mgezontien Mededeelingen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. HET EERSTE NED. TURBINESCHIP. De minister van. marine zal Zaterdag middag den proeftocht medemaken met het stoomschip Turbinia, in aanbouw bij de Rotierdainsche Droogdok Maatschap pij, welk schip de eerste turbines voert, welke hier te lande voor zeeschepen worden gebouwd. I)e minister zal vergezeld zijn van den inspecteur van den marine-stoomvaartt- dienst, J H. Gijzen. HAVENUITBREIDING TE ROTTER DAM. Een sterk bewijs van hoop op en ver houwen in de toekomst gaf gisteren de gemeenteraad van Rotterdam idoor met 30 tegen 9 stemmen het voorstel aangaande het havenplan onder Pernis aan te ne men. Dit voorstel omval: le. den aanleg :van twee groole havenbassins- de Mer- wede-haven tusschen de Waalhaven en Pernis en de Westerhaven, bewesten de kom van Pernisvoorts van eenige klei nere havens, benevens een kanaal tot ver binding buitendijks van de havens, 2e als gevolg van dezen aanleg hen te machtigen de vereischte stappen te doen tot ver krijging van de noodige "onteigening en voqr de vereeniging met Pernis, zoomede voor de grenswijziging aan de zijde van de gemeenten Rhoon, Poortugaal en Hoogvliet De onteigening beslaat een op pervlakte van ongeveer 15000 H.A, èn omvat o.m. mede het geheel van de smal le strook van de Maatschappij Rotterdam- West, die een particuliere haven wilde stichten. Zographos is om gezondheidsrede nen als minister van buitenlandsclie za ken in Griekenland afgetreden. Toen den 6den Maart jl, Wenizelos met zijn ministers aftrad, daar de koning evenmin als de meerderheid des volks zijn oorlogszuchtige politiek goedkeurde, trad Zographos in de genoemde waardig heid in het kabinet, dat door Goenaris gevormd werd. Een nieuweling, was hij niet. Reeds had Zographos de builenlandsche aangelegen heden van het Grieksche rijk geleid, En daarna had hij zich aan het hoofd gesteld van de beweging, "die Noord-Epirus bij Griekenland wenschte ingelijfd te zien in plaats van, naar de groote mogendheden verlangden, bij Albanië In (lien tijd werd hij dikwijls tegen over Wenizelos gesteld Men zag in den eerste voor later een geschikt opvolger van den tweede Wenizelos de "Voorzich tige, offieieele staatsman, Zographos de belichaming van Groot-Griekenland. KERKNIEUWS. Te Oud Vos se meer bestond voorheen een vlaskooi en vrij aanzien lijke hoeveelheden werden er in der lijd verwerkt, laler heeft de eigenaar de kooi gesloten Nu zal, naar men ons mededeeld, dit jaar de opbrengst van een 40 gemeten vlas in deze gemeente worden gerepeld. De bewerking van het vLas zelf zal dus niet plaats hebben Te Stave nisse zijn tengevolge van de besmettelijke vlekziekte onder de varkens tlian-Sreeds 52 dieren gestorven. Mond- en Klauwzeer. In antwoord op vragen van hel Twee de Kamerlid van de Velde heeft de Mi nister van Landbouw meegedeeld dat er voor bestrijding van mond- en klauw zeer in Zuid Holland aan assignation is toegestaan tot een bedrag van f 2.775 094. Dat bedrag is niet gedekt door het hém verleende crediet Hij zal daar toe een nieuw voorstel doeli"' Hij meent evenwel op grond van de adviezen van de ambtenaren van den veeartsenijkundigen dienst en van den door hem ingewonnen raad van land bouwers en vertegenwoordigers van Landbouworganisaties, nu de ziekte zich in hoofdzaak tot enkele gemeenten van Zuid-Holland beperkt en het niet verant woord zoude zijn den geheelen Neder- landschen veestapel aan besmetting door het mond- en klauwzeer bloot te stellen, met de afmaking' te moeten doorgaan BUITENLAND. DE OORLOG. De toestand. Meer en meer komt er lijn in het - De lieer A Verhagen, voorgangj Duilreh-Oostemjksclui oftensiet in hel i de gereformeerde gemeente le Me- «penal|e