m BUITENLAND. stellen aantal jaren. Indien het voorstël-Dieleman werd aan genomen en de provincie Zeeland be reid werd gevonden een renteloos voor schot te verleenen, zal de Polder voor den aanleg van den klinkerweg hebben te betalen f 25.000, minus het provin ciaal renteloos voorschot ad ongeveen 1 8100 en de bijdragen toegezegd door. gemeenten en particulieren ad f 1650, alzoo ongeveer f 14.950, gemakshalve te stellen op f 15.000, welke som door eene leeuing zou moeten worden ver kregen. De jaarlijksche kosten van den weg voor onderhoud, aflossing en rente van t geleende gelden zullen voor het efcrste jaar bedragen f 2420, minus de door gemeenten en particulieren, gedurende 20 jaar toegezegde bijdragen ad f 625.50 j alzoo f 1794.50; dit bedrag kan voor de volgende 19 jaar telkens verminderd wor- der. met een som van f 37.50 zijnde de rente van afgeloste gelden. Uil hel vorenstaande blijkt aldus het Dagelijksch bestuur dat aanneming van het voorslel-Dielemau den Polder j in de eerstvolgende 20 jaar op zeer be- langrijke uitgaven zal komen te slaan, die onmogelijk uit het wegen-fonds kun nen worden bestreden. •Waar liet Dagelijksch bestuur van mee ning blijft, dat de onderwerpelijke weg er een is van zeer ondergeschikt en plaatselijk belang, acht het uit dien hoofde het doen van de hiervoor Vrijdag werd te Bergen op Zoom in „Thalia" een vergadering gehouden van onderwijzers en onderwijzeressenopen bare en bijzondere, uit het arrondisse ment T h o 1 e n. Ruim 100 personen uit N. Beveland, Z. Beveland en Tholen wa ren ter vergadering opgekomen, welke gepresideerd werd door den arr. school opziener, don heer Wagtho. Door den districts-schoolopziencr, den heer Brants werd een keurig gestelde; rede uitgesproken welke handelde over over onderwijs en onderwijs-idealcn. Aan het slot der vergadering werd dan dok door den voorzitter, alsmede door den heer Luijendijk van Tholen een warm woord van hulde gebracht aan den heer Brants voor de aangenaam-leerrijke be handeling van zijn onderwerp. Z. K. H. Prins Hendrik heeft, als vernieuwd blijk van zijn belangstelling in de Prins Ilendrikschool met Internaat i voor Schipperskinderen te Vreeswijk een bemngrijk bedrag geschonken voor het tesort van 12 duizend gulden. omschreven uitgaven ter verbetering van dien weg niet gemotiveerd, weshalve hel in overweging geeft het voorstel-Diele- man te verwerpen. (Voor de hierover gehouden discus sies vcrwijzeu we naar het Hoofdblad). KUNST EN WETENSCHAPPEN. GE ASPHALTEERDE GEGOTEN 'JZEREÏ1 BUIZEN R0U PPEvan i>in VOORÏ&Z'i 5-GRAVENHAGE. BB VOOR GROND;STAND EH REGENWAIÏRLEIDING. VRAAGT GEÏLLUSTREERDE CATALOGUS. POST EN TELEGRAFIE. Lotsverbetering personeel. Blijkens de Memorie van Toelichting lol liet ingediende wetsontwerp tot re geling van inkomsten en uitgaven van Posterijen. Telegrafie en Telefonie ligt De heer A. Wabeke, rustend land bouwer te Wemeldinge heeft hij Ooster- baan en le Cointre le Goes uitgegeven j hét voornemen om tie'reédï vóór een gedicht „N,el vernield, een tijdwoord tol o0,.logslocsUind voorgenomen lots mei het oog op de benarde tijdsomstan digheden." De opbrengst van dal 15 cent kostende boekje is bestemd voor het Kon. Nat. Steuncomité. Jhr. inr. A. F. de Savornin Lohman schreef er een kort voorwoord in. stellen aantal jaren. „Dekking van Oorlogslasten", door inr. W. M. Westermau. Bij W. L. en J Brusse's Uifg. Mij. verbetering van verschillende categoriën van lagere ambtenaren niet langer geheel uil te stellen. Daartoe wordt omstreeks de helft van de bedragen, die hel vorig jaar in verbaud met de crisis van de be- grooling werden teruggenomen, than£ voor 1916 aangevraagd. Dc door de commissie opgemaakte rangschikking in volgorde van de door haar bevonden duurte is niet meer als grond slag te gebruiken 'daar de oorlog den ecor inomischen toestand op veel plaatsen ge- Deze „beschouwingen naar aanleiding