Advertentièn. KWÉÊKSCHOOL VOOR DE ZEEVAART worden gebracht en de wcnsch in het# (verwtfschte) testament van Peter den: Groofc uitgedrukt, in vervulling gaan.i Het is zelfs de vraag, of met name Groot-Brittanje zoodoende niet meewerkt tot iets wat tegen zijn belangen in- druiseht Weliswaar heeft Grey zich soli dair verklaard met de woorden, daarom trent door Goremikin en Sasonof in de Doema gesproken, maar terwijl deze laat ste ongetwijfeld het oog hadden op de wa terwegen met Konstantinopel in Russisch bezit, wil de regeering te Londen de Dar danellen en Bosporus blijkbaar neutraal verklaard In den Balkan trouwens ver heffen zich stemmen legen de eventueele vervulling van Rusland's wensch Dan ziet men hel zwakke Turkije nog liever dien sleutel bewaren Daardoor toch bleef doorgaans de vrijheid van doorvaart ge- hanvlhaafd Terwijl, gaan Dardanellen en Bosporus in Russische handen over, dit j ijk zijn, macht over den Balkan wel on matig zou uitbreiden Ook voor de hechtheid van de Triple Entente zelf zou, dunkt ons, dit feit een gevaar zijn. Doch voorloopig heeft die mogelijkheid de oorlogsgeestdrift zoowel in Griekenland als Italië overwegend ten gunste van die mogendhedengroep aan gewakkerd En het „Giornale d'Ilalia" ver neemt uit Boekarest dat de Russische vloot bij Boergas (aan de kust van Boel- garije op 100 mijlen van Konstantinopel) is gezien, sloomende in de richting van den Bosporus. Mer, onderschatte de moeilijkheden evenwel niet, aan het forceeren van die zeestraat verbonden. Nauwer toch dan de Dardanellen is de waterweg, die het oude Byzantium met de Zwarte Zee ver bindt. En ook de ingang daartoe is stevig versterkt, terwijl de Turksche vloot, met de twee bekende Duitsche oorlogssche pen versterkt, toch nog een macht is, die hel den Russischen zeelieden zuur kart maken. Doch het is waar: voor 't geval van een gelijktijdigen aanval zoowel aan de zijde van de Egeïsche als Zwarte Zee moet die vloot zich verdeelen. Volgons de „Messagero" ligt er een Turksch smal deel bij Nagara dat is dus het smalste eu makkelijkst te verdedigen punt der Dardanellen Daar is de „Breslau" bij. Wat Engeland met de beschieting van de versterkingen bij Smyrna voorheeft, moei nog blijken. De aanval op de Dar danellen en dit wapenfeit staan volgens de admiraliteit in rechtstreeksch ver band. Hebben de geallieerden een landing op de kust bij Smyrna in den zin, om zoodoende te trachten, Konstantinopel ook yan Klein-Azië uit le naderen? Maai* nog afgezien van den betrekkelijk lan gen daartoe noodjgen t och t beschikken ze over voldoende troepen om tegelijk aan de Dardanellen en bij Smyrna den 6trijd op hel vaste huid over te brengen'? Toch schijnt het weer niet onmogelijk, dat de Eugelsche bevelhebber inderdaad iets dergelijks voornemens is, als men leest, dat naar gehoopt wordt. Rusland van zijn zijde dwars door Kaukasië, dus om de Zwarte Zee heen Konstantinopel zal komen bestoken. Die afstand toch is nog heel wat grooler, vooral nu gebleken1 is, hoe weinig de Russische soldaten vorderen tegenover den taaien tegenstand der ottomanenl liet meer rechtstreeksche doel van hel bombardement bij Smyrna zal dan ook wel zijn een zoo groot mogelijk aantal Turksche troepen daar vast te houden met het oog op de mogelijkheid eemer landing en levens een poging, om Italië hel ingrijpen aan den kant der Entente smakelijk te maken, daar dit rijk een begeerig oog op de economische waarde van Westelijk Klein-Azië geves tigd houdt Pierre Loti, de Fransche zeeofficier schrijver, die vroeger vaak als pleitbe zorger voor de Turken is opgetreden, heeft, naar uit Parijs aan de „Corricre della Sera" wordt gemeld, verzocht om op eer Fransch oorlogsschip aan den aanval op de Dardanellen te mogen deel nemen, en dit is hem toegestaan. Loti, die den marine-dienst