BUITENLAND. $ag" aangaat opzettelijk reist ze met „Op Hoop van Zegen" hel land door. Dit toch is een jubileum-tournee. Het werd vóór enkele weken voor de 500ste ncval te Amsterdam gespeeld e-n heeft daarmee bewezen, het meest geliefde. Heyermans' werken te zijn. Als staal daarvan is het dan ook prachtig koaschetsend Van den beginne af aan boeit mevrouw De Boer-Van Rijk de fi- g«ar van Kniertje uitgebeeld Hoe, is voldoende bekend Daar ongeveer te gelijkertijd de auteur zijn SOsten vers jaardag vierde, lag het voor de hand, -fat hij de leden van zijn gezelschap bj de voorstellingen juist van „Op Hoop van Zegen" zou vergezellen De op-< brengst daarvan komt in 't garantie-.' fonds der vereenigjng En wat de waarde van Heyermans productie betreft de eerste kunstenaars uit verschillende landen vormden des-. tij<k> een huldigings-comité Dan heeft ook hel „intellectueele" Middelburg toch een. eereplicht tc vervullen, door mor gen aanwezig te zijn Aan het bovenstaande kan worden toe gevoegd, dat de heer Heyermans gisteren in den grooten schouwburg te Rotterdam', waar „Op Hoop van Zegen" voor de leden van de arbeiders-coöperatie „Voorwaarts" werd gespeeld, volgens de N. R G. mee deelde, dat hij spoedig het directeur^ schap hoopte kwijt te zijn Hij wil zich dan weer op het schrijven alleen toeleg- ONDEWUR. Door het bedanken van den heer M van Breen, als lid der commissie voor het afnemen van het eindexamen dier üoogere Burgerscholen in Zeeland voor dit jaar, is door den commissaris dier Ajcairngin in diens plaats benoemd de Jueer F J. Hopman, leeraar aan de ge meentelijke Hoogere Burgerschool te Nejazen De R,uy terschool te Vlissingen. Aan het verslag van bovengenoemde school over 1911 ontleenen we het vol- gaode: De school werd bezocht door 217 leerlingen Het grootste getal leerlingen dfcd te gelijkertijd de school bezocht was 124 "Er waren 1 Belgische leerlingen -waarvan na 31 Dec nog drie de lessen volgden Van die 217 leerlingen waren 120 stuurlieden en adspirant-stuurlieden en 97 machinisten en adspirant-machinis- Bij <Je examens voor de rijkscommissie staagden Voor eerste stuurman gr stoomvaart aas van de 12 aspiranten, voor tweeden stuurman 10 van de 17, voör derden si««rman 22 van de 31 Voor machinisten programma C 3 van de 4. voor prog. B 8 van de 11; voor prog A 10 van de 10, en voor voorloo pt» machinist 21 van de 23 Zander examen te doen verlieten de «ch«ot wan de stuurliedencursus 13 wegens Ktobilisaüe1 wegens onvoldoenden vaar- tijd, 1 wegens vertrek naar fte zee- *6kcrjschooi te Ostendc2 wegens ver schillende andere redenen. 13 onbeva ren jongelui die naar zee gingen; van de machinistencursus 1 wegens mobilisatie, 1 wegens wangedrag. Aan 11 adspiranten kon het diploma »»n seiner voor draadlooze telegrafie worden uitgereikt. Aan drie leerlingen het diploma voor Engelsch Aan het eind van het jaar bleven er 44 teerlingen in de stuurliedcnafdeeling em 48 in die der machinisten. Die leerlingen die hel rijksdiploma verwierven, vonden, evenals het vorige ja*r allen spoedig plaatsing als offi cier bij verschillende reederijen Voorts wordt nog in het verslag mee gedeeld, dat de cursus voor de Konink- ijjke Pakelvaartmaatschappij in het afge- ioopen jaar succesvol heeft gewerkt De 14 leerlingen die zich aan hef examen voor voorloopig machinist on derwierpen, behaalden allen hel diploma. Op 1 Sept. werd geopend een cur sus voor voorl machinisten voor d© Java, China-Japanlijn, welke lijn ter dek king der kosten aan de school1 een subsidie verleent. De cursus voor draadlooze telegram fie werd bij het begin der mobilisatie ge» «taakt i De cursus voor volwassen scheepma kers op verzoek en op kosten van de ton Mij De Schelde gegeven, werd voortgezet Een avondcursus in Natuur- en Werk tuigkunde voor ambtenaren dezer Mij werd begin October geopend UGRFUim, Voor