laatste'skbuirfr" De aangevallen heer waarschuwde daarop de politie die den aanvaller van den schildwacht, wien zeker een woord van lof toekomt voor zijn flink optreden, overnam en hem naar het politiebureau bracht, waar hij bleek te zijn de 19-jarige S. C., wonende alhier Hij werd in arrest gesteld au direct had een getuigenverhoor plaats. Ook de beide andere andere aanrani- ders zijn bij de politie bekend. Uit Zuid-Beveland. Zaterdagavond omstreeks S uren ver voegden zich aan het klooster te Ril land twee in burger gekleede Duitschers welke voorgaven 7 maanden aan den Yser te hebben gestaan en thans dat leven1 moede zijnde waren gedeserteerd. Zij vroegen om eten en een slaapplaats Het eerste werd hun liefderijk verstrekt, doch aan hel tweede kon niet worden voldaan zonder de Nederlandsche wet te overtre den, zoodat zij door den Gardiaan aan de inmiddels gewaarschuwde militaire over heid zijn afgegeven De Z_) Uit Noord-Beveland In de Maandag gehouden vergadet- ring van den gemeenteraad van C o|- lijnsplaat waren Mile leden, behalve de heer YV. Petappel aanwezig Na onderzoek der geloofsbrieven in geheime zitting werd tot toelating dei- herkozen raadsleden P. Tazelaar en A. J. Ridder besloten. De gemeenterekening 1911 werd voor- loopig vastgesteld in ontvang op f 32159.15 in uitgaaf op f 30067 42s Goedgekeurd werd de begrooting 1916 van hel burger lijk armbestuur in ontvang en uitgaaf op f 697.02. Naar aanleiding van een verzoek .van de afd. N* -Beveland van den Boni! van Ned. Ondenvijzers lol herziening der sa larisverordening stellen B en "W voor het aanvangssalaris te bepalen op f :>50 en verder "toe te kennen 4 vijf-jaarlijk- sche verhoogingen van f 100. Na lang durige discussie's verklaart de heer Van der Weele veel voor salarisverhooging te gevoelen, maai- niet op grond van een motief in hel adres genoemd, (groot verschil tusschen hel salaris van liet hoofd der school en dal der andere onderwijzers) Hij stélt daarom voor, afwijzend op het adres te beschikken. Voor men lot stemming overgaat, in formeert de heer Haringman, of dan B. en YY., afgescheiden van het verzoek, toch hun voorstel zullen handhaven. Nadat hierop bevestigend is geant woord, wordt het voorstel Van der Weet- le (lol afwijzende beschikking) in stem ming gebracht en aangenomen met 5 stemmen vóór en 1 tegen jHet voorstel van B. en YV tol salarisverhooging; daarna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 stemmen vóór en 1 tegen van den heer "Noordyke Een voorstel van B. en YV. tot veu- hooging van het maximum van den H. Omslag van f 5000 ,op f 5500 wordt) met algemeene stemmen aangenomen- Daarna wordt tol benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school. Met 5 van de 6 stemmen wordt benoemd de heer J. Rijnberg, lijdelijk onderwijzer te Bruinisse. (1 stem was uitgebracht op den heer T. Roelants, tijdelijk onderwijzer te Scliore). Aangeboden wordt de gemeentebgr gvooting 1916 in ontvang en uitgaaf op f 23988.16 Ten slotte wordt op voorstel van B. en YY'. bestolen tol hel aangaan van een geldleeniug van f 3500, rentende ten hoogste 5% pet., af te lossen in 14 jaarlijksche termijnen van f 250. in gaande dienstjaar 1917, waarna de be^ grooting een wijziging ondergaat, ver- hoogende de ontvangsten en uitgaven met dat bedrag1 Uit T h o I e a. De (heer A F. Hanssens, burgemees ter-secretaris van Stavenisse die bij de laatst gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad bij enkele candidaatstelling als zoodanig verkozen werd, heeft voor deze benoeming be dankt Een nieuwe verkiezing zal plaats heb ben YY7 oensdag 1 September a S. KERKNIEUWS. Na Zondagmiddag 15 Aug. ïn de Ge re f. kerk te Driewegen bevestigd te zijn door