LAATSTE BERICHTEN beleediging ambtenaar J. B., 20 jklompemnakersknecht, Clinge, èn L. v. 't W., landbouwer, Baarland, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h.; w ede r spun nig beid: G. F. D., 18 jschippersknecht, Sluis, en M. K., 26 j., veekooperknecht, Middelburg, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h., en diefstal: J d. K., 18 j., koopman Middelburg, tol 1 m. gev. straf. Vrijgesproken: L. v. G., 39 j., landbouwer te "Kemseke, beklaagd van poging tot verboden uitvoer, met vernie tiging van liet verstek-vonnis van lJuntll LANDBOUW. In de omgeving van C o 1 ij n s p 1 a a t is men weer druk bezig met het verza melen van de grassoort Kropaar (Dacty lus glomerata). Hinderen zijn den gc- heelen dag bezig met het zoeken, terwijl vele ouderen na bun gewonen dagar- Jbeid nog een paar uur besteden om een extra penning te verdienen De prijs, die voor bet zaad gemaakt wordt, gaat even wel geregeld minder worden. Was die verleden jaar toch 7 cent per kilo aan, vorige jaren zelfs 10 cent, nu wordt slechts 5 cent besleed. Toch is er voor velen nog een zoet winstje te halen, daar er dit jaar bijzonder veel van die grassoort te \inden is. D« „B a l h p o 1 d e r s". Aan liet achtste jaarverslag van de N. V. „Landbouwmaatscliappij de Bath- polders te Goes, uit te brengen in de op 1 Juli te houden algemeene vergadering is het volgende ontleend. Van de laatste reeks van jaren aldus de directeur werden er vele gek merkt door abnormale weerperioden. Ook van 1914 moet dit worden gezegd In het vorig verslag werd ten aanzien van het gewas 1914 reeds melding gemaakt van oen abnormaal natte maand Maart. Een tegenhanger daarvan vormden de maanden Mei en Juni, die zoo droog waren, dat het zaad van enkele gewassen, zooals suikerbieten en een gedeelte van de mosterd eerst begin Juli op kwamen Vooral voor het hoofdgewas, de suiker bieten, was dit noodlottig in het bijzon der op de zieke gronden In het begin van den oogst viel weder veel regen, waardoor sommige gewassen tamelijk en andere ernstig leden. Verder verliep de oogst echter gunstig. Abnormaal hoog waren de prijzen van de meeste producten, in 't bijzonder van granen, erwten, mosterd, maanzaad, lijn zaad en ten deele ook van aardappelen, een gevolg van de Europeesche verwikke lingen. .Vervolgens worden de resultaten mee gedeeld van de verschillende vruchten van het gewas 191-1, die over het alge meen gunstig luiden. Uit de opgave over het gewas 1915 blijkt, o.a. dal totaal 524.09 II.A. met ver schillende vruchten zijn bezaaid, terwijl 101 90 H.A. blijvend weiland is. De structuur van de zieke gron den is weer merkbaar verbeterd. Of schoon de winter zeer nat was, hetgeen tot drie weken in Maart voortduurde, ter wijl zoo goed als geen vorst voorkwam, kon toch vrij spoedig, nadat de regen- periode eindigde, met de bewerking van den grond worden aangevangen Ofschoon 'jaarlijks beterschap van de structuur van den bodem kan worden gemeld, is die toch nog op vele plaatsen zeeri abnormaal. Wat daar nog hapert is voldoende, om' bij ongunstig weer in den zaaitijd en bij opkomst lialve of althans onvolledige ge wassen te veroorzaken. De betonmuur op den dijk ran 'den van den tweeden Bathpolder is door getrokken tot den Stroodorpepolder dus over een lengte van 220 M. Dit werk heeft ongeveer f 1750 gekost. Gemiddeld waren in den zomer 200 personen werkzaam, in den vin ter onge veer 115. Aan arbeidsloon werd uitbef- taald f 61435 52%. Commmissarissen stellen voor het winst saldo ad f 73731.56 als volgt te verdeelen voor de intrekking van 5 winstbewijzen f 6250, voor reserve f 4000, voor toelage aan de bedrijfsboeren f 600, voor aandeelhouders 8'Vo is f 18 000, voor de 10 oprichters winstbewijzen f 3000, voor de commissarissen f 3750; voorden raad