Bovendien zit de handige diplomaat von Bülow wederom te Rome. Men merkt weinig' van hem Hij doet niet van zich spreken Dc drukke propaganda laat hij aan zijn Franschcn ambtgenoot Barrère over Bülow gaat meer in 't verborgene werkte Hij bedekt zijn diplomatieken mol- lenarbeid onder beminnelijkheid en feest- vertOQD. Algemeen werd beweerd, dat Duilsch- land zijn bondgenoot had aangezet, tegen over Italië water in zijn wijn te doen. D w z tusschen Weenen en Rome moest worden onderhandeld over de wenschen die de bevolking van het Apennijnscl» Schiereiland len aanzien van enkele brok ken Oostenrijk-Hongaarsch bezit koes tert In de eerste plaats over Trente, het Zuiden van Tyrol. De bevolking is daar van I tali hans chen bloede Voor de Ita lianen is dit eere-zaak, een gevoelskwes tie, die de verbeelding daar niet loslaat In de landen der Drievoudige Overeen komst, in Frankrijk bovenal, vreesde men al, dat door afstand van die streek de neutraliteit van Italië zou worden ge tocht Het blijkt evenwel niet zoo glad te (gaan Verlangt laatstgenoemd land nu inecr? Het is Waarschijnlijk, vooral sinds de kwestie van het politiek evenwicht in de Middelfandsche Zee door de operaties! vóór do Dardanellen ter tafel is gebracht Ook denkt men terstond aan Triest en Istrië. Deze streken .aan de Oostkust van de Adviatische Zee staan eveneens op Italië's verlanglijst Doch daar heeft men behalve met Italiaansche ook met SIo- veensche bevolkingselementen te maken De laatste schijnen de andere zelfs te overheerschen. Den toegang tot de Adria langs die kuststrook zal men te Weenen zeker niet luchthartig afstaan, 't Is dus, best mogelijk, dat Oostenrijk niet aan Italié'-s wenschen kan voldoen en Duitsch land voor bemiddelaar speelt Men is op onderstellingen aangewe zen. Ook wordt beweerd, dat in "t geheel geen onderhandelingen tusschen Rome en Weenen hebben plaats gehad. Uit laatst genoemde stad zouden de Consulta (=het italiaansche ministerie van buiten- landsehe zaken) enkele meedeelingen om trent de bekende wrijving bereikt hebben en te Rome zou men ze eenvoudig lei- kennisgeving hebben aangenomen. Wrijfvlakken doen zich trouwens nog voldoende voor, ook al worden beide rij ken het in beginsel over den afstand van. Zuid-Tyrol eens. Men neme de kaart van dit gebied maar eens vóór zich. Daar door beschikt de dubbele monarchie over een dreigende aanvalspoort tegen Nocrd- I talie. Als een wig dringt het zich tus schen Milaan en Venetië in. Wanneer zou Trente dan echter aan Italië worden afge staan? Oogenblikkelijk zegt men hier. Na den oorlog meent de tegenpartij In Italië kan men toch bevreesd zijn, dat, voor "t geval Oostenrijk als overwinnaar uit den der Kamerleden en Senatoren, bijeenge komen Ze hebben een burgerlijk steun comité gevormd met hel oog op de even- lucelc mobilisatie. De voorzitter sprak! van de „ernstige ure" die men beleefde en de aanwezigen gaven uiting aan hun Geestdrift. Duitschland en Amerik.a. Duitschland heeft aan de Vereenig.ie Stalen een nota gezonden, waarin het er zieb volgens Reuters correspondent te Washington over beklaagt, dat de gedachr tewisseling van de regeering der Unie met de bondgenooten der entente over de verscheping van levensmiddelen naai de burgerlijke bevolking van oorlogvoer rende landen tot niets 'geleid heeft Dc Di'itscke regeering meent, dat de Veree nig.ie Staten niet met evenveel kracht voor -dit recht? zijn opgekomen als voor het recht om oorlogstuig naar de landen der entente te vervoeren De Duitschei