Gemeente St. lanrens. NOTARISHUIS. rpoort-Lonibardzyde aan het woord ko- tmen. De Duitschers liebben er nu alle 'belang bij hun geschut niet te doen ont dekken. Daarom zwijgt hetzelve steeds weer na een tien of 15-lal scholen Zoo fwas t ook inet het beschieten van Veurne DU neemt niet weg, dat zulk een be schieting voor de inwoners vooral lastig en onaangenaam is. Zoo ook nu vielen een 20-lal offers, waaronder een meisje en een oude vrouw. Een waarschuwing ging de beschieting niet vooraf, even min een opeisching tol overgave van de vesting Duinkerken. Trouwens al lag heel de stad in puin wat gelukkig niet zoo is, de schade is betrekkelijk gering - dan nog zouden de Duitschers de vesting niet kunnen naderen. Uit militair oogpunt heeft die beschieting dus geen beteeke- nis van direclen aard Te minder daar het garnizoen des noods in Roosendaal en St. Malo kan kampeeren in de veilige dui nen. Men heeft alleen Vi der bevolking, doen vluchten, en hel Belgisch oorlogs kabinet een aanmaning gegeven om te verhuizen. De Rue Falconiey die hel stadhuis begrensd heeft nog al geleden Doch in Duinkerken is men niet ver wend Tauben en Zeppelins kozen meer malen met achterlating hunner explosie- -ve groeten hun route langs Jiier Ik vernam trouwens dat nu de bond- genooien een grooter offensief lings dien kant zulten ondernemen. 'tZal mij niet verwonderen als dezer dagen ;:en actie wordt ondernomen ondersteund door der geallieerden vloot die Westende en Oost ende wel zullen gaan beschieten Veeleer verbaas ik mij dat zulks niet eerder plaats vond. 'I Is dus zeer wel mogelijk dat hel stopzetten' van den dienst Holland—Engeland in verband staat met hel uitloopen der Engelsche vloot die hoopte de Duilsche le zullen ontmoeten. Een herhaling van dil stopzetten is dus wel mogelijk; doch ook slechts voor oen| klein tijdsverloop. Het geschut van de geallieerden beant woordt nog bij voortduring dat der Du!t- schc-rs te Westende. Het artillerie duel is ook nog steeds aan den gang, en lus- schen Nieuwpoort— Dixmuiden—leperen wordt .jok dooi de infanterie nog door gestreden met afwisselend succes De Duitschers heetea plaatsen te hebben veroverd, op welker bezit de geallieerden zich nimmer beriepen. Die kunstjes zou men aan geallieerde zijde ook kunnen demenstreeren. Over 't algeracen waren de geallieerden in de Aprilmaand niet onfortuinlijk; en zetle de Meimaand zich gunstig in Klopjacht op journalisten Dezelfde correspondent meldt ons Met hel oog op het offensief der ver bondenen in Vlaanderen, waren lieiiitfillen Engelsche journalislen het verbod der militaire overheid ontwijkend, de zee overgestoken om hunne'bladen over de gebeurtenissen in tc lichten Daar hel leger bevelhebberschap weinig op nieuws gierige en soms onbescheiden persman nen gesteld is, hield men in de legerzöne klopjacht. Een tiental Engelsche confra ters waarbij de Engelsche ooggetuige" zijn naar Boulogne uitgedreven. Tol voor het offensief genoten enkele journal'sleu de faveur bij de Slaven der verbondenen geaccrediteerd te zijn Van heden af wordt geen enkele meer ge doogd De toestand Het Duitsclie legerbericht van gisteren was in optimistischen loon gesteld. Op zich zelf is dat joiets bijzonders. Die kunst verstaan alle oorlog-voerenden met verbluffende behendigheid Als daar mee de worsteling beëindigd zou kunnen worden De statistiek is de kunst genoemd, om de cijfers te groepeeren. Van de officieele communiqué's kan hetzelfde nopens de oorlogsfeilen worden gezegd En feiten noemde het Duitsche hoofd kwartier stellig in zoo ver die voordeelig waren voor de Duitsche wapenen