KUITEN1.4ND. Ned Herv. k erk. Beroepen te Jonre, Westermeer Snikzwaag P. Kiehl, Ritthem. (Blijkbaar een herhaling, daar reeds 1 Maart door ons gemeld werd dal ds. Kiehl een be roep naar Joure had aangenomen Bedankt voor Amsterdam B J. C. Rijn- ders, Doorn. Door ds. O. J. Rootselaar van Pols broek, werd voor de toezegging van be roep te Poortvliet bedankt. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De beeldhouwers Dupuis en van Wijk zijn uitgenoodigd ieder een nieuw ruiterstandbeeld van stadhouder Willem III te ontwerpen, waarbij zooveel mo gelijk rekening wordt gehouden met ©eni ge wenschen van |to,et hoofdcomité. Een bekend Duitsch schrijver over .schilderkunst, professor Hermann Knack- fusz is, 66 jaar oud, overleden. Hier te lande waren voornamelijk zijn monogra fieën over schilders van wereldvermaard heid bekend. We herinneren b.v. aan wat hij over Rembrandt heefL te boek gesteld. En de waarde van die geschriften werd nog door tal van afbeeldingen naar de besproken meesterwerken verhoogd. Knackfusz was zelf ook schilder. Ook was hij door zijn betrekkingen met kei zer Wilhelm bekend. In den Iaatslen lijd was de geleerde als compagnie-leider in een krijgsgevangenkamp werkzaam Zijn vier zoons staan als officieren aau het front. „Holland wees u zelf", door door J. Petri. Hollandia Druk kerij. Een opwekkend woord dat in dezen tijd past Een tikje overdrijving, een niet altijd billijke geringschatting van de Hollanders zooals ze zijn, een" verge lijking vaak van Hollandsch klein-doen met buitenlandsch groot-doen, terwijl er evengoed buitenlandsch klein-doen naast gesteld kon worden, maar toch alles bij een genomen een beschouwing waar uit de Hollanders nog wel iets kunnen leeren. Want we zijn nu eenmaal in veel opzichten klein burgerlijk waar een bree der opvatting weldadiger zou aandoen. Bij onze zieleen, door dr H. H. Meulenbelt. - Hol- dia Drukkerij. De schr'jver, predikant te Baarn, heeft dit boek geschreven ten behoeve van de predikanten, godsdienstonderwijzers, diakonen en diakonessen, die ziekenbe zoek hebben te doen, en bedoelt hum eenige voorlichting te geven Een opsom ming der hoofdstukken karakteriseert dit werk het beste. Het eerste handelt over hetgeen het Oude en Nieuwe Testament aangaande ziekte leeren; het tweede en derde be spreken het doel van het ziekenbezoek; hel vierde handelt over het bezoekeni van zieken in betrekking tol de meest voorkomende krankheden; hel vijfde over hel individueele bij ziekenbezoek (stem ming, temperament, karakter)het zesde over de vercischlen voor den leeraar zelf. ONDERWIJS. Het is te begrijpen, dat de Belgen, hoe dankbaar zij ook mogen zijn voor de hier gevonden verblijven, toch zeer ver langen naai- het vertrek naar hun vader land. Hun verblijf alhier moet kort -?vijn. en dat is de ooi-zaak dat van belangrijke jubilea voor de inrichtingen voor vluch telingen geen sprake kan zijn. Maar toch is er reeds ecu jubileum herdacht en wel dat de school 25 weken aan den gang was De onderwijzers hebben deze gele genheid aangegrepen om ï'n een bij» komst den lieer Joh. de Maegt het lijoofd der school te huldigen en dank te bren gen voor idle uitstekende wijze waarop hij de school bestuurt. Hedenmorgen is de Belgische school te Zierikzee geopend. Geslaagd voor 3den stuurman de heeren P. v. d. Mark en J. Naerefeoul, leerlingen -van „De Ruij Ier school" te Vli s s ingen. Mej M. J. von der Möhlen, leerares iu de Duitsche taal en letterkunde aan de H B. S. te Neuzen, staat als no. 1 op de voordracht voor gelijke betrekking aan Re hoogere burgerschool voor meis jes te Rotterdam. LANDBOUW. Herkozen werden hel aftredende lid van den raad van toezicht de heer Anth. Luteijn Sr te Schoondijke, en de aftre dende bestuursleden Iz de Hulster te Schoondijke en J. J, de Muijnck en G. A. Vorsterman van Oyen, secretaris te Aar denburg, terwijl deze laatste door het bestuur aangewezen werd als vertegen- digcr