook, enthousiasme gekend, Evenmin had zij smaak in dingen van verborgen beteekenis, en symbolen. In dien zij ooit van Maeterlinck gehoord had, zou ze hem met een glimlachje aan den kant hebben gezet. De witge kalkte muren van Anna waren in haar oogen niets anders dan witgekalkte mu ren ceti leclijke, maar goedkoope muurbcdekking Zij wist 'dat het goed koop was en vond hel daarom goed; hoe kon zij droomen dat het ook zinne beeldig was? Zij droomde nooit, noch slapende, noch wakende. Indien, zij bij toeval in gepeins verdiept was, dan peinsde zij over gezonde krachtige din gen, over de voortreffelijkheid van de Duilsche natie, de kookkunst in haar drie soorten, fcine, bürgerliche en Haus- mrnnskost, en in al die soorten van kookkunst bezat zij een meer dan alle- daagsehe bekwaamheid zij zon ge- ken en ^meenden daartoe te meer vrijheid te mogen vinden waar de Raad kort geleden, door hel verhoogen van het subsidie aan het Middelburgsch Muziek korps met f 600, h^t bewijs heeft ge leverd bij het verleenen van subsidiën als deze zekere milddadigheid le wil len betrachten De Commissiën vereenigen zich met het voorstel. Gemcenlebegrooting. De Commissie van Fabricage en Fi nanciën deelen mee zich met het ont werp te vereeniseii, maar hebben laeni- ge vragen gesteld, waarvan de voor naamste hieronder vermeld zijn, met hel antwoord van B en W. daarop: Hoofdstuk II art 1. De Commissie van Financiën is van meening dat het thans om verschillende reden gewenscht is over te gaan tot af braak van de peroeelen aan den hoek van de Langcdelft en de Nieuwslraat. ZiJ"*teil gaarne vernemen of bij Burge meester en Wethouders hel plan beslaat zulks in 1916 le doen geschieden. Antw —Plannen tot afbraak in 1916 bestaan bij B. en W Hoofdstuk III, afd 1, arl 11. De Commissie van Fabricage refe reert aan hare opmerking in vorige ja ren betreffende vergoeding van liet G. E B. Anlw Hel was de bedoeling van B en W om ook in het dienstjaar 1916 nog geen retributie van het G "E B. te heffen om dezelfde redenen als bij vori ge dienstjaren hebben gegolden en dit maal te meer in verband met de on zekere gevolgen, welke de bedrijven van de buitengewone omstandigheden kunnen ondervinden Uitgaven Hoofdstuk IV. afd. 3, art. 1. Nu weer 150 000 Mp gas voor de straatverlichting zijn geraamd, zal de Commissie van Fabricage gaarne ver nemen, of de bedoeling is, de beperking van de straatverlichting weer op le beffen Anlw Het ligt voorloopig niet in de bedoeling om de om zuinigheidsover wegingen ingevoerde beperking van de straat verlichting op le heffen Daar de toestand gedurende het aanstaande dienst jaar gehee! onzeker is, en dit nog meer was bij de samenstelling der begrooting, zijn de kosten geraamd op een bedrag gelijk aan dal in normale tijdsomstandig heden Hoofdstuk IV, afd. 5, art. 2. Naar de Commissie van Financiën ter oore is gekomen, geschiedt de keuring van levensmiddelen niel meer door den apotheker der Godshuizen In verband daarmede zou de Commissie gaarne ver nemen, welke plannen len dezen opzichtte bij Burgemeester en Wethouders bestaan. Anlw Daar, ten gevolge van het ont slag van Jen apotheker van de Gods huizen, de keuring van levensmiddelen, ingevolge het beslainde contract, bezwa ren ondervond, is in overleg mei de Godshuizen dat contract tijdelijk buiten werking gesteld en de keuring opge dragen aan de apothekers hier Ier slede. B en w wachten nu, overeenkomstig afspraak, tiericht van het bestuur der Godshuizen af, of de nieuwe apotheker dier instelling zich weer met de keuring zal kunnen belasten, of dal een nieuwe regeling zal n' ^len gemaald worden 'Hoofdstuk IV, afd. 5, art 6 De Commissie van Financiën zou gaarne vernemen, of er op den duur geen mogelijkheid bestaal