BUITENLAND. len eener fabriek willen profileeren. De voorzitter stelde voor, een com missie van. 5 personen aan te wijzen om hetgeen besproken en besloten zal worden tot een geheel uit te werken Wanneer de fabriek tot stand gekomen is, kan hel bestuur tot 9 leden worden uitgebreid, zoodanig gekozen, dat zij over de geheele provincie verdeeld zijn. Vervolgens besprak de heer Van Oyen de oprichting van een Handels vereeni- ging Een daarmede belast koopman kan in het groot voordeelig aankoopen de quantums, welke door de verschillende vereenigingen opgegeven zijn en deze van uit een centraal punt versturen. De vracht naai- iedere plaats komt dan voor rekening van de oetrokken afdeeling. Nu betaalde men lol dusver zooge naamd "geen vracht, maar deze was na tuurlijk in den prijs van den fabrikant begrepen. De deelnemende vereenigingen blijven geheel zooals zij thans zijn. Door haar wordt niet anders aangekocht dan on der de gewone handelsvoorwaarden en wel voor iedere vereeniging het quan tum, dat zij telkens opgeeft noodig te hebben De commissie heeft berekend voor de uitvoering van baar plannen f 300.000 noodig te hebben. Door hiervoor geld te geven, wordt men aandeelhouder in de fabriek en de grondstoffen. Sommigen willen van hun aandeelen rente hebben, maar het is logisch, dat dan dc prijs van "het fabrikaat zou ver hoogd worden. Jufet in het goedkoope fabrikaat zit voor de deelnemers het financieel voor deel. Om te kunnen aansluiten, dienen de vereenigingen rechtspersoonlijkheid Ie be zitten. Zij moeten dus de Koninklijke goedkeuring op baar statuten vragen of hun vereenigingen coöperatief maken. In Zuid-Holland streeft men hetzelfde doel na als in Zeeland Wellicht kan men zich later bij belanghebbenden in die provincie, aansluiten. Hoe meer samen1- werking hoe voordeeliger. Het beste is, met een en ander zoo spoedig mogelijk te beginnen. In Augus tus kan men wel met de organisatie klaar zijn eft dan zoo spoedig mogelijk de H. V. in het leven roepen Als de vrede er jis moet cok |de fabriek werken en de II V. er zijn, opdat de landbouwers niet meer de dupe worden van allerlei combinaties en hel slachtoffer zijn van de eene te leurstelling' na de andere. Houdt men den prijs in het oog, welke men dit jaar voor superphosphaat beeft moeten betalen, een prijs, die zonder den trust der fabrikanten, ondanks den oor log, 1 1 per 100 K.G. lager had kunnen zijn, en bedenkt men, dal dus bij een even groot gebruik van super als in 1914 de Zeeuwsche landbouwers minstens f 230 000 te veel zouden hebben betaald, dan springt het grootè nut eener fabriek iedereen in het oog. De voorzitter hoopte dan ook, dat alle aanwezigen daarmede bun instemming zouden betuigen Hij verzocht clen heer van der Slikke een verslag op te maken van alles, wat op deze vergadering is besproken en een af druk daarvan aan alle vereenigingen toe te zenden. toch hebben geen opdracht him slem nu reeds voor stichting te geven De voorzitter merkte op, dat in een circulaire zal uitgewerkt worden, wat hu besproken is Wanneer zij idaarvan hebben kennis1 genomen kunnen de ver eenigingen besluiten om toe te treden Van andere zijde werd gevraagd wal de minderheid in een ver. doen moet, Wanneer de meerderheid niet gezind is, met de plannen mee te gaan. De voorzitter raadde dan die min derheden aan, zich af te scheiden ien zich als coöp. ver. weer te vereenigen. Het krijgen van rechtspersoonlijkheid is