weersprak de tegenpartij dit. B. v. toen Duiischland iu 'l begin van den oorlog bekend maakte, dat een vaartuig, dal troepen van bet eilandenrijk naar F rank- rijk overzette, was getorpedeerd. Wellicht werd hel schip getroffen, maar indien liel gezonken ware, had men er wel meer van geboord. liet vervoer van hel mannenmateriaal door hel Kanaal geschiedde dus ongehin derd In onze Kamer werd daar nog bij de behandeling van de vlootwet de aan dacht op gevestigd als een teeken, dat de onderzeeër geen oppermachtig wapen is. Het spreekt van zelf, dal er de Duit sche vloot ontzettend veel aan gelegen was, juisl dit vervoer tusschen beide lan den af te snijden Voor de mislukking' van dat plan zijn verschillende oorzaken op te geven Zoo heeft een Duitsch vlieger, die in de eerste maanden van de worsteling een bezoek aan Engeland bracht, mee gedeeld, dal, naar hij had waargenomen, het Nauw van Calais door een reeks oor logsvaartuigen was versperd. Andere verhalen klonken meer fantas tisch. Men zou daar netten van staaldraad onder hel wateroppervlak gespannen heb ben met een opening bij de Engelsche kusl, waardoor liet verkeer ter zee van de landen van de Entente en der onzijdi- gen wordt voortgezel. Uil Turksch-Duilsche bron weel inen reeds, dal een Engelsche hooi, die een afdeeiing soldaten naar het Gallipoli- schiereiland bracht, in de Egeïs'che Zee door een onderzeeër lot zinken werd ge bracht In 'l geheel waren er een 1600 man aan boord. Van uit Londen wordt de tijding bevestigd, die dus opeens weer schriller dan. de trage slachting in hel Westen en de woedende vervolging in Polen de kille wreedheid van den oorlog voor oogen stelt, waarin het hoofdzakelijk op het met zoo min mogelijk moeile en in zoo kort mogelijken tijd builen gevecht stellen van vijanden aankomt. Londen meldt, dat er ongeveer 600 man werden gered. Vanwaar de suikerbrooden komen. Een correspondent van het „Berliner Tageblatt heefl bij de Duitsche troepen vóór de Russische vesting Kofno een van de zware stukken belegeringsgeschut in' oogenschouw genomen, terwijl dit inwer-' king was. Hij vertelt er het volgende van. Het was een lange voetmarsch over landwegen en weiden, waarbij de met geregelde lusschenpoozen Jerugkeerende donder van het schot de richting aangaf. Eerst vlak in de nabijheid kreeg men het reuzenkanon te zien Het maakt, on danks zijn kolossale afmetingen, volstrekt niet den indruk van het wanstaltige. Let men echter op de bijzonderheden, als het stalen projectiel, dan kan men dc grootte van dezen mammoet schatten Ook als hel kanon in actie treedt, is het onderscheid met andere kanonnen van kleiner kaliber niet al te groot. Het ge luid van het schot is bij ©enige voor-, ziehtigheid te verdragen, daar het geen scherpen knal geeft, maar slechts een elementair gedonder, dal Irouwens van geweldige kracht is. De vuurzuil, die bij het schot uit den loop schiet, is betrek kelijk kort, en hetzelfde geldt van den rook, die ontwikkeld wordt. Men denkt aan een rookenden Polyphemus, die be haaglijk een wervelenden rookkring uil- blaast, welke zich snel in damp oplost. Even elegant, als het vuur van het ka non, is zijn beweging Alles geschiedt automatisch Na hel afschieten maakt het naar den vijand toe een beleefde bui ging, wordt door het mechanisme als spelende weder geladen en richt zich weder op. Nu wenkt de officier, die in den pantscrmanlel het vuur leidt, met de hand uit het venster. Allen houden de ooren dicht en doen den mond open Dan komen bliksem en donder Iegelijk en behaaglijk blaast het monster den wer velenden rookkring ach Ier het voortgc- worpen suikerbrood aan Bij eeinige oefening lean men het pro jectiel zien vliegen, wanneer men in de richting van den loop vrij steil naar bo ven kijkt. Dan ziet