TWEEDE BLAD amnenlaM FEUILLETON. DE WELDOENSTER, Ingezonden Mededeelingen. Zaterdag 25 Sept. 1915, no. 226. ARBEIDSBEURZEN. Met hel oog op liet feit dat de AiV beidsbeurs te Middelburg thans dage lijks geopend 2al zijn, plaatsen we hier een door bevoegde hand geschreven ken schetsing van hetgeen de beleekenis van deze instelling is: Arbeidsbeurzen zijn bureau's waar werklooze arbeiders kunnen vernemen bij welke patroons zij plaatsing kunnen vinden, en patroons, die arbeiders plaat sen kunnen, beleend" worden gemaakt met de namen der werklieden die werk zoeken. De namen van de werkzoekenden worden daartoe opgeleeltend in registers, onder bijvoeging van de mededeelingen die in him oog hun aanvraag kunnen steunen. Onze moderne productiewijze en de veranderde oeconomische omstandighe den der laatsLverloopen halve eeuw heb- ben de banden lusschen patroons en werklieden losser gemaakt. Hunne aan raking heeft opgehouden te zijn een per soonlijke band, die voor geruimen tijd lusschen beiden geknoopt werd Tal van werklieden worden niet meer vast in hel werk genomen, doch alleen voor den duur van een bepaald werk en zijn dus ver plicht telkens weer nieuwen arbeid te zoeken. "Waar het gebruik van de ar beidsbeurzen nog niet is doorgedrongen, in de gewoonten der bevolking, moet de werklooze arbeider bij de patroons in zijn vak persoonlijk rond gaan om plaat sing te zoeken, In ons land is deze gewoonte nog vrij algemeen De nadeelen van dit gebruik liggen voor de hand. Den werkzoekenden kost hel tijd en moeite en voor den pa troon kan het dikwijls nuttiger ziju de keuze uit een aantal werklieden le heb ben dan zich tevreden te moeten stellen, met hen, die zich hel eerst aanbieden De beste aan hum doel beantwoordende arbeidsbeurzen zijn die, welke uitgaan van combinatie's van patroons en werk lieden en die welke uitgaan van gemeen ten en provincie's De oudste van dit type is een 30-lal jaren geleden gesticht te Berlijn, nl ,,De Central ver ein Tür Arbeilsnachweis", en na 1890 in Duitschland de gemeentelijke arbeidsbeurzen te Stuttgart, München en audere plaatsen Ook Frankrijk en En geland kennen de Arbeidsbeurzen. In ons land is de oiiclste te Amsterdam van 1886 In den Haag de gemeentelijke Van 1905. Voor .den goeden gang van zaken is het gewenschl, dat hij, die aan. het hoofd van zulk een beurs is geplaatst (de Direc teur of Beheerder) zijn instructie's ont vangt van beide bij den arbeid belang hebbende partijen Toen de huidige oeconomische crisis uitbrak, bestonden in ons land, in ver schillende gemeenten arbeidsbeurzen, ter wijl kort na hel uitbreken der crisis, de Regeering, te 's-Gravenhage een Centrale arbeidsbeurs heeft gesticht, waardoor het mogelijk is geworden de arbeidskrachten zoo snel mogelijk te plaatsen over het geheele land, terwijl door samenwerking mei de arbeidsbeurs te Oberhausen, tal van landgenooten in Duitschland werk konden verkrijgen. Om nu de arbeidsbemiddeling zooveel mogelijk nationaal te doen zijn, is het land verdeeld in districten, bij welke deeling zooveel mogelijk rekening is ge houden met verkeei'sloeslanden en is iii verband daarmede de lijdelijke arbeids beurs te Middelburg aangewezen als Dis- tricts-beurs voor Walcheren Noord- en Zuid-Beveland. In lal van plaatsen dier eilandeq zullen correspondenten aangesteld worden, wel ke in verbinding staan met de Distri cis- beurs en deze op haar beurt met de Cen trale te 's-Gravenhage. De arbeidsbeurs te Middelburg is ge vestigd in oen der benedenlokalen, van liet Stadhuis ingang Helm) en zal op na der te bepalen datum ellcen dag geopend zijn van 10111/2 uur des morgens. Be- .augslellenden kunnfen dan alle inlichtin gen gratis bekomen. ALS IIE'I ZONDAG IS. I11 hel jongste nummer van „Vrij België" schreef