Advertentiëa» SCHOOLGELD C-J. geboden door de badgasten, waarvan gre tig gebruik werd gemaakt. Vervolgens werden ze door den bur gemeester naar bet strandhotel geleid, waar door den heer De Deken gelegen heid werd gegeven zich volkomen te rei nigen en een krachtig warm maal vopr hen werd aangericht. Inmiddels werd in het dorp rondgo beid jom onder- en bovenkleeren en in een oogenblik werd door ingezetenen en badgasten zooveel bezorgd, dat wel '30 man zich konden kleeöen, waarna "aan Allen, nadat ze zich in- en uAwendig had den opgeknapt, een slaapkamer werd aangeboden, zoodat ze konden uitrusten van alle doorgestane emoties. BÜITEHLiMB DE 30RL06. De toestand. Boven de Golf van Riga hingen nevels, toen een sterke Duilsche zeemacht zich waagde tusschen de eilanden, welke den toegang daartoe uit de Oostzee versper ren. Die mist begunstigde het mijnen visschen van de Duitschers. Voorloopig werd dat werk met succes bekroond. Peirograd meldde zelf officieel dat hun vloot zich op een dichter bij de kust gelegen stelling moest terugtrekken. Reeds was men geneigd, daaruit af te leiden, dat de Duitschers meesters wa,- ren in de Golf, waar Riga aan ligt en die zij blijkbaar als aanvalsbasis le water ten opzichte van Petrograd wilden ge bruiken. Tevens zouden de Duitschers dan troepen op de kust van Koerland kunnen hebben geland, om hun linker vleugel te dekken en Riga van twee kan ten aan le vallen. Van dit alles kwam niets. De Duitsche bodems moesten de Russische wateren haastig verlaten. De (expeditie doet denken aan den aan val, die een ontzagwekkende Engelscli- Fransche vloot eenige maanden geleden aan den ingang van de Dardanellen deed met het doel dezen le foroeeren. kustforien le vernielen en naar Konr stantinopel op te 'stoomen. Ook deze grootscheepsche poging slaagde aanvan kelijk. Ze was om te beginnen gericht op het onschadelijk maken van de mijn- versperring. Later kwamen de slagen. Sommige groote schepen van de geallieerden stoot ten op mijnen of werden door de be weeglijke artillerie der Turken ernstig getroffen. Eenige zonken. Toen maakten ook (de andere, dat ze wegkwamen. werd den bemanningen zeestraat le heet 't ïn de nauwe des vijands, gebruik hebben gemaakt tot herstel der schade, die de laatste in dal opzicht had aangericht. Bij Brest Litofsk dringen de Duitschers en Oostenrijkers hardnekkig op, zij hel iu zeer vertraagd tempo. Voor het Zuid westelijk front van de genoemde Russi sche vesting werden hoogten bestormd die op ongeveer 15 K.M. van hel centrum der vesting liggen. Tusschen Brest en Bielsk ligt Oostelijk van de spoorlijn de plaats Kleszczele. Daar in de buurt strekt zich het Bialor wieska Puszcsa uit. Dit wordt gewoon lijk als het oerwoud van Bialowiesk aan geduid. Dat is waarschijnlijk het eenige fn Europa overgebleven woud van dien aard In elk geval is hel 't eenige gebied in ons werelddeel, waar zich nog' oer-ossen ophouden. Bovendien zijn er beren, wol ven, wilde zwijnen en ander groot wild Het wordt genoemd naar hel dorp Bia- lowicz, dat in "t midden daarvan ligt. Het woud beslaat een oppervlakte van 1270 K M 2 en beslaat uit een moeren* deels met naaldhout begroeide hoog vlakte met aan de zoomen vele moeras sen De troepen der bongenoolen nu na deren bij 'hun vervolging