ds Doekes uit Nieuwdorp, met een rede over 2 Cor 3 -711, deed ds. J C van Voorst Zondagmorgen 22 Aug. zijn intrede in de Ger. kerk te Borsse- 1 e n. Tot notabele der Ned. Herv. kerk le Sluis is gekozen de heer H. C Bakker, ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. E. Heirne- quïn Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Durgeiidam L Emmen, te den Bommel (Z.II Bedankt voor Benthuizen, J. Dijksf hoorn, te Ter Aa. Getref. Kerk. Beroepen le Opperdoes, J van Hen|- lon te YVijclcel: le Zwartsluis, B. van Halsema te Haastrecht. Aangenomen naar Nieuwi-Lekkerland, L H. Duin, te Zweeloo. Geref. Gemeenten. Beroepen, tweetal, te Tholen, A. Janse, Barneveld en H. Roelofsen, te Zeist. UIT MIDDELBURG. Naar wij vernemen is S. C. een dei- aanvallers, waarvan onder „Middelburg" in dit nummer spraken is, voor de justi tie geleid MARKTBERICHT Goes 24 Aug. Ter graanmarkt van beden waa de aanvoer ruim bjj atwjjkende kwaliteit. Men bestoodde voor Nieuwe tarwe f 11.tot f 12.zaairoege f 12 50, wintergeret f14.— tot f 14 75, zomergerat f 13.50 tot f 14.—. havor f 12.50 tot f 14.-. kookerwten f 16.50 tot f 17, kroonerwten 1 15.50 tot f 16.50, bruineboonen ttot f koolzaad f tot f .maanzaad f karwoizaad t 19.tot f 19.25, mosterdzaad f tot f 5S3IBBBB UITWISSELING VAN KRIJGSGEVAN GENEN De Jolianniter-ridder jhr. S. van Loon, lid van het hoofdcomité van het Neder landsche Roode "Kruis, onder wiens lei ding tusschen 24 en 26 Augustus le Roo sendaal en Tilbury andermaal een uit wisseling van Engelsche en Duitsche zwam- gewonde krijgsgevangenen za plaats "hebben, heeft zich naar Engeland begeven, vergezeld van dr F. Hyrnans, medisch adviseur van het N. R. K., bijge staan door 15 verpleegsters uit het dia conessenhuis Bronowo in den Haag, die zullen zorgen voor de gewonden aan boord van de Prinses Juliana van de stoomv mij Zeeland, welk stoomschip voor hel vervoer van de gewonden door de Nederlandsche regeering is aangebo den Naar wij uit den Haag vernemen, zul len met dezelfde scheepsgelegenheid als de Engelsche zwaai- gewonde of ver[- minkte krijgsgevangenen, die door Puitschland uitgeleverd, heden te Vlissin- gein naar Engeland scheep gaan, op 26 «lezer een 23-tal zwaar gewonde of ver minkte Duitsche krijgsgevangenen uit Til' bury naar ons land vertrekken, om van daar naai- Duitscliland te worden ver voerd. (Men zie ook onder uit Roosendaal')) De trein met gewonde krijgsgevange nen wordt hedenmiddag om 1 uur 15 uit België te Roosendaal verwacht, vanwaar ze naar Y'lissingen verder gaan Op verzoek van de Duitsche overheid zal niemand, die daar niet strikt noodig' is, bij liet vervoer lot den trein en hel afgesloten gedeelte van het station wor den toegelaten. Nader vernemen evenwol, dal de eer ste trein met zijn droeve last reeds he denmiddag te 1 uur 10 le Vlissingcn zou aankomen UIT ROOSENDAAL Door de mai'echaussee is hedennacht een achttal smokkelaars aangehouden, die rijst naar België trachtten te smokkelen Ze werden in verzekerde bewaring ge steld. Gisteren werd door den Duitschei) grenswacht een man aangehouden, die op zijn lichaam met licht afwaschbare inkt verschillende berichten had laten schrijven. Roosendaal is tegenwoordig overvol met Belgische families, die uit Engeland terugkeerden en daar op de noodigQ papieren wachten, om weer naar België terug te kunnen gaan. UIT DEN HAAG. Hel Tweede Kamerlid de lieer Albar- da had gisteren een onderhoud met' den minister van buiteulandsche zaken naar aanleiding' van de omstandigheden, waarin, een aantal ingezetenen van Los ser die le Gronau werkzaam zijn, ver plicht worden in Duilschen krijgsdienst te treden, omdat hun ouders Duitschers waren, ofschoon zij hier te lande hun