ingezonden Mededeelingen. BUITENLAND. en die ook later in zijn leven zicli om zijn geestesrichting lal van vijanden be zorgde, en voor wien de universiteiten om dezelfde redenen gesloten bleven, Wordt in dit boekje juist in dal opzicht door den schrijver geschetst. "Wel wor den er tusschen den tekst door veel aan halingen uit zijn gedichten gedaan maar slechts ter verduidelijking van een beloog dat de miskenning van Da Costa als we tenschappelijk persoon speciaal in het licht stelt. Het boekje verscheen in *de series „Onze groole mannen." Geïll Kookboek door mevr H. li. van Dorp- Kampers. Bij L J Veen, Amsterdam Derde druk. tien boek van 285 bladzijden vol re cepten, toegelicht door afbeeldingen van sierlijk „opgedane" gerechten, van krui den, visschen en van slechtdiereu mei aanwijzing der voor de keuken belang rijke onderdeden, van dal bock is een derde druk verschenen wat sterk voor den, visschen en van slachtdieren met; der Rotterdamsclie kookschool) droeg het aan haar leerlingen en oud-leerlingen op. ■ECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburg. Van de gisteren reeds kort vermelde zaken, laten wij hier enkele uitvoeriger meedeelingen volgen De eerste zaak was die tegen G. S., verdacht van diefstal van een baal vlas De sergeant II C. Rij bering, le Over slag, ontdekte nabij de Belgische grens, een 25-tal genummerde balen mei vlas op 7 Maart Op verzoek van mej E de Beule, liet de getuige dit vlas naar het hof van Willems brengen Even later zag getuige beklaagde met een baal op den rug loopen en hield hij bekt die het op een loopen zette, aan. De baal was genummerd 21, en deze ont brak aan de partij vlas Bekl. ontkende een baal op den rug te hebben gelxad. Dc tweede getuige B. de Beule, was niet aanwezig, daar zij in België vertoeft De getuige E de Beule heeft ami nie mand vergunning verleend een baal weg te nemen. De officier acht uitstel der zaak niet noodig; mocht de rechtbank dit wel doen, dan zal de officier zich hierbij neerleg gen; maar anders eischt hij 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van hel voor arrest. De verdediger, mr Kvan Toulon van der Koog, meende, dal het feit niet bewezen is, want de diefstal slaat niet vast Trou wens de niet verschenen getuige heeft aan de marechaussee verklaard, dat zij wel iemand over den sloot heeft zien springen en een zak aan den kant heeft zien liggen, maar niet van wegwerpen van een zak sprak Pleiter vraagt vrijspraak voor zijn cliënt wegens gebrek aan bewijs. Wegens het terugkceren te Terneuzen, nadat hem het verblijf in het in slaat van beleg verkeerend gebied was ontzegd, werd bij verstek tegen den Belg A Z die bekend liad en die gezegd heeft zien naai- Rotterdam te willen begeven, 14 dagen geëischl. De kolonel Brocx, de territoriale be- xveihebber in Zeeland, en de kapitein Putman Kramer, commandant van de kustbatterij te Neuzen, verklaarden bei den Z te hebben uitgewezen. Laatstgenoemde gaf op verzoek van den officier inlichtingen hoe hij iemand kan uitwijzen, terwijl bij Kon Besluit van November 1912 het militair gezag in Zee land aan kolonel Brocx is opgedragen De kapitein wees erop, dal hierbij een uilzondering is gemaakt voor de kustbat- terijen. De ambtenaar van liet O M. bij het Kantongerecht te Goes was in appèl ge komen van hel vonnis van den kan tonrechter aldaar, waarbij J B., slager te Heinkenszand, werd vrijgespro ken van hem ten laste gelegde baldadig heid. Volgens de verklaringen der getuigen, A Karelse en J. van der Does, reden de ze op hun fiets voorbij beklaagde's wo ningen deze riep „daar heb je de Duit schers", even later klonk een schot, zij hebben niet gezien wie schoot Bekl ontkende te hebben gescholen, ofschoon hij vroeger verklaard had, een schietpalrooii, welke gebruikt worden voor het doodon van runderen, te heb ben afgeschoten. De officier vroeg bevestiging van hel vrijsprekend