dit belang wekkend, maar voor verdediging natuur lijk geschikt gebied. Of de Russen mol dat doel daarvan gebruik zullen maken, is evenwel de vraag. Zeer moeilijk begaanbaar is o. a. ook de streek ten van Wlodawa, Zuide- lijk van Brest aan de Boeg. Ook daar vertragen moerassen den opmarsck der Oostenrijkers Van één weg slechts kun nen ze zich bedienen. Nochtans ma ken ze Noord-Oostelijk van de genoem de stad langzaam vorderingen. Maar belangrijker is nog, dat ruileiij der centralen de Russische stad Ivovel is binnengetrokken Daarover loopt de eenige spoorwegverbinding van Brest Li tofsk ,met het Z. en Z. O. van Rusland. De bedreiging in den rug van de nieu we Russische linie wordt aldus even zeer bedreigd als het vervoer der Rus!- sische strijdkracht meer achterwaarts cr door wordt bemoeilijkt. En dit op zijn beurt doel voor de soldaten van den tsaar hel gevaar toenemen, dat zij bij hun verderen terugtocht in twee dea len worden gescheiden door de Pole?" sisclie moerassen. Lasten en Lusten. Wij achten het verkeerd en afstoolelijk, min of meer „lief" aandoende verhalen hier, te dezer gelegenheid de pas open baar gemaakte statistiek tot op 15 Augus tus, een korte en welsprekende, voorleg gen. Aan de bevolking van België en van liet door de Duitschers bezette deel in Noordj-Frankrijk, dus ruim 10 mil- lioen menschen, werd door dit komiteit tot op 15 Aug. jl. verstrekt' 530.000.000 K G tarwe, 50.000 000 K.G. rijst, 53.000.000 K.G. erwten en boonen, 13 000 000 K.G spek en vet, 100.000 000 K.G. mals, 30.000 000 K.G eetwaren van verschillenden aard Al deze voedingstoffen saam vertegen woordigen een waarde van 300 millioen frank De uitgereikte Ideederen worden geschat op miilioenen stukken, vertegenA woordigend een waarde van 8 500 000 frank Op den verkoop in de gemeentemega^ zijnen en liet verhandelen van fcoopwaj- ren, heeft het komiteit tot dusverre een winst gemaald van ongeveer 13 millioen frank, winst welke het hulpfonds ten goede is gekomen. De privaatgiften, voor de helft komend uit de Vereenigde Sta,- ten (het „Rockefeller Foundation" schonk 5 millioen frank), Australië, Holland, Spanje, Engeland, Canada enz gaan uit van verscheidene miilioenen personen Bij al 'l leed, dat de oorlog over BeL- gië bracht, zijn deze reusachtige cijfers wel bemoedigend. En zij maken het gaan naar den winter toe,voor vele behoeftige Belgen, die er nu kennis mee nemen, eenigszins minder gruwelijk. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Wat pr het vorig jaar in den oorlog gebeurde. 25 Augustus. Een Zeppelin werpt voor, de eerste maal gedurende den nacht boni- men op Antwerpen, ten gevolge waarvan huizen verwoest en burgers gedood wor den. De Eugelsche treiler Commander Boyle is gezonken. Negen leden der be manning zijn gered, drie worden er ver mist. Lloyd's verneemt dat het stoomschip Silvia is gezonken. De bemanning is ge red. De mijnwerkers in Zuid-Walcs dreig den in staking le gaan. De toestand was zeer ernstig, toen de nieuwe Engelsche minister voor munitie-aanmaak Lloyd George naar het betrokken gebied reisde eu de vijandige partijen der werknemers I en -gevers tezamenbracht Voorloopig over het leven der soldaten in de loopgra-1 ven te doen De werkelijkheid is daar in werd de arbeid in