nota dringt op inachtneming ook van den geest van onzijdigheid aan De „Harpa 1 y cege torpedeerd. De „Harpalyce" was een Engelscht stoomschip, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag van Rotterdam naar New castle was vertrokken, na in Rotterdam een lading goederen voor de „Commission for relief in Belgium'' (wij zouden zeg gen sleun-comité) te hebben gelost Op haar schoorsteenen voerde de hoot de kenteekenen van die commissie. Daardoor had ze dus buiten de krijgsoperaties ter zee moeten blijven, maar bij het 'vertrek van de Nederlarf'dsche haven was hel stoomschip van deze commissie geheel vrij. De bemanning lelde naar we in de N. R. C. lezen, 42 koppen. Ter hoogte van hel lichtschip „Noord- hinder" is de „Harpalyce" getorpedeerd De Nederlandsche schepen „Elisabeth" en „Constance Catharina" voeren er ter stond met volle kracht op af. De tijd om de reddingsbooten te strijken, had ontbroken In vijf minuten was de „Har palyce" gezonken. De bemanningen op beide schepen konden verscheiden schip breukelingen van de „Harpalyce" uit het water redden, waar ze tusschen en op wrakhout dreven Er Stond een vrij hoo- ge zee en een geduchte bries uit het Noordwesten. Voorat de Chineesche op varenden, die door en door verkleumd en uitgeput waren en bijna geen kleeding aan hadden, waren er rampzalig aan toé Van 'de bemanning zijn er misschien wel tien of twaalf verdronken Onder hen vermoedelijk de kapitein Van de duik boot, die dit alles heeft uitgericht, is van de te hulp gesnelde schepen alleen de periscoop gezien Socialist en oorlog. Zaterdag schetsten we de houding van de Onafhankelijke Arbeiderspartij in Groot-Britlanje tegenover den oorlog, zoo- tracht te verkrijgen van de algemcene locstanden Dal zijn woord den vrede niet zal brengen, ziel Benedictus dus blijkbaar ze'lf in. Buitendien kan hij evenwel nog voldoende nut stichten, t Is nu geen tijd voor het houwen van pacifistische luchl- kaslcelen Inderdaad geeft de Paus zich moeite om dc oorlogspraklijk althans zoa weinig «iegelijk wreed te doen zijn Het genoem de roomsche blad verhaalt daarover hel volgende Toen de Paus vernam dat aan het front in Noord-Frankrijk de dooden op vele plaatsen -zoo dicht lagen opgehoopt, dat zij een muur vormden en dn lucht ver giftigden, vroeg hij een wapenstilstand aan lat fronL van twee dagen om de doo den ',e kunnen begraven, waarop onver wijld een toestemmend antwoord van den ki-izer volgde. De Fransche en Engel- schc legeraanvoerders werden toen uit genood igd om een parlementair naai- hel Duilsche hoofdkwartier te zenden om dc voorwaarden in bijzonderheden vast te stellen en te bepalen waar de strijd twee dagen zou worden gestaakt 'Hindenburg over den oorlog De Italiaansche publicist Cabasino Ren- da, die in 'l hoofdkwartier vim Hinden burg vertoeft, maakt een gesprek met (den veldmaarschalk openbaar, waarvan uit Rome een en ander aan het „Berliner Ta- geblall" wordt geseind Wolff's bureau te Berlijn verspreidt dit op zijn beurt ver der Na eenige lofwoordeu aan 't adres van liet Duilsche leger, waarvan hij vooral de vliegers prees, verklaarde Hindenburg niet in ernst aan het millioen van Kitche ner te gelooven In geen geval (kunnen het soldaten zijn, maar willekeurige men- sehen, die men in uniform heeft gesto ken. Aan officieren is nu reeds gebrek. Hij roemde het schieten van de Rus sische artillerie, ze verspilt echter enor me massa's munitie. De Russische infan terie is flink, maar de cavalerie is slecht De Russen vechten goed, maar