vonnis Wegens het opvisschen van een vat vet uit zee, dat eigendom van den staat der Nederlanden was, stonden terecht J. de V. en A P beiden te Domburg, Bekl de V. zeide niet geweten te neb ben, dat dit niet mocht; hij wist niet, dat het bij den strandvonder moest wor den gebracht Mij lieeft met I' hel vat naar zijn woning gebracht en daar den inhmid van het vat met hem gedeeld P. heeft zijn deel mee naar huis genomen Bekl. P. bekend wel te hebben gehol pen hel vat op den wal te halen, maar ontkende een deel te hebben ontvangen van den inhoud De officier achtte beiden schuldigen eischle voor ieder 10 dagen gevangenis- Wegens diefstal van een gouden ring van haar dochter moest terecht staan J J., vrouw van J M. te Vlissingen De dochter wenschle geen getuigenis af le leggen, doch bekl. bekende uit broodsgebrek de diefstal te hebben ge pleegd De eiscli luidde f 25 of 12 dagen. De Belg L J. V., thans te Sluis wo nende, was in verzet gekomen van het vonnis, waarbij liij tot een maand ge vangenisstraf was veroordeeld, wegens poging lol uitvoer van verschillende za ken, waarvan de uitvoer verboden was, namelijk zout, suiker en rijst, op 14 De cember Bekl. bekende de poging tot uitvoer te hebben gepleegd, hij deed dit om de Belgische boeren een pleizicr te doen De officier vroeg bevestiging van hel vonnis De verdediger, mi J. Adriaanse, be pleitte, dat bekl. hel verbod tot uitvoer niet kende, en vroeg voor bekl. een geld boete, voor bekl. is een gevangenisstraf iets vreeselijks Verdediger wijst er op, dat 11 December meer kans was. dat iemand niet wist, dat de uitvoer verbo den is, nu is dat niet meer aannemelijk Bekl was 10 meter van de grenzen toen men hem aanhield en hij had makkelijk over den streep kunnen komen en de boel in den steek laten, die loch in beslag zou worden genomen. Uitspraak 23 April. Aandoeningen der linid. De huid is blootges-teld aan lal van aandoeningen, welke dQor de jeuk en pijn hel leven van den patiënt huist on draaglijk maken. Bovendien zijn zij dik wijls onooglijk en bieden zij hardnekkige» weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en heeleude eigenschappen. Zij gaat de ontsteking te ilen en is bekend als een der beste ge neesmiddelen tegen eczeem, huiduitslag, gordelroos, schurft, insectenbelen, win terhanden en voeten, netclroos, dauwr worm en alle jeukende huidziekten. Foster's Zalf (Iet op den juiste» naam; is Ie Middelburg verkrijgb bij den lieer Joh de Roos, Vlasmarlcl K 157 Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. post wissel a f 1.75 per -doos. VERKNOPINGEN EN VERPACHTINGEN BV ZEELAND. Datum Plaats Voorwerpen. Inform 20 April Rilthein. Inspan de Neeling. 21 April Aagtekcrke. Iluis Blaupot ten Ca te. 21 April Middelburg. Meubels de Neeling 28 April Gr. Abeelc Iluis en Meubelen de Neeling. 18 Mei. Grijpskerkc. Hofstede Hioolen. DE OORLOG. Sir Edward Grey. De man wiens naam hierboven slaat, de minister van builenlandsche zaken in Groot-Brittanje, belichaamt op het öogèn- blik voor Duitscliland den meest gehate van liun tegenstanders Voor Grev wor den de bitterste beschuldigingen be waard Hij geldt daar voor den vertegen woordiger vfui het politieke stelsel, dat tol den wereldoorlog leidde, n.l de .om singeling" va» Duitscliland, die wijlen koning Edward VII tot stand heeft ge bracht. In verband met de overheerschendc positie, die uil den aard der zaak door die houding aan Grey in de staatkunde van Europa wordt toegekend, t'is het eigenaardig op le merken, dat omtrent deze figuur betrekkelijk maar heel wei nig bekend is Grey is volstrekt geen po liticus, die de verbeelding van de breede schare boeit. De meeste lezers zullen zijn portret niet eens kennen. Toch is hij reeds geruimen tijd aan het roer en hebben de bloedige verwikkelingen dezer dagen hein waarlijk niet voor 't eerst op den voorgrond van het wereld- looneel gedrongen In Engeland is