militieplichl hebben verricht Drie van deze personen zijn zelfs vol gens inlichtingen door den heer Al'- barda ontvangen, op een textielfabriek- te Gronau door de militaire overheid gearresteerd en bij het Duitsche leger Ingelijfd. f Onder leiding van den minister van landbouw vergaderden heden een aantal personen, betrokken bij de zuivelbe@ reading1 en den handel in zuivelproduc ten ter bespreking van verschillende vraagstukken nopens de boter-voorzier ning. De vergadering werd ook bijge woond door den directeur-generaal van den landbouw, den directeur van het rijks centraal bureau voor den uitvoer van boter en kaas en de directeuren der bo ler-contrölestations. De minister van binnenlandsche za ken, die de "Stad voor een week met verlol' had verlaten, wordt morgen nier weer terugverwacht. De minister van oorlog verlaat he denavond de residentie tol het bezoeken van eenige plaatsen in Noord-Brabant en -is voornemens Vrijdagavond hieij ter slede terug1 te keeren. Hel eedswetje is van den Raad vat) State terug, zoo dat de indiening van het wetsontwerp bij de Tweede Kamer dezer dagen moet worden tegemoet gezien. Omtrent de commissie, bestaande uit de heeren van der Molen» Gerhard en ivap Wijnbergen tot een onderzoek in zake de ontwikkeling van jonge lieden tusschen 12 en Ï8 jaar vernemen we uit goede :bron, dat dit geenzins een officieele op dracht is. De commissie is dan ook niet bij een ministerieele beschikking inge steld, maar heeft haar ontstaan te dan ken aan een particuliere uitnoodiging, •door den minister van binuenlandsche zaken tot de genoemde lieeren gericht. BEURSBERICHT AMSTERDAM, 2 u. 15. Ned. 5 pet. Staatsleening 102i/s k drie zestiende; In dische leening 102; Integralen 66negen zestiende; Oblig. 76% a 77%; drie pet. Cert. 76% a 77. Russen 65. Kon. Ned. Pelr. 505 k 508, Gecon Holl 152, Perlak 36, Zuid Perlak 56i/2 Ned. Amerik. stoomvaartmij, 248, nieuwe 245. Amsterdam Rubber 147 a 148, Neder! 45. Steels 693/4; Amalgamated 72%, Denver 6%,; Erie 25%; Missouri 7%; Car Foun dry' 641/4; Hide Leather "313/4Southern 155/3Marine 7%; Bonds 66 a 67; Cert. 63; Stude baken 100, Prol. 2%. Markt zeer slil doch tamelijk vast algemeen afwachtende houding. STAATSLOTERIJ. 3a klasse 2o lijst. Trekking van heden Dinsdag. Pr\,* van feOOO l 9013 1500 16022 1000 3709 200 15617 17715 1UÖ 673 13088 18500 OVERLEDEN Te Nijmegen is op 62-jarigen leeftijd ovenóden mr D A van Munster van Heuven, sedert 1883 secretaris der ge- meent®. ONTEVREDENHEID IN GENT Uil Sas van Geut verneemt het V. D - bureau, dat lie Gent de algemeene sla; Icing is uitgeroepen op de fabrieken, wel ke onder toezicht van Duitsche officie ren werken. Des talcing omvat 6100 man De arbeiders waren in den laats ten tijd zeei* geprikkeld door de wijze, waarop de Duitsche officieren toezicht hielden op hun werk Donderdag is een deel der arbeiders weer aan 't werk gegaan, nadat die overheid erin had toegestemd, dat geen Duitsche officieren meer toezicht in de fabrieken zouden houden DE DUIKBOOTOORLOG. LONDEN, 24 Aug. Tien opvarenden van het Engëlsche, door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebrachte koop vaardijschip „Diomed" zijn om T leven gekomen. Door dén IJmui der sloomtreilcr „Olympic" is aldaar geland de bemanning 4 koppen sterk, van den vischkotter „Lo westoft", welke in de omgeving van deze Engelsche stad door een granaat van een Duitsche duikboot was tot zinken gebracht. FRANSGH LEGERBERICHT. PARIJS. 