TWEEDE BLAD FEUILLETON» koning- zijn. P. SLUIS Zaterdag 17 April 1915, bh. 98. ZEE! WSt',11 GENOOTSCHAP OER WETENSCHAPPEN. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van bovengenoemd genootschap ■werd door den secretaris, den heer mr. W. Polman Kruseman, hel verslag over JÖ14/1915 uitgebracht, dat als volgt aan ving: „Nadat in de 18e en liet begin der 10e eeuw een breed cosmopolilisme gemeen goed scheen geworden le zijn, is de her leving van hel nationalisme en chauvij- vjism'e wel een der verwonderlijkste ver schijnselen dezer eeuw. Juist als gevolg van hel toenemend internationaal verkeer op stoffelijk en geestelijk gebied beide, 7ou mor veeleer hel legended verwacht hebben immers leven wij in den lijd van wereldcongressen en wereldlenloonslcl- geh, van wisselprofessoreu en internatio nale tijdschriften en in alle windstreken ontwikkelt zich langzamerhand, ten spijt van atle folklore en particularisme, een gemiddelde cultuurmeuscti, zoodal een ■gentleman niet langer een specifiek Eii- sche verschijning is, maar een normaal lype vprmt in alle beschaafde landen 'aai* dan die schijnbare t ?ruglred? In een natuurlijke antagonie der volken li0l de oorzaak van den tegenwuordigen oorlog stellig niet. want wij zien binnen cer<e eeuw tijds soms een vee! korler tijdsverloop -- beurtelings Franschcn, En- gclschen en Russen, Pruisen en Oos tenrijkers, Serviërs en Boelgaren naast of tegen elkaar len strijde gaande doodsvijanden van gisteren zijn de boe zemvrienden van morgen Veeteer mag men aannemen, dat de tegenwoordige wercldslrijd een economischen onder grond heeft, hieruit voortspruitende dat sommige staten, o.a Duitschland, Russ ian d en Servië in de bestaande verdce- Mng van de landen der wereld een tekort vut hunne economische ontwikkeling aanwezig achten, waar tegenover dan een surplus van andere landen zou staan. Wil men mitsdien voor de toekomst een herhaling van den tegenwoordigen jamt- mer voorkomen, dan zullen na dezen oor- log alle pacifisten en staatslieden er op bedacht moeten zijn, om een inlernatio- r.j'c gelijkstelling der verschillende vol ken len opzichte van scheepvaart, hanl- <1-1 en koloniën lol stand le brengen, niet alleen mare liberum, maar ook terra libera Echter hoeverre zijn wij nog van de verwezenlijking van zoodanig ideaal verwijderd en zal het zelfs ooit bereikt worden Otschoon spreker wel' weel dal deze, inleiding eigenlijk niet tot zijn onderwerp behoort, meent hij toch dat hel niet aangaat over den oorlog die de geheele maatschappij op bare grondvesten doet beven en aller horten doet kloppen le zwijgen: en bovendien kan hel voor tater dagen zijn nut hebben, vast le leggen, wat in den kring van het genootschap al is het slechts de meening van een en kel persoon over hel werelddrama gedacht wordt Spr. kan dil le onpartijdi ger doen, omdat hij tol een neutraal land behoor! en zich inderdaad ook neutraal gevoelt. Door de eigenaardige ligging van ons land lusschen Duitschland, Frank rijk en Engeland in, hebben wij meer dan eenïg ander volk van Europa den rechtstreekschen invloed van elk dier landen ondergaan en maakt hunne bev schaving een onverbrekelijk en onmisbaar deel uit van de onze. Het ontwikkelde deel van het Nederlandsche volk heeft d m ook in dezen oorlog moeren deels, geen partij gekozen, niet uit F.mvneid of onverschilligheid, maai- omdat hel in-derv stukken aan het Rijksarchief in Zeer daad voor alle oorlogvoerende partijen land (36), aan het archief der classis Mld- veelt." delburg (10), aan de gemeente-archieven Aan het verslag ontleenen wij voorts j te Middelburg (2), Zierikzee (1), Goes, nog het volgende: |(1), en aan den secretaris van het Hol aantal directrices en directeuren, Zeeuwsch Genootschap (8) mede bewijzen bedraagt thans 32, het aantal leden 180, zijn ontvangen. Voor verdere reorganisa- waarvan 95 le Middelburg gevestigd zijn, lie der verzameling is geen gelegenheid Volgens het vorig jaarverslag waretf die gevonden cijfers onderscheidenlijk 35, 466 en 91 In den loop van dit vereenigingsjaar —w. Mg jhr mr. W H Hoeufft zich genood- z.