yaa he, reusachüg h.ont bij de gereformeerde gemeente 1 iskerke (Chr ger. kerk), is tol evangeliebediening in Zeeland toegela ten en staal op het tweetal voor predi kant bij dezelfde gemeente. Mei liem slaat op de voordracht de heer Kok, uit Jerseke, schieten de bondgenoolen niet overal even hard op. In eenige sectoren is hun aanval tol staan gebracht. In andere zijn afdeelingen teruggeworpen. Wat baat hel den Russen? Men moet de zaken groot zien. Op het Ned Her v Kerk «ogenblik beleven we het, stellig mateloos smartelijk, voorrecht, maar dart toch, lou- Beroepcn te Lage-Zwaluwe II. P. Fort- ,^er u;t strategisch oogpunt beschouwd, gens, Nieuwpoort a. d. Lek; te Oostburg jle^ voorrecht, uit de verle, maar stap W. van Roggen, Oostzaan; te Eexl W. voor S[ap getuigen le zijn èn le blijven Stratingh, cand Groningen; te Winscho- bestaan er in Rusland zelf verscheiden Werte", dat de geestelijke atmosfeer er ten J van Dorp, Veendam. Aangenomen naar Wieringerwaard H. J. Barnouw, Leiden. Bedankt voor Kerkwijk en Bruchem P. Zandt, IJselmuiden; voor Schoonre- woerd, B. v. d. Wal, Hoeveltaken. Geref. Kerk. "Beroepen te Oostem Scheepsina, Roo- deschool; te Schoonrewoerd M. A. van Perais, Heerjansdamle Nieuw-Lekker- land L H. .Duin, Zweeloote Beek bergen J. L. Jaspers, Moordrecht; te Maasdijk G. M. van Rennes, Dussen; te 5/r ijhoe ven- Cape lie H. N. Basoslci, Moer dijk. Bedankt voor War ff um D. 'Steenhuis, IJselmonde. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor 'Almelo J. A. Riedel, candL 's Gravenhage. ONDERWIJS. an de geweldigste militaire operatie,, ooil tevoren uitgevoerd. Do vijanden van de middenrijken noemen cijfers ten aan zien van de strijdkrachten, in die streken daardoor samengetrokken. Natuurlijk zijn het gissingen, steunend op meer of min der betrouwbare berekeningen Steunpun ten daarvoor heeft men weinig. Het na gaan van de regimenten enz., waartoe ge vangenen bchooren kan daarbij dienst doen Maar uit den aard der zaak zijn de vervolgden niet dikwijls in de gelegenheid deze waarnemingen ten opzichte van de him dicht op de hielen zittende legen- standers te doen. We zullen dus die opgaven niet weer geven. Waarschijnlijk zijn zo bovendien geflatteerd Ze strekken immers tot troost. Men wil daarmee betoogen, dat de Russen voor een overmacht moesten wij ken of wegens gebrek aan artillerie of munitie. We betwisten dit niet, al moet het eerste argument verbazen, daar uien zich juist altijd aan de zijde der gealli eerden vleide met het besef der onuit puttelijkheid van liet Russisch mannen- materiaal. Nu is het blijkbaar een feit, Bij bet gister aan de ,,T>e Ruyter-dat de bevelhebbers daar uiterst verkwis- school" te VI i s1 s i n g' e n gehouden exa men zijn bevorderd van de voorberei dingsklasse naar de 3e stuurlieden af- deeling de navolgende leerlingen B Dommisse, J. P. van den Dop, H. Harent, G. A. Ketting', A Kolcké, F. J. F Maes K F. W. Minderhout, M- Plagge, A. Romijn ,1H. van Sprang en P. J. II. van Tol. (VI. Ct.) wapenfabrieken, waarvan de Poetilof bij Petrograd wel de meest bekende is, maar deze zijn of waren afhankelijk van de technische kennis in gelijksoortige werk plaatsen in West-Europa aan de fabricage Desleed. Overigens kent men het onbe trouwbaar gehalte van Russische arbei ders. wat volharding, ijver en plichtsbe trachting aangaat. Het onverwachte is een feit geworden: de Russen hebben Westelijk van War schau de laatste duurzame verdedigings linie Blonie-Grojek prijsgegeven. Dien tengevolge zijn de Duitschers tol onder de forten van Warschau opgerukt De veldverslerkingen, die naar we onderstel den de soldaten van grootvorst Nicolaas Nicolajewitsj achter de genoemde linie zouden hebben aangelegd, hebben dus of niet