BOKTEN LAN B. Ingezonden Mededeelingen. Fransch, Duitscïi, Engelseli. Voorts werden nog behandeld de vol-ware de kermis daartoe le beperken zou gende voorstellen .Verbouw School C Het eerste voorstel van B. en W. om in verband met hel in de vorige verga dering ingekomen s chrijven van den dis trictsschoolopziener, inzake het nog drie kwart jaar uitstellen van den verbouw ▼an school C in het Groenewoud en het in tweeën splitsen van de gymnastieklo kalen van de scholen A en F., die voor les der hulpklassen dienst doen Indien bij het verstrijken van den bedoelden ter mijn de noodzakelijkheid van hulpklas sen zich nog doet gevoelen wegens ge brek aan plaatsruimte, zullen B. en W opnieuw voorstellen doen. Wederom kwam ter tafel het voorstel om een wijziging te brengen in het erf pachtcontract met de vereeniging Proef tuin; thans was bericht ingekomen van het bestuur dat zij zich met de voorge stelde wijzigingen volkomen kunnen ver eenigen. Aan den heer J Dommisse, eervol ont slagen griffier ter secretarie, tevens se cretaris ontvanger van het gasthuis, is door het rijk een pensioen toegekend van f 758 per jaar. Bij de rekening konden echter op grond van de pensioenwet1 voor gemeenteambtenaren niet in aan merking komen de dienstjaren door den heer Dommisse als klerk ten kantore van den gemeenteontvanger (1 Maart 1884 tot 1 November 1885) en als hoofdcommies bij) de plaatselijke belastingen belastin- ge)n (1 November 1885 tot 1 Augustus 1887) in dienst der gemeente doorge bracht, daar genoemde klerken destijds door den gemeente-ontvanger werden be noemd, derhalve geen gemeenteambtena ren waren en de laatstgenoemde betrek king een tijdelijk karakter droeg. Deze tijd telt echter wel mede bij de be rekening der dienstjaren ingevolge de plaatselijke pensioenverordening, waarin uitdrukkelijk voormelde betrekkingen zijn genoemd Krachlens de bepalingen de zer verordening zou den heer Dommisse een pensioen moeten worden toegekend naar 30 dienstjaar en wel f 938. Daar ingevolge verkregen aanspraken de gun stige regeling der pensioenverordening op grond van de pensioenwet op den oud-grïffjer van toepassing zijn, stellen B. en W' voor, den heer Dommisse met ingang van 1 Juni 1914 een aanvullrags- pensioen toe te kennen van f 938 ver minderd met f 758 maakt f 182. De in Februari overleden brugwachter Gerrebrands genoot een toelage uit de gemeentekas van f 104. Zijn weduwe vraagt nu om ondersteuning. Daar de raad steeds in dergelijke gevallen voor gemeenteambten een toelage verleen- olgens B en Wi. niet veel tegen aan le voeren zijn om deze verpoozing voo-r de kinderen in liun vacantietijd le doen doorgaan, doch zulks is praclisch on uitvoerbaar Te belreuren is het dat het niet doorgaan van de kermis aan de ge meente eene niet onbelangrijke bate van circa f 3000 verloren gaat, doch hoe wel biermede rekening moet worden ge houden bij hel zoo traag vloeien van le gemeentelijke inkomsten, mag zij volgens B. en W niel den doorslag geven om1 de kermis toch le doen plaats hebben B en W advizeeren daarom eenstemmig om te besluiten tot, hel niel doorgaan, van de kermis in hel loopende jaar.