van de Bank op de algemeene ver gadering die den 29sten Mei gehouden zal worden te Utrecht. Kleinf ruit. Volgens de opgave van 12 Mei van de directie van den landbouw zijn in hel algemeen de vooruitzichten voor allo soorten kleinfruit zeer gunstig; behou dens eene enkele uitzondering varice- ren de ingekomen berichten tusschcn goed, zeer goed en uitmuntend De bloei verliep algemeen zeer gun stig, maar, als gevolg van veel nat en lcoud Weer in de eerste drie maanden van hel jaar, wat Iaat. Enkele rijksluinbouw- leeraren meldden dan ook van frambozen nog geen bericht te kunnen geven In Zeeland werd in de hessen rle rond- knop aangetroffen. De late kersen op Z. Beveland staan goed lot zeer goed De roode, wille en zwarte aalbessen en de kruisbessen staan overal in Zeeland zeer goed 'De fram bozen staan goed op Zuid-Beveland en zeer goed op Walcheren. LEGER EN VLOOT. de familie Dwars, die hun 25-jarige b) loft vierden, een bezoek Daar de men- schcn niet op het bezoek der luidruchtige mannen gesteld waren, werd hun den toegang geweigerd, waarop de militairen uit baldadigheid een tweetal groole rui ten stuk sloegen en daardoor de geheel© buurt in opschudding brachten. De zaak is in onderzoek. Zondag waren eenige jongens in den Noordijk, gem. Neede, aan het oefe nen in het schieten. De landbouwer G. H. K., welke daar in de nabijheid was, werd door een buksschot in de borst ge troffen en is gisteren aan de gevolgen overleden N. R. C. - President Wilson heeft een schouw over de Atlantische vloot op de Hudson- rivier gehouden Aan het noenmaal, waai- 500 voorname burgers aanzaten, heeft de president vol gens een Reuter-telegram uit New-York gezegd de vloot der Ver Staten be antwoordt aan onze idealen. Het is het groote beginsel van Amerika dat het niet naar -uitbreiding van grondgebied streeft. Wij bevorderen de belangen der mensch- heid. DE „TJIMAHI" GESTRAND. Volgens te Londen uit Hong Kong ontvangen telegram is het stoomschip „Tjimahi" van de Java-China-Japanlijn bij Paraoels op een rif vastgeraakt. Ad- sisten tie werd naar het schip gezonden Inlijving lichting 1915. In het lijd vak van 16—20 Juli a s. zul len worden ingelijfd de dienstplichtigen der lichting 1915, toegewezen aan het korps pontonniers en bestemd voor het tweede in te lijven gedeelte. 'Verzoek om overplaatsing. De Minister van Oorlog brengt ter ken- s, dat dagelijks bij zijn Departement aanvragen om overplaatsing inkomen. De beslissing op die aanvragen wordt door hem als regel overgelaten aan Zijne Excellentie den opperbevelhebber van land- en zeemacht. Het verdient daarom aanbeveling, dat ioodanige aanvragen niet aan hem, Mi nister, doch aan genoemden opperbevel hebber worden gericht; de aanvragen moeten dan aan dezen worden toege zonden langs den militair hiêrarehieken weg. De aandacht wordt er echter op ge- stigd, dat de kans op inwilliging van dergelijke verzoeken uiterst gering is. St. Ct. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Gister werd te Oostburg in het logement „Het wapen van Oostburg" on der voorzitterschap van den heer mr. F J. van Dam de algemeene vergadering gehouden van de Coöperatieve Boeren leenbank in het voormalig vierde district van Zeeland Aanwezig 3 leden van den raad van toezicht en 90 leden, onder welke alle leden van 't bestuur op één na. De kassier, de heer J. D. Risseeuw Ve Zuidzande, bracht de rekening over het dienstjaar 1914 uit, waaruit bleek dat den 31 Dec. 1914 de ontvangsten waren r 120 179.46; de uilgaaf f 115,760.43, ge vende een kassaldo van f 4419.03. .De balans bedroeg in actief f 69847,14; in passief f69407,19, gevende een winst van f 439.95, waardoor het reservefonds Isteeg tot een bedrag van f 2469,891/2- Met algemeene instemming werd de jaarwedde van den kassier gebracht op f 150, die van den hulpkassier op f 50 Een notaris te Amsterdam heeft, naar het Hdbl meldt, bij de politie aan gifte gedaan dat zijn