men het eerst niet grooter dan een gewone granaat, zooals het met fabelachtige snelheid hooger en honger stijgt, tot het een klein stipje wordt en voor het oog verdwijnt. Dan valt het in een groolen boog tien of twaalf kilometer verder neer. Waar? Dat weet de kanonnier evenmin als de toe schouwer. Voor het treffen hebben de waarnemers in vooruilgeschoven stellin gen, in den kabelballon en in 'l vlieg tuig, te zorgen lederen keer melden zij de uilwerking van het schot. De Sfinx. Gedurende de afgeloopen dagen legde de Balkan in onmiddellijk verband met. den oorlog weer op de algemeene belang stelling beslag Wat gebeurt daar? Veel of niets, al naar men het nemen wil. De geallieerden, Engeland en Frank rijk stootten tol nu toe het hoofd in de ontoegankelijke bergstreek van het Gal- li poli-schiereiland. De Turken zillen daar uitstekend verschanst. Niettegen staande de vijanden daar nog onlangs op een ander punt aan de kust vcrsche troepen ontscheepten, vorderden ze ge durende de maanden, dat ze beuken op de gegrendelde Dardanellenpoort, niet noe menswaard, terwijl Rusland, feitelijk al leen belanghebbende, zich tot vlootdc- nionstralies aan den Bosporus bepaalde. Een Engelsch diplomaat deed dezer dagen een onthulling aangaande de be doeling, die voorzat bij het ondernemen van de expeditie Toen Turkije zich met de wapons in de vuist naast Dnitschland en Oostenrijk stelde, deed Rusland een beroep op Engeland, opdat dit rijk een militaire operatie op louw zou zetten, waardoor een deel der oltomaansche troe pen van de Kaukasische grens weggetrok ken en dus de druk, op Rusland van het Zuiden uitgeoefend, verminderd zou wor den Ofschoon Brittanje daarmee aan zijn eigen belangen te kort deed en zijn poli tiek verleden verloochende, gaf het aan den wenscli van den bondgenoot gehoor een overweldigende Eiigelsch-Fransche zeemacht stoomde naar hel punt, waar het water van de Dardanellen in do Ege- ische zee vloeit, niet ver dus van Troje's bouwvallen. Hoe vernietigend de poging afliep, om zonder landingsleger le trach ten, de Turksche forten aan de zeestraat tol zwijgen te brengen, ligt nog in ieders geheugen Met ernstige verliezen trokken de trolSclie oorlogsbodems van Engeland en Frankrijk zich terug. Men weet nu, waar liet aan haperde. En deze kennis was waarlijk duur genoeg betaald. Een krijgsmacht moest de veu-4 sterkingen in den rug aangrijpen. .Maar :op dal oogenblik had de Entente alle man nen elders noodig. Toen viel het oog op Griekenland. Wenizelos, de toenmalige premier, was den geallieerden goed ge zind. Neen, niet „voor de mooie oogen'' van Rusland of een der andere. Maar de slaalsman met den breedeu blik, die iels durft wagen, ommeer le verkrijgen, wiens naam we noemden, achtte dit een oogen blik, dat voor zijn land bezwaarlijk nog1 eens zou terugkomen, en waarop liet dus moest loetasten Dienaangaande deed We nizelos een voorstel. Griekenland zou der Entente dan het onontbeerlijke leger ver schaffen. De koning verzette zich evenwel legen deze ongetwijfeld iewal avontuurlijke po litiek en de meerderheid dos volks volgde hem daarbij willig Wenizelos trad af en trok zich mokkend in het buitenland te rug Hij kon het echec niet vergeten. Aan gekwetste ijdelheid behoeft daarbij niet, althans niet alleen, te worden gedacht Wenizelos heeft Griekenland groot geK maakt. In de laatste jaren heefl hij het schip van staat met vaste hand bestuurd. Daarbij werd hij door warme liefde voor zijn. land bezield Aan buitensporigheden, die de veiligheid daarvan in gevaar kon den hebben Igëbrachl, maakte hij' zich niet schuldig. Dal bleek, toen hij zelf, geboren Kre tenzer, enkele jaren geleden den afgef vaardigden van dat eiland den toegang weigerde lol het Parlement te Athene, waarbij ze zich de