farinï\ 18— NESTLÉ lagezonden Mededeelingen. LACTEE^I 966ro" iBqezonden Stukken. BUITENLAND. Te Iers eke zijn door den veearts een 3-tal gevallen van vlekziekte onder de varkens geconstateerd. Een vierde is aan die ziekte gestorven. Enkele nog niet Inge ente varkens van den varkenshond „Voor zorg' zullen zoo spoedig mogelijk die bewerking ondergaan. Men schrijft ons De aardappeloogst in de omgeving van Colijnsplaat beantwoordt niet aan de verwachtingen, die men er dezen zomer van had. Hoorde men in een goed aard appeljaar, zooals dit jaar er oen beloofde te worden, spreken van 130, 110 II L. en nog meer per gemet, tliaus blijft men over l algemeen daar ver beneden. Er zijn velden, die niet meer dan 10 a 50 II L per gemet opbrengen, terwijl men mij verzekerde, dat de gemiddelde op brengst gewis nog al belangrijk beneden de 100 II. L zal blijven. Als voornaamste oorzaak daarvoor moet genoemd worden do aardappelziekte, die reeds zoo vroeg de aardappels in den groei belemmerde. Dit gcldl in de eerste plaats voor de onhe- spvoeide vruchten, maar ook de besproeide hadden er veel van te lijden, hoewel die nog wel eenige dagen langer groen ble ven. Gebrek aan voldoende kunstmest dit jaar is natuurlijk ook oorzaak, dat do opbrengst minder is, dan had aunnjcn zijn. g Stand der landbouwgewassen. Aan het in de Staats Crt vermelde overzichl van den stand van den oogst der landbouwgewassen omstreeks half September is 't volgende ontleend: Gewezen wordt op de zeer ernstige schade toegebrachl door den overvloe- digen regen in Augustus. Van haver was de opbrengst in Friesr land en Zeeland vrjj slecht tot matig. De stand van boonen was in Zeeland, Frieslana en Overijssel goed, elders vrij goed, de oogst van erwten was in onze provincie goed; de oogst van mosterd zaad goed. De slana van consumptie-aardappelen was in Zeeland goed, de kwaliteit zeer goed Voor suikerbieten heeft het natte Auguslusweder een zeer slechten invloed gehad. Droogte en warmte toch in Aug. is voor dit gewas dringend geboden Neemt men daarbij in aanmerking dat het gewas, door gebrek aan Chilisal-» peter eene onvoldoende stikstof bemes ting heeft gehad, dan moet men zich er over verwonderen, dat de stand be trekkelijk nog zoo gunstig is. Uit Züid- Holland en Zeeland wordt een vroeg geel worden der bladeren bericht, het geen toegeschreven wordt aan het te kort aan salpeter. Goed staan de sui kerbieten in Friesland en Overrijssel, vrij goed in Groningen en Zuid-Holland, overal elders vrij goed lot goed A f d e e 1 i n g T li o 1 e n Z. L M. Te Thoïen werd Zaterdag jl. een verga dering gehouden van de leden der af- deeling Tholeu der Z. L. M.. Het hoofd punt was 'de behandeling van een adres aan don Minister van L. II. en- N. in zake den uitvoer van aardappelen door de afd. ICruiningen ter sprake gebracht; do vergadering ging in hoofdzaak met de strekking van het adres mee, waarin verzocht wordt de hoeveelheid aardap pelen voor ons eigen land noodig vast te leggen en daarvoor een maximumprijs vast te stellen, terwijl het resteerende ter beschikking blijft van de producenten om deze naar believen te verkoopen, dus ook naar het buitenland. Fen der leden maakte de opmerking dat feitelijk dezelfde toestand, wat be treft bet onzekere in den handel, ook voor de booneu bestaat, daar veel) grooler hoeveelheid wordt geteeld dan voer eigen behoefte in ons land njoodig is. Nadat verschillende leden daaromtrent het woord hadden gevoerd en o m. de heer Wagtho, burgemeester van Tholen er op gewezen had dat het hoog noodig is,, dat ook ten onzent de menschen. le gen redelijken prijs aardappelen moeten hebben, werd met algemeene stemnuen besloten mede le gaan met wat de af- deeling Kruiningen in zake den aardap- pelhnndel wil. Het bestuur was bereid de kwestie van de bruine- en witte boonen mede ter sprake te brengen, waar dat