BIJVOEGSEL FEUILLETON. DE WELDOENSTER, Het herleven van den parlements- invloefl. De aanwijzingen zijn er voor dat de aanslaande parlements-debatten in nor maler verhoudingen zullen plaats heb ben dan verleden jaar. Een afhandelinjg van de Indische begrooling in drie dagen; een vaststelling van alle hoofdstukken' der staalsbegrooting in acht dagen, dat was een zelfbeperking die nu niet te ver wachten is. Die zelfbeperking was trouwens voor namelijk merkbaar in de eerste vier maanden, toen aldoor zoo dicht bij onze grens de oorlog woedde. Zoodra, na Nor vember, de loopgraven-oorlog op een dood punt bleek te zijn gekomen, werd er steeds rustiger geredeneerd, zelfs ge keuveld. De beraadslaging in het voorjaar over de voorstellen voor strafopschorting, wijziging der vermogensbelasting, het eedsvraagstuk, de wet-Aalberse op de on eerlijke concurrentie, ora ons tot de voor naamste te bepalen, was vrij wel normaal. En met de voorstellen in verband met de oorlogstoestanden ging 't op dezelfde manier: den 9eu October ging het buiten gewoon oorlogscrediet van 50 millioen er in een morgenzitling door; in Mei lokte het voorstel voor een nieuw mobilisatie- crediet van 50 millioen een debat uit dat vier volle dagen vorderde. Die geest van kritiek begon zooals wij zeiden in December. Ten dcele zelfs al iets vroeger bij het voorstel-Mendels inzake de ontruiming van woningen. Toen in het begin dier maand bij het voorstel voor een leening van 275 mil lioen. Maar het element van geschil dat daarin zat (aflossing in eens of over langen tijd) werd weggewerkt door het uitstellen van de beslissing daarover iot vóór 1918. Men hoorde er daarna ter nauwernood meer van. Maar zoodra vervolgens, na de afhande ling der abnormaal besnoeide ber groolingcn, den 23slen December aan de orde kwam het langer in dienst hour den van militie en landweer, toen werk te die geest van kritiek reeds zoo sterk in hel afdeelingsverslag, dat de Minister van oorlog geen kans zag daarop tij dig voor 'l Kerstredes te antwoorden, met het gevolg, dat hij het in dienst houden voor één maand aanvroeg, zoo dat in Januari het» debat hernieuwd werd met al de aankleve van dien, d. w. z. met al de klachtenregisIers over onbillijke behandeling, onvoldoende ver goeding, misbruiken enz enz., die wc nu niet meer nader hebben aan te dui den. De lezer kent ze. "Wie hebben veel van datzelfde nog eens gehoord bij de behandeling in .Mei van hel oorlogskrediet, en daarna in Juli nog eens bij een nieuwe verlenging van 'l in dienst houden Ein was het niet dezelfde sfeer waar de Tweede Kanier in verkeerde bij de bespreking der economische maatreger len der regeering, eind Februari en begin Maart, naai- aanleiding der aanvul,- lirigsbegrooling van Landb. Nijverheid en Handel? En ook niet bij de inter- pellalie-Albarda in April over de land- -r bouwverloven En bij die van den heer Schaper in begin Mei over de beschik baarstelling van levensmiddelen? Bij de ©enige malen aangevraagde verlenging van den staat van beleg? t Waren vooral de sociaal-democraten, die zich daarbij weerden 't Was lang niet altijd ©en bewonderenswaardige kritiek die ze lieten hooren. Als we ons herinneren hoe ze bijv, te keer gingen over het door hen oneetbaar verklaarde bruinbrood, waartoe de pror letariërs veroordeeld werden, dan is 't nu bijna onbegrijpelijk dat ze Zich zoo ber lachelijk hebben gemaakt. En evenmin sympathiek was de wijze waarop zij zich tot tolk maakten van alle mogelijke grieven der gemobiliseerden, ook al erkent men dat er gegronde grie ven waren. Een uitzondering dient ge maakt vooi' de interpellatie-AIbarda over de landbouw verloven, die werkelijk tot een zeer nuttige verbetering kécfl ge leid. Maai- als we dan weer denken aan het in Augustus goedkeuren door de sor.