BUITENLAND. Marktberichten. OM) RB WIJS. Pof Hubrecht f T-e Utrecht is overleden prof. dr. A. A W. Hubrecht, buitengewoon hoog leeraar in de embryologie aldaar. Hij was 62 jaar oud. Te Breda slaagde gisteren voor nut tige handwerken mej. R Meloen van Kloetinge- RECHT1AKEN, Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen, met bevel tot gevangenneming, de zaak tegen J. V., 25 j., schildersknecbt, geb. en wonende te VlissiDgen, en te Mid delburg gedetineerd, beklaagd van verduis tering. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank alhier werden heden morgen niet minder dan 58 zaken met 97 beklaagden, alle verdacht van poging tot overtreding van het uitvoerverbod,behandeld. De eerste zaak was die tegen P. F. de B., die op 17 December 1914 aangehouden werd, toen hij met een wagen met twee vaten petroleum in de gemeente Koewacht reed langs den weg, welke langs de grens loopt en in de richting van St. Jansteen. Volgens de soldaten, d'e beklaagde aan hielden zou beklaagde gezegd hebben, »laat mij gaan, binnen 5 minuten ben ik over de grens." Bekl. zeide gezegd te hebken, dan ben ik thuis. Drie getuigen décharche, verklaarden, dat de vaten bestemd waren voor een broer van bekl. en voor zekeren Martinet waren, beide wonende te St. Jansteen. De president vroeg waarom bekl. de vaten onder streo verborgen had, waarop deze ant- woorde om ze niet vuil te maken. De officier was overtuigd dat de bedoe ling was de petroleum naar België te bren gen, bet is te zot om alleen te loopen dat men vaten petroleum voor eigen gebruik inslaat, en eischte een maand gevangens straf. De verdediger mr. H. C. J. Groot, meende, dat wel vaststaat, dat bekl. langs de grens reed, maar tusschen den weg en de grens liggen bouwlanden en die zijn nu niet zoo makkelijk met een wagen te passeeren. De weg liep naar St. Jansteen en deze plaats ligt niet vlak bij de grens. Op den wagen zat nog een man, die bet paard mende, maar die is ontvlucht. Het is niet on mogelijk, dat men in die streek, waar de petroleum schaars is, en waar veel petro leum gebruikt wordt, voor een gezin een heel vat inslaat voor den winter. Pleiter meent, dat bekl. zal moeten worden vrijge sproken. Als de rechtbank deze meening niet deelt roept mr. Groot, voor bekl., die van onbesproken levensgedrag is, clementie in. De overige bekl. waren allen niet ver schenen en daarom werd tegen hen verstek verleent- Geëiscbt werd nog eenmaal een maand, eenmaal 14 dagen, vier keer 5 dagen, drie maal 3 dagen gevangenisstraf en overigens boetes van f5 tot f 15in 9 zaken werd vrijspraak gevraagd en twee zaken werden uitgesteld. Heden, Dinsdag, zijn ter zake van poging tot verboden uitvoer veroordeeld: D. M 57 j., landbouwer, Moerkerke, tot 6 w., H. J. Q 40 j., voerman, E. G., 36 j., E. v. L., 30 j., arbeiders, E. S., 23 j., schip per, allen Bouchaute, en C. P. d. E., 38 j., schipper, Ierseke, allen tot 1 m., E. M., 38 j., ït. v. d. V., 18 j., beiden St. Jan in Eremo, F. V., 0. B., G. H., werkman, allen Clinge, H. F. B., 29 j„ klompenmaker, Moerbeke, allen tot 14 d., P. R., 40 j., werkman, St. Nicolaas, P. d. B 52 j., werk man, CliDge, E. N., 19 j., E. E., 19 j., beiden Assenede, K. v. d. J., 40 j., Wach- tebeke, E. M.