LAATSTE BEBIGMTE.fi. Nagekomen Berichten. c? p—van Wt»..^,.. kantoor oï werkplaats bezet vond*, en broodeloos geworden waren. Toen vormde zich een commissie aan wie het gelukte al deze zes honderd slachtoffers van hun wèl vervulden bur gerplicht te helpen. Deze commissie ging na het vervulie*» >an haav taak niet uiteen. Want bij on tterzoek bleek, dat het opgemerkte euvel altoos bestaan had - dat telken jare eenige honderden van miliciens bij hun terugkeer naar hun haardsteden de vroe ger cjoor hen ingenomen plaatsen bezet vonden. Zoo werd de Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens geslicht. Deze heeft gedurende haar kort bestaan hulp ver schaft aan bijna 3000 personen, voorna melijk aan werk Ook thans is deze vereeniging werk zaam. Uil een ter zake ingesteld onderzoek is gebleken, dat er nu reeds 20,000 mi liciens en landweermannen lpj demobi lisatie broodeloos zullen zijn Hier tegen wil de vereeniging waken. Zij die hun plicht jegens het vaderland vervuld hebben, die, zij het ook ge dwongen, in de bres zijn gesprongen voor ons geheele volk mogen aanspraak maken op dankbaarheid en steun van dat volk. Dat begrijpt de vereeniging en daar voor is zij werkzaam Dat zij hiermee een plicht vervult, die in wijden kring sympathie wekt, is haar al gebleken. H M de Koningin is ook hier voorgegaan en schonk onlangs een gift van f 25.000 Sinds korten tijd zijn ook in Zeeland, en wel in Middelburg eu Vlissingen, de zetels der beide landweerbataljons voor onze provincie, afdeelingen der vereeni ging gevestigd Van deze klopt thans de afdeeling Middelburg om steun bij onze burgerij aan. Wij vertrouwen, dat zij om haar sym pathieken arbeid, dezen overal in ruime mate zal ondervinden. Secretaris-pen ningmeester der afdeeling is. mr. M. Tou lon van der Koog. DE OORLOG IN VERBAND MET DE ZEDELIJKHEID EN DE OORLOG BEZIEN VAN ECONOMISCH STANDPUNT. Over deze onderwerpen hielden Vrij dagavond in de Prins van Oranje te Goes de heeren ds. T. H. Siemelink en W. J. C. van Santen voor de afd. Goes van den vrijzinnigen Bond een openbare rede Jhr. von Schmidt auf Altcnstadt sprak als voorzitter van deze bijeenkomst zijn spijt uit over de geringe opkomst en gaf vervolgens het woord aan den heer Sie melink die „de oorlog in verband met de zedelijkheid" zou bespreken. De heer Siemelink wees er op, hoe deze oorlog door menschen van ver schillende richting op verschillende wijze wordt beoordeeld Er zijn er, die in liet wereldgebeuren een verdringing van het zwakkere door hel sterkere zien, zoodat noodwendig de sterksten zullen bestaan blijven; er zijn er, die de huidige ge beurtenissen als een Godsoordeel, als een voorspel voor de laatste der dagen beschouwen. Ieder houdt zijn opvattin^ voor de ware, maar reeds te dikwijls is gebleken, dat de algemeene meening van nu niet die in de toekomst zal zijn en wie zegt ons, dat wij niet voor wereld problemen staan, 'die heel moeilijk zijn op te lossen. Wij zouden kunnen verdedigen, dat de oorlog in het algemeen menschelijk is door te wijzen op de dieren, die nimmer oorlog voeren en we zouden ook kunnen zeggen dat de oorlog niet onzedelijk is Iloevele geschiedenissen uil den ouden tijd zijn toch niet daar om te bewijzen, dal steeds moord en zelfmoord, mits met edele bedoelingen gepleegd, door ge heele volkeren werden vereerd, hoe dik wijls is niet gebleken, dat een moord een uitwerking ten goede had, wier diepte wij niet voldoende kunnen peilen üe kruisiging van Jezus van Naza reth werd een houvast voor millioenen zielen voor de hoogste uiting van zede lijkheid De oorlog is niet alleen een bloedige strijd op het slagveld, het is in het algemeen een strijd onder de men schen en wie dezen veroordeelt, ver