aau hun doel beantwoord, of wel: de Russen hadden de vervaardiging daarvan onnoodig geacht. Volgens het gisteren afgekondigde Duit- sche legerberickl is bovendien Iwangorod Zuidelijk van Warschau aan de Weichsel len w.ei aan den zelfden Oostoever .gele gen, nauw ingesloten Dit moet men niel opvatten, alsof dat hoogst belangrijke- Russische bruggehoofd reeds omsingeld zou zijn. Die „insluiting" ziet voornamelijk op hel W en Z.W. Het Duilsche hoofd kwartier erkende zelf, hoe Oostenrijk- sche troepen nog ten N W van Iwangorod aan den Westelijken Weichseloever stre den Doch ten Z. van Iwangorod is de tegenstand der Russen aan dien oever reeds gebroken Daar staken zij den stroom over, gedeeltelijk reeds onder1 het vuur der Duitsche artillerie. Nowo Alexandria, in het Oostenrijksche lener- bericht genoemd, ligt ten Z. van Iwan gorod en aan denzelfden (rechter"! oever. Tusschen Weichsel en Boeg vorderen de bondgenooten minder Daar schijnen de Russen hun hoofdmacht te hebben ingezet En dal is-begrijpelijk Het terrein biedt daar geen natuurlijke hindernissen voor den opdringenden vijand, die op andere doelen van het front de Weichsel, Naref enz. vóór zich vindt Lublin is' dan oolc nog steeds Russisch. Een aanval van Iwangorod en Warschau in den rug der Russen is dus voorloopig even on mogelijk als een rechlstreeksche bewe ging tegen de Russische vesting Brest' Litofslci. De opmarsch. der Duitschers in Koer land staat betrekkelijk met de genoemde bewegingen niet in verband. De bezetting van Riga is daar blijkbaar het eerste doel. Gewapende koopvaarders Verschillenden Engelschen ministers zijn in den loop van den oorlog dooi de pers reeds duchtig de ooren gewas- sclien Achteree.nvolgens kwamen haast alle aan de beurt. En die afstraffing ge beurde niet door onbeduidende bladen. De groote, de, men kan zeggen opper machtige en gevreesde Nortlicliffe-pers, gaf dienaangaande den loon aan Onlangs moest Runciman, de beheerder van het handelsdepartemenl, het weer ontgelden Hom werden de bekwaamhe den, noodig in de tegenwoordige, ver bazend moeilijke omstandigheden, ontzegd. Dat was naar aanleiding van de mijnwer kersstaking in Zuid-Wales; de eer van welker beëindiging aan Lloyd George toekomt Een tijd geleden reeds heeft de Lon- densche „Globe" de gedachte der bewa pende handelsschepen, zooals die door de Engelschen wordt toegepast, als vol slagen foutief gekenschetst. En wel om dat de Britsche admiraliteit daarbij vergat met het volkerenrecht rekening te hou den. Koopvaardij'vaartuigen met een ka non op den achtersleven, zooals dat in die gevallen gebruikelijk is, moeten loeit, als ze in onzijdige havens binnenloopen, daar geïnterneerd worden, konden ze niet binnen den bepaalden termijn weg komen Ze worden dan immers als oor logsschepen beschouwd En bovendien ontbrak het den gewa pende» handelsschepen aau munitie. Het kanon diende dus tot niets Men weet voorts, hoe de Amerikaan- sche liaven-overheid maatregelen ueenit legen hel bezoek van Engelsche ge wapende koopvaardijvaartuigen. De regeering der Vereenigde Staten heeft echter zekere bepalingen uitgevaar digd, welke aan koopvaardijschepen die ter verdediging bewapend zijn, veroor loofde op Amerikaansche havens le va ren In Oost-Pruisen. Wij hebben ons van 't begin der vijan- delijldieden af tot taak gesteld, van de meer of minder door 'wordt aangetast Een Xederlandsch opvoedkundige heeft dit bij het uitbreken van den Oorlog en daarmee bij de intrede van geheel de beschaafde wereld in een nieuw tijdperk- zeer juist met „vernauwing van het be wustzijn" gekenschetst. Dit niassa-ver- schijnsel gaat naar van zelf spreekt met verslappiug der toerekenbaarheid ge paard Doch het eene volk is in mindere male aan de