De school werd in 191-1 bezocht door 43 leerlingen, waarvan 31 den volledi- gen cursus volgden en negen afzonder lijke lessen. Aan '1 meisjes werd bij hel einde van hel tweede leerjaar een getuigschrift uitgereikt. Alle leerlingen gaven reden lot tevre denheid. Voor den Februari-ciirsus gaven zich 6 dames op, alle voor koken, twee bo vendien ook voor strijken Voor den cursus in October was geen deelname, zeker ten gevolge van den oorlogstoestand Dank en hulde werd wederom ge bracht aan de directrice, die bij haar goede zorgen voor de school, geen moeite en opoffering ontzag, om haar kennis en bekwaamheid nog uit le brei-, den tot nul van de school. Het plan om de huishoudschool met een industrieschool le combineeren, het vorig jaar met zooveel animo op touw gezel, kon dit jaar nog niet verwezen lijkt worden. De oorlog was mede oor zaak van die vertraging De rekening van den penningmeester, den heer A Klontje, aanwijzend in ont vang en uilgaaf f 1544.37 en een lias- saldo van f 118.48, en de begrooting aanwijzend f 1230 in ontvang en uitgaaf werden goedgekeurd. Over den Internationalen vrede en de roeping der vrouw sprak Woensdag middag in de Doopsgezinde kerk a 1-' hier mad Thoumaian voor ruim een' honderdtal genoodigde dames De bijeenkomst werd ingeleid door or gelspel en afgewisseld door het zingen van een paar liederen door onze slad- genoole mevr Tapper-Zegers. Mevr VerhulstPleijte leidde spreek-, sler in en verklaarde deze samenkomst voorbereid te hebben, omdat zij sym pathie gevoelde voor een idealisme als dat van mad Thoumaian, die in een lijd, waarin velen wanhopen of er wel ooit weer van wereldvrede sprake zal zijn, voortgaat met hare idealen in grooler en kleiner kiring te verkondigen Mad Thoumaian sprak met overtui ging ,doch omlijnde niet sterk datgene wal zij eigenlijk wil Wel deelde zij mede reeds jaren geleden over een in ternationale politiemacht gesproken en geschreven te hebben, zooals deze ook door den Leidschen prof Van Vollen hoven bedoeld wordl, doch wal de vrou wen eigenlijk doen kunnen om den vre de te verkrijgen of oorlog te voorkoy men was velen niel duidelijk. Aan het eind las mej. Velthuijs, die, spreekster vertolkte, eene circulaire voor waarop later verzocht werd le teeke nen, indien men met den inhoud ervan instemde. Een 25-tal dames gaf aan dit ver zoek gevolg. Uit Walcheren Woensdag vergaderde de afdeeliug ,,Het Groene Krui s" te We s tk a p e 1- 1 e welke vergadering door slechts 14 leden was bezocht. Uit het jaarverslag, door den secre taris uitgebracht, bleek, dat het leden tal in 1914 gestegen was van 244 tot 250. De ontvangsten aan contributies en entrée's bedroegen f 291 In 1914 is één aandeel 5 f 50 uitgeloot, zoodat op het eind van het afgeloopen kalenderjaar op het magazijn een zilverdak rustte van f 1000 Aan 54 leden werden verplegingsar- tikele-n uitgeleend, terwijl de 3 lighallen door 3 patiënten in gebruik waren ge nomen. Aan onvermogende patiënten werden verstrekt 136y2 Liter melk en 84 eieren. Door dc vereeniging werd één ontsmet ting uitgevoerd. Sinds 1 Nov. 1914 werd het magazijn in gebruik 'genomen als hospitaal door de militairen en werd het materieel ter beschikking gesteld, een en ander tegen vergoeding. Uit het verslag van den penningmeesj- ter bleek te zijn ontvangen f 312,93 en uitgegeven f 244,45, alzoo een batig saldo van f 68 48 Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Prov. Zeeuwsclie Groene Kruisvereeniging werd benoemd de heer ds. W Reus en als plaatsvervan gend afgevaardigde de heer K. Dekker. Uit Noord-Bofeltad Benoemd i s tot gezworene van den Onrustpolder dc heer H. C van Nieuwenhuijzen le W issekerke. Uit Zuid-Beveland. Gisteravond, omstreeks kwart over acht, hoorde dc agent van politie P. den Hollander te Goes, op den Joannis Antonius van der Goeskade, uit een der huizen hulpgeroep. 