BULLETINS. Hors d'oeuvres 8UITEMLAMB. 62 jarige vrouw S. Z. uit Sluis. Eiseh f 10 b. s. 10 d. h. J. T, de Br., caféhouder te V 1 i s s i u- gen werd beklaagd op 1 April muziek te hebben laten maken op eéh automa tische piano zonder belasting te betalen. Eisch f 5 of 1 dag. De volgende beklaagde was de han delsreiziger M. G. uit Vlissingen, be klaagd van beleediging van militairen. Toen bekl. op 6 April met den trein voorbij Vlnke kwam, werd er gelast de ramen te sluiten. Op de brug heeft bekl. volgens getuige liet raampje weder ge opend, en toen hij op last van den machlhebbenden sergeant door twee sol daten uit den trein werd verwijderd, zou hij deze beleedigcnde woorden hebben toegevoegd. Bekl. bekende een deel der woorden te hebben gebruikt maar ontkende het raampje te hebben geopend». De officier wees er op, dat het zeer ongepast is, thans de militairen, die toch reeds zoon moeilijk leven hebben doordat zij uit hun werkkring zijn ge- linald, nog te beleedigen ook, en eisch- te f 25 boete of '10 dagen hechtenis. Tegen J M. uit W es t lfap peile, werd ondanks zijn ontkennen, wegens mishandeling f 5 of 5 dagen geëischt- De laatste zaak was die tegen van S S. uit Zou te lande die door deD kantonrechter, is vrijgesproken wegens: overtreding der holer wel, van welk vonnis de ambtenaar van het O. M. in appél was gekomen. De officier van justitie zeide dat de boter niet goed was, maai' was het met den kantonrechter eens, dal bekl noch 'de boter geleverd heeft, noch die in voorraad had en eischte daarom be vestiging van het vrijsprekend vonnis. Uitspraak 21 Mei. LANDBOUW. Donderdag hield te II uis t de R. K Boerenbond Z VI O. D zijn jaarvergade ring in het hotel „Neelemnns". l il het jaarverslag bleek, dat hel aantal leden was geklommen tot 1232, dat de Ongevallen-verzekering 132 deelnemers telde, die '185 dienstboden hadden verze kerd met een jaarloon van f 146.100, dal de Ziekteverzekering 62 deelnemers lelde mei 152 verzekerde dienstboden, en dal door de aankoop-commissie was aange kocht voor f 138.547 12 aan meststoffen, waarop was gekort en 'aan de leden lerug- belaald f 833.08® wegens ondergehalte, voor f 9689.42 aan voederstoffen waar op was gekort en aan de leden terugbe taald 1' 122 21® om dezelfde reden, aan aardappelen en granen voor f 3094.23 waarop was terugbetaald f 91.20 en aan turfstrooisel voor f 241.18 waarop was terugbetaald f 6 01® De voorzitter deelde mede, dat in de vergadering van hel hoofdbestuur lol lid *ler oankoopcomtoïssie was gekozen de heer P Serrarens te Stoppeldijk in plaats van den heer G van Campen te Bosch- kapelle, die had bedankt, en wien dank werd gebracht voor het vele goede, dat hij als lid der commissie had gedaan. Door omstandigheden was de heer L. Colsen. veearts te Terhole, verhinderd can zijne voordracht te houden over „Mond- en Klauwzeer" LEGER EN VLOOT. - De officier-machinist B. Verhey, die indertijd te Algiers verwond werd, zal, naar de N R. C. meldt, eerlang wegens lichaamsgebreken den zeedienst veelaten POST EN TELEGRAFIE. De directeur-generaal der posterijen en telegraph ie maakt bekend dat, van 20 Mei a s. af, onder zekere voorwaarden, postwissels kunnen worden verzonden naar 'de Volgende plaatsen in hel door Duitschland bezette gebied van België Aalst, Antwerpen, Arlon, Atli, Aude- narde. Auvelais, Aywaille, Bastogne, Be- verloo