de schachien hervat --1 r. waarheid le bitter ernstig voor. Zóó bit- Geheel Engeland cn de daarmee bevrien- ter en zóó ernstig, dal pathetische klach-de landen ademden op ten daarover valsch klinken De mannen Doch de schikking was maar voorloopig Desgelijks deed de Duitsche vloot. De'doen hun plicht met mannelijke zakelijk-! De minister van handel Runciman moest ingang van de Golf van Riga is betrekke- beid en daarmee uil. Mei het leven heb- j de rest doen. Hij nam een beslissing, l'jk gemakkelijk af te sluiten. Ook dreigt I ben ze afgerekend En juist, dat ze dit j waarbij de kolenwerkers enkele van hun er (Engelsch) duikbootengevaar. hebben gedaan, verleent aan hun gedragvakvereenigings-cischeu met het oog op Maar dezelfde nevels, waarvan wedal onbezorgde, hetgeen uit den aardden buitengewonen toestand moesten la boven repten en die de Duitschers in der zaak vooral in lijden van verpoozing ten vallen, nadat was bepaald, dat de uit staat stelden, Russische mijnen onscha-1 aan den dag komt. zonderings-verhouding tusschen patroon delijk te maken en zoo doende den wegj Over een dergelijken tijd, doorgebracht en arbeider een jaar na het einde van Ir/,/,» i.il.i 1 n ii 1t. n ..li fm I' F/.V. w, F i. 1 ;M. M1I II. I 1 I .....1 voor een later krachtig offensief voor op een tamelijk veilige plaats aan bet te bereiden, hangen over den uitslag van Yser-front, schrijft een Belgisch militair de onderneming evenals van de botsinraan een vriend en De Vlaamsche Stem gen, die daaruit voortvloeiden. Men heeft plaatst den brief daarover heel wat nieuws van Russische j ,,'s Morgens komt men hier tot in onze zijde gelezen. Dat was voor hen 'heel onderaardsche holen leuren met boter, prettig. In Peirograd heeft men deze j melk en eieren, daar we hier in den om- overwinning dan ook. opgewekt gevierd (rek burgers wonen hebben In den voor- In de ftfgeloopen maanden kreeg het pu-j middag komt de gazetteleurder, die op den oorlog moest ophouden Deze uitspraak nu vindt bij de mijn werkers geen algemeene goedkeuring En ofschoon reeds van te voren werd be weerd, dat in elk geval de mogelijkheid van een slaking voorbij was, spreken vol gens de N. R. C. sommigen van een nieu we crisis. bliek er weinig opbeurends onder de oogen. En daarmee was vooreerst het rechtstreeksch gevaar voor de hoofd stad zelf geweken Toch stellen deze berichten ons niet in slaat, ons van het gebeurde een nauw keurig beeld le vormen. Een bezadigd blad als de Engelsche „Westminster Gazelle" schrijft, dat ze haast te mooi zijn, om waar te wezen. Ook mijst het op de moeilijkheid voor de partij, die verliezen ter zee toebrengt, om den aard en de gevolgen daarvan pre cies op 1e geven. Zoo kan b.v. betrekkelijk gemakkelijk worden waargenomen, of een torpedo doel treft, maar het is iets anders om vast te stellen welke schade daardoor werd aangericht en of het vijandelijke schip daardoor tot zinken werd gebracht. De Russen hebben zich bij de versprei ding van hun tijdingen dan ook van der gelijke conclusies onthouden, althans wat aangaat het torpedeeren van de „Mollke". Maar dit neemt niet weg, dat de Duitsche gegevens nog aanzienlijk van de Russische afwijken Naar men weet, maakte het of- ficieele rapport uit Berlijn slechts mel ding .van drie