van toezicht f 3000; voor den di recteur f 2250, voor de rijksinkomsten belasting f 2550, "terwijl op de nieuwe rekening is over te brengen f 331.56. Nog deelen commissarissen mede, dat hen in het najaar van 1914 een voorste] bereikte van het bestuur 'der Domeinen om voorloopig te beraadslagen over een plan tot gezamenlijke bedijk ing van gronden len Zuiden van den spoor- wegdam in de Westerschelde. Eenerzijds kwam «hun dat voorstel aanneembaar voor, omdat de maatschappij dan een langer aantal jaren van hare nog ömbedijkte erf pachtgronden kan genieten, maar ander zijds zouden bij het voorgestelde plan een deel der ©nbedijkte cigendomsgron- den voor aanzienlijken tijd blijven bui tengesloten. Commissarissen zijn met be langhebbenden steeds daarover bezig en hel ligt in 'de bedoeling aan de plannen trachten te verbinden een goederenhalte Staatsspoorweg ten bate van de geza menlijke nieuwe polders aan den spoor- dam. Na verkregen overeenstemming zal te zijner lijd de goedkeuring van aandeel houders op die voorstellen worden ge vraagd. ■Veel h z e n Uit Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen meldt men ons dat daar buitengewoon veel hazen zijn, vooral in het Zuidelijk, gedeelte der streek; de voornaamste oor zaak hiervan is, dat in het laatste jacht seizoen de jagers daar slechts zeer kor ten tijd in het veld zijn geweest. De beesten hebben reeds zeer belang rijke schade aan de gewassen toege bracht;! ot zelfs de boonen hebben hel op verscheidene plaatsen zoo geducht moeten ontgelden, doordat eenvoudig de koppen uit de jonge planten werden gebeten, dal er landbouwers zijn, |die daardoor van deze vrucht zeker voor minstens f 100 per geniet minder zul len oogsten. Begrijpelijk is hel dat er stemmen op gaan om namens landbouwersvereenigirfr gen of door particulieren ter aangewe zen plaatse verlof tc vragen len einde voor zooverre het met de treurige tijds omstandigheden is overeen te brengen, zoo lang mogelijk en ook zoo dicht moge lijk langs de grens jacht le kunnen ma- keil op deze door hun gtoot aantal nu zoo schadelijke dieren. - Als kantoorbediende op het post ij. telegraafkantoor te I c r se k e is be noemd J. van DalsenTe Serooskerke (W.j) Groente-woe leer Prof. dr. Dammer, custos aan den botamschem tuin te Dahlein bij Berlijn, schrijft in de „Voss. Zeil." ,Er is dit jaar in Duitschland meer groente verbouwd dan in andere jaren, niet alleen in de particuliere tuinen, doch ook door de groente-telers. Men zonden- ken, dat wij spoedig groente in overvloed zullen hebben. Desniettegenstaande zijn de groente-prijzen hoog, buitengewoon hoog. Men wil, evenals bij de aardappe len vroeger,' weer te veel verdienen. Is het niet gruwelijk, dat spinazie bij wagonladingen Iegelijk uit de centrale markthal gebracht moest worden, niet om gegeten, (doch op den mesthoop gewor pen te worden"? Is liet nieti ongehoord, dat duizenden centenaars spinazie in een tijd, dat het pond in normale jaren vijf Pf. kost, eenvoudig niet geplukt worden, doch omgeploegd met den grond, omdat er geen aannemelijke prijs voor betaald wordt? En zoo zal het ook met andere groen ten gaan, indien niet bijtijds maatregelen genomen worden. Een anders zeer gezien vakblad pro testeert er tegen, dat Duitschland over stroomd wordt met goedkoope groente! Ditzelfde rakblad meldt thans triomfan telijk, dat bij den Rijkskanselier een ver zoekschrift is ingediend om bessen te mogen uitvoeren naar liet neutrale bui tenland en oni te voorkomen, dat door snelle treinverbindingen vruchten uit liet neutrale buitenland naai' Duitschland in gevoerd zullen kunnen worden! Men zoiuheï niet voor mogelijk houden, dat een vereeniging van vaklieden, die een flinke ondersteuning krijgt van de regeering tot het verbeteren van vruchtenteelt, zoo vreemd kan doen. LEGER EN VLOOT. De minister van oorlog heeft be paald, dal het onderzoek naar de voor geoefendheid voor tie lichting 1916 zal aanvangen op 27 Juli. Het onderzoeli wordt gehouden le Amsterdam, den Hel der, 's-Grflvenhage, Goriucliem, Breda, Yenlo, Arnhem, Kampen, Leeuwarden, Assen en Utrecht. De aanmelding voor het onderzoek bij den burgemeester moet geschieden vóór 9 Juli. POST EN TELEGRAFIE. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Verzoeke om verlof en ov 4 plaatsing. Tot eeue s poedige en zooveel mógelijk richtige afdoening van zaken bij het De partement van Oorlog is liet noodzake lijk, dat ook verzoeken aan den Minister van Oorlog (van militairen, directeuren van maatscliappijen, vennootschappen, enz.) om verlof wegens algemeene economische belangen, door tusscben- komst van den amniddellijkem chef (com pagnies-, detacliements-, fort-, enz. com mandant) van den (de) betrokken mi- litair(en) worden ingediend. Slechts indien de aanvraag eene groep van militairen, die bij verschillende troe- pendeelen dienen, omvat, kan deze recht streeks aan het Departement van Oorlog worden ingezonden. Ter beperking van Schrijfwerk sleit voorts alléén bedoelde onmiddellijke chef persoonlijk zoodra mogelijk en bij voorkeur op het stuk zelf, een kort, doch gemotiveerd advies en zendt dit daarna rechtstreeks aan het Departement van Oorlog door tusschenkomst van de in liet besluit van don Minister aangegeven burgerautoriteiten. Dit zijn: voor fabrieksaangelegenheden, bankzaken, handelszaken en kantoren van stoomv. maatschappijen: de directeur-ge neraal van den arbeid in den Haag; voorts hel Kon. Nat. Steuncomité, de hoofd* inspecteur der visscherijen, en verder de verschillende land- en luinbouwbonden, o.n. hel bemiddelingsbureau van den landbouw in Zeeland. Verzoeken om bedoelde verloven, die op eene andere wijze 'het Departement van Oorlog bereiken, worden in de laat ste plaats in behandeling genomen en in den regel toch aan den betrokken eomp.- (dets.-, fort-) commandant om ad vies gezonden, die daarna op bovenom schreven wijze handelt. Verzoeken om overplaatsing, deiacliee- ring, enz. worden bij het Departement van Oorlog niet in behandeling genomen, doch behooren steeds aan den Opperbe velhebber van Tand- en Zeemacht ge richt <{e zijn en langs den militairen hiërarchieken weg te worden ingezon den. Uit Millingen werd Woensdag aan de N. R. Ct. geschreven; Drie vreemde ,lichtbonte koppen do ken op uit een roggeveld en keken met angstige vraagoogen rond om dan weer plotseling te verdwijnen tusschen dehoo- ge halmen. De grenspost werd gewaar schuwd- „Holland!" riepen onze soldaten, en terstond sprongen drie Russen, want die waren liet, te voorschijn. Fransch Duitsch iof Engelsch verstonden ze niet, maar door gebarentaal gaven zij te ver slaan, dat zij in 4 dagen niets te eten hadden gehad, Zij vielen op de spijzen aan die him "overvloedig werden aan geboden. Naar de burgemeester van Bergen op Zoom in den gemeenteraad mededeel de, is hem door eenige particulieren ten geschenke aangeboden een fontein, ter plaatsing in het pas aangelegde plantsoen voor de St Jozefkerk. De machtiging om dit geschenk te aanvaarden werd hem door den raad met applaus verleend. (Hbld.j) De Reclame-commissie der ge meente Amersfoort vat haar taak wer kelijk grootscheeps op We ontvingen van haai' een keurig uitgevoerd boek, geïllustreerd met afbeeldingen van de stad en omgeving, en met een aantal ar tikelen van verschillende schrijvers over onderwerpen betreffende de stad: sa menleving, gezondheidstoestand, verkeer, belasting, grondbedrijf, overheidstoezicht op voedingsmiddelen electriciteit, gas en water, onderwijs enz. Eu dan len slotte een kaart met aanwijzingen voor hen die grond mochten willen