fTruppenübungsplatz), Braine-le- Comte, Brée, Brugge, Brussel, Charleroi Chiiuay, Courtrai, Cugron, Diest, Dinant Dolhaiu Limburg;, Enginen, Florenville, Gembloux, Gent, Givet, Hal, Hasselt He- rcrithals, Heysl-op-den Berg, Hoogstrae,- teu, Huy, Jcmelle, Lanaeken, Landen Leuven, Libramont, Luik, Maeseyck, Mar- che, Marienburg, Mechelen, Mons, Na men. Neerpelt, Neufchateau (provincie Luxemburg), Oostmalle, Ottignies, St Trond, Soignies. Sotteghem, Spa. Ta- minies, Thuin, Tilff, Tirlemont, Tonge ren, Tournai, Turnhout, Verviers, Viel- salm, Virton en Wavre. De bedragen der postwissels moeten worden uitgedrukt in de Duitsche munt; het maximum-bedrag voor iederen wissel is vastgesteld op 800 mark (St. Ct.) SPORT. WIE MET EEN ADVERTENTIE GEHEEL ZEELAND WIL BEREIKEN, ADVERTEERE IN DE MIDDELBURGSCHE COURANT. dingsmiddelen lot aan den volgenden oogst; de „neutraliteit" der Vereenigde Staten kan den oorlog rekken, doch op den afloop heeft zij geen invloed. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Dinsdagmiddag is op den Raamxveg by oen Haag de sergeant-kok A., komende 'per rijwiel van het kamp op de vlakte van Waalsdorp, door een hem achterop rijdende van Scheveningen komende Slaatsspoorstoomtnam overreden en ge dood. Hij zou langs 'de trambaan gere den hebben omdat op hel overige ge deelte van den weg de straat opgebroken was. Het lijk is naar bel militair hospitaal overgebracht Woensdagavond hall'tien is te IJmui- den binnengeloopen de logger Noord- Brabant VL 93 met de geheele beman ning, zijnde 18 opvarenden, van hel Deensche stoomschip Lilian Drost, van Blyth naar Kopenhagen, met steenkolen, welk stoomschip op 56.10 'Noord en 4 Oost is vergaan, vermoedelijk ten gevolge van het loopen op een mijn. Alle gered den zijn welvarend en werden in twee booten drijvende opgepikt. N.R C. Van een visscher te Harderwijk was I dezer dagen de haringvangst in de reep- nellen zóó groot, dat twee schuiten de gevangen hoeveelheid niet konden ver voeren en een deel van de vangst weer aan de zee moest worden prijsgegeven Bij het buiten van den heer C. F. Stork te de Lutte, gemeente Losser, is deze week bij het effenen van een terrein i een enorme steen gevonden, die thans I wordt uitgegraven. Hij is grooter dan de bekende dikke steen bij Delden. N. R. C. Te Nispen is tie ontslagen oud-veld- w achter W'. S bij het smokkelen, dooi de Nederlandsche grenswacht doodge schoten. N. R. C. - Te Dinxperlo is een vrouw uit IsseJbiu-g aangehouden, die trachtte meel te smokkelen. Zij had 10 pond onder haar kltercn verborgen, doch kou door dio I zware last niet verder. Aan hel grensstation Nieuweschans I zijn naar de N. R. C. meldt, Maandag avond 4000 hectoliter aardappelen in be slag genomen, omdat ze niet voldoen aan de voorwaarden, door onze regee ring voor den uitvoer gesteld. Roeien. Ondanks het ongunstige weer is de studentem'oei wedstrijd, die Donderdag voor het eerst op het Noordzeekanaal werd gehouden, goed geslaagd Laga liad een uitstekenden dag en won voor de 12e maal hel hoofdnummer en bovendien de meeste andere nummers Njord heeft het hoofdnummer tienmaal, Nereus 9 maal en Triton 6 maal gewonnen HERIJK. De herijk der maten en gewichten in 1915 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen: Krabbendijk»: voor Waarde 10 Mei; voor Krabbendijke 11 en 12 Mei. Rilland-Bath 14 en 15 Mei. Breskens 17, 18 en 19 Mei. Hoofdplaat 27 Mei. Groedc 28 en 29 Mei. Nieuwvlïet 31 Mei. Catlzand 1 Juni. Zuidznnde 2 Juni. Retrenchement 3 Juni. Sluis 4, 7 en 8 Juni. Aardenburg: voor Eede 14Juni des namiddags; voor St.