( 27 j., A. V., 37 j., H. V., 41 j., arbeiders, Kieldrecht, M. G., 28 j., E. S., 31 j., V. M., 42 j., M. V., 27 jal len Selzaete, D. C., 73 j., werkman, Mid delburg, (België), B. v. F., A. v. Hbeiden Moerbeke, A. A. B., 30 j., arbeider, Sint Jansteen, J. R., 28 j., werkman, Stekene, C. v. H., 28 j., zonder beroep, J. M. v. H., 23 j., hvr. van A. de S., allen Koewacht, 8. v. E., 18 j., Wacbtebeke, B. M., 18 j., C. v. E., 18 j., beiden Moerbeke, en C. v. W., 22 j., A. d. V., 50 j., E. d. M., 36 j., allen Klein-Sinay, allen tot 1 w., en E. M., 85 j., metselaar, Assenedf, M. A. F., 38 j., H. S., 38 j., H. S., 38 j., H. M. v d. V., 34 j., C. T., 22 j., allen zonder beroep, V. H., 42 j., scheepstimmerman, allen Selzaete, M. T. L., 34 j., hvr. van A. v. B., M. L. v. B., 37 j., hvr. van F. v. H., en L. d B., 20 j., allen Stekene, M. S., 22 j., A. B., 29 jbeiden Exaarde, L. T., 37 j., hvr. van J. H., L. v. C., 19 jbeiden Stekene, A. v. L., 41 j., fabrikant, Gent, 0. d. V., WettereD, A. v. A., klompenmaker, 8int Pauwels, A. d. W., 32 j., grondwerker, Clinge, J. S., 23 j., tapijtenmaker, M. M., 55 j., hvr. van F. C., beiden Stekene, M. M. T., 26 j., dienstbode, Lapscbeure, en J. M. d. C18 j., zonder beroep, Meldert, allen tot 3 d. gev. straf, en M. S. M. A., 40 j., zonder beroep, Gent, tot f 10 b. s. 10 d. b., en J H., 39 j,, metselaar, Asse nede, A. W., apotheker, M. T., 26 j., bei den LokereD, en P. L., 28 j zonder beroep, Lapscheure, allen tot f 5 b. s. 5 d. b. Vrijgesproken te dier zakeL. d. K., 31 j-, C. d. M., 40 j., E. M 32 j., V. H., 23 j-, M. d T., 38 j., S. d. M., 34 j., E. T., 44 j., L. 6. P., 39 j., L. P.. 29 j., I. v. A.. 26 j A. B., 45 j., V. D., 24 j., E. H., 30 C. H., 42 j., P. B., 31 j., A. v. L23 A. B27 jC. T., 22 j., C. d. M., 40 A. P., 44 j., zonder beroep, en C. M., 39 j., werkman, allen Selzaete. POST EN TELEGRAFIE. De koers voor de herleiding van be-J dragen, welke per postwissel uil Neder-J land naai* Duitschland worden over gemaakt is nader bepaald op Mk. 100 f 53.50. LEGER EN VLOOT. Katoenen ov e r t re k k1e e d i n g Bij een der compagniën infanterie van elke divisie van liet veldleger zal eeri proef worden genomen met katoenen overtrek-kleeding van grijze kleur Het doel van deze overtrek-kleeding is, met betrekkelijk geringe kosten bin nen korten tijd liet gelieele veldleger in het grijs te kleeden voorts geeft het besparing van de lakensche kleeding. Deze Meeding is gemaakt van grijs geverfd katoen, geheel volgens de be slaande modellen, en wordt gedragen over de andere uniform, van welke kleur die ook moge zijn. Bij groote hitte kan de overtrekkleeding zonder de laken-uni- form worden gedragen. De uitmonstering van 'deze kleeding is van dezelfde stof en wordt geverfd in de kleur als voor de korpsen is vasfc» gesteld. Vorming van een reserve. Naar |de Msb. verneemt, zal tegen 13 April, wanneer de miliciens der lichting 1914, die thans nog in 4e depdts zijnj naar (het veldleger overgaan, een gelijk deel der oudste militielichting worden samengevoegd tot reserve- of legerbatal- jons. HANDEL EN NIJVERHEID. Mosselen Gedurende de week van 12 tol 19 Maart werden in de lxaven van Philip-* pine gelost 45 ton mosselen die door venters werden gekocht legen 95 cent per ton. Naar Gent werden gebracht on geveer 