-.rdi.' als bestuurslid le bedanken, in deze vacature werd lijdelijk voorzien door de benoeming van den lieer H. van Oordt. De gewone vergaderingen hadden ANTI-OORLOG-RAAI). In de groote zaal van hel Schuttershof alhier had gisterenavond een openbare vergadering plaats, uitgaande van de regeld plaats en werden bijgewoond door Plaatselijke Commissie van den Neder- ten hoogste 36 en minstens 10 toehoor- landschen Anti-Oorlog-Raad, waarin als fiers, of gemiddeld 23; ten vorige jare spreker optrad de lieer mr. dr. S. J M, waven die cijfers 43, 17 en 30, een van Geuns, advocaat-generaal te 's Her nieuw bewijs, dat de wetenschappen be- i logenboscb niet hel onderwerp „De Strijd ter gediend worden door den vrede dan tegen den Oorlog." door den oorlog Niet Minerva maarDe voorzitter der plaatselijke ronimis- Vruus was de geliefde van Mars sie, de lieer mr J. Adriaanse, opende de Hel aantal betalende bezoekers be-matig bezochte vergadering met erop te drceg in het afgeloopen jaar 1823 per- j wijzen, (fat de uilgebroken oorlogsbrand soricn waarvan 144 lot den werkenden allerwege de vraag heeft doen rijzen, wat stond behoorden, legen onderscheidenlijk er legen den oorlog kan worden gedaan 2456 en 617 in hel vorige jaar, Dit na- Men is overtuigd geraakt, dal hel hoofd- dcehg verschil vindt zijn oorzaak zooals doel moet zijn een vrede, die niet de vanzelf spreekt in hel ophouden i an j Fiom in zich mag dragen voor een nieu- alle bezoek na nel uitbreken van don j wen oorlog; iedereen moet medewerken, oorlog want de slem van de publieke opinie is Ven de wederom talrijke aanwinsten - een groote macht, dil bewijst de geschie- v< or de verschillende verzamelingen van 1 denis het genootschap, hebben' wij reeds de voor- De voorzitter gaf hierop hel woord naamsie vermeld bij de berichten over aan mr dr van Geuns. de vergaderingen van dezen winter Wij Deze begon, met er op te wijzen hoe herinneren aan de rijke verzameling Indi- j moeilijk de taak is, thans over het wer- sche voorwerpen van wijlen hiej M I ken van den oorlogsraad te sprekfön Fokker; de verzameling poppen in Goedkoop zou hel zijn allerlei vrceselijks Zeenwschc kleederdrachl en de Cadzand- mede te deelenmaar dil is niet sprc- sclic speelwagen van de tentoonstelling kers roeping van >1913 enz j Een tweede moeilijkheid is. dal men Vermeld dient nog een portefeuille van niel in fantasiën mag overslaan de wer- mnrocquiu. van mevr Serdubbe! -Janst- I loelijkhcjd is reeds erg genoeg Wij mor sen, Den Haag, bewerkt mei gouddruk, ten den oorlog zien uil een hoog stand en dragende het jaartal 1739, en welke punt. uit hooge beginselen portefeuille een bijschrift lieeft betref- Het eigenlijk onderwerp splitste spre- fen<le hel Marokko-leer van Tetoean ker in tweeën de oorlog zelf en de Voor de ouderwetsche kamer werden Anti-Oorlogsraad eenige geschenken ontvangen, o a een j De oorlog pleegt onrecht, ook voor lappedeken van de dames Janssen in Den duizenden die builen den eigenlijken oor- Hsag, en voorts aangekocht van de kerk- log staan voogdij le Omverkerk een koperen kerk- Men heeft allerlei bepalingen gemaakl kroon en een bolpoolentafe! Aan het slot van het verslag zegt (le heer Kruseman o a hel volgende Laten wij overigens de toekomst vast beraden en kalm onder de oogen zien Naast alle ellende bestaat ook reden lol om dit le voorkomen, niets is daar in werkelijkheid van terecht gekomen Evenmin als de poging om den oorlog te verzachten, te luimaniseerai O, biltere ironie. Er woedt thans een oorlog, zo® afschuwelijk als nooit te voren. Spr voert oldoening Tol dusver zijn wij van den hiervoor drie oorzaken aan, en wel dat oorlog verschoond gebleven