al tijd lastig. De eene vereeniging krijgt het, de andere niet Het beste is daarom een coöp. ver. te vormen Spreker zou de maatregelen daarvoor te treffen in liet Z. Ldb. blad wel nader aangeven. De afgevaardigde van St Philips- land informeerde of de fabriek steeds aan alle aanvragen zal kunnen voldoen De voorzitter wees1 er op, dal de nu bestaande fabrieken veel aan hel buitenland leveren. Dat zal met deze fa briek niet het geval Zijn. En bovendien levert deze immers 10 000.000 K G meer dan men berekende ongeveer noo dig te hebben De fabriek werkt een heel jaar door en do super zal er op lijd zijn. Gevraagd werd of men steeds over voldoende zwavelzuur zal kunnen be schikken dan wel of dat door tegenwer king achterwege zou b} ij ven. De voorzitter deelde mede, dat dit bangmakerij is. Er zijn nu al 5 G kooplieden bij hem geweest om zwavel zuur te leveren. Betreffende de aandeelen merkte liij nog op, dat deze onder de leden ver deeld worden, die er persoonlijk voor aansprakelijk blijven Er zullen hoe lan ger hoe meer leden bijkomen, ook zij, die nu nog de kal uit den boom kijken Iloe vroeger aansluiting des te beter. Iedere vereeniging kan lid worden voor zooveel zij maar wil. Alle zijn welkom. Juist de overproductie der fabriek wijst erop, dat men meer kan krijgen, \\vannéer ihen dat later verTangt. Geïnformeerd werd of later niet op de aandeelen zou moeten worden gesup pleerd. De voorzitter achtte dit uitgeslo ten De aandeelen zullen f 10 of f 15 bedragen De heer Ce rs tan je uit Goes, ver wees naar de s uikerfabriek te DinleLoord Die later meer van het fabrikaat willen hebben moeten ook meer betalen. De voorzitter meende dit aan de vereenigingen te moeten overlaten Deze blijven gehandhaafd in al hun rechten en vrijheden. Door in het groot samen te werken, beoogt men slechts voordeel voor allen De heer Lindenbergh wees erop, dat ieder lid meer kan krijgen, maar het bestuur bepaalt op welke voorwaar den. De afgevaardigde van Zoute lande vroeg of het bestuur van een Ver. jte aan deelen kan nemen en aan de leden deze aarofjolen overdoen voor anderen prijs De voorzitter legde uit, dat het hem onverschillig is, wat de leden met de aandeelen doen De fabriek levert slechts Verslaggevers of correspondenten vanquiver naar liet otaal aantal genomen couranten waren door hem voor deze aandeelen Wie niet lid wil worden moet vergadering niet uitgenoodigd. j zich maar afscheiden. Spreker vertrouwde dezen niet erg. Spreker las vervolgens een adliaesie- Men kan een goed verslaggever zijn en telegram van de afd. Kruiningen voor toch toonen van landbouwzaken niet op! C°k uit Noord-Beveland en Grijpsker- da hoogte te zijn- Hij achtte hel daarom I ke zijn adhaesie-betuigingen met het lieter, de couranten het verslag van den stichten der fabriek^ ingekomen heer van der Slikke toe te zenden. Zij krijgen het dajn wel later, maar meer uit officieele bron Couranten zijn niet te vertrouwen, zij schrijven zelfs, dat wij tegenwoordig in een gezegenden oorlog leven. De heer Linden b u r g h deed vervol gens een beroep op aller krachtige me dewerking. Als er een wil is, is er ook eeu weg, welke niet zoo moeilijk begaan baar is. Thans moet het tot oprichting van een fabriek komen, wil de zaak niet voor lange jaren van de baan zijn. Het geldt hier een groot belang voor alle Zeeuwsche landbouwers. Verschillende afgevaardigden stelden daarna vragen, welke door den voorzit ter werden