300 ton mosselen en daar ver handeld tegen 2 k 2.25 fr per Ion. Met een vrachtboot werden maar Brussel me degegeven ongeveer 275 balen mos'selen die daar netto opbrachten 2.75 lot 3.50 francs per baal. Ongeveer 75 ton mosselzaad werd ver kocht tegen 1 gulden per ton. De prijs der alikruiken bedroeg 10 cent per K.G, VERSCHILLENDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den min. v L. N. en II. zal Woensdag a-sdie van den min. v oorlog Doc'erdag a s. met p'aats hebben Te Emmercompascuum (Dr.) heeft Zaterdagavond zekere T. zijn dorpsge noot De 'J. met een mes doodgestoken. De verslagene was ongehuwd. De dader is gevat. Maandag zijn te Rotterdam bij het verstoppertje spelen 3 kinderen van 12 jaar in hel stoomgemaal op den Boezemf- singel in een reservoir geloopen. Een jongen en een meisje verdronken. Te Delft is proces-ver baal opge maakt tegen twee jongens en hun moe der, omdat de jongens op aandringen van de laatste jassen stalen uit gchoolpor- talen. De hevige sneeuwstorm van Do» - derde ga vond heeft volgens1 bet Hbld te Andijk een offer geëischt. De kruide-» nier Ellerbroek van Andijk werd Vrij dagmorgen levenloos naast zijn fiets aan den dijk gevonden. HEEMSCHUT. Door den bond „Heemschut" is aan de Tweede Kamer een adres gezonden om het amendement-ter Spill op het ont- werp-wijziging Vermogensbelasting (Na tuurmonumenten enz.) aan te nemen. ARTSENIJBEREIDKUNST. Het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot bestrijding der ge slachtsziekten heeft aan de Tweede Ka mer een adres1 gezonden, waarin liet naar aanleiding van het wetsontwerp tol herziening van dë wet, regelende de uitoefening der artsenijbereidkunst uiteenzet, dat de volksgezondheid zeer gebaat zou zijn indien de verkoop van geneesmiddelen, welke dienen tot ge-j nezing van geslachtsziekten of welke als zoodanig worden aanbevolen, uilslui tend zou geschieden op recept. DE H. T. M. Naai het Vad1. meldt, is' de heer Weijerman niet benoemd tot directeur, doch lot chef van exploitatie van del H T. M. De eigenlijke direclie-funclie zal zoo- als thans reeds grootendeels 't geval is, in het vervolg geheel worden uitgeoe fend door den heer mr. D. van Horten, president-teommissaris. o i PEST TE SOERAKARTA Blijkens een uit Ned. Indië ontvangen telegram van 20 dezer is een waarschijn lijk niet van builen ingevoerd geval van pest in de stad Socrakarla vasty gesteld geworden. VOOR CHRISTIAAN DE WET. Een commissie van 20 kunstenares sen, schrijfsters, sociale en politieke werksters heeft in naam van meer dan 12.000 Nederlandsche en Vlaamsche vrouwen in een telegram aan den eersten minister van de Zuid-Afrikaan- sche Unie, jegens de Zuid-Afrikaansche regeering de overtuiging uitgesproken, dat generaal de Wet en zijn medegevan genen door hun toewijding en offervaar digheid voor wat zij een goede en recht vaardige zaak moeten achten aanspraak- mogen maken op de eerbied en de groot moedigheid ook van hun overwinnende tegenstanders. Voor het geval dat de» stroom van handteekeningen aanhoudt, is (het zenden van een nader telegram vanwege de nog inzendende vrouwen in uitzicht gesteld. Te Shorediteli, een der Londen-i sche wijken, had een man zelfmoord ge pleegd door ophanging. Zijn vader, die hem vond hangen, sneed hem