LAATSTE BERICHTE!) EUILLETOH. DE WELDOENSTER, BU1TEILAH! LANDBOUW. Te St. Anna ter Muiden gem. Sluis is onder het rundvee van den heer A E. de Badts mond- en klauwzeer uit gebroken 10 beesten, waaronder 12 varkens zijn afgemaakt. Gelukkig voor De B. dat zijn weiden zeer verspreid liggen, waardoor zijn vee stapel slechts gedeeltelijk vernietigd is. In de bijvoegsels lot de Staats?ot«- rant van heden is o.a opgenomen de Koninklijk goedgekeurde wijziging dei- statuten van de Eerste Nederlandscbe Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent. Deze wijziging, vastgesteld in de alg. vergaderjng van 11 Juni jl betreft het minimum en maximum van de te leve ren hoeveelheid; van 15 000 en 25 000 zijn die gebracht op 23 000 en 35.009, zoodat art. 7 al. 1 nu luidt: „Ieder lid is verplicht een of meer aandeelen van vierhonderd gulden te ne men en voor elk aandeel dat hij bezit gedurende zijn lidmaatschap ieder seizoen minstens drie en twintig duizend en hoog stens vijf en dertig duizend kilogram beetwortelen netto te leveren, afkomstig van door hem met vanwege het beduur goedgeaeurd (of verschaft) zaad be bouwde gronden". o Examen hoefbeslag. Hel examen voor hoefbeslag zal gehou den worden te Middelburg in de stal houderij „De vijf ringen" van den heer S. J Sanders, Spanjaardstraat F 63. Hel vangt aan Maandag 23 Augustus des n.m. 2 uur en eindigt Dinsdag den 2 lsleu te 6 uur n.m Het aantal te examineeren personen bedraagt 26. (Z. L.). Verplichte najaarshengstenkeuringen Middelburg 6 Sept. 1 u. 30 n.m. Ooslburg 7 8 v m'. Kattendijke 8 10 v m. Hulst 9 8 v.m. Bergen op Zoom 10 9 30 v.m. Zierikzce 11 9 30 vm. (Z. L.). HANDEL EN NIJVERHEID. Boorzuur in garnalen De aandacht van belanghebbenden wordl in de Staatscourant er op geves tigd, dat, blijkens mededeeling van den consul-generaal te Londen, aldaar bij een onderzoek van monsters geconserveerde garnalen is gebleken, dat enkele daarvan een zeer hoog1 gehalte van boorzuur be vallen. In verband daarmede is het gfe- wenscht de hoeveelheid boorzuur in voor uitvoer naar Engeland bestemde garnalen zooveel mogelijk le beperken. VERSCHILLENDE BERICHTEN. er. ccnigen tijd later werd ook oog de overige 1000 pond gevonden, veraorgen in een boschje. De machinist wilde den trein nog eerst in beweging zetten, doen toen de wacht met 't geweer dreigde, stopte hij dadelijk. LOTISICO. De directie van „Lotisico" verzoekt' te melden, dat zij besloten heeft, in cas satie te gaan van het arrest van het Ge rechtshof le 's-Gravenhage, betreffende het uitbetalen van prijzen. De directie verzekert, dat de polishou ders. die huil polissen lot en met IS Aug. 1915 inleveren, nimmer in slechter con ditie kunnen komen. De gewone audiëntie van den Mi nister vau Marine zal op Vrijdag 20 Aug. a s. niet plaats hebbeu, en die van de Ministers van Justitie en van Binnenl. Zaken zullen Zaterdag 21 Augustus niet plaats hebben. De toestand van hel meisje dat Maandag in den Dierentuin door een beer een arm werd afgebeten, is bevredi gend- De Winterswijksche grenswacht heeft een goede vangst gedaan, rneldl de Zntph Ct. Zeven Duilsche spoorwegarbei ders, werkzaam aan de verharding van de lijn van Winterswijk naar de Duitsche grens, wilden op een leegen bazaltwagen 2500 pond meel vervoeren. Reeds hadden ze 1500 pond opgeladen, toen de wacht hen 't oog kreeg. Deze arresteerde vier van de zeven smokkelaars met drie fiet sen terwijl de overige drie aan den haal gingen De lading werd in beslag genomen door de schrijfster van „Elizabeth and her German Garden". x— Zij was alleen toen de brief kwam, die de lijding bracht Zij zat in het salon met een boek in de hand, waar zij niet in