beantwoord. De afgevaardigde van Scharemdij- ke wees er op, dat er kleine landbou wers zijn. die elk voor zich zelf slechts heel weinig van het fabrikaat noodig zullen hebben. Kunnen zij tosamen een aandeel nemen? Levert de II V. de sloffen asm de betrokkenen af, of moe ien de ver. het afhalen? De voorzïter antwoordde, dat de treden J 10 storten als aandeel in de voorloopige onkosten, welke aan den heer van der Slikke, den secretaris-penning meester der commissie kunnen worden toegezonden. Als vijfde lid stelde spieker voor te benoemen den heer Van den Dries, een man uit Zuid-Beveland met uitgestrekte ondervinding. (Applaus'! De afgevaardigde van IC er kw er deelde mede, dat zijn ver. zeker niet meer dan f 5 zou willen geven Wan neer de fabriek er kwam, wilden velen het geld weer terug hebben. De voorzitter. Weet u niet tegen welke interest? Hij beloofde vervolgens zijn mooisten brief aan Kerkwerve te zullen schrijven Al het geld zal door de commissie behoorlijk -verantwoord wor den De afgevaardigde van Koudekerlce deelde mede, dat zijn vereeniging wel f 15 wil geven als Kerkwerve niet meer dan f 5 kan mis'sen. Aan de afgevaardigde van Big ge- kerke werd uitgelegd, dat zijn ver meeltere super lean krijgen, wanneer zij dit noodig acht en er een onderzoek heeft plaats gehad. Op een opmerking van den afgevaar digde van Kerkwerve, die de kosten door de landbouw ver. wilde doei» dragen op de leest waarop deze ge plaatst zijn in de almanak, antwoordde de voorzitter, dat de onkosten of een ge deelte er van altijd later kunnen terug gegeven worden. Het geldt hier slechts een voorschot voor de voorloopige kos- ,en. Uit de nu besproken beginselen wor- len de statuten (geboren Dal is de .grond wet De afgevaardigde van K a p e 11 e vroeg of Middelburg reeds als bouw plaats der fabriek vaststaat. Vlake, aan spoor en vrij water gelegen zou hem veel beter lijken. De voorzitter zette uiteen, dat nog geen vaste plaats is aangenomen. Men zal naar een goede plaats van vestiging uitzien, waai- ook voor het terrein niet te veel geld gevraagd wordt De. voorzitter wekte ten slotte allen nogmaals op lol het stichten van een flinke fabriek mede te werken. Slaat men krachtig' de handen in een, dan kan nog1 dit jaar dc fabriek werken en ook de II andels vereeniging in werking getre- Hden zijn. Een der aanwezigen sloot zich bij deze woorden aan, bedankte de com missie voor het reeds door hen. ver richte werk en den voorzitter voor zijn uitstekende leiding Van onzen Goeschen correspondent.) luchtvloot verschaft Of die betrouwbaar voorkomend voor dc opvarenden der („Andalusia", die van de reddingsboeien Men is al dadelijk lot twijfel geneigd, op no! dek der duikboot waren over Tot dus ver was de overheid in Duitsch- gegaan, land zeer geheimzinnig wat aangaat dc sterkte der verschillende wapens En nu De Daily Mail" verneemt uit Ko- zou Wie secretaris van den grooten en penhagen, dat een aan de Deensclie grens populairen man opeens cijfers gaan noe- aangekomen neutraal reiziger meldt, dat 0 twee vijandelijke vliegers Maandagoeh- Het heeft er veel van, alsof die in de eerste plaats dienen, bin den vijand schrik aan te jagen, tenzij de dagblad schrijver daar 't noodige. of onnoorlige bij h eeft gefantaseerd De Duitsche majoor dan deelde mee. dat hun luchtvloot 1366 eenheden omvat36 daarvan zijn bestuurbare lucht schepen. Negen van deze werden sinds het uitbreken der vijandelijkheden