-democraten van de mobilisaliecre- dielen, aan hun stemmen in Januari te- I gen hel langer in dienst houden van landweer en militie (z.g. om de wei gering door de regeering van politieke inlichtingen); aan het met groot lawaai aangekondigde verzet legen de uitbrei ding van den landstorm en hun stemmen tegen dat voorstel ook toen het louter de beleekenis van een aflossing der land weer had gekregen, dan kunnen we niet blind zijn voor hel feil dal naarmate de oppositie in de eigen partij legen de nationale houding der Ka merfractie toenam, die soc.-democr. Kamerfractie steeds verder afweek van de in Augustus1 aangegeven lijn. En toch heeft dat tpegeven aan den oppositie-aandrang die oppositie niet ver zwakt. Telkens weer kan men in 't Volk scherpen kritiek op de partij'-leiding lezen. Nu door Troelstra door ziekte uil de Kamer wordt gehouden is het nog minder te verwachten, dat zijn panij- genooten zuilen terugkeeren tot zijnooi-- sprohkelijke houding. De vernietiging door den oorlog van zooveel parlij- idealen doel hen trouwens nog ahijd naar nieuwe agitatie-middelen zoeken In zoover heeft hel afgeloopen parte- mentsjaar in de Tweede Kamer sterk onder den invloed van parlijrpoliliek ge staan, in weerwil van den Godsvrede. Maar overigens bleef hel daar werkelijk vrij rustig in dat opzicht Men kan het moeilijk een uiting van partij-politiek noe men, dat minister Treub naar aanleiding van het debat over de leening-aflossing met zijn vroegere parlij-genooten, de Vrijz.-Democralen, brak. En zelf hl heeft Minister Posthuma naai- aanleiding van zijn circulaire over de beschikbaarstelling van levensmidde len ondervonden, dat de Kamer haar rechl o p crediel-verleening wil behou den, en al Jieeft Minister Bosboom tegen zijn zin voor den wil van de Kamer J moeten bukken inzake de nadere uit breiding van den Landstorm, hel de bat bleef steeds nog onder den in vloed van het streven het Ministerie in dezen tijd niet te doen vallen Maar in de Eerste Kamer liep hel an- diers. Dal zoowel bij de verwerping van i liet voorstel tot wijziging der vermogens belasting als bij de verwerping van het eedswetje de invloed van dr. ICuyper als de stuwkracht kon worden aange toond, lieeli weer veel verbittering ge wekt over het feit dal die sluwe, niets ontziende politicus nog steeds zooveel macht (uitoefent, t Is zijn schuld niet, dat liet ministerie nog aan bleef! Wanneer we zoo nagaan wal het af geloopen jaar ons bracht, en wat het nieuwe ons vermoedelijk brengen zal, daii komt men tot de conclusie dat de regeering ditmaal met een minder volgza me Tweede Kamer te doen zal hebben De sterke mannen van het Kabinet, de ministers Cort van der Linden en Treub zullen daar echter wel tegen op gewas sen zijn. De vage aankondigingen van nieuwe belasting-plannen rechtvaardigen de voor spelling dal het vooral minister Treub zal wezen, die de eerste sier maanden de ovcrheerschende figuur zal zijn. Maar de tijden zijn heel wal kalmer dan toen hij verleden jaar, eerst aan „Landbouw", later aan „Financiën", zijn ingrijpende voorstellen deed en doordreef. Het zal hem nu veel beleid kosten, alles er even ongehavend door te brengen Nog moeilijker dagen vreezen we voor de ministers Posthuma en Bosboom. Bijna alle klachten, die maar eenigszins in ver band staan met den oorlogstoestand, ko men op hun arm hoofd neer. Dat minis ter Bosboom geen krachtige figuur in de kamer is, bleek dit jaar maar al te duide lijk. En minister Posthuma zal werk heli- hen, om alle klachten te ontzenuwen, die zijn gerezen legen de abnormale economische maatregelen, genomen in een abnormalen tijd, maar waarvan de zwakke plaatsen niet verborgen zijn ge bleven nu die lijd zoo lang duurt. Want al spraken we hierboven in T bijzonder van kritiek der soc.