hel tonnenstelsel af te schaffen, althans voor zoover gelegen heid bestaal lol aansluiting op hel ge meente-riool Anlw. B. en W. overwogen plannen lot afschaffing en bevorderen dit zooveel mogelijk Hoofdstuk V, afd 2, art 1 Naar een bericht in de dagbladen zal de Mechelsclie beiaardier Jef Denijn van advies dienen omtrent het carillon De Commissie van Financiën zou gaarne ver- peinsd hebben over feilen, die vaststaan en niet betwist kunnen worden Indien zij kindoren gehad had, zou zij een uit stekende moeder geweest zijn, nu maak te zij overheerlijke taarten ook een soort werkzaamheid die aanbevolen kan worden Van geboorte was zij een Det- tingen; de Dellingeus behooren tol een van de oudste Pruisische geslachten en hebben meer uitstekende soldalen en staatslieden voortgebracht en een. grootev aantal moeders van groote mannen dan eenig ander geslacht in dat gedeelte van Duitschland De Penheims en Dettingens waren telkens onder elkaar getrouwd en hel was aan het Dettinger bloed van zijn moeder, dal de eerste Fürst Penheim de energie te danken had, waaraan hij zijn verheffing in den adelstand ver schuldigd was; Prinses Ludwig was een goede vertegenwoordigster van het beste type der vrouwelijke Dettingens Zooals vele ongeletterde inenschen, verhief zij zich voornamelijk op haar stoer gezond verstand Daar zij deze gave welke zij bezat, als veel gewichtiger beschouwde dan andere welke zij niel bezat, was het niel waarschijnlijk dal zij veel sympa thie gevoelde noch voor Anna's plan om de inenschen gelukkig te maken, noch voor dc personen die bereid waren zich op d ie manier gelukkig te laten maken. Een verstandige vrouw, meende zij, kan altijd wel werk vinden en hoeft niet ver le zoeken naai' een tehuis Zij zelve was 'daarin belemmerd door haar onge- lukkigen titel, en toch had zij eindelijk ook een veilige haven gevonden Alleen luie en senlimenteele inenschen, dal zijn nemen wal hiervan is en of uit dezen' post de kosten daarvoor zullen worden be streden. Antw. De kosten zijn geheel onbe kend en zullen B en W. eerst nja het onderzoek van den heer Denijn door de vereeniging tot bevordering van Vreem delingenverkeer medegedeeld worden Be sloot dc Pa ad. om hiervoor gelden te voteeren. dan schijnt het B. en W. juister dit bij begroolingswijziging te doen Hoofdstuk VII, afd 3, art. 6. Het vorige jaar is een post a f 420 voor buitengewoon onderhoud van school J. van de begrooting geschrapt. Ook dit jaar komt deze post niet voor. Is de noodzakelijkheid van dit buitengewoon onderhoud vervallen? Anlw. De post is om redenen, van bezuiniging en in verband met plannen tot jverbouw van school J weggelaten. Inkomsten Hoofdstuk I, arl. 1 Is de veronderstelling van de Commis sie van Fabricage, dat aanneming van deze begrootingsprijzen niet in zich sluit, dat die prijzen zullen worden ingevoerd, m a w. dat de thans geldende prijzen van kracht blijven, zoolang niet bij af zonderlijk raadsbesluit tot wijziging zal zijn besloten, juist? Antw - Ja, deze onderstelling is over eenkomstig de bedoeling van Burgemees ter en Wethouders Geen prijsverhooging zal plaats hebben dan krachtens speciaal raadsbesluit Hoofdstuk II, art 1 De Commissie van Fabricage vraagt of er ten opzichte van de levering van cokes nog contracten beslaan en zoo ja welke Antw. Zoodanige contracten bestaan voor 1916 niet Hoofdstuk II. arl. 2 Dc Commissie van Fabricage zag gaarne de lage opbrengst van de teer toegelicht Antw Gedurende hel loopende dienstjaar kan van de leer slechts wei nig worden gemaald, omdat de fabri kant. met wien een contract was ge sloten (hij woont in België), geen teer kon afnemen en elders slechts een lage prijs kon worden bedongen. B en W durven voor het dienstjaar 1916 evenmin