11 ij opende de gangdeur en zag daar achter een kamer vol rook. In de gang bevond zich de schipper J v d. Klooster, die een verlamming aan beide beenen heeft De ongelukkige, wiens vrouw hem' even voor een boodschap in de stad had verlaten, had eenigc kleeren bij' hel vuur willen drogen welke vlamvat ten en een begin van brpnd veroor zaakten. Toen had hij zich naar de gang ge sleept en hoorde juist bijtijds den agent van politie voorbijkomen. Deze slaagde er in, het vuur meester te worden, zoodat bij terugkomst van de vrouw, behalve eenige malerieele scha de geen verdere ongelukken le con- slateeren vielen. Bij den stalhouder M. Geus te Heinkenszand ontstond Dinsdagmid dag brand In een mestput waarin den vorigen dag een partij slroo en hooi van j verpakkingen was gebracht, is vermoe delijk door onvoorzichtigheid een sigaar of iets dergelijks geworpen Dc vlam men sloegen reeds hoog eer de bewoJ ners hel zagen Met vereende krachten i van toegeschoten hulp wist men het vuur meester te worden. Een houten schuur, die vlak bij den mestvaalt staat bleef gespaard Uit Thoten. Zeer spoedig was de op de toren "uitgestoken vlag le Poortvliet zoo danig stuk gewaaid, dat ze niet meer als een nationale vlag herkenbaar was. Ter vervanging daarvan is sedert geruimen tijd op 'den toren een bord geplaatst, voorzien van de Nederlandsche drie kleur, deze maatregel blijkt in alle op zichten practisch le zijn, vooral met het oog op de kosten van veelvuldige ver nieuwing van een linnen vlag Uit Schouwen-D ui veland. - In de Maandag gehouden gemeen teraadsvergadering van den raad van Bruinissc werd, naar Wij Ln de Zier Nwb lezen, de burgemeester, de lieer S. Hage gelukgeweuscht met zijn herbe noeming, voor welken gelukwensch deze in een hartelijke toespraak dankte. Meegedeeld werd dat tot lijd. onder zee is benoemd J Rijnberg te St Anna- land Pogingen, die worden aangewend om de schade vergoed le krijgen van f 10.57, die aan den loopsleiger werd aangericht door de aanvaring van een Ierseker korsloomboot hadden geen re sultaat. Het abonnement voor een paard voor de vuilniskar werd met f 25 verhoogd en gebracht op f 300. Verzocht was het op f 325 te brengen. Uit Zee uwsch-Vlaanderen O.D. Het onderzoek inzake de ontvreem ding van winkelwaren bij den winkelier B le Hoek waarvan wij onlangs mel ding maakten heeft uitgemaakt, dat zeer jeugdige kinderen de daders waren De B. is inmiddels door de betrokken ouders schadeloos gesteld LAATSTE BERICHTE». DE EERSTE KAMER-VERKIEZING IN ZEELAND Het verluidt, aldus meldt het Nederl. Correspondentiebureau, dat de onlangs benoemde burgemeester van Middelburg de heer Diunon Tak is aangezocht de candldaat van vrijzinnige zijde te willen zijn voor het lidmaatschap der Eerste Kamer. UIT DEN HAAG. TwcedeKamer. Minister Gort van der Lin den deelde bij de ope ning der vergadering van heden mode, dal liet resultaat der Indische lee ning ver de verwachtingen heeft over troffen In Indië is voor 64, in Neder land voor 66 millioen geteekend De minister van koloniën was wegens een lichle ongesteldheid verhinderd deze mededeeling zelf le doen. Spr vertrouwt, dat de Kamer dit be wijs van financieele kracht met blijdschap en belangstelling zal vernemen (applaus en bravo's). De voorzitter dankt namens |de Kamer voor deze mededeeling. JDaania wordl voortgezet de behande ling van het wetsontwerp tot voor waardelijke strafopschorting. He t amendement-Mendels-Kleerekoo- per, beoogende om de voorwaardelijke invrijheidstelling mogelijk te maken voor allen, die tot gevangenisstraf van 1 jaar of meer zijn veroordeeld en voorts de straftijd, na welke die invrijheidsstelling mogelijk wordt, lerug le brengen lol f/3 en minimaal vau 9 lot 4 maanden, wordt verworpen met 43 tegen 18 stemmen. Het