FEUILLETON. INNOORDPOOLDÜISTERHIS BUITENLAND. hoog WATER. VLissingen- Zsterdag 26 Juni fl.m. 12.20 Zondag 27 1.12 Maandag 28 2.03 Dinsdag 29 2.54 V» oonBÖag 30 3.19 Donderdag. 1 Juli 4.26 Vr|jdag 2 5-19 briefwisseling. Aan een christelijk <loch niet geor ganiseerd kiezer. Nu het bestuur van Nederland en Oranje en de groep, die een clirsteliijk werkmans-candidaat wilde stellen, tot overeenstemming zijn geko men is het publieke belang verdwenen voor een openbare bespreking. We heb ben daarom uw ingezonden stuk laten' lig gen. burgerlijke stand. Middelburg. Ondertrouwd: C. Hendrikse, 61 j., wedn. v. C. Adamse; en P. Watlel, 51 j wed. van J. Meeuwse; J. W. Bour- drez, jm. 30 j. en A. C. Aken, jd. 33 j., J. de Rijk, jm. 25 j. en L. Wouters, jd 123 j. Overleden; A M. Comay, 76 j., wed. van A. Kliltcnberg. Z ierikzee. Van 16—23 Juni. Getrouwd: D. Koiler, jm 25 j. en D. K. Hendrikse, jd. 23 j.; A. N. Veenstra, jm. 22 j. en E Wil- lemse, jd. 18 j. Bevallen, Th. P. Goedegebuure, geb. Bos, z.; M. Krijger, geb. de Oude d.; H. M. P.olvliet, igfeb. Wesseling, z.N. de Vlieger, geb. bij de Vaate, z.A. Schidts, geb." Kraak, d. Overleden: F J. Paulnssen, 66 j.,man v. A. M. Freeke; T. Jonker, 80 j., wedn v. P. Hajise. afloop' verkoopingen. Afloop verkooping 24 Juni 1915 des namiddags te li/a uur op dei bovenzaal der sociëteit „de Vergenoeging" aan de Groo- te Markt te Middelburg, ten overstaan van den notaris J. G. Blaupot ten Cate. "1 Hectare 42 aren 10 centiaren wei land in de gemeente Oostkapelle Aan den straatweg naar Domburg, verkocht voor f 4406, aan mej de wed. St. Lauwerse te Oostkapelle. 1 Hectare '96 aren 80 centiaren wei land in de gemeente Aaglekerke aan den Kloostcnveg, verkocht voor f 3831 aan de heeren J. Joosse en L. Gabrielse te Middelburg. 80 aren 20 centiaren bouwland in de gemeente Ritthem aan den Dorpsweg, verkocht voor f 1906 aan den beer W. P. S. Meyers te Ritthem. 1 Hectare 38 aren 70 centiaren wei land aldaar aan den Dorpsweg, verkocht voor f 2417 gan den heer A. Botting te .VJissingen, 52 aren 83 centiaren, bouwland en bosch aldaar aan den Dorpsweg, verkocht aan A. Cevaal te Ritthem voor f 952 50. 50 aren 20 centiaren bouwland aldaar aan den Dorpsweg, verkocht aan P. Duge- maute te Ritthem voor f 927,50. 1 Hectare 70 aren 20 centiaren wei land aldaar aan den Scheeweg, verkocht aan Jac. Huibregtse te Ritthem voor f 1875 1 Hectare 79 aren 70 centiaren wei- Land in de gemeente Middelburg aan den Bergweg, verkocht aan Chr. Volkers te Veere voor f 1955. Bij de gisteravond in de" sociëteit „de Vergenoeging" pillier door notaris J. W. Verhulst gehouden veiling werden verkocht lo. Een huis en erf aan de Lange Gortstraat, I 321, voor f 1300; 2o. Een huis en erf aan de Winter- straat Q 101a, voor f 700; 3.O. Een huis er erf aan de Bogai'd- strpat, D. 40, voor f 1225; van Oevre Richter Frich. Uit het Noorsch vertaald door M. A. Z. 8). Bralt wreef intusschen de ledematen van den professor, en het duurde niet lang. of die vroolijke oude heer stond op zijn beenen. Zijn lang haar kleefde ,op zijn langwerpig hoofd, maar de bruine oogen stonden als vraagteekens in ziju bleek en schrander gelaat. „Waar zijn we?" vroeg hij, naar lucht happend. De loods keek om zich heen. „We zijn, waai" we wezen wilden," zei hij lachte bitter. „Dal is de Agar<lL|-baai. Vijftig meter noordelijker 'eu atles zou goed zijn gegaan. De stroom was vandaag te sterk. Die dreef ons op de scheren „Agardh-baai?" herhaalde de profes sor, en op zijn bleeke wangen kwam een zwakke blos „Ik verzocht den kapitein zijn koers te veranderen, mijn schuld' is helHoe kan ik ooit mijn medemenf- schen weer onder de oogen zien.het is mijn schuld. En die gletschers?" Dal moet de gletscher van Babol zijn", antwoordde de loods. De professor glimlachte weemoedig „Die is het