SJMTSTF BEWCSTEÜ Uit Tholea. In de .Maandagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van T h o 1 e n waren afwezig de heeren Jhr. J. van Vredenburch en J. W. Wagtho, burgemeester Voorzitter was de beer A Holleslelle, wethouder. Dij de ingekomen stukken werd een verzoek van handelaren in gasartikelen om den verkoop van gasornamenten etc.. van gemeentewege stop te zetten, aange houden tot een volgende vergadering. Een verzoek van C v. d Berge e. a. tot plaatsing van 2 lantaarns aan den Post weg werd ingewilligd. Alleen de heer Quist was legen De rekening der gemeente over 1914 werd voorloopig vastgesteld, terwijl die van het Algemeen Armbestuur eu het Weezen-armbesluur werden goedgekeurd. De begrootingen der gemeente en der beide armbesturen werden aangeboden en in handen gesteld der commissie die met de heeren van Iliele en van Vreden burch werd uitgebreid Besloten werd de gemeente-begrooting voortaan bij de leden rond te zenden Tot onderwijzer met verplichte hoofd akte in de vacature van den heer J. G. .Vreeswijk werd benoemd de heer J J. Bierens, thans reeds werkzaam aan de school. 1 stem werd op een der andere sollicitanten uitgebracht Bij de rondvraag vroeg de heer van Hiele of de regenbak voor de gemeente- gasfabriek reeds was aanbesteed Dit bleek niel het geval te zijn. De heer Moelker stelde voor in liet reglement op de levering van gas een verandering te brengen betreffende het aanleggen der gasleidingen en tieze niet verder dan 10 Meter voor rekening der gemeente aan te leggen Hiertoe werd besloten. De heer Noske vroeg of de door hem voorgestelde wijziging in dc politieveror dening betreffende het ijsvermaak op de Stadsvest spoedig in behandeling kon komen. Uit Zeeuwsch-V laan deren O. D. Maandag werd te Axel in bet hotel ,,IIet Gulden Vlies" door notaris J. A Drogmans aldaar ten verzoeke van den heer J. H van Dixhoorn verkocht een woon- en winkelhuis groot 97 cen tiaren. Kooper werd de heer J. P. Smies te Sluiskil voor f 2480. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Helium J G. Steenbeek, Lutjegast; voor Sint Kruis J van Beek, Walerlandkerkje. Beroepen te Auloo W. A. Noest, Hoofd plaat; ie Idsega, Huizen en Praam S. de «Vries, cand. Niezijl. Geref. Kerk. Aangenomen naar Harderwijk J. W. van den Bosch, Culemborg; naai- Mid- delstiun J F. van Hulsteijn, Neuzen Bedankt voor s Gravemoer J. Fou- kens. s Graveland; voor Wolvega J. W. v d. Bosch, Culemborg. Beroepen te Veenwoudsterwal R Haitsma, Ilindeloopen, die bedankt heeft voor Krommenie; te Assen (2e pred. pl.) E van Arkel. Soest. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Van de door rar A. J. M. Ituyper, bewerkte uitgave van de wet op de in komstenbelasting is afl 3 verschenen. Deze uitgave is een onderdeel van de bij L J. Veen. Amsterdam, geplubliceerda „Bijgewerkte verzameling van Dillen en Middelkoop". Een merkwaardige restaura tie. In het „Hand." vertelt H. V. dat een Belgisch bezoeker van het Rijksmuseum aan de directie meedeelde uit verklarin gen van een Belgisch restaurateur te we ten. dat het schilderij, gecatalogiseerd on der no. 43a en getiteld „Begrafenis van een patriarch", een Hollandsoh werk waarschijnlijk nit het laatst der 15e eeuw gedeeltelijk zou overschilderd zijn en dat in het open graf, waarbij vier Augustij ner monniken aandachtig mediteeren, oor spronkelijk heel iets anders gelegen liad dan het zorgvuldig, in lijnwaad ge winkelde en met de leekenen zijner waardigheid kruis, mijter en staf, bedekte lijk van een bisschop pf gemijterden abt Zöodra de directie zekerheid had ver kregen dat de onthullingen van den Belg omtrent hel voor epkele jaren in België aangekochle en inderdaad op verschil lende plaatsen sporen van overschildering yerloonende werk, waarheid bevatten werd het schoonmaken en restaureeren van het stuk met de uiterste zorgvuldig heid en onder