den krijgsraad te 's-Hertogen- 'boSeh werd Zaterdag behandeld de zaak tegen de miliciens P. H. v BJ J. v D en M K„ die beklaagd waren van verzet tegen de politie alhier in den Vacht van oud op nieuw op den Dam, »an welke zaak wij destijds reeds mel-i drag maakte Tegen v B. werd 4 maan den, en tegen de de beide anderen icdér drie maanden gevangenisstraf geêischt, terwijl tegen v. D. bovendien wegens op- •niing f 25 of 20 dagen werd geêischt Oe krijgsraad gelastte een nieuwe in structie en de invrijheidstelling van de beklaagden. Nog werd behandeld de zaak tegen den milicien-kannonnier J Bdie in dm nacht van 26 op 27 December jl. Sanderse uit Koudekerke in de Lange- viele alhier mishandelde met een mes- Als getuige-deskundige werd gehoord de inspecteur van politie Van den Dolder, die inlichtingen gaf over de wonden die hij bij S. verbonden heeft Ofschoon B ontkende, werd 11 dagen gevangenis!* straf tegen hem geêischt LANDBOUW. De premiekeuringen van 2-jarige paarden en dekhengsten werden in de afgeloopen week voortgezet te Oost-, burg, IJzendijke, Hulst en Axel. .Aangegeven werden 164 2-jarige mer ries waarvan er 111 werden voorge bracht en 36 op de bekroningislijst ge plaatst Van de 2-jarige hengsten waren er aangegeven 50 van de 39 die werden aangeboden werden 10 bekroningswaar- dig geacht. Van dc 16 aangegeven 7— 13-jarige hengsten, waarvan er 14 werden voor gebracht werdeu er 10 op de bekro ningslijst geplaatst, terwijl van de 16 3-javige hengsten de 12 4-jarige en de 17 5-6-jarige resp. 7, 9 en 10 hengsten werden aangewezen voor de centrale, keuring te Goest ïn het geheet werden van 195 2-ja- rige merries 62; van de 55 2-jarige heng sten 23 op de bekroningslijst gebracht terwijl 45 dekhengsten van 3—6 jaar aangewezen werden vopr de central© keuring te Goes1 -welke Woensdag e k, zal gehouden worden. SPORT. Voetba 1 Zondag hadden de laatste wedstrij den plaats voor de Zuidelijke tweedy klasse nood-!competitie A van den Ne- dêrlandschen voetbalbond Te Vlissin gen speelde de kampioen Zeelandia I uil Middelburg tegen Vlissingen en won met 4—1, Vlissingen is nummer twee der competitie, drie is M V V. O te Middelburg, vier E. M. M. uit Vlissingen, vijf D O S. K. O uit Bergen op Zoom, terwijl Zeelandia II en Zeeland Vooruit uit Goes, die onder aan staat gisteren te Middelburg speelde en de laatst ge? noemde vereeniging haar eerste over winning te boeken had, namelijk van 2—1. Op hel M V V O-nveid had eehi vriendschappelijke ontmoeting plaats lus- schen die vereeniging en een mariner elftal uit Vlissingen. M VV O won met 2—0 In het Westen speelde If V V ge lijk tegen D F C (2—2), waardoor dg kunsten der groote Haagsche op het kampioenschap weer eenigszins daalden, Vitesse wist zich met een mooie 5—0 overwinning op Tubanlia van het Ooste lijk kampioenschap meesterde maken Zondagmiddag won S S S. van Dom burg met 3—2 tegen A. B S. (Ambacht school) van. Middelburg DE OORLOG. De toestand. liet stoomschip „Vosges" is aan de kust van Cornwall, d i. de Z W.-punB van Engeland, volgens een telegram uit Liverpool vermoedelijk door een (Duit- schen) onderzeeër, met granaat vuur in! den grond geboord Een lid der beman ning werd gedood, drie zijn zwaar ge wond; de andere werden gered In de buurt van Manonvillers werd een Duilsch vliegtuig neergeschoten Den naam van dat Fransche sperfort zal men zich uil den aanvang van den oorlog her inneren. Het ligt ten Oosten van het eveneens door de Duitschers bezette Luneville en werd spoedig door de uit Lotharingen oprukkende troepen ver overd Het diende, om het „gal" te stop pen tnsschen Epinal en Toul. Ofschoon de Duitschers reeds zoo Lang daar slaan, is hel hun nog niet gelukt in die richting verder vooruit te schuiven Men heeft gelezen, hoe Berlijn zelf erkende, dat de Franschen zich van den tóp van den Hartmanusweilerkopf