23 Aug. 11 uur. Off. De ah lillerie-actie in Artois duurt voort. De vijand beschoot Atrecht, Montdidior eu Reims, hetgeen beantwoord werd door de Fransehen, die op verschillende pun ten de loopgravenlinie der Duitschers be schadigden Bij ville sur Tourbe werd/ een vijandelijke vooruitgeschoven loop graaf door de ontploffing van een Fran- sche mijn vernield PRINS LEOPOLD VAN BEIEREN. BERLIJN, 24 Aug De keizer heeft aan prins Leopold van Beieren de orde Pour le mérite geschonken. BOELGARIJE EN TURKIJE BERLIJN, 21 Aug De Boelgaarsche gezant le Berlijn heeft, naar verschillende ochtendbladen publiceeren, van zijn re geering een telegram ontvangen, melden de dat de onderhandelingen met Turkije beëindigd zijn door het sluiten van een overeenkomst. Dienaangaande wordt aan de Yross. Ztg. uit Sofia geseind dat die overeenkomst Vrijdag te Konstantinopel zal worden on derteekend Boelgarjje deed afstand van Kirkilisse en kreeg daarvoor Karegatsj. De nieuwe Turksch-Boelgaarsche grens ioopt langs de Tiuidsja-rivier tot aan haar samen vloeiing mei de Maritza, en vervolgens van Loelaboerge op Simotica ongeveer 5 a 10 K.M. O.YV van de Maritza. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 24 Aug Off. Bij de laatste operaties in de Golf van Riga zijn van de Duitsche vloot een li nie-schip, 2 lichte kruiser en 8 tor pedoboolen builen gevecht gesteld of ge zonken. Dc toestand lei? land in de richting Jacobstad—Dwinsk'1 naar het YVesten is onveranderd. Aan de Zwehta ep tusschen YVilna eu de Njemcn brachten wij 21 en 22 Aug he! Duitsche offensiel over iiet front Kowarsk-Wilkomir-Kochedury iRsozonieh ki iot slaan Meer Zuidelijk aan de midden Njemen gingen eenige onzer afdeelingcn van den linieer op den rechter-oever over Tusschen Bobr en. de streek van. Brest gingen wij voort onze positie voet voor voet te verdedigen. De 22 en 23 Aug. deed do vijand, hard nekkige aanvallen aan beide oevers der Bobr in de streek van Ghafrank en Bille, in Oostelijke richting en over het front van L.es Zcéli en YVirocolitof aan don rechter oever van de Boeg Oostelijk van YVIodawa zelte d,° vijand zijn aanvallen voort voornamelijk in de meercn-zöne, bij Tiszcza In den avond van den 21slen deed hij een poging in de richting van Kowel. In Galicië is de toestand onveranderd. DUITSCHLAND EN DE VER. STATEN NEW-YORK, 24 Aug De New-York YVorld zet zijn artikelenreeks over de intriges van Duitscliland en de 'Vereo- nigde Slaten voort, en publiceert thans een document, omschreven als een ge heim rapport aan Geheimrath Albert, waarin melding wordt gemaakt van Duitschland's pogingen om in het nezil van voorraden le komen over Zwitser land, Roemenië en Denemarken ln dit rapport wordt het plan aan de hand gedaan Denemarken lot stapelplaats' te maken, van gvoote hoeveelheden graan en andere voedingsmiddelen, tot dat de Deensche regeering nota zou nemen van de dringende behoefte aan een geregen- den afnemer, en er in zou toestemmen dc goederen uit le voeren De „World" vestigt voorts de aandacht op de uitbreiding door Duitscliland gege ven aan aid. 89 van liet strafwetboek ten einde de Duitschers le kunnen straffen die arbeid verrichten in Amerikaausche wapen- en munitie-fabrieken, waar voor de geallieerden wordt gewerkt. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN 'T VORIG NUMMER. DE STEENKOLENKWESTIE. Men meldt ons uit Den Haag; I11 de vergadering van de Nijverheids) commissie deelde de minister van landi bouw enz. heden mede, dat hij alleen iets wil doen of nalaten, wat tot ontbin ding van het kolenbureau zou leidien, wanneer de Nijverheidscommissie nietal| leen haar besliste ontevredenheid over, het bureau uitspreekt, maar tevens de regeling .aangeeft, met welke zij wel zou kunnen medegaan, De minister bevestigde, dat partijen steenkolen, buiten het kolenbureau UK gevoerd, op zijn last worden in beslag genomen door die burgemeesters der grensplaatsen overeenkomstig de onteige ningswet van 3 Augustus 