en het iser slechte individuen onder alle naties niet aannemelijk, dal wij in dit stadium j zijn; dat de oorlogvoerenden steeds in er nog in betrokken zullen worden. Bui- j doodvrees, in groote spanning dus, ver- lendien heeft elke schaduwzijde ook keeren, en len derde de vreeselijlie oor haar lichtkant, zelfs de oorlog. Hij heeft Jogs-noodzaak ons klaar wakker gemaakt omtrent onzen Spr citeert de uitspraken van Duilsche militairen en polilieken toestand en onsen Engelsclie en andere mannen over den raad van Coornhert le kinnen ge- den oorlog, voorkomende in de „Neder- brachl „En leer op niets staat te ma-Jander." ken, dan dat uit eigen krachten isJ De oorlog is met hel recht in strijd, ,,Un botanie .averli en vaut deux" zegt omdat ook in de maatschappij, het vuist- niet len onrechte het Fransche spreek- recht, niet meer geldt Door COLETTE YVER. 46). „Maar," viel de aartshertogin met in gehouden ongeduld in de rede, „weet u dan niets1?" „Van wat?" vroeg de geleerde „Zie maar," zei Hare Hoogheid, ter wijl zij de dunne mousselinen gordijnen voor een van de torenvensters op zij schoof. Het was een heldere, lichte Maartdag na veel dagen van dooi en mod der De lucht was zoo zuiver, alle voor werpen zoo duidelijk en scherp omlijnd, dat men over het Wapenplein, heen, dat nu wil en stoffig was, en over de breede, stijgende Koningsavenue heen, de brug duidelijk kon onderscheiden, en de zij- tuigen, de train's, de zware karren, de auto's en de fietsen van de voorstad. 'En nog verder, waar het oog niets meer onderscheiden kon, scheen een donkere bewegelijke massa naderbij te komen. „Wat is er?" vroeg Clara afgetrokken Wanda's oogen waren wijd openge sperd zij staarde onafgebroken op dat verre ietshet gordijn hield .zij -nog) steeds ter zijde, maar zij antwoordde niet. Clara filtreerde eeu vloeistof Zij kende noen ongeduld, noch angst, noch hei melijke vrees. Zij zocht alleen maar en woord Nog iels anders heeft de oorlog ons gebracht, eene ontwikkeling van de ethi sche eigenschappen van ons volk. met name de ontplooiing van de edelste roer selen van het vrouwenhart zelfoffevmg, deernis en naastenliefde De daaruit voortvloeiende verheffing van ons volk is niet onder cijfers le brengen, maar heeft haar adelenden onuitwisbaren stempel nagelalen in het gemoed van al len die de barmhartigheid uitoefenen Men heeft ons in deze dagen den raad gegeven „Houdt uw hoofd koel en uw kruit droog". Hel was een ïuannenraad, de vrouw heeft er aan toegevoegd en „vooral uw hart warm." In hel verslag van den conservator van „Zelandia IUuslrata' wordt meege deeld dat lijvige procesksen-verbaal zijn opgemaakt van de overdracht der gelec- kende kaarten enz. aan het Rijksarchief, van do gedrukte aan de Prov. Biblior theek, terwijl van het overbrengen van 35 handschriften naar de laatstgenoemde instelling van de schenking van archief- gffii' al haar krachten aan dit werk Tril lend en zenuwachtig begon Wanda weer ha een lang stilzwijgen „Clara, ik- ben gekomen me' hel plan om vandaag den heelen dag bij je le blij ven. Clara richtte zich verbaasd op „Ik heb bevel gegeven, dat ze mij hier m jouw kanier bedienen," vervolgde Wan da, ,,'k wilde je vandaag niet in dei; sleek laten, mijn arme Clara." „Vandaag?" vroeg Clara Do aartshertogin lichtte hel gordijn nog eens op, en liet het toen weer vallen met de woorden „Dhar zijn ze....." Nu zag Clara plotseling, dat er iels bijzonders aan Wanda was, dal zij tot nu toe niet opgemerkt had Zij zag, dat haar gelaal bedrukt en strak stond. On willekeurig s loeg zij nu ook de gordijnen ter zijde Eeiv dicht aaneengesloten, op elkaar gepakte menigte vulde de brug; geen rijtuig kon er meer door; de Konings- avenue was plotseling als leeggevaagden daarheen bewoog zich de donkere stof wolk, die langzaam opgezogen wordt door een luchledige ruimte, regèhnatig, bijna majestueus Het begin bereikte