had verlaten, is in den loop van den oorlog in zijn ouden rang hersteld. Griekenland op den twee sprong. De eene gebeurtenis schakelt zich in deze dagen aan de andere, ook al ge schieden ze in geheel verschillende lan den. Elders in dit nummer komt iets voor van de beweging in Griekenland ten ge volge van de actie tegen de Dardanellen. Daarmee slaat ook de te Athene gehou den kroonraad in rechtstreeksch verband. De beslissing daarvan is nog niet offi cieel bekend. De overheerschende mee ning is evenwel, dal het Helleensche rijk voorloopig zijn onzijdigheid zal handha ven, totdat de militaire toestand aan de Dardanellen duidelijker is geworden. Wenizelos en misschien het geheele ministerie schijnt echter te zullen aftre den, naar het heet, omdat de koning de politiek der regeering niet goedkeurt. Zoover men weet, was deze triple-en- tente-gezind, en aldus in overeenstem ming met de openbare meening in dat land Dat koning Konstantijn op dc hond is van de centrale mogendheden, zal men uit het bovenstaande niet mogen afleiden. Doch Griekenland schijnt de hoop, eens de hand op Konstantinopel te leggen, nog niet geheel te hebben laten varen. En voorts kan, wat den vorst persoonlijk aangaat, de omstandigheid ecnig gewicht in de schaal hebben ge legd, dat hij met een zuster van demi Öuitschen keizer getrouwd is. Met onverdeelde vreugde zou de be volking van Griekenland dus niet zien, dat Rusland zich nestelt aan den sleutel van Zwarte en Middellandsche zee. Maar wat Turkije aangaat daar heeft het nog een appeltje mee le schillen Men her innert zich, hoe lang voordat nog iemand aan den Europeeschen oorlog dacht, maar na den Macedonischen krijg strijd dreigde tusschen Griekenland en Tur kije De kwestie van dë eilanden in de Egeïsche zee was toen zoomin als zelfs nu opgelost. Het Euriopeesch concert had die aan Griekenland toegewezen met uitzonde ring van enkele aan den mond der Dar danellen. De ©ttomanen waren over die afscheiding zeer verbolgen, met name wat die vóór en vlak bij de kust van Klein-Azië aangaat. Men beweerde daar die ter wille van het economisch leven in deze streek noodig le hebben. Grie kenland was dan ook nog niet in staat, do hun toegewezen eilanden definitief in bezit te nemen. Ook ten opzichte van Italië is de moeilijkheid met de eilanden in T Zui den van de Egeïsche zee nog niet van de baan. Wij hebben daar vroeger herhaaldelijk over geschreven. We bedoelen 'die Spot reden, die Kaliaansche oorlogsschepen en landingstroepen in den loop van den Italiaansch-Turkschen oorlog bezetten Bij hel vredesverdrag werd bepaald, dat deze aan het ottomaansche rijk zouden te rugkomen, als dit eerst de voorwaarden had vervuld, welke dat verdrag evenf- eens bevatte, d.vv.z. de volledige ontrui ming van Lybiê (Tripoli en Bar ka) van Turksche troepen Dit nu duurde tang. Best mogelijk, dal de Porie een dergelijk bevel uilvaardigde, maar nog langen lijd en misschien nu nog, waren er ottomaan sche militairen, die voornamelijk in Bar- ka het verzet van de Arabische inboor lingen legen de Italianen bleven aan1- hitcen Voor Italië nu was dit geen groot bezwaar. Daardoor bleven toch, zij hel tijdelijk, de bedoelde 12 eilanden onder zijn beheer, ook toen de Balkan oorlog uitbarstte en Griekenland de liand lei op de Turksche eilanden, waarboven de Itajiaansche vlag niet woei. Toen had Turkije er op zijn beurt belang bij, dat Italië die eilanden vasthield, m. a. w. dat de genoemde voorwaarde niet ver wezenlijkt werd. Deze omstandigheid kan o.a. voor Italië een spoorslag zijn, om present te wezen, als de taart in hel na,- bijo Oosten aangesneden wordt Wel licht kan dan tusschen Rome en Athene een overeenkomst getroffen worden, die eerstgenoemd land het duiu*zaam bezit van een deel der Egeïsche eilanden waar borgt. Daar, gesteld dat Rusland's oog merk ten opzichte van Bosporus en Dar danellen slaagt, uit den aai*d der zaak de machtsverhouding in de Middelland sche Zee wordt verschoven, lijkt ons dit nog zoo onmogelijk niet. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Volgens een telegram uit Londen meldde Ide „Daily Telegraph" onlangs, dat tusschen de Engelsche, de Neder lands c h e en de Skandinavische re geeringen een overeenkomst was getrof fen, om eiken uitvoer van levens- en voedingsmiddelen rechtstreeks te doen consigneeren naar de betrokken landen, terwijl de regeeringen er voor zouden borg staan, dat de waren niet weder zouden worden uitgevoerd De nieuwe Engelsche blokkade-verklaring zou ver der, volgens h et Wolff-bureau te Stock holm lot gevolg hebben, dat Engelsche consuls en andere Engelsche vertegen woordigers toezicht zullen oefenen, dal dc waren uilsluitend tot eigen verbruik dienen. De Morgeuposl te Gothenburg zegt in een artikel naar aanleiding van dit be richt, dal Zweden zich iets dergelijks niet zal laten welgevallen Men seint van de Belgische grens aan het „Huisgezin", dat met ingang 1 Maart weder een rechtstreeksche ver binding van Antwerpen naar Keulen via Moll en Gladbach tot stand is geko men. Parijsche bladen verhalen van een troepenschouw, die de koning der Bel gen onder een zeer heftig bombardement heeft afgenomen. Vrijdag vóór een week vlogen vijf „duif'-vliegluigen over de Belgische bad plaats La Panne, waarop ze bommen wierpen. Zonder te letten op het gevaar heeft koning Albert in parade-uniform rustig te paard en door zijn gemalin be geleid het elite-regiment van de grena diers en het tiende der infanterie ge schouwd. De nieuw uitgeruste troepen marcheerden voorbij tusschen de zee e n den koning Intusschen beschoten machinegewe ren de Duitsche vliegers, die bijna on zichtbaar boven de wolken zweefden. Dc menigte op de duinen keek rustig toe Toen de 72 compagnieën waren voor bijgetrokken wensch ten de koning en de koningin dc bevelhebbers geluk Ze be gaven zich daarna naar hun klein bui tenhuis, dat aan het einde van La Panne aan den kant van Duinkerken ligt. Den daarop volgenden Maandag had een tweede parade plaats, ditmaal zonder Duitsche avialeurs. Het „Berner Tagblall" ontleent aan het „Petit Journal", dat de groole En gelsche troepentransporten naai* Frank rijk bij 't afzenden van het bericht nog niet begonnen waren. Bijna alle klei ne stoomboolen van Dieppe en Boulogne waren bezig, om de door de Duit- sellers aan de Fransclie kust gelegde mij nen op te visschen. De uitrusting van den Engelschen infantcrie-officier le velde is, naar de N R C verneemt, gewijzigd. Hij draagt niet meer een sabel, maar een geweer en ransel, net als de soldaat Het merktee- ken van zijn rang voert hij op den on derkant van de mouw Te Londen wordt dezer dagen in het ministerie van handel een tentoon stelling van Duitsche en Oostenrijkste waren gehouden, welke de Briische ko loniën tot nu toe gewoonlijk vandaar be trokken De bedoeling is natuurlijk, deze handelwijze aan de kaak te stellen en zoo doende de binnenlandsche nijverheid aan te sporen, zich voortaan ijveriger dan tot dus ver geschiedde, op de vervaardi-* ging van bedoelde artikelen toe te leg gen Van Zaterdag jl af moeten volgens een Tvoirr-berichl uit Bazel, alle zendin gen over Rotterdam naar Amerika van een Engelsch bewijs van oorsprong voor zien gijn. De Duitsche Bondsraad heeft be paald, dal ieder die voorraden aardap pelen bewaart, verplicht is, met ingang van 15 Maart tot 17 Maart aan de over heid van het district, waar de voorraden liggen, op te geven, hoe groot zij zijn. Aangifte van voorraden, die nog ver voerd worden, moet dadelijk na de ont vangst ervan gedaan worden De rijkskanselier wordt gemachtigd, in April of Mei de voorraden voor de tweede