niet af, „omdat hij niet wist, dat hij dit doen mocht.Evenals „hel oude vrouwtje, dat voorbij kwam loopen", ging hij de politie halen Op de lijkschouwing werd er, volgens de N. R C., door den voorman van de jury iop gewezen, dal die dwaze op vatting van den vader mogelijk den zoon het leven had gekost. Onmiddellijke af snijding zou wellicht nog redding heb- 'ben kunnen brengen. BURGERLJIJKE STAND. V lias i n gen. van 2023 Maart. Bevallen: E. M. de Brabander, geb. Tien - pont, d. W. Geelhoed, geb. van Leerdam, z. E. van Boven, geb. Czince, d. M. van der Meer, geb. Bok, d. L. Bosmans, geb. Luyten, d. J. S. Verhelst, geb. Geeraerts, z. L. Pieters, z. Overleden J. J. Gbijsels, man van F. M. van Meenen, 56 j. L. Marijs, ongeh. d. 70 j. M. Vos, d. 11 j. Goes. Van 2023 Maart. Bevallen C. M. F. Potter, geb. Snoodijk, z. L. J. Jacobs, geb. Weijmans, d. (wonende te Antwerpen, België). OverledenP. Kamp, ongeh. z. 26 j. M. Qnist, ongeh. d. 41 j. HOOG WATER. Vlissinge n. Woensdag 24 Maart v.m. 6 42 Donderdag. 25 8 03 Vrjjdag 26 9 85 Zatordag Zondag 27 10.50 28 11.45 Maandag Dinsdag 29 n.m 12 30 23 1.04 THERMOMETER EN VERWACHTING. 23 Maart Thermometer alhier 8 n. vm. 51 gr., 12 u. 57 gr., 3 n. 56 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon Meteorologisch instituut te De Bilt volgea is waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 770.1 te Breslan. Laagste 757.2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 24 Maart, meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijk wind, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk eenige regen, zeilde temperatuur. DE OORLOB. De toestand. PrzemysL gevallen De tijding "bereikte ons gisteravond, onmiddellijk na het afdrukken van ons blad. We hebben daar toen op Meine schaal ruchtbaarheid aan gegeven Te een of anderen tijd was dit te verwachten. De bezetting heeft zich dap per geweerd. Aanvankelijk scheen de be legering niet veel nadeel te berokkenen aan de ingeslolenen Ze bleven nog door de lucht met de buitenwereld in verbin ding. Maar toen de Russische stukken dichterbij werden gebracht, veranderde} de toestand. Ook raakten de levensmidde len op Maar tot het laatst toe heeft de bezetting uitvallen gedaan. Van Russi sche zijde heette het, dat ze zich daar mee uitputte. Het Oostenrijksch hoofd kwartier deelde integendeel bij die gele genheden mee, dat ze zelfs gevangen ge nomen Russen mee terugvoerden. Een maal moesten deze de omsingeling ophef fen voor de naderende Oostenrijkers en Duilschers. Maar schielijk trad voor deze weer de eb in. Toen scheen hel lot der Galicische vesting bezegeld. Weeuen wijst erop, hoe de krachten van het garnizoen en bewoners door een beleg van -R/a maand waren uitgeput. De kommandant heeft dan ook door te capituleeren aan een bevel van liooger band gehoorzaamd, na eerst de forten en oorlogsbenoodigd- heden onbruikbaar te hebben gemaakt. Wal nu Reuter seint uit Petrograd als het plan van het Russisch leger, nu gelijk tijdig legen Krakau (in het W. van Gali- cië, dicht bij de Duilsch-Oostenrijksche grens) en Hongarije op te trekken Men herinnert zich, hoe de soldaten van den tsaar eerstgenoemde vesting al dreigden te omsingelen, tojen ze vooi" den Duitscli-Oos>- lenrijkschen springvloed terug