-democralen, hel is toch in 't afgeloopen' jaar steeds duidelijker gebleken, dat men ook bij an dere partijen zich met steeds grooler moeite bedwong om van de ministers niet reeds nu de volle verantwoording vooajiun daden te vragen. De overige ministers zitten voorloopig „op rozenzelfs minister Bambonet, die niet het minst door de kracht van zijn persoonlijke overtuiging, er zijn „krui sers" door kreeg. Ze zijn builen het ge drang der oorlogskwesties. Op rozen tenzij de algem©ene poli tieke constellatie veranderL. We weten nog altijd niet of het komend jaar ons iets zal brengen van de grondwets-licr- zieniug, of van de onderwijs-.pacificatie. KERKNIEUWS. •door de schrijfster van „Elizabeth and her German Gardfcn". x— 25). De keukenmeid wees Anna haar slaap kamer en toen zij weg was wierp An na een blik op de groene slingers, waarmee deze versierd was en die het vertrek vervulden met een scherpen, drogen geur en liep toen de kamer uit, om te zien, hoe haar huis er uit zag. Haar hart was vervuld van trots en ge luk toen zij de kamers en gangen door liep. De magische woordjes „van mij" klonken haar in de ooren en gaven aan ieder meubelstuk een Zoo belachelijk groote bekoorlijkheid, dat zij het aan niemand ter wereld had willen vertellen. Zij nam de verschillende niet bij elkaar passende ornamenten op, die in de ka mers verspreid waren, verzameld zooals zulke dingen bij elkaar komen, niemand wist wanneer of waarvoor, en zij zette ze Sergens neer, alleen omdat zij het recht liad verandering le brengen in de plaatsing van de dingen, en dat zich zel ve steeds wilde herinneren. Zij klopte op de muren en op de tafels in het voorbijgaan; ze streek de vouwen van de gordijnen met teedere zorg glad; zij ging naar iederen spiegel afzonderlijk en De afdeeling „Zeeland" van de confessioneel© vereeniging zal haar eer ste algemeene vergadering houden tc Middelburg in de Bogardzaal op Woensdag 29 Sept. a.s. Behalve ds. G: J. Koldewijn van Dofiïr burg, die de vergadering zal leideu, zal als spreker optreden dr. P. J Krom- sigt van Amsterdam met het onderwerp „kerksplilsing of kerkherslel", naar aan leiding van het adres der Utrechtsche professoren. Dinsdag vierde de heer A. F. C. Pont, hervormd predikant te N i s s e on der veel bewijzen van belangstelling en waardeering zijn vijf- en twintigjarige ambtsvervulling in 3e kerk en in zijn gemeente tevens. Hoewel eenige ïnalen beroepen, is de heer Pont zijn eerste gemeente trouw gebleven. Als predikant heeft hij zich een getrouw loerder be loond en als burger van Nisse een wak ker, meelevend inwoner, niet het minst als voorzitter van Hel Groene Kruis in de laatste jaren. Buitenaf is hij het meest bekend als de flinke voorzitter van het Classicaal Bestuur van Goes. 's Morgens werd hem namens de ge meente een eikenhouten aklenkast of cartinnière met album overhandigd 's Namiddags gaven de collega's in talrij ken getale opgekomen, een groote, mooie schilderij en een fanleuil en de leden vau hei Classicaal Bestuur een presi dentshamer met zilver beslagen 's Avonds bracht de zangverceniging hem ©en serenade en schonk een wand- tekst in lijst Geroerd cn getroffen dank te de heer Pont de verschillende gevers. Zondag a s. hoopt de jubilaris het heug lijke feit in de namiddaggodsdienstoefe ning kerkelijk te herdenken. Door den lieer Pont werden de armen zijner gemeente getracleerd en alle kin deren der Zondagsschool kregen een eigenaardige verassing. De hervormde gemeente Nisse is in 1578 gesticht en deze predikant is de 32ste evangeliedienaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen le Kiel-Windeweer Dijkstra, Westerbroek Geref. Kerken. Beroepen te Ilcllevoetsluis en Nieuw Helvoet G de Jager, Wolfaarfsdijkle Zuid-Beierland W. T. van Dam, Willem stad; te Zalk R. Koolslra, Niunansdorp; bleef er een oogenblik voor stilstaan, opdat er geen zou zijn, die het beeld van zijn meesteres niet had weerkaatst. Zij was zoo kinderlijk verrukt over liaar nederige bezittingen, dal zij