maal le laten opnemen. De „Kölu. Ztg." verneemt uit Ber lijn, hoe den Duitschen troepen op liet Ooslelijk oorlogstooneel de volgende or der in handen is gevallen. „Alle joden worden verwittigd, dat joodsche brieven niet bezorgd, maai* ver nietigd worden." geteekend: generaal Semjakin Het klinkt haast ongelooflijk. Het Duit sche blad „groeit" er natuurlijk in. Het vestigt er de aandacht op, hoe daarmee twijfelachtig blijft, of die maatregel de geheele joodsch-burgerlijke bevolking van Rusland treft of alleen hen, die goed en bloed voor de verdediging van het rijk op het spel zetten en tot het ge noemde ras behooren Sterker dan nog tijdens den oorlog hel geval was, trekt Rome aller aandacht lol zich Verschillende verschijnselen wij zen op de waarschijnlijkheid, dat Ita lië zich spoedig in den strijd zal mengen. De aanval op de Dardanellen door, de vereenigde Emgelsch-Fransche vloot is daartoe de aanleiding. Aan welken kant de regeering zich dan schaart, is wel niet twijfelachtig, ook al is niet bekend, of en zoo ja: boe groote conoessiiefe' Oostenrijk den bondgenoot in uitzicht stelt, om hem te bewegen, tenminste onzijdig le blijven. Heeft Duitschlamd reeds zijn knap- sten diplomaat, von Bulow, tot tijdelijk vertegenwoordiger aldaar benoemd Rusland volgt dat voorbeeld Zijn ge zant te Rome zal worden vervangen door von Giers, die vroeger dezelfde plaats te Konstantinopel vervulde De ervaring, daar opgedaan nopens de Oostersche kwestie, komt hem dusj thans le stade. De vervanging is evenwel nog niet ambtelijk bevestigd De Turijnsche „Stampa" verneemt uit Lyon, dat de nieuwe toezeggingen, die Frankrijk aan Japan in Ïndo-China heeft gedaan, samenhangen met nieuwe voorstellen, volgens welke Japan met zijn troepen in Europa zal komen helpen Over die voorstellen zal opnieuw worden onderhandeld De „Basler Nachrichten" vernemen uit Japansche bron over Milaan, dat het geheele aantal verliezen, door de Ja panners vóór Tsing-tau geleden, ambte lijk in dat land als 37 officieren en 11266 soldaten gedood, 108 officieren en 3992 soldaten gewond wordt opgegeven. Telegrammen. Het ondersta,ande werd door ons niet gebulletineerd. FRANSCHE LEGERBHRICHTEN PARIJS, 7 Maart 3 uur. "Wij wonnen nog steeds terrein ten Noorden van Alrecht in de buurt van Notre Dame de Lorette, waar wij verscheidene loopgra ven bemachtigden. De vijand leed be langrijke verliezen Wij zijn eenigszina vooruitgegaan teu Noorden van Perthes en ten N. W. van Béau Séjour In de Vo gezen hebben wij ten Westen van Mun ster de twee hoogten van den grooten en den kleinen Reiclisackerkopf genomen en de tegenaanvallen van den vijand af geslagen Wij namen Imberg aan den rechteroever van de Fecht en hoogte 856 Ten slotte sloegen wij bij Ifartmannswei- lerkopf een tegenaanval van een Duitsch bataljon af. Dit leed zware verliezen( en moest een groot aantal gevangenen in onze handen achterlaten. 11 uur. Vijandelijke tegenaanvallen, die werden beproefd op Notre Dame de Lo rette mislukten. Wij kregen voet in hel krachtig versterkte bosch ten Westen van Perthes, maakten krijgsgevangenen ten Noordon van Perthes en wonnen terrein aan de hoogten ten Noorden van Mesnil Wij veroverden een loopgraaf ten Noor den van Beau Séjour en sloegen een te genaanval af in bel bosch van Conscn- voye ten Noorden van Verdun, Wij maak ten vorderingen aan de zijde van den Reiclisackerkopf in de Vogezen en sloe gen 5 tegenaanvallen bij Hartmannsvvei- lerkopï al. RUSSISCIJ LEGERBERICHT. PE'l'ROGRAD, 7 Maart. Off. In dc streek van.Mlawa hebben wij met gunstig gevolg aanvallen gedaan, 500 krijgsge vangenen gemaakt en 3 milraljeurs ge nomen. Aan den linkeroever van de Palitza nam het gevecht het karakter aan van een grooten slag VOOR DE DARDANELLEN KONSTANTINOPEL, 7 Maart Off. De algemeene toestond is