nu een boekje over den leider van het builenlandsch beleid te Londen verschenen. De schrijver noemt zijn naam niet Daarin kan men wel gedeeltelijk een verklaring vinden voor de tegenstelling, waarop wp boven we zen Men leest daarin, hoe sir Edward van den eenen kant als een typische En- gelschman van hooge bekwaamheid en een invloedrijk karakter kari worden voorgesteld, maar zonder overlieerschen- de of verbijsterende gaven Maar van den anderen 'kant genomen bezit hij weer wel „overheerschende" bekwaamheden. Waar die te zoeken? Hij is niet iemand, die zich op den voorgrond s telt, maar hij drukt zijn slem- pel op alles wal hij doet; hij is niet in den gewonen zin des woords welspre kend, doch niettemin maakt een rede voering van hem groolen indruk. Van bui ten waargenomen, heeft hij een koel tem perament, maar hij verbindt dit met een warm gevoel Het publiek in 't algemeen heeft zich nooit in zijn karakter vergist. Het houdt hem voor eerlijk en, zonder eigenbelang Hij heeft zich niet door eenige schit terende daad of gedenkwaardige proeven van welsprekendheid naam gemaakt, maar door langdurige en gestadige dienst vervulling, waarbij hij' ingewikkelde en moeilijke vraagstukken zonder blijkbaar 'een fout te begaan heeft behandeld. Om Grey's karakter duidelijk te maken, moe ten wij zeggen, dat hij over hoedanighe den beschikt, die op zich zelf genomen gewoon, maar zeldzaam in combinatie zijn Hij is zeer eenvoudig, maar bezit een buitengewoon geestelijk doordrin gingsvermogen, wat de drijfveeren van inenschen aangaat, wier gesteldheid niet eenvoudig is Hij pleegt gematigd in zijn spreken, maar zeer beslist in zijn denken te zijn. Grey's particuliere leven is in over eenstemming met zijn openbare. Zijn grootste liefhebberij is visschen. Ook wordt van Duitsche zijde beweerd, dat hij tot het begin van den krijg nog nooit hel vasteland van Europa had bezocht. Deze bewering diende dan als verkla ring voor de beschuldiging, dat hij zich met name niet in 't Duitsche geestesleven wist te verplaatsen In 1885 werd sir Edward voor teerst in het Parlement gekozen. Onder lord Roseberry trad hij voor de eerste maal in een ministerie als onderstaatssecre taris voor builenlandsche zaken. Bij hel bepalen van zijn politieke gedrags lijn liet hij zich vooral leiden door de overweging, dat ook de minste veront schuldiging vermeden moest worden, voor de bewering, dat een aanvallende oorlog tegen Duitscliland ondernomen was, aangezien daardoor immmers Italië op grond van de verplichtingen der Tri ple Alliantie gedwongen zou worden, met terdaad de zijde van Duitscliland en Oos tenrijk te kiezen. I)en meeslen roem verwierf Grey zich üoor de Balkan-conferentie, die verhin derde, dat de Balkanoorlog en alles, wat daaruit voortvloeide, toen reeds1 den brand in het kruit stale, dat begin Augus tus j 1 toch ontplofte. Toen werkten Duitscliland en bet Vereenigd Koninkrijk nog vriendschappelijk samen Tol bin nen drie weken vóór hel uitbreken van den krijg omschreef prins Lichnowski, de Duitsche gezant le Londen de ver houding tusschen beide stalen als vol komen in orde. Hieraan moge liet volgende over Grey in verband met het ontstaan van den le- genwoordigen oorlog worden toege voegd, ofschoon liet uil den aard der zaak niet in 'l bedoelde boekje voor komt. Ballin, de leider der Hamburg-Anieri- kalijn, is van hel front teruggekeerd. Daar heeft hij langdurig met den keizer gesproken Naar hij aan een correspon dent van het N'ew-Yorksche blad „The World' meedeelde, was hij gemachtigd, des keizers meening omtrent den krijg mee le deelea ter inlichting vau liet Amcrikaansche publick Uit wat Ballin zei, maakte de dag bladschrijver op, dat Duitscliland den oor log zou vermeden hebben, wanneer het had geweten dal Engeland daaraan deel zou nemen Door iedereen in het onze kere te laten omtrent zijn houding heeft Grey echter naar hel inzicht