Susie dank baar was, omdat zij onzichtbaar bleef en niet kwam schimpen. Wal doet liet er toe of het een ira re, arme omgeviug was in de oogen van iemand, die gewoon was aan de overdaad van liehangsels en kleeden', en overtolligheden, zooals le Rstcourt? Deze naakte planken, deze oude klei ne matjes voor de bedden, de versleten vossehuiden voor de schrijftafels, de rieten of houten stoelen, de wit ka toenen franje, de wonderlijke kleine prentjes aan de muren, de ledikanten van geverfd hout, leken baar juist door hun armoedigheid en eenvoud, de zinne beelden te zijn van alle deugden Toen zij ronddwaalde door de stille kamers, terwijl Letly de gangen doorvloog, zei Anna tot zichzelf, dat deze Sparlaansche eenvoud, deze afwezigheid van iedere weelde, die een reeds kwijnende cn ver wijfde ziel nog meer kon verweeltelijken, bepaald schoon was. Hier, evenals in de bedehuizen met gewitte muren der Pu riteinen. moest alle schoonheid en alle glorie van binnen komen, geestelijk zijn, de schoonheid zijn van een rein leven em de glorie van liefelijke gedachten Zij stel de zich voor hoe zij ontwaken zou i n een van die onversierde bedden, met de morgenzon, schijnende in haar gezicht, hoe zij zou opslaan om haar dagelijksclie nuttige plichten le verrich ten in haar vreedzaam huis, waar geen twist zou wezen; g|een erbarmelijke eer zucht en geen van dat vele bittere hartzeer, dal onnoodig is. Zon dat geen gelukkig leven zijn, dat leven van een voudige plichtsbetrachting? „Het betere leven herhaalde zij' peinzend, terwijl zij stond in het midden van de groote kamer, waar zij door de groote ramen den tuin kon zien en een strook moe rassig land en daarachter de grijze zee en de wille zeemeeuwen en de donkere streep van de kust van Rügen, waar de schemering neerdaaldeen zij telde werk tuigelijk op haar vingers „eenvoud, matig heid, hard werken. Oom Joachim zei dat dat bel betere leven was en oom Joachim was wijs. O, hij was "heel wijs maar loch En hij hield van mij, en her greep Snij, maar locli Zij keek op en zag zich zelf in een langen spiegel tegenover zich, een slan ke gedaante in een bontmantel, bloots hoofds, met peizende oogen, in gedach ten verdiept Dit herinnerde haar aan den dag toen de brief gekomen was, toen zij voor 'lvaar spiegel stond op haar slaapkamer in Londen, gekleed voor liet (liner, met diezelfde woorden van hem voortdurend weerklinkend !n haar ooren en hoe zij niet in- staat was geweest krullen, berispte zij zich zelf, omdat zij zich had beschouwd als van een te teerder maaksel, le fijn, tc broos voor een leven te Hommerts-Jutrijp N. Diemer, Game ren. Bedankt voor Duurswoude (Wijntje- terp) J. Schollen, Roden. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De componist J. P. J. Wierts de dichter René de Clercq zijn voorne mens, in verschillende steden een reeks Hollandsch-Vlaamsche avonden te ge ven, waarbij medewerking zullen verlee- nen de solisten Sure de Wekker (so praan) en G. Goossens (tenor). In October begint de tournée. N. R. C. Poliliken wijst er op, dal in Dene marken de geheele voorraad salvarsaan is verbruikt en dat in de sterke behoef te aan dit geneesmiddel niet meer kan worden voorzien. Naar men weel werd salvarsaan door den onlangs overleden Duilschen ge leerde Ehrlich met hulp van zijn Ja- panschen assistent Hala ter bestrijding voornamelijk van syphilis uitgevonden. ONDERWIJS. Minplaatste zuinigheid. Het hoofd eener school schrijft ons: Hoe men er toe komt, van niisplaatr ste zuinigheid te spreken voor wat ue- trefl hel gebruiken van schoolboekjes van hel jaar 1883 (bij Dordt) of 1884 (in Den Haag) is mij niet recht duidelijk Wat wil men dan? Moeten de school boeken noodzakelijk na zekeren tijd verfomfaaid zijn en vernietigd worden, opdai men weer eens nïeuwe kan aan schaffen. De economist Basliat zou zich in zijn graf omkeeren, als