-Zoo als evenwel reeds in de vorige vergade ring is verklaard betreft het hier geen pvincipieele beslissing die ook voor vol gende jaren bindend zal zijn, maar is liet le nemen besluit bedoeld als alleen te gelden voor hel jaar 1915. De goedkeu ring van Ged. Staten zal ingevolge de gemeentewet hierop moeten worden ge vraagd Daar eenige maanden geleden verpachting van eenige staanplaatsen is gehouden vragen B. en W. tevens mach tiging lol teruggave van de gestorte pachtsommen aan de betrokken perso nen. B en W. stellen voor aan den grafdel ver H. van Scliijndel een huis aalt den Koudekerkschen Straatweg le verhuren voor f 2 50 per week. Ge ldleening. Zooals bekend zal zijn is bij de laat ste groote staatsleening in uitzicht gesteld dat met het bedrag daarvan ook gemeen ten, die tijdelijk behoefte aan gelden heb ben, zouden worden geholpen aan de noodige middelen Ook Vlissingen behoort tot de gemeen ten, die door het niet vloeien harer ge wone middelen vlottende schuld heeft moeten maken, terwijl het te voorzien is, dal het dienstjaar 1915 in dit opzicht nog ongunstiger zal zijn. B en W. hebben zich daarom bereids tot den minister van financiën gewend met de vraag, of deze bereid was zijne medewerking te verleenen, tot het tijdelijk ter leen ver strekken aan de gemeente van een be drag van ten minste f 50.000 en zoo ja, onder welke voorwaarden dit zou kun nen geschieden. De minister heeft geant woord het ter leen te verstrekken be drag te bepalen op ten hoogte f 50 000, onder de navolgende voorwaarden: dat worde overgelegd een besluit van Ged. Slaten, waarbij de gemeente wordt ge machtigd tot het aangaan van eene geld- leening, dat het voorschot wordt ver leend legen een rente van 5«/o vermeer derd met een ander vast te stellen be- drag als evenredig aandeel in de kosten stelden B. en W. voor, nu ook de we-van uitgifte der Staatsleening 1914. Dit duwe Gerrebrands—Louwerse een toe- j bedrag zal o m. worden berekend naar KO i"I% den duur van bet voorschot; dat h(st voorschot aanvankelijk wordt voor den tijd van drie maanden met stilzwijgende verlenging telkens voor denzelfden tijd, tenzij een der partijen minstens twee maanden voor het verstrijken van een driemaandelijkschen lermijn schriftelijk van het voornemen, om de overeenkomst niet voort le zetten, doet blijken. Daar bij wordt door den minister nog mee gedeeld, dat het in de bedjoeling va(iv den slaat ligt om zijnerzijds de overeen komst eerst op le zeggen wanneer mag worden aangenomen, dat een gevestigde toestand is ingetreden, zoodat voor de tusschenkomst van den staat geen aan leiding meer beslaat. Deze voorwaarden achtten B. en W allenzins aannemelijk, zoodat zij voorstellen aan den minister kennis te geven, dat de gemeente op de zen voet gaarne een voorschot van het •ijk zal ontvangen en tegelijkertijd het be sluit te nemen tot het aangaan eener tij delijke geldleening met het rijk, groql f 50.000 lage van f 52 toe te kennen. Daar zijn. perceel Kolvenierslraal no vier gedurende 1914 noch verhuurd noch bewoond is geweest, stellen B. en \V. voor, F. M. Corveleijn van de straatbe- lasling voor dit perceel le ontheffen. Door de commissie voor het haven bedrijf was een wijziging in de begroo- ting 1914 ingediend, welke haar .oor sprong vindt in den gunstigen uilslag der exploitatie en waarop is vermeld een nieuwe post „reservefonds'' en wel tot een bedrag van f 6835 471/2» zijnde het verschil tusschen de ontvangsten en uitgaven van het havenbedrijf over 1914 verminderd met de uitkeering aan de gemeenle ad f 4000 B. en W stellen voor opnieuw voor drie jaar de aanplakborden te verpach ten aan J. A. Pielerse van Wijck, maar in plaats van voor f 80 voor f 100 per jaar, omdat