dus?" zei hij zacht bij zich 4o. Een huis, pgkhuis en erf aan de Nieuwe Kerkstraat, B 109, voor f 600; 5o. Een huis en erf aan de Oude Kerkstraat B 82 voor f 550; 6o. Een huis en erf aan de Schuit- vlotstraat, N 166 voor f 1009. DE OORLOG. De toestand. Een „Laatste Bericht" in het gisteren verschenen nummer van ons blad be helsde, hoe lusschen Delfzijl en de Duit- sche havenstad Einden hel scheepvaart verkeer is gestremd. Dit werd onderstel- lenderwijs verklaard met de bedoeling van den Duilschen marine-staf, Emden als basis voor ondernemingen ter zee te te gebruiken. Dat dil reeds geschiedde, is waarschijnlijk, zoo niet: buiten kijf. Men weel echter niet, wat Duitschland, wal zijn zeemacht aangaat, in 't schild voert. Dezer dagen gaven we nog weer, wal een in ons land geïnterneerd D.uitseh officier over de zwaardere bewapening van Duilsche oorlogsbodems zou hebben losgelaten. Ook schijnt er nog voortdu rend aan do vermeerdering van de onder zeeviool gewerkt te worden. Maar dit blijven gissingen. Iets feite lijks hebben reizigers meegedeeld, dip gistermiddag uit Duitschland te Win schoten aankwamen Bij het eiland Bor- kum zou een Duilsche onderzeeboot door een Engelsche zijn getorpedeerd en ge zonken Ook werden vliegers boven den Dollar waargenomen. Blijkbaar hadden de Engelsche zeelieden dus een aanval op de marine-inrichtingen te Emden in den zin, ongetwijfeld voornamelijk ter belemmering van de uitvaart der duik- booten. Met het genoemde feit is de stremming van het zee verkeer tusschen de genoem de Nederlandsche en Duitsehe haven ge makkelijker verklaard. Zooals te verwachten was is de aan drang van Duitschers cn Oostenrijkers met de herneming van Lemberg niet tot staan gekomen. Den derden September van '1 vorig jaar rukten de Russen de stad binnen. Reeds 31 Augustus daaraan voorafgaanden was de uittocht der be volking begonnen. De welgestelde be woners moesten er evenwel achterblijven. De Lembergers vormen als 'tware een PooJsch eiland te midden van de Roe- theensche bevolking1. De stedelijke hoofd lieden, die op hun post waren gebleven,; gingen den bevel voerenden Russisclien generaal tegemoet. Deze hoorde hun toe spraak rustig aan eu weerde slechts de woorden, waarin van het Poolsch ka rakter der stad werd gerept, met een handbeweging af. Nu staan de bond^enooten weer ten O. en N.O. daarvan. De Russen, hebben er sterke achterhoeden opgesteld. Dat beduidt dal de strijd er hevig' is. Blijk baar dienen die gevechten tot dekking var, den terugtocht en tot afweer vau de vijandelijke aanvallen. Er is nog geen ieeken ,dat' wijst op een herstel door- de Russen van hun troepenmacht aldaar Aan de boven Dnjestr hebben de Oos tenrijkers twee belangrijke steden geno men. Micolpjof ligt ten Z. Z. W„ Zydac- zof ten Z. Z. O. van Lemberg. Daaruit volgt, dat naar verwacht werd de solda ten van den tsaar aan den bovenloop van die rivier li un front oprollen Eerst ge noemde stad ligt aan, laatst genoemde niet ver van de Dnjestr aan den Zuide lijken oever. In deze streek staken troepen van von Linsingen het water over. Maar behalve in Oost-Galicië zelf deed het succes der soldalen van de midden rijken zich ook tusschen Weichsel en San, dus meer naar 't Westen bij de grens van 'Galicië en Polen gevoelen. Daar zetten de Russen den terugtocht voort. En desgelijks deden ze ten W. van de Weichsel, waar deze stroom zich van de Galicisclie grens N.