hij die redeneering vernam. Of meent men, dal de ouderwetsche boekjes vervan gen moeten worden door boekjes van den nieuweren tijd? Maar dat is im mers geen quaestie van zuinigheid? Toen ik vóór ruim 30 jaar aan 't hoofd onzer school kwam, heb ik eenige werkjes ingevoerd, waarvan de lOen 12e en 5e druk verschenen in 1877, '80 en '83. Dezelfde exemplaren worden nog gebruikt. De eene reden is, dat ze nog goed handelbaar zijn. De an dere, dal ik ze om den degelijken in'- houd zeer nuttig vind, terwijl de el kaar vervangende leerlingen ze steeds met graagte lezen. Waarin bestaat nu de misplaatste zuinigheid: hierin, dat ik die boekjes nog gebruik of dat ik d i c boekjes nog gebruik. RECHTZAKEN. A r r.-R echtbank te Zierikzee. In de zitting van Dinsdag zijn veroor deeld wegens diefstal: A. L. P, 17 j., visscher en J P B., 16 j' wagenmakersleerling, bei den wonende te SI. Maartensdijk, ihans gedetineerd, no 1 tot 8 m vpo. 2 tol 1 jaar gev. straf met aftrek voor-arrest en hevel tot gevangenhouding. Eisch was voor ieder 7 maanden; mishandeling W. van D, 70 j arbei der le Oosterland lol f 1 b. s. 1 d. h diefstal: A. J. G., 51 j. werkman te St. Philipslana tol f 3 b s 6 d h A. M. D21 j schaapherder le Kerkwerve tot f 3 b., s. 6 d h openbare schennis der eerbaarheid lo. J. S., 12 j los arb. Zierikzee lot lid. gev. straf; 2e E. W<13 j. z. b. Zie rikzee, ter beschikking gesteld van de regeering zonder toepassing van eenige straf, diefstal: E. de M., 34 j, landbouwers- knecht te Kerkwerve tol 2 w. gev straf. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Amsterdam zijn Zondagavond twee mannen gearresteerd, die dooi-woest rijden met een dogcar een man hadden overreden, die zoo ernstig werd gekwetst dal hij aan de gevolgen overleed. dal misschien hard zou wezen. „O, ijdel en dwaas schepsel!" zei hij hardop tol het beeld dat zij 'in den spiegel zag en zij sprak hel aan met hel gemeenzame Du evenals in den lijd voordat liaar eich voor te stellen, dal zij zelf zulk' een leven zou leiden Nu, in haar reismantel bleek en vermoeid en afgemat door de lange reis, zonder mooie kleeren of moeder stierf: „Ben je dan zooveel beter dan anderen, dat je je heele leven slechts tot versiering moet die nen en geld kosten? Kan je niet anders leven dan in weelde? Of loopen behalve op lapijlen? Of eten soepjes die niet van chocolade zijn gemaakt? Ga liever tol de mieren, gij luiaard, let op haar doen en wordt wijs.' En hel meisje wikkelde zich in haar mantel en zag dat andere meisje uitdagend aan Zoo stond zij zich met groote afkeu ring aan te zien, toen hel kamermeis je, dal haar overal gezocht had', kwam zeggen, dal de Herr Oberinspector be neden was en haar naar boven gezon den had om te vragen of hel haar schikte hem le ontvangen Het schikte haar in T geheel niet; Anna vond dat hij haar dien eersten avond ten minste wel had kunnen spa ren Maar feij vond, dat zij naar hem toe moest gaan; zij had een gevoel of zij zulk een gezag hebbend persoon niet kon wegzenden; daartoe voelde zij zich niet gerechtigd Zij vond hem in de binnen hall, met Door onbekende oorzaak is Zondag de boerderij van den heer Job. Rood- zant Johz. te Dirksland afgebrand Een gedeelte van het woonhuis is gespaard gebleven, doch beliep groote waterschade. Eenige duizenden kilo's graan werden mede een prooi der vlammen, Verzeke ring dekt de schade. N. R c Iemand uit de Zaanstreek nam Za terdag uit den trein, een kiekje van den mi litairen post bij de Waalbrug te Nijmegen, wat door een officier werd opgemerkt. Hij werd op het station Arnhem gear resteerd en eerst vrijgelaten nadat een onderzoek naar zijn persoon was inge steld en gebleken was dat de door liem gemaakte foto's van heel onschuldigen aard waren. Op de helling van den Winleralcer- berg nabij Sitfard is Zondagnacht het lijk gevonden van zekeren E., woonachtig