torpedobooten, die blijkbaar zwaai- werden gehavend en waarvan er een zohk, een ander op de kust werd gezet, de derde nog een haven kon be reiken. Uit gezaghebbende bron verneemt het Telegraaf-agentschap te Petrograd nog. dat behalve de opgegeven vaartuigen de Duitschers nog een hulpkruiser verloren hebben. Tegenover dat talles zwijgt de marinestaf der laatste als een.mof. Althans, voor zoover we weten op het oogenblik, dat dit geschreven wordt. We schorten dus ons eindoordeel op. Dal de Duitsche zeemacht ernstige verlie zen heeft geleden, staal dunkt ons vast zijn rijwiel gezeten geheel den -secleur afrijdt (nevens de tranchées zijn passe- rellen aangelegd om in geval van slecht weder gemakkelijk te kunnen marclice- j-cn) en evenals o p(den boulevard roept. ..Ons Vaderland, De Standaard, XX Siècle, Le Matin enz." Voorts kan men liter al krijgen wat men denken kan Dit alles wordt aangehaald door een oude vrouw (me. Brack), die alzoo op eenen ezel ge zeten den stoet vormt, <lie hier dagelijks uitgaat. Enfin! het is ongelooflijk, hoe het hier at, zoo gerust hebben wij van geheel den oorlog nog niet gezeten. Meer nog, men .heieft hier een bad gemaakt, zoodai men van uit de „abris" in het bad gaat Poincaré Delcassé en Millerand geveld en de afkeuring van baron Beycns, toen malig Belgisch gezant te Berlijn, van de voorgenomen hulp, door een Engelsch landingsleger aan België te bewijzen, voor 'l geval dit zou worden aangevallen Als een bewijs hoe men in Duilsch- bezuinigl, noeml de N. R. C. dat de Ba- deusche minister van onderwijs aan de besturen van hoogere en lagere scholen heeft verzocht, zoo min mogelijk nieuwe boeken aan te schaffen Ook het koo- pen van dure atlassen door de kinderen dient achterwege te blijven Den opmerkzamen waarnemer ont ging het niet dat zich vooral in den laatsten tijd in verband met den oorlog vrouwen in de stralen van Duilsche sleden vertoonden in pleegzustersdracht, die twijfel deden opkomen of de draagf- sters zich wel werkelijk aan dat liefde werk wijden. Inderdaad wordt deze klec- dij evenals inzameling' van gelden voor een zgn mensch lievend doel wel ge bruikt tol het plegen van oplichterijen, om van andere bedoelingen wat de ver pleegsters-kostuum aangaat te zwijgen De Rijksdag heeft daar nu een slokje voor gestoken Een ontwerp weid aan genomen, dat de dracht en kenteekencn an liefdezusters beschermt. Het Óiibe- voegd dragen daarvan wordt bestraft Het Noorsche gezantschap te Berlijn heeft aan den minister van buitenlaud- scüe zaken het volgende telegram verzon den: „De geheele brievenpost aan boord van de Haakon VII is reeds naai- Noorwegen onderweg. De postzakken zijn geopend en op contrabande onderzocht; de brie ven zijn echter niet aangeraakt Naar men weet, werd het genoemde Noorsche s s. door een Duitscheu onder zeeër aangehouden. De correspondent te Petrograd van de Times meldt De geruchten over een ontruiming van Petrograd, die door paniekmakers zijn rongeslrcoid, zijn ongegrond, in zoover re zij met de jongste gebeurtenissen in verhand werden gebracht, maai', in ver hand. met de waarschijnlijkheid vanaanr willen uil de lucht, is het mogelijk dat het hof n do regeering en het is wenf- schelijk dat zulks gebeurde naar el ders worden overgebracht Dit duidt evenmin