reeds de kade van den rechteroever, het midden nam de lieele breedte van de brug in be slag en het einde er van kon men niet eens zien. een zwarte menschenzee be dekte den rijweg van de voorstad, en ver- looi4 zich in dat stadskwartier Clara zei Deze eigenrechling beslaat echter nog voor de staten; maar ook hier zal ze op houden te bestaan. y Ook deze oorlog is een oorlog voor macht, niet voor een of ander grootsch ideaal. De vorst der katholieke kerk heeft er zoo juist in zijn encycliek op gewezen, dat or zooveel over broederschap wordt gesproken, maar dat er zoo weinig broe derschap is. Tegenover deze macht moet net recht worden geplaatst. De oorlog is slecht, in strijd met recht en zedelijkheid, maar hij is noodza kelijk, en men heeft hem le aanvaarden zooals men een natuurverschijnsel aan-\ Ivaardt Do verschillende argumenten, die ten verdediging van den oorlog worden ge bezigd, bespreekt en verwerpt de heer van Geuns Als er sprake is van de mogelijkheid van hel doen blijken van heldenmoed, dan wijst spreker op de heldendaden van de helden zonder zwaard, zendelingen, kapiteins van schipbreuk lijdend."' selie. pen, mannen, die uitvaren om schipbreu kelingen te redden. De volkeren hebben den oorlog niet gewild; men moet zich voor het bewijs van het tegendeel niel beroepen op het geen men nu in de oorlogvoerend lan den ziet en hoort, omdat nu de haat wordt aangewakkerd. De vriendschap in de loopgraven en op de slagvelden lusschen personen van vijandelijke legers zijn bewijzen, dal de volkeren geen haat hebben Maar hoe is dan de oorlog nog mor gelijk De drang naar machtsuiloreiding, liet rnilitairisme en ook een opruiende pers, zijn oorzaken daarvoor Er is een vredesbeweging geweest reeds 80 jaar lang, maar deze was te the oretisch. De Auti-Ooorlograad richt zich niet tot generaals, niet lot de volksver!egen- woordiging, maar tot het volk van Ne derland. De raad stelt haar verwachtingen niet te boog, maar zij heeft nu reeds tal van bewijzen van instemming uit de oor logvoerende landen De raad wil o.a, meer mededeelingen over de builenland- sche aangelegenheden, aan hel volk of ze ker aan de volksvertegenwoordigers, zoo als in Noorwegen Ook bepleit de raad een internationale hand lusschen de sta- ten, waaronder de vaderlandsliefde niel behoeft le lijden j Er zijn ook nog dc kwesties van de i ontwapening en die van scheidsrechter lijke ui'spraak van geschillen Het is) noodig, dat ieder op zijn wijze in eigen kring werkt voor hel Vredesidee I Fr zijn drie machten die daaraan mede j kunnen werken, het zijn de kerk, de school en de vrouw j De kerk is ie goed van vertrouwen ge- eest, en begrijpt nu beter haar roo- ping dan voor den wereldbrand De school, die de mannen en vrouwen j v;ui Nederland vormt, kan daardoor ont- I zettend veel goeds doen, liet is een heer lijke roeping van haar mede le werken aan den voortgang van het vredesidee De vrouw, die zooveel lijdt door den oorlog, die anderzijds zooveel verzach ting van lijden heeft gebracht, kan voor al als moeder, niet kracht optreden le den legen tegen den oorlog, dooi1 inter nationale samenwerking Spr. wijst met vreugde op het interna tionaal congres van vrouwen, dal deze maand in Den Haag wordt gehouden De kleinere volken, hebben reeds be grepen. dal de oorlog hel slechte mid del is om geschillen op te lossen, zij trekken het zwaard niet Woorden van groote waardeering wijdt spr. aan het werk „De Wapens neder' van Bertha von Sutlner De Spreuk „wilt gij den vrede, maakt u dan lot den oorlog gereed" heeft een fiasco geleden. De ooriogstoebereidselen werden steeds grooter en men kreeg geen vrede, doch oorlog. Met een krachtige opwekking met de bekende Nederlandsche moed en vastbe radenheid aan deze edele zaak mede le werken, eindigde de heer Van Geuns on der luid applaus zijn rede In de nu volgende pauze werd gelegen heid gegeven zich als