bui ten gevecht gesteld Dat is meer dan be kend was Die vernielde zijn evenwel door nieuwe types vervangen En dan vertelde de secretaris nog van de ver beteringen, in den bouw van de Iucht- tend bonunen in de Iemerbutter Strasse i EinisbüUeler Strasse? vraagt de X R. Cin Hamburg hebben geworpen. De kazerne werd getroffen en er brak ten gevolge van de ontploffing zware brand uit Vele soldalen werden gewond. Na de zen aanval vlogen de vliegers in de rich ting van Cuxhaven heen Volgens den man van de „Daily Mail" ontstond onder de burgerij een paniek. De oorlog doet ook zijn invloed op de kinderspelen gelden, vooral in de oor log voerende landen. Iloe weinig „aan trekkelijk" ook de wijze is, waarop te- schepen aangebracht, over een voorge- genwoordig gevochten' wordt - de on- nomen a anval op Londen met twee eska- derdeelen daarvan spreken toch nog tot Gevraagd werd of iedere vereeniging dan wel iedere aandeelhouder stemrecht heeft. De voorzitter wees er op, dat iedere vereeniging aandeelhoudster is en dus alleen stemrecht heeft. I-Tij zou er voor zijn. van dc leden, welke niet op de ergaderingen tegenwoordig zijn een schriftelijke- meeningsuiting te ontvangen Niemand moet meer dan 2 ïi 3 stemmen bezitten. Medegedeeld werd dat 1 baal ammo niak voor 2 balen super lelt. Alle ver eenigingen hebben bij de fabriek hetzelf de bellang en geen moet de ander kunnen overstemmen. Geïnformeerd werd wie de voorloo>- pige onkosten moet betalen wanneer de fabriek niet tot stand komt De voorzitter wilde dit later be handelen Dc lieer De R uij t r de Wii 1 dt, di recteur van het R. L P. S. te Goes deed opmerken, dat uitbreiding van de eerst verlangde hoeveelheid bij den cnöperaH tievcn aankoop in Noord-Brabant tot mis toestanden geleid heeft. Daar heeft het vereenigingen voor een prijs van 90 °/o tot: i"en handeldrijven geleid, da' in- haar quantum aandeelen kunnen lie-1 druischl tegen het principe van coöpe,j men en deze onder de Ledeu kunnen ver- palieve verbruiksvereenigingen «teeleq, hoe, dat gaat alleen de vereeni- j Wanneer men bij de vereenigingen hier gingen aan. Het vervoer zal nog wel na- 0°^ het quantum phospliaat later naar. der geregeld worden. believen kan uitbreiden, door meerderei Naor aanleiding van een vraag van den aandeelen, zou men daarin handel kun- afge vaardigde van Noordwelle naar de vracht stelde de voorzitter vervol gens voor, geen voordeel te laten trekken door de plaats waar de verschillende le den zich bevinden en dus een gemid delde vracht voor de geheele provincie vast te stellen, waarmede de vergadering door applaus haai- instemming betoonde. De II V welke aankoopt zorgt voor toezending aan dc verschillende vereeni gingen. De fabriek en de TI, V. zijn een geheel. De een kan de ander niet midsen. Gevraagd wevd, of het ia de bedoe ling lag, nu de maatregelen tot op richting van een fabriek le bespreken, «ten wel definitief tot die oprichting te nen drijven voorzitter wees er nogmaals op, «lat bet bestuur der Ver in ieder ge val kan onderzoeken waarvoor het meer dere gevraagd wordt. Geïnformeerd wevd, of niet tot stich ting eener fabriek wordt overgegaan als dc aandeelen niet teu volle worden ge nomen De voorzitter antwoordde, dat het kapitaal er geheel moet zijn, 30.000 aan deelen a 10 of 20 000 aandeelen a f 15 Worden deze aandeelen niet geplaatst Alan wordt de fabriek niet geslicht. Met een kleinere fabriek kan men niet be ginnen. Spreker