koopeu. Zondagmiddag passeerden op den Badhuisweg Ie Scheveningen twee dames de rails van de stoomtram. Een der dar mes, die zeer hooge hakken onder haai' prachtscho;enljes heeft, blijft met een dor hakken Lusschen deze rails geklemd staan, zoo vertelt de „Haagsche Ct." Dame rukt, trekt, wringt, doch de hak onwrikbaar. De stoomtram moet sloepen en een talrijk publiek stroomt belangstellend samen. Daar verschijnt een agent van politie. Ilij gelast de dame haar schoen uit le> trekken. De dame weigert. Dan knielt de die naar der wet neer en knoopt het mooie schoentje los De dame trekt haar voet er uit en.algemeen gelach. Want haai; zoo buitengewoon elegant kousje zit vol luchlgaatjes. OM HAAR MAN TE BEZOEKEN. Uit Caberg schrijft men aan de N. Venl. Ct In één der gepasseerde nachten hoor den eenige Soldaten, die in de buiten ste ljnie der grenswacht op schildwaclijt stonden, een klagelijk kindergeschrei Toen zij op onderzoek uitgingen, vonden zij in een stuk land een uitgeputte Bel gische vxouw met twee jonge kinderen. Zij brachten vrouw en kroost in een in Ide nabijheid staande wachthjit en nadat zij haar wat drinken en een paar reepen chocolade hadden gegeven ('t was alles waar ze over beschikten) bereidden zij voor vrouw en kinderen van hooi en stroo een nachtleger, waarbij de over jassen en mantels der soldalen als deb iting dienst deden. Den volgenden mor gen reeds vroeg, klopten zij een in de nabijheid wonenden boer op en vroegen huisvesting voor de vrouw en haar kin deren Op de meest liefderijke wijze wier- den ze daar verpleegd en werd hun een zacht bed gegeven, waar de vrouw van baai- vermoeienissen kon uitrusten. Zij was van een d er dorpjes van ach ter Luik vandaan, en liad de gelieele reis te voet afgelegd. Zij wilde liaar echt genoot bezoeken, die in Harderwijk was geïnterneerd. De soldaten der grens wacht brachten met behelp van eenige burgers, wat geld bij elkaar zoodat de vrouw met haar kinderen per trein naar liaar echtgenoot kon reizen. dering van Tliolen, waarvan wij het ver slag te laat ontvingen voor geheele op name in dit nummer werd: op verzoek eervol ontslag onder dank betuiging verleend aan J. G Vreeswijk Jr. als onderwijzer o 1. s aangehouden de adressen inzake de kermis, daar op een daarvan handteeke- ningen voorkomen, blijkbaar geschreven door één hand een subsidie verleend van f 45 aan den omnibusdienst Tholen—St. Maartensdijk; een schoolcommissie benoemd bestaan de uil de hebreu inr. J A. de Jong, A. Avé en J Pouwer; besloten technisch adyies te vragen over hel ontdoen van den gevel van 't stadhuis van de verflaag, en tegemoetkoming te vragen uit de Rijkskas voor restauratie. UIT TIIOLEN. Bij het kort en hevig onweer, dat lije den boven Tholen woedde, sloeg de blik sem in een der woningen van jhr. van Vredenburch. De schoorsteen werd ver brijzeld en een aantal pannen van het dak geslingerd. De bewoners van het huis, een Belgisch echtpaar, werden in de keuken legen den wand geslingerd, doch kwamen overigens met den schrik vrij. Er ontstond geen brand. Door de anti-revolutionnaire kiesver- ceniging „Nederland en Oranje" te Tho- jlen is c&ndidaat gesteld voor de a s. ge meenteraadsverkiezing de heer H. Goos- ser, terwijl de christ. hist, lciesvereen. den heer C. van 'den Berge candideerde. Bovendien is buiten de kiesvereenigingen om nog het aftredende a.