had den meester gemaakt. Uit het nu opge geven aantal daarbij gemaakte krijgsge vangenen kan de kracht van die overrom peling en de waarde van dit plaatselijk succes worden opgemaakt. Jn de midden-Karpaten zijn de Russen, ter. NO van Czernowits, de hoofdstad van de Boelcowina, de Oostenrijkers in 't voordeel Aan de Dardanellen is 't rustig. Van het Yserfront. De geheel» vorige week is het geschut aan het Yserfront hier, aldus seint een correspondent van de N. R. C. te- Sluis, duidelijk hoorbaar geweest Ook 's nachts heeft 'tniet geheel gezwegen De officiële communiqué s spreken niet over de ge vechten aldaar, maar toch is er hard nekkig gestreden over de geheele li nie. Engelsche oorlogschepen hebben aan de gevechten deelgenomen Op de hoogte van Westemde en Middelkerke zijn do Belgen wat vooruit gekomen langs de kust. Eveneens hebben, zij de Duitsclie stellingen bij Dixmuiden en tusschen de ze plaats en Nieuwpoort bestookt. Veel gewonden zijn te Oostende aangekomeu, aldaar opgenomen of doorgezonden naar Brugge, waai- ze in de normaalschool worden verpleegd Treinen met gewon den zijn ook Oostwaarts gereden. Verder hebben de Duitschers ambulances inge richt in sommige grensplaatsen ahf te Maldeghem en Eecloo en in deze laatste gemeente worden reeds gewonden ver pleegd; blijkbaar verwacht men er ook te Maldeghem. Zaterdag daverde het geschut weer uit de richting van d© Ysar Soms hoorde men heele salvo's. Ook het mar'mege,- schut en het gedonder van de zware mor tieren was weder te "hooren temidden, van hel lichtere geluid der veldbatterij- en ,en dat niettegenstaande de wind fel blies uitliet Noord-Oosten tegen de rich ting van het geluid. Het gerucht, dat de Engelsche oorlogs vloot de haven van Zeebrugge blokkeert, is ongegrond. Geen enkele Engelsche kruiser was daar toen te bespeuren De duikbooien Dezer dagen maakte naar men weet de Britsche admiraliteit bekend, dat ze goeden grond heeft otn aan te nemen, dat de Duitsehe onderzeeër „U 29" in den grond werd geboord. Bij navraag door de „Korr. Norden" te Berlijn, bleek haar Zalerdag, dat men daar 't bericht vooi' onwaarschijnlijk hield. Ook zonder dit vooi-bchoud, moeten we nadere bijzonderheden afwachten, al vorens de Engelsche tijding als waar te aanvaarden. Is ze dit inderdaad, dab beduidt dit voor de Duitsehe zeemacht een ernstig verlies. Daarmee toch zou ze teen der nieuwste duikboolen verlorert hebben evenals den meest stoutmoedigen en succesvolleri bevelhebber, nl Ottq Weddigen. Deze immers zou met geheel de bemanning omgekomen zijn Hel was kapitein Weddigen, die, toen maals de „U 9" kommandeerend, de „Hogue", Aboukir" en „Cressy" tot zin ken bracht Later op de „U 29" overge gaan, heeft hij eenige Engelsche koopi- vaarders naar den keider geholpen Jegens de bemanning ging hij daarbij mensch lie vend te werk Engelsche bladen wijden dan ook reeds, de betrouwbaar heid van het zich als voorwaardelijk' aankondigend bericht aannemend, woor den van eerbiedigen lof aan zijn nage dachtenis van ridderlijk vijand De „Westminster Gazette" berekent, dal dit de zevende Duitsehe onderzeeër is, die sedert het uitbreken vafi den oor log verloren ging Dit aantal staal even wel niet vast. De bemanning van het stoomschip „Lizzie", dat Zaterdag te Dieppe is aan gekomen, verklaarde volgens een particu lier Reuter-telegram uit Londen dat hun schip bij hel eiland Wight de Duitsehe dunïool „U 37" heeft geramd Deze verdween eu er kwam olie op het water De „Lizzie" bleef langer dan een uur op dezelfde plek, maar zag niets meer van de „U, 37'. Men weel overigens, dat dit geen keu- teeken behoeft te zijn van 'l vergaai* ©ener duikboot. Wal Duitschland begeert Het nationalistisch-conservatieve blad „Echo de Paris", de lijfkrant van Maurice Barrès en van wijlen Albert de Mun, (van welk blad de oplaag sinds hel