-waarts keert, in Z. zelf. „Robots gletscher Die baant mij den weg lol een van mijn grootste wetend- schappelijke triomphen. Maar wat heeft hij gekost! „U. vergeet één ding, professor,"' merkf- tc Bralt op, „u vergeet dat we aan land zijn gespoeld eu geen levensmiddelen hebben, geen wapenen, geen brandstof. Spitsbergen levert niets op Het is al ver in 'l jaar. cn de weg naar den IJsfjord loopt o,vo;r die gletschers. Een erge- sneeuwval en we zijn hier als ratten in de val, indien niet een walvischvaarden hierheen verdwaaltWij zijn bij het vergaan der „Victoria" niet verdronken maar God weet, of dat nieL beter was ge weest dan dood te hongeren of te ber vriezen tusschen het ijs De loods maakte een gebaar van ,v't is niet anders." „Wie van ons het lcuunen", zei hij, „moeten over het gebergte naar Sassenbaai zien te komeu. t Is hoogstens een marsch van vier dagen. Daar komt over een week de laatste toerislbool de kapitein zendt ons stellig hulp, als dan nog niet te laat isArme jonge bai- rones," bromde hij, toen hij die slanke gedaante zag rondtrippelen in de zon. Bralt volgde zijn blik. „Wc hebben één kans", zei bij met beslistheid, die moeten we aanstonds wa genIs er hier ergens een huis?" „Er ligt een oude hut, die vroeger door Russische pelsjagers werd gebruikt. Zc is laag en klein, maar ze geeft be* hoorlijke beschutting. En drijfhout hebr Polen dus Daar bemachtigden de Oos- rjjkers de steden Oslrowitz en Sandomir Op de kaart zal men ze gemakkelijk vin- dien. Deze stad ligt aanyie Weichsel en de genoemde grens, gene niet ter van den Westelijken oever. Tevens volgt 'daaruit, dat de Russen bok in het Lysa Gora-ge- bergte de Oostenrijkers niet konden te genhouden Daarentegen schijnen de eerste aan de Tanef, dal is de rivier waaraan ligt 't Rus sische Tarnograd (N. W-. van Lembergj) een tegenoffensief voor te bereidien, dwars op do verbindingslijnen van von Mackeusen's leger Voor een dergelijke beweging is het echter blijkbaar al te laat. In Noord-Oost-Galicië richten de aan vallers zich naar de belangrijke steden Sokal en Brody. De Russen ten N. van de boven Weichsel steunen op de ves ting Ivangorod. Wellicht worden ze weer gedwongen, tol achter cfe midden.-Weich sel terug te gaan De Russische Beurs- oourant dtelde reeds de mogelijkheid, dat de Russen de eindafrekening met "de cen trale rijken tot het volgende voorjaar moeten uitstellen. HetMTurksche hoofdkwartier deelde mee, dat aan den oever van 't Gallipoli- schiereilaud een voorbijvarende torpedo- boot van den vijand door granaten uil Turkscbe veldstukken getroffen werd, waarna 't vaartuig zich verwijderde- Vol gens de „Köln. Ztg is een. groot stoom schip onder vijandelijke vlag in de Ege- ische Zee verdwenen .Van de kust af zag men een groote waterzuil. Het Suez-kanaal. Dil staat onder toezicht van een maat schappij, welker statuten voorschrijven, dat tijdens een oorlog het kanaal zelf buiten de vijandelijkheden moet blijven. Toen in den tcgenwoordigen krijg nu Turkije zich naast Duitschland en Oos tenrijk stelde, werd het zeer lastig, dit voorschrift trouw te blijven. Men herinnert zich, Hoc Ven gevolge daarvan Egypte tot finaal Britsch „do minion" werd verklaard, doordal het wel iswaar dunne koord, dat het gebied met Turkije verbond, werd doorgekapt. Een tweeslachtige toestand werd daardoor op eens geregeld. Egypte stond lot dan toe onder oppertoezicht van het otlomaanschc rijk. De kliedive was den padisjah le Konstantinopel s cliatplichtig Maai- overi gens werd hij door Engeland geducht op de vingers gezien. Het beschikte daar over liet leger cn daarmee over de «fei telijke macht En juist met den khedive, die aan 't roer was bij het uitbreken van den krijg, stond de Britsche overheid op gespannen voet Hij was haar le Turksch- gezind, hij loefde lang aan den Bosporus. Toen Turkije dus mede de wapenen tegen Engeland opnam, was de staat kundige toestand van Egypte onhoud baar geworden De oude khedive werd dus kort en goed van zijn waardigheid vervallen, ver klaard ien vervangen door iemand, die het Vereenigd Koninkrijk genegen was. Maar -daarmee was het Suez-kanaal ook een welkom aanvalspunt voor bet Tuvk- sehe leger geworden. Het beschermt Egypte immers aan