-r. raadslid A. Quist candidaat gesteld. UIT DEN HAAG. Het verluidt in wel ingelichte onder wijskringen ,dat de begrooting van bitt- nenlandsche zaken voor het nieuwe dienstjaar de blijken zal dragen dat do minister tegenover de onderwijs-subsi- dies niet in die mate een afwerende houding zal aannemen als bij de beg-oo- ling voor hel loopende dienstjaar door de omstandigheden strikt geboden was. Hel rijks centraal bureau voor den uitvoer v,an boter beeft bepaald, dat voor de Week vjaja 27 Juni tot 4 Juli voor 70 van de voortgebrachte boter certificaat van uitvoer wordt verleend, terwijl 25 o/o voor 't binnenlandsch gebruik moet worden beschikbaar gesteld of afgele verd en 5 oft met bijgekochte consen ten mag worden uitgevoerd. Vernomen wordt, dat door het O. M. bij hel Haagsche Kantongerecht een straf vervolging op grond van art. 474 W. v. S., waarbij straf wordt bedreigd legen nalatigheid van hulpverleening, zal wor den ingesteld tegen A. Pronk, schipper van de „Gerardina Sch 143" ter zake van diens gedragingen in verband met de redding van de bemanning van het tot zinken gebrachte Deensches.s. „Lilian Drost." BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 u. 32. NederJandsclie 5 pet. Staatsleening 100 een zestiende Indische leening' 99. De markt was flauw Integralen 625/8, 3 pet. Cert. 71%, Rus sen - 675/8- Sleels 585/g, Amalgamated 73%, Den ver 71/4, Erie 26, Missouri 1 1%, Car Foun dry 54, Hide Leather 33%, Southern rail 15%, Marine pref. 7 een zestiende. Bonds 8/s, Cert. 46%. Petroleum'-waarden willig. Kou. Ned. Pelr. 542 a 550, Gee. Holl. 175 a 176»/. Perlak 47, Zuid Perlak 55. Prolongatie "31/2 pet. v .VAN OOST NAAR WEST. Door tusschenkomst van de Javasche Bank te Amsterdam is uit Indië overge maakt een bedrag van twintig duizend gulden ten bate van het Steun-coniité voor Curacao. DE ONVEILIGE ZEE. Op ruime schaal wórden door de re geering zeekaartjes verspreid, waarop de vermoedelijke ligging der mijnen bij de Doggersbank staan aangeleekend. geheel op Russischen bodem zal zijn ver plaatst. In dien zin kan de overwinning van Lemberg een keerpunt voor het twee de deel van den Russischen veldtocht vormen. r ITALIË EN TURKIJE KOPENHAGEN, 25 Juni. De ,.Ber- lingske Tidende" verneemt uit Rome, dat de oorlogsverklaring van "Italië aan Tur kije in de naaste toekomst kan worden vei'wacht. NA DEN OPSTAND. BLOEMFONTEN, 24 Juni. Een der lei ders van den opstand in den Vrijstaat, de Vifliers, is veroordeeld tot 4 jaar gevan genisstraf en 500 p. si. boete. IN DUITSCH Z W AFRIKA. PRETORIA, 24 Juni. (Off.) Generaal Botha heeft Kalkveld 40 mijl ten N. van Omarura bezet. THERMOMETER EN VERWACHTING. 25 Juni. Thermometer alhier 8 u. vm. 67 gr., 12 u. 70 gr., 3 u 69 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut ie De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 772 2 te Bodoe. Laagste 758.1 te Karlsihhe. Verwachting tot den'avond van 26 Jnni, zwakke tot matige winden meest uit Oostelijke richtingen, veranderlijke bewol king, droog weer kehoudeDS kans op onweer in het Noord-Oostm, in het Zuid-Westen móer kans op regen ot onweer, warm UIT GOES Naar we vernemen heeft de afdeeling Goes van de S. D. A P de volgende, candidate» voor de a s. gemeenteraads verkiezing gesteld: M. Pols, A. Blaas, G. Bruel en de Die. RAAD VAN THOLEN. In de Donderdag gehouden raadsverga BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP- LAGE VAN T VORIG NUMMER. DE ZAANSTROOM Volgens te Amsterdam ontvangen be richten lieeft bjet Prijshof te Hamburg de gende beslissing genomen betreffende de Zaanstroom. Het heeft niet vrijgegeven de levens middelen bestemd voor Engeland en Afri ka; wel vrijgegeven het grootste deel der lading niet bestaande uit levensmidde len en overigens de levensmiddelen be stemd voor Australië, Indië en Réunion. FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 24 Juni. (3 uur). Ten N. van Atrecht slechts eenige infanterie-actie. Ten N. van Souchez een artillerie-duel. De Duitschers hebben Atrecht gebombar deerd, waarbij de ambulance van iiet H. Sacrament getroffen werd; eenige zus ters en verpleegsters werden gedood. In de sector Angres—Ecurie onafge broken kanonnade. Bij Dompierre ten