voldaan kan worden aan bel verzoek tot het plaatsen van twee nieuwe borden, een in de Kasteelstraat nabij de marechausseekazerne en een aan het Betie Wolfplein. Geen Kermis. In de vorige vergadering werd de be slissing op een adres van den caroussel- houder H. Janvier aangehouden in ver hand met den van eenige zijden kenbaar gemankte» wenscli om van B. en W. een nraeadvies le ontvangen omtrent de vraag of hel rJ dan niet wenschelijfc is om dit jaar de kermis te laten doorgaan. B en W. hebben geen bezwaar en achten het zelfs wcnschelijk om reeds thans aan den -aad hun gevoelens kenbaar te maken omdat bij aldien door den raad zal wor den beslolen om de kermis dit jaar niet ie doen houden, de belangheb benden die gewoonlijk met hunne in richtingen naar Vlissingen komen dan nc^ gelegenheid hebben elders plaats te bekomen. Wat de vraag zelve be treft, merken B. en W: op, dat in Vlis singen de „Staat van Beleg" is afgekon digd en er nog geenerlei teekenen zijn die cr op wijzen, dat deze bijzondere toe stand in de maand Juli zal hebben op- «enouden te bestaan Daaruit volgt dat tie kermis niet zal mogen plaats nebben zonder vergunning van het militair gezag en hel is alleszins te verwachten dat «e?<| niel zal worden gegeven. Boven dien echter zijn de tijdsomstandigheden voor velen der ingezetenen van eml- stigen aard en belet ook de oorlogs ellende, waarvan Vlissingen vele slacht offers binnen hare muren heeft gezien, dat de lust der ingezetenen aanwezig is om de vermaken te genieten die op de kermis worden aangeboden. Wel zullen velen liet jammer vinden voor de kin deren die nog niet in de ernst des le vens dcelen, dat hun een vermaak wordt onthouden, waarnaar zij jaarlijks reik halzend uitzien en indien het doenlijk DE OORLOG. De toestand. Onder „Telegrammen" in hel Bijr- voegsel vindt men de verklaring van de daling eener Engelsche vliegmachine, in Kruiningen en van fantastische be- richlen in verband daarmee Britsche, aviateurs hebben dus een aanval gedaan; op de constructie/werkplaatsen te Ilo-f boken bij Antwerpen, waar Duitschei onderzeeërs worden vervaardigd. De Franschen hebben in den Elzas eenig' voordeel behaald. Het Wolff-'hureau te Konstan lino pel heeft de verliezen berekend, door dgi Engelsche vloot in de Dardanellen ge leden Heel veel waarde kan men daar niet aan hechten. Hoe zou dit toch nauwkeurig van den wal af kunnen wor den nagegaan? Maar evenmin konden de Britsche zeelieden zich precies over-, tuigen van de schade, door hun vuur aan de Turksche forten toègebracht. De bevoegde overheid te Londen waar- Schuwde reeds legen overdreven ver wachtingen dienaangaande. De aanval werd n.l. wegens de drijvende mijnen niet lot het einde doorgezet Przemysl Russisch. De gevolgen die Przemysl's overgave ongetwijfeld op den loop der krijgsver richtingen, in dc eerste plaats op die in Gaiicië, zal hebben, noopt ons, daar nog eens eenigszins uitvoerig op terug te komen. De „Daily Mail" schrijft daarover, dat; Przemysl mei Krakau de grootste sterkte in die.'streek en een der sterkste en best ontworpen vestingen der wereld was. Zij werd verdedigd door een gordel van tien gepantserde forten, die ongeveer 9,5 K M. van de stad af lagen Bovendien was ze een belangrijk spoorweg-kruis punt Hierdoor is liaar komen in Russisch bez.it van veel belang. Om van die om standigheid evenwel hel volle nut te trekken, moeten de overwinnaars over voldoende