hun tucht berust niet, zooals bij de Duitschers, op verstand en geest, doch op blinde gehoor zaamheid De Russen zijn zeer ervaren in den loopgravenoorlog. Voor hun overmacht in getal behoeft men niet bang te zijn Het getal beslist niet over de overwinning. Er £ijn trouwens tal van onfeilbare teekenen dal de Russen reeds aan 't eind van hun kracht zijn en dat zij gebrek beginnen te krijgen aan oorlogstuig, waarmee zij zoo verkwistend hebben omgegaan Uit de manier waarop de Russen thans vechten kan men afleiden dat het niet lang meer kan duren. Hindenburg acht een Duilsche neder laag ondenkbaar strijd komt, van den gjeheelen afstand, als die uil het daardoor te Norwich ge- niets komt. Geeft Oostenrijk dat bergland houden congres gebleken was Hel had daarentegfen op staanden voet aan Italië nog heel wal voelen in de aarde, voor over, dan zou dit rijk, indien hel daarna toch nog de zijde van Frankrijk enz. kiest, in het Zuiden van Tyrol over een uitste kende basis Beschikken om zich eveneens van het andere stuk meester te maken Voor de bevolking van Italië in zijn b ree de lagen moge de aanhechting van „Italia irredenta" niet bevrijd) bij het moederland een „eere-zaak" en „gevoels kwestie" zijn, 'l spreekt van zelf, dat ook een nationaal'egoïsme gepleit wordt, om liet schip van staat in die aan Oos tenrijk' vijandige richting, te dwingen De senator Matleo Mazziolti verdedigt in hel „Giornale d'Ilalia" den oorlog gen de Donau-monarchie en bijgevolg togen Duitschland met een beroep op de belangen van zijn rijk. Daardoor zal maar zijn meening Italië den huidigen oorlog kunnen beëindigen en zoodoende) <ten geallieerden een dergelijken dienst! bewijzen, dat het na den voor nen gun- sUgen vrede aanzienlijke voordeden be dingen kan. „Noch Duitsch- noch Fransch gezind' staal er boven deze uiteenzetting, waar van de Roraeinsche correspondent de „Temps" een uitvoerige samenvat ting overseint. Een „Laatste Bericht" meldde onlaugjs het vertrek van aanzienlijke Duitschers uit 'Rome, Napels en andere Zuid-Itali- uansche steden. De Duitsche consul te Napels, dr. Weber, verklaarde aan een vertegenwoordiger van de „Corrière delta Sera" geen opdracht te hebben gekregen om de Duilsche onderdanen tot vertrek run te sporen, maar hij zelf had aan de personen, die daar wonen en tot dezelfde nationaliteit behooren gevraagd, of ze in Italië zouden willen blijven, als het were Üelijk tusschen dit land en Oostenrijk (en dus ook Duitschland) misliep. Daaroml Quad hij hun aanbevolen, maar liever da delijk te vertrekken, nu 't* nog mogelijk wis fn dagen van mobilisatie zou het (uiterst moeilijk zijn, naar 't vaderland te vertrekken, vooral voor vrouwen en kin- dereu Aanzienlijke Oostenrijkers vertrekken! eveneens uiL Italië Dc „Morning Post" verwacht, dat vóór het einde dezer maand alle Duitschers en Oostenrijkers Italië hebben verlaten. De italiaansche regeering heeft onlangs oen circulaire gericht tot de chefs van de verschillende takken van staatsdienst, ■behelzende aanwijzingen omtrent de lands verdediging. Dit stuk' is thans, naar de „Corrière della Sera" meldt, bij alle amb telijke diensten ter kennis van het perso neel gebracht. Tc Rome zijn, volgens de N. R C. *p uitnoodiging van het gemeentebestuur men daartoe in die plaats een onderko men vond. De zaalverhuurders waren huiverig, die in de tegenwoordige omstan digheden aan de „pro-Duitsche" socialis ten af te staan Gelukkig hielp een predi kant van de „Primitieve Methodisten" de hoeren uit den