IAAT8TB BEB1EHTE*. Nagekomen Berichten. BUITENLAND, het verslag vau de maatschappij tol ex ploitatie van Staatsspoorwegen over 1914. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen Aangeboden wordt het verslag over den toestand der Provincie over 1914. Meedeelingen worden gedaan namens Ged. Staten omtrent den post voorkok- mende onder h oofdstuk *1X der uitgaven in de Proviuciale begrootingen voor 1914 en 1015 ter bestrijding van behoeften, welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen der begrooling. omtrent onderhandsche aanbestedingen, omtrent de samenstelling der afdeelingen van hun college; omtrent de presentielijst der ver gaderingen van hun college; omtrent de staten van de Provinciale ambtenaren en bedienden en van de Provinciale eigen dommen en bezittingen on vain die wél ke verhuurd en verpacht zijn. Verder een bericht van den minister van staat, minister van binnenlandsche zaken betreffende een rijksbijdrage voor een plan van watervoorziening op het eiland Walcheren, waarvan de inhoud reeds door óns in het raadsverslag van Vlissingen is gepubliceerd (Men zie ook onder „Slad en Provincie" Ten slotte tot het stellen van regelen voor subsidie aan vakscholen, hetwelk ook reeds is gepubliceerd. Al deze me- dedeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde was de benoeming van liet lid der stalen bedoeld bij art 89 der Provinciale wet, (buitengewoon lid der Ged. Staten). Tot leden van het stembureau werden benoemd do heeren "Fruijtier, Dekker, Melis, van der Weijde. Uitgebracht werden op den heer mr A. A de Veer 21 en op den heer W. Ka- kebeeke (aftr.) 19 stemmen, zoodat de heer de Veer gekozen is. Aangenomen werden de voorstellen tot aanhouding van het verzoek van de spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland om een renteloos voorschot voor den aanleg en de exploitatie van loeaalspoorwegen op Zuid-Beveland en het verzoek van het bestuur der Provinciale Vcreenigmg tot bestrijding der tuberculose om sub sidie voor 1916. De overige reeds vroeger vermelde voorstellen van Ged Staten werden naar de te benoemen afdeelingen verwezen. Vervolgens verkreeg de lieer Gerlach van St Joosland het woord en diende deze het voorstel in om aan arlikel 38 van het reglement van Orde voor de ver gaderingen der Provinciale Staten toe te voegen „Desvcrlangd worden de rap porteurs van "het algemeen verslag bij gestaan door een door Ged. Staten aan te wijzen ambtenaar der Griffie." Dit reeds in druk verschenen voorstel was mede onderteekend door de heeren Fruijlier, IJsebaerl, de Veer. van Dam, Mulder, Tichelman, Giljam, van de Put te. Dekker, Dumoleyn, Xeeleson, Diele- man, Maarleveld, van der Vliet, Paap en Vermaas Ter gemakkelijke beoordeeling van het voorstel deelt de heer Gerlach bij lipt gedrukte voorstel mede welke regeling teil dezen opzichte in andere provinciën is getroffen. Ook dit voorstel werd naar de afdeelin gen verwezen Thans was aan de orde dc splitsing der vergadering in afdeelingen: In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren Van Zuijen. Vermaas. Dekker, van de Putte, van der Weijde, Ijombach, Piiijlacrl. Duvekot, Wondergem, Erasmus, Struve, Mulder, en de leden der Ged. Sla- ten Van Rompu en de Casembrool In de tweede afdeeling de heeren: de Veer, van der Vliet. IIock-2 Hoogenboom, Dumoleijn, Fruijtier, Neeleson, IJsebaerl, Bolle. Vogelaar, Paap, de Bruijne, Diele- man en de leden der Ged. Staten Elen- baas en van Niftrik In de derde afdeeling de heeren Gil jam Melis Blciker. van Dam, Ilollcslelle, Tichelman, van Oeveren, van Teijlingen, van Dalsum, Gerlach van St. Joosland, Maarte veld, Ivakebeeke en de leden van Ged. Staten Sprenger en Blum. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de eerstvolgende bijeenkomst te houden op Vrijdag 16 Juli des voormid dags Ie 10 uur en werd de vergadering vervolgens door den voorzitter gesloten Een jury voor het nieuwe Kamergebouw In een adres van de Mij. I bev. der bouwkunst, Arü et Amicitia en de Rot- terdamsche vereeniging op dat gebied aan de Tweede Kanie. wordt nogmaals aangedrongen op een prijsvraag voor het nieuwe Kamergebouw. Daarbij wordt er op gewezen, dat hel succes van een prijsvraag grootendeels afhangt van de jury. De juryleden moeten „in hoofdzaak dezelfde denkbeelden (koesteren) omtrent architectuur en wel de vooruitstrevende ideeën in deze zijn toegedaan Criminaliteitslecluurin dagb laden, in de bekende uitgaaf van de „Hol,- landia drukkerij" te Baarn, schrijft Au gust Monet van „de Telegraaf" pro- en Taksaiider uit Nijmegen contra-criminali.- teitslectuur in dagbladen. De polemisten zijn hel er over eons dal liet «aglblad ook een zedelijke roeping heeft en geen prikkellectuur mag' geven, maar de heer Monet acht de vermelding van cnmi- neele zaken, mits op niet prikkelende, wijze nuttig en zedelijk geoorloofd, ter wijl zijn tegenstander daarentegen ze vol komen wil weren. Beider meeningen zijn belangrijk om er kennis van te nemen ONDERWIJS. Niet minder dan veertien auto's zijn Dinsdag, naar de N R. C. meldt, aan het gerechtsgebouw te Breda afgeladen, alle jevatteude smokkelwaar, welke in beslag was genomen in de nabijheid van de grenzen. In hoofdzaak bestond de lading uit meel en rijst. - De schipper van de Sch. 118 heeft gerapporteerd, dat de 16-jarige G., die behoorde tot de bemanning van dit vis- schersschip, toen het visschende was op 57 gr. N- B. en 23 W. L., per ongeluk overboord is geslagen en verdronken. Te IJsselstein is, naar het Gentr. meldt, Maandagnamiddag de Belgische teekeuaar Floris van Dijk bij het zwem men in den IJssel verdronken. - Te Nijmegen is Dinsdagmorgen de visscher A. voorover in het water geval len en verdronken. Zijn vrouw, die hem dadelijk was nagesprongen, werd met groote moeite gered. N. R. C. - De 13-jarige Leemeijer te Woensel, is Zondagmorgen door een zonnesteek getroffen en Dinsdagnacht aan de volgen overleden. (Tel.,) Bij het onlangs te "Rotterdam Afge nomen examen voor het Mercurius-dit- pLorna, Dnitsche handelscorrespondentie, slaagden o m. de heeren Mets en Haver man, ambtenaren bij de Maatij „Zeeland" 'te Vlissingen. LANDBOUW. In e©n dezer dagen gehouden ver gadering waar ook tot de organisatie van de hier reeds aangekondigde feestelijke herdenking van het 10-jarig bestaan van de Ond. Paarden en Vee verzekeringmij. op Tholen wérd besloten, werd verslag gedaan door den secretaris-penningmees ter, de heer J A. Snijders 'te Bergen op Zoom De maatschappij telt 75 deelne mers in de rubriek paarden en 27 in de rubriek rundvee. Dat de maatschappij in de 10 jaren van haar bestaan tot bloei is gekomen blijkt wel hieruit daL behalve de reserves (ruim f 13 000 000) de maat- (Khappij ook nog over een ruim batig saldo beschikt. Te Biervliet bij den landbou wer D. van Damme in den Oranjepolder komt mond en klauwzeer onder het rund vee voor. Een bezoek aan „Poppenroede" Hel is algemeen bekend dal de laatste jaren de fruitteelt op Walcheren zeer is VERSCHILLENDE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. Goes. 4—6 Juli 1915. Bevallen B C Bodbijl, geb. Minnaar, z A. Weczepoel, geb. Hengstmeugel, d M. E. den Herder, geb. Molhoek, d. LEGER EN VLOOT. V.oor algemeene oefen plicht. Onder het molto „Vrede door Kracht'' geeft hel propaganda-comilé van de ver „Volksweerbaarheid' een aantal vlugj- schriften uit ter propageering van alge- ineencn oefenpücht. Hel <icrsle dier reeks was het veelbesproken „Onzijdig maar ook alzijdig1,, door prof. de Lop- ter Als no. 2 geeft dr J. B. Schepers „De Lessen der "Geschiedenis", waarin met voorbeelden en zeer beschamende uit onze landshistorie wordt aangq- loond, waaraan een volk toe is, dal zijn weerplicht verzaakt. Meerdere vlugschriftjes v,an bevoegde mannen staan ons nog te wachten. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Poortvliet J. W. Ver schoor. Bleiswijk; naar Nederhemert C. Verloop, cand Utrecht: naar Nieuwveen, C. de Iongh, cand. Zeist. Bedankt voor Tinallinga A Hendriks, Surhui sterveen Geref Kerken. Beroepen te Hellevoetsluis en Nieuw- Helvoet G van der Zanden. Reukum. Aangenomen naar Veenendaal H. Kie viet, Dirksland, naar Woudsend E Zwiers, Asperen Bedankt voor Broek op Langendijk R. E van Arkel, Soest KUNST EN WETEN«C»IAPPFN De heer Posenaer heeft met zijn tentoonstelling te Domburg succes ge had. Van de 36 geëxposeerde stukken (later waren er nog eenige bijgevoegd) zijn een elftal kleinere schilderijtjes ver kocht. De maskeradecommissie van "het Utreehtsche Studentencorps heeft beslo ten. eerst na de zomervacantie inzake de lustrumviering in 1916 een definitieve beslissing te nemen. UIT DEN HAAG. Het antivoord van den Minister van marine Rambonnet, op het voorlóopig toegenomen en dat niet alleen voor ge- j verslag van de Tweede Kamer betref brui k bier in de slad en omgeving, maar feilde het wetsontwerp nopens den vloot- nog veel meer voor verzending naar bin-1 aanbouw is bij de Tweede Kamer inge- nen- en niel minder naar het buitenland,,1 diend en zal hoogstwaarschijnlijk heden- inzonderheid Duitschland. Een der per- avond in druk worden rondgedeeld, sonen, die zich in het bijzonder op dieDe minister van builenlandsche zaken verzending toeleggen, is zelcer wel debeeft mr dr. J. van Best, regeeringscom- heer C. Malthijsse Jr. en hel was ons missaris jbij de commissie ter voorzie- daarom zeer aangenaam ieene uilnoodi- i ning in de levensbehoeften van de "Bei- ging te krijgen om een bezoek te breu- gische grensgemeenten verzocht zich le gen aan zijn lcweekerij ..Pappenroede belasten met de behartiging van zekere aan den Seisweg. Wij troffen hel in zoo-J belangen van de "Nederlandsche handel ver niet, daar de eigenaar zelf niet thuis en industrie iu België. Reeds geruimen was- maar moeder dc vrouw wist raad lijd heeft mr. dr. van Best zich in par en de oudste zoon Jan, oen aardige snui- liculiere kwaliteit en in rechjstreeksche ter van ongeveer 13 jaar werd op hetopdracht van belanghebbenden met de appèl geroepen om ons rond le leiden behartiging dier belangen belast, over de kweekerij Het was deu jongen aan le zien. dal hem die opdracht op' De minister van builenlandsche zaken dal oogenbük niet aangenaam was Hij ontving heden aan zijn departement den schroomde niet daaraan uiting te geven, heer J G. Robbers, die namens de Ne- door te vragen of hij eerst zijn boter- j derlandsche importeurs van Engelsche en. ham mocnl opetfen. nu, wie zou dit aan Fransche boeken, welke dezer dagen te een gezonden Zeeuwschen jongen kwalijk Amsterdam vergaderd hebben, een be nemen Wij wachtten dan ook geduldig spreking kwam houden nopens het alge tol Jan verzadigd was en gingen toen met meen uitvoerverbod uit Engeland en ver- hem op stap Hij wist op uitstekende pKchte zending aan de Nederlandsche wijze de plichten van zijn vader waar te overzee-trustmaatschappij, waarvan ver nemen en ons gebrek in de kennis dert daging gevreesd wordt nopens de toe- vrachten aan le vullen Hier en daar zending van Engelsche en Fransche boe- vechlende met door de zwaarte der j ^en en periodiek verschijnende werken, vruchten afhangende lakken doorkruisten wij geruimen tijd de uitgestrekte kwee-1 Mr P. J. I'roelstra "begaf zich lieden