W. Péronne werd de ontploffing van eeit D.uitschen mijnliouder gevolgd door he vige beschieting. Bij Berry au Bac op den heuvel 108 hebben de Franschen een mijn doeif springen die een kuil sloeg van 35 M. doorsnede en de Duitsche loopgraven 'rustig vernielde. Op de Maashoogten hebben de Duit schers een aanval gedaan, die terstond werd afgeslagen. De Franschen 'namen het offensief en verkregen opnieuw voet in de tweede vijandelijke linie, waarin zij zich handhaafden. In Lotharingen liebben de Fraaschlen zich meester gemaakt van twee Duitsche werken bij Leintry, en gevangenen ge maakt, w. o. 3 officieren. Het aantal Duitsche gevangenen, ge maakt in de streek van de Fecht is se dert 14 Juni gestegen tot 25 officieren, 53 onderofficieren cn 638 man. LEER OM LEER. KEULEN, 25 Juni'De „Köln. Ztg." 1 neemt uit Kopenhagen, dat een Duitsche visschers-flotlielje van 7 tot 8 vaartui gen Woensdagmiddag ten N. \V. van Noord-Jutland door een Engelsche on derzeeër verrast werd, die drie tot vier vaartuigen in den grond boorde. De ove rige visschers slaagden er in, le ontko men De bemanningen der gezonken sche pen zijn gered. Ze kregen ruimschoots den tijd, zich in de booten te bergen. Ook kohden ze klecren en proviand mee nemen. De „Köln. Ztg." teekent hierbij aan: het is verblijdend, dat de Engelsche duik- boólen een voorbeeld nemen aan do Duit sche en den bemanningen van visschers- booten ruimschoots den tijd laten, zich in de sloepen to begeven. UIT BRUSSEL. BRUSSEL, 25 Juni. De Duitsche over heid staat het dragen van Belgischf? co- cardes weer toe, mits dit niet op een uitdagende wijze geschiedt BRUSSEL, 25 Juni. De Nationale Bank maakt bekend, dat wegens de schaarschte van iiiklcelgeld de. Congolce- sche nikkelen stukken van 5, 10 en 20 centiemen in omloop zullen worden ge bracht NA DE OVERWINNING. BERLIJN, 25 Juni. Uit het Oostenrijk- sche oorlogsperskwartier wordt aan de „Voss. Ztg." gemeld, dat het Russische hoofdkwartier niet meer in Galicié ge vestigd is en dat spoedig het zwaartepunt van de groote gevechten in het Oosten HERIJK. De herijk der maten en gewichten ia 1915 voor de hierna vermelde gemeentoa zal pleats hebben op de volgende dogen: Schoondijke 28 en 29 Juni. Neuzen te Neuzen 5, 6, 7, 8, 9 en 12 Juli; te Sluiskil 13 Juli. Hoek 20 Juli. Sas-van-Gent: voor Philippine 21 Juli; voor Sas-van-Gent 22 en 23 Juli on 24 Juli des voormiddags. Westdorpe 3 Augustus. Zuiddorpe: voor Zuiddorpe en Overslag 4 Augustus. Zaïamslag 5 en 6 Augustus. Axel: voor Axel 10 Augustus des voormid dags, 11, 12 en 13 Augustus en 14 Augustus des voormiddags, voor Koewacht 10 Augustus des namid dags. Hulst: voor Hulst 23 Augustus des namid dags, 24 en 25 Augustus; voor Clinge 26 Augustus; voor St.-Janssteen 27 Augustus. Rapenburg: voor Boschkapelle 30 Augustus des na middags; voor Hengstdijk 31 Augustus des voor- middags; voor Stoppeldijk 31 Augustus. Graauw-en-Longendam 1 September. Kloosterzande voor Hontenisse en Ossenisse 2 en3 September en 4 September des voor- VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum Plaats Voorwerpen. Inform 29 Juni. Souburg. Huis en Weiland. de Nee ling. 30 Juni. Veere. Hofsteedje, Bouw- Blaupot land en Inspan, ten Gate. 1 Juli. Groede. Hofstede en Huizen. Beuningh, 1 Juli. Middelburg Hofsteedje. 1 Juli. Middelburg. Hofsteedje. 2 Juli. Grijpskerke. Landerijen. 7 Juli. Domburg. Landbouwers- inspan. 7 Juli. Goes. Hofstede Struve. Struve. Blaupot ten Cate. Loeff. Van Dissel. Struve. 9 Juli. Middelburg. Inspan. 9 Juli. Middelburg. Beesliaal en Inspan. Struve. 13 Juli. Ooslkapelle Vruchten Blaupot le velde ten Cate. 21 Juli. Middelburg. Hofstede, Blaupot Wei- en Bouwland, ten Cate. 26 Juli, Biggekcrke. Vruchten te Velde. Loeff-

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2