-Kruis 14 Juni des namiddags; voor Aaxdenburg 15 en 16 Juni. Oostburg 17 en 18 Juni en 19 Juni des voormididags. IJzendijke: voor Waterlandkerkje 22 Juni dos na middags voor IJzendijke 22 en 23 Juni. Biervliet 24 en 25 Juni. Schoondijke 28 en 29 Juni. Neuzen: te Neuzen 5, 6, 7, 8, 9 en 12 Juli; te Sluiskil 13 Juli. Hoek 20 Juli. Sas-van-Gent voor Philippine 21 Juli; voor Sas-van-Gent 22 en 23 Juli en 24 Juli des voormiddags. Wesldorpe 3 Augustus. Zuiddorpe voor Zuiddorpe en Overslag 4 Augustus Zaamslag 5 en 6 Augustus. Axel voor Axel 10 Augustus des voormid- dogs, 11, 12 en 13 Augustus en 14 Augustus des voormiddags, voor Koewacht 10 Augustus des namid- dagjs. Hulst- voor Hulst 23 Augustus des namid dags, 24 en 25 Augustus; voor Clinge 26 Augustus; voor St.-Janssteen 27 Augustus. ABONNEERT U OP ONZEN BULLETIN- DIENST; 2 CENT PER STUK IN DE STAD AAN HUIS BEZORGD, 2Va CENT PER STUK FRANCO PER POST. met 80 bladzijden drnks, bevat recepten van de na volgende gerechten Onder de rubriek Kalfsvleesch-croqnetten, j Garualen-Croqnetten, Cro quettes a la Milanaise, Poolsche croquetten. Fon- dus au Parmesane, Crous- tades a la Reine, Caisses a la Neptune, Macaroni j au Gratin. Ouder de rubriek Gebakkeu Aardappelen, Pommes frites, Pommes pailles, Pommes au Nid, Pommes Gaufrettes, Pom mes Croquettes, Pommes Dauphine, Pommes Chips, Pommes Lyonnaises. Verder zijn in het Re- I ceptenboekje o. a. rubrie- ken gewijd aan Salades, koude en warme Sausen, Vleeschsoorten, Wild en Gevogelte, Visehgerechteu, I Eiergerechten, Meelgerech- ten, Taarten en Gebak. Duidelijk en op overtni- I I geude wjjze wordt in het I receptenboekje aangetoond, dat het gebrnik van Deltt- scbe Slaolie in de keuken groote voldoening geeft. I Het boekje bevat vele wen- I keu en raadgevingen voor het gebruik, benevens ge tuigenissen van verbruik- I sters uit alle standen, die de smaak der met Deut sche Slaolie gereedgemaakte spijzen als om strijd roemen en op de.besparing wijzen, die het gebruik met zich j brengt. Het receptenboekje der Delftsebe Slaolie, met bijlagen omtrent het gebruik van Delftseh Plantenvet Delfia, wordt gratis en franco toege- zondeu aan iedere be langstellende, die bet aanvraagt aau de Af- deeling Reclame der Oliefftbrieken Calvé- Delft te Delft. KORTE. OORLOGSBERICHTEN. De militaire medewerker van de „Times" heeft iets als een noodkreet naar zijn blad gezonden. Hij zit in N, W> Frankrijk en daar vergaat het den Brit- schen troepen niet slecht, maai' de Duit- schers hebben zich geweldig sterk inge graven en beschikken over een massa ar tillerie Die „korst" moet eerst worden doorbroken Daarna kunnen de vijanden, aldus gelooft de correspondent, wel wor den verstrooid. Doch daartoe zijn meer „brisante" granaten en meer mannen noo- dig. Wat dit laatste punt betreft, heeft lord Haldane, lord-kanselier, in het Hooger Huis te Londen te verstaan gegeven, dat de geweldige noodzakelijkheid, waarmee het land heeft ite rekenen, de invoering van den dienstplicht in Engeland noodig kan nVaken. De Beiiijnsche correspondent van de „Kölnische Zeitung" kan meedeelen dal de aardappelvoox-raad