noodig is. Hierna werd opgemerkt, dat de keuf- ringscommissie dit jaar op vele percee- len in sterke mate stuif brand in de tarwe waarnam, een ziekteverschijn sel, dat voor de teelt van graan ernstige gevolgen kan hebben. Een afdoend be strijdingsmiddel daarentegen is de bet handeling met de zoogenaamde warmwa- lermethode, die reeds toegepast is om in den Wilhehninapolder, in den Bath- polder en in Zeeuwsch Vlaanderen West- tol ijk deel. Bij de uitvoerige bespreking die h ierna volgt, blijkt dat het niet on mogelijk is ook voor dit eiland een der gelijke installatie tot stand te brengen, mits voldoende medewerking komt van de zijde van belanghebbenden De stand der kas is van dien aard, dat de voor de toepassing benoodigde voorwerpen daaruit kunnen bestreden worden, ter wijl door den voorzitter, jhr. van Vref denburch belangeloos de locomobiel be schikbaar wordl gesteld, die men noodig heeft om de methode op afdoende wijze tol liaar recht te doen komen. I-Iet vcorslet wordt aangenomen en lot uitvoering zal worden, overgegaan zoo voldoende hóeveelheid zaailarwe voor behandeling wordt pjangegeven. Enkele leden ter vergadering zijn bereid direct opgave te doen, zoodal reeds 75 IIL door den secretaris wordt genoteerd. On- den, omdat de uitzaai voor de dieur staal en aan de leden in het eiland wordt verzocht zoo spoedig mogelijk opgave ie doen aan den secretaris, den l.cer J A. Snijders te Halsteren. Door Van den Broek te Goes, die ook bereid is een persoon, die de tarwe moet behan delen, met de finessen dier behandeling te wijden, was men reeds in de gele gen hei a den prijs te bepalen der instal latie. die circa f 100 zal bedragen, ter wij! blijkt, dal de prijs der ontsmetting circa f 1.25 per mud zal bedragen Aflcen leden der afdeeling zullen er van kunnen profiteeren, omdat men billijk acht dat an dere belanghebbenden, nog niet aange sloten, dan maar lid moeten worden. Lijsterbessen als kippenvoer. Nu men ook in ons land van vele kanten klachten hoort over het dure kippenvoer, en verscheidene boeren be sloten zijn, hun kippen tegen den wint- ter weg fle, doen of te slachten, is het niet onbelangrijk eens mede te deelen, wat professor dr Meinier in de „Nordd. Allgem. Zeil." sclirijft „Met den aanstaanden winter zal een grooie opruiming onder de kippen wor den gehouden. Do hoeren worden er toe gedwongen door den hoogen prijs van hel kippenvoer. Aardappelen kunnen het voer niet vervangen, daar zij le arm zijn aan eiwit. Het zou echter jammer zijn de dieren te slachten1 in stréken waar een uitstekend kippenvoer in me nigte, groeit, namelijk de lijsterbes. Het vleesch van de lijsterbes vervangt het groen, waar in den winter moeilijk aan te komen is. De kippen eten haar graag; oolc los loopende kippen die naar be lieven voedsel en lekkernijen vinden, zal men met graagte naar de lijsterbessen zien pikken. Gooit men een tros lijster bessen in een kippenhok, dan wordt hij haastig door een kip in een hoekje gesleept om er alleen van le genieten. Die schijnbaar nuttelooze lijsterbessen kunnen den boeren dus nog heel wat dubbeltjes aan kippenvoer besparen. SPORT. rers"! in de groote steden gaan vermeer deren, en hoewel hun leven economisch heler is dan dat van den Nederlandschen lossen werkman, door hoogere loonen en meer persoonlijke vrijheid, terwijl boven dien gemis van standenverscliil hun leven veraangenaamt, zoodat zij in goede tijdeji aan terugkeer naar het vaderland niet veel denken, is van liet bereiken van hel doel geen sprake meer. Er wonen meer Nederlanders in de groote sleden dan op het platteland, en volgens mede- deeling van den commissioner of im migration te Winnepeg is er geen volk waarvan zooveel immigranten weer weg trekken als het Nederlandsche. Gymnastiek. Tol 1 September jl zijn in dit jaar 17 nieuwe clubs tot het Ned Gymnastiek Verbond toegetreden. In het ingezonden stukken worden in a ze val teruggezonden INKWARTIERING Mijnheer de Redacteur. Mag ik even van uw welwillendheid gebruik maken om de aandacht der mili taire overheid te vestigen op een voor hen niet kostbaar of moeilijk uil te voe- •en beleefdheid tegenover plaatsen waar aan doortrekkende troepen inkwartiering moet worden verleend, nl. een uitspan.