uitbreken van de vijandelijkheden verzesvoudigd is) brengt nu en dan vraaggesprekken met builonlandsche staatslieden In Januari had het er een me.' von Richthofen, zoon van wijlen den minis ter van buitenlaudsche zakenin Duitschland Nu eerst drong dat tot hier door Men begrijpt, dal geen rechl- slrecksch vertegenwoordiger van het Fransch orgaan dezen politicus in 'L vij andelijk land interviewde. Dit geschiedde door middel van een neutrale Von Richthofen zei daarbij merkwaar dige dingen B.v dat Duitschland geen staatslieden heeft Zimmerniauu, tie on derstaatssecretaris van buitenlandsche za ken te Berlijn, is zijns inziens de eenige man, die zijn werk verstaat En P.icht- hofen vreest, dat gene moeilijk een Imo gen rang zal bereiken, „want in Dniisch- land speelt de stands-kwestie een te groo- te rol bij 't vergeven van de ambten Ook had von Richthofen het vraagstuk van den vrede aangeroerd „Wij willen" zeide hij „met Frankrijk en Rusland een ecrvollen vrede sluiten op de volgen de voorwaarden: „Afstand van „Duilsch" Vlaanderen aan Duitschland eu teruggaaf aan Frankrijk van ongeveer 10.000 Elzassers van Fran sche afkomst. Natuurlijk zullen wij Metz houden; Duitschland lean die vesting niet afstaan. Wat Rusland betreft, zullen wij het in den „status quo ante helium" toestand zooals die vóór den oorlog was) Laten Deze schikkingen zullen ons het voordcel geven van onder omstandighe den van gelijkheid Engeland aan te val len Von Richthofen verklaarde nog voor stander te zijn van een tolverbond tus schen Duitschland en Oostenrijk-Honga rije. De actie van Oostenrijk-Hongarije zal gericht zijn tegen Servië. Het te bereiken doel is de beheer- sching van de Servische spoorwegen, 't welk moei worden bereikt, al zonden 100 000 man troepen voor dat doel naar Servië moeten worden gezonden Duitsch land wenscht vóór alles dat een vrije ver binding zal worden geschapen met zijn Turlcschen bondgenoot Daarom zou hel noodig wezen, de controle te hebben over de lijn Berlijn—Weenen— Belgrado— Sofia—Konstanlinopel Dit zou het eenige middel wezen om den inval in Egypte op veelbelovend© manier voor te bereiden. Bovendien zal de economische toestand van Duitsch^ land grootelijks verbeteren zoodra do weg naar Konstantinopel vrij za! zijn Daarenboven zou een nederlaag vau Ser vië het moreel van de Oostenrijksche. troepen verhoogen en Hongarije nog hechter aan de zaak der Habsburgers bin den In Bohemen Aan beide kanten zijn vóór dezenoor- log, maar met het oog op de immer drei gende mogelijkheid daarvan, ernstige mis rekeningen begaan Evenals de socialisti sche partij hier te lande deed, werd de bindende kracht van liet nationaliteitsge voel onderschat. Hoopten de Duitschers b.v., (dat ten gevolge van een Europee- sclien krijg de verschillende volken en rassen, die het Russische en 't Britsche rijk vormen, hun banden zouden ver scheuren anderzijds moet het voor de geallieerden een teleurstelling zijn ge weest, dat het begin der vijandelijkhtev den niet de ontbinding van de Donau-mo- narchie heeft gebracht Al geschiedde dit niet 't is daar toch alles niet pais en vree. Men weet, hoe woelig de tsechen in Bohemen reeds in vredestijd waren. Deze menschen van Slavisch ras lagen voortdurend met de Duitsehe medebewoners over hoop. De wetgevende machine werd daardoor ho peloos verlamd en ontwricht. Bij het intredlen van den oorlogstoe stand tegen Rusland hielden ze zich evenwel bedaard, over 't geheel genoJ men Al zal de regeering van Oosten rijk natuurlijk alle moeite doen, mogelijke bewijzen van het tegendeel niet over de grenzen te laten glippen van een zich scharen der tsechen aan Russische zij de is geen sprake Wel is de stemming in Praag heel wat minder den centralen mogendheden ge zind dan in de overwegend Duitsehe streken Onlangs bevatte de „Temps' talrijke brieven van iemand, wiens