van Wilhelm en blijkbaar ook van Ballin, de zen oorlog veroorzaakt De „Times" vestigt er de aandacht op, dal daarmee een opmerkelijke ïnce- ningsverandering van beide hecrcn wordt onthuld Den tweeden Augustus toch gaf Ballin, eveneens sprekend uit naam van den keizer le kennen, dal alle onderhan delingen mislukt waren door de hou ding van Rusland O n t p 1 o fb a r c kogels We zijn ons gedurende dezen oorlog niet -an verhalen van wreedheden noch van het gebruik van verboden wapenen te buiten gegaan. En dit is niet uit sym pathie voor struisvogelpolitiek, maar om- dal we uitgaan van de onderstelling, dat het misbruik, ia|an de ééne zijde begaan, dal bij de tegenstanders opheft Ookwordl hel gebruik van dergelijke afkeurenswaar dige middelen door een natuurlijke oor zaak beperkt En wel door de vrees voor represaille door den vijand, terwijl de loop der vijandelijkheden reeds genoeg zaam heeft aangetoond, hoe veel le oor log-voerenden op een goeden naam, voor al bij de neutralen, gesteld zijn Soms evenwel is spreken plichl. En dat is nu hel geval. De N R C. vestigt de aandacht op oen prtikel van den hekenden Zwitserschen hoogleeraar 'Rciss te Lausanne in de „Revue militaire suisse" van Februari 1915 Hel handelt over de ontplofbare kogels der Oostenrijkers, Deze onderscheidden zich daardoor, dat twee knallen gehoord werden; een, wan neer de kogel het geweer verliet, eén tweede, die nu eens' vóór, dan weer achter de Servische soldaten scheen le ontstaan Toen ontdekte men in de pa- Iroonlasschen van krijgsgevangen Oosten rijkers patronen, die uiterlijk volkomen niet dc gewone overeenkwamen, doch alleen een rooden of zwarien yand om de huls dichtbij den hals vertoonden Ileele kisten vol van die ontplofbare door de internationale regels en conven ties verboden kogels werden door dej Serviërs in beslag genomen. Ze zijn ver pak! m kartonnen doozen op dezelfde wijze als de gewone patronen van het Oostenrijksche leger. Ze heeten „Eini- scliusz - of ..Scliarfe Uebungs-palroncn Zo zijn afkomstig van de rijksfabriek Wel- lersdorf bij Weencn. Die. ontplofbare kogels zijn volgens den Zwitserschen professor pas na de neder lagen der Oostenrijkers aan dc Jadar en Tscr aan de soldalen uitgereikt Vóór den oorlog kenden zij ze niet. De goede schutters in het leader ontvingen va;nl vijf tot dertig van die gemeene dingen. Een enkele wond, daarmee toegebracht, stelt den soldaat buiten gevecht. De Oostenrijkers hebben erkend, bij zondere patronen le gebruiken voor liet inschieten Deze moeten 's nachts" den, afstand van het schot aanwijzen Dan ont stonden rook en vlam door de explosie van lie? met aluminium vermengde kruit Professor Reiss gelooft evenwol niet, dat. z.e aan liet laatstgenoemde doel be antwoorden Ooslenrijlt-Hongaarsche soldalen heb ben schriftelijk verklaard, dat liet hun niet verboden was, met die patronen op den vijand te schieten. Ook zijn in dag leger uitzetbare kogels gebruikt, zgn. dum-dums, welke in 1911 zijn vervaar digd, Daarmee gevulde kisten zijn op Servische slagvelden gevonden. Het Xederlandsche blad brengt de ver taling van dit wel gedocumenteerde arti kel ter algemeene kennis naar aanleiding van dr. van Tienhoven's terugkeer naar ons land. Naar men weel heeft hij in Servië aan 'l hoofd van een ambulance gestaan. Dr van Tienhoven nu lieeft hier- le lande de meegebrachte ontplofbare kogels zooals het Oostenrijksche leger ze legen de Serviërs gebruikt(elaten onderzoe ken Aan hel rapport, dienaangaande uitge bracht, zij nog ontleend, dat een stalen luis in een dergelijke patroon de eigen lijke schokinricliting beval Deze doet door een vernuftig mechanisme den geheelen kogel, indien hij afgeschoten is, met een luiden knal in stukken van den meest grilligen vorm uiteen barsten. Telegrammen. Hedenochtend door oos ontvangen, doch niet gebulletmeerd DUITSCH VLIEGTUIG ROVEN ENGE LAND. LONDEN, 16 