rollend materiaal beschikken En nu weet men, hoe, juist met het oog op de in-diensl-stelüng daarvan voor mi litaire doeleinden, de spoorbreedte in! Rusland smaller is dan in overig Europa 'l Is dus de vraag, of zij een zeker aanlal wagens voor normaal spoor bezitten De Ooslenrijkers hebben natuurlijk, wal daarvoor kon worden gebruikt, tijdig on bruikbaar gemaakt. De omtrek van de verdedigingswerken bedroeg ongeveer 40 K M Korl vóór den oorlog waren de verdedigingswerken aan merkelijk versterkt De forten waren door onderaardsche gangen met elkaar verbon den en zóó gebouwd, dat daarvan weinig of niels boven het terrein uitstak. Bij het beleg werd aan beide zijden ridderlijklïSld beloond. De bevelhebber van het omsingelings- leger, aanvankelijk de bekende Boelgaar- sche generaal in Russisehen dienst Radko Dimitriöf, zond met Kerstmis een kalkoen door, die bestemd was voor generaal Kusmanek, den verdediger der stad, aarna deze twintig ganzen voor cte Rus sen terugsluurde. Die gans werd in een neergeschoten Ooslenrijksch vliegtuig aangetroffen. Door 'die machines werd tot het laatst toe evenals door draadlooze telegrafie ver binding tusschen de belegerden en de buitenwereld behouden Aviateurs van Przemysl maakten zich ook verdienstelijk- door hol verkennen van de plaatsen, waar de Russen hun kanonnen hadden opge steld. In den beginne tenminste moesten deze liel tegen de Oostenrijksche in de forten afleggen. En niel alleen met vliegtoestellen werd van daaruit gewerkt Van Russische zijde vordl nog verhaald, hoe Zondag Oosten rijksche stafofficieren trachtten, in drie ballons met stukken van militaire waarde de wijk te nemen, om te voorkomen, dat ze den Russen In handen zouden vallen Ze kwamen echter binnen de Russische linies neer Eveneens hebben de vliegers uil Przemysl volgens het Oostenrijksche oorlogsperskwartier op het laatste oogen- blilc de vesling door de lucht verlaten, e\eneens om te beletten, dat de Russen in 'l bezit van htm machines zouden geraken En wat de weerzijds betoonde ridder lijkheid betreft, waarvan boven werd ge rept „Aftenposten" verneemt uit Pe- trograd. hoe toen Kusmanek na de capi tulatie zijn sabel wilde overhandigen^ hem (door den Russisehen bevelhebber) werd gezegd: generaal, een half jaar lang hebt gij onze overmacht weerstaan. Rus land wenschl, dat gij uw sabel behoudt. Gij zijt steeds een dapper en ridderlijk1 vijand geweest." Hel Russisch Iegerbesluur heeft een aanlal tot die nationaliteit behoorenden oorlogscorrespondenten toegestaan, ter stond van Lemberg een autotocht naar Przemysl le doen, nog voor do capitu latie van de vesting. Zij reden daarbij langs verscheiden verwoeste dorpen. Zij zagen dichter bij de vesting de sporenj van den laatstcn, door 't garnizoen on dernomen, wanhopigen uitval. De forten rondom de stad waren opgeblazen of bi brand gesloken De slad zelf is niet beschadigd. Alleen de buitenwijken heb ben geleden. De „Daily Telegraph" wijst erop, hoe het zware belegeringsgeschut gedurende de huidige vijandelijkheden op den voor grond is gekomen en vraagl, hoe Prze mysl 'hel niettemin zoo lang heeft kunnen •olhouden, terwijl Luik, Namen, Mau- beuge en Antwerpen betrekkelijk spoedig als slachtoffers daarvan vielen. Het ant woord zal wel zijn, dat de Russen althans üx 'l begin niet over kanonnen beschikten, die legen do Oostenrijksche in Przemysl's forten opgewassen waren. Later .schijnen ze daar evenwel