den Oostkant. Inderdaad kwamen Turkscbe troepen door de woestijn aangerukt, die zich Oos telijk van liet kanaal uitstrekt Zij ver toonden zich op het Sinaï-sch|iereiland en bezetten o a. Akaba aan de Roode Zee. De intendance van de ottomancn, vroeger het zwakke punt in dit leger, werd. hoog geprezen. Niettemin bleef het bij ipjnkele zwakke aanvalspogingen op het kanaal. De -Oostelijke oever werd weliswaar bereikt en ook werd getracht, den waterweg over te steken, maar deze was door de Britsche overheid dermate voor het afslaan van het offensief 'in ge reedheid gebracht, een zoo sterke Austra lische en Indische troepenmacht was daar saam ge trokken, dat de Turken met be bloede koppen afdeinsden. Weldra trok ken ze bijna geheel terug. De laatste maanden luidde niets meer van ge vechten in deze streek. Maar de bedreiging op zich zelf had ben we hier genoeg op 't strand," De drie mannen raapten de splinters en -de stukken hout op, die in 't rond la gen. Het had de lange reis gemaakt van de monding der groote Siberische 'ri vieren af. En druipend van water, terwijl hun knieën knikten van koude en ver<- moeienis, gingen de schipbreukelingen, langzaam hel strand op, dat zich uitstrek te tol aan den machtigen gletscher, welks staalblauwe helm zich boven den rots! wand verhief. Ze spraken niet. "t Was of de stilte haar druk op hen legde. En m hun voetspoor volgde de wanhoop. VI „Ik ben officiers-dochter.'1" De jkleine' hu,t was nauwelijks zichtbaar, zoo begroeid was ze met mos. Blijkbaar had geen menschenvoet haar betreden, sinds de Russische jagers an derhalve eemv geleden de IJszee hadden verlaten. De hut was van stevige balken gebouwd. Zc was 14 voel lang, 10 voel breed, en 6 voet hoog Dicht bij den grond waren twee vensteropeningen. Het dak was plat cn bedekt met een dikke laa. "aarde en proote sleenen. Aan den eenen kont was een haardste de gemetseld met een bakoventje. Aan de Noordzijde van de hut was een voor portaal niet een deur naar het Oostem Dat was de ingang van de hul en diende levens jot bescherming voor tocht Op een houten balk boven de deur den Engelschen toch ecnig nadeel berok kend. Troepen, voor het oorlogstooneel in Frankrijk aangevoerd, moesten nl aan het genoemde kanaal ontscheept worden en werden er onder leiding van generaal Maxwell gesteld. In Egypte zelf bleef het bij deze decor-verandering uiterlijk rustig. IIoc het er in de harten van de moham me d a an sc he bewoners uitziet, lean bezwaarlijk worden bloot gelegd. Het Brit sche bestuur heeft er den wind onder En al heeft men daar tegenwoordig geen klagen over het is le begrijpen, dat de sympathieën uitgaan naar Turkije en den heiligen oorlog. Men weet, hoe het scheepvaartver keer onder de tijdelijke stremmingen ten gevolge van de vijan.de Lij kheden weinig heeft geleden Ook in dit opzicht zijn sommiger sombere vooruitzichten geluk kig niet in vervulling gegaan. In de hoofdvevgadering van de Suez- kanaalmaatschappij, 14 Juni te Parijs ge houden, deelde de voorzitter Jonnart mee, dat er in 1911 1802 schepen door heen voeren, 283 minder dan in 1913. Han delsschepen gingen er 781 minder door, daarentegen 501 oorlogsschepen of sche pen voor oorlogsdoeleinden meer. Het vfer-r keer met deze bodems strekte zich niet over de gelieele tijdsruimte uit, maar had slechts in 'den loop van eehige dagen plaats. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Zeven Engelsche visschersvaartuïgen en hel Noorsche s.s. „Tramma', dat' met een lading hout naar Londen onder weg was. zijn getorpedeerd. De beman ning van het laatste schip werd door die van een andere stoomboot uit Noorwegen opgenomen, waar de Duitsehe duikboot de sloep met de zeelieden had heehge- sleepl. Woensdag is de prins van Wales meerderjarig geworden. Zet de burgerman bij zulk een gelegen heid de bloemetjes buiten des te eer geldt dit in het geval van liem, die naar menschelijlte berekening eens de kroon van 't Britsche wereldrijk zal dragen, In normale omstandigheden zou dü jonkman nu dan ook een hofhouding gekregen of gekozen hebben. Voor het oogenblik is dit echter uitgesteld Naar bekend is toeft de oudste zoon van ko ning George in het hoofdkwartier van French in Frankrijk. Dit kan een niet zachte leerschool voor den aanstaanden heerscher zijn. Naar liet oorlogstooneel vertrokken als een bleu en bescheiden jonkman zal hij, naap Engelsche bladen hopen, als een man lerugkeeren. Tot nu toe deed hij weinig van zich spreken. Het volk heeft hem als zeiler en in een ondergeschikten legerrang gade geslagen Ook heeft hij aan een van En- geland's oude hoogescholen gestudeerd. In een memorie aan de Amerikaan- sche regeering somt de Engelsche de maatregelen op, genomen om het onge mak, door de Engelsche beperking van den handel des vijands den neutralen berokkend, tot een minimum te herlei den. Daarin wordt oa. gemeld, dat op 't oogenblik de Nederlandsche sche pen „Maashaven" „Merak" en „Zaan dijk" met ladingen, die. voorwaardelijke contrabande zijn, en die uit Amerikaan- sche havens kwamen, in Engeland voor onderzoek worden opgehouden. Ook het Nederlandsche s.s. Gallia" wordt opge houden Dit heeft olie aan boord. In de zitting van het Pruisische1 Huis van afgevaardigden heeft minister Delbriick, plaatsvervanger van den mi nister-president von Betlimann Hollwcg, die in het hoofdkwartier verwijlt, mec- I gedeeld, dal er een reserve aan brood koren cn aardappelen beslaat. Naar aan leiding van de economische maatregelen, tot nu toe met betrekking lot de levens middelen genomen,, deden de socialisten die uit haar hengsels hing, was een Rus sisch opschrift, en onder op den dorpel- was met een mes of hakmes een naam in gesneden. „Jeremias Oltamhof slond er. Professor Marmont keek vercaasö op „Otlamkof", zei hij nadenkend. „Hij staat in verbinding met een van de meest merkwaardige Robinson-geschiedenissen in de wjiereld. Zoover ik me herinner was het in 't jaar 1743, dat Jeremias Ot- tamkof een vaartuig met 14 man naar Spitsbergen zond. Ze voerden den Stor- fjord op tot aan Edge-eiland, waar ze door het ij's wei-den ingesloten Vier man met de gebroeders Himkof aan 't hoofd werclen uitgezonden om een hut le vinden die daar in de buurt moest gebouwd zijn. Ze vonden haar, maar toen zij het schiip wilden opzoeken, bleek dat het schip dienzelfden nacht vergaan was. Een ge weer en twaalf patronen, een vuurslag, een bijl, een mes en een ketel was alles wat ze van. het schip Wadden meegeno men De twaalf scholen bezorgden hen aanstonds twaalf rendieren Stukken van het wrak leverden hun materiaal voor wapenen en gereedschappen. De wortel van een aan land gedreven denneboom werd als een boog" gebruiktde streng werd uit beren-pezen gemaakt. Met dien boog werden 250 rendieren neergelegd en een menigte vossen. (Wordt vervolgd). en met name Lfebknecbt, wat men van officieele zijde „wanklanken" noemt, hoo- ren. Toen een lid van do volkspartij sprak van de eensgezindheid ter bereiking van hun oogmerken, riep Liebkuecht „kapi talistische oogmerken". Deze woorden ontketenden natuurlijk cenig kabaal Ook verder tijdens de vergadering bleef het woelig. Do roode afgevaardigde^ werden herhaaldelijk lot de orde geroe pen Hun grief is. dat de regeering de aardappelen niet in beslag deed nemen. Dat is onmogelijk, verdedigde Delbriick zich: de bewaring en behandeling van die aardvruchten is daarvoor te moei lijk. Van socialistische zijde werd dife daarentegen aan de jonkers of groot grondbezitters geweten. Gisteren heeft men gelezen, lat welke buitensporigheden de overvloed aan aardappelen (en ook b v. aan spinazie leidt. Op 22 Mei is in de Oostzee een