op vervaardheid ais het over brenging van de Franschc regeering van Pariji naai Bordeaux" 't Is eigenaardig, hierbij op te merken, dat volgens een in de laatste dagen verf- spreid berichl of gerucht, het Engelsche liof eveneens voornemens zou zijn, de hoofdstad metterwoon te verlaten Het zou zich ergens in hel Noorden des lands vestigen. De maatregel zou worden genoé men met het oog op het Zeppelingevaar Het Boelgaarsche gezantschap te Berlijn heeft volgens verscheiden Duit sche bladen een telegram van zijn regec- ring ontvangen, dat het bericht van de beëindiging van de onderhandelingen over het verdrag met Turkije bracht. Hel is evenwel mogelijk, dat de onder- teekening van het verdrag vertraagd wordt door formaliteiten, die geen be trekking hebben op den inhoud van de overeenkomst. 409e STAATSLOTERIJ. 3e klasse 2e lijst. Trekking van Dinsdag 24 Augustus. Prijs van 5000 No. 9018 1500 16022 1000 3709 200 15617 17715 100 6008 13088 18500 PRIJZEN VAN 45. 2937 5453 8006 8027 16017 16044 4496 5486 8017 14102 16033 17856 THERMOMETER EN VERWACHTING. 25 Augustus. Thermometer alhier 8 u. vm. 69 gr., 12 u. 72 gr., 3 u. 71 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 767.9 te V lissin gen en De Bilt. Laagste 748.5 te Bodo. V erwachti ng tot den avond van 26 Aug., meest zwakke veranderlijke wind, halt bewolkt, waarschijnlijk droog behoudens kans op onweer, zeilde temperatuur. Donderdag Vrfedag Z iterd&g Zondag HOOG WATER, «lagen. 26 Aug. n.m. Dinsdag Woensdag 2.11 2.53 3 30 4.04 4.39 6.15 7.25 Marktberichten. De Elzas-Lotharingers, die thans in hel Fransche leger dienen, worden twee categoriën verdeeld En wel zij, die de wapens niet tegen Duilscliland willen opnemen. Deze worden iu Fransche regi menten naar Afrika gezonden. De tweede categorie omvat de Elzas-Lotharingers, die zicli bereid hebben verklaard, tegen het Duitsche leger 1e strijden. Men verneemt dit uit een lastgeving van den Franschen minister van oorlog, waarvan de „Nordd. Allg. Ztg." een af beelding bevat. De lastgeving werd opeen Fransch gevangene gevonden Het officieuse Duitsche blad merkt daarbij op, dat de in-dienst-stelling van dergelijke menschen, die Duitsch onder- BVRGERLIJKE STAND. Goes, 24 Aug. Groote veiling. Calet- boutspeer f 3.30. duifjespeer f 4.60. diac mantspeer f 3.90, wittebroodspeer f 3.30 per 100 K.G. Kleine Veiling. Beurre de merode 7 5 9 ct(beurre d'Amenlisf 5 5 11 ct., beur1- d,Arennberg 5 a 6 ct diamantpeer -1 a 5 ct., caleboutspeer 3 5 5 ct., duifjes 4 5 6 et., clapp's favorite 8 5 12 ct., jutj- ten 6 5 10 ctBonne Chrétien William 65 9 clBonne Louise d'Aaramte 10 a 12 clBonne Louise Maria 8 a 10 ct., Seigneur d'Esperen 9 5 10 ctwittel broods peer 3 5 4 ctkeizer Alexander 6 5 9 ct., parelappels 45 7 ct., lord Suf!- field 4 5 6 ctCodlin Keswick 4 a 6 ct., Manx Codlin 5 5 7 ct., Cox Pomona 8 5 10 ctThe Queen 8 5 9 ct., zoete koolappel 6 5 8 ct., Kapelsche koolappe] 6 5 7 ctzomeraagt 6 5 7 ct., groene pruimen 12 a 18 ct., roode pruimen 10 5 15 ct., blauwe pruimen 3 a 15 ct., alles per K.G.augurken 20 5 26 ct. per 100, boonen 6 5 8 ct per K.G,, aardappels 4 5 5 ct per K G., roode kool 8 5 9 ct. per stuk, krooten 5 5 15 ct. per z., komkommers 2 5 3 ct. per stuk, bloemj- kool 2a 3 ct per stuk, witte kool 6 5 9 ct. per stuk. Oobtbubg, 25 Aug. Ter graanmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Oude tarwe f 13.50 a f 14.nieuwe tarwe f 12.50 a 1 13.50, nieuwe wintergerst f 13.50 a f 14.50, rogge f a f zo- mergerst f 13.50 a f 14.50, haver f 13.a f 14.paardenb. 