nood Hij achtte het aan bieden van gastvrijheid in het Zondags- schoollokaal een plicht, aan zijn geloof verschuldigd' Ook onder de Duilsche socialisten vindt men een minderheid, die voor een spoe- digen vrede is. Deze heeft door ons land een manifest verspreid, dal o a. is onder- te ckemL door Liebknecht, Ledebour, Meh- ïg, Klara Zeikin en Rosa Luxemburg Zij verklaren daarin, dal bet verzet te gen den oorlog in Duitschland onophou delijk toeneemt. Zij vinden, dat Duitsch land het eerste woord van vrede moet spreken, daar de Duitschers oorlog voe ren op vreemden bodem Ze herinneren daartoe aan verschillende welmeenende uitlatingen van socialisten uit de vijan delijke landen en op het feil, dat zelfs in Frankrijk geen enkele socialist voorstan der van een veroveringspolitiek is Zij verlangen dan ook bij den vrede geen veroveringen, politieke en econo mische onafhankelijkheid van alle naties, algcmeene ontwapening en verplichte ar bitrage. Voorloopig willen ze openbaar making van de voorwaarden, waarop de regeerenden bereid zijn, vrede te sluiten en de vrije beraadslaging daarover in de pers en openbar© vergaderingen Naar men weet verzet de overheid in Duitsch land zich tegen laatstgenoemden wensch. Een persg'esprek met den Paus. De „Kóln. Volksztg." geeft dc vertaling van een interview, dat de paus op Paa.*ch- maaudag aan von Wiegand, den cor respondent van de „New-York World", heeft verleend. Paus Benedictus verlang de, dal de correspondent het Amerikaan- sclie volk zou mededeeleu, dat zijn eenige wensch was, voortdurend en onzelfzuch tig in het belang van den vrede te arbei den, opdat aan de ontzettende bloedver- wieling en al haar schrikwekkende ge- j volgen zoo spoedig mogelijk een eind zou komen. Wanneer uw Land, zeide dc paus, alles vermijdt, wat een oorlog kan verlengen, waarin liet bloed van vele honderdduih zenden vloeit, dan kan Amerika met zijn grootte en zijn invloed in bijzondere mate lot een spoedig einde van dezen gewel digen oorlog bijdragen. De pausdoelde daarmee natuurlijk op de levering van wapens enz door fa brieken in de Vereenigdc Slaton aan Frankrijk, Engeland en Rusland. Voorts verzekerde het hoofd der kathoj- SORTE OORLOGSBERICHTEN. De Engelsche regeering heeft, aldu: seint Reuter uit Londen aan de bladen een witboekje openbaar gemaald over de behandeling van 'Engelsche krijgsge vangenen in Duitschland. Het bevat de correspondentie tusschen de Engelsche regeering en den Amerikaansehen gezant en loopt over een tijdvak van zes maan den Een verslag van majoor Vandaleur, die in December uit de gevangenis te Krefeld is ontvlucht, is in zijn geheel afgedrukt. Is dit geloofwaardig, dan is die Bril- sche officier schandalig be- of liever, mishandeld. In een Engelscli blad komt een eigenaardig sommetje voor De geheele aarde beslaat nog geen 551# miljoen vierkante Engelsche mijl De ge zamenlijke oppervlakte van de landen der geallieerden, België met den Kongostaat, Servië, Montenegro en Japan daarbij ge rekend' kan op 27.000.000 geschat wor den Daartegenover zijn Duitschland, Oos tenrijk en Turkije tezamen 2i/2 miljoen groot. In totaal behooren de bewoners van meer dan 29i/s miljoen vierkante En gelsche. mijlen dus tot een strijdende nati onaliteit. Hetgeen meer dan de helft der geheele aardoppervlakte uitmaakt Zaterdag heeft zich naai' de N. R. uit Parijs verneemd de Fransche kapi tein. Hérail voor den krijgsraad te verant woorden gehad, terzake dat hij in Decem ber laatstleden in een vlaag van wanhoop zijn