Wat het Westelijk front betreft, was de bezet ting van Zonnebeke, een dorp ten O N. O van Ieperen, het merkwaardigst. French geeft dit toe met de verklaring, dat de nieuwe linie der Bngelschen nu ten Westen van die plaats loopt. Daarmee zijn de Duitschers Ieperen dus weerdich ter genaderd De opperbevelhebber der Britsche troepen verklaart dit nog als een gevolg van den terugtocht, waartoe de verstikkende gassen der Duitschers de geallieerden ten Noorden van Ieperen hebben gedwongen Voor de geheimzinnige beschieting van Duinkerken verwijzen we naar de be schrijving elders in dit blad van iemand, die persoonlijk daarvan getuige was. Slechts zij daaraan toegevoegd, dat vol gens betrouwbaar lijkende verklaringen de 15 duims-kanonnen der Engelsche vloot insgelijks een afstand van 35 K M kunnen bestrijken, maar boven de 30 K M. houdt net vermogen om le mikken bijna op Ten opzichte van een stad als Duinkerken is dit natuurlijk gemakkelijk. Onder Nagekomen Berichten" zalmen gisteren aanvullende bijzonderheden uit Berlijn en Weenen over de overwinning in West-Galiciê gelezen hebben Kan deze worden voortgezet, dan loopen de Russen, die. in de midden-Karpalen vechten, ge vaar. in den rug te worden gevallen. Op Tarnof vallen in den laatsteu tijd 12 c.M.-pröjectielen uit Duitsche mortie ren De eerste dragen liet opschrift „W 2 T 14". Men zou dit in Rusland verkla ren als Wilhelm II Teutonious 1911. Voor de verhouding lussclien Amerika en Duitschland zie men elders in dit ■nummer. Hel stoomschip „Minieme" is bij de Seilly-eilanden zonder waarschuwing ge torpedeerd, de Engelsche trailer „Crui ser door een Duilsche duikboot met granaten bescheten. Naar Reuter uit Lon den seint, hebben de Duitschers ook hel vuur geopend op dc overlevenden, die in een ->ioep trachtten le ontkomen. Daarbij werden vier mannen ernstig ge wond Dc inzittenden zijn len Motie le Aberdeen ontscheept. Maarschalk Frencn heeft, in verband] met wat op andere plaatsen in dit num mer over den strijd in Z W.-Vlaanderen wordt gemeld, in een telegram meege deeld, dat de verstikkende gassen, die de Duitscners daar gebruiken, uit buizen, die, in <'e loopgraven zijn gelegd, worden geblazen Otficiecl werd le Londen bekend ge maakt dat de geallieerden in hun stellin gen aan de Dardaneden aanvallen dei- Turken hebben afgeslagen, hun reusach tige verliezen hebben toegebracht, en ook zelf lol hel offensief overgingen, waar bij de vijand uil zijn stellingen verdreven werd. Zij rukken lhans in hel binnenland van Gaihpoli op. De „derde vyand" Men heeft gelezen, op welke wijze de Britsche regeeving zich voorstelt, het drankmisbruik onder de arbeidende klas se in dat land te beteugelen. De beschuldigingen van slecht werk af le leveren, in verband daarmee, roet na me legen, de werklieden vair oorlogs-nia- leriaal geslingerd, heeft kwaad bloed ge zet Socialistische leiders kwamen er te gen op, dial het proletariaat daardoor als een troep drinkebroers werd voorgesteld Maar ook bij conservatieven, lord Norlhcliff in de eerste plaats, vonden de voorstellen geen genade De aanvallen, door oppositie-bladen onder leiding van ..Times' en „Morning Post" op het libe rale kabinet gedaan, worden al heftiger. Zij schijnen van de tijdens den oorlog gebleken leemten in het regeeringsbeleid le willen partij trekken om te trachten met daarop te wijzen zelf de macht in handen te krijgen. Liberale bladen als de „Westminster Gazette" hebben spoedig de ietwat krasse woorden van den lemperamentvoUen Lloyd George verzacht. Dit blad liet ver schillende verzachtende omstandigheden gelden als daar iffjn de