1914. Mocht die in-beslag-neming noodig blij ken, dan zal zijnerzijds 'zoowel mogelijk ernaar gestreefd worden, dal gesloten contracten lot levering hier' te lande lcun- nien worden nagekomen, en zakengehei men geien gevaar lp open, mits de kostprijs in hel buitenland niet exorbitant is. Het liefst inlussclieii zou de minister zien, dat de importeurs zelf aan zulk een regpling medewerkten door in liet kolenbureau zitting le nemen, zoodat zij zelf in elk bijzonder geval voor hun be langen kunnen opkomen. UIT DEN HAAG. Benoemd is tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij hel kantonge recht in het arrondissement M i d d el- burg mr. C. F J. Gombault, waarnet- mend ambtenaar van het O. M. le Al melo. DUJTSCH LEGERBERICHT BERLIJN, 23 Aug (Off.) Oostelijk oor- logstoóneel. Legergroep von Hindenburg. De troepen van von Eichhorn gaan ten O. en ten Z van Kofno vooruil. Aan de Bobr bezetten wij de dooi de Russen ontruimde vesting O s- s ow ie k. Ten N. en ten Z. van Tycoszyn hadden; voor ons gelukkige gevechten plaats. De plaats zelf werd genomen. Hierbij maak ten wij 1200 man en 11 officieren ge vangen en 7 machinegeweren buit. Ten N. .van Bielsk mislukten wanhopige tegenaanvallen des vijands Ook elders gingen wij voorwaarts. Legergroep Leopold van 'Beieren. De linkervleugel lieeft na hardnek kige gevechten de linie ICliszele.-Rafna overschreden en bevindt zich onder gun stige aanvalsvoorwaarden. Hierbij vielen ons 3050 man en 16 machinegeweren in handen. Legergroep Von Macltensen. De overgang over den Duna-sector is na hevigen strijd afgedwongen De aan val aan de Boeg schrijdt voorwaarts. Voor Brest Litofsk is de toestand on veranderd. Ten Oosten van YVIodawa werd de vijt- and gisteren verslagen en naar hel N. O. teruggedreven. YVestelijk oorlogstooneel. Heden ochtend vroeg ver schenen vóór Zeebrugge o n ge- v e e r 4 0 vijandelijke oorlogs schepen, die. nadat zij de kust met artillerie beschoten had den weer in N.YV richting ver dwenen. IN DE GOLF VAN RIGA. PETROGRAD, 22 Aug. Off. Onze sche pen sloegen 16 en 17 Aug. den vijandelijl- ken aanval af, waarvan de voorbereiding buitengewoon" begunstigd werd doorliet nevelige weer D?n 18den drong een aan tal vijandelijke schepen onder dekking van (den mist de Golf van Riga binnen, terwijl onze schepen zich terugtrokken, steeds tegenstand biedende zonder het kontakt met den vijand te verliezen Den 19den en 20sten voerde de vijand ver kenningen uit in verscheidene richtingen en begon tezelfdertijd een gevecht Het gevolg hiervan was, dal de vijandelijke Lorpedoboolien gevoelige verliezen leden YVij .onzerzijds verloren de kanonneen- boot „Swoetsj", die roemvol onderging na een gevecht met een kruiser, die de torpedoboolen begeleidde en de „Swoetsj" die in de vlammen gehuld was, bleef het vuur beantwoordden tot het vaartuig on derging, na een vijandelijke torpedoboot in den grond te hebben geboord Den 21sLen heeft de vijand met liet 'o.ogj op (zijn. verliezen en die onvruchtbaarheid van zijn aanvallen de Golf van Riga verlaten. Tusschen 16 en 23 Aug. zijn 2 vijl- andelijfce kruisers en 8 torpedobooten bij gevechten gestrand of tot zinken ger bracht. T<er zee zijn onze strijdkrachten erin geslaagd, een der dreadnoughts van de Duitsche vloot te lorpedeeren PETROGRAD, 22 Aug (Off.) De pre sident van de Doema Rodzianko, deelde fian een Parlementaire commisisie mee, dat de Russen den opperrdreadnought „Moltke" hebben getorpedeerd. Verder zouden de Duitschers 3 kruisers en 7 torpedoboolen verloren hebben. De Rus sen hebben een landingspoging der Duit schers belet Daarbij werden 4 groote transportschepen tot zinken gebracht KUNST EN WETENSCHAPPEN. Van YVoensdag 23 dezer tot