oordeelt ook het leven, want dit is niets andere dan strijd. De beoordeeling wat onzedelijk is, ver schilt naar lijd en omstandigheden Wij zoeken niet meer de kracht van ons beslaan in den oorlog, maar in de liefde voor elkander, en in het steunen van den zwakke, in liet zoeken naar het verlorene. Wij hebben een ander beeld van zedelijkheid gekregen dan de volken dor oudheid, wij huldigen het. heb God lief noven alles en u naaste als u zelf. Toch huldigen wij feitelijk dezelfde begrippen als vroeger. Zooals uit den- zelfden wortel geheel verschillende sprui ten kunnen opgroeien, zoo hebben ook onze gedachten en die van vroeger den zelfden oorsprong. Het rechte grondbegrip van zedelijk heid is dat, wat uit ons zelf is ontslaan, de grondslag van alle zedelijkheid is de wet van zelfbehoud. In de oude tijden vocht men onmid dellijk voor zijn zelfbehoud en doodde wie voor zijn eigen voortbestaan nadee- lig was. Later, in onze tijden gelden nog steeds dezelfde wetten. Nu echter kwam op de gedachte elkander te sparen om tc zamen naar buiten sterker te kunnen optreden Het begon bij een familiestam, waarin' men door elkander le dulden gemeenschappelijk aan kracht won, het ging over op volksstammen en later op fleheele volkeren Ilier geldt hel dus eigenlijk geen liefde voor den naaste, maar liefde voor zich zelf een uiting van het hoogste egoïsme De hoogste zedelijkheid werd dus het liefde beloonen aan elkander om elkan- der te kunnen helpen, waar ieders krach ten te kort schieten Zoo heeft ieder volk zicii aaneengesloten en vecht thans voor gemeenschappelijk behoud. Maai- als men de wapenen gaat voeren gaat men den weg op naar eigen zelf vernietiging. Wie ho, zwaard voeri -al dooi- hel zwaard vergaan. Want door het overwinnen van den tegenstander roept men een toestand in het leven, die den overwonnene op wraak en op terugwinnen van het verlorene zal doen zinnen. Men geeft dus voor, de toekomst zijn eigen veiligheid prijs, men moet steeds voor een nieuweu strijd gereed zijn en kan daardoor minder aan hel gebouw van eigen welzijn bouwen Milliarden moeten aan verdedigings doeleinden worden opgeofferd, welke zoo dringend noodig voor armen en zwakken zijn en de duizenden manschappen van ieder leger zijn evenvele duizenden ar beidskrachten, welke voor de productie Van ieder land verloren gaan. Nu wordt de rust der volkeren telkens gestoord, nu komt over allen steeds weer een gevoel van zenuwachtigheid en over prikkeling en mist men den tijd om van hel heerlijke leven naar volle waarde te genie len. Daarom vooral moeten wij den oorlog onzedelijk noemen. Men zegt, dat de ooi-log winsten geeft, dal hij den gemeenschapszin onder de menschen grooter maakt, den heldenmoed aankweekt en de barmhartigheid bevor dert Dit is slechts schijn Dat in Duitsch- land ieder zijn goud en zilver offert, dat onze eigen leening zoo schitterend ge slaagd is, het komt alles niet voort uil offervaardigheid, maar uit de zekerheid, dat men, dit nalatende, ten onder zou ;aan. En heldenmoed op het slagveld is levensverachting, krankzinnigheid of vrees voor bestraffing met den dood of ver achting door zijn medemenschen Zoo vele oorlogshelden zijn in liet dagelijlisch leven de minst moedigen De oorlog geeft geen winsten en kweekt geen zedelijke eigenschappen. Dit doet hel gewone leven Hier slechts niet in lijden van oorlog, maar in diea van vrede, vinden wij mannen en vrou wen die van 's morgens tot 's avonds1 zware lasten torschen met een blij gelaat zware lasten torschen met een blij gelaat, van hen zelve Dal zijn de helden van het leven. De oorlog breekl af, de vrede bouwl slechls op. Winst aanprijzen uit den oorlog is Sipeculeeren op lage hartstochten. En daarom verachten