FEUILLETON, TWEEDE BLAD Zaterdag 8 Mei 1915, no. 108. ONDERWIJS. Lager onderwijs le Middelburg, .Verschenen is het jaarverslag over 1911 van de plaatselijke commissie van toe zicht op de scholen voor lager onderwijs alhier. Waar de commissie haar vorig jaar verslag moest beginnen met liet uitdruk ken van haar leedwezen, dal een goede speelplaats aan school C nog steeds tot de pia vota blijft belmoren, zegt zij nu niets anders te kunnen doen dan hetzelf de feit constateeren Met waardeering wórdt vermeld dat de l'avus-behandeling een nieuw en hoop vol stadium is ingetreden, doordat van 1 Jan van dit jaar af voor alle aan favus- lijdende kinderen gelegenheid bestaat om kosteloos in het gasthuis in behandeling te worden genomen. Dat de gemeenteraad zich vereenigde met de principieielie en financieele bezwa ren van B. en Wi. tegen het stichten van; een voorbereidingsklasse aan school J. wordt door de commissie ten zeerste bejammerd. Inzake liet aan de commissie opgedra gen onderzoek naai- den onvoldoenden toestand der lokalen van school J is nog geen besluit gevallen. De gemeentebouw meester toch heeft in de zomervacantie een der lokalen zoodanig gewijzigd en in orde gebracht dat aan matig gestelde eischen zou voldaan zijn Een daarover door de subcommissie der school uitge bracht rapport gaf aanleiding tot bespre kingen, die Lot een nieuw onderzoek leidden. Herinnerd wordl aan liet met zeer ge ringe meerderheid door de commissie genomen besluit om ongunstig le advi- seeren inzake het stellen van verplichte schoolvergaderingen Medegedeeld wordt, dat in de commis sievergadering van 27 Juni werd besloten tot het afschaffen van de zgn examens, iets waartoe hunne verordening recht geeft daar ze nooit verplichtend zijn ge steld. doch facultatief. Het geheel doel- looze van dergelijke examens werd door allen erkend en men verwachtte veel meer heil van een onverwacht bezoek aan de school, waardoor men meer in de gelegenheid is de vorderingen der leerlin gen na le gaan en hoofd en onderwijzend personeel le leeren kennen in hunne da- geJijksche werkzaamheden. Hel uitreiken van getuigschriften blijft bestendigd Omtrent de steeds gunstig werkende schoolspaarbanken worden de cijfers van iedere school opgegeven Daaruit blijkt, dat het saldo op de scholen BI en K (onvermogenden) f 1101.025, en dat der scholen A en C "(minvermogenden) be draagt f 2477.35. In 1913 waren deze ge tallen f 1415 875 en f 2835.53*\ Het aantal leerlingen der scholen be droeg 31 Dec. '13 31, Dec. '14. Openb. Scholen 849 j 781 m. 860 j. 778 m. Bijz Scholen 570 j. 506 m. 597 j 525 m. Vore erende getuigschriften van goed volbrachten leertijd werden uitgereikt op school A aan 10 j en 14 m.school B 6 en 11, school C 7 en 10; school G 7 m., school I 12 j. en 12 m.; school J -9 en 5; school K 20 en 12. De cursus 1913—'14 van het herha- lingsonderwijs eindigde met 130 leerlin gen, t. w. 49 jongens en 81 meisjes. Aan 30 j. en 74 m., die de school minder dan 3 maal ongewettigd verzuimd hadden, werd een belooning uitgereikt De cursus 1914'15 begon mét 67 KOMING ZIJN. Door COLETTE YVER 61). „Ik heb geen la-acht meer", zuchtte hij, „ik heb geen leven meer. Wanda was mijn kracht en mijn leven Zij keek naar hem, zooals hij daar zal, verpletterd, zonder wil, krachteloos, ter neergeslagen door dezen liefdesslroom van zijn jeugd En in een plotselinge ingeving van hel derziendheid begreep zij den tegenwoor- digen toestand van Lithauen. Het land was in politieke partijen verdeeld, overal heerschte onrust, woelde 't verlangen naar maatschappelijke verbetering, er was verdeeldheid tusschen de eene helft, die bleef vasthouden aan het bestaande, en de andere, die haakte naar verande ring: kortom Lithauen was iu dien zie- lcelijken toestand, die voor een