feitelijk onveran derd Hedenmiddag beschoten zes vijan delijke panlserschepen onze batterijen in de straal der Dardanellen Deze beant woordden het vuur met succes. De vijan delijke vloot was versterkt met de Engel sche schepen „Majestic" en Irresistible" Door het vuur onzer kanonnen werd een Fransche pantserkruiser builen gevecht gesteld en een Engelsche beschadigd Tengevolge van onze beschieting trok de vloot om kwart over drie af en slaakte zij bet vuur. Onze batterijen hadden geen schade beloopen. Parijs 7 Maart Off. De „Queen Elisa beth" en de andere slagschepen in de Dardanellen hebben gisteren de beschie ting van beide zijden van de zeestraat hervat GRIEKENLAND EN TURKIJE, KONSTANTINOPEL, 7 Maart Dc Por ie heeft haar goedkeuring gehecht aan de benoeming van Streit tot Grieksch gezant te Konstantinopel ATHENE, 7 Maart. De koning droeg aan Alexander Zaimis de vorming van het kabinet op. Zaimis vroeg 24 uur be denktijd, ATHENE, 7 Maart De Russische ge zant verklaarde dezer dagen dat er slach tingen zouden plaats hebben in Turkije wanneer Griekenland den oorlog zou ver klaren. De Duitsche gezant heeft dezer dagen verklaard, dat de oorlogsverklaring van Griekenland aan Turkije onmiddel lijk zou gevolgd worden door die van Duitschland en Ooslenrijk-Hongarije aan Griekenland. TURKSCH LEGERBERICHT KONSTANTINOPEL 7 Maart Off. Aan de Raukasische grens is geen verandering ingetreden Twee Engelsche regimenten cavalerie ter islerkte van 1500 man vielen, ondersteund door een milraljeurafdceling en artillerie onze voorhoede aan bij Ves- sili ten Zuiden van Korna. Het resul taat van het gevecht was, dal de vijJ and ir. wanorde in de richting van Chaibc vluchtte met achterlating van meer dan 200 dooden en gewonden. Wij maakten een mitraljeur buit en vern el- den 2 vijandelijke kanonnen Onze ver liezen zijn 10 dooden en 15 gewonden Gisteren beschoten twee iWjan'delijke' pantserschepen en 1 kruiser 3 uur lang Smyrna en de forten aan de Iiust van Smjrna Hedenmorgen werd Smyrna opnieuw beschoten, thans door 5 pantsersche pen, die vergezeld waren van mijnen- vlsschcrs. Onze batterijen beantwoordr den hel vuur. Het vijandelijk schip dat hel vuur geopend had werd door 9 van onze granaten getroffen. Ten slotte stoomde het eskader weg zonoer schade te hebben aangericht HANDEL EN NIJVERHEID. Mossel en. Gedurende de week van 26 Febr. tot 5 Maart werden in de haven van Phi lippine gelost ongeveer 60 ton mosselen, die deels aan venters verkocht, Ideels met de stoomtram verzonden werden tegen 95 cent per ton. Naar Gent werden vervoerd 275 ton mosselen en daar verkocht a 2 tot 2,25 franc per ton. De prijs van het mosselzaad id. onge veer f 1,25 per ton. Marktberichten. Tholzï, 6 Manrt. Ter graanmarkt van heden waa tarwe f 17.00-18. wintergerBt f 14.00— 15.00, zomergerat fl 3.00—14.00, haver f 14.00— 15.00, karwei f 17.00—18.00, alles per 100 kilo. Voorts rogge t 7.0010 0o, witt^boonen f 14 20.00, braineboonen f 15.00 17.00, kleine erwten f 13.0014.00, kroonerwten f 11.00 12aardappelen f 2.00—4 00. nien f5.— f7.— alles per heet. Rotterdam, 8 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 411 vette runderen, 120 vette kalveren, 475 Bchapen en 783 varkens, 0 nnehter kalf. De prjjzen waren voor runderen 94- 76, kal veren 115—100, schapen 72—60, lammeren 7876. varkens 104—90 lichtsoort 62—64. VI a a. 10300 st. blauw 60—95 st., 3700 Gron. 75—95 st.. 3130 Holl. geel 80100 stuivers, 1610 wit Zeeuwsch 6070 st,buiten- tondsch geel, 00—00 stuivrs. Zaden. Lijnzaaa wegens uitvoerverbod geen noteenng karwjj f 17.75. Aardappelen, Geld. kralen tot f 0. f 0 Zeeuwsche blauwe f 3.90 tot f 4.25, Zeeuwsche bonten f 3.90 tot f 4 20. Spuiache eigenb. f3tot f 3.25. Zeeuwsche eigenh f 2.90- 3.10, poters f /.50 totf 2.80, Brielsche kralen f 0.— tot f 0.