op een Iiooger bedrag te rekenen Rooien van boomen Door B. en W. wordt voorgesteld le be sluiten tol het rooien van 7 stuks Linde- boomen langs den Seissingel en wel langs de panden R nos. 183—190 Deze boomen belemmeren het verkeer voor rij- en voertuigen en zijn bovendien een beletsel voor de noodige verbetering der bestrating aldaar, terwijl door hun verdwijning de Singel eerder zal worden verfraaid dan ontsierd De oommissies vereenigen zich met het voorstel. Ontslag J. Bouwman. Door den heer J. Bouwman -wordt ont slag gevraagd als leeraar aan de Avond school voor Handwerkslieden wegens i jn benoeming tot directeur der AmbachtSr school te Helmond. B. ipn W. slellen voor hem dit te ver leenen ingaand 25 Nov. of zooveel vroe ger, als in de vacature mochl zijn voor zien. RECHTZAKEN. Arrondissement s-R echtbank te Middelburg In de gistermiddag voortgezette zit ting werd, zooals reeds kort werd ver meld de zaak behandeld legen P U. geboren le Oostenrijk, thans wonende alhier die in hooger beroep was ge komen van het vonnis van den kanton rechte» alhier van 15 Juli waarbij hij wegen., hel onbevoegd uitoeefnen van de tandheelkundige praktijk werd ver oordeeld lol tweemaal f 100 boete, sub tweemaal 20 dagen hechtenis. de minderwaardigen op zedelijk gebied, zouden een aanbod als dat van Anua aannemen .daarvan was zij overtuigd Dat waren haar zaken echter niet. Haar taak was Anna's huishouden na te gaan, en dat deed zij mot een ijver en een degelijkheid, die de harten der dienst meisjes met schrik vervulden Trudi's ongeregelde ijver beduidde niets, hier bij vergeleken Trudi had werklui in huis geroepen en een chaos veroorzaakt, de prinses, met een snelheid en een liandig- hoid, die iedereen verbaasd zou hebben, die niel bekend was mei de bekwaam heden. van een welopgevoede Duilsche Hausfrau, verwijderde de werkliedenen herstelde den chaos tot orde Binnen dc drie weken was het huis klaar en An.ua zag niel kloppend hart hel oogenblik naderen, dal de eerste groep ongelukki- gen ontvangen kon worden Manske s lijd werd geheel in beslag genomen door het schrijven van infor matiebrieven naar de sollicitanten en het was merkwaardig in hoe groote hoeveel heden de dames moesten worden afge wezen Van de vijftig brieven die op één dag ontvangen werden, bleven er drie of vier over welke na genomen inlich tingen, nog nader onderzocht moesten worden, en van deze drie of vier bleef er somtijds niet een over In het hegin vroeg Anna raad aan de prinses zoowel als aan Manske; als zij bij de overleggingen was, werd de sta pel afgekeurde brieven veel grooter dan anders. Alle dames, die lot de bürgerliche of midden-klasse behoorden, kwamen in haar oogen niet in aanmerking Als An- Bekl. bleef bij zijn voor hel Kanton gerecht afgelegde verklaringen Op een vraag van den officier ver klaarde B dal hij zijne bevoegdheid ontleent aan een getuigschrift van een „Zahnkünsllcr" dal hetzelfde is als den tist. De officier betwijfelde of dit laa">lc wel waai is, en wees er verder o a op, dal bekl. niel zijn eigen naam op de deur zelle, maar dien van een welhe- voegde. De officier eischle een kleine wijzi ging in hel vonnis en opleggen van de zelfde straf. De verdediger mr. J. Adriaanse, zeide dat bekl. niel is, wal men noemt een kwakzalver, hij is iemand die groote practische kennis bezit, opgedaan te Berlijn cn Den Haag, al kan hij niet tool- nen een bewijs van bevoegdheid. Ais waar is, dal bij de geneeskunde, prak tijk, ondervinding en ervaring den door slag geven dan slaat deze man voorf aan Hel getuigschrift van een der eer ste mannen op dit gebied, zegt veel. Beki. wilde echter meer dan assistant zijn .en vestigde zich in Den Haag, waar hij negen jaar met succes en zon der moeite