moesten Natuurlijk staan ze er nu beter voor Een Ooslenrijksch Przemysl met een zoo f.anvalslustige bezetting was een leelijkc bedreiging in den rug. Nu komen de Russische belegeringstroepen weer voor andere doeleinden vrij. Bij heerlijk voorjaarsweer, aldus de oorlogscorrespondent van het blad „Mor gen" uil het Oostenrijksche oorlogs-pers- kwgrlier, is in de Karpaten de hevigste strijd ontbrand, die nog sedert den aan vang van den oorlog heeft gewoed De I.oepkof-pas is daarvan 't middelpunt De Russen richtten zich naar de Hongaar» schc stad Barlfeld Ook deze kan men op onze kaart van Galicië en de Karpaten gemakkelijk vinden In Oost-Pruisen hebben de Russen eveneens eenig succes behaald. Lang- sargen (men zie onder „Telegrammen") ligt ten Z W van hel Russische Taurog- gen op Duilschen bodem Voorts verwij zen we naai- de „Telegrammen" voor de Fransche voordeelen en wijzen we erop, dal een plek, Noordelijk van Badonviller, tusschen Luneville en Straatsburg ligt Van de grens. In België worden de laals(e dagen weer o pjgroole schaal troepen van de eene plaats naar de andere vervoerd}. Een correspondent van de N R C. in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen ver nam daaromtrent van Belgische inge zetenen ,dat er heele legers langs de lijn Brugge—Brussel afkomen, die in de richting van Gent en Antwerpen lerug-i gaan. Ook langs de grens staan thans ge* heel nieuwe posten Deze bestaan na hoofdzakelijk uit bereden manschappen. Ook liggen in de grensgemeenten vele tot de (Duitsche) marine behoorende soldalen In de omgeving van Malde- ghem zijn ongeveer 1300 soldaten in gekwartierd. Naar het zeggen van D.uitsche man-' schappen wijken hun troepen in de rich ting van Oostende terug Dat er in de laatste dagen der vorige week hard werd gevooïilen, getuigde het kanongebulder, dat geen oogenblik Stil hield. Zelfs bij nacht werd steeds door- gescholen. Langs de kust worden druk verkenningen gedaan Waarom doet Engeland mee? De officieele berichten naar aan leiding van den oorlog nemen meer en meer een lyrischen en meestal ironisch- spollenden toon aan. Men heeft dat bit se sarcasme gedurende den laalsten tijd duidelijk in de Duitsche legercommuni qués kunnen opmerken waar het gold het rechtzetten van wat den Duitschen staf onjuiste meedeelingen der tegen standers over het krijgsbedrijf leek. Nu beantwoordt de half-amblelijke „Nordd. Allg Zlg." alvast schriftelijk de vraag, die de liberale afgevaardigde Outhwaile in het Lager Huis te Londen den minister van builenlandsche zaken Gx-ey mondeling stelde en die de voor zitter niet wenschte te aanvaarden, wijl ze schriftelijk moest woi-den ingediend Den inhoud dier vraag hebben we ge meld Ze betrof, of nog van Britscheq kant kan worden volgehouden, dat dit rijk ter wille van de schending van Bel- giê's neutx-aliteit Duitschland den ooi-log verklaarde, aangenomen, naar Outhwaile berekende, dat in den ochtend van den tweeden Augustus Engeland aan Frank rijk den steun van zijn vloot bad toege zegd en de regeering van Duitsclilanid eerst in den avond van dienzelfden dag te Brussel doortocht voor zijn troepen vroeg. Het Duitsche blad bevestigt natuurlijk Oulhwaites verklaring evenals de voor de hand liggen slotsom daaromtrent, o. a. met