kerij met zijn tallooze bessen-struiken en tot herstel van gezondheid van den Haag honderden appel- en peqren-boomen. De n#31* de Lutte kruisbessen zijn reeds vóór enkele weken j verzonden, maar de rappe meisjeshanden Het Haagsche gerechtshof bekrachtig- waren druk bezig mei het plukken en ,de het verstek-vonnis, waarbij A. F., veldj- voor verzending gereed maken van de arbeider te Heinkenszand werd ver- roode bessen, terwijl ook een groot aan- j oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf ter tal zwarte bessenstruiken van hun vracht zake van ]iet niet verlaten op de vorde- waren ontdaan De appel- en peerenboo-rjn§ vaj°lde? recbthebbehde van een be- men beloven ook een goeden oogst; jam- Moten lokaal mer dal de pruimboonien dil jaar weinig I J of niets zullen opleveren Tijdens het 1 In den afceteopen nacht is wederom bloeien der boomen bevroren de bloo- 'sGravenhage ingebroken, thans aan soms tengevolge van de nachtvorst Delde Koninginnegracht 33 Gouden en zR- anciorc vrachten staan .-chter allen eve,,vc"™ voor^-rpen worden vermist De goed en wij verlieten, na afscheid |0 politie stelt <|en onderzoek in. hebben genomen van onzen jeugdigen leidsman en zijn famr'ie, het erf in dei overtuiging dat ..Poppenroede" een kwee kerij van be'.eekenis is geworden POST EN TELEGRAFIE. Benoemd tol commies der posterijen en telegrafie 2e klasse A Plantedga te Vlissingen, thans commies 3e klasse. Met ingang vare 7 Juli wordt te Scharend ij ke in verbinding me' Brouwershaven, een hulptelefoonkantoor voor het algemeen verkeer opengesteld OMGESLAGEN Heden is op de Noordzee een marine sloep omgeslagen De bemanning wist zwemmende de kust te bereiken De red dingsboot uit Hoek van Holland is ter assistentie vertrokken. Nadere bij zonderheden ontbreken. In de marinesloep bevonden zich 7 personen. DE „GRONINGEN" GEBOMBARDEERD. Een tweetal matrozen van de „Hollan- dia" vau de Kon. Hofi. Llovd welk schip lieden van <Ie reis van Buenos Aires te Amsterdam aankwam, heeft meegedeeld, dat de bemanning van het schip gisteren Verplaatst met ingang van 5 Juli -tussclven^even uur en half acht ter hoog de klerk der posterijen en telegrafie le 1 te van de lichtschepen Noordhinder en klasse M C J. Eijke van Rotterdam naar Galloper is getuige geweest van het wer- Neuzen. pen van bommen, uit een tweetal vlieg toestellen op. de Engelsche week-boot kroningen"' die onder weg was naar Rotterdam. Toen de „Hollandiaop ongeveer 2 mijl van de „Groningenverwijderd was, verschenen er plotseling twee vliegtui- :,d ie bommen lieten vallen op het Engielscbe schip. Daar men. achtereenvolgens tol 10 ma len toe een groote onlploffing had ge hoord dacht men, dal de Groningen na eerst gestopt le hebben met volle kracht vooruilsloeg om op die manier te trach ten builen het bereik der vliegtuigen te komen Voor zoover men had kunnen nagaan werden de bommen van wélke er een op zeer icorlen afstand van de Hollandia en in bjel vaarwater van dil schip ontplofte uit een der beide vlieg}- luigen geworpen terwijl het andere ori ser va (ie dienst deed Toen de beide vlieg tuigen wier bommen alle hun doei ge mist hadden in Z. O. richting verdwenen werd door de Hollandia een gelukwenseh naar de Groningen geseind, waarop de Hollandia een telegram van dank terug ontving. BEURSBERICHT AMSTERDAM, 2.19 u. Néd. 5 pet. slaalsleening lOOVi it 100 vijf zestiende, Indische leening 99, Integralen 63%. Russen 681/4 Kon. Ned. Petr. 521 h 521, exd Gec Holt. 164 a 162, Perlak 44y3, Zuid Per- lak 52Vs Amsterdam rubber 126, Nederl. 37% Steels 59, Amalgamated 74, Denver 61/4, Erie 25, Missouri 9, Southern RaiI lis/s, Hide Leather 33, Car Fouudry 53i/i, Mariue pref 8*/o it S'/s, Bouds 55i/«, Cerl. 51%. Prolongatie 3 pet. Nederl. Amerik. sloomvaartmij. 