-, Bravo's f 3 50 af 380, Red Star f 2.90 a f 3.20 E i e r en. Zeeuwsche f 5.a f 5.25 Over- inftBBHche f 525 a f 575 Ajuin. Aangev. 2(00 H.L., f 8.50 per 60 K.G. Den lieu Mauri as hopen onze ge liefde ouders, PIETER GOEDBLOF.D en MAATJE BOONE, hun 30-JARIGE ECIITVEREENIGING to herdenken Dal zij nog laug voor ons .allen gespaard mo gen blijven is de wensch van hun dank bare kinderen, behuwdkinderen en klein kind Middelburg, 8 Maart 1915 Geboren ANNIE FR AN CO I.SE dochter van II J. B SPIERENBURG en MARIE F SPIERENBURG VAN DE RANSOU. Amsterdam, 6 Maart 1915 Eenige kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een langdurig doch geduldig ljjden, onze gelirtde Moedor, ZuBter en Behuwdzuster ELIZABETH G1FFARD, Wed. van J. FRANSE, in den ouderdom van 57 jaren. E. C. v. DEVENTER. B. M. v. DEVENTER. Middelburg, 6 Maart 1915. Algemeene kenniegeving. Aan allen die blijken van deelneming hebben betoond en inzonderheid aan hen die hulp en steun hebben verleend tij dens de ziekte en het overlijden onzer geliefde dochter, betuig ik, ook namens de familie, hartelijken dank. Uit aller naam, J MAARTENSE Miudelbnrg, Maart 1915 Bjj vonnis der Arrondissement«-Rechtbank te Middelburg, Ee ste Kamer, van den derden Maart 1900 en vpftien is EDTJAKDUS FRAN- CISCÜS VAN LEDVEN, van beroep schoen maker, wonende te Stoppeldijk, verklaard in staat van faillissement, met benoe ming van den EdelAohtbaren Heer Jhr. Mr. W. H. HOEUFFT. lid der voormelde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris. en van onderge- teekende, Advocaat en Procureur te Middel burg, tot Curator. Mr. H. C. J. GROOT Curator. Middelbar*, 4 Maart 1915. Kennisgeving. Do Burgemeester der gemeente 's-HEER-ARENDSKERKE maakt bekend, dat de stukken, bedoeld bij art 6 en lei- voldoening aan art. 7 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125\ be treffende uitbreiding van de lialte Noord- Kraaijert van den spoorweg van Breda naar Vlissingeu voor zooveel die uitbrei ding deze gemeente betreft, ter secre tarie dier gemeente ter inzage vau een ieder zullen worden nedergelegd van 16 MAART 1915 tol en met 15 APRIL d.av. en dat belanghebbenden binnen dien ter mijn hunne bezwaren mondeling of schril lelijk moeten opgeven aan hel col lege van Burgemeester en Wethouders. 's-Heer-Arendskerke, 6 Maart 1915 De Burgemeester voornoemd: LEWE VAN NIJENSTEIN. V ADERL ANDSCII FONDS ter aanmoediging van 's LANDS ZEEDIENST opgericht in 1781. te AMSTERDAM Beschermvrouwe H. M. de Koningin. COMMISSARISSEN over genoemd Fonds maken bekend, dat op MAANDAG 3 MEI a.s des voormiddags te 10 uur, in heb gebouw der Kweekschool, Prins Hen drikkade 189, voor den nieuwen cursus, aanvangende 1 Septeen INSCHRIJVING VAN ADSPIRANTEN ter opleiding voor Stuurman en Gezagvoerder ter koop vaardij zal worden gehouden. Voor plaatsing op dit INTERNAAT Ikunnen in (aanmerking komen leerlingen in bet bezit van een vol doend eindrapport der 3e klasse eener Openbare H. B. S. of van het diploma B der vereeniging voor M. U L^O. Als tegemoetkoming in de kosten voor huisvesting, voeding, kleeding, onderwijs en opleiding, wordt door ouders of voogden f 300 per jaar bijgedragen Dit jaar bestaal er gelegenheid tot koslelooze plaatsing van TWEE onver mogende jongelieden. ELDERS GEVESTIGDE ADSPIRANTEN worden DRIE DAGEN VROEGER inge schreven bij H.H. Commissarissen-Cor respondent Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar bet prospectus, dat kosteloos verkrijgbaar is bij H.II. Commissarissen- Corresiiondenl en bij den Commandant der Kweekschool Commissarissen voornoemd: L ROOSENBURG, Voorzitter. J F. Th VAN VALKENBURG, Secretaris. Commissarissen-Correspondent zijn te: Middelburg, de lieer Mr J A. FOKKER. Vlissingen, Th. DE MEESTER. Zierikzee, H SLOT

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3