volk een revolutie is De gedachte, dat deze jon ge man met zijn toegevend, overgevoelig karakter en zijn droomerige natuur, die zoo voor indrukken vatbaar was, in eens, wanneer hij aan het hoofd van den staat zou komen, deze woelende menigte zou moeien leiden, haar tot haar bestem ming voeren, haar misschien zou moeten beteugelen"die gedachte verschrikte j. en 79 nr., welke getallen 31 Dec. jl. bedroegen 54 en 81. De lessen in boekhouden werd op 31 Dec jl. gevolgd door 9 leerlingen dei nde en 9 dei- 3e klasse. Gedrag vlijl, vorderingen en schoolver zuim der leerlingen gaven over het alge meen reden Lot tevredenheid. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke gister voor de rechtbank le Middelburg behandeld werd was, die tegen TL v. R., ecu Belgisch vluchteling, beklaagd van diefstal van vlas te Overslag in de schuur van den landbouwer L Verdunnen. Bekl. ontkende legen de getuigen-ver- klaringen in, dat hij ter plaatse is ge weest, niettegenstaande hij duidelijk daar gezien is en bij zijn arrestatie vlas aan zijn Icleerem had. De officier eischte 3 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest De verdedigster mr. A Bolle, meende dal hel wettig en overtuigend bewijs niet is geleverd en beklaagde moet worden j ontslagen van rechlsvervolgeng J Sch. vrachtrijder le Wemeldinge en F. V. mil, thans tè Den Ilaog, werden beklaagd vim diefstal van aardappelen van het land van P. A. Lindenbergh De eerste getuige D. Paarde koper, heeft van uit het huis varf haar moeder gezien, dat de beide bekl. met een kar met een hit ervoor op hel land vau Lin denbergh waren en ieder een gevulden zak op de kar neder legde De beklaagden bekenden op het land te zijn geweest, omdat S. aan V. eenige aanwijzigingen voor werk op hun land, in de buurt moest geven, maar ontken den den 'diefstal. Dc tweede getuige, E. Paarde koper, heefl ook goed gezien, dal de zakken op den wagen werden geladen, zij heeft al leen S beslist herkend; zij zijn direct weg gereden met den wagen. De getuige P. A. Lindenbergh, had 's morgens zijn zakken getell er waren 29 zakken bonte aardappelen, na den middag waren er sporen le zien van een wagen. De boerenknecht P. Dekker,- heeft des middags de zakken geteld en er waren toen hoogstens 25 zakken. De rijksveldwachter F. Buteijn, heeft in de woningen van beide beklaagden bonte aardappelen gevonden: en heeft ook de sporen op hel land gezien De leurder P Korstanje, was om ruim 12 uur bij de woning van V. en heeft beide beklaagden 'zien aankomen niet den wagen en den hit, hij heefl bij het kar retje gestfla11 en 4 zakken niet bonte aardappelen eri n zien liggen. De laatste getuige a charge, J. Schip per werkman te Wemeldinge, heeft be klaagden mei de leege kar in de richting van het bewuste land zien rijden, latei- zien terugkomen. V had een liggende houding en daaruit maakte getuige op, dat jar iets 111 de kar Lag De eerste getuige a decharge de Bel gische vrouw van Houebeék, verklaarde, dal toen beklaagden met de kar bij S. kwamen de kar leeg w,ajs. De volgende getuige A. Dominicus, gaf verschillende inlichtingen over de onder linge ligging van de betrokken landerijen en gebouwen. De laatste getuige C. Schipper, gaf ook zulke inlichtingen, nogmaals onder vraagd, blijven beklaagden ontkennen De officier zette de geheele kwestie nog eens uiteen, en kwam tot de con clusie dat het feit wettig en overtuigend is bewezen en eischte hun veroordeeling tot 14 dagen gevangenisstraf De verdediger, mr. P. Dieleman, stelt zich op hel standpunt, dat men hier te doen heeft met twee personen, die te goeder name en faam bekend staan; hij plaatst zich dus tegenover het onderzoek van de politie, dat geleid is met de voor opgestelde meening, dat er gestolen is Pleiter zou niet gaarne zeggen, dat