bediende uit een les senaar in zijn kantoor, aan tfe Heeren gracht, een bedrag van ruim f 400 heeft ontvreemd Zondagavond is een onbekende man an ongeveer 25 jaren door de laatst© Irani van Leiden naar Ilillegom nabij de Veeiienburgerlaan overreden en gedood In den nacht van Dinsdag op Woens dag is bij een instorting in de Staatsmijn Emma een Belgische mijnwerker gedood, en zijn drie mijnwerkers gewond N. R. C. Dicht bij de Duitsche grens in de gemeente Vlachtwedde, is een brutale aanranding gepleegd. Terwijl de landbou wer Dijk, een varken voor zich uitdreef, werd hij plotseling aangevallen door drie kerels, die met geopende messen op hem aanvielen, hem op de vlucht joegen en zich met het varken uit de voelen maak ten Een buurman van D„ die dezen te. hulp kwam, werd eveneens op de vlucht gedreven. Met behulp van een rijksveld wachter werden de daders gepakt. Zij hadden het varken, dat naar hun zin niet hard genoeg liep, erg toegetakeld Arnh. Crt. Een aartnemer, die door het Duit sche legerbestuur met den bouw van ves tingwerken was belast, was Maandag met verlof bij zijn familie in Südende aange komen, aldus verneemt de „KöLn. ZtgJ." uit Berlijn. In een koffer verpakt had hij een granaat meegebracht. Deze ont plofte den volgenden ochtend door nog onbekende oprzaak. De man werd daardoor op slag gedood, zijn vrouw kon levend, maar krankzinnig naar een ziekenhuis worden vervoerd, een ander ondernemer, die daar even eens in huis was en een dienstbode wer den onderscheidenlijk ernstig en minder ernstig gewond. Voorts is er groote stof felijke schade aangericht Ie hebben in Zeeuwsch-Vlaanderen ov onze grens kwamen Deze te late, gebrek kig uitgeruste en veel te geringe hulp zette kwaad bleed aan den overkant van de Noordzee. Was het Churchill met die bescherming van de Scheldeslad we! ernst? vroeg men zich af. Het leek op poppenkaslerij, om de bevolking met den schijn, zijn best te hébben gedaan, paaien. Ook was die houding koren op den molen der vijanden, die beweerden, dal de val van Antwerpen den Eugel- sehen gelegen kwam, wijl ze zich daar door een geducht concurrent van den hals hadden geschoven. We geven maar enkele beschuldigingen weer. Aan de goede trouw van Winston Churchill behoeft o. i. niet getornd te worden. Laatstelijk verluidde nu weer van een meeningsverschil lusschen den eersten lord en den eersten zeelord der admira liteit, lord Fisher. Het schijnt de naaste aanleiding lot de reconstructie van het kabinet geworden te zijn. Hel is overigens bekend, hoe ook an- re leden dan Churchill het nu en dan moesten ontgelden De mislukking van de wetgeving tot beteugeling van hel drankmisbruik en de moeilijkheden met Lot de vijandige staten behoorendc vreem delingen hadden de positie der regeeriug ongetwijfeld verzwakt. Op het oogenblik, dat we dit schrijven, bestaat nog geen zekerheid over denieu- ;e ministers, die de plaatsen van eenige kabinetsleden zullen innemen De laat ste uit te kiezen is een kiesche taak' Hel heeft veel van een wijken voor do ontstemming onder breede lagen der be volking. Lil bovendien is 't de vraag, of de koning werkelijk de minst bekwamen zal laten vallen. Reeds deelde Asquith mee, dat hij en Grey aan 'troer blijven. De algemeene en buitenlandsche koers blijven ongewijzigd evenals de landspoli- tiek. Alleen de oorlog is volgens hem oorzaak der verwisseling. Doch onder drang van buiten, d w z van staatkun dige tegenstanders komt ze tot stand, voegt men daar dadelijk bij. Ofschoon de minister-president dit niet met zoo veel woorden heeft bekend ge maakt. zal Kitchener toch wel het oor- logs-departement blijven beslieren Chur chill gaal bijna zeker weg. Hij zou door Fisher ol Balfour vervangen worden Maar het schijnt dat men Churchill een anderen zetel in het ministerie wil aan bieden. In Galicië en Polen ten Zuiden van de Pilica is de geweldige opmarsch der Duilschers en Oostenrijkers vrij wel tot staan