wettige vertegenwoor digers achtten. Toen toonde hij zich hardf- nekkig, waar liet gold liet handhaven van den wettigen toestand, onaangenaamhe den met de-groote mogendheden - wride hij vermijden. En zijn doel bereikte hij spoedig daarna zonder eenige moeile. Tegenwoordig hoort Kreta feitelijk bij Griekenland en is de jaren lang gekocsf- terdc wensch der woelige bewoners in blijde vervulling gegaan, Hel geschil met zijn koning stemde Wenizelos een oogenblik bitter, 't Was le begrijpen. Beiden golden als zinne beelden voor liet vergroote Griekenland. Zij hadden tijdens den Balkanoorlog, de een als generaal, de ander als de rege lende staatsman samengewerkt om hun land zoo veel mogelijk vruchten te doen plukken van de schitterende zegepraal. Zich tegenover Konstantijn stellen wil de hij niet. Dus verliet Wenizelos het land Goenaris volgde hem op aan het hoofd van een nieuw kabinet. Maar buiten Griekenland hield eerst genoemde het weldra evenmin uit als builen de politiek van zijn fand. Hij keerde terug, maai* hield zich op den achtergrond De wrok over het in den wind slaan van zijn raad was begrijpe lijkerwijs nog niet gesleten. Hij gaf le kennen, dal de algemeene toestand na het oogenblik, waarop hij tot deelneming aan den krijg had aangespoord, gron dig ver,anderd was. Daaruit bleek, dat niet onvoorwaardelijk een zelfde politieke gedragslijn van hem was te verwachten, indien hij weder de lakens uit te doe len kreeg. Inderdaad beschikte Wenizelos in de volksvertegenwoordiging over een flinke meerderheid En toen nu ohder Goena ris algemeene verkiezingen gehouden werden, bleef de meerderheid der stem gerechtigden aan volgelingen van Weni zelos de voorkeur geven. Goenaris had dus voor zijn pölilieken tegenstander plaats moeten, maken Maar dit geschiedde niet, wijl koning Kon stantijn levensgevaarlijk ziek werd. En ook, toen in zijn toestand een gunstige wending was gekomen bleef hij le zwak om zich met staatszaken in te laten We vermoeden, dat den vorst de hem voorgeschreven rust zeer le stade kwam. Daardoor werd het nemen van een be slissing uitgesteld Daarbij staat waarlijk le veel op het spel, om het voor en le gen niet rijpelijk le overwegen. De tijd heeft Konstantijn en zijn geest verwanten in dit opz.icht gelijk gegeven. De geallieerden s taan er heel wat slech ter voor dan toen Griekcnland's hulp aan tie Davdanellen werd gevraagd. Iiier scholen ze niet op, in het Oosten moes ten ze onophoudelijk terug, in Frank rijk werd door hen geen positief resul taat bereikt Nu is de Kamer te Athene samengeko men Dezer dagen zijn this belangrijke beslissingen te wachten De tegenwoor dige krijg toch kan als een uitgebreide Balkanoorlog worden opgevat En eigen aardig genoeg: lot dusver hielden Roe menië, Boelgarije en hel Helleeusche rijk zich achteraf Zij weifelen, wijl ze elkaar allerminst vertrouwen De gene genheid der bevolking gaat cr althans wat Roemenië en Griekenland betreft, beslist naar de Quadruple Entente, naar Frankrijk met name Maar zij alle denken, voor wat, hoort wat Meevechten, goed, maar dan ge biedsuitbreiding Maar daarvoor moet de buurman uit den hoek komen. En deze heefl daar geen lust in, als hij mei elders op dezelfde wijze schadeloos wordt ge steld „Vandaar dc tranen". Uit den treil- re bitrigeeren de gezanten van Entente en Tweevoudig Verbond, de eerste ter wille van deelneming op het oorlogsveld, de tweede slechts om een voortgezette neutraliteit te verkrijgen Beide groepen komen met beloften, vooral in Sofia Boelgarije is de kwade pier Daar leeft en laait nog wrok om den uitslag van den Mscedonischen of tweeden Balkan-oorlog Men herinnert zich, dal deze uilbrak, na dat Iiei Balkanverbond Turkije ongenadig had klop gegeven. Macedonië was ten ge volge daarvan aan Boelgarije toegewezen Dit w,as evenwel nog niet tevreden Des nacht.