in Duitschland zoo groot blijkt te zijn, dat men er ruim mee zal rondkomen tot den volgenden oogst. Op 't oogenblik overtreft zelfs het aanbod de vraag, wat aan het gunstige voorjaarsweder is te danken. Een loopgraaf voor Berlijn is liet opschrift van een artikel in de „Vossi- sche Zeitung". Het blad vertelt, dat te Charloltenburg onder militaire leiding een loopgraaf ter lengte van 250 meter met alle bijbehooren en geheel overeenkom stig de inrichting van loopgraven te velde is aangelegd, die tegen toegangsgeld door het publiek kan worden bezichtigd. Een vrijwilliger in het Duitsche le ger, die den klassieken naam Grimm draagt, werd bij een stormaanval getrof fen. In den vollen loop sprong hij op, viel voorover en klauwde de vingers in den grond Zijn kameraden hadden die verschijnselen meer gezien- dat betee- kende een schot in 't hart. Gn>nm was dus, naar men meende, terstond dood 'geweest. Men dacht niet meer aan 't geval en do sergeant-majoor, die met dat werk be last was, meldde, dat Grimm gesneuveld was. Acht weken later stond hij evenwel geheel lï ersteld voor hem. Daar slond de onderofficier verlegen van. Radeloos '.blikte hij door zijn ronde brilleglazen. j Wat moest hij nu ten opzichte van den I vrijwilliger op zijn lijst aanleekenen j Maar dezen aanval van verstandszwakte j kwam de „Feldwebel" spoedig glanzend te boven. De slimmerd schreef daarop ]nl „Jacob Willem Grimm, lol nu toe 'dood. bij de troep terug." In aansluiting bij ons bericht van vóór eenige dagen lezen we thans, dat de consul-generaal van Noorwegen te Archangel het ministerie van buitenland- sche zaken ie Krislïania meedeelde, dat het ijs in de genoemde haven de scheep vaart nog belemmert Dr. Hioki, de Japausche gezant le Peking, heeft aan het Chineesche depar tement van buitenlandsche zaken mee gedeeld, dat zijn regeering tevreden is met het antwoord van China op het Ja- pansche ultimatum en dat hij hoopte, dat een formeel verdrag zou worden opge steld en zoo spoedig mogelijk zou worden onderteekend. BE OORLOG. (Generaal Pierson over d l» n oorlog. Generaal Pierson, die tot bij het uil- breken van den Boerenoorlog Ameri lawnvch consul le Johannesburg was en dien oorlog als generaal-kwartiermcesler van de Boeren heeft meegemaakt, is, na sedert liet begin van den Europeeschen oorlog in Duitschland le zijn geweest, in Amerik,a aangekomen en heeft daar tegenover een verslaggever van de Nieuw-Yorksche „SLaalszeitung" zich o.a. als volgt uitgelaten (we ontleencn het volgende in de bewoordingen van de N. R. C.). „De Duitsche duikbooten zullen len langen leste den oorlog winnen en ik geloof niet, dpt daarvoor meer tijd dan tot aan den herfst zal behoeven le vcr- loopen De eigenlijke duikbootoorlog is nog heclemaal «biet begonnen, want de meeste der 116 Duitsche duikbooten zijn thans in hoofdzaak met het leggen van 30 000 mijnen ini een kring rondom En geland bezig. Zoodra het werkelijk gaat beginnen, zullen de Engelsclien de groot ste verrassing' beleven die' hun tot dus ver ten deel viel; de Duitsche 42 ('II.