stelde vervolgens voor dat DE OORLOG. De toestand. In de bosschen van Ailly en Morlmare, dal is dus aan «le zool van den borrelt- voel, waarmee de Parijsche berichtgever de „Times" den uilspringenden hoek vergeleek, dien de Duitsche linies in N. O-Frankrijk maken, hebben de Fran se hen plaatselijke voordeelen behaald Van meer belang is blijkbaar hun succes ten Noorden van Atrechl. Herhaaldelijk' werd daar aangevallen. De „Notre Dame de Lorette"-heuvel is voor de Fransehen een belangrijk punt. Nu hebben ze hem met dr bajonet veroverd. Daarbij werden krijgsgevangenen en oorlogsbenoodigd- heden buit gemaald. Als weerwraak op den „Zeppelin "-aan val boven Nancy hebben de Fransehen de keizerlijke hoofdkwartieren in Mezières. en Gbailéville uil vliegtuigen gebombar deerd Men dean er zich al over verbaasd hebben, dat de tegenstanders plaatsen, voor clen vijand van zoo veel gewicht, niet hardnekkiger van «le lucht uil besloken, De rcde-> daarvan zal wel zijn, dal ze uit stekend bewaakt worden Het is toch wel bekend, waar ze zich bevinden. Zelfs pvenljesweekbladen brengen er afbeeldin gen van, maar 't is mogelijk, dat daarbij de bedoeling lot misleiding van de tegen standers voorzit. Dal bij vliegeraanvallen stelselmatig de reprcs.iille-ïnethode wordt toegepast, is betreurenswaard. Deze toch sluit in, dat de sene den ander zal trachten le over bluffen, wal aangaat de waarde van het doel, dal opnieuw den vliegers of lucht- schippers wordt gesteld. En zoo in „slechte oneindigheid!" Dc Bussen 'keeren zich nu met volle kracht tegen de omtrekkings-poging der Oostenrijkers. Van Engelsche zijde wordt hel aantal strijders op het Karpalonfront op 4 miljoen berekend. Daar gelooft men. dat Oostenrijk zijn laatste lichtingen in vuur heeft gebracht. Engelsche por-i espondenten zijn evenwel de betrouw baarste niet. Aan den Oeszok-pas „staat" de strijd De dooi belemmert de krijgsver richtingen. We verwijzen naar wat onder „Korte Oorlogsberichten" aangaande de overeen komst tusschen beide partijen nopen; het aanhouden door de Engelschen van hel Amerikaansche stoomschip „Wilhelmma" wordt gemeld Dit had graan voor de bur gerlijke bevolking van Duilschland aan boord Niettemin werd het ingepikt, wijl in Duilschland toentertijd den geheelcn voorraad graan voor de regeering werd qpgeëischl.' Daarmee verviel volgens de Britseho overheid T aangeduide verschil. ders, elk uit 5 luchtschepen de enz. KORTE OORLOGSBERICHTEN. - in Antwerpen zal een inva'.iodenhuis worden opgericht. We hebben dit al mei een enkel woord gemeld. De N. R. C. Ver neemt nu van Belgische zijde, dat daarin de daklooze verminkten van dezen oorlog zullen worden opgenomen. Aldus is tenminste het plan De daar in gehuisvesten zouden er hun oud be roep uitoefenen of een nieuw ambacht leeren Tot liet verwezenlijken van liet plan werd een vereeniging „Ons invalie- denhuis" gesticht. Deze doet nu een beroep op de in Nederland verblijvende Belgen en de Ne derlanders tot geldelijken steun. Duitsch- land heeft reeds 138 invaliedeninrichtin- gen tot stand gebracht Giften voor dat doel worden in dank aanvaard door voormelde vereeniging, Je- ruzalemslraat 5 Antwerpen of door den ontwerper van het plan, Edw. Poffé, Co- burgstraat 24 aldaar Ecn telegram van 5 dezer van veld maarschalk French meldt, aldus verner men de bladen van Renter's bureau le Londen, dat de Engelsche verliezen bij Nieuwkapelle hebben bedragen 190 of