wijzigd heeft, van dc leeningswet 1914", hebben ten 1 Voor de bestellers le Amsterdam, Rot- eerstc de verdienste, dat ze den lezerterdam en 's-Gravenhage zullen de nu uit het hijzonder geval van deze loeder- toe te kennen verhoogingen als volgt lanasche leening overbrengen in de wijt worden geregeldna 2 jaar eene verhoo- dere sfeer van de algemeene kwestie J «jug van f 30; na 6 jaar eene van f 10; der voorziening in de ontzaglijke oor- na 10, 14 en 18 jaar eene van f 50; en logslaslen. Een korte uiteenzetting van na 22 jaar eene van f 35. de economische wetenschap over dit Voor de bestellers op de overige kan- j onderwerp gaat vooraf aan een mee- j toren zijn deze verhoogingen resp. ge- j deeling van hetgeen de groole mogend- slcld of 25, f 30, f 10 en f 35. j heden gedaan hebben in dezen oorlog Daar brievengaarders op een klein j om inbaar uitgaven le voorzien. hulpkantoor, waaraan slechts een laag j Wat daarop in deze brochure volgt traktement is verbonden, niet hun j over de leeningswel-Treub, gaat verge- hoofdbeslaan of him volle beslaan hij J zeld van een hoofdstuk over „Criliek den postdienst vinden en dit laatste ook De beste methode?" jgeldt voor postbode met weinig dienste' De schrijver betoont zich daarin geen I uren zullen voor hen de verlioogin- aanlianger van hel denkbeeld der lief- 'gen op speciale wijze worden geregeld. fing ineen. Het door hem ontwikkelde plan voor een thans af le sluiten lee ning heeft voor 't oogenblik zijn belang verloren, door dal de regeering blijkens de troonrede voorshands nog geen dek king der vlotende schuld noodig acht. Maar de geheele brochure blijft zeer lee zenswaard, als een nieuw oordeel in de hier aangeroerde kwestie, die onver-* mijdelijk nog aan de orde zal komen. Hel draadloos ontvangstation voor den amateur door J, Cor- ver. Uiig. Mij. Rembrandt. Hei doel van dal boekje is een hand leiding tc geven omtrent hetgeen voor den liefhebber in aanmerking komt bij practische proefnemingen met ontvang toestellen voor draadlooze telegrafie in eigen huis. Daarbij is er op gelet den weg te wijzen tot het verkrijgen van re sultaten met toestellen die men zelf kan vervaardigen en gebruiken zonder dat men zich heeft te verdiepen in de theorie. Toch zijn de theoretische grond slagen in dtal boek niet vergeten. Teekeningen verduidelijken den lekst. Voor leeken van belang is de verkla rende lijst van gebruikelijke afkortingen. Voor 't oogenblik is zooals men weet ingevolge Kon bes! van 8 Aug. '14 het bezitten van particuliere installaties'ver boden. Voor de groepen van hel middenrper- soneel welke thans in aanmerking kiuif- nen gebracht worden voor verbetering van jaarwedden, te welen: klerken, our reelamblenaren, leleplionislen en schrijr schrijvers, is gerekend op verhoogin^ gen. van f 25 tot f 100 per jaar. Woor het personeel van hongeren rang kan de Minister thans slechts vrijheid vinden oenige verbetering voor te stellen voor die commiezen en wel voor hen die 6 lol 18 jaren dienst als zoodanig heb ben, nl. in de perioden van 0 tot 10 jaar f 1800 (in plaats van f1700); van 10 tot 14 jaren f2000 (in plaats van f 1900); van 14 tot 18 jaar f2200 (in plaats van f 2100. Voor de opzichters (wier titel wordt veranderd in- electrolechnisch ambte naar) wordt het aanvangssalaris f 1200 in plaats van f 1000, na twee jaar dienst te stijgen lot 11400 in plaals van f1300 KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerk ds. Remme te Oud-Beijerland Bedankt voor Schoonrewoerd ds. J. Kraav le Hasselt Aangenomen naar Dalen P. J. Bakker le Deventer Geref. Kerken. Beroepen te Paesens W. G. G. Beeren- kamp. cand te Arnhem. Aangenomen naar Tholen ds. A. Janse te Barneveld. ONDERWIJS. Voor het politie-diploma is alsnog geslaagd J. C. Harinck te Vlissingen; de examens zijn afgeloopen, VERSCHILLENDE BERICHTEN. DE KONINGIN EMMA. Dirkzwager s Berging Maatschappij is door de