-, overvielen zijn troepen verrader lijk de Servische. Dit was liet sein voor een algemeenen aanval op Boelgarije Roemenië uil het Noorden, Servië in het Westen, Grieken land en Turkije, alle rukten wraakgierig liet van het overwinningsbesef dronkene Boelgarije heele lappen uit hel vlcesch. Bij den vrede van Boekarest moest het stukken van Macedonië aan Servië en Griekenland (aan dit laatste ook Kawalla) aan Turkije eeu brok van Thraciëafstaan. Dit konden de Boelgaren niet verkrop pen. In de eerste plaats willen ze terug hebben, wal hun toen werd ontnomen en wat ze eerst in eerlijken strijd gewonnen hadden. De „Westminster Gazette" schreef zelfs, dal zonder dien Macedonischen oor log de gcheele wercldworsleling niet zou zijn uitgebioken. Want dan ware het Bal kanverbond in stand gebleven en zou Oostenrijk Servië niet hebben durven aan grijpen Men mag hierover denken naar men wil ongetwijfeld is de ontbinding van den bond iets van ingrijpende belcekcnis .geweest. Thans liggen de sleutels voor de op lossing van den toestand in Athene en Nisj, de tijdelijke hoofdstad van Servië. De Servische boer haat den Boelgaar Zullen de geallieerden de Servische re geering kunnen overreden, den buurman in hel Oosten ter wille le zijn en dezen daardoor aansporen tot aansluiting bij de Entente. Voor de verovering van lvon- sUmlinopel en zoo doende de bevrijding van Rusland uit zijn isolement, zou de hulp van een Boolgaarsch leger van '1 hoogste gewicht zijn, ook voor 'I verdere verloop van den oóriog Gewichtige dingen zijn daar op til In de Grieksche Kamer beschikken de Wenizelislen over een meerderheid van 57 stemmen Hel kabinel-Goenaris heeft zijn ontslag aangeboden. De koning heeft hel ontslag aauj/ vaard en Wenizelos verzocht ter bespre king bij hem le komen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Wat c het vorig jaar in den oorlog gebeurde. 18 Augustus. Het Belgische Hoofdkwar tier wordt naar Antwerpen verplaatst Er zal spoedig een nieuw Belgisch grijsboek verschijnen Reeds werd een 'tip van den sluier opgelicht, die den inhoud daarvan nog houdt bedekt. Dc mmeedeeling betrof een gesprek, datVon Jagow, de Duitsche1 minister van buiten- landsche zaken, in Maart 1914 had met den Framschen gezant le Berlijn betref fende Belgisch Kongo. Daarbij werd de eerste beschuldigd, een voorstel lot liet sluiten van een overeenkomst tusschen Frankrijk en Duiischland betreffende het midden-Afrikaansch gebied le hebben ge daan ten koste van België. De „Nordd. Allg. Ztg." het officieuse blad in Duitschland, loochende deze voorstelling van het gesprek. Volgens de ze lezing stonden de gezegden van Von Jagow in nauw verband met de Marok- "kaansche overeenkomst van 1911. Hierbij deed Duiischland afstand van zijn aan spraken op Marokkaansch gebied ter wille van een gedeelte in midden-Afri- ka,dal het van Frankrijk kreeg. Hel Belgisch Informatiebureau in Den Haag bestrijdt nu weer de Duitsche be wering. De „Labour Gazette" schrijft, dat er op het oogenblik behalve in de bedrijV ven van weelde-arlikelen in Groot Britf tanje weinig werkeloosheid lieerscht, ter wijl in een aantal lakken van nijverheid vooral in de mijnen, de machinefabrie ken, den scheepsbouw, den landbouw en het transportwezen de vraag naar werk krachten het aanbod verre overtreft. Gedeeltelijk door deze groote verbete ring in de arbeidsgelegenheid en gedeel telijk wegens de stijging san dc prij zen der levensmiddelen hebben nage noeg '2,5 miljoen arbeiders sedert Augus tus door stijging van hel loon en een aandeel in den oorlogswinst een toene ming van hun verdiensten met 100.000 per week verkregen. Deze cijfers bepalen zich lot de landbouw, zeevaart, spoor wegen, politie