keek, ze voelde zich uiterst somber, onverschillig, te wanhopig om iets te wen- schen. om iets te geven, berustende in haar lot, d at jaren en dagen kon duren als deze, alleen door het leven gaande, nutteloos, steeds ouder wordende, en zichzelf wijs makende dat het haar niet schelen kon „Wat komt het er op aan, zoo lang ik een gemakkelijk bed heb en vuur als ik koud ben en eten wan- neeiti k honger heb'?" dacht zij. „Dat alles niet bezitlen, dat is de eenige ware ellende Al de rest is niets dan verbeel ding Welk recht heb ik om gelukkiger te zijn dan andere menschen-' Indien zij met zulke dingen tevreden zijn, kan ik hel ook zijn En wat verdient een nutte loos wezen zooals ik ben, dat zou ik wel eens willen weten Het was verfoeielijk ondankbaar van mij, al dien lijd ongeluk kig te zijn geweest." Zij stond op zonder bepaald doel en keek het raam uit in de zonnige straat, waar het stof opdwarrelde in den storm- achtigen Maartschen wind en de vrou- UIT GOES. De heer F. Ivakebeeke te Goes is met ingang van 20 Augustus as. be noemd tot eersten ambtenaar van het on der beheer van den Nederlandschen Tuinbouwraad le 's-Gravenhage te slich ten bureau voor de distributie van groen ten. UIT DEN HAAG. De minister van oorlog heeft verzocht met lijdelijke afwijking' van het gestelde in den kabinetsbrief van 11 Mei 1914, om 1 Oct. a s. aan het departement een op gave te verstrekken van officieren, die bij hel ontslaan van vacatures in den laatst hoogeren rang voor bevordering in aanmerking zouden komen, De vergadering van de nijverheids- commissie, waarop nogmaals het steen- kolenvraagsluk ter sprake zal komen, zal op Maandag 23 dezer onder leiding van den Minister van Landbouw gehouden worden. Het doel is, de kwestie van den vrijen steenkool-import tot een oplossing te brengen UIT AMSTERDAM. Een gezin, beslaande uit man, vrouw en kind, uit de Utrechtsche Dwarsstraat, is ten gevolge van het eten van makreel onwel geworden. Zij moesten naar het Wilhelminagastnuis worden vervoerd waar het noodige onderzoek werd in gesteld. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 1 uur 56. NederJand- scbe 5 pels. Staatsleening 102eeii zes tiende. Integralen 66»/4 Obligaties 77. Gert. 76s'i Russen 65, flauw. Kon Ned Petr. 519. Gec Holl. 152 Ned. Amerik. Stoomvaarlmij. 249Vz, nieuwe 246Vs Dcli-maatschappij -173. Amsterd. rubber 151 Steels 75. Amalgamated Tli/i, Denver 6i/4, Erie 28, Missouri 8Vs, Car Foundry 71i/i, willig, Hide Leather 3-It/s, Southern Rail 17i/i, Maxwell 62, Marine 03,6, Cerl. 62i/i, Sludebaker 124 k 137, zper willig. Prolongatie 2»/g. ONTROUW BEAMBTE? De brievenbesteller F. S. le L' l i-ccht verdacht van openen en gedeeltelijk zich toeeigenen van den inhoud van postpa- kclten, is voorloopig op vrije voeteu ge steld ter nadere beslissing' door den of ficier van justitie, die de zaak in handen heefL genomen. ENGÉLSCHE EN FlUNSCHE LECTUUR De bezwarende bepalingen, die be1- slonden voor de verzending van EngeL sche boeken en tijdschriften in verband met de voorwaarden; waaronder Nederi Overzeetrusl-Mij werkt, zijn door de regeering le Londen opgeheven O vel de Fransche boeken en tijdschriften, die meestal over Engeland naar ons land komen spreekt de Britsche regeering niet. Hel is echter te verwachten, dal daar voor dezelfde faciliteiten zullen worden yerleend, wen, die narcissen verkochten op den hoek van de straat, er nog verwaai der en kouder uitzagen, en rooder oogen had den dan anders. Dikwijls, in die oogen- blikken als haar gieheele lichaam tintelde van onstuimig verlangen wat uit te voeren, wat te maken van haar leven voor het le laat was, had zij die arme vrouwen benijd, omdat zij