de haar Ineens werd het haar duidelijk, waarom Wolfram zoo streng moest zijn. Prins Géo moest liever mooie beeldjes blijven maken „Tien jaar heb ik haar liefgehad", herhaalde hij steeds weer, „ik lieh op haar gewachtzij was mij alles, en nu De volgende woorden waren meer on middellijk tol Clara gericht: „Juffrouw Hersberg, u weet niet, hoe veel wij van elkaar hielden!" Zij voelde, dat de tranen haai- in de oogen kwamen Maar op dat oogenblik hoorden zij een stap, die naderde en ze zwegen Een glazen kolf met water begon te koken boven de gasvlam; een zonne straal viel juist op twee fleschjes met zuren, het eene groen gekleurd als es- jneratd, het andere robijnrood, die daar vergelen stonden tusschen distilleerkol ven. Zes elementen op tafel verspreidden een scherpe, zui-e lucht Eindelijk verscheen de aartshertogin van Oldenburg. Tot haar verbazing zag Clara haar langzaam aankomen, in haar prachtigste gewaad, overladen met zware kant, te zwaar bijna voor haar tengere gestalte. Hel blonde, zijige haar scheen een bron van verheven vreugde. Zij vestigde haar oogen op den prins. Zij kwam vroo- lijk naar hem toe. als voor een bruiloft en ongetwijfeld wilde zij zichzelf de illu sie van het geluk geven Haar oogen had- beide getuigen Paardekooper met opzet onwaarheid hebben gezegd, maar dat haar verbeelding haar parten speelt Beklaagden reden wel met den wa gen, maar vervoerden echter kunstmest en ledige zakken Pleiter gelooft niet, dat Dekker de zak ken geteld heeft, hij is te afwisselend in het aantal, ofschoon bekl den schijn gen zich hebben, vertrouwt pleiter, dat zij zullen worden wijgesproken In de niiddagzilting werd behandeld de zaak legen P .1 \Vwinkelier te Bresken s, 'beklaagd van het dooden van teen 'kip van den kleermaker F. de Bleu. De dienstobdc van le Bleu, F. Verkou teren, heeft gezien, dat bekl een kip van le Bleu doodsloeg op 11 April. Bekl. zegt, dat hij wel iets naar de kip heefl gegooid, maar haar niet heeft ge raakt, de kip vloog zich zelf tegen de scheidingsmuur dood. De vrouw J. Cohneijer heefl de kip over den muur zien gooien en haar dood in den tuin van Je Bleu zien liggen De getuige F. Ie Bleu, heeft de kip dood zien liggen, hij heeft bekl geen verlof gegeven de kip te doodden De eisch luidde f 5 of 5 dagen De verdediger mr P. J van Borlel, wees er op, dat de aanhangige zaak een ge volg van een jarenlang durende buren- twisl is. Het is niet bewezen, dat hier opzet lol dooden bestond, ook niet of het dier werkelijk gedood is, of dal het zich dood vloog. Pleiter vroeg vrijspraak Vervolgens stond terecht P .1. S. uil Biervliet, die op 23 Maart ziju meisje M. L v d Velze, dat het huwelijk uitge steld had, omdat bekl aan liet drinken raakte, bedreigde met de woorden: „Als je me niet onmiddellijk de hand geeft, dan. zal het bloed binnen tien minuten over den grond vloeien," Het bleek uit de behandeling der zaak dat bekl. onder den invloed van sterken drank was; jUel meisje zegt een mes onder den jas van bekl le hebben gezien Uit de verklaringen bleek ook, dat bekl. mei zijn meisje op 1 April weer ge woon bij elkaar waren. De eisch luidde wegens bedreiging met zware mishandeling drie dagen gevange- vamgenisslraf. •De verdediger, mr. Cleveringa, wees op het goed verleden van beklen vroeg een geldboete op le leggen. Het O. M. wees er op, dat dit niet kan GEMEENTERAAD VAN THOLEN. In de Woensdag j.l. .gehouden gemeen te raatls vergadering ging hel nog al warui toe. Onder de ingekonlen stukken behoor de o a. een i-equesl van den heer D. H. van de Velde, boekhouder der Naaml' Venn. Thoolsche Gasfabriek, waarin deze verzocht als boekhouder aan de dooi de gemeente overgenomen gasfabriek te wordeu benoemd Door de overbrenging Van. de administratie naar de se ere la-, rie was deze