vrouw met een revolverschot heeft gedood. Zij was hem binnen de oorlogs zone in Compiè.gne komen opzoeken en had geweigerd heen te gaan, ondanks zijn smeekbeden en hoewel zij wist dat haar weigering haar man voor den krijgs raad kon brengen De zittingszaal was stampvol. Hel pro ces had een uiterst dramatisch verloop. tgjoudvooriraad in de eerste week van April mei 10 miljoen is gestegen tot 2317 miljoen mark In Duitschland moet van elk lapje grond, dal daartoe geschikt is, partij wor den getrokken tot het verbouwen van Nvat als eetwaar in de termen valt. Hel „Berliner Tageblatl" raadt nu zelfs aan. op de balkons van de huizen te Berlijn groente te zaaien. Daarvoor be hoeft men, meent hel blad, de welrie kende bloemen niet te verbannen Op hel oogenblik toeven er nog maar enkele tientallen Amerikanen in Berlijn. Deze hebben het er niet al te' prettig. Ten eerste omdat zij, in 'l begin van den oorlog tenminste, wegens hun taal dikwijls voor Engelschen aangezien en in een daaraan beantwoordende wij ze behandeld werden. Maar ook wegens de leveringen van oorlogstuig uit de Ver- eenigde Staten naar de landen van de (Entente en de nota, die Washington over den duikbootenoorlog aan Berlijn heeft .hl De regeering van Noord-Amei'ika weigert dan ook passen uit te geven voor een reis naar Duitschland in 't verlangen, mogelijke wrijvingen te vermijden. Een Anfêrikaansch dagbladcorrespon dent, die gedurende drie maapdien in Duitschland heeft rondgetrokken, ver neemt van socialistische zijde, dat de so ciaal-democraten in het keizerrijk over Amsterdam met de zusterpartijen in vij andelijke landen in betrekking stonden. Daarbij werden alle vraagpunten behan deld, slechts de oorlog niet. Dadelijk na het tot stand komen van den vrede zou den de banden met de buitenlandsche partijgenoolen weer gewoon worden aan geknoopt Hel Duilsche bestuur in het bezette gedeelte van Russisch Polen beeft, al- dus de N. R. C., het eerste nummer doen verschijnen van een verordeningenblad, in het Duitsch en het Poolsch. Drie da gen na de afkondiging treden de daarin opgenomen verordeningen inwerking. Eb zijn reeds maatregelen in afgekondigd omtrent het grensverkeer, de invoering van den Gregoriaaaischen kalender en den Midden-Europeeschen tijd, opheffing van het betalingsverbod en van het mora- tori um We voegen aan dit bericht toe, hoe naar men weet, in Rusland nog steeds de Juliaansche tijdrekening (naar Julius Caesar genoemd) in eere is en hoe de opheffing van het belalingsverbod noodig was, daar de regeering van Rusland (dus san zelf ook van Russisch Polen)evenals die van de andere oorlog-voerende lan den aan de daartoe behoorende men- schen verboden lieefl betalingen te doen aan wie gevestigd zijn in rijken waarmee gestreden wordt. - Naar het Berlijnsche Wolffbureau verneemt het „Nowoje rem ja' uil Peking, dat de Chineesche regeerin^ de openbare meeing in China er op voorbereidt, dat inwilliging der eischen van Japan onvermijdelijk is Officieus J! daarbij meegedeeld dat de regee- ring alle verantwoordelijkheid voor een schending der belangen van andere mo gendheden, met name van Engeland, af wijst. Telegrammen. Hedenochtend door cms ontvangen, doch niet gebulletmeerd EEN BIERMONOPOLIE IN ENGELAND. LONDEN, 11 April. De „Daily Ex press" deelt mee, dat de regeering de invoering van een staatsmonopolie op bier zal voorstellen voor bet geheele Ko ninkrijk, Ierland inbegrepen. Alle brou werijen, herbergen, cabarets enz. zullen door den staat genaast worden Alleen