Joh. Demaegt, aan velen uit onze onmiddellijke omgeving wel bekend, een schetsje, waarvan hij het .wel zal goedkeuren dat wij hel, ook jaan onze lezers voorzetten. De moge lijke gevolgen blijven echter voor zijn rekening, wanneer een of andere lezer eens zijn éigen omgeving beschreven •mocht wanen. Kleine, oude slad j.11 Zeeland. Als het Zondag is, dan is de slad dood. I Ze is dood. j Sommigen beweren, dal ze eenvoudig j uitrust. Ze hebben het deerlijk mis. De slad is gestorven. Straks zult ge met mij bekennen móeten dat i k gelijk heb, en niet zij, die 't anders rneenen Waai rust is, daar blijft toch nog leven merkbaar? Hier is 's Zondags alle leven weg. 'Anderen denken dat de slad slaapt. Ook zij dolen De slaaptoestand evenzeer als de rusttoestand is onver- eenigbaar met den zeer bij zonderen toe- 1 stand van Mdes Zondags. Ei mij Daar verklapte ik bijna den naam van 't stadje, 'k Waag hel liever niet. Neen' niemand ter wereld doel me gelooven, dat als het Zondag is, deze stad rust of dal ze slaapt. Ze is een vou- dig dood, morsdood, pierdood, steen- dood. Reeds van 's Zaterdags af wordt die droevige gebeurtenisse voorbereid: dan wordt de slad gewasschen De burgers welen, dal ze 's anderendaags sterven zaï en daarom maakt men ze eerst schoon. Een heel leger vrouwen staan daar voor klaar, gewapend met bezem, bor stel, zeem, doek, ragbol, spons, en ge>- rugsteund door een batterij emmers', kuipen en venslerspuiten Ze-dragen lage schoentjes of kloefen. Hun rok is van f achteren in een prop opgeschorst. ièun (mouwen zijn hoog opgestroopt Ze heb ben een blauwen boezelaar aan. Op hun hoofd ligt meestal een klein wit muiseken, nel een blanke vlinder. Alle te gelijk, in al de wijken, in ai de straten, in het noorden en in het zuiden, in het oosten en in het westen der slad gaan ze aan 't werk: ze was- schen, ze spuiten, ze schrobben, ze boenen, ze krabben, .ze borstelen, ze vegen, ze kloppen, zc wrijven, ze schu ren, ze gieten ze dweilen, zc verplaat sen vlijtig het stof van de tapijten op de meubels, en dat van de schouwplaat en de rekken op de tapijten; ze doen koper en zink glimmen en laten gerust het vuile water riviertjes maken vóór buurmans deur....^ 's Nachts sterft dan de stad! 's. Zondags 's morgens ligt ze dood in de zonneklaarte. Haai* wezen is heel bleek. Van de vensters!, die haar oogen zijn, geen spoor meer. De blind m hangen er zorgvuldig vóór. De rolgor dijnen zijn neergelaten oude, gele, on sierlijke sLores, met hier en daar bruin gele vlekken. Van hel gekletter der rij tuigen. van 't gekriep der schoenen op de hobbelige middelcemvsche siraal- sleenen, van 'l gehamer en 't gestom mel des arbeids, van die duizend gelui den die de duizend stemmen der stad zijn niets meer waar te nemen, 't Is de stilte, de heilige, de indrukwekkende de zware, dc hoorbare stilte des' doodï. 'door de schrijfster van „Elizabeth and her German Gardten". -I 32). Om half vier schrikte Susie op in bed; iemand trachtte de deur te openen en klopte De kaarsen waren opgebrand en zij kon niet zeggen boe laat het was, maar dacht dal het vroeg in den morgen moest wezen en dat dc meid warm wa ter bracht. Zij maakte Hilton wakker en verzocht haar de deur open te doen. Dit deed Hilton, zij gaf een gilletje en vloog terug naar de sofa, en daar bleef zij lig gen alsof zij dood was, met haar gezicht in liet ikussen begraven. Er stond een man voor de deur zonder schoenen en met een lantaarn in de hand, hij kwam stilletjes binnen. Susie was nog nooit zoo op hel punt geweest van flauwvallen Zij zat op in haar bed, met haar- koude handen vast om de knieën gevouwen de oogen gevestigd op die vreeselijke ver schijning, niet in staat te spreken of zich te verroeren, verlamd vau schrik. Dit was dus het einde