sym pathieën op de hand der geallieerden zijn, en die, Oostenrijk-Hongarije in oor logstijd bereizend, ook de hoofdstad van Bohemen bezocht. Hij kreeg den indruk, alsof ze in een land van de Triple Enten te ligt We vermoeden evenwel, dat ook deze indruk meer of minder willekeu rig partijdig gekleurd is Maar het spreekt van zelf, dal de laat ste maanden voor den toch al zwaar be proefden prins Tiling, stadhouder idier streek, uiterst moeilijk waren Nu is hij van zijn ambt ontheven Naar officieus verluidt evenwel niet in verhand met de tijdsomstandigheden. Prins Thun lijdt aan een ernstige oogziekte Ais zijn opvolger is tot stadhouder van Bohemen iemand met een Nederland- schen of liever Vlaamschen naam be noemd, nl graaf Max Coudenhove Een heldhaftige moeder De „Figaro" haalt den volgenden brief aan, uit het Servische staatsblad overge drukt en waardoor een Servische moeder icion dood van haar gesneuvelden zoon bekend maakt. De N R. C laat hem als aanduiding van den Servischen aard. bij deelen vertaald, volgen „Mijn zoon! Zeven maal heb ik uuit ziekte en dood gered Ik heb u in lie ven behouden, ik heb u tot uw negen tiende jaar grootgebracht om bij te wo nen, dat gij, mijn eerstgeborene, uw le ven aan het vaderland schenkt Ilad uw vader geleefd, hij ware te oud geweest om in dezen heiligen oorlog zijn plaats in le nemen Gij vervingt hem Gij hebt uw plicht gedaan. Gij hebt uw leven opgeofferd, om onze haardsteden te be vrijden, en dit Heele land, dat zoozeer leed Uw jongere broeder, uwe moe der, uwe drie zusters zullen u beweenen Maar uw vader hebt ge teruggevonden, en uw commandant, Miloetine Petrovitsj, die aan uwe zijde sneuvelde. Wij we ten, dat gij als een onversaagde held voor de grootheid van Servië stierft. Wij bid den God, dat hij u beloone, en dal licht op u ruste de grond van uw voorouders, die zoo vreeselijk lijden moest KORTE OORLOGSBERICHTEN' Het Nationale Steuncomité voor Bel gië li'eeft invoering van broodkaarten in heel België bewerkstelligd wegens het krapper worden van den toevoer van Amerikaansche levensmiddelen Een uit Engelsche gevangenschap teruggekeerde Oostenrijker vertelt in de „T.okal Anzeiger" dat op het dak van het koninklijk paleis te Londen een ijzeren stellage is opgericht waarop een veer krachtig dradennet is gespannen ter bescherming tegen bommen uit vlieg tuigen Veie huizen van rijke Londen naars zijn met dikke koperen platen afgedekt. De bovenste verdiepingen staan leeg. De „Aiatin" looft 25,000 frank uit voor den vlieger die 't eerst een „Zeppe lin" binnen de grenzen van het „versterk te kamp van Parijs" tot dalen dwingt. Als een artillerist door een gelukkig schot een „Zeppelin" neerschiet, krijgt hij 10,000 frank van het blad De raad van toezicht der oorlogs- graanmaatschappij, die zorgt voor de ver deeling van de voorraden graan en meel in hel Duitsclie rijk, heeft, naar Wolff uit Berlijn seint, besloten van 1 April af de meelprijzen belangrijk te verminde ren Roggemeel zal, met inbegrip van vracht en emballage, van 35 tot 38 mark kosten, tarwemeel 40.75 tot 43.75 mark, grofgemalen rogge gemiiddeld 32 50 m In de Rembrandt-,,rage" maakte .Al- bert Hahn zijn bekend spotdiclitje op alle artikelen, die opeens uit reclame- 111 L"€ mggyar-uj, oogpunt naar den herdachten schilde** werden genoemd Iets dergelijks, maar in veel heviger mate, ondervindt Duitschland thans ten opzichte van von Hindenburg. Men kent daar nu zelfs al Hindenburg bijbels Ze vertoonen het portret van den veldmaarschalk. De opbrengst van den verkoop is voor het Roode Kruis De „Straatsburger Post" verneemt uit Zweibriicken dat daar een zwaar gewond liggend Fransch kapitein tneit hel oog op een ernstige operatie die hjj had te ondergaan, den wensch uitte zijn echtgenoote nog eens te mogen zien Dit werd door de Duitsehe militaire over heid