ongeregeldheid en de voor het werk noodige inspanning het vele geld, dat hel werkvolk tegen woordig in sommige bedrijven verdient enz. Het ministerie houdt niettemin voet bij stuk. Er is een witboek verschenen over hel slechte werk, dal aan Engelsche werven, in munitie-fabrieken enz wordt geleverd ten gevolge van het drankmis bruik. Zoo schrijft een hoofdopzichter jgan een scheepswerf, dat het herstellingswerk aan den bodem van een oorlogsschip zoo slecht was uitgevoerd, dat het onmoge lijk door nuchter werkvolk kon zijn ge daan. Het was gevaarlijk en moest wor den overgedaan Aan dezelfde wev'f wa ren dronken arbeiders verwijderd Eu dergelijke dingen kwamen aanhoudend aan de werven voor 5ÏOHTE OORLOGSBERICHTEN- Aan hel gevecht tussclien Engelsche lorpedobooljagers en Duitsche torpedo- boolen (voorposlenboolen), Zaterdagmid dag in de buurt van de „Noordliinder" geleverd, blijkt een betreurenswaardige bijzonderheid verbonden te zijn geweest. De toen gemaakte Duitsche krijgsge vangenen verklaarden, nldat ze tevoren een Einelsclie treiter in den grond ge boord en daarvan drie opvarenden gered hadden Deze mannen waren dus aan boord van een der kLeine Duitsche vaart gen gebracht Met deze zijn ze verdron ken. De Britsche zeelieden van de torpe- obool jagers hebben 2 officieren en 44 man van de 59 Duitsche opvarenden ge red. De heer Samuel, lid van hel En gelsche ministerie, heeft in het Lager Huis verklaard, dal er thans ongeveer 180.000 Belgische vluchtelingen in het ■Vereenigd Koninkrijk verblijf houden, af gescheiden van de soldaten Velen zijn aan 't werk gezet in de fabrieken voor oorlogs-beuoodigdheden. Minister Lloyd George heeft, naar Reuter uit Londen seint, in het Lagerhuis bij de indiening van de begrooting gezegd dat de eerste 8 maanden van den oorlog 307 millioen hebben gekost. Men meldt aan de N. R C. Met ingang van 1 Mei zijn alle con tracten met de Internationale Maatschap pij voor slaapwagens op de Duitsche spoorwegen opgezegd De verplichting, om in den land storm te dienen, is in Oostenrijk-Honga- rije uitgebreid. De nieuwe bepalingen gel den slechts voor den duur van den hui- digen oorlog 'De eerste dan omvat, naai- Wolff uit Weenen seint, de landstorm-plichtigen tot aan het einde van. 't jaar der voltooiing van liun 42ste levensjaar De tweede ban omvat de oudore landstorm-lichtingen. Deze laatste kim slechts tol diensten aan 't front opgeroepen worden, wanneer in 't algemeen (de eerste reeds zulke dien sten doet Vooreerst zal de nieuwe landstorin-ka- tegorie echter nog niet worden opgeroe pen We hebben vroeger al eens den kod- digen weerzin aan 't woord gelaten, die ten gewond Beiersch soldaat bezielde tegenover goed-willende maar onprakti sche dames, die in een hospitaal bij de verpleging hielpen Een krant le Rome weet daarvan staal tjes te bieden, wal dergelijke- dames te Parijs aangaat Vrouwen uit de hooge of hoogeie kringen namen gretig tie verpleeg- slersdracht aan, omdat verscheidene ongetwijfeld, omdat dit nu eens zoo hoort in den tegenwoordigen tijd enom dat het flatteert. Ook de bekende me vrouw Caillaux vertoonde zich daarin. Het spreekt van zelf, dat dezen hulp krachten de handen voor menige karwei verkeerd staan. Hel Ilaliaansche blad verhaalt dan, hoe die fijne .dames zich leruglrokken, toen een gewonde werd binnengebracht, wiens klceren enz 'de sptoiren van den loopgraaf- strijd droegen, maar hoe ze hem met gunstbewijzen overlaadden, toen hij, na- dal een echlc zuster de eerste zorg op zich had genomen, lol den hoogen adel' bleek te bchooren Die gewonde verkoos evenwel de*1 hulp van de