wij den oorlog, de strijd zelf en de voorbereiding welke zij in iedere natie van noode heeft Slechts dc ware, uit ons zelf voort gekomen vrede kan den tempel der zedelijkheid 'bouwen. l Na de pauze beschouwde de heer, W J. C. van Santen den oorlog1 van economiscli standpunt door na te gaan, welke omstandigheden tot het uitbreken van den legenwoordigen wereldoorlog aanleiding liqbben gegeven. Een zuiver oordeel aan wie de schuld voor bel uitbreken van dezen krijg ge geven moet worden zal eerst 'later kun-) nen worden gevormd, wanneer men over alle officieele slukken zal be schikken De strijd van 1870 noemde men des-, tijds een zeer verschrikkelijke, maar vergeleken bij den huidigen wereldstrijd was hij feitelijk niets anders dan een plaatselijk incident en wij moeten naai de groole volksverhuizingen teruggaan om gebeurtenissen als welke thans plaat' hebben te kunnen vergelijken. Wat is nu de oorzaak van den tegen-t woordigen strijd? De een schuift die op het kapitalisme een ander op het imperialisme en een derde noemt dezen oorlog "bovenal een oconomischen strijd. In tegenstelling met mr. Patijn, die in Zierikzee dezen oor log niet een economische noemde al werd hij dan ook met economische mid delen gestreden, meende spreker, dat hel hier wel degelijk een economischen strijd geldt. Duitschland voelde na 1871 zijn groo le eenheid en de hechtheid waarop het trotsch kan zijn en ontwikkelde daar-) door een kracht en een energie, welke een andere groole mogendheid als En geland verontrustte. Zoo on tstond er een spanning en een concurrentie tusschen beide wereldrij ken. Duitschland, waar de bevolking snel vermeerderde, zocht expansie maar stuitte, waar het ook wilde koloniseeren op de tegenwerking van Engeland Steeds grooler werd de spanning en in 1914 konden de diplomaten den strijd niet meer verhinderen Hel volk wist niet, wat er gaande was, hel hoorde slechts wat de leidende personen kwijt wilden zijn /en wat in den regel niet de waarheid wast; het volk werd misleid. De actie der diplomatie, het zoeken naar kronkelingen heeft lot de groote conflicten gejeid. Daarom is hel noodzakelijk, dat het volk grootere medezeggenschap krijgt oij dal hel parlement beslist over oorlog of vrede De democratie, voor wier ontwikke ling de vrijzinnigen steeds geslreden hebben, moei in deze belangrijke zaken i volle medezeggingschap krijgen. Wij allen hebben een gevoel van va derlandsliefde, zelfs de soc. democraten. Maar dit mag nimmer tol een ziekelijk begrip gemaald worden. En ook uit element beeft in den le genwoordigen strijd een groole rol ge speeld. Na 1870 heeft men in Duitsch land steeds aangespoord voor den strijd ,ereed te zijn en zelfs1 in de schoolboek ten werd vaderlandsliefde met een op wekking lot den strijd verwisseld. Ook aan het militairisme is schuld le wijten. Een krachtig leger is onmis baar, maar de weerbaarheid moet er op ingericht zijn hel vaderland 1e verde digen en niet een middel zijn lot het maken van veroveringen. Dal de aanvalspolitiek niet alleen in Duitschland, maar ook in Frankrijk ge volgd werd, wijst er tevens op hoe ver keerd het is', bij een oorlog van liet eene land een stuk af te nemen ten bate van liet andere. Oorlog kan nimmer de schuld van hel kapitalisme zijn, want dit ondervindt juist door den oorlog de grootste na- deelen. Slechts enkele kapitalisten als de eigenaren der kanonnen fabrieken, on dervinden van dezen strijd de voordoe- len Deze oorlog is'niets anders dan een zuiver economische strijd tusschen twee groote mogendheden, die in liet Euro- peesche concert beiden de eerste viool willen spelen. Het vormen van bondgenootschappen is een groot gevaar voor een blijvende» vrede en verklaart, zooals' ook