door de raede-gealliecr- den aan geholpen te zijn De „Daily Chronicle" schrijft echter, dat niemand weet, waarom die forten niel evenals die van Luik met zware ar tillerie beschoten werden De „Times" ten Slotte wijst erop, dat dit beleg langer geduurd heeft dan eenig ander sinds dal van Sebastopol. AANVANG 1 APRIL A S. Gjj kent van deze talen niets en voelt bet gemis hiervan, ot gjj h'bt in u*e jeugd een ot me r dier talen geleerd, doch zjjt het geleerde grootendeels vergden. Gaarne wilt gjj alle* noo eens grondig repeteeren. Wat slaat a nu te doei» Proefnummers aan vragen van 'Ons Studieblad", weekblad voor zelfstudie. Voor elke taal oen afzonderlek weekblad. Prjja per jnaand t 0.35. Proefnummers gratis en franco. Ook verkrijgbaar proefnummers van DE HERHALINGSSCHOOL, weekblad voor taal en rekenen. Prijs per maand f 0.80. A F. G. Leideritz, I>. H. Schenk, Hoofdonderwijzers, De Clercqstraat 3-1, Amsterdam. Telef. Z 1072. in l pakje dengene, die daarvan in 'tbe- staander meestal af op wat de bladen zit zou komen, liaar een levensteeken le schrijven. En wel in de eerste plaats op zenden die kranten, die 't meest van zich doen Spoedig kwam dan ook een dankbrief spreken, wat in t buitenland dikwijls sa- terug. Als aandenken was daarbij gevoegd mengaat met het minst zakelijk zijn. een hart uit berkenschors met het op- In Rusland is dat ongetwijfeld de ,,No- scbrifl: „uit het berkenboschje bij Hur- f woje Wremja Dit blad was en is zoo tebise". chauvinistisch, dat verstandige Russener mi in i voor het uitbreken der vijandelijkheden zelf den draak mee staken Deze zagen KORTE OORLOGSBERICHTEN. j wel, hoe b.v. de Duitsche taal in het Tsarenrijk meer en meer gemeen goed --- De burgemeester van Yperen, Co- j werd Inert, heeft, naai- „de Courrier de l'Ar- Dit heeft nu plotseling opgehouden mee Beige" meldt, meegedeeld dat, na De „Roeskoje Slowomeldt toch, dat den oorlog, de hallen van Yperen weer zullen worden opgebouwd. De broodprijs in Antwerpen is vol gens de N. R. C. vastgesteld op 47 cen tiemen de kilo Uit ambtelijke Engelsche bron wordt meegedeeld, dat van 31 Dec. lol 17 Maart 30 tot die nationaliteit behoo- rende koopvaardijschepen werden ge torpedeerd. Daarbij zijn 3 vaartuigen be grepen, die niet zonken. Zes en zeven tig manschappen verloren daarbij in 't geheel het leven. Hoe veel of liever: hoe weinig die hoeveelheid door een vijandelijke tor pedo geraaide schepen te beteekeneu heeft, blijkt, als men weet, dat iu de eerste week van dit jaar 605 vaartui gen in Engelsche havens binnenliepen en 575 daaruit vertrokken, welke cijfers in de week van 11 tot 17 Maart onder scheidenlijk tot 804 en 735 zijn gestegen In datzelfde boven genoemde tijds verloop gingen 3 Noorweegsche, één Zweedsche en 2 Amerikaansche vracht- booten verloeen door torpedo of mijn. Naar de „Köln. Ztg." uit Kiel ver neemt, worden in de onzijdige Noorsche landen de klachten over telegrammen, die op hun weg over zee door de Britsche; censuur in Engeland verdwijnen, voort durend levendiger. Handelshuizen heb ben daardoor aanzienlijke schade gele den. Denemarken wil daarom te Londen een bemiddelingsbureau voor overzee- scho telegrammen oprichten en volgens Noorweegsche bladen biedt het ministe rie van huifenlandsche zaken te Kopen hagen daarbij de behulpzame hand Dat bureau zal zoo mogelijk alle Skandinavi- sche landen omvatten. Men hoopt daardoor, een sneller door doorzending van