werkten. Nu had zij een vaag gevoel v*ui verbazing over haar dwaasheid. „Het is veel beter een gemak kelijk leventje le leiden", dacht zij, ter wijl zij terugkeerde naar het vuur even doelloos als zij naar het raam was geloo- pen, „en hel is pure onzin aanmerkin gen te maken op een leven dat een an dei- heel dragelijk zou vinden." Toen ging de deur open en werden de brieven binnengebracht die heerlijke brieven die de geheele wereld in eens een schitterend aanschijn verleenden zij lagen samen op een blaadje met reke ningen en heel gewone brieven en wer den binnengebracht door een onverschil ligen knecht, haar overhandigd alsof het waardelooze dingen waren de heerlijke brieven die haar leven veranderden Eerst begreep zij niet wat zij belee- kenden, zij tuurde op het lastige Duitsche schrift en las de lange volzinnen steeds weer over, totdal er plotseling iels scheen le grijpen in haar liart. Was dal mogelijk? Was dal de wezenlijke waarheid Oom Joachim, die zich zoo zeer verzet had legen haar verlangen naar onafhankelijk heid, gaf hij haar die nu met gulle han den, en zijn zegen daarbij'? Zij las de IN DE MIJNEN VAN Z.-WALES. LONDEN, 18 Aug. Naar men verwacht zal minister Runciman zijn beslissing in de steenkolenkwestie in Z -Wales over eenige dagen geven, wijl dan de over eenkomst tusschen mijneigenaars en mijn werkers waarschijnlijk zal zijn tot stand gekomen. Er is geen sprake meer van werkstaking. WAT BEVESTIGING BEHOEFT LONDEN, 18 Aug. De „Daily Express" verneemt uit Parijs, dat dc Duilschers Munster en het Fechl-dal ontruimen (De genoemde stad en liet dal liggen in de Vogezen). Het schijnt, dal typhus is uit gebroken onder de troepen le Gcbbweiler (eveneens in de Vogezen) en onder de bevolking va,n Colmar (Elzas), ENGKLSCHE LEENING IN AMERIKA LONDEN, 18 Aug Verschillende blay den melden, dat Engeland een leening van honderd miljoen p st. zal uitgeven in Amerika, vrij van inkomstenbelasting, ten einde ld en kritieken toestand op de wis selmarkt te verlichten. KOFNO DUITSCH. BERLIJN, (off 18 Aug. De vesLing Kofno alle forten en een ontelbare hoe veelheid materieel, waaronder veel meer dan 100 stukken geschut, is sedert he dennacht in Duilsch bezit. De forten werden ondanks den taaisten tegenstand stormenderhand genomen RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, (Off) 17 Aug In dc streek van Riga en Jacobsladt is de toe stand onveranderd Vijandelijke aanvallen mislukten Bij Dwinslc Dunaburg) du ren de hardnekkige gevechten voort en werden alle Duilsche aanvallen afgesla gen Bij Kofno neeinl de strijd eeu uiterst verbitterd karakter aan. In deu loop van den 15en en 16en spande de vijand -alle krachten in om de vestingen (blijkbaar is bedoeld verdedigingswerken) gelegen aan deu linker Njemen-oever stormen derhand te nemen na een voorbereiding met zware artillerie, w. o. kanonnen van 42 c.M. Maandagochtend veroverden de tegenstanders een klein fort en de tus- schenruimten tusschen eenige andere for ten en drongen zij daarin binnen. Dc- strijd duurt hier vóórt. (De ge beurtenissen hebben deze mededeelingen ingehaald. Naar men elders in dit num mer leest, is Kofno gevallen. Uit het bo venstaande blijkt, dat de Duitschers ook weer tegenover deze vesting de methode niet succes hebbeu toegepast, welke zij reeds legen Luik en elders met hetzelf de gevolg hebben uitgevoerd, nl. in een bepaalden sector van den fortengordel doordringen en zoo doende van het bin nenste der vesting bezit nemen, waarbij 'l onverschillig is, of nog eenige forten op den omtrek weerstand bieden. Red. M. Ct Aan den linkeroever van de boven Naref sloegen wij 15 Aug. een aantal verbitterde aanvallen in de