Maatschappij „Nederland" uïtge- noodigd, een onderzoek in te stellen naar de „Koningin Emma" Dc sleepboot „Schelde", van de Intern. Sleepdienst^ Mij vertrekt daartoe met het noodige dui kermaterieel Er waren 157 passagiers aau boord. Dal zij zich zoo rustig hielden bij de ramp, schreef de kapitein hieraan toe, dal allen door de herhaalde oefeningen wisten waar zij op dek staan moesten. Vijf, hoogstens zeven minuten na den schok waren allen in de booten die builen boord hingen, gereed om gestreken tc worden. De „Koningin Emma" is nu zoo ver ge zonken dat ze alleen bij laag water ge deeltelijk zichtbaar is. Van de 90 mail- zakken zijn £1' 70 gered. De lading van hel schip bestond uit tabak, koffie, kina bast thee. mais, coprah. Do opmerking wordt gemaakt dat het wellicht een verankerde mijn was waar op heL schip is geloopen, daar men een drijvende mijn aan boord zou moe ten hebben gezien. Donderdagmiddag arriveerde aan het stadhuis te Utrecht, naai- men aan het Ulr Dagblad meldt, een trouwpartij', waarvan op het bordes van het stadhuis een bioscopische opname werd gemaakt. Vermoedelijk om nog denzelfden dag aan het diner te worden afgedraaid, bij wijze, van verrassing! Ilei allernieuwste Dit Hoogeveen meldt men aan de L. Cl.: De 81-jarige weduwe S. geraakte, no- ven een stoof zittende, in brand. Toen zij het bemerkte; en ide, hulp der bureja in riep, was hel te laat. Nog voor de overbrenging naar hel ziekenhuis te Heerenveen, was Uc vrouw reeds overleden. Een l l-jarig Fransch meisje heeft den vrouwen van Frankrijk een dapper voorbeeld gegeven. Toen de bakker Da- nian, in de gemeente Exoudun, tijdens de mobilisatie naar het front geroepen word, zaten de dorpelingen zonder brood. Da- nian was de eenigc hakker in hel dorp en zijn knecht was mee ten oorlog ge trokken. Maar het 14-jarig dochtertje van Dauian ging dadelijk aan het werk en weldra had zij den slag beet. Thans slaat zij iederen ochtend om 4 uur op en zij bakt dagelijks geholpen door liaar tien jarig broertje, 800 pond brood. Feite lijk verrichten die twee kinderen dus samen het werk van een sterken man. De prefect van het departement had van hel geval1 gehoord of misschien van het brood geproefd. Iiij was enthusiast over zooveel ijver en goeden wil en hij heeft president Poincaré een en ander verteld. Poincaré heeft heiden kinderen een hartelijk briefje geschreven, hun dap perheid en wilskracht geroemd en hun kleine geschenken gezonden. N. v. d. D EEN TUNNEL INGESTORT. Te New-York heeft gisteren een ernstig ongeluk plaals gehad. Bij het boren van den tunnel voor een nieuwen onder- grondschen spoorweg stortte tengevolge van de dynamielontploffing, die daar-1 voor noodig was, de tunnel en dc daar boven gelegen straat in. Een tram', die, zich juist boven de plaats bevond viel in hel gat, evenals verscheidene voetgangers. Vijf der werklieden aan den timn,cl wer den bedolven en gedood en ook Iwee passagiers van de tram lieten het leven. Er zijn meer dan 50 ernstig gewonden. In de tram zalen 78 passagiers. Op het oogenblik dat het ongeluk ge beurde, was de straat vol menschen. Dal het aantal slachtoffers nog niel veelgroo- ter is, moet worden toegeschreven aau het feit, dal, hoewol de straal inviel, de trottoirs terzijden van het gat het uit hielden, zoodat betrekkelijk slechts wei nig wandelaars in de opening verdwenen. De brandweer zorgde voor het red dingswerk. GEVAAR VAN KAALHOOFDIGHEID. Dezer dagen wercl le Londen een ran geerder van 21 jaar door een locomotief gegrepen en gedood. Bij de lijkschouwing bleek dat de jongeman geen enkel haar op zijn hoofd had Dit merkwaardig ver schijnsel werd noodlottig voor den armen man, want de machinist, die de locomo tief bestuurd had, verklaarde bij hel on derzoek, dat hij het achterhoofd van den rangeerder voor zijn gezicht had gehou den, zoodat hij vermoedde dal deze de machine zag aankomen en zoo noodig