nauwlettend toezicht ter hand genomen; krom- en kruisstaf ver dwenen en uit de lijkwaden kwam grijnzend geraamte te voorschijn, schrik wekkender in zijn gruwzame blootheid dan het eerbiedig en praalvol ter rmte gelegde lijk De acntergrond van dit schilderij ver toonde en vertoont nog. in sterke tegen stelling met den voorgrond, een lieflijk tafereel uit den hemeltuin UIT VLISSINGEN. Aan den heer J G Krönmullcr machi nist bij de S M Zeeland is op 1 Sepl wegens langdurigen dienst en gevorder den leeftijd eervol ontslag verleend. Op ge noemde datum wordt hem een pensioen toegekend van 'f 800 per jaar GEMEENTERAAD VAN DOMBURG. In de hedenochtend gehouden gemeen teraadszitting van Domburg herdacht de burgemeester den verjaardag der Ko ningin en uitte hij de beste wenschen voor II M., land en volk. Ingekomen was het schrijven, waar van wij reeds melding maakten en waarin de Vereeniging tot bevordering van h?t vreemdelingenverkeer op Walcheren mee deelt, f 25 af te staan ter verbetering van den weg tusscheu Oost- eu Westkapelle. De gemeente-rekening werd vastgesteld in ontvang op f 13.832.92, in uitgaaf f 12 755.98, goed slot f 1.076.91. Vervolgens werd van gedachten gewis seld over het schrijven van den inspec teur der volksgezondheid, waarin dc anti-hygiënische toestand van de gemeen te besproken wordt. Naar aanleiding van gemeld schrijven stelde de voorzitt voor, een nieuw rioolplan te doen op maken. De heer de Visser acht den inhoud van het schrijven sterk overdreven en zou liever een grensverbetering der ge meente zien, om daarna tot grootere, plannen over te gaan. Het voorstel tot het doen maken van een nieuw rioolplan wordt daarna ver worpen. Voor slemden de heeren Scheele, Elout en van Sluys. M. a. s. werd verworpen het voorsiel lol verscherping van de bepalingen voor de houders van varkens en mestvaalten. Het voorstel van den heer van Sluys tot aanschaffing van een grooten ijzeren wagen oiu daarmee fecaliën en ander vuil te doen ophalen werd verworpen. Ver- olgens werd besloten tot het geven van. een subsidie groot f 40, aau B. v. d. Meuten en .1. Schoonenboom voor hel weghalen der fecaliën uit de huizen der ingezetenen. Aangehouden tol de volgende zitting werd het voorstel tot verbetering van de bestrating in de kom der gemeente Ten slotte besloot de raad om stank afsluiters voor de zinkputten aan te schaffen. KONINGINNEDAG TE OOSTBURG Hedenmorgen van 81/2—9 urn- gaf de militaire kapel te Oostburg koraalmuziek ten gehoore op den torentrans van de Ned Herv. kerk en deed daarna een mir lilairc omwandeling door de gemeente. Dezen avond zal de militaire kapel een concert geven van 7—8 uur en het Oostbuigsche muziekkorps van 8 lot 9 uur. l Van alle openbare gebouwen en tal rijke particuliere woningen was de vlag uitgestoken UIT DEN HAAG. De viering van den verjaardag der Ko ningin bepaalde zich Lot vlaggentooi aan de rijks-, gemeente- en gezantschapsge bouwen Hier en daar ziet men feest- élolages. Hedenavond zal de jarige vorstin vóór het Huis ten Bosch een hulde-belooging van zangjvereenigingen in ontvangst ne men. In de Groole Kerk werd in een bui tengewone godsdienstoefening de geboor tedag van koningin Wilhehnïna herdacht. Op de felicitatie-registers in de palei zen werd druk geleekend. In de katholieke hoofdkerk werd een plechtige hoogmis geleid door den hoofd aalmoezenier pastoor Evers, bijgestaan door drie directeuren van militaire ver- eenigingen De rais werd bijgewoond door vele autoriteiten, o. a. den gouverneur der residentie, terwijl zich onder de tal rijke schare ongeveer duizend militairen bevonden. Morgenmiddag zal de minister oorlog aan zijn departement ins la Heeren de ingestelde provinciale commissie van voorlichting in zake de vergoedingen we gens kostwinnerschap van de dienstplich tigen van militie landweer en landstorm In de lieden te Utrecht .gehouden bij eenkomst van de besturen der 5 veree- nigingen van directeuren en commiezen bij de post en telegrafie is besloten, met alle vereenigingen van het hoogere per soneel een adres 'te lichten aan den minister van waterstaat, verzoekende de aanvankelijk voor 1915 voorgestelde tralc- tementsverhoogingen op de begrooting voor 1916 te willen plaatsen en deze van 1 Januari te doen ingaan en de direc teurs-traktementen beter nn billijker te regelen FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 30 Aug. 11 uur. De Fransche artillerie heeft bij Arlois en Quennevière Duitsche loopgraven vernield. In de Ar- gonne brachten de Fransche batterijen herhaaldelijk liet vijandelijk geschut tot zwijgen In Lotharingen woedde artillerievuur bij Moucel, Bezanges en Chazellesen, in de Vogezen bij Rabodo, Launois en' Gu- luis. fTA1 IAANSCH LEGERBERICHT ROME, 30 Aug. Off. De Italianen heb ben den top van de Csito, die de Ila- liaansche Stellingen van Monte Salubio beheerschl, veroverd en zich daar ge handhaafd Zij zijn tot voorbij hel dorp Plezzo aan den toegang naar de Predilpas en de boven-Isonzo opgerukt Zij zijn bovendien genaderd tot den Tolmeinsee- tor en hebben door een doeltreffende beweging loopgraven veroverd, die vol dooden. wapens en munitie lagen ILaliaansche vliegers hebben het spoor wegstation van Vogersko gebombardeerd alsmede de groole kampen van den vijand te Konstangersko en de munitiedepots te Sesana. De vliegers keerden behouden terug RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, Off. 30 Aug. Tegen onze stellingen ten W van Friedrichstadt wer den 28 en 29 Aug Me operaties met dezelfde hardnekkigheid voortgezet De Duitschers deden tegelijkertijd aanvallen in de streek van de spoorlijn Grosscckau Neuhut. Bij Dwinsk (Dunaburg) is de toestand weinig veranderd. Den 28sten gingen wij tot hel offensief over. In de streek van Wilna worden de gevechten aan hetzelfde front voortge zet. Den 29slen trachtte de vijand bij Olita, na naar den rechteroever van de Njemen te zijn overgestoken, naar Ora- zi op te rukken. Aan hel overig deel van het front van de midden-Njenien af Lot aan de Pripet zetien wij den terugtocht voort, gedekt door onze achterhoeden. Verder Zuidwaarts hield onze achter hoede hel krachtig offensief van een slei^- ijandelijke troeepnmacht legen .die naar het O. oprukte. In de streek van Wladimir—Woünski zette de vijand, na de opstelling van zijn troepen te hebben gewijzigd, in den nacht van den 29slen met aanzienlijke troeepiunacklen hel offensief in de rich ting van Wladimir Wolinsiki voort. Ten N. van Loetsk ontstond een ge vecht op beide oevers van de Stir. IN RUSLAND. PETROGRAD, 30 Aug. De rijksraad heeft hel wetsontwerp goedgekeurd, dal den 15en Augustus reeds door de Doema is aangenomen cn waarin gemengde com missies worden benoemd die adviezen zullen uitbrengen betreffende verbeterin gen van de oorlogsleveranties, de voed selvoorziening en dc transporlmiddelen Op voorstel van Maxim Kowalewsky zul len gedelegeerden van arbeiders, werk tuigkundigen en ingenieurs in deze com missies zitting hebben. DE VESTING GRODNOD. KEULEN, 3 lAugs. Naai- de Köln. Ztg. van de Zwilsersche grens verneemt, beval de Temps een telegram uil Petrograd hetwelk bet Parijsche blad langs een om weg heeft bereikt volgens hetwelk de Russische vesting Grodno na haar plicht als steunpunt voor de daar in de buurt staande Russische legers te hebben ver vuld, eveneens zal worden opgegeven. (Dat „eveneens" ziet blijkbaar in de eer ste plaats op Ossowiec en Olita.) DUITSCHLAND EN AMERIKA. NEW-YORK, 30 Aug. De „Evening Sun" vaarschuwt tegen optimisme inzake de Duitsche voorstellen om de onderzeeboot- politiek te wijzigen. Het blad zegt, dal Duitschland dat doet om zijn eigen doel te bereiken Amerika zal zich niet door Duitschland laten gebruiken, om de blok kade op Duitschland's kust te doen ein digen. Dit zou een grove bekorting zijn van dc rechten der tegenpartij. EEN ENGELSCHE CONCESSIE AAN DE VER. STATEN. WASHINGTON. 