richtiug van Bielosiok en Bjclsk af Wij blijven met succes het vijandelijk offensief Legen .Ie Nurzec en de Boeg terughouden De verliezen van den vijand zijn aanzienlijk. Aan de Boeg boven Janof hadden scher mutselingen plaats tusschen de dekkings troepen. Bij Wlodawa trachtte de vijand voel le krijgen op den rechter Boeg oever. Om Nowo Georgiefsk is een hevige arlillerie-bescliieting gaande, waarbij de vijand zijn zwaarste geschut gebruikt. IN WARSCHAU BERLIJN, 18 Aug. Uil Warschau ver neemt de „Voss. Ztg.", dat bij besluit van deu Duitschen gouverneur aldaar: de door de Russen achtergelaten Poolsche politieke gevangenen vrij gelaten werden. TEGEN DE SPOORLIJN NAAR PETROGRAD. LONDEN, 18 Aug. De „Morning Post" brieven nog eens over, heel zorgvuldig, en hield ze in haar bevende handen Ja, hel was waar. Zij begon le schreien, te snikken van liefde en teederheid, zij smolt weg in dankbaarheid en nederig heid, ze was met ontzag vervuld door hel gevoel hoe weinig zij dit verdiend had, verblind door de duizend liefelijke kleu ren, die het leven, in een oogwenk, had aangenomen Het waren twee brieven een van oom Joachim zelf, spoedig na zijn terug keer uil Engeland geschreven met een aanwijzing op het couvert, dat de brief na zijn dood aan Anna 1 gezonden moest worden. Oom Joachim was njjet de man om zijn gevoel anders te tOonen dan door degenen die hij liefhad, vriendelijk op den rug te kloppen, en de brief waarover Anna was heengebogen met zulk eeii tce- dere dankbaarheid en zulk een oVerdre- ven gevoel van nederigheid, wak niets dan koele vermelding van feilen Daar Anna, met een hardnekkigheid die hij volkomen afkeurde, weigerde le trouwen en bezield scheen le zijn met een stijf hoofdigheid die haar Duitsche voorvade ren s leeds had gekenmerkt en die er nog Uoor kou bij een man maar niet w scheljjk was voor een vrouw, wier roe ping het is zacht le wezen en toegevend (sanfl und nachgiebig) en overtuigd, uit heigeen hij gezien had gedurende zijn be zoek in Londen, dat zij met geen moge lijkheid ooit gelukkig kon zijn met haar broeder en schoonzuster, daarenboven in verneemt uil Petrograd: de verkorting van het Duitsche front heeft aanzienlijke Duitsche troepenmachten vrijgemaakt, die naar hel Njemen—Dwina-front worden gezonden, waar de opmarsch 'dar Duit schers) hoogst belangrijk dreigt te wor den. De Duitschers stellen zich misschien de bereiking van Petrograd ten doel, maar de Russische militaire overheidspersonen zeggen, dat er uaar schatting een jaar voor die expeditie noodig zou zijn, tenzij de Duitschers de volkomen beheersching over de Oostzee verkrijgen. IN DE ZWARTE ZEE. PETROGRAD (Off.) 17 Aug. Een van onze onderzeeërs heeft in de Zwarte Zee in de streek van de kolenmijnen eeu met steenkool geladen, stoomschip in den grond geboord. IN MESOPOTAMIÈ. PETROGRAD, 18 Aug. Van hel front in Mesopotamië Een Russische omsingelingskolonne is er in geslaagd <le Chianomkpas le verove ren, welke pas de voornaamste verbin dingsweg voor de Turken was aan den Euphraal. De Turken trachtten de pas te herove ren, maar werden mei zware verliezen De Russen versterkten zich in den Cha- riandagh, en vervolgden de Turken, die langs den Iiuphraat terug trokken. Den 12den Augustus bereikten wij de streek van Meliazgheot, waardoor de po sitie van onzen linkervleugel versterkt is. De behaalde buit is nog niet te over zien. Kanonnen, mitrailleurs, geweren, munitie en andere voorraden, vielen in onze handen Eenige regiments-komman* danleu, officieren en duizenden soldaten werden gevangen genomen IN KAUKASIÊ. PETROGRAD, 18 Aug. Van het Kaukasische front: I11 het kustgebied kanon- en ge we e 1?