wel zou uitwijken EEN NIEUWE RIJNMOND. Hel troetelkind van den L'uitschen in,- «enieui Rosenmeijer, oen nieuwe -Rijn mond, komt weer eens op de proppen. Het plan Keulen-Emden is opgegeven en vervangen door net kortere ICeulen- Anlwerpen. Teil Zuiden van Roermond zou hei kanaal door Linilvrg gaan. Voor Nederlandsche tegenwerking meent men tua den oorlog niet meer zoo sterlc te. behoeven vreezen en hel bezwaar van de Schelde Nedcrlandsch wordt zelfs geheel over hel hoofd gezien. Het kleine Nederland ook IN DE VAL GELOOPEN. In een onzer sleden was iemand onder behandeling van een dokter. De patiënt moest noodzakelijk naai- een andere ge meente vertrekken en ofschoon zijn loc stand ,ten gevolge der gebruikte medi cijnen aanmerkelijk was verbeterd, achtte hij hel met het oog op eventueel verdór gebruik, goed een afschrift te vragert van het recept. De apotheker gaf hel. Nu mocht patiënt toch wel eens weten, al hij alzoo kreeg te 'klikken, en met hulp van iemand, die er Weer van wist, ging men aan hel ontcijferen, waarbij de twee lol him groote verbdzing bij de om- zelling van een der regels kwamen tot „de mededeeling: „Verkoop dit voor 16 stuivers." DeZe aanwijzing zal op het oorspionkelijkc wel niet hebben gestaan (Hand,) leger in werkelijken dienst le worden gesteld. Ook de vrijwilligers van den land storm der aangeduide jaarklasse en be- I lioorende tol landstormafdeelingen, voor zoover deze vrijwilligers, zonder de aan- j gegane verbintenis landstormpliehtig I zouden zijn, zijn in deze oproeping j begrepen; de do,or hen aangegane vrij- willige verbintenis zal vóór den vast- gestelden datum van opkomst worden I vei broken. De niet-Israëlielen zich aan le melden Vrijdag 1 October 1915, 1 u 'snaiji-, in de Vestibule van het stadhuis. De Israëlieten zich" aan 'te meiden Maandag 4 October le 12 u. 's middags in de vestibule van het stadhuis. Aan eiken landstormplichtige, die in gevolge deze oproeping in werkelijken dienst moet komen, zal, voor zoover diens adres ter gemeente-secretarie be kend is, nader een brief van oproeping worden bezorgd, uitgereikt of toege zonden. i Aan de oproeping behoeven niet of voorloopïg niel te voldoen: a. zij, die gediend hebben bij de zeemacht, hel korps mariniers en ue marine-reserve daaronder begrepen bij hei leger hier te lande, het reserve- personeel bij de landmacht hieronder hé- grepen, bij de gouvernementsmarine in Nederlandsch-Indië óf bij de koloniale troepen; b zij, die gevestigd zijn elders dan in Nederland, Duitschland of Belyië- c. zij, die van opkomst uitdrukkelijk zijn vrijgesteld, ais dienende op particu liere sloomvaartuigen, welke wegens mo bilisatie van de vloot ter beschikking zijn van het departement; als zijnde werkzaam in particuliere fabrieken ten behoeve van den aanmaak van munitie, dan wel als behoorende tol een dei- groepen van personen, in dienst van deii slaat, een provincie ol gemeente enz.; d. zij, die landstormpliehtig zijn ge worden ten gevolge van een hun als militieplichtige verleende vrijstelling we gens kostwinnerschap of wegens per soonlijke onmisbaarheid, voor zoover -le vrijstelling niet is gevolgd door vrijstel ling wegens 'broederdienst; e. zij, die behooren lot het hulpper soneel voor ziekenverzorging, deel uit makende van een transporlcolomie der vereeniging tot vrijwillige hulp 0,het Nederlandsche Roode ftruis", of van een andere erkende bij die vereeniging aangeslolen vereeniging tot verzorging van. zjeke of gewonde militairen; f zij, die. als geestelijke, bedienaar van den godsdienst' of student in de godgeleerdheid, enz. ontslag van den dienstplicht hebben gevraagd, doch op wier aanvraag om ontslag nog niet is1 beslist; g. zij, van wie bij den kem-ingsiaadjis gebleken, dal zij kleiner zijn dan 1.55 M h. zij, die ingevolge verdrag met een vreemden staat ontslag van den dienst plicht bij den landstorm hebben ge vraagd, doch op