lagerbier zal worden gebrouwen. Deze aankoop zal 2 A 300.000 pond sterling kosten. De brouwers en aandeel houders zullen in bons worden betaald FRANSCHE LEGERBERICHTEN. PARIJS, 11 April. (3 uur). In België, aan de Aisne en in Champagne hebben artilleriegeveclilen plaats gehad Aan de Orne en de Maas is de dag kalm verloo- pen. Bij les Eparges is noch de Duitsche infanterie, noch de Duitsche artillerie tot eenige actie overgegaan en is het 10 April rustig geweest. De heele stelling is in handen van de Franschen. Uit de mee deelingen blijkt dat de Duitschers er zeei veel waarde aan hechtten De verliezen Van den vijand in de laatste twee maan- «Ien bedroegen 30.000 man. In het Morlmanebosch is de door de Franschen veroverde grond door de ver- DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 11 April. Ambt. Het groole hoofdkwartier meldt /Van het Yserkanaal bij T.oecelis ten Westen van Driegrachten \eroverden wij 3 door de Belgen bezette boerderijen en maakten daarbij 1 officier en 11 man krijgsgevangen. In kleine aanvallen in He richting van Albert maakten wij 50 Franschen gevan gen- In het Westen der Argonne mislukte een verwoede aanval van den vijand Tusschen Maas en Moezel namen de gevechten in hevigheid toe. In liet bosch ten Noorden van Combres concentreerden de Franschen een sterke troepenmacht voor nieuwe pogingen om onze stellingen te veroveren Deze pogin gen mislukten, de stelling is nog geheel ia ons bezit. Ten Zuiden van Ailly hebben hevige aanvallen plaats gehad. Bij een hevige, maar v ruchtelooze aan val der Franschen ten N. van Flirey. beliepen zij zware verliezen. In een ge vecht in het le Prêtrebosch heroverden wij 4 mitraljeurs Zeer verbitterde nachtelijke gevechten verliepen gisteren voor ons gunstig. De zeer zware verliezen van tien vij and tusschen Maas en Moezel zijn zelfs bij benadering nog niet op te geven Alleen tusschen Selouze en het La- morvillebosch vonden wij in een kleine stelling ruim 900 lijken van Franschen en namen wij 11 officieren en 804 man ge vangen en veroverden 4 mitraljeurs. In de Vogezen kwam het door den sneeuwstorm niet tot gevechten van be- teekenis. OOSTENRIJKSCH LEGERBERICHT WEENEN, 11 April. In de Beskiden is niets voorgevallen. In het Woudgebergte duurt de strijd nog voort in eenige secto ren ten Oosten van den Oeszokpas. Bij de vervolging na de gevechten van 7 April namen wij nog 7 officieren en 713 man gevangen en veroverden 2 ma chinegeweren. /tan bet Tront m Z O.-Galicië hebben slechts arlilleriegevechten en nachtelijke schermutselingen plaats gegrepen RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 11 April. Off. Ten Wes ten van de Njemen duimt de strijd nog steeds in de streek van Sjesjoepa voort. In de Karpaten deed de vijand op 9 April en in den nacht van den lOen in gesloten colonnes en gesteund door veel artillerie een aanval op onze troe pen, die in de richting Rostock werden getransporteerd. Deze aanvallen werden met groole verliezen voor den vijand af geslagen Wij namen een bataljon met 23 offi cieren en talrijke mitraljeurs buit In de richting van Oeszok hebben wij ons na hevig|ei gevechten meester ge maakt van heuvels, waarbij 22 officieren cn 4 mitraljeurs in onze handen vielen. In de richting van Stry werd de aan val van den vijand voortgezet In de andere sectoren heerschte rust. IN KAUKASIÊ PETROGRAD, 11 April Uit het Kau- kasische hoofdkwartier wordt gemeld In de kuststreek heeft op 8 April een artillerie- en ïnfanteriegevecht plaats ge had In de