- vuur. In de richting van Olty legde een ver kenningspatrouille een hinderlaag en maakte een aantal gevangenen. Ten Zuiden van Karaderbenl hebben wij Senxgman.en Andulk veroverd in de streek Wan. IN GRIEKENLAND. LONDEN, 18 Aug. Uit Athene wordt gemeld dat het onderhoud van den ko ning en Venizelos geen onaangenamen indruk maakte, zooals bij de vorige audiën tie werd gemeld Naar men verneemt waren beiden het in hoofdzaak eens. VERGADERINGEN, CONCERTEN ENZ. MIDDELBURG. Woensdag 25 Aug. Concert Tuin Noord-Bolwerk. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN 'T VORIG NUIM3IER. DE MUNITIE-UITVOER. I11 haar antwoord op de nota van Oos- tenrijk-Hongarije zegt de regeering der Vereenigde Stalen van Noord-Amerika o m„ dal Duitschlaiid en Oostenrijk tijdens den Zuid-Afrikaanschen oorlog munitie aan Engeland hebben geleverd. Toen heelt Duilschland, niettegensaande een der oorlogvoerenden van den overzee- schen handel was afgesloten, aan Enge land den anderen oorlogvoerende, hon derdduizenden KG. ontplofbare stoffen, kruit, kogels en wapens verkocht, terwijl Oostenrijk eveneens, hoewel in geringer hoeveelheid, dergelijk oorlogstuig aan denzelfden kooper heeft geleverd De nota gaat vergezeld van een staat, waarop de verkoopen van Duilschland en Oostenrijk aan Engeland gedurende .den Zuid-Afrikaanschen oorlog zijn aangege ven. De nota geeft te kennen, dat indien Duitscliland en Oostenrijk hadden gewei gerd wapens enz. te verkoopen aan En- aanmierking nemende dal het beneden de waardigheid was van zijn zusters dochter, een jong meisje van goede familie, zich jsleeds te rollen in de veeren, waarmee ide geheel uit de burgerklasse geboren Dobbs het anders gebrekkige nest van Peter liad (voorzien, had hij besloten haai- on afhankelijk van hen le malcen, hoe tal rijk zijn eigen zoons ook waren en hoe boos zij zonder twijfel zouden zijn, dom na zijn dood aan haar alleen te verma ken de eenige bezitting die hij kon nala ten aan wie hij wilde, een Idein land goed bij Slraalsond, waar hij zijn laatste levensjaren hoopte door te brengen. Het landgoed verkeerde in een bloeienden toestand, het was gemakkelijk le besturen en bracht een jaarlijksche rente op van veertig duizend mark, met een ervaren inspecteur, dien hij haar aanraadde te houden. Hij dacht dat zijn lieve Anna daar zou (gaan wonen jen het onderhouden in den uilnemenden, tegenwoordigen toe stand en later trouwen met een goeden Duitschen edelman, die nog zeer talrijk zijn in Duitschland Zoodoende zou hij lerugkeeren naar het land van haar voorvaderen. Het landgoed was niet zóó ver van Slraalsond verwijderd, dat het haar onmogelijk zou wezen daar naar toe te rijden wanneer zij maar wenschte. om aan haar vrouwelijke begeerten te voldoen om zich op te sieren (sich put- zen). (Wordt vervolgd). geland, „omdat zulk een verkoop feitelijk inbreuk zou maliën op den geest van de neutraliteit", de Oostenrijksch-Hongaar- sclie regeer in g thans met meer recht van spreken en krachtiger haar tegenwoordi ge stelling zou kunnen handhaven De Duitschgezinde „New-York Ameri can meldt, <lat het aantal Amerikaansche firma's toeneemt, welke om den oorlog niet te verlengen, bestellingen van oor logstuig voor de geallieerden weigeren. VERBOD VEEUITVOER. Met ingang van 18 Aug. is verboden he*, vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens binnen een kring in de gemeenten Middel burg, St Laurens en G r ij ps ker ke begrensd door- de Domburgsche Watergang van af de Griffioen tot Poppendommeden straat weg van Poppendamme door Grijpskerke tot aan de Veersche Watergang; de Veer- sche Watergang Lot aan den Noordweg; den Noordweg l ot aan Middelburg. Singel, en dezentot