wier aanvraag om ont slag nog niet is beslist; i. zij, die ter beschikking ,van de regeering zijn gesteld, dan wel krach tens artikel 357 of 442 Burgerlijk Wee- boek in een tuchtschool of rijksopvoe dingsgesticht zijn geplaatst. De landstormplichtige, die vermeent te verkeeren in een der hiervoren onder a -h. omschreven gevallen, welke aan spraak geven óp vrijstelling of voor- loopige vrijstelling van opkomst, kan zich desgewenschl om inlichting ver voegen ter gemeente,-secretarie op een werkdag tusschen 10 en 12 uur voormid- dags. i Zij, die voornemens zijn zich in de Nederlandsche koloniën te vestigen en daan au tijdig een deugdelijk bewijsstuk aai: hel departement van (Oorlog irt-j zenden zullen door den minister van oorlog voorloopig worden vrijgesteld van de verplichting om aan de oproeping le voldoen. Aan de oproeping mogen voorloopig niet voldoen le. zij, die verblijf houden in een gemeente, waar een dier ziekten, ver meld in de wet houdende voorzienin gen. tegen besmettelijke ziekten, epider misch heerschende is verklaard; 2o. zij, die verblijf houden jn een gezin, waar een der onder lo. bedoelde ziekten heerscht of waar een dier ziek ten heeft geheerscht en het gevaar voor besmetting nog niet is geweken. Doet een geval zich voor, als bier- voren bedoeld onder lo. en '2o., .dan behoort de landstormplichtige daarvan onverwijld kennis te geven ter gemcenr fe-^ecrelarie. - Middelburg, 25 September {915. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. BEKENDMAKING. LANDSTORM. Opkomst in werkelijken d i e u s l der Jaar klasse 1914. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis aal de in de registers voor den landstorm in- ceschrevenenen der jaarklas'se 1914 bij dezen worden opgeroepen om op den het uur en de plaats hieronder vermeld, aanwezig te zijn, ten einde bij het BE 0 8 8 toe. Het Boelgaarsche leger. Het leger van Boelgarije heeft altijd den naam gehad van groote dapperheid en dien naam heeft het in de beide Bal kanoorlogen hoog gehouden. Het échec in den tweeden moge aan fouten in de hooge bevelvoering zijn toe le schrij ven en daarover hebben de verschil lende aanvoerders elkaar harde nooten te kraken gegeven, want nergens heerscht zGO'n vrije kritiek in het leger als in Boelgarije aan den roem van het leger op zich zelf heeft het geen afbreuk gedaan. Het zou trouwens nog le bezien hebben geslaan of Boelgarije het onder- spil had moeten delven, indien de Roe- meensche troepen niel het land waren binnengedrongen en door dien aanval! in den rug de regeering tot wede hadden gedwongen. Sinds dien zijn de Boelgaren echter niet bij de pakken neer gaan zitten, doch hebben zij de les yan den oorlog ter harte genomen en, met het ideaal van dc vereeniging van alle stamgenooten lot één staat voor oogen, is er mei kracht aan de verheffing van het leger gewerkt. Een eerste vereïschte is de zorg voor de encadreering, zonder bekwame, voor hun laak berekende officieren en onder officieren, richt men met het beste en dapperste leger niets uit. Alle Boelgaar sche officieren worden opgeleid op het militaire instituut te Sofia, dat noch met de militaire academie, noch met de hoofdcursus te vergelijken is, doch van heiden iets heeft. De jonge lieden krijgen daar zoowel een algemeen wetenschappe lijke opleiding, als onderricht in de ver schillende uitsluitend militaire vakken, terwijl zij tevens de gewone soldaten school te doorloopen hebben. Marcliee- ren en exerceeren, het maken van loopgra ven en verschansingen, de cadet moet alles practisch hebben geleerd en o. m. ook een volledige schietopleiding hebben gé- noten. Om den officiersrang le bereiken moet hij zoowel theoretisch als prac tisch examen afleggen ten einde zijn ge schiktheid voor dien rang te bewijzen. De reserve-officieren worden eveneens op speciale militaire scholen practisch' en theoretisch gevormd, hun opleiding duurt echter