- morlieren zijn niets daarbij Op de Duitsche werven werken 40 000 man dag en nacht om nog meer duikboo ten in elkaar te zetten Mij is meegedeeld, dat er elke week eenige nieuwe hooien van stapel loopen. Bouwmateriaal is er genoeg, geld ervoor in overvloed en aan soldaten en zeelieden heeft men in Duitschland waarlijk geen gebrek. Mag Amerika ook al aan de bondgenooten ka nonnen en munitie leveren zooveel het wil, Duitschland fabriceert al wat het noodig heeft zelf en heeft genoeg voe- officiereu en 20 kanonnen w.o 8 zware, benevens 100 mitraljeurs vielen in onze handen. Sinds Zaterdag is de Duitsche aanval iu liet Aillybosch afgeslagen, elders is het rustig. DUITSCHERS EN OOSTENRIJKERS IN LONDEN. LONDEN, 14 Mei. De Lord Mayor, ontving, een deputatie van genaturali seerde Duitsche en Ooslenrijksche leden van de beurs, die hun besliste afkeuring te kennen gaven over de barbaarsche' wijze van oorlogvoeren der Duitscliers. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETOGRAD, 14 Mei Bij Shawli nam! de strijd een voor ons gunstig verloop. Wij maakten in den loop van den dag ruim 1000 krijgsgevangenen en verover den 9 mitraljeurs In West-Galiciê na men de gevechten in hevigheid af. Onze troepen verzamelden zich den lOen ge leidelijk aan de San teneinde, een meer geconcentreerde opstelling in te nemen, Den Hen ontruimde het Oostenrijk- sclie leger zijn krachtig versterkte stel ling van Bystritza tot de Roemeensclie grens over een lengte van IJ0 werst en trok den 12en ijlings terug over de Proeth. De vijandelijke cavalerie, die zich opofferde om de algemeene terugtocht door charges te dekken, werd door ons vuur uiteengejaagd. Onze cavaleriedivisie brak op verschillende plaatsen dooi' het vijandelijk front en slaagde erin wanorde te brengen onder de marcheerende colon nes. De krachtige vervolging wordt voort gezet onder voor ons zeer gunstige om standigheden. Het aantal krijgsgevangenen neemt steeds toe. OOSTENRIJKSCH LEGERBERICHT «WEENEN, 14 Mei, Off. De terugtocht van den vijand in Russisch-Polen duurt j voort en begon ook in het Pilitzafrotnt. Van ten Oosten van Petrokof tot de bo ven-Weichsel vervolgen de verbonden le gergroepen van Woyrsj en Dankt de te rugtrekkende vijanden Hun troepen heb ben zicli genesteld in het bergland ten N O. van Kielce. Voor het leger van aartshertog Jozef Ferdinand trekken de Russen terug in Midden-Galicië over de San. Zij weken uit dc omgeving van Dobromil- Slary - Sambor voor de voorhoede der legers van Boroevitsj en Boehm Emaldi iiiN. O. richting. Onze troepen hebben de heu vels ten Z W. van Dobromil en Slary— Sambor onder achterhoedegevechten be reikt. Aan de algemeene voorwaartsehe beweging hebben zich thans ook de ver bonden troepen van hel leger van Lin- singen, die over Turka en Shale aanruk ken, aangesloten De strijd in Z. O. Galicië duurt voort. Sterke Russische strijdkrachten zijn door gedrongen tol voorbij Oberlyn, Noordelijk van Sniatyn en Mahala. IN DEN KAUKASUS PETROGRAD, 14 Mei. Off. In de rich ting van Olly bevestigden onze troepen hun posities in de buurt van den Ziryl- dag, de Turken van het Z W terugdrij vende. In de streek van Dorlakh gingen wij ten Zuiden van die plaats vooruit en drong onze cavalerie door tot Padmos, waar zij een ontmoeting' had met Koer-, den, die werden uiteengedreven. In de richting van Vau dreven onze troepen den vijand uit het Abagdal. Overigens geen wijzigingen. Telegrammen. Hedenochtend door ons doch uiet gebulletlneerd FRANSCHE LEGERBERICHTEN. PARIJS, 14 Mei. 3 uur. Sedert 13 dezer regent liet zonder ophouden. In den nacht van 13 op 14 vermeesterden de Franschen ondanks de moeilijke