ficieren en 2337 man gesneuveld, 359 officieren en 8173 man gewond, 23 of ficieren en 1728 man vermist. De bereikte resultaten zijn evenwel zoo gioot en verstrekkend, dat ze niet le duur zijn gekocht. Verscheidene duizenden lij ken van vijanden zijn op hel slagveld jeleld en 12.000 gewonden per spoor vervoerd Engelsche verliezen zijn binnen- enkele dagen aangevuld. Aan het slot van zijn bericht dringt French op liet verschaffen van een bijna onbeperkter! voorraad munitie aan. de kinderverbeelding' In de „Köln Ztg. lezen we, hoe le Hamburg drie kinderen een loopgraaf en daarbij «jen 4 M diep gat hadden ge maakt De grond daarboven zakte even wel in en begroef de kleine genisten De brandweer haalde ze weer le voor schijn Een jongen van 14 jaar- was ech ter al dood, terwijl een 10-jarige knaap en een meisje van twaalf nog gered kon den worden Opgepast dus! Den 16en November liep de Duit sche hulpkruiser „Berlin" de haven van Droutheim binnen en werd geïnterneerd. De officieren mochten, na hun eere woord le hebben gegeven, in de stad in een hotel blijven. De kapitein-ter-zee Pfundheller, de kommandant van het schip, werd een tijd in het hospitaal verpleegd en vervolgens, op medieh ad vies. overgebracht naar een logement op de bergen, het Fjaldsalter Sanatorium, na de volgende verklaring le hebben af gelegd „Hel spreekt van zelf, dat ik geen enkelen stap zal doen, die in strijd is met de internationale bepalingen en voorschriften van de Ifaagsche Conven tie." De kommandant is nu echter, volgens de N R. .C, verdwenen. Men herinnert zich, hoe het Ameri kaansche stoomschip „Wilhelmma met levensmiddelen vandaar op weg naar Duilschland, door de Engelschen werd opgebracht. Nu hebben naai- Reuter van Londen seint, de Amerikaansche maatschappijen de Brilsehe regeering voor den aankoop van de lading daaruit een overeenkomst getroffen Engeland zal den prijs beta len, dien de eigenaars zouden hebben ge kregen voor de lading, indien de „Wil- Jielmina" Hamburg, zijn oorspronkelijke bestemming, zou hebben bereikt Tnsge- lijks betaalt Engeland de kosten der be- 'C!0eCU,' «rerreude actie „venals voor hel oponl- 'I S°, a" I ho"d' dal door Fngelscta. autoriteiten Lonlfen meedeelde, Iioo m Engeland vrour ,vtrtl veroorzaakt Minister t.rev zal hel werden opgeroepen tot hot vemclt-1 totMl 1)0(jraB bepa]en dal aai|- de eige. an wet ltznamheden, welke op het,laal.s moet WOrden uitgekeerd- Men njo't oogcnblik door mannen worden inlge- Cen scheidsrechter benoemen. Tegen Tend Deze zouden daardoor vrt, konten Iie, s,hi zeJ[ ,s actie teltf voor den dienst in het veld. j Deze oproep heeft succes gehad. Vijf- en-dertig duizend vrouwen, waaronder vcle ervaren la-achten, hebben zien vol- geus Reuter vrijwillig beschikbaar ge-1 slel.l \oor werk in wapentuigfabrieken militaire kleermakerijen, enz. j De gezondheidscommissie bij het Fransche leger heeft, volgens Wolff's cor respondent le Genöve vastgesteld, dat bij liet begraven van gesneuvelden en lijken van dieren de hygiënische voorschriften onvoldoende zijn toegepast, zoodat men vreest dat er vergiftiging op groote schaal door drinkwater ontstaan zal De gezond heidscommissie zal daarom de lijken weer laten opgraven. Telegpsnmen. Hedenochtend door ons ontvangen doch niet gebulletinaerd ENGELSCH SCHIP GETORPEDEERD LONDEN, 15 April Hel Engelsche s.s Ptarmigan vail 781 ton grootte, is niet ver van «ie Nederlandsche kust, nabij het lichtschip