1 20.a f groen» erwten fal kookerwten f a f bruine boonen f a t koolzaad f 30.a f 32.karwei f a f maanzaad f a f per Kg- dat er juist achter is gelegd. Dit bestaal .daan zijn, in strijd is met het volkenrecht Middelburg Van 24—25 Augs. Getrouwd: A G Bax, jmc ,27 j. finet S. G. de Rijcke jd. N22 f. Bevallen Q. H. A Kampman, geb Vermeulen, z. W. M. Manni, geb. De Keij). zer, d. I. V., Binnendijk, geb. Van dei- Burg, d. W. van Sparrentak geb. Kik, d. J. Israël, geb. Philipse, z. P. Thofc) massen geb. Boogert, z. i Overleden: J. S. Dronkers, ongh. d. '37 j. J. P. F. van der Mieden van Opt- meer, wednr. van A. E. Boogaert, 79 j H. Koster, z. 6 w. J. Ogïer ongeh. z. 31 j. uit een houten barak van 12 meter, voor zien van eenen planken vloer op 1 M 50 diepte. Rondom zijn trappen aangelegd en planken aangebracht juist als in een zwemdok. Het water dat uit den Yser komt is altijd zuiver daar het alvorens in den bak te gaan eerst gefilterd wordt Daarachter heeft men als een rooster aangebracht, waar hel vuil geworden wa ter gestadig wegloopt in een beek, die ge kromd weer in de Yser uitloopt. Soms ziet men alzoo 30 zwemmers er van profi- teeren en daar rond een 50-tal toeschou wers; allen somtijds eens op deu loop gezel doordat de vijand eenige zeepblaas- jes afzendt." De a.s. winter in België. Na een uiteenzetting van de maatrege len, door den Duilschen gouverneurhge- neraal te Brussel omtrent de verdeeling van het graan enz getroffen, schrijft de correspondent van Het Vaderland in de hoofdstad van België: „Al T bovenstaande in achl genomen De aard der verliezen blijve voorshands en., streng nageleefd ziet hel er uit, onbesproken Aan gezonken schepen be-1 alsof de opbrengst van het oogstjaar 1915 hoeft daarbij niet aanstonds te worden in België ten behoeve van de bevolking gedacht. Nu is maar de vraag- staan ze in ver strekken lean Hel Nationaal Hulpl verhouding tol de gunstige, daarbij door j en Voedingskomileit dat nu, gelukkig, dc Duitschers hehaaldfe (resultaten? recht tot aankoop van de aangeslagen Ook op deze vraag is voorloopig onmo- voorraden en voorkomende voorschotten gelijk 1e antwoorden. En wel, omdat we aan koren bezit, staat voor een winter bel karakter van de Russische mijnver-die er niet zoo donker uitziet als de sperring in die streek volstrekt niet ken- sneeuw van 't vorig jaar. nen We weten dus evenmin, in hoe verre Van de sedert den aanvang zijner weiV de Russen van het voordeel, ontstaan king door het Nationaal Hulp- en Voe- door de vlucht der maritieme krachten dingskomiteit vervulde laak, kan ik u Worden zij door de Duitschers gevangen genomen, dan worden zij als landverra ders behandeld, d. w. z. gefusilecrd. Om dit gevaar nu af te wenden, zal op bevel van Millerand, aan de Elzas-I.otha- ringsche vrijwilligers, die voor den duur van den oorlog in het Fransche leger opgenomen zijn, een nagemaakt (dus valsch) bewijs van hun burgerlijken staal worden uitgereikt, waaruit blijkt, dat zij Franschen zijn. Het echte