de telegrammen te ver krijgen, zoodat de afzender daarvan op de boogie lean worden gebracht. De strijd op korten afstand, waartoe bet tegenwoordig loopgraven-slelselleidt, doet ook de artillerie gebruiken in om standigheden, waarvoor ze niet aangewe zen en zelfs onmogelijk aan te wenden schijnt. Zoo ontleenen we aan een beschrijving een hoog ambtenaar tot gevangenisstraf veroordeeld werd, omdat hij met opzet Duitscli gesproken had. De voorraden brood en graan in Duitschland zijn volgens dc officieele cij fers tot 15 Augustus voldoende als voed sel voor hel geheele volk Er blijft dan g eeu reserve van 20 pCt. De bekende leider der Boerenpartij dr. Heim, heeft volgens de N. R. C. on derzocht tegen welken tijd op den nieu wen oogst kan worden gerekend en komt tot het resultaat dat bij nor maten oogst en gunstig weer binnen 100 dagen, dus tegen 28 Juni, het ©erste meel zal kun nen worden gebakken Het eerste koren zal reeds einde Mei op vreemden bodem, waar de Duitsche troepen vele duizen den hectaren bouwland hebben bebouwd, worden geoogst. Dr. Heim raadt onmid dellijk te beginnen met de organisatie van bet verbruik van den nieuwen oogst. Toen keizer Frans Jozef na zijn laatste ernstige ziekte voor l eerst in de kapel van zijn paleis [e Wcenen in gebed verzonken was, werd hij in die houding door een zijner kleindochters gefotografeerd. Toen de oorlog uitbrak, werd openbaarmaking dier afbeelding toegestaan In Frankrijk en Rusland werd de foto op groote schaal vermenigvulgidg. Vooral in laatst genoemd rijk werd hst voorgesteld, alsof de grijze vorst daar op was afgebeeld, schreiende om den ondergang van zijn legers en het einde zijner monarchie Alle Russische solda ten ontvingen ze ter aanmoediging in den vorm van prentbriefkaarten De „Kreuzzeitung" meldt evenwel, hoe dal een avcrechlsche uitwerking heeft gehad in zoo verre als ze ook den Galicischen boeren opgedrongen werd. Deze zouden bemerkt hebben, dat de keizer daar niet weenende, maar bid dende was afgebeeld En de uilwerking daarvan op de eenvoudige gemoederen der landlieden zou zoo groot zijn ge weest, dat de verdere verspreiding van die fotografie bij bedreiging met straf werd verboden. Edgar Crammonds, de directeur van het bureau voor de statistiek in Enge- Oorlog en toeval. Een duitsch meisje had een broer Twee mjaanden slond deze in 't veld legen Frankrijk. Zijn laatsten brief schreef hij in de loopgraven bij Hurtebise bij Craonne Hij prees het geluk, dat hij nog ongedeerd was gebleven en schil derde in gloeiende kleuren de blijde terugkomst na het intreden van den vre destoestand. Toen kwam een aan hem gezonden brief terug „gevallen bij Hurtebise". Lang 'duurde het, vóór de ambtelijke moedeeling zijn nabestaanden bereikte - .bij een stormaanval in de voorste linie gevallen bij Hurtebise onder berken begraven" Hel Duitsche meisje, de Duitsche vrouw, kon haar "broer nu niet meer schrijven Dus besloot ze, naar ze in' oen Duitsch blad zonder haar naam to noemen, biecht, een ander militair met haar brieven en ongetwijfeld: haar lief desgaven te bedenken. Op de zending kwam het adres te staan, „aan een sol- daal aan 't front in een of ander regi ment". Meisjes zijn nieuwsgierig. Ze wilde igaarne weten, wie haar paket zou ont vangen. Daarom verzocht ze op een kaart van een oorlogscorrespondent der N R ';,,ió beeft berekend, dal gedurende het C. aan 't Fransche front, hoe de Fran-fGrs.le- °P 