uitwerking daarvan onderhevig dau het andere. De mate van dien in vloed en dus van de vertroebeling ten aanzien van het algemeen bewustzijn wordt bepaald door het peil der volks ontwikkeling, door den graad van zede lijke en verstandelijke lucht, aan dat volk eigen. Op grond van boven weergegeven op vatting hebben we "ons veroorloofd ge deelten uit de particuliere corresponden tie te schrappen, waarin de tocht van dagbladschrijvers naar en door Oosl-Pruif- sen werd beschreven En wel die zin sneden, waarin van door de Russische soldaten daar aangerichte plunderingen tenz een ongetwijfeld waarheidsgetrouwe schildering werd opgehangen. Uit een nieuwen brief, ons als behoo- rend tot dezelfde reeks geworden, geven we liet volgende weer „Bij het slalïon Eydtkuhnen bezichti gen wij een der groote ontluizingsinrich- lingen, ook wel gezondheids-instituut ger naamd Elk dezer inrichtingen die aan (le Oogstgrens gebouwd zijn om hel versprei den van ziekten, vooral van vlektyphus tegen le gaan, kost ongeveer een milli- oen mark Elk soldaat en officier die per trein over de grens komt, moet deze inrichting door, waar in de tijdsruimte van acht uren niet minder dan 4000 man met al hun hebben en houden ontsmet kunnen worden De uniformstukken en het ondergoed der menschen worden eenige uren met heeten waterdamp be handeld, hun haar en baard met scheer messen, zij zelve met stortbaden en af- zeepingen De eerste dezer inrichtingen die men aan het "Westelijk front niet kent. werd in het Zuiden, in Sosnowice, gebouwd Alleen de plankieren, die het complex Vraag: waarom wil het Engelsche prijs- gerecht varkensreuzel tot onvoorwaarde lijke contrabande verklaard zien? Antwoord Omdat de Duitschers do kunst verslaan, mot spek- te schieten. De oplossing van het bovenstaande heeft men in ons gisteren verschenen nummer kunnen lezen. Uit varkensreuzel wordt in Duilschland glycerine bereid en deze laatste stof wordt op haar beurt gebruikt bij de vervaardiging van ontplof bare stoffen. Dps De correspondent van het „Bert. Tageblatl" te Jena meldt, dat op voorstel van 't Oosleurijksch-Hongaarsche minis terie van oorlog een herstellingsoord voor houden, in militairen dienst, zal worden opgericht. Voor verpleging komen in aan merking zielce en gewonde honden in militairen en sanitairen dienst. Tot dit plan is »'t initiatief genomen door den ..Deutsche Verein für Snnilats- hunde" le Oldenburg. De Oostenrijksche vereeniging van dien naam, heeft reeds de beschikking gekregen over een ter rein om er liet honden-sanatorium t<x bouwen. Behalve door rijkssubsidie iioopt de vereeniging ook op financieeleu steun van particulieren. Aan den weg tusschen Tigris en Bagdad hebben de Engelschen de Tur ken een eind teruggedreven Londen ontkent, dat hun troepen in Irak, in hetzelfde gebied, nederlagen heb ben geleden De nota van de yer. Staten aan Duilschland is afgezonden en zal morgen zoowel te Washington als le Berlijn wor den .O penbaar gemaakt. Gisteren namen we een Reuter-le In gram uit Washington op, waarin de in houd voorloopig werd meegedeeld Meji doet verstandig, de offieieele bekendma kingen dienaangaande af te wachten, Reu- ter-telegrammen als het genoemde zijn dikwijls partijdig en daardoor eenzijdig. Telegrammen. DOSTFNRIJKSCH LEGERRERICHT WFENEN, 22 Juli Off Ten 'Westen van,de Weichsel hebben de verbondenen gisteren opnieuw groole Voordcelen Le vari gebouwen verbinden, veroorzaaktenIiaald De Vijandelijke hoofdstelling, die kosten ter hoogte van 20.000 Mark. ten Westen en len Zuiden van Iwango- Doch de millioenen aan geld en de ar-red op de linie Kozienice—Jamowiec is beidskrachten der menschen, die het op- ^angölegd en als een vesting is door Duit- richten van dezen schuttenden