en regeerings-amblenaren en drukken ook de meerdere verdien sten door overwerk uit. De begroolingscommissie uit den Duilschen Rijksdag heefl de maatregelen voor hel nieuwe oogstjaar besproken. =/ERKADKS I J'ptasi ievooïAerF Minister Delbrück heeft o a. verklaard Tengevolge van de aanvankelijke onder schatting der aanwezige voorraden cn groote spaarzaamheid is1 aan hel einde van het vorige oogstjaar een onverwach te overvloed van aardappelen gebleken. De rijkscommissie voor de voorziening van aardappelen heeft derhalve meer dan 10 millioen centenaars aan gemeenten, stijfselfgbriekendrogerijen cn brande rijen kunnen verstrekken De voorziening met aardappelen is voor de toekomst verzekerd Hel graanoverschot van het vorige oogstjaar bedraagt 7 millioen dubbele centenaars, de nieuwe oogst zal waar schijnlijk 50 millioen opbrengen. Daar van is voor de voeding der bevolking ten. hoogste 15 millioen noodig, voor zaai,- giraan 7 millioen, zoodat 23 millioen dul>- bele centenaars voor veevoeder beschik baar blijven. Ook aan vleesch zal geen gebrek zijn en het gewone suikerverbruik is door dezen oogst verzekerd. Van overheidswege wordt in Prui sen beslag gelegd op alle veldvruchten waaruit oliën en plantaardige vetten wor den verwerkt. Blijkens een slaatje in de ..Frank furter Ztg" hebben de Duitsche en Ooslenrijksch-Hongaarsche legers se dert liet begin van den oorlog twee mil lioen krijgsgevangenen gemaakt. Het eer ste millioen is in zes maanden en drie weken bereikt, het tweede millioen in vijf maanden en drie weken. Telegrammen» OOSTENRIJKSCHE LEGER BERICHTEN. Oostelijk oorlogstooneei WEENEN, 14 Aug. (Off.): De O -H troepen die onder bevel van luitenant-veldmaarschalk "Von Arz den te- rugtrekkenden vijand scherp vervolgen, zijn tot Dobrynka (20 K M. ten Z.W. van Brest-Litofski) doorgedrongen. De Russische achterhoede die bij Pi- szcza (aan de Boeg iets ten zuiden van Dobrynka) stelling had genomen, is door Hongaarsche landweer teruggeworpen De door aartshertog Jozef Ferdinand aangevoerde strijdkrachten rukken opJa- nof aan de Boeg (ten N. W. van Brest'- Litofski) aan. Generaal Von Koevess heeft den vijand in de streek van Konstantynow (ten N W van Janof) over de Boeg' geworpen. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 17 en 18 Aug. Ondertrouwd I Olie. jm. 26 j., en T. Rouffaer, jd. 25 j. Getrouwd. J. T A. Reijnaert, jm. 24 j., en J. V. Jansen, jd. 26 j. Bevallen: S. Petiet, geb. Roth d.C F Jacobse, geb. Wondergem, d.; J. M. Westerveld, geb Laport, z. Geboren een buitenechtelijke dochter, moeder 23 j. Overleden: W. P. Tevel, z. 2 j. BEKENDMAKINGEN GOEDKOOP VARKENSVLEESCH. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dut naar aanleiding van de hernieuwde beschikbaarstelling van vailcens door tusschenkomst van het Rijks Centraal Bureau, de ingezetenen wederom met ingang van Vrijdag 20 Augustus a.s. bij tide varkensslagers hier ter stede var- kensvleescb kunnen betrekken tegen de na volgende prijzen Magere lappen i 0.60 per 5 ons Karbonade f 0.55 per 5 ons Gehakt en worst t 0.55 per 5 ons Reuzel f 0 55 per 5 ons Vet spek f 0.45 per 5 ons. Bovenstaande prijzen zijn alle k contant, afgehaald van den winkel. De Burgemeester van Middelburg, P. DUMON TAK. LANDSTORM. O pkoms ti n werkelijken dienst der jaar klasse 1915. De Burgemeester van Middelburg brengt lei* opelnbare kennis, dat de in de regis<- lers voor den landstorm ingeschrevenen der jaarklasse 1915 bij dezen worden op-, geroepen om op Dinsdag 24 Aug. 1915, des namiddags 12i/» u,ur, vestibule van hel stadhuis aanwezig te zijn, ten einde bij het leger in werkelijken dienst le worden gesteld. Ook de vrijwilligers van den landstorm der aangeduide jaarklasse en bchoorende tot iandstormafdeelingen zijn in deze op roeping