Noordhinder getorpedeerd en (gezonken Van de bemanning, die 22 koppen (eltlc zijn 11 leden te Gravesend aim land gebracht. De andere II worden vermist. Ut RAID NAAR ENGELAND BERLIJN, 15 April Off Den 14en deed een mnrineluchlschip een aanval op de mijnen van de Tyne en wierp een aantal Het keerde behouden terug. Een „Laatste Bericht" bevatte on langs de eigenaardige tijding, dat bij Ver sailles een zekere zangeres Louise j bommen. Welscli, meer bekend onder den bijnaam „la belle Lison" was gearresteerd onder DE BRITSCHE VERLIEZEN beschuldiging van spionage Genoemde] LONDEN, 15 April. De onderslaatsse- dame dankt haar twijfelachtige reputatie J creiaris van oorlog Tesnant deelde in aan liet feit, dat zij de minnares was van het Lagerhuis mede, dat de Britsche ver den Franschen luitenant Ullmo. die en-liezen tot nog toe 139347 man bedra- kele jaren geleden le Toulon stukken, be langrijk voor de verdediging van de re publiek, aan Duilschland verkocht, gen hebben Asquith deelde mee, dat er eeu com missie benoemd is, wier taak zal zijn een De Duitsche luchtvloot Een vertegenwoordiger van de .Con- stanzer Nachrichten" heeft met den In de /Temps" lezen we nu, dat «litzeer s poédige en intensieve aanwijzing op een vergissing bij het vaststellen dervan alle productieve hulpmiddelen des 1 Mejuffrouw Welsch lands voor de vervaardiging van oor- Identiteit berustte leeft tegenwoordig afgezonderd bij haar familie in de provincie en is volstrekt niet bij een spionnage-zaak betrokken Laten we dus haar rust niet onnoodig storen I Haar naam ging reeds voldoende over de long De „National Ztg." te Berlijn ont leent aan de „Daily News" het verslag van vermoedelijk het laatste onderhoud door den Duitschen kapitein Weddigen, die met de „U 29" den dood vond, met den gezagvoerder van een Engelsch vrachtschip gevoerd, Dit was de „Andalusia", door de ge noemde duikboot getorpedeerd. Daar de Engelsche zeeman bij het verlaten logsmaterieel. Leden «lier commissie zijn o. m. Lloyd George, Balfour en Arthur Henderson. FRANSCHE LEGERBER1CHTEN. PARIJS. 15 April 3 uur Nabij Ia Boi- selle vernielde de Fransche artillerie to taal de loopgraven en onderkomens van de Duitschers Bij Berry au bac veroverden de Fran schen in den avond van 13 \pril een Duitsche loopgraaf, welke de vijand den volgenden nacht heroverde. De Franschen konden zich nestelen in de onmiddellijke nabijheid .in een nieuwe loopgraaf 11 Champagne, in de omgeving van. Perthes beproefde een Duitsch infanterie- detachement uit de loopgraaf le komen, het schip vrij ernstig aan de zijde werd gewond, werd hij op verzoekj van de Duit- doch dit mislukte, door de werking onzer schers ih Weddigen's kajuit verbonden artillerie. Deze verklaarde hem «laarbij, dat de In de Argonue bij Fontainebleau en Duitschers in den onderzeeërs-oorlog Charmes had een zeer plaatselijke loop geen burgers willen dooden Het is hun gravenstrijd plaats, welke eindigde in het cretaris van graaf Zeppelin, een majoor j slechts om de schepen te doen. voordeel der Franschen. Meer en meer van het Duitsche leger gesproken. Dezej De Duitsche officieren waren volgensblijkt, dat de Franschen in dezen sector besluiten Verschillende afgevaardigden alle.vcreengingen, welke later willen toe- heeft hem gegevens over de Dujtscbe 'den gezagvoerder van de „Andalusia" zeer de meerderen van de Duitschers zijn. Bij

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3