dadelijk toegestaan, waarop de kapi teinsvrouw. aan wie via Zwitserland be richt was gezonden, een pas kreeg voor tien dagen verblijf in Duitschland aan de sponde van haar echtgenoot Nog den- zelfden dag kwam zij te Zweibrüeken aan, waar zij nu voortdurend aan het ziekbed van den gewonde vertoeft 'Van Oostenrijksche en Duitsehe zij de wordt nu de nadruk gelegd op de ont bering, die bezetting en inwoners van Premyst gedurende de laatste dagen dei- omsingeling moesten dulden. Paarden- vlecseh werd daar voi-orberd bij gebrek aan beter, zooals blijkt uit een veldpost- kaart, die de Russen in de dagen van het beleg bij een Oostenrijkse}] vlieger vonden met den volgenden galgenhumor van een Oostenrijk sch officier „Het verschil tusschen het beleg van Troje en idiat van Przemysl is, dat te Troje de manschappen in het paard za ten en te Przemysl het paard in de man schappen Tot het ontbranden van den op stand in Zuid-Afrika als weerslag on het besluit tot een aanval tegen Duitsch Zuid-West heeft een waarzegger veel bij gedragen En wel van Rensburg „de pro feet van Lichtenberg." Hij is thans mei o a. den bekenden ge wezen majoor Kemp op beschuldiging van hoogverraad voorloopig te Johannes burg verhoord De ziener heeft vijf jaar geleden voorspeld, dat er oorlog zou uit breken in Europa, dat Transvaal erin zou worden betrokken en dat de bevol king van Transvaal zou opstaan Telegrammen. Hedenochtend door ons ontvangen, doch niet gebulletineerd FRANSCHE - LEGERBKRICHTEN PARIJS, 28 Maart (3) uur) Den 26en Maart is over het geheele front kalm ver- loopen, behalve in de streek van de heu vels aan de Maas, waar wij bij Marche- ville 300 ïneter Duitsehe loopgraven ver overden en twee tegenaanvallen afsloe gen. terwijl bij les Eparges weder evenals de vorige dagen vorderingen werden ge maakt en wij ons meester maakten van 150 meter loopgraaf Belgische vliegers hebben het vlieg kamp bij Ghistelles gebombardeerd Een Duitsch vliegtuig, dal in de huurt Van Ma nonvillers opereerde, werd omlaag ge schoten en de beide passagiers gevangen genomen 11 uur) Aan hot geheele front is het rustig gebleven Wij hebben onze stellingen op den Harlniannsweilerkopf versterkt. In den. aanval, die eindigde met de verovering van den top, maakten wij 329 niet gewon de gevangenen OOSTENRIJKSCH LEGERBERICHT WEENEN. 28 Maart De aanvallen der Russen in het Ondava- en Laborska-dal zijn op bloedige wijze afgeslagen Het ge vecht op de hoogten in die streek duurt voort, daar is sinds gisteren zwaar ga- vochten. Overdag en gedurende den nacht heb ben eenige artilleriegevechlen en infan- terieaanvallen plaats gehad. In het Karpabengebied duurt tite CtrQd nog steeds voort. Wij maakten eenige honderden gevangenen. In ide Boekowina maakten wij 200 ge vangenen. De toestand in Russisch-Polen en W.- Galicië is onveranderd. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 28 Maart De Duitschera zijn met zware verliezen afgeslagen, toen zij een aanval deden op dc Russische loopgraven voor het dorp Seraf in, dat tusschen de Skrwa en de Pilica ge legen is TEGENSPRAAK PETROGRAD, 28 Maart Blijkens het officieeele Duitsehe communiqué uit Me mel zouden onze troepen 3000 bewonen van Memel als gijzelaars hebben meege nomen Deze waren echter gevlucht AAN DE DARDANELLEN KONSTANTINOPEL, 28 Maart Vrij dagavond hebben t orpedobootjagers en mijnvisschers weer getracht de Darda nellen te openen Zij moesten onverrich ter zake terugkeeren ATHENE, 28 Maart (W-olffberichtDe speciale berichtgever van de „Hestia" bericht uit Mudrof, dat eeji Franschfe kruiser op 23 dezer, dicht bij liet fort Dardanus van land uit werd getorpedeerd en in anderhalve minuut was gezonken De naam van den kruiser wordt niet vermeld Van Turksche zijde wordt hiervan nog geen bevestiging gegevm.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3