31 Aug. De Engel- schc gezant heeft aan het ministerie van buitenlandsche zaken de inededeeling ge daan, dal Engeland het vervoer van be paalde goederen uit Duitschland cu Oos tenrijk door het blokkade gebied zal Loe- staan. MARKTBERICHT. Goes 31 Aug. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim. Men besteedde voor Nieuwe tarwe f 11.tot f 12.—zaairogge fwintergerat f14.tot f 14 50, zomergerat f 13.75 tot f haver T12.tot f 13—, kookerwten f 15 tot f 16.50, kroonerwten t 15. tot f 16.50, brmneboonen t tot f koolzaad f 32.50 tot f .—.maanzaad f 25 tot f 27.50, karweizaad f 19.tot f 19.25, mos terdzaad f 35.— tot f 45.—. BFRICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN *T VORIG NUMMER. UIT MIDDELBURG. Een aanhouding. Door de politie alhier is hedenmiddag aangehouden ter zake verduistering ge pleegd in dienstbetrekking en ter zake landlooperij zekere P L. De aangehoudene, die den officier van justitie zal worden voorgeleid, was lot verleden week in dienst bij den stalhou der Roose Dinsdag ging hij met een paard en rijtuig uit, liet dit te Souourg onbewaakt achter en ging met het van den ril ontvangen geld er van door Bij zijn aanhouding op heden werd geen geld meer op hem bevonden UIT DEN ÏMAG Bij Koninklijk Besluit gijri benoemd tot leden van de bij K B. van 17 Augustus 1915 ingestelde provinciale commissies van voorlichting in zake door de burge meesters genomen beslissingen omtrent vergoedingen wegens kostwinnerschap van dienstplichtigen bij militie, land- weer en landstorm voor Zeeland de hee ren E B. Dumoleijn, lid van de Prov. Staten te Honlenisse, J. A. de Bruijne. lid der P. S. en directeur van do R H. B. S, te Zierikzee. en M. Kloosterman Czn.j werkman te Wolfaarlsdijk. Bij Kon besluit zijn: Benoemd tot burgemeester van St. Kruis de heer S. J. de Smet (herbenoe ming) -, Voor één jaar benoemd tot leeraar aan de H Tl. B S. Ie' Middelburg de heer M. van Breen, aldaar benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg de heer P. C. van der Wolk, leeraar aan hel gymnasium al daar met machtiging om beide betrek kingen gelijktig waar te nemen; voor één jaar benoemd tot leeraar aan de R. H. B, S te Middelburg de beei A L. F. Troll, aldaar; lot leeraar aan de R. H. B. S. te Zierikj- e dé heen 11 H L. D. van den Brink en A Vcrh: re, beiden aldaar en. tot leen ares mej J. V&leton, aldaar. EEN TREINBOTSING Op het Station Beverwijk is heden morgen half zeven een goederentrein bij het achteruitrijden met zulk een vaart tegen een stootblok gereden, dat verschil lende wagens op elkander stootten en ernstig werden beschadigd STERFTE ONDER DE PAARDEN. Men schrijft aan „De Tijd"- In den butsten tijd is de sterfte onder de paarden van dien aard, dat zij onge rustheid in zekere kringen veroorzaakt- Te meer, daar men tot nu toe de ziekte, waaraan deze dieren lijden, niet heeft kunnen vinden. Opmerkelijk is hel, dat deze dieren, bijna allemaal jonge paar den, ziek, worden, nadat zij met serum, dat hen moet behoeden voor ziekten,, zijn ingespoten Verscheidenen nu ge- looven dan ook, datde oorzaak der! ziekte dit serum is. Dit serum is afkomstig geweest van uit Duitschland, later echter gefabri ceerd in het laboratorium te Rotterdam. Men weet nu niet of dit serum verknoeid of vergiftigd geworden is, of dat er» misschien wel chemische vergiften in aanwezig zijn Hst gevaar voor hel publiek ligt hier in, dal men er toe overgegaan is, om deze dieren bijtijds af te maken: „gaan ze dood, dan stinken ze verschrikkelijk en valt hun vleescb uit elkaar en is na een paar uren groen uitgeslagen." Dit vleescli van de bijtijds afgemaakte paarden en ook wel van sommige gestorven paarden, wordt nu gekookt, aan het publick ver kocht. Daar men de ziekte dezer beesten niet weet en chemische vergiften door koken wel nieL verwijderd zullen wor den, kunt u het gevaar beseffen, waar hel publiek aan bloot staat Het is dan ook meer dan roekeloos, om een paar gulden te redden, daar door roekeloosheid duizenden toch reeds verloren zijn, en deze beesten een voudig niet te verbranden. Het zou mij niet verwonderen, wanneer de typhus, die in enkele kampen reeds is uitgebro ken, zijn oorzaak vindt in bet gebruik van dit paardenvleesch. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 30 Aug. Westelijk oorlogs- tooneel. Geen bijzondere gebeurtenissen. Oostelijk oorlogslooneel L egergroep van generaal veldmaarschalk von Hinden burg De troepen van generaal von Below slaan in gevecht aan het bruggehoofd ten Zuiden van Frederiksstad. In de ge vechten ten Oosten van de Njemen heeft het leger van von Eichorn de streek ter. N. O. van Olissa bereikt, er werden weder 1600 man gevangen genomen en 7 stukken geschut buil gemaakt In de richting van Grodno werd Lipsk aan de Bobr stormenderhand genomen, de vijand gedwongen den Sidransector pp te geven, terwijl Sokowka door ons werd doorsclireden. De Oostrand van het woud ten O en N. O. van Bialystok is op ver schillende plaatsen bereikt Legergroep van prins Leopold van Beiereu. In het Bialyslokwoud werd om den overgang van de boven Naref go- vochten. De Duitsche en Oostenrijksch- Hongaarsche' troepen van generaal Von Woyrsch wierpen den vijand op zijn posities terug en zetten den aanval krachtig voort. Legergroep van generaal Von Macken- sen .Om den terugtocht van hun acli<- teruilrukkende colonnes door het moe rasgebied ten O van Przono mogelijk te maken stelden 'de Russen zich gisteren nog eens in geveelitstelling op in de streek ten Z. van Kobrin. FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 30 Aug. 3 uur. Op het einde van den 29en ontwikkelde zich een he vige artillerieactie, vergezeld van mijn- gevechten en van gevechten met bom men en liandgranaten op een groot aan tal punten in de Argonne. De Duitsche loopgraven werden bescliadigd. In den nacht van den 29en en 3Oen bleef het kalm in deze streek, evenals op liet overige front DE SPANNING IN DE VER. STATEN. WASHINGTON, 30 Aug President Wil son besloot zijn vacantia te onderbre ken totdat de betrekkingen tusschen Duitschland en de Ver. Stalen definitief geregeld zullen zijn gelukkig voor den reiziger nog aanwezig. De portemonnaie was zoo goed als ze ker bij het instappen te Rotterdam, waar zeer werd opgedrongen, gerold N.RC. Maandagavond is een 7-jarig knaapje uit de Zwaanshals te Rotterdam in die straal omvergeloopen door een paard, ge spannen voor een meelwagen. De jongen viel, waarna bij een voor- en een achter wiel van den wagen over bet hoofd kreeg. ITet ventje was dadelijk dood. De bestuur der van den wagen heeft aan het onge val geen schuld Zondag is de 53-jarige J G., uit Rotterdam, op den Rotterdamschen dijk te Gouda overreden door de auto van den fabrikant B uit Rotterdam. De man werd zeer ernstig verwond. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het Duitsche stoomschip „National" van de rcederij Ivers en von Staa te Kiel, dal sedert het uitbreken van den ooi-log te Rotterdam lag, heeft, naar Het Volk meldt, het gewaagd van daar naar Stettin te vertrekken - Een heer, die Zaterdag om G uur, te Rotterdam in den electrisctièn trein gestapt, miste bij aankomst aan het sta tion Laan van Nicuw-Oosl-Indiö zijn por temonnaie, waarin, behalve eenig geld, zijn retourkaartje zat. Aan liet slation werd door den chef terstond getelefo neerd naai- Rotterdam en bij onderzoek bleek, dat de portemonnaie geledigd, wat geld en geldswaarden betreft, in een 2de klasse afdeeling van den trein terstond was gevonden Het relourkaartje w« Een bewoner van een pand aan de Elandstraat te 's Gravenhage, heeft