boekje wordt door de rekruleerings-kommandanlen be waard. Aldus leest de Norddeutsche in de be doelde lastgeving. De Norddeutsche Allgemeine Zei- tung heeft haar reeks artikelen over de in Belgische archieven gevonden rappor ten van Belgische gezanten voltooid. De Westminster Gazette sprak in ver band hiermee van Duitsche vervalschin- gen Voor deze zware beschuldiging werd tot nu toe geen grond aangegeven. Tot nader order, d. w. z. lot bewijs van het tegendeel wordt geleverd, moet de echt heid dier rapporten van Belgische gezan ten aan hun regeering worden aangeno men. En hel belang daarvan kan niet geloochend worden, geheel afgescheiden van de slotsom, welke het officieuse blad le Berlijn dearuitt rekt. 't Is trouwens wel eigenaardig, dat ïn de landen van de Entente deze publicaties worden doodge zwegen In dit stuk treft weer de felle veroor deeling, door den Belgischen gezant te BEKENDMAKINGEN. 1S70 - 1915 Vrydag 37 Angnstus a.s. hopen onze geliefde Ouders JAN SPRUIT JANNA DE HAMER hunne 45-jarige Eclitvereeniging te hei denken. hcnne dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen. Nieuw- en St. Joosland 25 Augustus 1915. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de voL- gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen: a. Aan Let bureau van politie: zilveren broche; b. Bij particulieren: hondenzweep, H Overlveld, Breeslr (Tramsingel)paar witte handschoenen, J Goudswaard, Latijnsche Schoolstraat; zakmes, A. van Meerendonk, Gortstraat K 26; damesring E. Volkers, Ivarelsgang T 65; potloodhouder, Dikkenberg, Korte Geere K 335; portemonnaie inh. eenig geld, C. W. Wolf, Rozemarijnstraat E 209; portemonnaie inh. eenig geld, A. Pagter, Veersche singel S 47; gouden broche, J Mesu, Achtersingel Q 128; zil- cren armband, N Vertregt, St. Janstraat I 47; goiul oorbelletje, N. Witte, Slee- persingel Q 319; portemonnaie inh. eenig geld, C. Louwerse, Kerkstraat B 95; koralen taschje, J. Albreclitse, Winter- straat Q 35; kinder-portemonnaie, W. Hondsmerk, K. Delft F 21a; witte rok. H Jobse, Bastion N 13; koralen arm bandje, C. Bosschaart, Arn pad T 160 rolletje stof. W C Tazelaar, K. Burg D 14; zilveren hoedenspeld, M. Louws, Bvanderijmolengang M 245; beursje met zilveren knip, P. Tinberg, Heereustraat H 132; pijp in etui, W. Kunst, Lange Geere K 312; zilveren armband, van der Eist Kl. Vlaanderen M 189; kinder-armbandje Parijs Güillaume vóór den oorlog over P. Vermeulen, Oostpunt O 220. Heden overleed in den ouderdom van 79 jaar, onze hartelijk geliefde Broeder en Behuwdbroeder Jhr. Mr. J. P. F. VAN DER MIEDEN VAN OPMEER, Ridder in de Orde van den Nederland sehen Leeuw, Oud-Kantonrechter te Middelburg. Ooatkapelle, 23 Aug. 1915. A. A. VAN TEYLENGEN— Van der Mieden. Jhr. C. J. J. A. VAN TEYL1NGEN. G. A. VAN DER MIEDEN, 's Gravenhage, Riouwstraat 156. Rouwbezoek kan niet worden afgewacht. Voor de deelneming betoond bij heil overlijden van onze geliefde Eclitgenoote en Dochter betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, W. DE VOOGD. Oostkapelle, 25 Augustus 1915. De GEMEENTE ONTVANGER van Middel burg waarschuwt een ieder, ter voorkoming van Kosten, om zijn verschuldigd SCHOOL GELD onverwgld ten zjjnen voldoen.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3