medestander op te geven, waarvan meerderen der aanwe zigen gebruik maakten Na de pauze droeg de heer Van Geuns aan de nu nog aanwezigen eeu verhaal voor, door een officier tijdens den Fransch-Duitschen oorlog aan Bertha von Sullner gedaan Deze voordracht, ons de ellende van den oorlog op uiterst pakkende wijze schetsende, werd mei groote aandacht gevolgd, De heer mr J. Adriaanse, dankte ten slotte voor zijn gehouden rede en voor dracht met verstikte stem slechts dit eene woord „De wevers 1" Op dal oogenblik kwam het gerommel, dat men aan den zuidkant der stad hoor de, nader, het nam toe, de ruiten vun het paleis begonnen Le beven, en uit een zijstraat zag men een eskadron cava lerie in vollen draf hel Wapenpleiu oprijden De zon kleurde de hooge stof wolken geel, dan joeg de wind ze weer uileen. De troep slelde zich op aan de zijkanten van het paleis' Op hetzelfde oogenblik was het begin van den stoet de Koningsavenue opgegaan Men kon nu duidelijk de verkleurde kielen van de werklui onderscheiden, en de lange jakken van de vrouwen. Verscheidene van hen droegen een kind op den arm Een kleine, tengere man liep aan hel' hoofd van den stoet. Clara klemde zich niet beide handen aan de tafel vast Zij had Kosor herkend. De aartshertogin be greep welk een aandoening dit voor Cla ra moest zijn, die zoo plotseling uit de veilige rust van baar wetenschap werd opgeschrikt Gerijpt in haar laboratorium overmeesterd door die geheimzinnige, wonderlijke verdooviug, waarin uitvinders dikwijls vervallen, die als het ware sla pend werken, had zij niets gemerkt van de beweging, die ontstaan en gegroeid was en tot de manifestatie van dien dag had geleid. De Unie had haar niel geheim kunnen houden. De dagbladen hadden haar aangekondigd, de politie was van 1 VOGEL-EN PLUIMVEEVOEDER^ alle voorbereidselen op de hoogte, het koninklijk kabinet had alles geregeld, het uur vastgesteld, waarop de betooging moest plaats hebben, de grens bepaald, waarbinnen zij blijven moest en den lijd. die haar gegund zou worden Maal* Clara, de ziel van de Unie, die hartstochtelijk liet volk liefhad, de vrouw, die niet meer jiezat dan haar kleeren, nadat zij alles wai zij had, voor 't volk gegeven had, Clara had alleen getuurd op haareeuwe electrolyse en had niel geweien van al les wal er gebeurde Welk een ontwaken na dien heerlijken wetenschappelijken droom I Zwijgend ging de aartshertogin een van de aangrenzende kamers binnen, de stu deerkamer van haar vriendin Haar oog viel op een stapel kranten, die nog niet aangeraakt lagen en die zelfs nog onder kruisband waren Zij nam ze mee naar het laboratorium, waar Clara nog steeds door het venster stond te staren Jufj- frouw Ilersberg zei legen haar ,,Nu begrijp ik het, ik begrijp nu al les hij brengt lien naar den koning in hun ellende „Lieveling", zei Wanda, „wat er ook gebeure, ik blijf bij je Clara bedankte haar afgetrokken en sloeg toen het blad van de Unie op. liet hoofdartikel was getcekend door den jongen Conrad De dichter verheerlijkte in hartstochtelijke taal, de daad van dien dag. Het volk vergat zijn veeten en de onrechtvaardigheid van zijn lot, en kwam Stamboek Ned. Trekpaard (Belgisch type). Afd. Zeeland. (Vervolg). 1 Omtrent de gister alhier gehouden vciy gadering, zij nog 't volgende meegedeeld. Goedgekeurd werd de rekening over, 1913 aanwijzend een nadeelig slot ran f 63 51 en overgelegd die over 1914, welke ceti nadeel ig slot geeft van f 112.92. Deze laatste rekening werd gesteld in handen eener commissie van onder zoek 'Aan de orde was het voorstel van het hoofdbestuur om als beginsel aan te ne men, dal de hengsten, die door de alge- meene keurings-eomniissie zijn goedge keurd en waarvan door hen wordt ver klaard, dat zij behooren lol hel ras van hel Nederlandsch trekpaard (Belgisch type'; zonder nadere goedkeuring in het i stamboek kunnen worden opgenomen. Hiermede