ambtenaar die de Venn. 15 jaren had gediend overbodig gewor den, terwijl in een vorige (gesloten) ver gadering was besloten om de administra tie op de secretarie te brengen. Geheim1- houding scheen 111 deze niet le zijn opge legd en was een en ander Ier oore win de betrokken personen gekomen. De heer Moelker lieefl toen hij zijn stem in deze uitbracht hiermedel niet A. willen bevoordeelen of B. be- nadeelen doch heei't in deze naar over tuiging gehandeld daar hij van oordeel is dal de administratie op de secretarie' behoort Hij zou nu willen voorstellen om. den heer van de Velde bij wijze van ver goeding een wachtgeld toe te kennen Hij wil in deze echter niet een oepaald standpunt innemen, gezien de bejege ning de laatste 8 dagen van zekere zijde ondervonden. in denzelfden geest uit zich de heer W a g e m a k e r De lieer G. A II W a g t h 0 stelt den den een vreemde, plechtige uitdrukking, maar haar lippen glimlachten en spra ken op teederen toon. „Géo!" Zij gingen naar elkaar toe, hij hield haar handen omklemd en zij keken el kander aan zonder een woord te spre ken. „Ja, kijk mij aan", fluisterde Wanda eindelijk met een vreemden klank in haar stem, „neem mijn beeld mee, neemt liet mee in je, zoodal het een deel van je zeltf is. Wat inij betreft, ik weet. Maar liaar stoïcijnsche poging was te groot geweest, de blanke hals boog, zij liet het hoofd zinken tegen zijn borst en zuchtte in een snik „Neem mij in je armen, en druk mij vast legen je aan, zóó vast, dat ik sterf' Maar zoodra zij Géo's jonge, sterke armen haai- tengere gestalte voelde om klemmen, richtte zij zich op, maakte zich los en toen zij zag, dat Clara lien alleen gelaten bad, riep zij haai- terug. „Kom bij ons, Clara', snikte ze, „jij bent altijd de vriendin van onze liefde geweest Zij sidderde, als een verschrikte duif en dat ontnuchterde den prins. Diep ramjpzalig viel hij neer op een stoel, en verborg h el gelaat iu de handen. Hij zei „Neen, ik kan niet weggaan, ik kan niet, ik wel hel niet meer;, gister wilde ik wel, want ik wist niet, dat je zóóveel van mij hieldtmaar vandaag, nu ik weet voorzitter de vraag aan wien het is om een administrateur te benoemen De voorziter zegt aan den raad, waarop de heer Wagtho zijn bevreemding uitspreekt dat er reeds kwitanties zijn uitgegeven geteekend door een admiui- strateur, die dus aangesteld moet zijn. Dit blijkt een tijdelijke voorziening te zijn geweest. De heer Holleslelle wil deze kwes tie op vreedzame wijze oplossen on zou een ontvanger der fabriek wensclien ;um le stellen evenals er een gemeente-ont vanger beslaat. De secretarie wordt ech ter met meer werkzaamheden belast en den hoofdambtenaar moet hiervoor ver goeding worden gegeven De heer Moel- k'-r en de voorzitter gaan hiermee in hoofdzaak aceoord. Ten slotte wordt uit den voorzitters- zelcl voorgesteld om naast den admini strateur een ooekhouder aan te stellen, eerslaenoemde op een salaris van f 200 en de laa'sLe op f 150 s jaars De hêer Qui si vmdl dat «een klei jvigheid, voor een werkman zou zoo leis hiel worden gedaan, maar waar het hee- ren celdl die maar „hun klauwen aan de pen slaan" Kan dit wel. Ten slolle wordt de heer D..H. van de Velde lot boekhouder benoemd en de heer H. J J.aban, gemeenLe-secrelaris tot administrateur, beiden op f 150 salaris. De heer van V r e d e 11 b u r c h wijst 111 een uitgebreid beloog op allerlei fou l-en die begaan zijn door B. en WL inzake do gasfabriekkwestie. De voorzitter zegde spr indertijd toe liet binnen 14 dagen benoemen eener 'gascomtnissie. 