bevoegde ver pleegster Een ander gewonde, dien de dames ins gelijks wilden vertroetelen, schreef bo ven zijn bed: „vandaag te ziek, om ver pleegd le worden Een bijvoegsel van de „Nordd. Allg. Zlg bevat een memorie o\erde mishan deling van de Dujtsche consulaire ambte naren in Rusland en de verwoesting van hel Duitsche gezantschapsgebouw le Pe- Ivograd op het oogenblik, dat de oorlog lusschen beide landen uitbrak Den laatsteu tijd vóór den krijg heeft men in ons land weer herhaaldelijk ge lezen over de in Russische gevangenissen hcerscheu.de wantoestanden Waarschijn lijk schuilt ook in die Duitsche beschuldi gingen, natuurlijk uitsluitend door dc slachtoffers opgesteld, overdrijving. Maar ook al verzwakt men de beteekenis daar van, dan blijft, wat die ambtenaren na hel uitbreken van de vijandelijkheden in 'l tsarenrijk te Jijden hadden, gruwelijk genoeg. - In Noorwegen heeft het Parlement in een geheime zitting besloten, dat van lucifers en tabak, met uitzondering van pijp- en pruimtabak, belasting zal worden geheven De opbrengst wordt, wat de tabakslie- lasting aangaat, op D/a miljoen, de meer dere inkomsten van de eerst 'genoemde heffing op 800.000 kronen geschat De belastingen worden niet als tijdelijke bui tengewone oorlogsheffing, maar blijvend ingevoerd Uit Kopenhagen wordt aan de „Lo- kal Anzeigpr" geseind- De Duitsche gezant heeft doen verkla ren, dat de bekendmaking van hel Fran- schc ministerie van oorlog, dat de Duit sche torpedo's voorzien zijn van een me chanisme, dat hen als zij missen automa tisch tot drijvende mijnen maakt, vol slagen onjuist is. Juist liet tegendeel is het geval De torpedo's zijn voorzien van ton inrichting, die ze doet'zinken als zij missen Als zij in op zich zelf staande gevallen zijn blijven drijven, zou dat tc wijten zijn aan hel niet werken van deze inrichting Tot dusverre is dat echter bij Duitsche torpedo's nog niet geconstateerd. Engelsche torpedo's daarentegen blij ven in veel gevallen drijven en zijn daar door in grooten getale in onze handen gekomen. Zweden is een fiksch land. In hon derd dagen lijcis werd daar door mid del van openbare inschrijvingen de som, we meenen ten bedrage van 20 miljoen kronen, bijeengebracht voor de aanbie ding aan de regeering van een oorlogs schip. Dil is hel linieschip „Sverige(Zwe den) geworden Dezer dagen werd het van stapel gelaten, Daarbij was de koning "tegenwoordig. Natuurlijk heeft hij ook het woord ge voerd. En uit de bij die gelegenheid ge houden vaderlandslievende rede haienwe Ce volgende woorden aan „Het gevaar, dat wij in den strijd wor den betrokken, is op het oogenblik niet geringer dan bij het begin van den oor log Telegpammeii, Hedenochtend door om ontvangen doch niet gebulletineerd RAPPORT VAN FRENCH LONDEN, 4 Mei Off Veldmaarschalk French berient Wegens het terreinver- lies, dat veroorzaakt werd doordat onver wachts door de Duitschers verstikkende gassen werden gebruikt, was een wijzi ging van onze linies aan het front bij Ieperen noodzakelijk geworden. Deze is gisteren met succes uitgevoerd De nieu we linie loopt ten Wiesten van Zonnebeke In de laatste 24 uur werd de toestand aan het geheele front niet gewijzigd. Al leen werd door den vijand een zwakke aanval gedaan ten N. O van leperen, welke zonder moeite werd afgeslagen FRANSCHE LEGERBERICHTEN PARIJS, 1 Mei (3 uur) Ten Noorden van leperen zijn 3 Duitsche aanvallen op hel Britsche front in den nacht van 2 Mei, den nacht van 3 Mei en den avond van dien dag afgeslagen In de Argonne wonnen bij Bagatelle de Franscheu terrein. In den nacht van Zondag op Maandag is een Duitsche