wetsontwerp in zijn geheel wordt daarna aangenomen met 53 tegen 9 stem men. Tegen stemden de acht aanwezige anti-revolutionnairen en de heer van Veen (chr. hist.) Alsnu wordt overgegaan tot de behan deling der wijziging in de vermogens belasting (wijziging waardeschat- ing). De heer de Monté Verloren ont wikkelt bezwaren tegen den aaslag we gens den eigendom van met vruchtge bruik bezwaarde goederen en legen lier- schatting van ongebouwde eigendom men naar werkelijke verkoopwaarde. Het is een lichte aandoening van in fluenza. die den minister van koloniën belette hedenmorgen in de Kamer tegen woordig te zijn. Dc minister doet echter ten zijnen huize verschillende spoed- ëischende zaken af. Het lid der Tweede Kamer, de lieer Beumer, Iheeft de volgende schriftelijke vraag gesteld aan den minister van bin- nenlandsche zaken. Vindl Ziine Ec. de min. van binnenl zaken in het arrest van den Hoogen Raad vau 1 Maart 1915, betreffende de wet tot vaststelling van bepalingen betref fende het begraven van lijken, de be graafplaatsen en de begrafenisrechten, aanleiding,eene aanvulling dier wel te be vorderen, waardoor het verbranden van lijken wordt verboden. Binnenkort zal een staatscommissie worden ingesteld voor het Middelbaar Onderwijs in Nederlandsch Indië. Tot voorzitter hiervan zal, naar wij vernemen, worden benoemd een antire- volulionnair lid der Eerste Kamer De bijeenkomst van de Eerste Kamer legen Dinsdag heeft ten doel de wets ontwerpen, die thans bij de Kamer zijn ingekomen in de afdeeliiigen le onderzoe ken en voorts om in openbare behande ling af te doen verschillende ontwerpen van kleineren omvang, die thans reeds in staat van wijzen verkeeren of zulks tegen Dinsdag zullen zijn. Naar kan worden meegedeeld, hebben de roodvonkgevallen, welke zich hebben voorgedaan onder de bemanning vanHr. Ms. pantserdekschip Holland te "Willems oord tot dusver een gunstig verloop en hebben zich geen nieuwe gevallen voor gedaan. De secretaris van. den Haagscheu Be- stuurdersbond is wegens het houden van een optocht zonder vergunning, den zgn werkloozenoptocht, veroordeeld tot f 1 boete, subs 1 dag hechtenis. BEURSBERICHT. Hel was heden ter beurze reeds be kend, dal voor 130 millioen op de In dische leening ingeschreven is Stukken werden verhandeld 96% a 96 dertien, zestiende, kleine coupures 96Vs 5 97'/s. Ned staatsleening 5 pel., stukken van f 500 a f 1000 98 vijftien zestiende a 99 een zestiende, stukken'van f 100 en f 200 99 5 99i/s Integralen 573/4. Russen 65i/j. Kon. Petr. 483 Gcc. Holl. 159. Steels 445/8, Amalgamated 55, Southern Rail 15 Amerikanen flauwer. Tweede Boxtel 213/,, beter. Prolongatie 41/3. UIT AMSTERDAM. In tie gisleren onder voorzitterschap van den heer J. S. Meuwsen gehouden) vergadering van de commissie lot voor ziening in de krediet-behoeften van den kleinen middenstander werd hulde ge bracht aan het initiatief van den minis ter van financiën. Betreurd werd echter, dat de betref* fende maatregelen eerst 11a den vrede en de demobilisatie van het Nederland- schc leger in werking zullm treden De commissie besloot, bij den minister van financiën een audiëntie aan te vra gen. waarop Ide hoeren J. S. Meuwsen en J. Prinsen jr. op onmiddellijke steun- verleening zullen aandringen. Reeds gis teravond werd meedeeling ontvangen, dal de minister beide heeren Vrijdag ochtend zal ontvangen. WEG MET „TIPPERARY" De opperbevelhebber van het leger in Ned.-Indië heeft aan de militaire mu ziekkorpsen verboden, „'tis a long way to Tipperary" le, spelen De pers ,spot met dit verbod. f DE AFWEZIGE BELGEN BRUSSEL, 18 Maart- Uitvoerige nieuwe bepalingen zijn uitgevaardigd in zake de belasting der afwezige bewoners De gemeentebesturen moeien lijsten opma ken eu ten spoedigste inleveren van de Belgen die op 1 Maart j.l. nog niet naar België waren teruggekeerd MEER SOLDATEN LONDEN, 18 Maart In een circulaire heefl de „Board of Trade" een oproep gericht tot de vrouwen, die in staat zijn om le arbeiden, om zich le doen inschrij ven ten einde de mannen vrij le maken voor den krijgsdienst. STEENKOOL UIT DUITSCIILAND. Naar hel V -D.