241 Culluurmij. Vorstenlanden 191. zeer vast. Markt vast doch stil. DUITSCHLAND EN AMERIKA. WASHINGTON, 7 Juli Terwijl de- grootst mogelijke geheimhouding dien aangaande wordt in acht genomen, is men van meening, dat hel antwoord van Duitschland op de Amerikaansche nota verre van bevredigend zal zijn. Alge meen is' men van meening dat Duitsch land de onderhandelingen relet, iu de hoop, dat de verontwaardiging nier te lande door verloop van tijd za! ver dwijnen De officieele personen in Cornish. NeWhampshirc, waar president Wilson op het oogenbük vertoeft, zijn van oordeel, dal Duitschland wel tot een vergelijk wenscht te komen en dat Duitschland be reid is, in het gebruik van de duikboolen legen vijandelijke 'koopvaardijschepen be langrijke wijzigingen te brengen. ITALJAANSCH LEGERBERICHT. ROME, (Off.) 7 Juli. Ooslenrijkschc panvallen W. van Labaredo in Trenle werden afgeslagen onder zware verlie.- zen voor den vijand De vijand biedt verwoeden tegenstand en doet herhaaldelijk hevige tegenaan vallen, tegen de Italiaansche troepen, die aan de Isonzo oprukken Tol dus ver 'zijn de Oostenrijkers er niet in geslaagd, eenig terrein le her overen, terwijl de Italianen vast besloten zijn, ondanks alle hindernissen hel ge stelde doel te bereiken. TURKSCH LEGERBERICHT KONSTANTINOPEL, 7 Juli Aan de- Dardanélien is de algemeene toestand on veranderd. De loopgraafgevechten duren voort, vooral bij Sed ui Bahr, in ons voor deel. Turksche vliegers wierpen tweemaal met goed gevolg bommen op de vijan delijke troepen Een kanonneerboot beschoot van ver ren afstand onze stellingen bij Ari Boer- noe. In Trans-Kaukasië heeft onze artillerie na hevigen strijd de vijandelijke cava lerie op onzen rechtervleugel Oost waarts teruggeworpen. Een aantal gevan genen en veel oorlogstuig vielen 111 onze handen IN TRANS-KAUKASIÊ PETROGRAD. (Off 7 Juli. In de kust streek had een artilleriegevecht plaats Een Russische motorboot boorde eeD Turksch zeiïschip in den grond Ten Z. van den bergketen ontmoette een Russische afdeeling een vijandelijk in fan ler iere gimen t met artillerie en ma chinegeweren benevens 2 eskadrons kleur lingen De vijand werd met zware ver liezen uiteengedreven Ten W van Alabat trachtten de T"rken tevergeefs het offensief te nemen NA DEN AANSLAG NEW-YORK, 7 Juli Holt, de man, die een moordaanslag deed op Pierpont Mor gan, heeft zelfmoord gepleegd. Hij sproni uit het venster van het verbek, waar hij ge vangen zat, ter lioogle van 15 M boven den began en grond Holt bekwam een schedelbreuk en was otniiiddellijk dood OPZET OF TOEVAL» MONTREAL, 6 Juli. In dé fabriek van de ..Canadian Explosive Company"' Balveii had een ontploffiiig plaats, waar door 2 man werdén 'g'ódöod en 11 ge wond. Ten gevolge van de ontploffing brak brand uit Dé schade wordt op ^1000 p. st. geschat. IN MEXICO NEW-YORK. 7 Juli. Üil Laredo (Texas) wordt geseind, dal de aanhangers van Carranza gisteren een hevigen aanval deden op Laredo Villeta bij Monterey, doch er niet in slaagden, de stad te nemen 18000 man namen aan den strijd deel De gezamenlijke verliezen aan beide kanten zouden 2000 bedragen UIT MIDDELBURG. Van 6 en 7 Juli. Getrouwd: A Geldof, jm. 28 j., en Joh Vogel, jd, 29 j. Bevallen: W F. Rouffaer, geb. Joziasse, (levenloos) Geboren een buitenechtelijke zoon, móeder 16 jaar Overleden- P. A. Kiene, 69 j.; A Jonlc, 73 j.; J. J. Beenhacker, wed. van A. C. Boulens, 5S j. DE OOSTENRIJKSCHE OORLOGS- LEENING Het gezamenlijke bedrag van de in schrijvingen op de tweede Oostenrijksche ooriogsleemng is volgens de tot dus ver ingekomen meedeelingen, niet, naar gis teren bericht werd 263, maar 2630 mil joen kronen BERICHTEN UIT DE TWEEDE ov LAGE VAN *T VORIG