- ning te verschaffen, door des middags of des avonds de muziek uil een der garni zoensplaatsen in die plaats een concert te doen geven Op kleine plaatsen lioorcn de men- schen hoogst zelden een flink muziek korps. Militaire muziek zooals wij %die tegenwoordig in de verschillende gar nizoenen aantreffen, zijn zeker wel in staat op een kleine plaats de juiste stem ming in den mensch te brengen Daar de huismoeders bij het ontvangen van een biljet voor inkwartiering al is het ook maar voor een nacht, heel wat le regelen hebben, daar de woningen in kleine plaatsen meestal primitief zijn in gericht, en ieder zijn best doet om het verblijf van de bij hem ondergebrachte» zoo aangenaam mogelijk le maken, en een zoo goed mogelijk nachtleger te verstrek ken aan de van den marsch vermoeiden soldaat, en er toe mede wil werken om den goeden geest in de troepen te bewaren en op te wekken. Zoo zal zeker die beleefdheid indien het mogelijk was hoogelijk door de be volking worden gewaardeerd. X. VERSCHILLENDE BERICHTEN. BE 00RL06. De toestand. Omtrent den toestand van het leger der Russen bij Wilna zich een goed denk beeld le vormen is moeilijk. Het Russisch legerberichl meldt dat ten N.O van Mo- lodetsehno de gevechten om den over gang van de Wilna op verschillende plaat sen voortduren. Het moet er den Russen alles aan gelegen zijn om een verder voorldriugen der Duitschers hier te be letten teneinde een omsingeling legen te gaan. terwijl de laalslen op hun beurt weer bij een verder voortdrincen ook op gevaren uit het Noorden bedacht moeten zijn. Widsy ten O. van de spoor lijn Dwinsk—Wilna, dat reeds eenige da- Piniero, een zeer gezocht Engelsch loóneelschrijvier, bracht dezer dagen een nieuw stuk voor 't voetlicht, de Groote Trom geheelen Het stuk had succes, maar niet zooals zijn. vorig werk. De re den daarvan was, dat het overigens vroolijke spel een tragischen afloop had Dat beviel het publiek niet. Het wilde in deze gedrukte tijden een vroolijker slot. Pimero heeft ten slotte aan den zin van hel publiek geofferd, de hoofd personen „krijgen" elkaar en de toe schouwers zijn tevreden. EMIGRATIE NAAR CANADA. De heer J. Maurer, directeur van het informatiebureau van de Ver. Landver huizing te 's Hage heeft een studiereis naar Canada en de Ver. Staten gemaakt en van zijn bevindingen aldaar een en ander meegedeeld. Belangstelling verdient vooral wal hij omtrent den toestand der Hollanders in Canada opmerkt. Op liet oogenblik wordt Canada door den oorlog zoo gedrukt, dat landverhuizing daarheen, behalve voor landbouwers met voldoend kapitaal om zich een zelfstandige land bouwonderneming aau le schaffen, be slist is af te raden Overal in de steden heerst werkeloosheid onder de vakarbei ders. Vele arbeiders zijn naar het gebied der Vercenigde Staten vertrokken, in de hoop, daar gemakkelijker raet los werk dc gedrukte lijden door te komen, en sommige ongehuwde werkkrachten heb- hen zich gelukkig geacht, een betrekking te hebben gevonden, waar zij voor den kosl werk verrichten. Ook voor landarbeiders is er dit jaar weinig werk. Doch ook afgezien van deze lijdelijke toestanden is aan den directeur, die ver gezeld was vnn den rijkslandbouwleeraar J. Elema. in ulgemeenen zin de toestand onzer landgenooten, die naar Canada ge ëmigreerd zijn, niet meegevallen. Honderden die naar Canada zijn1 gegaan inet hel doel zich op den landbouw genover Semcndria Ook Oostenrijksclie artillerie is echter in actie geweest en Oostenrijksclie troepen hebben