gekomen, al staan de bondgenoo- ten op verscheiden punten aan den O San-oever Ze hebben daarbij ongeveer zoo veel vijanden krijgsgevangen gemaakt als in den oorlog van 1870 na de over- :ave van Melz. In dit geval viel den over winnaars uil den aard der zaak beel wat meer artillerie in handen. Om Przemys? wordt thans met kracht gevochten De hondgenooten bombardeer den de Westelijke forten De Oostenrijk- scho bezetting had de versterkingen al vorens te capituleeren in de lucht doen vliegen. Uil Berlijn wordt gemeld, dat de Russen zc daarna niet hebben kunn* herstellen. Daarom zouden ze met cement versterkte loopgraven hebben aangelegd Ook belet de tegenstand der Russen, dat de vijand «1e vesting ook van het Zuiden af insluit. Daardoor is voorloopig' nog DE OORLOG. De toestand. Waar België en Frankrijk in het begin an den oorlog loc overgingen, heeft En geland nu eerst nagevolgd. Ook te Londen wordt een concentratie- of coalitie-kabi net gevormd. Was Asquith of liever de koning daar eerder toe overgegaan -- men had daar zich zelf en de wereld me nige onaangenaamheid kunnen besparen, Hel schouwspel toch, dat de binnenland- sche, staalkundige zoowel als economi sche toestand van lipt Vereenigd Konink rijk gedurende de argeloopen maanden bood. kon hel vertrouwen in den ernst en de eendracht der bevolking tegenover haar ontzaglijke taak niet versterken. Als in dc andere landen zweeg mei l uil breken van den krijg ook in Groot- Bril tan je de politieke strijd. Reeds voor dal het den oorlog aan Duitschland ver klaarde, hadden Balfour en Bonar Law, de leiders der oppositie onderscheiden lijk in Hooger en Lager Huis, den minis ter-president voor de toekomst schriftelijk den sleun hunner volgelingen toegezegd Maar dit verlangen is menigmaal door on tevredenheid over bepaalde misslagen van hel kabinet volslagen te niet gedaan;' Daarbij speelde ongetwijfeld bij de unio nisten ook klein-polilieke machtsbegeerte mee In Engeland voelt men nu -eenmaal minder dan in de andere oorlog-voerende landen de gevolgen van dien toestand aan den lijve Het maaiscliappelijk leven gaat er nog in veel opzichten zijn gewonen gang Bij de voetbalwedstrijden en andere sport- 'ertooningen verdringen zich duizenden jonge mannen, die, beseften ze den ernst an het oogenblik, in de loopgraven N.W. Frankrijk moesten liggen. In 't alge- j dc buitengewoon belangrijke spoorlijn, ancen trouwens is die nog niet doorge«- d,-c dc genoemde stad met Lemberg ver drongen tot de hoofden der menschen, j bindt no 1)anden der soidaten van ook niet van wie den toon behooren den tsaar Te Dinxperlo houden, naar deZutph Cl. meldt, sedert Zaterdag de militairen post voor de huizen van bakkers en v keiiers teneinde te controleeren of de be woners meer in huis nemen van de voor den uitvoer verboden artikelen dan v dagelijksch gebruik noodig is, en ook om de smokkelarij tegen te gaan Te Nunspeet, in de nabijheid van hel vluchtoord bralt Maandagnacht een brand uit die zich ernstig liet aanzien, doch door dc krachtige hulp van mili tairen en vluchtelingen kon worden be dwongen Zaterdagavond brachten, naai' de, Zwolsche Ct. meldt, le Deventer eenige militairen, die in het militair hlospitaal zijn ingekwartierd, daar in de buurt bij aan te geven. Wie in deze tijden de ver slagen van Parlements-ziltingen en open bare rodevoeringen leest, door Engel- scheu gehouden, wordt er vaak kriebelig onder Aan bijzaken, dingen v,aix persoon lijk en ondergeschikt belang, wordt «ie aandacht en de warmte verspild, die voor de hoofdzaak aan 't werk moesten worden gesteld En de hoofdzaak ziel de buiten lander evenals zonder twijfel de onbe vooroordeelde Brit in het bijbrengen van de nationale gezindheid, het besef van saamhorigheid en de daadkracht, die als [evolg daarvan moet worden aangewend Maar in plaats hiervan wordt met veel omhaal van woorden besloten, enkele, Duitsche vorsteunamen tc schrappen uit •egisters