-bumiu verneemt, is in Duilsciiland het tijdelijk uitvoerverbod van steenkool weer opgeheven, Groole hoeveelheden steenkool kwamen van nacht en hedenochtend bij E11 e n over de grens. Te Arnhem kwam ruim 1500 Ion steenkool binnen. AAN DE DARDANELLES. KONSTANTINOPEL, 17 Maart (Wolff aan de bladen). De Engelsche en Fran- schc aanval kwam met de beschieting1 zonder succes van de Zuidelijke forten; in de nabijheid van Tsjanak Kalessi en Tijibar tol slaan Blijkbaar weten de vijanden geen raad met de omvangrijke verdedigingsmaatregelen en kustverster- kingen. Dagelijks vliegt een Engelscb, watervliegtuig over de Turksche stellin gen, maar indien hel beschoten wordt., stijgt het terstond zoodat liet geen waarnemingen kan doen Alle poging gen om mijnen op te visschen en zoek lichten te beschieten, blijven vruchte loos. üagekomsm Bericlüait UIT ROTTERDAM. De koning van Noorwegen lieefl den burgemeester, inr. A. P. Zimmerman, be noemd tot kommandeur le klasse gr ooi officier in de orde van St. Olaf en den directeur van gemeentewerken, den lieer Burgdorffer. tot le klasse officier in die orde UIT DEN HAAG. De commissaris vau politie le Dor drecht herhaalt in het Algemeen Po litieblad zijn in hel laatst van "t vorig jaar gedaan verzoek lol opsporing eni voorgeleiding van den oud-burgem. van Goes J IJ de Koning Koov, geboren le Dussen 20 April 1871. gedomicilieerd te s Gravenhage, thans zwervende Het is gebleken, dal de Koning Kooy, die verdacht werd van oplichting, zich hfer te lande ophoudt en zich blijkbaar nog schuldig maakt aan dezelfde practijkeii. De bekende ziekenverpleger, broeder A. F. Henken, die tijdens den Balkan oorlog deel uitmaakte van een Nederland- sche ambulance en die Dinsdagavond jl. met fllr. van Tienhoven liit Servië in het vaderland terugkeerde, is gisteravond alhier overleden aan de ernstige ziekte, welke liem in Servië bij den verplegings dienst heeft overvallen. VEROORDEELD. BRUSSEL, 18 Maart. De fa II. Lethe werd wegens vergrijp legen den Duit- schen gouverneur-generaal betreffende betalingen naai- Engeland veroordeeld tol een boete van 20 000 frank. 1 DUITSCH LEGERBERICHT Fransche aanvallen op de Zuidelijke helling van den Loretlen-heuvel en in Cliampagnc ten N. van Mesnil werden af geslagen. Een Fransch vlieger wierp bommen op de open Elzasser stad Schlettstadt De eenige, die uilwerking had, sprong in het seminarie voor onderwijzeressen 2 kin deren werden gedood. 10 zwaai- gewond Als antwoord daarop is de vesling Calais met bommen van zwaar kaliber gebom bardeerd Ten W. van de Skrwa namen wij 900, ten O. van die rivier 1000 gevangenen Een vrij belangrijk succes behaalden Russische Rijksweer-afdeelingen bij hun inval in de N O. punt van Oost-Pruisen, in de richting naar Memel. Zij plunder den en staken dorpen en landgoederen in brand. Als straf daarvoor legden wij den door ons bezetten Russische steden boeten op. ERNSTIGE BRAND. BAZEL 18 Maart. De geweldige brand die aan de Rijnhaven le Straatsburg was uilgebroken en waarvan ae oorzaak geheim werd gehouden, duurt nog steeds voort Meer dan 4000 ladingen steenkool benevens een groole hoeveelneid petro leum zijn verbrand. DU1TSCHE GEVANGENEN. LONDEN, 18 Maart. Gisteren zijn te Southampton dc Duitsche krijgsgevange nen uit de gevechten bij Nieuwkapelle :i_in wal gebracht. Ze zagen er goed ge kleed en gezond uil Zij gaan naai- Bel ches ter, waar ze geïnterneerd worden. LIJKVERBRANDING EN OORLOG. BOULOGNE, 18 Maart. Er is- een wetsontwerp aangenomen in verband