in de nabijheid van den mond der Dri- iui een. vooruitgeschoven Servische af deeling' overrompeld en 'vernietigd Hiermee schijnt de Duitsch-Oostenrijk- sche actie om door Servië heen ver binding met Turkije le krijgen te zijn ingeluid. Dal het begin dier actie sa menvalt met den nationalen herinne ringsdag van Boelgarije geeft le denken, temeer, daar er bij die herdenking ver schillende tegen Servië gerichte vijan dige betoogingen zijn gehouden Een ingrijpen van Boelgarije aan de zijde der bondgenooten lijkt meer en meer waarschijnlijk. De vraag die zich dan op den voorgrond dringt is wal daarbij de houding van Griekenland en Roe/- menië zal zijn. Van het Westelijk front valt nog steeds niel anders dan artillerie-actie te vermel den, gepaard met een bombardement van de Belgische kust door Britsche oorlogs schepen, dat weer door de Duilsche batterijen beantwoord is Volgens het Duitscbe officieele bericht werd waarge nomen dat Duitscbe projectielen doel troffen. Van de overige gcvechtsgebieden valt heden niets van beteekenis te melden. In Rusland Zooals men weet wordt dezer dagen tc Moskou een bijeenkomst gehouden van zemstwo's en gemeente-afgevaardig den met doemaleden ter bespreking van den binnenlaqdschen toestand ont-.taau door de verdaging van de Doema. Reeds hebben voorbereidende beraadslagingen plaats gevonden, die volgens berichten uil Petrograd aan de „Times" zich ken merkten door dezelfde politieke nuchter heid en gematigdheid, waarmee hel par lementaire blok is te werk gegaan De grondgedachte der beschouwingen was, dat er een volkomen harmonie onder hel Russische volk moei worden gesclr pen, opdat het als één aaneengesloten, massa zijn kracht kan wijden aan de uit drijving van den vijand. Met dit doei' voor oogen, is een beroep gedaan op de werklieden, waarin de beweegredenen voor hun beweging worden gebillijkt doch tevens bij hen aangedrongen om voorshands alle andere grieven te ver geten in T aangezicht van het lot imnwn broeders aan het front. Engeland en de dienstplicht. De Engelsche minister Lloyd George betoogt in een brief aan zijn kiezers, cal bei vraagstuk van militairen dienst plicht er een is waarbij het om feiten en niel om beginselen gaat Indien de getallen bewijzen zegt hij dat wij het vrij wil ligersstelsel kunnen win nen, zou het dwaasheid zijn, om midf- den in den oorlog een geschil uit te lokken door pogingen om tot een ge heel andere methode over le gaan Indien aan den anderen kant die cijfers voor ieder die onbevooroordeeld is, aantooneri, dal hel vrijwilligersstelsel niel meer nuttig is en dat niets dan. wettelijke dwang ons de legers noodig e ec v ui Groot-Britlannië le ver dedigen, verschaffen en Europa van mi* litaire dwingelandij redden kan, zou ik niet kunnen begrijpen, wie zich onder deze omstandigheden legen dienstplicht zou verzetten Menschen, die zeggen, Ren geleden dooi- de Duitscliers bezel d,al zich tegen dat redmiddel, zelfs was, hebben zij volgens de Russen weer f» de noodzakelijWieid ervan besvezen prijs moeien geven. Over de streek ten 'J om J™ lnIld en vrlJhenl van [en Zuiden van Widsv, lussellen Disnnenl"? ™«eld 'e redden, zouden verzeilen, Dr Julius Delbeke, lid van dc Belgische Kamer en voorvechter van de rechter der Vlamingen is, 58 jaar oud, Rousselaere overleden Bij de komst der Duitschers in zijn woonplaats brak dr Delbeke een been, wat ten slotte de aanleiding werd tol zijn sterven De „Vlaamsche Stem" doet de vol gende aanhaling uil het testament van den onlangs overleden Belgischen staats minister Louis Huysmans „In weerwil van de edelmoedige ont vangst die ons van de groote en edele natie (Frankrijk) ten deel is gevallen, in weerwil van den plechtigen eed der ■rbonden volken ons te wreken en is een onafhankelijk en souverein België lenig te geven na er de barba ren tot den laatste toe uitgejaagd te hebben, in