Russische duikboot, blijkbaar een van bel „Akula"-type, door een Duitsch vlieg tuig op 25 zeemijlen ten O van Gotland met bommen bestrooid. De uitwerking kon destijds niet worden vastgesteld. Thans wordt, aldus meldt Wolff uit Ber lijn, van Russische zijde erkend dat de duikboot is verloren gegaan. Zelfs in dezen oorlog is er minder nieuws onder de zon dan men wel zou denken. Zoo weet iemand in hel „Giornale d'f- talia" te vertellen, dat bommen met gif pas heelemaal niet van dezen lijd zijn. ..eomardo da Vinci nl die behalve een groot schilder ook een technicus van. be lang was, moet, ofschoon broom, chloor en stik-stofpreparalen nog onbekende din gen waren in zijn tijd, in zijn 3 euwen lang ongebruikt 'gebleven notitie-boeken het gebruik hebben aanbevolen van poe ders, die den vijand verdooven en ver stikken konden Hij heeft zelfs aange geven hoe dit kon gebeuren. Hel vonnis, te Bloemfontein over generaal Christiaan de Wet geveld, heeft zoowel in Engeland als in Duitschland de aandacht gelrokken. Laatstgenoemd rijk toch heeft tien stamverwanten tijdens hun heldhaftige worsteling tegen Enge land allerhande zedelijken steun ver schaft Reeds schreef een Duitsch blad, dal men daar na den oorlog de daad van de Wel niet moet vergeten De ..Westminster Gazette erkent, dat, van een bepaalde zijde beschouwd, dei veroordeeling lot een gevangenisstraf van zes jaar en een boete van 2000 p. st. als streng kan worden beschouwd Maar anderzijds noemt het blad de straf licht en de gedachte aan wraak verwijderend, als men bedenkt, dat de Boerenleider van hoogverraad was aangeklaagd Maar daar staal tegenover, dat voor een man van de Wet's leeftijd die zes jaar waarschijnlijk) het laatste deel van zijn werkzaam leven beduiden Hem zelf moet liet oordeel inderdaad hard voorkomen. Over de boete zal bij zich het hoofd niet behoeven te breken Die wordt wel door vrienden en geestverwanten samen gebracht Ook staat de Wet op enkele punten van de beschuldiging nog hoo- ger beroep open. Hedenochtend door ons ontvangen, doch niet gebulletineerd. FBANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 24 Juni. Off. 11 uur Ten N van Atrecht had geen infanterie-.i.-tie plaats De vijand heeft Berry au Bac hevig beschoten, maar veroorzaakte slechts gc- ringie schade. In Argonne cn aan de Manshoogten: hadden slechts artilleriegevechten plaats. In de Vogfezen bij Ponteville werd een Duilsche aanval afgeslagen De buitenwijken van Meizéral werden door de Duitschers gebombardeerd, evenals de heuvels ten O. van het dorp, waar wij een weinig vooruitkwamen. OOSTENRI.TKSCHE LEGERBERICHTEN. WÈENEN, 24 Juni (off.) De algémeene toestand op het oorlogstooneel is niet veranderd. Ten O. en N.O. van Lemberg zijn de gevechten met sterke Russische achter hoeden nog aan den gang Aan de boven-Dnjestr zijn Micolajof en Zidakzof genomen. Beneden laatst ge noemde stad drongen de verbonden troe pen in hevige gevechten op verschillende) plaatsen vooruit. Tusschen Weichsel en San zette de vijand den terugtocht voort. Ten N van de Weichsel zijn de Russi sche achterhoeden over Komienna terug geworpen. Ostrowits en Sandomir zijn door onze troepen bezet. WEENEN, 24 Juni (off-! Van de grens van Karinlhië hebben wij den aanval van een sterke ftaliaansche strijdmacht af geslagen. Overigens hebben aan deze grens en aan die van Tirol slechts artil lerie-gevechten plaats gehad Aan de Isonzo woedt een hevig artille rie-gevecht A. nvallen der Italianen bij Crtvdisea en Monfalcone mislukten DUITSCHLAND EN AMERIKA. WASHINGTON, 24 Juni Het ant woord van de'Vereenigde Staten op laatste nota van Duitschland in zake he in den grond boren van den Amerikaan- schen koopvaarder „William P. Frye" door een Duitschen onderzeeër, is aan Berlijn geseind.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3