werkzaam was. Daar er in Den Haag wel 10 zulke personen zijn. meende B. in Middelburg meer le kun nen verdienen en kwam hij naar hier Al moge de wel op bekl van toepas - ssing zijn, toch is pleiter overtuigd, dal de wetgever nooit personen als bekl heeft bedoefd le weren Pleilei meent, dat dc wijze waarop deze man is bekeurd niet is goed le pra len Iemand, die zegt slecht behandeld te zijn, gaat uil eigen beweging den volgenden morgen weer terug en toen B. bezig was hem le behandelen, kwa men dc beide inspecteurs van politie binnen en maakten verbaal op Verdediger bestrijdt ,dat hetgeen B deed was geneeskundige behandeling, toen hij bij den patient tandsteen ver wijderde. Spr gelooft dal hier van op legging van twee geldboeten geen sprakti kan zijn Voor een clemenler straf is er zeker reden KAMER VAN KOOPHANDEL EX FA BRIEKEN TE VLISSINGEN. Vergadering van Vrijdag 29 October, des avonds om 8 uur Voorzitter de heer Jos van Haal tewaarnemend secretaris de heer L J. Polderman Aanwezig 8 leden Afwezig de lieer J. G van Niflrik Mededeelingen 1 Ingekomen is een mededceling van den Commissaris der Koningin in Zee land. dat opnieuw zijn benoemd tot leden van de Commissie van Toezicht op hel vervoer van landverhuizers te Vlis- singen de afgetreden leden mr Smit Az .1 G van Niftrik Jr. en H C Bever- U1E.U 2 De door den gemeenteraad goed gekeurde rekening over 1911 en de be- grooting voor 1916 van de Kanier 3 Een verzoek is ingekomen van de Kamer le Borne om adhacsie le betuigen met een adres, door die Kamer gezon den naar den directeur-generaal der posterijen en telegrafie, tot toelating van briefkaarten mei nmvouwbare adresstrook en die in hel binnenIandsch verkeer niel zijn geoorloofd Op een gelijkluidend adres van de Kamer van Koophandel te Amsterdam heeft het hoofdbestuur der post en tel geantwoord, dat dergelijke kaarten ais brieven inrelcn worden behandeld, d w z belast mei liet voor brieven vastge stelde port De vraag of herziening der betref fende bepalingen mogelijk was, zou be handeld geworden zijn op het Internatio naal Postcongres in 1911. doch dat is toen niet doorgegaan Bovendien is over eenkomst tussclie» de internationale en binncnlandsche bepalingen, waaraan na liad voorgesteld waschvrouwcn in huis ten emen en de hulp van dc prinses had ingeroepen om hel leven van die vrou wen te veraangenamen, dan zou zij die hulp in volle mate gegeven hebben, in overloopende maal zelfs, zooals een Christelijke 'édelvrouw betaamt, maar voor Bürgortichen, meuschen die behoor den tol den stand onmiddellijk beneden den hare warep de gevoelens van de prinses alleen christelijk, wanneer zij een heel eind uil de buurt hieven Er was zooveel gezond versland in de bezwaren die zij maakte, dal Anna, die haar best deed. onbevooroordeeld te zijn en te luisteren naar den raad, genoodzaakt was hel haar toe te geven en brieven voegde bij den toenenienden stapel van de afgewezenen die zij anders misschien tot rijper beraad had ter zijde gelegd Na verloop van twee of drie dagen echter werd het haav duidelijk, dat in dien zij voortging dc prinses te raad plegen, er in 't geheet nsiemand aange nomen zou worden want Manske had zoo diepen eerbied voor deze dame, dat hij onveranderlijk steeds van haar mee ning was Daarom noadigde zij haar niet weer uit om de samenkomsten bij te wonen. Toch was Anna voor zichtig geworden door al wat zij gez.egd had en door het besef, dat de prinses haar eigen landgenoofen door en door moest kennen; en zoo geschiedde dat het eerste troepje slechts uit drie per sonen bestond, gekozen zonder de be slissing te hebben gehoord van de prin ses; een van de dames was bürgerlieh. (Wordt vervoigd)

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5