40 dagen zijn daarover, erloopen De voorzitter verklaarde dit wach ten door de bewering dat er voor een mmissie geen werk zou zijn,. Dit is absoluut onjuist en de heer Vre- denburch wil dit met feilen aantoonen Er zijn nog geen verordeningen vastge steld, wat vóór 1 Mei had moeten ge schieden. Er zijn nog geen benoemingen gedaan die eveneens op grond der ge meentewei voor één Mei door den raad moesten zijn gedaan Zonder dat dooi den raad een benoeming is gedaan is de heer Laban, gemeente-secretaris (wien geen verwijt treft) opgetreden als administrateur en zijn kwitanties geïnd, dus met ongeldige handteekening. Spreker riep B cn W. in deze ter ver antwoording Een antwoord werd hierop niet door B on W. gegeven Verschillende aanbestedingen voor de gemeente-gasfabriek werden thans ge gund. Een adres van de Ned Vereen van kermisvakgenooten om de kermis dit jaar le laten doorgaan, werd ingewilligd. Al leen de lieeren Noslce, van Hiele en Quist stemden tegen hel houden der ker mis Gemeenteraad van Vlissingen. (Ilel onderstaande verslag is voor hel grootste gedeelte gisteren in een afzon derlijk bijvoegsel aan onze abonné's to Vlissingen toegezonden.) Hedenmiddag om 2 uur vergaderde de raad van Vlissingen onder voorzitter schap van den burgemeester. Aanwezig waren 17 leden. Afwezig de heer van Raalle met kennisgeving en de hoer Merckens. M e d e d c e 1 i 11 g e u. Mededeeling werd gedaan van de kas opname van den gemeenteontvanger op 23 Maan jl Verder werd van de vereejiiging „Hulp in Nood" de mededeeling ontvangen, dat de subsidie, groot teil hoogste f 300 aan de vereeniging verstrekt voor het jaar 1914 voor hel doel omschreven in art 35 der Leerplichtwet, niet alleen geheel is verbruikt, doch dat de desbetreffende uit gaven deze met een bedrag ad f 13.43 hebben overtroffen Laatstgenoemd be drag is overeenkomstig het besluit der algemeene vergadering ten laste der ver hoe lief je mij hebt, blijf ik voor jou Plotseling vloog ej; een gloed over het voorhoofd van hel jonge meisje. Zij viep- korl „Clara!" En toen de scheikundige, een vreem de verschijning in haar witte schort vol vlekken van zuren, bij hen kwam, zei Wanda met gebiedende stem: ,,Géo blijft Wij houden te veel van elkaar Hebben we niet gelijk mei el kaar toe te behooren, ondanks alles wat men legen mij zegt? Is een wezen, well? dan ook, niet meesier van zichzelf1" Wat zijn politieke overwegingen verge leken bij een gevoel als het onze? Is het niet waar Clara, ilc hel) maar één enkeion plicht, die is - Géo te volgen. O, Clava, Clara, help ons, verberg ons, neem ons mee, Tic wil geen koningin zijn. Ik wil niet Snikkend viel zij in de armen van den prins. Hij was bleek en ontdaan en ten jprooi aan een hevige marteling. Hij steun de- „Ik lean niet weggaan, ik wil liever sterven Het was diep treurig, die Lwec, die el kaar wanhopig omklemd hielden, die zich zelf trachtten wijs te maken, dat zij stre den. maar toch van te voren al overwon nen waren Als bij inslincL hadden zij den steun van de socialisle gevraagd, van liaar die vroeger zoo krachtig opkwam voor persoonlijke rechten Maai- Clara werd eeniging genomen en zulks overeenkom stig hare statuten I11 1914 werden 913 paar klompen verstrekt Voor Schoenen noch kleeding werden eenige uitgaven gevorderd Over le leggen stukken Overgelegd werden de volgende stuk ken: HrèÖ jaarverslag der gemeente, dat zal worden gedrukt. Verslagen van het Burgerlijk Armbe stuur en het Burger Weeshuis; de exploi tatie van de gemeentelijke groente en fruitveiling, de Zeemans en Visschers- beurs, welke allen in hel gemeenteverslag worden opgenomen De reeds gepubliceerde verslagen van de Zeevaartschool en van de Gezond heidscommissie De rekening van den armenraad, aan wijzend in ontvang en uitgaaf f 65 20 waaronder f 50 gemeente-subsidie en f 2.421/2 batig slot De begrooling van den Armenraad voor 1916 aanwijzend in ontvang en uitgaaf f 100 Een adres van de vereeniging „Hulp in Nood", waarin het bestuur mededeelt, dat de aan de vereeniging