korter. Doordat de offi cieren ten gevolge van deze opleiding in ontwikkeling boven hun manschappen ko men te staan, terwijl zij de lecknieir van den dienst zoo goed verstaan als deze, heeft de Boelgaarsche soldaat een onbe perkt vertrouwen in zijn meerdere. Dit, gevoegd bij het fatalisme, dat hij van den Turk ïieeft overgenomen, doen hem tol '1 uiterste -standhouden. Voeg daar nog bij. dal de bewoners van het land alle kleine, eigen boeren zijn, die met harden arbeid een schrale kost verdie nen, zoodat zij het als soldaat bijna altijd beter hebben dan thuis, dan kan men be grijpen, dat er met het Boelgaarsche leger heel wat le bereiken valt. Do gapingen in de gelederen der offi cieren geslagen door de jongste Balkan oorlogen zijn thans weder volledig aan gevuld. De aanvoerders van dit leger stammen, al naar hun leeftijd, uit de Russische,, de Russische en Italiaansche, of de lta- liaansehe school. Eerst "dit jaar namelijk is er in Boelgarije een eigen hoogere krijgsschool opgericht. De oudste oom- mandeereude officieren zijn de luitenant- generaals Koelintsjef, Tosjef cn Todoror, die alle drie in de tweede helft der vijftig zijn en sinds 36 jaar officier. Zij zijn com mandant van de drie inspectiën Sofia, Philippopel en Roestsjoek, waarin het Boelgaarsche leger is verdeeld. Het leger telt 10 divisies infanterie, die bcurleliugSr door generaals-majoor en kolonels wor den aangevoerd. Zij zijn op oorlogsvoet tesamen 210.000 geweren sterk. Bovendien is er een cavaleriedivisie^ van 2400 sabels en zijn er 7 afzonder lijke cavalerieregimenten, die elk 600 man sterk zijn. De artillerie bestaat uil. 10 veldregi- menten (90 batterijen van elk 4 stukken), 10 reserve regimenten (60 batterijen van 4), 3 regimenten en 3 reserve regimenten- bergartillerie met gezamenlijk 314 stuk ken en 3 houwitser-batterijen met 34 stukken. Bovendien zijn er nog verschil lende afdeelingen, die v.oorzien zijn van belegeringsgeschut. De genietroepen omvatten 19.500 man. Al deze troepen, waarbij nog 20 gre as- bataljons infanterie komen van elk 1000 man, bestaan uit mannen van 21-10 jaar Daarnaast beschikt men nog over 60 reserve-bataljons infanterie, 11 re serve-eskadrons cavalerie en 16 reserve- batterijen, ook samengesteld uit mannen van 20 tot 40 jaar oud, 15 bataljons vrij willigers van elk 1000 man, 40 bataljons landweer le ban, 40.000 mannen van 40 tol 44 jaar, en 40 bataljons landweer 2e ban, 40.000 mannen van( 45 tot 48 jaar. Chef van den generalen staf is genie raat-majoor Bojadsjijef, die zich in de Balkanoorlogen als een der beste divisie- generaals deed kennen. Dc aangewezen opperbevelhebber ia de reserve-generaal Saw.of, iemand die in het leger vele persoonlijke vijanden- heeft, doch om zijn militaire kundig)- heden hoog aangeschreven slaat en ook in den oorlog1 van 1912 het opperbevel voerde. Als aanvoerder der cavalerie zal ver moedelijk Tanef aangewezen worden, die zich ook in de Balkanoorlogen als een. kranig ruitergeneraal1 deed kenflen. Hel is mogelijk, zegt de Köln. Zlg., waaraan wij eenige van bovenstaande bijzonderheden onlleeneua dat ook prins Boris, de kroonprins een rol zal spelen in den komenden oorlog. Dc prins, die- 21 jaar oud is, toont veel- belangstelling in militaire zaken, hij heeft de cursussen der militaire academie gevolgd en is in hel leger zeer geliefd. Hij wordt geschetst als een jonge man ïffët goeden aanleg. S Het Griekse he leger en dc Grieksche vloot. Dc Grieken hebben zich in de jongste Balkan oorlogen weten te bevrijden van den smet, die sedert den Grieksch-Turk- scben oorlog op hun wapens Kleefde. Onder den legenwoordigen koning, toen kroonprins, Konslantijn heeft hun leger, zich als daper en goed geoefend doen kennen. Over het tegenwoordig effectief van het leger op oorlogsvoet staan ons geen voldoende gegevens ten dienste. In.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 6