van al haar hoop en van al haar verwachting naar Pom- mereu gaan en daar sterven. Nu maakte het mistroostige gevoel van vrees plaats voor een overweldigende gramschap, toen Op bepaalde uren gaan 's voormid- Üags deuren traagjes, geruischloos open, trekken stemmige menschen ingetogen d,oor de stralen en verdwijnen dan Weer in de vele kerken; in de Proles- tanlsche, in de Roomsch-Katholieke in de .Waalsche ,in de Engelsclie, in ie Remonstrantsche, in de ultra-remon- strantsche, in de contra-remonstrantsche, in de Joodsche ,in de Lutherschc, in de Doopsgezinde, in de anabaptislische, in de afgescheidene, in de Calvims- j tische, in de doleerende, in de Leger - des Heil-sche. En dan hoort men uil die kerken stijgen de zeer heilige, zeer eentonige zangen en psalmen, doorruis'chl met zeer heilig, zeer eentonig orgelmur ziek. Waar gij u ook bevindt in de stadde muziek lioml tot u, ge hoort ze aap drijven door de doode straten, bo ven de doode daken En ge voelt diepe treurnis dalen in u, om de gestorven veste, voor welke nu zoo innig bid dend gezongen en zoo devotelijk zingend gebeden wordt. Ook uit menig huis komt gewijde har- monimnmuziek aanvloeien Op bepaalde uren gaan de kerken weer uil Hceren in 'l zwart, slemmig en vroomdames in. 't wit, vroom en stemmig; hoeren in 't zwart, ernstig en pieus; boerinnen, zwartgerokt en wilge- kapt, pieus en ernstig Wie uil verschil lende kerken komen groeten „dezen dag" mekaar niet, hoe goed ze ook mee kaar kennen Dan ware de eigen stich ting verloren; dan versnijdt men „de kudde die op andere paden haar zalig}- heid zoekt.'" Of neen, neen! 'I is uil droefheid, dal zij van tram, nóch rijtuig nóch fiets gebruik maken hoe vermoeid de hoer ook soms weze, hij legt verre wegen te voel af uil rouw. terwijl de eleclrische tram of de buurtlrein naast hem voorbiiralelen 's Middags wordt er gegeten: hel doo- denmaul 's Namiddags ligt de stad bleeker nog, bepaald wil nu, in de zomcr-nanoenhitle. Nu is ze eigenlijk een sehoone doode ge worden Menschen slappen geruisch loos over de klinkers om de doode te bezoeken, te aanschouwen Anderen zit ten- lijze achter hun ramen, op de vens terbanken Ze zitten xiaar den heelen grondigen langen namiddag Ze lezen den Bijbel Ze lezen stille, kalme lec tuur Of ze treuren om de gestorven lie ve stad. En wanneer vreemden voorbij slappen, dan bekijken zij ze in hun spionnetj'es. 's Avonds komt hel Iheeuurlje. Dan zit men in halfdonkere kamers "te „schemeren". Bougiën branden met ge le vlam. theepiljes glimmen schuchter 'i Zijn de kaarsen, de lichten in rouvA verlrekken, alles ter eere .der overle dene Langzaam gaal de Zondag zelf dood binnen de doode muren. E11 dan is 'l dubbele rouw. Dan wordt het buitenbol- werk waar doode hoornen en dichte heesters slaan, breede gracht kronkelt en waar een frisch-begroeide singel langs heen loopt dan wordt dat al les een geweldige, geheimzinnige, zwar te rouwband rondom de verscheiden veste. Wille eendjes op de donkere gracht zijn de blanke, drijvende tranen op doodskrone niet meer wat ze zoeken. Weten niet of ze zelf nog levend of dood zijn. Die heele Zondag spookt vóór hun brein als een lange geeuw Dat ze 's anderdaags de stad weer zien opleven of er niets gebeurd was, frisch en fleurig is voor hen 1 puur mirakel. doen was de kachel aanmaken. Zooals een kind doodelijk verschrikt is, als hel ten slotte merkt dat het niet verdwaald of overreden is, was zij sprakeloos van woede toen zij begreep dat zij niet ver moord werd. Het was een heel oude man, en het licht van zijn lantaarn wierp een vreemden weerschijn op zijn gezicht en zijn gestalle,l oen hij voor de kachel gebukt zal Hij mompelde iets terwijl hij sprak, on sprak tot het vuur dat hij aanmaakte, alsof het een mensch was. „Du