April. De bommen welke de Duitsche vliegers hebben geworpen richtten geen schade aan. Hij vloog ten slotte over Sheerness, maar liet idair geen bommen vallen Het vliegtuig werd dooi* onze vliegers achtervolgd FRANSCHE LEGERBKRICHTEN PARIJS, 16 April 3 uur. Ten Noorden van Alrecht behaalden de Eranschen een schitterend succes, hetwelk dat van de laatste maand volledig maakt De geheele uitspringende hoek ten N O van Notre Dame de Lorelle werd met de bajonet veroverd door de Fransche troepen, die thans in het bezit zijn van de geheele Z O. helling tot de linie Abois—St. Na- z.aire. Zij maakten 160 krijgsgevangenen wo verscheidene officieren; verder ver overden zij 3 bommenwerpers en 2 mi- tra ljeurs Bij Thiepval en Mademoiselle in de buurt van Albert beproefden de Duitschers twee aanvallen, die onmiddel lijk werden teruggeslagen. In de Argonne bij Bagatelle vernielde de Fransche artil lerie de voornaamste Duitsche loopgraaf Bij Meurisson sloegen de Frgnschen een aanval af Bij Eparges deden de Duitschers in den nacht van 13 op 14 April 3 tegenaanval len, maar werden met zware verliezen teruggeslagen. In het Mortmarebosch sloegen de Fran- schcn een tegenaanval af en vervolgden den-vijand; hun buit bedroeg 2 bommen werpers, een milraljeur, eenige bonder den geweren en duizenden patronen en handgranaten. In het Prêtreboscli sloegen de Fran- schen een aanval af«en maakten daarbij krijgsgevangenen De Fransche artillerie schoot in den middag van 15 April een Duilsch vliegtuig naar beneden, hetwelk achter de Engel- Sche stellingen ten Noorden van Ieperen mgnoe u vreerde Als weerwraak voor het werpen van bommen op Nancy; deed een onzer vlie gers een welgeslaagde aanval op hel kei zerlijk hoofdkwartier Een groole loods werd getroffen en geraakte in brand Ook hebben onze vliegers bommen ge worpen op Freiburg. Vervolgens heeft een luchtvaarleska- drille van 15 vliegtuigen Oostende be stookt (11 uur) Onze vliegtuigen hebben in den nacht 14 bommen laten vallen op de fabriek le Marsieles, die Metz van de electriciteil voor de verlichting voorziet; men heeft uit het gebouw een zware rookwolk zien opstijgen. Ondanks de hevige beschieting keerden onze vliegers ongedeerd terug. Zij wer den door 3 Duitsche vliegers achtervolgd Eveneens wierpen Fransche vliegers 3 bommen op een munitiefabriek bij Rothweiler Nog werden door de bemanning van onze vliegtuigen "bommen geworpen op Leopoldshöhe, waar granaten worden vervaardigd. Drie Duitsclie tegenaanvallen bij Notre Dame de Lorelle en één bij les Eparges werden afgeslagen In hel Mortmarebosch had een arlil- lèriegeveclit plaats en hebben wij een munitiedepot in de lucht doen vliegen EEN AANVAL MET FRANSCHE VLIEG TUIGEN HOLTINGEN, (Baden) 16 April Boven Holtingcn versclieen een Fransche vlie ger welke 5 bommen uitwierp, waarvan 4 geen schade aanrichtten, terwijl de 5c twee leegstaande woningen trof Een employé van een fabriek in Frank fort werd ernstig gekwetst RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 16 April. Off In de Kar paten naderden onze troepen tol aan de draadversperringen de vijandelijke stel lingen bij Teledos en Zuella, drongen et doorheen en namen vervolgens na een Ikorl hajonetgevecht 2 heuvels; een groot aantal gevangenen werd daarbij gemaakt. In de richting van Rostold deed de vij and een aanval, die mislukte, in de buurt van Kraspata op de heuvels die door ons bezet ziju. Op i I April sloegen wij vijandelijke aanvallen in de richting van Slry af. Rapporten uil de Karpaten melden, dal tengevolge van de dooi en de weers gesteldheid de wegen onbegaanbaar zijn. Aan de overige fronten geen nieuws. OOSTENRIJKSCH LEGERBERICHT WEENEN. 