bij de politie aangifte gedaan vaa een mis handeling welke in of bij zijn woning op hem zou zijn gepleegd door zijn, in een woning aan de Voldersgrachl verblijf houdende dochter Na het vertrek van die dochter werd op een raamkozijn van zijn woning ge vonden een soort „bom", welke naar hij vermoede, door die dochter daar was geplaatst en welke later ontplofte, even wel zonder ernstige gevolgen; alleen werd eenige materieele schade aange richt. Zaterdag is aangehouden als ver dacht van diefstal van groenten uit volks tuintjes aan den Rijswijkschen weg bij' Den Haag, een politie-beambte, die daar ter plaatse beiast was met het uitoefenen van bijzonder toezicht op die tuinen In afwachting van een nader onderzoek, moet de verdachte voorloopig geschorst zijn. In 1825 heeft de beeldhouwer Sir gault, te Amsterdam, tijdens de Nijver- heidstentoonsteUiing, die te Haarlem werd gehouden, aan de gemeente een marme ren borstbeeld van Koning Willem I ten geschenke gegeven. Dit borstbeeld werd geplaatst in liet Noorder transept van de Groole of St. Bavokerk. Bij de restauratie, die thans plaats heeft ,is gebleken, dat het marmeren beeld is verdwenen en er een gipsen voor in de plaats is gesteld. Niemand weet, waar het marmeren beeld gebleven is N. R. C. - De liein van de H. IJ. -S. M., die om 9 u. 20 min. 's morgens van Amster dam te Zutphen moet aankomen, kreeg gisteren even voor de IJssel-brug te Zut phen een defect aan den tender, waardoor twee wielen van den tender ontspoorden. Geen persoonlijke ongelukken hadden plaats, alleen werd eenige schade aan materieel toegebracht en kreeg de trein ongeveer een uur vertraging. De reizi gers gingen te voet naar het station. Maandagmorgen is op de spoorbaan nabij Bussum het zwaar verminkte lijk gevonden van den ongehuwden P. van Bpolderwerker bij de stationswerken Op bet station Zevenaar zijn gisterr morgen van een naar Arnhem vertrek- kenden goederentrein drie wagens ont spoord, waardoor een der hoofdlijnen werd versperd en de goederendienst ver traging ondervond. Een werktrein uit Arnhem was noodig om het spoor vrij te maken. De personendienst ondervond geen vertraging. —In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn aan den Lovenschen weg te Tilburg vijf huizen afgebrand, De bewo ners, die reeds sliepen, konden zich nau welijks redden. Op één inboedel na was alles verzekerd. In de dezer dagen te Tilburg ge houden vergadering van den Alg Ned. bond van Schoenfabrikanten, werd meer gedeeld dat In liet voorjaar een ongeken de drukte lieersehte in het bedrijf. We gens de uitvoerverboden in de oorlogt- voerende landen zijn de prijzen van alle gmodstoffen zeer gestegen, sommige zelfs tot 100 pet. Zondagavond is te Leeuwarden een rijtuig in de Vliet geraakt. Van de vijf in zittenden is de architect de heer B ver dronken. De heer C., uit W'arga, is bij het redden van een vriend, die met een kano was omgeslagen, verdronken. OP HOL, Te St. Oedenrode raakten de twee paarden, gespannen voor een f au ra ge-wa gen der artillerie op hol in de kom der gemeente, ter plaatse „De Vocht" Een militair (gele rijder), die de paarden wilde tegenhouden, werd omver gereden, kreeg een wiel over de borst en werd ernstig gewond. Hij werd terstond per ambur lanee. na verbonden te zijn, naar het gar nizoen Tilburg vervoerd Een ander militair, die op den wagen zal, viel er af en brak een been. Twee fietsen van burgers werden totaal stuk gereden, de berijders konden er gelukkig nog intijds afspringen en zich achter een hoorn dekken, zoodat zij met dan .schrik vrij kwamen. Verder werd nog een ïjntrailleur ver nield. die men langs den weg aan het oppoetsen was en werd bij veldwachter Lavrijssen de heining om den tuin be schadigd cn de tuin vertrapt. Aldaar gelukte het de hollende dieren tot staan te brengen.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2