van de ridders van den Kou seband, dringt men in het Lager Huis herhaaldelijk aan op het in liet oog hou den van den een of ander, die, in Enge land woonachtig, van Duitschen oor sprong is, enz. Op sommige oogenblikken was de poli tieke Godsvrede dan ook finaal zoekt „Times" en „Morning Post" „kleedden" Churchill en andere kabinetsleden tot op het hemd uil. Vooral de genoemde minister heeft hel verkorven. Men weet het, een vak man is hij niet. Deze beslist bekwame man van arislocratischen huize hij is een afstammeling van de Marlboroughs heeft een avontuurlijke loopbaan ach ter zich. Reeds kwam hij van de Tories naar hel liberale kamp over Ook wissel de hij van departement. Dit alles heeft hem in dc oogen van menig landgenoot verdacht gemaakt, En toen hel nu de Bvilsche zeemacht niet steeds naar weusch ging, werd Churchill als zundenbok vooropgesch'oven. We her inneren b.v. aan de eerste en mei zware verliezen mislukte Dardanellen-expcditie Volgens een Duilseh blad zijn de Duit sche en Ocslenrijksche consul-generaal te Rome met hun personeel bereids van daar vertrokken. Voor de concessies, die Oostenrijk aan Italië heelt aangeboden, verwijzen we naar het Bijvoegsel, waar men ze op het kaartje zelf kan nagaan. Dat von Belh- mann Hollweg daarvan eergisteren in den Duitschen Rijksdag onbewimpeld meedee- ling heeft gedaan, bewijst wel, dat daar mee de uiterste grens van Oostenrijk's •eidwilligheid in dat opzicht is bereikt. Do Italianen konden daarna zelf oor dcelen en bepalen, wie de verantwoorde lijkheid treft voor den oorlog, die nu wel onvermijdelijk schijnt. Wat dit betreft, zullen we spoedig naders welen. Heden toch zou het Parle ment tc Rome samenkomen. De Koningin sprak hare beste wen schen uit voor hun welzijn en verliet daarna de loopgraaf. Op den ransel, waar op H. M, gezeten had, werden de woor den gezet Rustplaats van de Koningin Den soldaat aan wien de ransel toebe hoorde, werd gevraagd, of hij dien als een aandenken verkoopen wilde. „Voor nog geen honderdduizend franken, luid de zijn antwoord. Duikelaar tegen wil en dank. De „ooggetuige" in het Engelsclie hoofdkwartier doet het volgende verhaal dal hij „ongetwijfeld hel griezeligste avon tuur iu de lucht noemt, waarvan ooit gehoerd is." Een Engelsclie vlieger, zoo vertelt hij volgens de bewoordingen van de N R C„ joeg op 10 Mei alleen in zijn vliegtuig een Duitschen vlieger na Terwijl hij trachtte zijn machinegeweer opnieuw te iaden, verloor hij de macht over het stuur en de machine kantelde onderstboven De riem rond zijn middel zat los en d zwaai van het omslaan wierp hem haast uil hel vliegtuig, maar hij wist zicli te redden door het achlermiddelstuk te pak ken te krijgen, waarbij echter de riem rond zijn beenen schoot. Terwijl hij daar dus hing met zijn hoofd naar beneden, wanhopige pogingen doende om zijn beenen le bevrijden, viel het vliegtuig van een hoogte van 2100 meter tot op 750 meter, ronddraaiende als een afgewaaid blad Ten laatste slaag de de vlieger er iu zijn beenen vrij te maken en met zijn eenen voet denricht- hefboom te bereiken. Zoo wist hij het vliegtuig weer overeind te brengen dat daarbij geheel kopje duikelen moest, Dit geval, zegt de ooggetuige, is nog niet voorgekomen, zelfs niet in dienst, waai- hel dagelijks voorkomt, dat men den dood tot op een haarbreedte nadert KORTE OORLOGSBERICHTEN. De heropening van, den postdienst ia België is nu naar Wolff uit Berlijn seint, voltooid Al de plaatsen in dit gebied zijn aan het nieuwe postnet van de Duitsche post en telegrafie in Berlijn aangesloten. Het gebied omvat de provincies Antwer pen, Brabant, Limburg, Luxemburg, Na men en de provincie Henegouwen met uilzondering van Doornik Bij het gebied zijn bovendien ingedeeld de Fransche ar rondissementen Givet en Funiay Niet in gedeeld is Maubeugc met omgeving Dit gedeelte van Frankrijk, dat aan het gene- aal-gouv ornement in België toegewezen is, behoort