nu weer gebleken is, het uitbreken van den oor-J log. De wereldvrede, tot nu toe een uto pie, zal slechls tot stond kunnen koj men, wanneer de mensch waarlijk mensch is geworden. Wij moeten van nu af aan beginnen, een geheel andere, politiek te voeren Het economisch stelsel waaronder wij leven is geheel verkeerd Oorlog ont-i slaat en zal ontslaan door de afsluiting der grenzen, door de geheel verschil-'' lende handelsstelsels, terwijl men niet begrijpt, dat de geheele wereld er is voor alle menschen. De handelsoorlog, hoe onschuldig hij schijnt, leidt lot bloedige botsingen. Daarom moet elk volk er toe meewer ken, de handelsgrenzen te doen ver» vallen, zoodat men krijgt een zuivel' economisch stelsel voor alle volken en vrijen handel in elk opzicht. Dan is er geen concurrentie en geen verdenking, dan zijn er geen diploma-, tieke onderhandelingen en blijft de strijd achterwege. De vrijzinnigheid heeft steeds ge tracht den slagboom van handelspolitiek op te heffen, heeft steeds geijverd voor vrijen uit- en invoer over alle grenzen. De wereld heeft een. harde les gekre gen Laat ons daarvan profijt trekken Laten wij de vrijheid propageeren op elk gebied, laten wij het huidige econo misch stelsel door een ander vervangen en de prijs zal de vrede zijn De heer Von Schmidt dankte ten slot te heide sprekers voor hun interessante voordrachten. vischen consul le Rotterdam, den heer Wilkens, aanwezig was, dankte aan de groeve namens de Servische regeerin" voor de groote toewijding, de ont slapene bij den ambulance-dienst in dat land aan den dag heeft gelegd. Voorts1 werd nog het woord gevoerd door dr. Van Tienhoven en door den heer Droterij te Amsterdam namens de vakvereeniging van Nederl. verplegers, benevens door de predikanten ds. Cramer en ds. War- tena. Onder de kransen was er een met hel lint in de Servische kleuren van de heeren Merens en Wilkens. UIT AMSTERDAM. Nader is de datum voor het niet-offi- cieel bezoek van II. M. de Koningin aan Amsterdam vastgesteld op Woensdag 24 Maart. •VltSCH ALS VOLKSVOE,DSEL. Door het bestuur der onlangs opge richte „vereeniging van kleine en stede lijke plattelandsgemeenten" is besloten in overleg met den heer hoofdinspecteur der visscherijen (de heer Bottemaime) voor de bij die vereeniging belioorende gemeenten den vischverkoop door die gemeenten over het gansche land te orga- niseeren. Eendirecteur voor dezen specialen tak van dienst der vereeniging zal wel dra worden benoemd. Alle gemeenten, die zulks wenschen, zullen door tusschenlcomst der vereeni ging hare vis'ch inlcoopen bij het „rijks bureau tol afzet van visschcrij produc ten" en zullen de vis'ch plaatselijk zoo, goedkoop mogelijk distribueeren. ONVOORZICHTIGHEID Gisteren is te Hilversum een landweer man, die bii een familie aan de Bussum- sche weg was ingekwartierd door gas bedwelmd bewusteloos gevonden. De man j ld le niet met gas wist om te gaan, had de kraan niet gesloten. Hij kon ge lukkig nog bijgebracht worden. BRAND IN HR. MS. HERMELIJN Reuter seint uit Batavia: Er ontstond brand in de torpedobootjager Hermelijn, in de machinekamer. De olietanks vlo gen in brand. De machines zijn bescha digd DE RUSSISCHE VLOOT VOOR DE BOSPORUS. PETROGRAD, 20 Maart. Off. Groote ontsteltenis heerscht te Konstantinopel wegens het naderen van een Russisch eskader in den Noordelijken Bosporus. UIT VLISSINGEN. Hel hoofd der vluchtelingenschool al hier is heden gevankelijk naar Middel burg gevoerd, \rerdacht van onzedelijke handelingen met zijn leerlingen. Eveneens zijn drie Belgen naar Mid delburg gebracht, die op heelerdaad be trapt zijn bij een diefstal van hout van een terrein aan de binnenhaven BEURSBERICHT. Ilollandsche waarden vast. Nederl