verwijzing naar het Fransche Geel- boek KORTE OORLOGSBERICHTEN. Gisteren werden aah de Nederlandscht- (Zeeuw5ch)-Belg. grens een paar Duit sche auto's waargenomen, geheel als bad vertrek voor 10 soldaten tegelijk inge richt. De grenswachten maakten hiervan een dankbaar gebruik. Tot nu toe werd niets bespeurd van een poging, door eenig officieel persoon in Groot-Briltanje te ondernemen om de zware beschuldiging, door den Duitsch- gezinden Ier, sir Roger Casement tegen Findlay en Gi"ey, onderscheidenlijk En-- gelsch gezant in Noorwegen en nflmsler van builenlandsche zaken, ingebracht, Ie weerleggen of te ontzenuwen. Men weet, ftoe die daarop neerkomt, dat Findlay een bediende van Casement trachtte om te koopen, om dezen aan de Britsche overheid uit te leveren. Dit zwijgen maakten een bedroevenden indruk. De Engelsche bladen bovendien brachten geen woord over de ernstige zaak. De censuur is een strenge moeder.....! Nu lezen we in een „Norden'-bericht, hoe het O. M. te Dublin Casement we gens hoogveiTaaü vervolgt' Maar van de door hem ingebrachte en gedocumen* teerde aanklacht geen spoor' In Duitschland wordt nu voorge steld, het brood uit overwegingen van zuinigheid met bloed van pas geslachte dieren te bereiden. Daarbij wordt aan de zwarte soep der Spartanen herinnerd een herinnering die ongetwijfeld wat de huidige toestanden in hel keizerrijk aan gaat, „zeitgemass'' mag heelen Voorts wijst een inzender in de „Köln. Ztg" er op, ho,e voor hazenbloed reeds algemeen een uitzondering wordt ge maakt. Men denke aan de hazenpeper Ook op grond daarvan wordt het ver keerde van den afkeer in 'l licht gesteld, die op het oogenblik nog over 't geheel ten opzichte van het gebruik van bloed als voedsel wordt gevoeld. De „Vorwarts" schrijft Van be trouwbare zijde vernemen wij, dat de in hel begin van aen oorlog in Duilschq en builenlandsche bladen verspreide be richten over het dienst nemen van Maxim Gorki in liet Russische leger, volkq- men onjuist zijn. Gorki is noch als vrijwilliger, noch als vrijwillig ziekenverpleger in den oorlog. Hij leeft op het oogenblik geheel terug getrokken in Finland en gaat te zeer ge bukt onder de gebeurtenissen om te kun nen schrijven. Alle mededeel in gen over een verandering van zijn politieke en so ciale opvattingen zijn onwaar. Gorki be hoort niet tot degenen, wier beginselen doqr den oorlog veranderd zijn Midden in den Atlanlischen Oceaan ligt hel eiland Tristan de Cunha. Dal eiland, dat zich in Engelsch bezit bevinal, wordt door 80 lot 90 personen bewoond, die afstammen van matrozen, die daar als schipbreukelingen aan land werden geworpen Die menschen krijgen maai- éénmaal per jaar de post, die hun een stoomboot van Kaap de Goede Hoop brengt. De „Daily Mail" 'vestigt op het eigen aardig feit de aandacht, dat ze nog geen bericht hebben ontvangen over het uit breken van den oorlog' Voor verder Buitenland zie 'men het Bijvoegsel. BEKENDMAKINGEN. WIJZIGING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg maken bekend, dat de op heden door hen, door afvoering en toevoeging ingevolge de wet tot tijdelijke afwijking van de kieswet, gewijzigde kie zerslijst, benevens de alphabetische lijk ten der namen en voornamen van henf, die met betrekking tot een of meer der verkiezingen van de kiezerslijst zijn af gevoerd en daarop zijn gebracht, van 23 Maart tot en met 21 April a.s ter secretarie der gemeente voor een iedér ter inzage worden nedergelegd, en, legen betaling der kosten, in afschrift ver!