muur te- 1 sehe troepen bestormd, waarop de Rus gen epidemieën kosten, spelen geen rol sisclie troepen naar Iwangorod en op den voor Duitschland's onuitputtelijkheid [rechteroever van de Weichsel zijn te- Aan de verdere meedeelïngen "van ruggetrokken Hun terugtocht over de onze correspondente onlleenen we nog, brug van Nowo Alexandria moest reeds dat de bevolking van Rusland, voor zoo onder liet vuur Her Duitsche artillerie ver dit in het N O aan Oost-Pruisen geschieden De Oostenrijksch-Hongaarsche grenst, r ustig en jegens de Duitsche troe- troepen naderen al vechtend van het pen vriendelijk gezind is i Westen, de Duitschers van het Zuiden de Op den autotocht zagen de jounalistcn forten van Iwangorod Tal van plaatsen in dat gebied zoo ver bet oog reikt door ten Westen van de Weichsel zijn, "door de Dilitsche troepen bebouwde akkers j de vluchtende Russen in brand gestoken Oolc werd een Russisch gevangenen-1 Ten Oosten van de Weichsel duren de kamp bezocht Zij zongen bij het avond- gevechten met onverminderde hevigheid gebed Daarbij J>leek, dat de mannen wel I voort De vijand biedt buitengewoon taai- tend mee zijn omgegaan, maar dit alleen kan de scharen niet dermate hebben ge dund, daar bovendien natuurlijk sinds het uitbarsten van den krijg het leger jjwederzijdsche beschuldigingen omtrent in van den tsaar voortdurend is uitgebreid den oorlog bedreven wreedheden niet dan AFgeseheiden van de werkelijk enorme aantallen, door de Duitschers gemaakte Russische krijgsgevangenen, moet men tot de slotsom komen, dat het legerbestuur eenvoudig niet meer mannetjes lean op- De heer G. van de Kreke le W o l- j roepen, omdat de noodige instnic- f a a r t s d ij k is* le Breda geslaagd voor de hoofd,acte. Voor het diploma 5-jarige cursus der R H. B S. in Noord-Brabant slaags- de de heer F M. Boot uit Rilland B a l h leerling der R. H. B. S. le Bergen op Zoom. De Sl. Ct. bevat een kon- besluit van 19 Juli j.l. (Staatsblad 335) tot rege ling van de opleiding van Indische jon-1 gebeden tol onderwijzer aan gemeen teers voor hen ontbreken. Telkens weer blijkt er een wanverhouding te bestaan bij de Russische gevangenen tusschen het aantal officieren en dat der manschappen Het komt voor. dat een geheel Russisch in uilersLe noodzakelijkheid gewag te ma ken Daar wij dezen regel uit den aard der zaak ioip de verschillende partijen loepassen, blijft de onpartijdigheid be waard Met het geven van gruwelverha len zonder den waarborg van echtheid, mogen wij den smaak van onze lezers! niet bederven Natuurlijk is daarmee niet gezegd, dat alle klachten, dienaangaande in den Loop van den tegenwoordigen oor log geuit, leugenachtig of zelfs maar bataljon door één officier wordt aange- joverdreven waren. Ook zou het dwaas- voerd. De recruten kunnen dus vermoe-1 beid zijn. de oorlogvoerende naties of delijk niel behoorlijk worden geêuca hun overheden van opzettelijke mislei- is gebracht, dreerd Dat een zoo schromelijke leemteding aangaande de strijdwijze of het ze- p haar invloed op de verrichtingen van do (delijk gehalte hunner^tegenstanders fe Russische legers doet gelden, behoeft beschuldigen. De krijg In 't algemeen he geen betoog. Werkt nu eenmaal in de landen, welke Dal deze eveneens met onvoldoendedaarin rechtstreeks betrokken worden. muzikaal zijn KORTE OORLOGSBERICHTEN. In hel Lagerhuis te Londen heeft Maenamara, de financïeele secretaris der admiraliteit, in antwoord op een vraag meegcdeëld, dat tot den 20en dezer 95 onzijdige schepen door Duitsche oorlogs schepen of door mijnen zijn vernietigd. Een tc Kingston aan de Theems 'bij Londen) gehouden bijeenkomst, belegd door een weinig belangrijke vereeniging voor den vrede, werd met geweld uiteen gejaagd. Alle