vvillst nicht bronnen Lump? Was?. Na, warle mal!" En toen hij klaar was, sloop hij de lcamer weer uil, zonder naar de bewoonsters te kijken, steeds mom pelend. „Dat is de gewoonte van het land, denk ik," zei Anna. „Zoo? Nu, hoe gauwer wij uit zulle een land wfeg zijn, hoe beter. Jij bent be sloten hier te blijven, ondanks alles? Ik moet je zeggen dat ik het volstrekt niet prettig vind mijn kind hier achter te laten, maar je noodzaakt er mij toe want je weet heel goed dat ik je hier niet alleen kan laten blijven Anna keek naar Hilton, die met de uiterste zorg een japon opvoude. „O, Hilton weet, hoe ik er over denk," zei Susie schouderophalend. „Maar zij weet niet wat i k er van denk", zei Anna, „Ik moet je spreken voordal je weggaat, laat haar dus alsje blieft later verder pakken. Ga nu ont- Als het Zondag is gaan de Belgen hier verschrikt, beteuterd, bedremmeld door de levenlooze straten. Dan heb- ben zij liet vreemde gevoel van iemand, die vóór den ingang slaat van een, sterf huis, er binnen moet, en zijn visite kaartje heeft vergelen. Dan zien ze er zelf zeer bleek, zeer somber uit Dan hangen hun ar men slap. Dan zijn hun beenen loom. Dan staan, hun oogen verwaterd. Dan hebben ze een gezicht als een graf steen, Dan klinkt turn stem hol. Dan dommelt him geest. Dan zoeken ze I op de Markt, doch vinden het niet; zoeken het langs de kaden, en vinden "t evenmin Dan weten ze op den duur „Zei u ontbijten, freule?" vroeg Uil- Ion met een onschuldig gezicht. „Ontbijten?" herhaalde Susie. „Arm kind! Ik wou wel eens welen hoe en waar zij ieen ontbijt zal krijgen." „Wel ga dan heen en ontbijt niet," zei Anna ongeduldig Zij had iets aan Susie te vertellen, dat spoedig verteld moest worden en was niet in een stemming om Hilton's kuren te verdragen. „Hoe gastvrij," merkte Susie op toen de deur gesloten was „,waarlijk je bent een allerliefste gastvrouw. Anna lachte. „Ik had geen plan on aangenaam te zijn," zei ze, „maar in dien wij hier eten kunnen zonder een tragiscli gezicht te trekken, dan kan zij het ook wel, zou ik -denken, te meer daar hel maar voor één dag is." „Mijn eeni^e troost, nu ik Letty hier moet laten, is dat zij hier op dieet ge steld wordt of ze wil of niet. Ik denk dat je haar heel mager terug brengt Anna stond op met een heftige be weging en liep naar hel raam. „En wat je ook van plan bent te doen, vergeet niet dat de relóur-bil- jelten geldig zijn lot den 24en April Maar het zal je wel lang voor dien tijd vei*velen." Anna keerde zich om en leunde met haar rug tegen het raam. Het sterke ochtendlicht viel op haar haar, baar ge zicht was in de schaduw toch had Susie een gevoel of zij schuldbewust Rheuraatische pijnen. Rheumatische pijnen verloouen zich liet sterkst bij verandering van het weer. Zij worden veroorzaakt door het urine zuur, dal ten gevolge van niel behoor lijke werking der nieren, in het lichaam achterbleef en zich kon kristalliseeren in de spieren en gewrichten. Verschie tende pijnen, die zich nu eens hier, dan weer daar doen gevoelen, treden op Wanneer de onzuiverheden zich een maal vastgenesteld hebben, is hel li chaam door zijn natuurlijke bronnen zel den in staat om haar te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp ge boden wordt, hoopt het urinezuur zich meer en meer op. De pijnen worden on draaglijk, de patient kan zich ten slotte: niet meer bewegen, de gewrichten wor den verwoest, terwijl de handen knob-- bels gaan vertoonen en misvoi*md wor den De ziekte kan zich tot een chro nische kwaal ontwikkelen. liet is daarom van belang om hij het optreden van de eerste pijn in de lende nen en gewrichten Foster's Rugpijn Nie ren Pillen te gebruiken. D001* hun ver-( sterkenden invloed op de nieren bewer ken zij, dat deze organen hun werk naar behooren verrichten, en voortdu rend en geregeld het urinezuur uitliet lichaam afvoeren. Te Middelburg verkrijgbaar bij den beer Job. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. postwissel f 1.75 voor één, ot f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van ne venstaand handelsmerk POLDER WALCHEREN. Hedenmorgen werd in hel Polderhuis de najaarsvergadering gehouden van den Polder Walcheren onder voorzitterschap van den heer A. W. Berdenis van Ber- lekom. Aanwezig waren 4 raden en 16 com missarissen. Afwezig de heeren Zip en Heijse De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van een opmerking van dien heer Mimderhoud in de vorige verga dering deelt de voorzitter mede, dat het werk aan den Weslkapelschen Zeedijk lusschen dijkpalen 18 en 19 met den grootsten spoed is volbracht, terwijl het vleien der sleenen steeds in eigen beheer wordt uitgevoerd Aan de orde was de rekening over 1911 aanwijzend in ontvang f 421.435.73 en in uitgaaf f 423 497 87, alzoo met een kwaad slot van f 2.062 14. Onder de ontvangsten komt aan ge woon dijkgeschol voor f 224,673.06, en onder de uitgaven voor de gewone onder houdswerken, Noordwatcring f 85 3 4 3 895, Oostwatering f 10.823.06 Zuidwatering f 9.679 85 en Westwatering f20.515 87 Voor buitengewone werken aan da Noord- watering is uitgegeven f 749.97* en voor herstel van stormschade voor de Noord- watering f 9.367.26r>, O.-watering f512 11. Zuidwatering f 931 40 en voor de West watering f 436 90*. Voor de wegen is uit gegeven gewone werken f 9.362 12 cu buitengewone werken f 697 50. Aan ren ten werd betaald f 31.790.74 en jan af lossingen f 78.500. „Susie, ik heb er over nagedacht," zei ze met cenige inspanning. „Werkelijk? hoe aardig." „Ja, dal is zoo, want ik heb begre pen wal ik doen moet om mij gelukkig te gevoelen. Maar ik ben bang dat jij het niet aardig zult vinden en dat je mij een uilbrander zult geven. Doe dal nu niet." „Nu zeg dan wat het is". Susie lag Anna, die tegen het licht aanstond, aan te kijken, en zij stelde zich al te weer, daar zij iets onaangenaams duent te vernemen. Zij wist zeer goed bij' ondervinding dal Anna's nieuwe plan, wal het ook wezen mocht stellig bui tengewoon en dwaas zou wezen. „Ik ben van plan hier lc blijven". „Dat weet ik, 'cn ik weet ook dal, wal ik ook zeg ,je toch niet van plan verandert. Peter is precies als jij, hoe meer ik hem aantoon dal hij zich dwaas gaal aanstellen, hoe meer hij op zijn stuk blijft slaan. Dal noemt hij vastbe radenheid. Gewoon soort menschen zoo als ik, met minder en gemakkelijker te behandelen hersenen dan jullie tweeën noemen dat koppigheid." „Ik meen niet alleen gedurende Let- ty's vacanlie, maar voor goed." „Voor goed?" Susie zat met open mond en staarde haar aan piet dezelfde ont steltenis, die Delhvig getoond had, toen hij hoorde, dal zij niet van varkens- vleesch hield. De commissie die dit jaar belast was met het nazien der rekening, bestaan.de uit de, commissarissen mr, P. J. van der Feen, W. Melis en J. Cornelisse heeft geen bedenkingen tegen' deze rekening en meent te moeten adviseeren tot goted- keuring. De rekening wordt zonder stemming vastgesteld als werd voorgesteld. Het volgende punt was het voorstel van het Dagelijksch bestuur omtreul het vaststellen van het gewoon dijkgeschot voor het dienstjaar 1916, met de daarbij behoorende voorloopige raming der uil gaven en inkomsten. Voor de gezamenlijke werken aan de vier wateringen is uitgetrokken f 112.650, terwijl de begrooting voor 1911 aanwees f 110 000 en voor het jaar 1915 f 106 000 was uitgetrokken Van die f 112,650 is voor nieuwen aanleg begrepen voor de Noordwatering f 33.100, Oostwalering f 5400. Zuid- en V.