aanval in het le Prêtre- bosch ja f geslagen (11 uur). In België gaan wij nog steeds vooruit in de burnt van Sleenstraete Drie aanvallen der Duitschers bij Beau Séjour en in Cliampagne werden afgesla gen Wij hebben vorderingen gemaakt bij Bagatelle in Argonne en het gewonnen terrein in het le Prêtrebosch uitgebreid. WEER EEN NOOR LONDEN, 1M ei Lloyds bericht uit Leith, dat de Noorsche stoomboot Else Helmstadt Zondagochtend door de U 39 in brand is geschoten. De bemanning is te Leith aan wal gebracht. AMERIKAANSCHE PROTESTEN WASHINGTON, 4 Mei President Wil son heeft het plan te kennen gegeven om in eenzelfde nota het torpedeeren van de Gulflight en het verdrinken van Thrasher, een passagier van de Falaba en de andere aanvallen door Duitschers op Amerikaan- sche schepen te behandelen. VAN HET KAUKASISCHE FRONT PETROGRAD, 4 Mei Off. Op 2 eq 3 Mei hebben in de streken van Transtsjo- rok en van Olly weder gevechten plaats gehad In de streken van Koeui en Dil- man zijn onze troepen, na een gevecht van 3 dagen lot een krachtig offensief tegen het Turksche leger van Kanil Bey overgegaan en hebben het een volledige nederlaag toegebracht Hoe groot de ver liezen van den vijand zijn, valt af te lei den uil het feit, dat na het gevecht meer dan 3500 lijken van Turken op het slag veld lagen, 900 alleen in den centralen sector van de gevechtslinie, op een front van 800 pas Te Dilman vonden wij een Turksch hospitaal met het geheele per soneel. BURGERLIJKE! STAND. Middelburg. Van 4 en 5 Mei. Ondertrouwd: A. Peteis Knoet, jm. 25j met M. A. A. Good, jd. 23 j. GetrouwdG. Davidse, jm. 23 j. met J. Meliefste, jd. 22 j. A. J. M. Lauwens, jm. 26 j. met M. Seis, jd. 24 j, J. Melielate, jm. 26 j. met W. Wondergem, jd. 26 j. P. P. Paul, jm. 23 j. met J. Butler, jd. 24 j. A. van Slnijs, jm. 23 j. met K. Schout, jd 27 j. BevallenC. Kuijs geb. Geertse, d. THERMOMETER EN VERWACHTING. 5 Mei Thermometer 3 l h i e r 8 u. ve 59 gr., 12 u. 69 gr., 3 u. 65 gr. Telegrafische mededeeling van het Kob Meteorologisch instituut te De Bilt volgast ie waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 775 6 te Memel en Neufahrwasser. Laagste 758.6 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 6 Mei, zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen of onweersbuien, zelfde temj eratuur. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Bij de Donderdag te St. Annaland gehouden aanbesteding van de vernieuwing van een gedeelte kaaimuur ter lengte van 75 Meter, is ingoschreven door Hendrik Kosten Cz.te Wemeldinge f17356, Izak Douw, Zierikzee t 15200, G. W. de Wolf, Dordrecht, f 15080, Adr. Burgers, St. Annaland, f 14450, C. Burgers, St. Annaland, f 14310, P. M. PanDy, Zierikzee, t 13490, P. Berrevoets Sz„ Kerkwerre, f 13400, Adr. Oosters, Willemstad f12977, H. H. Harmsen Willemstad f 12790. AFLOOP VERKOOPINGEN. Dinsdag werd te Axel in het hotel »Het Gulden Vlies" door notaris J. A Dreg- mans aldaar verkocht eeu woonhuis niet schuren, verdere annloorigbeden en erf te Axel-Spui, groot 38 aren 70 centiaren (259 roeden). Kooper werd de heer L. J. van der Moer, notaris te Ternenzen voor 1 4050. 408e STAATSLOTERIJ 4e klasse 2e lijst. Trekking van Disndag 4 Mei. Prijs van f 5000 No. 1712 1500 5167 1000 5023 10803 400 7191 8290 15031 200 14401 100 6131 11843 20449 PRIJZEN VAN 65. 