NUA3JHEK. UIT VLISSINGEN. Het stoomschip Ecuador voor den Kon West-Indischen maildienst te Amsterdam in aanbouw bij 'de maatschappij De Schel de, heeft heden gemeerd gestoomd. UIT DEN HAAG. Uit liet ambtelijk onderzoek betref fende het zinken op 26 Juni j.l. van net Nederlandsche stoomschip „Ceres" op de Zweedsche kust is gebleken, dat hel ongeluk zeer waarschijnlijk is veroor- zaalct door een mijn Er waven toen liet gebeurde geen schepen of vliegtuigen in hel gezicht. Hel pantserschip „de Ruijter" zal bin nenkort worden gereed gemaakt om tegen hel najaar naar Nederl. Indtë te vertrek ken, ten einde aldaar bet pantserschip ..Hertog Hendrik'" af te lossen. DUITSCH LEGERBERICHT BERLIJN, 6 Juli. off 's Nachts werden twee Fransche aanvallen bij lesEpar- ges afgeslagen. De buil van het succes in hel Prieslerwoud is met 1 stuk veld geschut en 3 mitraljeurs gestegen, bui tendien werd een pionierpark, benevens veel materieel buitgemaakt. Onze vliegers vielen de vlïegloodsen van Corcieux, ten Oosten van Epinal en het Fransche kamp aan de Breitfirst in de Vogezen aan. Oostelijk oorlogslooneel Hedenmorgen vroeg werd het sterk bevestigde werk ten. Zuiden van Bialo Bloto, ten Westen, van den straatweg Soewalkii-Kalwaria storraenderluand genomen. Daarbij wer den ongeveer 500 Russen krijgsgevangen gemaakt Zuid-Oostelijk oorlogsterrein. De toe stand der Duitsche troepen is onver anderd. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS. 6 Juli. 3 uur. Dï dag van den t"n is betrekkelijk rustig geweest over hel heele front en verliep zonder inranto- riegevechlen. De artilleriestrijd tusschen Maas en Moezel was echter zveer hevig. De streek van hel Priesterbosch is met bommen van groot kaliber beschoten* De nacht van 5 op 6 Juli kenmerkte zich op verschillende punten van het Ironl door groole activiteit In België hebben Engelsche troepen gesteund door Fransche artillerie zich meester gemaakt van eenige vijandelijke loopgraven ten Z. W van Piilcem op den Oostenlijken oever var het kanaal. Zeer lievige gevechten ontwikkelen zich (om het station van Soucliez,~dat in han den der Franschen is gebleven, ondanks herhaalde pogingen van den tfijand A- trecht is den geheelen 'faacht gebombar deerd In Argonïie is voortdurend gevoch ten, waarbij gebruik is gemaakt van hand granaten en springbussen De Fransche artillerie heeft herhaal delijk door beschieting van üit Verdekte stellingen vijandelijke aanvalspogingen verijdeld. Op de Maashoogten hebben tie Duit- schers tot t weemaal toe de Fransche stelling aangevallen op de hoogte ten Zuiden van liet ravijn van Sonvaux Ten Oosten van Tranchée de Calonne zijn de Duitscbers volkomen teruggeworpen In de streek van het Prieslerwoud heb ben de Duitschers het offensief hervat Twee aanvallen waarvan de eene zich langzamerhand heeft uitgestrekt tot het Westelijk deel van het boseh lol aan Faie de Haye, terwijl de andere meer in het bijzonder gericht was tegen dat deel van hét boseh, dal zich ten Westen van Croix de Carmen uitstrekt, zijn beide door ons artillerie- en infanlerievuur af geslagen. waarbij de vijand zeer zware verliezen leed DE OORLOG De toestand. Aan het Westelijk front is het weed levendig geweest Het dorp Piilcem ligt pal ten N van Iepferen Ten Z.W daarvan hebben En gelsche Lroepcn zich op den Oostelijken oever van het kanaal leperen—DixiWuiden over een breedte van 200 M. van Duit sche loopgraven meester gemaakt. Daarbij namen ze nog een aantal vijanden krijgs gevangen en brachten den Duitschers zware verliezen toe Deze hadden volgens de Fransche le- gerberichten van gisteren hun aanvals pogingen in de Argonne nog niet opge geven. De middelen, waarvan ze zich,

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2