-watering ieder f 5000. samen f 18.500. Voor gewoon onderhoud blijft alzoo óver f 64.150; waarin de Noordwatering voor komt voor f 15800 en de drie andere te samen f 18,350. In het vorig jaar was bij de raming in September voor genoemd onderhoud uitgetrokken f 69 150 en wel voor de Noordwalering f 13 150, voor de drie overige f 24 000 De meeste voor nieuwen aanleg ge noemde werken moeten worden be schouwd als voortzetting van werken in dc laatste jaren geregeld in de ramingen voorkomend. -* Voor rente en aflossing za! in 1916 noodig zijn f 74.106 75. Op 1 Januari 1916 zal de scnuld van den Polder Walcheren f 802 950 bedra gen, waarvan in dat jaar zal worden af lost f 42.250 Voor onvoorziene uitgaven wordt ge raamd f 126 11, tegen f 122.05 voor 1914 en f 266 06 in 1915 De vermoedelijke uitgaven voor 1916 kunnen berekend worden op f 216 575 De ontvangsten met uilzondering van het dijkgeschot f 21 S79, dus een tekort van f 224.678 Het dagelijksch bestuur stelt daarom voor te heffen van 15437 E A scholbaar land f 14 per H A dus f216.118 en van 1476 vrijland 15 80 per H A. is f 8.560 of totaal f 221 678 Dezelfde commissie als voor de reke ning adviseert lot goedkeuring der ra mingen en tot het vaststellen van hel dijkgeschot als door het Dag. bestuur is corgesteld. Ook dit voorstel wordt zonder discus- ussie of stemming aangenomen Als plaats waar builen Middelburg in 1916 de stemmingen zullen plaats hebben werd Westkapelle aangewezen. Benoemd werd het stembureau voor 1916 hetwelk zal bestaan uit de volgende lieeren voorzitter de voorzitter van den polder plaatsvervangende voorzitters te Middelburg raad P Dumon Tak en te Westkapelle raad L. Cijsouw; leden te Middelburg raad II. W. J. Gallen fels en commissaris T>. Kodde, te. Westkapelle raad II. W Allaart en commissaris J. Kodde; plaatsvervangende leden, de ove rige leden van het polderbestuur Verharding van den Hooge land s c h e n weg. Naar aanleiding van het in de vorige algemeene vergadering aangehouden voor st 1 van den commissaris mr P. Dielemnn lot verharding van den Hooglandsclien weg met klinkers door en vanwege den Polder Walcheren brengt het Dagelijksch bestuur hel volgende onder de aandacht dei vergadering. De kosten van aanleg van vorenbe- doelden klinkerweg zullen, met inbegrip van aanlcoojp van grond en grondverzet ter verbreeding, verhooging en omlegging van enkele wegsgedeelten, bedragen de som van ongeveer f 25 000, de onder houdskosten kunnen worden geraamd op ongeveer 5000 per jaar. Hel voorstel-Dieleinan veronderstelt een renteloos vooi*sehot der Provincie Zeeland van minstens 1/3 der kosten viin aanleg en bijdragen van gemeenten en particulieren tot een nader vast te stel len bedrag gedurende een nader vast te er zij naderde de sofa en ging naast Susjo op den grond ziften; zij gresp haai* hand en begon snel en levendig te redeneeren. „Ik ben dadelijk van plan gewees», dat gela te' besteden met er arme mer sclien mee te helpen, maar ik wist nog niel goed hoe nu zie ik den weg dien ik gaan. moet duidelijk voor wij, en ik moet, ja ilc moet dien gaan. Hei- inuer je je niet, dat er in den catechis mus sprake is van plichten tegenover God en plichlen tegenover den naaste." „O, als je over godsdienst wilt gaan praten," zei Susie, terwijl zij met groo- ien afkeer haar hand wegtrok. „Neen, neen, luister", zei Anna, ze vatte haar hand weer en streelde die ter wijl zij zoo sprak, tot Susie's groote er gernis, want zij had een hekel ge streeld te worden „Als je met den catechismus begint," zei ze, „dan was het beter, dat Hilton weer binnenkwam Het zou haar goed doen." „Neen, neen, ik wou alleen maar zeg gen, dal ier nog andere plichten zijn niet uil den catechismus, grooler dan dc plichten tegenover je naasten (Wordt rervolgd).

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5