16 April off In Polen werd een vijandelijke aanval bij Bloghi afge slagen Aan de benedenloop van de Nida schoot onze artillerie een Russisch mu nitiemagazijn in brand. Een aantal loopgraven der Russen, die door ons geschut bestreken werden, moesten met groote verliezen worden ontruimd In. de Karpaten hebben alleen in liet Woudgebergte gevechten plaats gehad De hier opereerende Russische troepen werden met groole verliezen afgeslagen. Er werden 450 gevangenen gemaakt ln gedeeltelijke gevechten in den om trek van Stry. werden nog 268 gevangene» gemaakt. VOOR DE DARDANELLES KONSTANTINOPEL, 16 April off. Een vijandelijk pantserscliip beschoot gisteren met groole lusschenpoozen de Dardanel- len van den ingang uil doch zonder re sultaat. 4 granaten uit onze batterijen hebben liet schip getroffen, da,t in brand geraakte. Onmiddellijk stoomde hel weg in der ichling van Tenedos De Russische vloot in dc Zwarte Zee heeft de plaatsen Eresjli en Zangaeldik beschoten, waarop zij in Noordelijke rich ting stoomde Alleen eenige zeilschepen werden in den grond geboord. Op de andere fronten geschiedde niets bijzonders. Van tijd tot tijd worden door de sche pen der verbondenen schoten gelost op de Syrische kust. Het is met de moeite waard daar telkens melding van te ma ken. BIJ GALIPOLI. KONSTANTINOPEL, 16 April. Berich ten uit Galipoli melden dat vijandelijke schepen van 15 mijlen kanonschoten los ten op de omgeving van Boelair Er werd geen schade aangericht BEVOLKING. In de eerste helft der maand April zijn in de gemeente MIDDELBURG ingekomen: H. G de Jong, kellner. Langedelft I 33 uit Arnhem; C A Moons, kapelaan. Lange Noordstraat L 185, Bovenkarspcl; mej A J C Hendriksen, winkeljuffrouw, Lan- gcdelfi B 155/56, Amsterdam; mej. wed F. de Vos, Langeviele K 236, Vlissingen; mej. wed A. H Flipse, Langeviele K 236, Vlissingen; W vMeeuwsen, agent van politie, Korte Heerengracht M 283, Nij megen; S Waterman, Lambrechlslraat L" 192, Weslkapelle; mej L, A. Boogaard, liulptelefoiiiste, Spanjaardslraat F 80, Dordrecht; mej. A de Wolf, Veersche singel S 42a, Amsterdam; A J. de Nood, Korte Noordstraat E 8, Vlissingen. P P Paul, bureel-ambtenaar Prov. waterstaat. L Noordstraat C 42, Terneuzen mej J J dc Kraker, ass huish L. Gislstraat F 177, Princenhage, Wi. J. Bos, lampenist, PPenninghoek L 65, Oost- en West-Sou burg; I Kluijfhoul, Oude Vlissingsche weg V 6, Oost en West-Souburg, J van Geldcrer., Oude Vlissingsche weg V 6, Oost- en West-Souburg Vertrokken: Mej. M. A Botting, onderwijzeres, van Kleine Werfstraat T 13, naar Borculo; N. de Pagter, ass b /d posterijen, Veer sche singel S 152, Koudekerke; P Luit- wieler, werkman, Spanjaardstraat E 81, Vlissingen; W. A Weijnmjan, winkelbe diende. Korte Delft G 22, Alkmaar; W Vermeulen, kantoorbediende, Kinderdijk P 94, Axel; J A wan Houte, schilders knecht, Baanstraat Q 234, 's Gravenhage mej E. P. Clerx, Teerpakhuizenstrant, P 28. Amsterdam; C L Sevat, onderwij zer, Vlissingsch wagenplein P 17, Schie dam; J. van Goozen, graanhandelaar, Rotterdamsche kaai O 247, Koudekerke, 0. ,t van Hateren, kantoorbediende. Hee- rengrachl M 30, Amsterdam; mej, A. To renbeek, Hoogstraat I 114, Wageningea L J. Verswijveren, machinist, Vlissingsch wagenplein Q 113, Amsterdam; mej. A Haket-Adriaansen, Leerlooyerssingel Q 257, 's-Gravenhage; J B. Croin, handels agent Londonsche kiaai H 54, Eindbod- ven, M. A Verbraak, bouwk opzichter. Veersche singel T 175a, 's-Grflvenhage A J. C. Wcijens, Brakslraat O 253, Venlo ln de gemeente VLISSINGEN ingekomen: P lloumes, werkman, Kolveniersfr. 25 uit Weslkapelle; P. J Sohicr, schilder,. Wolstraat 23, Amsterdam; P Luitwieler, Koudenhoek 13, Middelburg; A. A. Geeu- sen, bankwerker, Schuilvlotstr. I. Nenv- zen; J. de Witte, sleper, Kolvenierstr. 25, Koudekerke; J. Wegeling, boekbinder. Noorristraal 44, Rotterdam; L. Mammaas, kantoorbediende Glacisslraat 33, Amers foort; J H. Meijer, Breestraat 5, Breda; Wed W. S. Masclee-Van de Saude, huis houdster. Badhuisstraat 5, Breskens, W' Prinse. bootwerker, Wjagenaarsl/ 12, Rillhem.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 6