begrepende door lien aangegane vrijwillige verbintenis zal vóór den vast- geslelden datum van opkomst worden verbroken. Aan eiken landstormplichlige, die in gevolge deze oproeping in werkelijken dienst moet komen zal, voor zoover diens adres ter gemeente-secretarie bekend is, nader een brief van oproeping worden bezorgd, uitgereikt of toegezonden Aan de oproeping1 behoeven niet of voorloopig niet le voldoen a zij, die gevestigd zijn elders dan in Nederland, Duitschland of België. b. zij, die van opkomst uitdrukkelijk zijn vrijgesteld, als' zijnde werkzaam in particuliere fabrieken ten behoeve van den aanmaak van munitie, dan wel als behoorende lot een der groepen van per sonen, in dienst van den staal, een prof. vineïe of gemeente enz. c zij, die Iandstormplichtig zijn ge worden ten gevolge van een liun als militieplichlige verleende vrijstelling we gens kostwinnerschap; d. zij, die behooren lol liet hulpperso neel voor ziekenverzorging, deel ffitmar kende van een transportcolonne der ver eeniging tof vrijwillige hulp „hel Neder- landsche Roode Kruis", of van een an dere erkende bij die vereeniging ange. sloten vereeniging tot verzorging van zieke of gewonde militairen; e zij, die als geestelijke, bedienaar van den godsdienst of student in de godge leerdheid, enz. ontslag' van den dienst plicht bij den landstorm hebben ge vraagd, doch op wier aanvraag om onC- slag nog niet is beslist; f. zij, van wie bij den keuringsraad is gebleken, dat zij kleiner zijn dan 1.55 M g zij, die ingevolge verdrag meteen vreemden staal ontslag van den diensU- plicht bij den landstorm hebben ger vraagd, doch op wier aanvraag om onfc- slag nog niet is beslist De landstormplichlige, die vermeent le verkeren in een der hiervoren onder a—g omschreven gevallen, welke aan spraak geven op vrijstelling of voorloo- pige vrijstelling van opkomst, kan zich desgewenscht om inlichting aanmelden ter gemeente-secretarie op een werkdag tusschen 10 en 12 uur voor middags. Zij, die voornemens zijn zich in de Nederlandsche koloniën le vestigen en daarvan tijdig een deugdelijk bewijsstuk aan hel Departement van Oorlog inzen den. zullen door den Minister van Oorlog voorloopig worden vrijgesteld van de ver plichting om aan de oproeping le vol doen. Aan de oproeping mogen vooriocn- p i g n i e t voldoen lo. zij, die verblijf houden in een ge meente, waar een der ziekten, vermeld in de wei, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, epidemisch heer- schemde is verklaard 2e. zij, die verblijf houden in een ge zin, waar een der onder lo. bedoelde ziekten heerscht pf waar een dier ziekten heefl geheerscht en het gevaar voor be smetting nog niet is geweken. Doet een geval zich voor, als hiervo ren bedoeld onder lo en 2odan be.>- hoort de landstormplichtige daarvan on verwijld kennis le geven ter gemeente secretarie. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de voir gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen; a Aan Let bureau van politie: soldatonmuts; portemonnaie inh eenig geld; rozenkrans in etui; b Bij particulieren: jas, A Gabriëlse, Koudekerksche weg C 34a; oen twintigste lot der Staatsloterij, W- Schuilwerve. Beenhouwersingel K 68; boodschapzak, N. J Speijer, Langeviel© K 203; zilveren speld, P de Pagter, Veer- sche weg S 16; zilveren schakelarmband, P Caljouw, Vliss. straat K 59; twee stel- lingtouweu, J Alle wijn se, Nieuwepoort- straat P 164; Snoeimes, J Deïst. Bran- derijmolcngang M 245a; duimstok. H. M. de Munck Oud Am. pad T 165; rijwiel (merk „Gladstone") Markusse, Gortstr zilveren armband. J van Dijk, 't Zand, Kerkstraat; duimstok, J den Hamer, Smidsbelwerk O 100; zwart taschje, E. Polvliet, Bree E 135; medaillon met por-

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3