302 1558 6927 8006 15562 1530 1588 6925 15509 17520 1541 1608 7061 15515 17526 1553 1612 7267 15529 17560 Marktberichten Oostbdkg, 5 Mei. Ter graanmarkt van heden waren de prijzen gewilliger. De prijzen waren als volgt tarwe f 17.a f 18.wintergerst f 13.50 a f 13.75, rogge f-a f zo- mergerst f 13.50 a f 13.75, haver f 15. f 15.50, paardenboonen 113.25 a f13.50, groene erwten f a f kookerwten f 18. a f 20.bruine boonen f a f koolzaad f a f karwei f a f maanzaad f a f per Kg- Oostbubg, 5 Mei. Eierveilmg V. P. n. Aanvoer 74140 kipeieren, 4.32 J a 4.52} per 100 stuks. 7035 eendeieren, f 4.62' a f 4.72s per 100. "43 ganseieren 8.50 per 100. 78 Kalkoen f 6.per 100. 15 Parelhoenders 2.per 100. Boter 352 Kg. ƒ1.05 a *1.17'/, per K.G. Advertentiëu Heden gedenken wjj met dankbaarheid I BREEL ons gedurende 25 jaar mtt grooten jjver en trouw beeft gediend. M. J. F. W. LANTSHEER. I. S. HOVY. Ooslkapelle, 5 Mei 1915. Hiermede betuigen wij onzen hartelijkea dank vior de rele blijken van belangstelling op 26 April 1.1. ondervinden. A. VAN DER ENDE en Echtgenoote. Middelburg, 5 Mei 1915. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder JACOMINA HUIJSMAN, betuigen wij onzen bartelijken dank. S DE PAGTER. P. DE PAGTER. A. DE PAGTER— Aarnoutse. S. DE PAGTER. A. DE PAGTER. Koudekerke, 5 Mei 1915. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden vau iniju innig geliefde Dochter JACOMINA HUIJSMAN, betuig ik mijnen hartelijken dank. Wed. A. PIETERSE. Koudekerke, 5 Mei 1915. HET BESTUUR der Zangvereemging »Tot Oefening en Uitspanning" maakt bekend dat voor Kinderen, niet beneden 10 jaar, welke den nieuwen Cursus der Zangschool wenecben te volgeD, doch nog niet bekend zijn met het Notenschrift gelegenheid zal worden gegeven tot bijwoning van een voorbereidenden Cursus tegen betaling van ƒ2. Schriftelijke aanmelding vóór 27 Mei a. s. bij J. A. ALTORFFER. Secretaris der Zangv. T. O. en U. Algemeene Opneming der Wegen en Voetpaden met de Kunstwer ken, te beginnen DINSDAG 11 HEI a.s, »nHi IE ni, OPGERICHT 1&5S Maatschappeljjk Kapitaal 5.000.000.— waarvan uitgegeven 4.000.000. Reserve 803.000.— Extra Reserve 130.000.— Verleent eredieten tegen eenc rente in verhouding tot het disconto der Nederlandeohe Bank. Neemt gelden 5 depoMlco, rente thans met één dag opzegging 4 Agent te Middelburg Mr. J A. FOKKER PRO DEO Bij vonnis der Arrondissements-Recht- banlc te Middelburg van 11 November 1914 is het tusschen de echtelieden CORNELIA PIETERNELLA HUNDERS- M4.HCK, 'zonder beroep wonende te KATTENDIJKE, en HUIBRECHT NIEU- WENHUYSE, wonende te DETROIT, Staat Michigan, (Vereenigde Staten van Noord-Amerika), bestaande huwelijk door echtscheiding ontbonden verklaard met ai de gevolgen daaraan bij de wet ver bonden. De procureur van de eischeres, i Mr. M. JACQ DE WITT HAMER. Dinsdag 11 Mei a. s, de» mor gen» ten lO nar verkooping wan een NETTE* INBOEDEL welke i» te bezichtigen Zaterdag en Maandag voor den verkoop. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Vrijdag 7 Hei 1915 des namiddags om 1 nar te OOST- EN WEST-SOUBURG op de Hotstede «Torenzicht" in het openbaar TE KOOP AANBIEDEN: Bruin Merriepaard, oud 15 jaar, wit Merriepaard, oud 18 jaar, 2 kalfdra- gende Vaarzen, aan de rekening, 13 Weivaarzeu van V/s2 jaar, 2 Melk- geiten, Tvekbok, 10 jonge Kippen, 5 Loopeenden, Veerenwagen, 2 Menwa- gens, Groetewagen, Lamopnkar, Drie- wielskar, Bokkenwageu, Maaimacliiue (Albion) Hooihark, ijzeren Ploeg, Balausploeg. Zeeuwschen Ploeg, 9 Eg gen, Veldslede, Arreslede, Sleepdeur, Kortmolen, Mangelmolen, Windmolen, Geeselstoel niet Plaat. Mestkruiwagen Hooischaal, IJsbak, Trog, 2 Afstekers, HordeD, Staken, Kort- en Langtouwen, Repen en Blokken, Manden. PAARDE- WANT. Z01DER- en LANDBOUW- HANDGEREEDSCHAPPEN. Brand hout, drocfe en groene Mutserds, eenig HUISRAAD enz.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3