- krijgbaar worden gesteld Tot en met 15 April a s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur ver betering van de gewijzigde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd niet de wet, daarop voor komt, niet vooi'komt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Middelburg, 22 Maart. 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. W A. J SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. Op de Maandag door de veilingsvereeni- ging „Walchen" alhier gehouden kleine veiling werden de volgende prijzen besteed Zure bellefleur 29 ct., reine d'or, 23 ct., roode weger aar 25 ctzoete bellefleur 16 a 19 ct., huismanszoet 16 ct., ermgaard 16 a 19 ctMeigroen 15ct., gieser wildeman 16 ctuien 10 a 15 ct., 6pruiten 15 a 26 et., spinazie 17 ct., peen 3 a 5 et., karoten 2J a 3J ct., rapen 8 a 5 ct., kool rapen 2 ct., witlof 19 a "21 ct., molsla 44 a 52 ct., alles per K.G. Kropsla 9 ct., bloemkool 9 ct., roode kool 3'/, a 10 ct., savoijekool 2 a 6',, ct., boerenkool 1 a 2 ct., alles per stuk. Kleiperen 66 ct., sjalotten 25 ct., bruine boonen 71 a 78 ct., alles per 5 liter. Spinazie 23 a 37 ct, molsla 61 a 69 ct., broeisla 31 a 33 ct.. baksla 32 a 50 ct., veldsla 26 a 40 ct., Fransche postelein 24 a 28 ct., zuring 25 a 27 ct., alles per mandje. Sterrekes 3 a 5 ct., kervel 5 ct., pieter selie 3 a 6 ct., alles per klein rond mandje. Prei 5 a 8 ct., rhababer 11 a 14 ct., radijs 5a 6 et., raapstelen #2'/, ct., selderij 1 a 2 ct., schorseneer 10 ct., alles per bos. Goes 23 Maart. Opgaaf der marktcommisa e Boter f 134 f 1.40 a f 0.per kilo. Eieren t 3..f3.20of 3 30 per 104 stake Eieren san partionlieren f 4 20, boter f 1.44» Aangevoerd eieren 7350, boter 246 K.G. De opgaaf van den raarktzetter der lanab.- ver. afd. Go6b luidt: Boter f 1.34 f 1.40 a t 1.44 per kilo Eieren f 3.30 f 3 80 a f 0.per 100 stuks. Boter aan particulieren f 0.eieren f 0 De aanvoer voor de eieren veiling der andersfdeeling Zuid-Beveland van de V. P. N. •ndroeR 22830 stuks. De prjjs was t 3.30 tot f 3 80 per 100 stuks. Rotterdam, 23Maart.Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 2674 runderen, 196 vette kal veren, 2191 nuchtere dito, 101 biggen, 00 schapen De prjjzen waren 94—78, 115—95, 8—14. 0000, 0000, 0 —00, lichtsoort 00—00 lam meren 00--f 0, biggen 814. Boter. Aangevoerd 37 8ste tonnen, 20 16de tonnen en 178 stukken. De prjjzen waren I 61, f 59 en f 58; en voor de stukben 80 a 85 ct. Eieren. Beursgebouw. Aangevoerd 95584. Do prjjzen waren kippeneieren f 3 95—5.55, o mden- f 5.00—5.55, ganzen f9 00—14.00, k ilkoen f 00.000.00. Lil van bandelaren f 4.50—455, kslkeieren f 0 00. Weenaplein. Aangevoerd 79300. De prjjzen voor kippeneieren f4.3'— 5.65, eenden- t 5 30 --5 45, ganzen-f 9—13, kalkoen-f 0.00-f 0..00. jul. eieren van handelaren f4.60—5.10. Scbibdah, 23 Maart. Moutwjin f 15§, jenever f !9'/j Amst. proef f 21 per H. L, cont. zon der fust en zo nder accjjns. Opgaaf van den >Bond van Distillateurs."

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3