lerreinsgesteldheid verschillende Duilsche loopgraven ten Z W. van Souchez. Zij handhaafden zich op het overige front v,an Loos—Atrechl op hel terrein, dat den vorigen dag werd ge wonnen. De verovering van Carency bracht veel materieel in het bezit der Franschen, dat tot nu toe nog niet geheel kan worden opgegeven. In den morgen van deir 13cn beschoten de Duitscliers Carcncy zonder resultaat. De Franschen bleven meester van de plaats en maakten vorderingen in Noordelijke richting, waar- l>tj zij Ablaing en St. Nazaire veroverden, dal zij bijna geheel in bezit hebben op enkele huizen na aan den Oostkant, waar de strijd nog' voortduurt De Franschen maakten vele honderden gevangenen. Bij hel terugtrekken slaken de Duitscliers de huizen van liet dorp, die op de heuvel helling gelegen zijn, in brand Te Neuville vermeesterden wij nog eenige huizengroe pen m hel Noordelijk deel van liet dorp. In het Aisncdal vernielden de Fran schen 4 Duitsche blokhuizen en verschei dene loopgraven. Bij Bagatelle in Argonne werden twee Duitsche aanvallen, waarvan een 's nachts, afgeslagen. 11 uur. Ten Noorden van Atrecht werd de strijd door de grondgestcldheid be lemmerd Wij vervolgden evenwel ons offensief en veroverden ten Z.W van Augres een loopgraaf van 1 K M. lengte, een bosch, dat in staat van verdediging was gebracht en een tweede loopgraaf 100 gesneuvelde Duilsehers bedekten den grond Wij namen stormenderhand ver schillende huizen in Neuville Honderd EEN STRAF-EXPEDITJE WASHINGTON, li Mei. Het departe ment van buitenlandsche zaken he°ft dat van marine verzocht zoo spoedig moge lijk een oorlogsschip uit te zenden naar de dichtstbij gelegen haven van de Amé- rikaansclie kolome Esperanza. waar de Yaqui-indianen plunderen en moorden.-' Het is waarschijnlijk dat 4 oorlogssclie- oatvanges. pen binnenkort naar Guayinas zullen vet - trekken om vandaar een expeditie over land te zenden ter tuchtiging. HANDEL EN NIJVERHEID. Beursvacantie. De minister van financiën heeft be paald, dat op Zaterdag 22 Mei 1915 de beurzen voor geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten, alsmede dat die dag voor geldleeningen, als bedoeld in afdeeling V der beui'svoorschriften 1914 niet als werkdag zal worden beschouwd. |De „Werkspoor in 1914. Aan het verslag van de Ned fabriek van werktuigen en spoorwegmateriaal „Werkspoor", le Amsterdam, over het' boekjaar 1911 wordt meegedeeld dat de door oproeping voor de mobilisatie van 400 beambten en werklieden, veroorzaak te stagnatie nog vergroot werd, doordat eenige geoefende werklieden den dienst verlieten om in het buitenland bij die- bedrijven, waar oorlogsmaterialen ver- j vaardigd worden en gebrek aan werk- krachten lieerschte, aan den arbeid te gaan. Vele dezer arbeiders keerden ech ter later hier terug. Na verloop van eenige maanden nam het aantal inkomende bestellingen reeds weder belangrijk toe, zelfs zoodanig, dat er in het eerste kwartaal van 1915 meer aan ingekomen oixlers kon geboekt wor den dan in het overeenkomstige tijdperk van 1914. 1 Afgeleverd werden de machiueinstal- latie voor 1 stoomschip en de Dieselrno- for-installatiën voor 8 schepen, verschil lende motoren en stoomketels, 23 loco motieven, belangrijke inrichtingen voor suikerfabrieken en 781 spoor- en tram- rijtuigen- I lifltl

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 6