Don derdag 9 Sept. zal de lieer Gerard Ja cobs, Belgisch kunstschilder, te Yrlia- sin gen in het Concertgebouw een ten toonstelling houden. Men meldt ons uit Domburg: Maandagavond werd in hel badpavil joen een concert gegeven door mevr 'Joha. YV. Kerluneijer—Bakker, all. enmej. Mary Honig, pianiste, beiden uit Hoorn, tijdelijk le Domburg Mevr. Kerkmeijer is te Domburg geen onbekende. Toen haar zielvol geluid het vorig jaar het kerkgebouw doorvloeide, 'hadden we overvloed van kunstgenot. Ook nu 'weer moesten we niet aandacht luis teren naar de vertolking der liederen, die de zangeres had gekozen en waarbij inej. Honig zoo smaakvol de begeleiding speelde. Meer eenvoudige zangstukken, zooals die van Daleroze, Altdeutsches Tanzlied van Ijahs Leo Hassler en eenige oud- Hollandsche wisselden af met het zwaar dere eischen stellende„Die böse Farbe van Schubert en „Meine Liebe ist grün" van Brahms. Mevr. Kerlcmeyer had een stormachtig applaus, dat ook wel den dank ingehouden zal hebben aan de pi aniste de begeleiding dier liederen is zwaar Ook ïn de solostukken deed de pianiste zich hooren als een vaardig speelster met ie dele muzikale opvatting YVe herin neren ons het Impromptu in As van Schubert, de 'Nocturne in Fis van Choi- pin met de cadensen voor de recbteil- liand Ze gleden mej. II.- als parelsnoef- ren uit de vingers. In de „Pastorialc Varieé" van Mozart moest de linkerhand een belangrijk deel van 't werk doen; de moeilijke taak bleek haar in T geheel niet zwaar le vallen De talrijke aanwezigen toonden zich hoogst voldaan Uit Le Havre komt het bericht van liet overlijden van den ook 'hier in Nederland zeer gunstig bekenden Y'laamschen dichter Victor de la Mon tague, ONDERWIJS. Voor Fransch 1. o. is Zaterdag nog geslaagd mej. W. Vertregt, Middel- b urg Te Nieuw en S t J oosland is Maandagmiddag officieel geopend de nieuw gebouwde openbare school. Deze opening had plaats door den heer A. van Waarde, burgemeester. Daarbij waren tegenwoordig al de raadsleden; de secretaris hoofd- en dagelijksche fopzichter; de aannemer van de meube len. en het onderwijzend personeel De arr schoolopziener had bericht ge zonden dat hij verhinderd was tegenwoor dig te zijn- De burgemeester herinnerde er bij de ze opening aan, dal tot zijn leedwezen de ontwerper der school dit gebouw niet voltooid heeft kunnen zien Hij betuigde zijn tevredenheid over de aflevering van hel werk, aan de opzichters en aanne mers. Hij lioople dat het gebouw tol ze gen der gemeente moge zijn. Hierna verkreeg het hoofd der school hel woord, die begon met dank te zeggen aan alle autoriteiten die het verrijzen der nieuwe school hielpen bevorderen. Hij wees er op, dat deze school in letter lijken zin een sieraad der gemeente was eu sprak als zijn innigen wensch uit, dat ze dat ook in figuurlijken zou zijn en blijven Hij eindigde zijn toespraak inet het goed recht der openbare school te verdedigen. Na iedere toespraak volgde applaus. Deze school steekt, wat inrichting be treft de meeste scholen op Walcheren' den loef af. Zij is lang 30 Meier, bij een breedte van ongeveer 11 Meter, en bestaat uit 4 lokalen: 2 daarvan geven ruimte voor 56 en 2 voor 10 leerlingen, totaal dus 192 Deze lokalen zijn alle flink voorzien van licht en lucht, en malcen bij het binnentreden een prettige» indruk. Niet weinig draagt daartoe bij de versiering der wanden met de nieuwste platen en kaarten In elk Lokaal is aanwezig een losse kast voor berging van leerboeken enzeen lessenaar met stoel en bankje, en de borden zijn volgens het nieuwste systeem aangebracht. Y'oor avondverlichling zijn in elk lokaal 2 gaslampen aangebracht, en een voor

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2