verleende sub sidie verstrekt voor het jaar 1915 voor het doel omschreven in art. 35 der leer plichtwet op 1 April jl reeds was uit gegeven en zulks tengevolge van de in dit jaar, 'in vergelijking met vorige jaren, aanmerkelijk veel «rooier aantal ingeko men aanvragen om klompen Ter voorkoming dal verdere aanvragen om klompen door de vereenigingen zullen len moeten worden afgewezen, verzoekt het bestuur beleefd doch dringend aan den raad de subsidie voor bovengenoemd doei aan de vereeniging verleend voor het jaar 1915 zijnde i' 300 thans op een hooger bedrag nader te willen vaststellen Cestoid in handen der commissie van financiën. Een verzoek van de lieeren I-I Chr. Beijerman. eigenaar van de Wasscherij ,de Volliardingen M- Laemoes, direc teur der N. V. Electi-otinfahriek, waarin deze toestemming verzoeten op een aan de gemeente 1n eigensdoui hehooreud perceel weiland, gelegen aan den Singel, tusschen het Koopmamsvoetpad en het eigendom van eerslgenoemden reques- trant, ben koste van requeslranten, een diepboring te doen naar water geschild voor hun bedrijf en zulks onder de na volgende bepalingen i. Mocht de proef om goed en vol doende water le vinden mislukken, dan zijn aanvragers bereid den grond weder in den legenwoordigen toestand op te leveren en zullen zij Lol geen enkele ver goeding aan de gemeente verplicht zijn. 2 Mocht de proef wei gelukken, dan wensclien zij aldaar hel stukje grond, waarop de boring lieefl plaats gehad, ten groote van ongeveer 10 bij 20 M-. te koo- pen, teneinde daarop te plaatsen een pompmachine met waterreservoir 3. Verzoeken zij vergunning om vim daar lot aan hun psrceelen door den grond van de gemeente een pijpleiding te mogen leggen, ten einde het water in hunne .fabrieken le kunnen gebruiken 4 Verzoeken zij prijsopgaaf per M-. van den eventueel te' Icoopen grond als de opgave van de jaarlijksche retributie, eventueel verschuldigd voor het leggen der pijpen 5. Mochten zij de gevraagde toestem ming erlangen en water vinden, dan zal de gemeente Vlissingen zich verbinden aan geen ander toestemming te geven, om in die omgeving eveneens een boring naar water le doen, waardoor de produc tiviteit daalt beneden liet voor hunne be drijven benoodigdc quanluni-waLer. Adressanten wensclien er uitdrukkelijk op le wijzen, dat dit verzoek alleen sïrekt om te trachten ten behoeve van eigen gebruik billijk fabriekswater te krijgen. Ten slolle een verzoek van den heer mr. dr. F. S. Watteveen. om wegens zijne benoeming in den Haag ontslag als ge meentesecretaris aan hem le verleenen. Deze beide verzoeken werden gesteld heen en weer geslingerd door twijfel en onzekerheid, te'n durfde niet meer het loflied op de vrijheid zingen. Zij was diep geschokt. Hel vreeselijke tooneel, dal zich voor haar oogen afspeelde, scheen haar toe te gebeuren in eenhoo- gere sfeer, waar zij niet het recht had le komen Zij zag, dat twee menschen elkaar liefhadden, maar hun liefde had zulk een verstrekkende beleekenïs. zoo veel gebeurtenissen hingen af van hun huwelijk, dat een heilige wees haai- over viel hen bij elkaar te brengen. En boven dien, wat zou zij hebben kunnen doen? Was daar niet de (edele, Vaste wil, die Dien scheidde9 Kon zij de ondoorgrondelijke besluiten daarvan tegenwerken? Zij ging naar hen toe, maar wist niet, wat le zeggen; em toen ze haar zagen staan, "begonnen ze opnieuw te smee- ken ,.Het offer, dat van ons gevraagd wordt, gaal boven onze krachten, met heel onze ziel zijn jvij getrouwd; niemand kan ons scheiden. O, hel is te wreed.te wreed" Toen schoot haar een gedachte te bin nen, die haar niet meer losliet. De bei de gelieren zagen haar in de aangrenzen de kamer verdwijnen, die haar werkka mer was, (Wo r d t vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5