te Sittart, vader van 2 kinderen. Zijn fiets lag naast hem; E. had wonden aan hoofd en beenen. E schijnt te zijn gevallen van de gevaarlijke helling en is op de plaats dood gebleven. Toen de heer Tte Laag-Iveppel, Maandag voor zijn woning zijn dubbel loop-jachtgeweer wilde reinigen, ging plotseling het schot af De heer T. kreeg de volle lading in het hoofd en was on middellijk dood. Met sir Claude Mac Donald is een- merkwaardig Engelschman gestorven Hij was het type van een soldaat, die zoowel administratieve als diplomatieke eigenschappen heeft ontwikkeld. Na als krijgsman in Egypte en Soedan werkzaam te zijn geweest, werd hij commissaris aan de Westkust van Afrika. Vervolgens werd sir Claude zelfs tot Britsch gezant le Peking bevorderd. Zijn militaire geoe fendheid toonde hij bij de organisatie van de verdediging der gezantschappen tijdens den Bokser-opstand. Later was hij de eerste gezant van Engeland in Ja pan. Weinig menschen hebben in hoq loop baan in onzen lijd een zoo snelle op klimming, een dergelijke merkwaardige» afwisseling en een zoo bestendig succes gehad, aldus vat de Westminster Ga-« zette haar oordeel samen. Hel is bekend, dat Joean-sji-kai, de president van de Chineesche repu bliek, op verschillende wijzen blijk geeft van genegenheid voor de gebruiken enz., welke onder de vroegere (keizerlijke) Mantsjoedynastie in zwang waren. Hij bekleedt te Peking vrij wel de positie van een machtig heerscher onder repu- iblikeiuschen schijn. Naar men weet, neemt de schijn in het leven der zonen van het Hemelsche Rijk een overwegen de plaats in. Van hun eigenschappen weet hel staatshoofd sluw partij te trekken Ilij laat zich liefst schuiven in de richting, die hij... zelf gekozen heeft! Nu heeft hij in een boodschap aan den Raad van State zijn onwil uitge sproken tot het aannemen van 'de kei zerlijke waardigheid Iels. waarop door een deel der bevolking aangedrongen was Maar ofschoon Joean. althans voor loopig, niet aan dat verzoek wil vol doen, leekent de Frankf Ztg. bij deze boodschap aan dat Joean-sji-kai nog slechts in naam president van een re publiek, doch feitelijk reeds keizer van China is. HANDEL EN NIJVERHEID. Men meldt ons uit Ierseke. Dinsdag bij zonsopgang zijn de publieke uiosselzaadbanken in de Wester-Schelde opengesteld. Het zaad is goed ontwik keld en enorme hoeveelheid aanwezig, vooral in het Oostelijk deel. Men schat dat alleen op „de Hooge Derrie een bank aldaar, 50.000 ton ligt (een ton is ongeveer 140 d.MPen op alle banken in de Wester-Schelde te zamen genoeg" om de heele cultuur in de Zeeuwsche Stroomen van zaad te voorzien. een portefeuille onder zijn arm. Hij slond zijn neus le snuiten en maalde een, leven alsof hij op de trompet blies, en deed echo's ontwaken. Zelfs dat kon liij niet stil doen, dacht zij, haar nieuwe gevoel van eigendomsrecht werd zonderling ge prikkeld door een neus die in haar huis oproerig gesnoten werd. Daarenboven; hel waren haai- echo's die hij stoorde, Zij glimlachte om haar eigen kinderach tigheid. Toch groette zij hem vriendelijk, tot beantwoording van zijn doorwrochte bui gingen en gaf hem de hand toen zij zag, dat hij dit verwachtte, ofschoon zij het dien middag al tweemaal gedaan liad. en toen liet zij zich door hem meenemen naar de zitkamer, een kamer aan de tuinzijde met openslaande ramen en boe kenplanken, en een groote, ronde, glim- ende tafel in het midden. Dit was een van de twee kamers dia altijd door oom Joachim gebruikt wer den en ze was nog vol van de sporen van zijn bezoeken. Zij ging zitten uau een groote schrijftafel, beldead met groen laken, de voelen in de lange, verwarde haren van een grjjs haard kleed, en verzocht Dellwig naast haar plaats lt nemen. Hij deed dit en zei bij wijze van verontschuldiging; „ik zal zoo vrij zijn". (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5