weerwil van de hoop die ik behoud dien schoonen droom zich le zien verwezenlijken of liever deze op. eerewoord gegeven verzekering, die wat hel ook kosten moge, ge houden en len uitvoer gebracht zal worden, gevoel ik dat ik niet meer op deze wereld zijn zal, ais dat uur zal slaan. Het verdriet verteert en doodt mij cn in Frnnsche aarde zal mijn stoffelijk overschot be graven' w orden Ik verzoek, op mijn graf een eenvoudig kruis te plaatsen met mijn naam en de woorden „gestorven voor het vaderland" tot opschrift, want daarvoor sterf ik voordat mijn uur geko men is Vaarwel geliefd België, vaarwel mijn Koning, vaarwel mijn vrouw en mijn kinderen, vaarwel mijn vrienden, vaarwel mijn medeburgers." Nu het passenstelsel in België bui ten de grenszone is opgeheven is Vir sé. het totaal verwoeste dorp een der meest gezochte bezoeksplaatsen uit die omgeving geworden Er komen daar, naar men aan de N R. C. schrijft, dagelijks rijtuigen, jan pteizièrs en alle mogelijke voertuigen, zelfs van uit Verviers, die ihun staanplaats vinden op bet plein vóór de verbrande kerk 'l Lijkt daar wel ker mis De inwoners van Visé, van welke er verschillende zijn teruggekomen, die op de puinhoopen met wat planken een primitieve woning hebben ingericht, heb ben dladelijk gemerkt, d at hier weer iets te verdienen viel Op dit lcerkplein heb ben ze over houten palen zeildoek ge spannen En in die tenten kan men nu koffie en brood, eieren en bier krij gen en de dagjesmenschen smullen en lachen en gekken er, ofschoon de aan blik ons eerder de tranen in de oogen zou doen komen Van opbouwen van •Visé is nog geen sprake. Verschillende Kamers van Koophan del in ons land hebben de mededeeling van de Compagnie industrielle et coin- raerciale Franco—Hollandaise 'e Parijs ontvangen, dat daar met medewerking van verschillende bankinstellingen, iri- duslrieelen en kooplieden, is opgericht liet Syndicaat der Fournisseurs die. maté- riaux de construction, direct in verbin ding slaande met de Internationale Ex press consortium (kapitaal fr 5,000,00 Doel is thans reeds de beschikking te krijgen over het benoodigde bouwmate riaal v oor den opbouw van de in België en Frankrijk verwoeste plaatsen Er h eeft een conferentie plaats gehad voor economische l oenadering lus- schen Frankrijk en Italië, waarop de vor ming van cent tolverbond, verbetering der spoorwegen en nauwere aansluiting Wilia zwijgen de Russen echter al even zeer als de Duitschers. Of zich hier nog Russische strijdkrachten bevinden en of die door drukking liit te oefenen naar het Zuiden lmn makkers in Lithauen zul len kunnen helpet) moet nog uitgemaakt worden Deze hebben behalve met den achtervolgenden vijand ook nog rekening le houden met den toestand der wegeu. De hoofdwegen loopen hier allen in Noord-oostelijke richting en kunnen dus niel meer dienen. In de richting van Minsk, de eenige vrije aftochtsrichting, loopen slechts zijwegen, die over 't al gemeen in minder goeden staat verkee- ren. Aan de Dwina toonen de Russen grooie activiteit. Bij Riga en Eskau treden zij aanvallend op en ook bij Dwinsk wordt hard gevochten. Het Russisch legerbe richl spreekt van de herovering van loop graven, terwijl de Duitschers beweren zijn nog niet in het strijdperk versche nen En ik voorspel dat hun bescher mers niet te vinden zullen zijn onder j de'werkende standen Het betreft hier enkel een feit, dat te constateeren zal zijn. Waarom dan al die voorbarige toorn? Laat de regeering de beslissing treffen Al dat rumoer en die herrie buiten den kabinetsraad doen de be1 op onderwijsgebied de hoofdzaken vorm den De conferentie droeg een voorloa- pig karakter, doch er zullen te Parijs verdere besprekingen plaats hebben, waartoe ook België uilgenoodigd zal wor- raadslagingen groolelijks afbreuk. Met na- me zou ik publiek willen vragen, om geen aandacht te schenken aan