evenals de provincies Oost en West-VJaanderen en Doornik, nog tot het bereik van de veldpost der westelijke legers. We hebben al eens meer wat aange haald uit de officieele geschiedenis van de Belgische krijgsverrichtingen geduren de den legenwoordigen oorlog een brief, dien de correspondent: van de N. R C. le St. Adresse, het deel van Havre, waar de Belgische regeering gevesligd is, wijdt aan <le beschrijving van den slag aan de Yser. van 22-31 October j 1 worde nog ontleend, hoe volgens dezen officieel©» geschiedschrij ver het Belgische leger daarna minstens een vierde van zijn strijdend effectief had verloren. Maar ook de Duitsche vee- liezen waTen verschrikkelijk. Hel Engelsclie tijdschrift „The Lan cetbevat een hoofdartikel over de chloor-vergifliging, in verband met het gebruik van verslikkende gassen als oor logswapen door de Duitschers Er kan thans geen twijfel meer aan zijn, dat chloor gebezigd is. De bekende vergiftigingsverschijnselen komen overeen met wat thans bij de slachtoffers is waar genomen. Door de aanraking van het gas met de, vochtige slijmvliezen, ontstaat zoutzuur en daardoor wordt ook de bui tengewoon heftig© werking verklaard De beste bescherming geeft zwavelzure soda, Waarmee watten in een respirator be vochtigd worden en deze werden ook op de gevangen genomen Duitsche soldaten gevonden. Koolzure soda of anders ge woon water heeft ook al een goede uit werking. Het Engelsclie stoomschip „Drum- cree" uit Barry is getorpedeerd De be manning is gered. Koningin Elizabeth aan het front. Een gewond Belgisch officier, die te Eastbourne aan de Engelsche kust ver pleegd wordt, heeft aan zijn dokter een verhaal gedaan van een bezoek, dat de- Koningin der Belgen gebracht heeft in de loopgraven aan de Yser Dc mannen herkenden m de vriendelijke, bevallige dame die daar opeens in de loopgraven verscheen, de Koningin niet zoo aan stonds. Een van de soldaten zeide aldus het „N. v. d. D."- „Kom, mevrouw, gaat u liever naar huisEen ander soldaat zei „Pas op, mevrouw, Jd it is een gevaarlijke loopgraaf Dc koningin antwoordde „Niet voor mij, ik ben zoo klein.Een van de manschappen bracht zijn. ransel en zette dien tegen den rand van de loopgraaf. De Koningin ging er op zitten evenals vooral aau Antwerpen's val Men en begon de chocolade en de sigaretten weel, hoe ongeveer een week daarvóór le verdeelen. welke zij had medege- de Brilschc minister van marine aan die bracht. Op dat oogenblik kwam er een stad een bezoek bracht. Ook zond hij soldaat uit een andere loopgraaf, die, er eenige duizenden marine-soldaten Hare Majesteit herkennende, uitriep; „O, heen, die daar met uitbundige geestdrift de Koningin Alle soldaten sprongen na- ontvangen werden, maar voor een deel tuurlijk overeind en namen eerbiedig de zonder nauwelijks den kruitdamp geroken militaire houding aan. De anli-Duilsche opstootjes in ver schillende sleden van Engeland zijn vol strekt niet van onschuldige» aard ge weest. Mac Kenna, de minister van binnen- landsche zaken, heeft daarover in het Lager Huis een boekje opengedaan. Er werden 257 menschen bij gekwetst, onder wie 107 door de beroeps- of vrijwillig© politie. Slechts ééu persoon is zwaar ge wond Hex aantal menschen, dat tot dan toe in hechtenis was genomen, bedraagt 866. De bemanning van t Engelsche stoomschip „Etonia", van Liverpool, deelt mede dat de „Etonia" en een ,ander stoomschip door twee Duitsche duikboo- len zijn aangevallen, toen zij trachtten de „Lusitania" le hulp te komen, na het draadloos verzoek om hulp te hebben op gevangen. De „Köln. Zlg is daaromtrent op kondschap uitgegaan Van bevoegde zijde vernam liet blad, dat men bij dat bericht hetzij met een poging van Reuter om stemming legen Duitschland te maken of met bewuste leugens van den gezagvoer der der „Elonia" te maliën heeft. De op gaven zijn n!zooals bewezen kan wor den onwaar.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3