31 :|uli as. _afloopende oor- schen in enkele gevechten op 100 M. '°3s]aar- dc krijg België, daaronder be- Icarletsen hebben geschoten. Zoo Lets is fP"ePen de waarde van hel vernielde! dan ook enkel te doen met zoo zuiver eigendom, de verliezen aan menschett- werkende kanonnen als de Fransche „75" I 'evens gekapitaliseerd en schade, aan de oftewel „sigaren" 'productie enz. toegebracht behalve nog Zelfs werden daarmee kartetsen afge- rechtstreeksche oorlogsuitgaven, op vuurd op huizen, die 50 M. verder la- tnüjard mark te staan komt gen. Daarbij loopt die partij, welke vanFrankrijk bedraagt dat naar zijn de stukken gebruikt maakt, gevaar getrof- lilting 33 7; voor Engeland 25.2 en len te woj'den door de projectielen, voor Rusland 28 Duitschland lieeft dan, welke op die wijze tot ontploffing wor- 35 1 verloren en Oostenrijk 30.1 Zullen den gebracht. de mogendheden van de Triple Entente dan dus in ronde cijfers 97.4 miljard - Volgens de „Vossische Ztg" is se- Diark aan den oorlog hebben ten koste «Ier! Maandag 11 de ,101voer van iSteenkool oe'eS('. voor de beide midden-Europee- naar Nederland slechts op grond van 'sck?. r_ïiken komt dit eerste jaar waar- bijzondere vergunningen veroorloofd, wel- schijn!ijk zoowat op 85.2 te staan, ker papieren bij elke zending moeten zijn gevoegd Die bewijzen van toestemming Een ..Laatste Bericht" meldde Dins- worden wat ons land aangaat door het dag uil New-York dat Frankrijk had m het gebouw van het Rijnsch-VVestraal- aangeboden de lading kaloen van de sche Kolensyndicaat te Essen opgerichte „Dacia" le koopen, als bewezen wordt, bureau voor kolenuitvoer verstrekt. dal de Ijeer Breitung, de tegenwoordige eigenaar van die oorspronkelijke Duit- De „Kreuzzeitung" bevat, volgens sche stoomboot, inderdaad Amerikaansch een telegram uit Kopenhagen, een ad- burger is. verlentie, waarin graaf Bülow den dood Uil Parijs komt nu de tijding, dat het van tien leden van zijn familie, allen of- onderzoek over dien door een Franschen, ficieren, mededeelt. Onder hen is gene- kruiser aangehouden koopvaarder geslo- raal-tnajoor Carl Ulrich von Bülow. Met dezen is waarschijnlijk die opper- officier bedoeld,, welke in een der eerste dagen van den oorlog vóór Luik sneu velde. Hij was een broeder van den oud- rijkskanselier 't Is bekend, hoe tot vóór de® oor- Log Duitschland in breede kringen der Russische bevolking wel verre van ge haat, nagevolgd en geacht werd, We we zen daai* nog op, toen in het vorig voor jaar de „Köln. Ztg." door een zeer scherp artikel van haar correspondent te St. Petersburg een kribbige gedach- tenwisseling tusschen Russische en Duit sche bladen omtrent de verhouding tus schen lieide staten ten gevolge had. Om deze te bepalen, gaat de bulten ten is. Hel resultaat is, dat daarop te(- recht beslag werd gelegd Dit oordeel gaal vervolgens naar liet prijsgerecht, hetgeen twee maanden heeft om zich daaromtrent uit te spreken Men weet, hoe de Fransche wet dep koop, volgens welken een lot een oorlog voerende natie behooreud vrachtschip zou overgaan onder neutrale vlag, niet erkent Hel te Krisliania verschijnende blad „Tidens Tegn bericht, dat tusschen Pe terhead in Schotland en Alexandrofsk in Rusland aan de IJszee in slechts 11 dagen lijds een telegraafkabel is gelegd waarlangs hel geheele telegrafische ver keer tusschen Engeland en Rusland voortaan geschiedt

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5