staalsleening 5 petstukken van f 500 en f 1000 99 drie zestiende k 99 zeven zestiende, slukken van f 100 en f 200 993/g a 991/2 Indische Leeniug 971/3 h 1973/s, kleine coupures 971/2 a 973/,,. in tegralen 58, cerlif 67i/3. Kon. Petr. 479 h 481. Gec, HolJ 155i£> Steels 445/3. Amalgamated 563/j, willig op New-York. Russen 661/4. UIT DEN HAAG. K II. de Prins bracht heden 1 DE BRAND IN DE „HERMELIJN Bij hel departement van marine is uit Indië een telegram ontvangen, meldende, dal gisteren aan boord van Hr Ms. tor- ppdo boot jager „Hermelijn" een brand van kleinen omvang is ontstaan, waarschijn lijk door kortsluiting in de nabijheid der olietanks Er hebben geen ongelukken bij plaats gehad. NAAR ZEEBRUGGE OPGEBRACHT. Het s.s „Zaanstroom" van de Hol-' landsche sloomboolmij. te Amsterdam is in de Noordzee door een Duüsche ooi'" logsbodem aangehouden en naar Zee- brugge opgebracht DE „SLIEDRECHT". LONDEN, 20 Maart. Volgens door Lloyds ontvangen telegram zou het s s .Sliedi'echl", dat bij South Shields ge strand en zwaar lek is, vermoedelijk verloren zijn. AAN DE DARDANELLEN BERLIJN, 20 Mrl Hel Berl. Tageblatl verneemt uit Konstantinopel over de ge vechten aan de Dardanellen Het woes te gevecht, dal 7 uur duurde eindigde met de overwinning der Turksche forten Met uitzondering van twee onbewoonde Turksche kazernes en enkele loopgra ven, die licht beschadigd werden, werd aan de forten geen schade toegebracht. De vijandelijke vloot vuurde sinds het begin van het bombardement 1500 granaten op de forten af. Dit in aan" nierking genomen zijn de verliezen aan Turksche zijde laag te noemen. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 20 Maart. Ambt. Aan den straatweg Wytschaete, Ieperen, St. Eloy namen wij den Engelschen een huizen groep af Aan den Zuidrand van de Loretten- heuvel werd een schuilhoek van Fran- schen gezuiverd. In Champagne 'h ad de dag een alge meen rustig verloop, nadat bij het mor- gengrauwen onze troepen eenige Fran- sche loopgraven ten Noorden van Beau Séjour hadden genomen. Fransche gedeeltelijke aanvallen ten Noorden van Verdun, in de Woeuvre- vlakle en aan den Oostrand van de heu vels aan de Maas bij Comhres werden on der zware verliezen voor den vijand te ruggeslagen. Tegen onze posities aan den Reichs- ackerkopf deden de Franschen verschei dene aanvallen, die reeds dadelijk met aanzienlijke verliezen voor de aanvallers werden afgeslagen. Aan het Oostelijk front ging de daa DE STRIJD AAN DE DARDANELLEN- betrekkelijk rustig voorbij De Russen MALTA, 20 Maarl. Marineofficieren, hebben Memel bezet, die alhier zijn aangekomen zeggen, dat de DE SKANDINAVISCHE RIJKEN, geallieerden gelooven den Gouden Hoorn STOCKHOLM, 20 Maart In beide Kamers in 6 weken te zullen bereiken. {]er volksvertegenwoordiging hebben de t, voorzitters medegedeeld, dat de minister PARIJS, -0 Maart.. Off. Het Franschevan binnenlandsche zaken bereid is om slagschip „Henri* IV heeft bevel gekre- Z0),der dat daaraan publiciteit mag wor gen van de Syrische kust naar de Dar danellen le vertrekken om de „Bouvet" te vervangen. De „Gaulois" is bij den strijd in de Dardanellen beschadigd en tijdelijk buiten gevecht gesteld. HET DUITSCHE DREIGEMENT LONDEN, 20 Maart. De admiraliteit den gegeven, inlichtingen te verstrekken over de besprekingen welke gehouden' zijn bij de bijeenkomst der drie Skandi- navisclie vorsten le Malmö De zittin gen waarin deze meedeeling verstrekt zal worden zullen plaals hebben op 23 Maart RUSLAND EN PERZIÊ. BERLIJN, 20 Maart. (Hand.) De „Mor- doelt mede, dal ia de week, eindigende gcn posl-. venlecm, uil Konstantinopel Woensdag 17 Maart 1»39 schepen in De betrekkingen tusschen Rusland Britsche havens aangekomen zijn, of deze hebben