aan de Griffioen. Met ingang van denzelfden datum is een dergelijk verbod uitgevaardigd voor de gemeente Serooskerke (W.) bin nen een kring begrensd door: den straatweg van Vrouwepolder tot aan de Korenbloem; den landweg door den Boonepolder vanaf de Korenbloem tot t huis Termeede grens der gemeente Oostkapelle tot aan den Wesldijk, en den Westdijk tot aan het punt van uitgang. UIT DEN HAAG. De Minisler van Ooi-log verlaat voor eenige dagen de residentie tot het bezoe ken van eenige plaatsen in Zeeland jen N. Brabant. Geslaagd voor Hoog-Duitsch 1. o. mej. A. J. Pouwer, Middelburg. KATOEN CONTRABANDE. WASHINGTON, 17 Aug. Engeland, Frankrijk, Rusland, Italië en België zijn overeengekomen katoen lol contrabande te verklaren. De houding van Japan is nog niet bepaald. BE OORLOG. De toestand. I11 Frankrijk voornamelijk geschutvuur: Naar de Fransche staf meldt, hebben hun batterijen den vijand gevoelige ver liezen toegebracht en in de streek vau Quennevières zijn kanonnen lot zwijgen gebracht. Elders werden Duitsche veld- versierkingen zwaar beschadigd Berlijn bericht, dat in het Ooslen van de Argonne een Fransche loopgraaf geno men werd. Naar men weet, voert de Duitsche kroonprins daar het bevel Hij is de meest actieve van 3e Duitscne legerainvoerders. Parijs zegt, dat de te genstanders in het genoemde gebied uil hun loopgraven zijn gekomen om tot den aanval over te gaan, maar dat het Fransche -vuur hen binnen hun linies- hoeft teruggedreven. Bij Bapaume, in N W. Frankrijk, viel den Duitschers een Engelsch vliegtuig in handen. Van het Oostelijk oorlogslooncel wei nig nieuws. We mogen daarvoor wel naar „Telegrammen" verwijzen. De voor-» nnaraste Krachtsinspanning geldt de Russi sche vesting Brest Litofski. Daar rukken de centralen in concentrische marsehen op aan. Reeds slaan de Oostenrijkers' op 20 K M. ten Z.W. daarvan. Maar ook in Koerland vorderden de Duitschers,. evenals legen Nowo Georgiefsk. IIcl Petrograder Telegraafagentschap acht niettemin den toestand van het Duit sche leger netelig, Belangrijker dan dit alles is evenwel de verovering van Kofno, die ons zoo even wordt geseind. O, we weten wel. tot de verbeelding van de meeste menschcti spreekl zoo'11 wapenfeit nauwelijks De naam is ons niet vertrouwd De stad. onderscheidt zich in vredestijd in geen enkel opzicht Men heeft moeite, den naam op de kaart te ontdekken enz Alles goed en wel, maar we zouden onzen le zers toch willen verzoeken: getroost u de kleine moeite en ga de ligging van dc vesting aan de Njemen eens na in ver band met de Boeg-linie, waarop de Rus sen dachten terug te trekken, om van daar met verdubbelde kracht den vijand op het lijf te vallen De mogelijkheid van een dergelijke operatie is nu zeer gering geworden, zoo niet: geheel te niet gedaan. Met de ver- ovex-ing van Kofno, welke vesting zotf een .hoeksteen van die opname-stelling moest uilmaken, wordt deze loch van het N. uit in den rug bedreigd, terwijl de Oosteni-ijkers Oostelijk van de Boeg oij Wlodawa een dergelijke beweging be proeven. Bovendien Icon Kofno als de sleutel tot Wilna worden beschouwd En Wilna ontleent zijn beteckenis aan het féit, dat, geraakt dit in Duitsche honden, de spoorwegverbinding met de hoofdstad voor de Russen afgesneden wordt Het eerste oor log «transportschip Tol nu toe wai-en de transportschepen, die troepen vervoerden naar de verschil lende oorlogstooneelen, voor de ver schrikking van een uit een duikboot ge scholen lorpedo bewaard gebleven Wel iswaar hebben eenige legerbericlïteii ver meld, dal een vijandelijk oorlogstransporl- schip dat lot was wedervaren, maar dan-

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2