bet- richlen over wat individueele ministers zeggen af vinden Die berichten zijn steeds door boosachtige bedoelingen in gegeven. Twee Vrienden. Uit de Mal in Twee vrienden hadden twee zusters getrouwd. De oorlog brak uit en de twee wapenbroeders, beiden luitenant, den Rus bij Nowo Alexandrow tc heb-1 strijden de een hier, de ander daar ben teruggeworpen. Waai- het Duitscbe j Lange maanden merken ze niets van bericht later wordl opgemaakt dan liet elkaar, totdat het toeval hen in een Russische kunnen beide feiten juist zijn. zelfden sector samenbrengt Samen zifc- Ten Z van Wilna hebben de Duitt- in dezelfde loopgraaf, het regent schors de spoorlijn Wilnaf-Lida be-1 granaten en ze besluiten gezamenlijk aan reikt vanwaar hun front Zuidwaarts jhun vrouwen te schrijven, om dezen loopt naai- Soljana aan de Njeanen 'nm ontmoeting te 'vertellen Er komt Aan de Sehara is volgens de Russen een kameraad bij hen zitten praten Er worden 50.000 Senegaleezen aangevoerd om tegen het voorjaar naar het Fransclie front 1e gaan Minister Millerand heeft daarvoor 10 milliom francs aangevraagd. Hierin is begre- en grapjes maken terwijl zij schrijven Ten Zuiden van de Pripetmoera^- Daai" er .een granaat juist bij de de toestand onveranderd. plaats waar zij zitlen. De eene zwager wordt gedood, de andere doodelijk ge kwetst De derde man wordt gespaard Na eesn poos komt de stervende tot be wustzijn en vraagt naar zijn vriend Hij is dood, wordt hem geantwoord. In een laatsten ademtocht stamelt de gekwetste Dan ben ik blij te sterven Ik be hoeft nu zijn dood niel aan zijn vrouw Meer en meer wordt de aandachtte gaan vertellen gevestigd op het Zindelijk oorlogster}- sen aan de Stochod, bij de spoorweg brug van de lijn Kovvel-Tschartorisk hebben do Russen, de "Duitschers ver dreven en oolc meer naar het Zuidl- Oosten bij Kolki behaalden zij succes- (sen Over de aclie tegen 'de Ooslenrijkt- sche stellingen len Oosten van Loetsk. waarvan in een bericht uit Weenen sprake is, zwijgen de Russen. rein en het is te voorzien, dat daar spoedig belangrijke gebeurtenissen te KORTE OORLOGSBERICHTEN. in den gaan toeleggen, hebben ter nauwemood wachten zijn Zooals wij gisteren nog —Wat er hel vorig jaa 'het land gezien Na zeer korte kennisma-onder laatste berichten konden melden oorlog gebeurde. (ldng met het platte,land zijn zij de scha-hebben daar Duitsche artilleristen de 21 Sept De Russen bezeilen geheel middellijk zal er werk van gemaakt wor;- ren losse werklieden („unskilled Iabou- actie ingeleid, aan den Donauoever te1-- Middem-Galicië pen de verzorging van dc in WesJ- Afrika achterblijvende gezinnen diezer gekleurde krijgslieden Na de ontploffing in de kruit- en granaat fabriek te Le Pceq bij Parijs (op Donderdagochtend, is er Donderdag middag, naar de Matin bericht, een .nieuwe ontploffing in dezelfde fabriek voorgekomen, die eveneens belangrij ke schade heeft aangericht en verschei dene arbeiders letsel toegebracht De militaire overheid heeft een streng on derzoek gelast. Het Engelsche stoomschip Hor den, een schip van 1434 tón, is ge zonken tengevolge van bet stoot "n op een inijn of door een torepdo. De ber- manning is gered. De Koning van Griekenland heeft Zondag langen tijd tezamen met Wenir fcelos gewerkt Met het oog op de nieuwe constellatie in den Balkan wordt aan deze samenkomst groote beteekenis ge hecht. Het „Neue Wiener Journal" bericht uit Athene, dat de Engelsche gezant de Griekscbe regeering heeft meege deeld, dat de voor de Dardanellen be stemde ItaJiaansche troepen volgens het jongste besluit niet aan de actie op GaUipoli zullen deelnemen, maar voor Saloniki besteand zijn, vanwaar zij naar het Servische ooriogslooneel worden ge bracht De Grielcsche regeering heeft nog niet beslist, of zij Italiaansche troe pen zal laten passeeren

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3