in verband kwam ook in be handeling het idee van den heer Van Dixhooro om de bepaling der schofthoog te voor hengsten voorgeschreven door hel reglement op de stamboelchoudiug, te doer, vervallen O a werd gewezen op de moeilijkheid dal de algemcene keurings-eomniissie goen bepaling dienaangaande kent. De heer Van O yen stelde voor bij het hoofdbestuur er op aan te dringen, dat zonder meer de hengsten, die door de algemcene commissie goed zijn gekeurd, zullen worden opgenomen en dat de maat zal vervallen. Dil werd aangenomen I)e heer Lako besprak bij den rond vraag het intrekken van de nieuwe wet op de paardenfokkerij Hij toonde met een voorbeeld aan. poe hoog noodig wij ziging is en zou gaarne van deze ver gadering uil een poging doen om de wet weder te doen indienen De heer Van Oven wees erop. dal de heer Lako zich vergist, de nieuwe wet is niet ingetrokken, maar een voorstel lot wijziging van de oude wel, waardoor de regeering zou gerechtigd worden ver plichte keuringen niet te doen houden Bij de verdere besprekingen werd er o. a op gewezen, dal hel moeilijkheden oplevert als een hier afgekeurde hengst naar België wordt gebracht, daar wordt goedgekeurd en Nederlandsche paarden dekt en men vraagt dan de veulens hier in te schrijven Ook werd het nog door een der leden niet goedgekeurd, dat handelaren rommissionnairs in paarden lid zijn van keuringscommissies hetgeen ook bij art. 12 van hel reglemenl is verboden Hij meende, dal hier wel van is afgeweken- Men merkt op, dat liet zeer moeilijk is uit le malten waar men begint koopman te zijn, iedere paardenfokker is eigenlijk koopman Na nog meerdere opmerkingen van verschillenden aard, maar alle speciaal voor de leden van belang, werd de ver gadering door den voorzitter gesloten KUNST EN WETENSCHAPPEN. Diplomatieke bescheiden Bij Mart. Nijlioff. Don Haag De diplomatieke stukken betreffende de vaart in de Voordzee en het Kanaal in verband met den oorlogstoestand, wel ke stukken door onzen Minister van bui- tenlamds'che zaken 17 Febr en 22 Maart aan dc Kamer werden raee^ gedeeld, zijn door den uilgever M. X-j- hoff in een handig boekje vereenigd Door hen die met zee-oorlogsrecht te ma ken hebben, en niet altijd beschikken over de trouwens omslachtige „Bijlage der Handelingen", zal dankbaar een plaats bij hun andere oorlogslitteratuur aan dit boekje worden verschaft Isaac da Costa door J C Rull- uian. Hollandia Drukkerij De'man, wiens ondervinding het, vol gens zijn eigen verklaring, reeds als kind was „hij menschen uitgesloten te zijn in zijn geheel vol vertrouwen, smachtend naar vrede, machtig als een cataclysma en zacht als een lentedag, naar het hoofd van de natie Het vroeg geen oorlog, piaar liel eisch te brood, brandstof, een deel van hel wettig bezit van zijn ras Hel was geen smeekbede, maar een kalme, ge biedende eisch Zijn eisch was de in trekking van de moordende besluiten, het opheffen van de invoerrechten „Dertig duizend menschen", zoo riep dc jonge dichter uit, „zal men zwijgend, onge wapend, m volmaakte orde onder de ra men van hel paleis zien defileeren. De menschheid neemt haar toevlucht tot één man Die man is Wolfram V. De mensch heid wacht op zijn uitspraak „Niets!" mompelde Clara met doffe stem „ilc wist van niets'" Zij stond weer op, ging weer naar liet venster toe De optocht ging met be rekende langzaamheid voorwaarts, zon der dat er een kreet geuit werd; de voet stappen alleen van zooveel menschen, die in gelijken pas liepen, maakten een ontzaglijk gedruiscli Op hel oogenblik dal Kosor het voorplein betrad, was de voor stad, zoover het oog reikte, nog vol van de aaneengesloten menigte Ismaël liep blootshoofds Hij hief den blik op naar het paleis en kwam naar voren, zenuw achtig, met diepe groeven in liet gelaat en de zwarte lokken verward over het bleeke voorhoofd. (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5