mei de crematie (lijkverbranding) van de doode vijandelijks, zoowel als van overleden Fransche en Engelsche sol dalen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Gisteren heeft op Weslerveld bijl Haarlem de eerste lijkverbranding plaats gehad na het bekende arrest van den Hoogen Raad, waarbij de secretaris van de vereeniging voor facultatieve lijkver branding was vrijgesproken van over treding der begrafeniswet Van eenig in grijpen van de zijde der justitie was thans geen sprake. Deze week zullen 7 lijken verbrand worden. KERKNIEUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Enter R. Brouwer te Haamslede. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Rönlgen-trio Wat een genotvollen avond hebben de heeren Röntgen ons gisteren bezorgd. Dubbel genotvol voor den recensent, daar bij zulke kunstenaars alle kritiek tot zwij gen gebracht wordl, wal niet al te dik wijls voorkomt. Het was van begin tot eind een ongestoord genieten, voelend, dat daar drie menschen aan 't woord wa ren, waarvan ieder op zich zelf een mees ter op zijn instrument is De heeren Jul. Röntgen Sr. en zijn zoon Engelbert waren, voor Middelburg geen onbekende, da-ar zij. wanneer wij ons niet vergissen, voor 5 jaar reeds hier opgetreden zijn. Maar ook de heer Julius Jr toonde zich nu dezen avond als een waardig zoon zijns vaders, en zoo was 't geheel van een afgerondheid en zuiverheid in stemming, die niets te wenschen overliet. Zooals veeds gezegd: kritiek over dit sublieme •samenspel te uiten, is overbodig. We kunnen dan ook volstaan met enkele gre pen uil 't programma te doen, die ons bijzonder geslaagd leken. Om te beginnen met het wonder schoon Trio in D majeur van Beet hoven, hoe frikch werd niet het Allegro vivace aangepakt, hoe innig mooi het Largo „gezongen" Dat was een weelde aan klank! Fijn en pittig dan het Presto, waarin ieder der kunstenaars zijn emi nente techniek kon toonen. Dan als tweede nummer de E-mol sonate van Brahrns, met oogenblikken van aandoenlijke schoonheid naast zulke van echte Bralims'sche weerbarstigheid, zooals men zooveel, vooral in zijn in strumentale werken vindl. Bij de stijl volle uitvoering trof ons naast het al- lijd nog even karakteristieke pianospel van Röntgen Sr., de buitengewoon groole en gloedvolle toon van den cellist. Wij kunnen ons zeer goed begrijpen, dat hij1 veelal een der mecslbelovende jonge cel-' lislen van onzen tijd genoemd wordt. Op zoo jeugdigen leeftijd reeds! solo- cellest bij t Weensche liofoperaorkesl te zijn, spreekt overigens reeds voor zich zelf. Beide uitvoerenden moch ten zich dan ook in een steeds warmer wordend applaus verheugen. Niet van onzen gewonen verslaggever. Na dé pauze speelde de heer Julius Jz. met zijn vader de eigenaardige Phan- tasie van Schumann. Alle achting voor het kunnen en dc muzikaliteit van dezen violist. Temeer, wanneer men weet, hoe moeilijk deze Phantasie is. Wij zouden bijna zeggen, dat Schumann dit werk meer legen, dan voor de viool heeft geschreven. Het is dan ook een van zijn zwakste compo sities, en men vindt er, wat anders bij Schumann niet iets gewoons is, dikwijls den invloed van Mendelsohn en zelfs van den jongen Brahms in lerug. In elk geval is 'l werk meer moeilijk dan dankbaar-. Door niemand anders dan door den groo- ten Joachim, die ze zeer veel speelde uit vriendschap voor Schuman, is deze Phantasie bekend geworden Dat de heer Röntgen zoo toegejuicht werd, is wel een bewijs voor zijn fraaie vertolking Als laatste, nummer van 't programma maakten wij kennis met een eigen com positie van den heer Röntgien Sr. Zonder bepaald nieuwe banen le bewandelen, heeft deze hier een werk geschapen van groote waarde voor de kamermuziekli- teratuur. Want het is een werk van een werk van een volbloed kunstenaar, ge tuigende van enorme muzikaliteit %n groot technisch kunnen. Ons boeiden vooral hel 2e en 3e gedeelte, met hurt effectvolle thema's en warmbloedige melo- dièn En dan de buitengewoon mooie vertolking! De vader gaf zijn zoon niets toe in temperament en kracht, zoodat aan 't slot een ware bijvaisorkaan los brak, een ongekend iets, bij ons anders helaas zoo gereserveerd publiek. Zoo was deze avond een avond van werkelijk groot kunstgenot en zijn we hen, die 't mogelijk gemaakt hebben, de heeren Röntgen hier le hooren, van liar- le dankbaar. Waarom was echter niet elk plaatsje in onze concertzaal bezet? Het is zoo jammer voor degenen, die weggebleven zijn. Uitvoering „Toonkunst Gisteravond heeft de afdeeliug Goes van de Maatschappij tot bevordering der. Toonkunst, in de concertzaal van de so ciëteit V O. V., een welgeslaagde uitvoe ring gegeven. Uitgevoerd werden „La fuite en Egyp-, le", fragment uit „L'Enfance du Christ" van Hector Berlioz; vier oud-klasieke. koren, verzameld door dr J. J Viottas vijf liederen voor bariton met plano-be geleiding; oud-Hollandsche volksliederen- bewerkt door Loman en Jul Röntgen en na de pauze werken van J0I1 Brams, Begi-abniss gesang, Ave Maria, vier ernste Gesange en Fragmenten uil,.£in deulsches Requiem". Het programma beloofde dus heel wat en de verwachting is niet beschaamd ge worden Onder de eminente leiding1 van den directeur, den heer Otlo Lies', heeft „Toonkunst" ook nu weer bewezen een zangvereeniging te zijn .die over uitste kende krachten beschikt. De uitvoering der koren liet weinig te wenschen en de solisten bleken in alle opzichten voor liun dikwijls zeer moeilijke taak berekend te zijn. Mevrouw Van B G. beschikt over een helder en goed geschoold sopraangelui d en de heer A Iv Z de bekende Goej sche barilon, deed ook nu weer, in het bijzonder bij de Vlaamsche liederen van. René de Clercq, de door Ilullebroeck getoonzette „Moederke alleen" en „Voor 't kantkussen", van zijn prachtige stem genieten. De piano-begeleiding bleek zooals trouwens te verwachten was bij den liber A. N. N en mej. J. H" iiï," uitstekende handen te zijn. De zaal was geheel gevuld met een dankbaar en alleszins voldaan publiek dal. zooals bij „Toonkunst" meestaf het geval is, voor het overgroote deel uit dames bestond De zaal waarin de heer en mevr Speenhoff gisterenavond' te V1 i s s i n- gen ter gelegenheid van hiui 12y» ju-t hileum optraden, was totaal uitverkocht. Voor de pauze werd hun een lauwer krans aangeboden, terwijl verscheidene bezoekers van de gelegenheid gebruik maakten om het echtpaar te complimeu- leeren ONDERWIJS. Voor nuttige handwerken slaagden te 's Hage de dames C. J. en P. Vader van Vlissingen. Hel einddiploma van de avondschool voor ambachtslieden te Goes is, naar de G. Ct. meldt, uitgereikt aan de leerlingen J. M v. d. Berge, M. de Wilde, J C. Herder, A J Viergever, C. A. dc Bonr- graaf, H Hijman, J. A. L. Bom en M. Reijerse. Onderwijs aan Prinses Juliana. Met 15 April as. is het onderwijs aan prinses Juliana opgedragen aan picj B. Cohen Stuart, onderwijzeres aan de school van Jan Ligtliart en catechisaate van dr JA. Cramer Daartoe zal met eenige andere kinde ren een kleine klasse worden gevormd. H. M zal voorloopig zelf aan de prin ses godsdienstonderwijs blijven geven. BUITENLAND. DE OORLOG. De toestand. Gisteravond werd reeds op beperkte schaal bekend gemaald, hoe Ier hoogte ongeveer van den Hoek van Holland, elf mijlen uit de kust, het Engelsche stoomschip Leeuwarden werd getorpe deerd De bemanning, waaronder twee Hollanders, bleef behouden. Het schip werd dus ver buiten de territoriale wa teren tol zinken gebracht. Naar inea weel, is die strook 3 mijl of ongeveer 5$ K M breed. Voorts zijn de Britsche handelsvaar tuigen „Fingal" en „Atlanta" door tap-

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2