richting van Olty werden ge weerschoten gewisseld Van de overige fronten valt niets te Henri Robert, de deken der advokaten, meeslering van eenige aangrenzende vij- had de verdediging op zich genomen en andelijke loopgraven naar het Oosten ver hield een schitterend pleidooi, dat geest- der uitgebreid. eén anntal aanzienlijke burgers, waarom- lieke kerk, dat hij althans verbetering Ten Noorden van Regnierville hebben de Franschen hun stellingen versterkt en een nachlelijken aanval afgeslagen In het le Prêtrebosch gingen wij voor uit. In Lotharingen werd eetn halve com pagnie Duitschers, die te ver was door gedrongen omsingeld en gevangen geno- driflig werd toegejuicht door het publiek Kapitein Hérail werd onder her nieuwde toejuichingen van het publiek vrijgesproken. Wolff's bureau seint uit Berlijn aan de N. R. C. Tot 9 April was op de- Duitsche oor- logsleening 4640 miljoen mark gestort, men. z.ijnde 51 pet. van het totaal ingeschreven (11 uur) Ten Noorden van Albert were bedrag van 9060 miljoen mark den Zaterdag aanvallen der Duitschers Voor de stortingen is slephts voor 217 op de loopgraven te Hamel, Boiz miljoen mark een beroep op d© belee-tThipval na een lievig gevecht van man ningsbanken gedaan tegen man afgeslagen. De stortingen hebben geeü bizondere In de Argonne is den geheelen dag he- verandering in den stand van d© geld-, vig gestreden; wij hebben een blokhuis markt veroorzaakt, doch geschieden in de vernield en 300 meter loopgraaf genomen meeste gevallen door overboeking. I en 2 tegenaanvallen afgeslagen. Uit den Zaterdag' verschenen weekstaat j Wij hebben wederom een- linie loopgnar van de Duitsch© Rijksbank blijkt, dat de vfen in het bosch van Ailly veroverd Marktberichten. T*olzh, 10 April. Ter graanmarkt van heden waa tarwe f 16.00 -17.- wintorgerstf 13.00 14.00, zomergerst f .00—00.00, haver f 14.00— 15.00, karwei f 16.00—17.00, alles per 100 kilo. Voorts rogge f—.00—C0 0©, wiiteboonen f 15 •18.00, bruineboonen f 14.00—15.00, kleine erwten f 11.00—12.00, kroonorwten f 12.00— 14.aardappelen f 3.008 50. ajnin f 5.00— f 7.50 per heot. Hulst, 12 April. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, prijzen onveranderd. Er werd besteed voor tarwe f 16.a t wintergerst 113.-a f rogge f 12 50, haver f 14.a f kookerwten f 16.50 a t krooneTwten t bruineboonen 17.50 a f witteboonen flijn zaad f 16.a f Rotterdam, 12 April. Ter graanmarkt van heden was tarwe redelijk aangeboden en prijshoudend verkocht f 16.75 tot 17.50; voersoorten f 15.tot ƒ16.per 100 kilo; gerst weinig aangeboden 13.25 tot f 13.75 haver eveneens met weinig aanbod prijs houdend verkocht 14.50 tot 15.per 100 kilo. IJzekduee 10 April. Tor graanmarkt van he den was de aanvoer redcljjk met goeden omzet en EO' de ptjjzen. Tarwe iets minder willig. Men besteedde voorjarige tnrwo f 00.00 a f 00.'0, nieowe tarwe f 16.50—16 75, jarige rogge f 00—00, nieuwe rogge f 00.0000 00. iarige wintergerst f 0.00—0.00. nieuwe winter gerst f 18.50—13.60,nieuwe zomergerst f 13.50- 13.60, haverf 14.00-14.20. paardenboonen f 00.groene erwten f .0000.—, kroonerw- ten f 13.0014.bruineboonen f 00,0000.00, koolzaad f 00,00—00.' 0, karweizaad f 00.00 -00,00, p er 100 kilo. Rotterdam, 12 April. Tor veemarkt waren heden aangevoerd490 vette runderen, 185 vette balveren, 375 schapen en 613 varkens, 0 nuchter kalf. De prijzen waren voor runderen 96— 78, kal veren 120109, schapen 7564, lammeren 80—84, varkens 9284 lichtsoort 70—80.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3