verlaten. Daarvan zijn er 8 getorpedeerd en ge zonken, terwijl een 3lal getorpedeerd werd, doch de haven wist te bereiken. DE KARLSRUHE LONDEN, 20 Maart. Off, De admira liteit deelt mede, dat men reden heeft om aan te nemen, dat de „Karlsruhe" (een der wilde Duitsche kruisers) in het be gin van November in West-Indiê is ge zonken. DE VALSCHE PASSEN. NEW-YORK, 20 Maart, De zaak der valsche passen is geëindigd. Stegler iq lot 60 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Madden en Stock, zijn medeplichtigen werden tol 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. DE TOESTAND IN MEXICO. WASHINGTON, 20 Maart. Villa heeft volgens zijn Amerikaansche agenten een bezoek aan minister dr. Lely aan diens groote overwinning te Piedas Negras be haald, waardoor aan het bewind van Caranza als president van Mexico een einde is gemaakt MARKTBERICHTEN. Perziê worden met den dag dreigender. Hel aantal door de Russen bezelte plaat sen neemt toe. De kozakken hebben zon der vergunning van de autoriteiten in verscheidene plaatsen den staat van beleg afgekondigd VERGADERINGEN, CONCERTEN ENZ. MIDDELBURG. Dinsdag 23 M aatr t Concert Flameut, Vrelusi, Verzin, Conc. en gehoor zaal. Dinsdag 30 Maart. Tooneelvereeni ging Schouwburg. Op Hoop van Zegen. Maandag 12 April. Vergadering Na- tuurk. Gezelschap. Socl. Verge noeging 8 uur. Maandag 19 April. Generale repetitie Zangvereen. T. O. en U. Concert- KUNST EN WETENSCHAPPEN. departement. (De minister van koloniën heeft, geheel hersteld, zijn werkzaamheden aan het departement hervat. Binnenkort is te verwachten een Ko ninklijk besluit, waarbij///de bepalingen Op de Vrjjdag door de Veilingaverenugiiig omtrent de tractementeh van sommige «Walcheren" alhier gehoinen kleine vei categorieën van reserve-officieren belang- j ling werden de volgende i-rjjzpn beB eed rijk gunstiger zullen wor&en gemaakt. i 2»ete reenen 12) ct., huis ma' zoet 14} ct., Izoe<e belief!'iir 14 ct, aardapp Ion 4} a 5 ct.. Do bestaande eilwtrbons kullen ge, 15« ,4 Jeidelijk worden ingetrokken en door an- 7 ct" karoten 2 dc uitgever N. G. van Kampen, van de fir- dere van beter soort vervangen Het J," at ot» ™tlof 22 m°l9,a 61 lt'(nia P N. van Kampen Zn. N R C. eerst komen die van f 5 aan de jaeurt. Kropsla 17 ct„ bloemkool 6 a 26 ctroode- kool 4 a 7 cts&vojje kool 2 i> 9 ctboeren- De opperbevelhebber van land- en. kool 1 a 8} et., andovie l ct., alles per stok. zeemacht heeft een order uitgevaardigd Kleipereo 51 ct. grauwzoot 75 et. court volgens welke bij de marine Goede Vrij- nendu 69 ct., rondbakker 69 ct., bruineboonen - De voordracht voor een onderwijze- da<" dit jaar als rustdag zal worden 71 ct. alles i er 5 lit r. 1 res m nuttige handwerken aan school gevierd Tol dus ver was dit naar we olSp™.te?k,0p§;n Lij", m£!8lac1644a F> le Vlissingen luidt als volgt; dames U. vernemen bij de zeemacht niet het gev.il J2 \a A Zorgdrager, K. J van de Slikke, N D Kï. 1 Thounissen, allen a blaar 35 ret, Fransche poste'ein jo a 23 ct., znring In den Haag werd heden ontfcr groole 22 a 35 et., ,terr. kr. 5 7 ctkcr.cl 6 a - Voor het examen nuttige handwer !,e angktethngter aarde besteld bet stof- t6 ct, alle. per »-»*!• ken slaagden te Rotterdam de dames J. fel ijk overschot van den bekenden ver- Pre' 5 10 ct., rhabarber 11 a '3} ct. Takm„° „n F o ri(1 Ton„ Ci(>p s naar hel vaderland was teruggekeerd. j Benoemd tot lioofd der school te De consul-generaal van Servië, de heer Biervliet, de heer M. E. Pruissen, o*i- Merens te Amsterdam, die met den Ser- derwijzer te Kruiningen. N. G. van Kampen f Gisternacht is le Amsterdam plotseling op 65-jarigen leeftijd overleden de beken- ON DER WIJS. i

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2