vredesmannen waren binnen den tijd van acht minuten de straat opge- jaagd Hierop namen soldalen de leiding dei- vergadering in handen, die vaderlandsche liederen aanhieven Daarop begaf de me nigte zich naar het spoorwegstation en bestormde de wachtkamer, waar de vre desmannen een toevlucht hadden gezocht. Dezen werden het perron opgejaagd; slechts met moeite gelukte het hun den (rein in te komen. Aan elk station op den weg naar Londen werd hun overlast aangedaan. Reuter's particuliere correspondent te Londen vermeldt dit als een heldendaad De bedoeling daarvan is duidelijk Het bericht dient als tegenwicht. Den tweeden Juli torpedeerde oen Engelsche duikboot in de Oostzee een Duitsch slagschip. Aanvankelijk werd dit var de zijde der geallieerden als een oor logsbodem van het ..Deutschland"-type. aangeduid. De Duitsche overheid deed hel nieuws tegenspreken, maar op zoo flauwe wijze, dat die logenstraffing on- willekeurig slechts op de bijzaken van het bericht, niet op de kern toepasselijk werd verklaard. Het is b.v. mogelijk, dat hel getroffen schip, ofschoon getorpe deerd niet gezonken is In het Britsche Lager Huis is nu offiei cel meegedeeld, dat hel bewuste Duitselc schip (1e „Pommern" en de kommandant van den onderzeeër, die het genoemd» feit heeft bedreven. Max Horton is Hiertegenover blijft WolfFs agentschap tc Berlijn loochenen, dat er een Dailscó^ oorlogsbodem in de Oostzee tot zinken en tegenstand Bij Chodel en Borzechow hebben deelen van het leger van aarts hertog Jozef Ferdinand na harden strijd de Russen uit verscheidene stellingen ge worpen De verliezen der Russen zijn groot Het gisteren gemelde aantal gevan genen, door hel leger van don aartshertog gemaakt, is tot 8000 gestegen, de buit tot 15 machinegeweren en J4 munitiewa gens. BEKENDMAKINGEN lelijke en bijzondere kweekscholen in voorziening inzake schietvoorraad enz, een zoo grondige wijziging der mnatsta- Nederland. sukkelen is minder vreemd. Weliswaar ven, een dergelijke „Umwertung aller woordspeling. Achteraf blijkt dal de Britsche admi raliteit over dc torpedeering van dp ..Pommern" geen officieel bericht had ontvangen. - Het „N v. (1 D." heeft een geeslij GOEDKOOP VARKENSVLEESCH De burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Directeur van het Rijks Centraal Bureau voor den afzet van varkens en 'arkensvleesch hem heeft l>ericht, dat de volgende week (26 - 31 Juli) en misschien ook de daaropvolgende, door tusschenkomst van het Bureau, geene var kens kunnen geleverd worden Vanaf Maandag '26 dezer zal dus, tot nader bericht, geen varketisvlcesch tegen verminderden prijs bij de slagers be schikbaar zijn. Middelburg, 23 Juli 1915, De Burgemeester voornoemd, P DUMON TAK. Meel- en B ro o dpr ij s. Door zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is besloten: den prijs van tarwebloem (ge build inlandsch uitsluitend één soort) te stellen op f 20.75 per 100 K.G.; 2o den prijs van tarwemeel 'onge il uild) te stellen op f 17.50 per 100 KG 3o. dat de onder lo en 2o. vastge stelde .prijzen zijn netto contant, af fabriek, molen of magazijn voor bakkers en dergelijke verbruikers en dat aan tussehenpersonen op verzoek een reduc tie moet worden toegekend, als is aan gegeven in mijn circulaire van 23 Maart jl nr. 12001/6; 4o. den maximum-prijs voor brood vast te stellen per K G contant, afge haald aan bakkerij of winkel, voor ge build tarwe waterbrood 24 cents; ge build tarwe waterbrood, gebakken onder rabinaal toezicht, 25 cent: de prijzen van andere soorten gebuild tarwebrood naar evenredigheid, ongebuild tarwe brood hvuinhrood) op 201/a cent. Middelburg, den 23 Juli 1915 De Burgemeester van Middelburg, P DUMON TAK.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3