51 Ingezonden Henedeelingen P. SLUIS. .Wegens mishandeling stond terecht J. L uil Arnemuiden. Op 1 Januari zou hij den visscher B van Belzen met een mes hebben gestoken Bekl. ontkende, hij heeft geen mes bij zich gehad, en ook het nu vertoond- de is niet van hem. De eisch luidde uitstel Her 'zaak om alsnog een getuige te hooren De laa.lsle zaak was die legen D C eveneens uit Arnemuiden die ook op Nieuwjaarsdag met het mes zou heb ben gewerkt en wel door J de Ridden te steken Ook deze bekl. ontkende en wees een zekere De .Yooijer als den da der aan. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak in deze zaken 12 Maart Gister zijn, aldus meldt de VI. Ct., naai' het huis van bewaring te Middel burg overgebracht J. B. 16 jaar, ma gazijnbediende wonende te Amsterdam en G A M. J. M 20 jaar, kappersbei diende, zonder vaste woonplaats, ver dacht van oplichting en heling, te V 1 i s- singen gepleegd De ,,T e 1 e g r a a f' b e 1 e e di g d Voor de Rechtbank te Amsterdam dien de heden de zaait van den hoofdredac teur van De Telegraaf tegen den luite nant M die den goeden naam ep eer ▼an den heer Schroder zou hebben aan getast, door in een café te verklaren, dat „de Telegraaf" zich aan Engeland verkocht had De gedaagde verklaarde, dat indien hij de in de dagvaarding ver melde woorden mocht hebben gebezigd, dit hem leed deed, hij deze woorden intrekt en den eischer deswege zijnexu- ces aanbiedt, en dat hij hem houdt van een man van eer. De advocaat van den heer Schröder ver klaarde dat hij met deze eerlijke verkla ring genoegen nam en deswegen) den eisch tot schadevergoeding introk. VOGEL-EN PLUIMVEEVOEDER LANDBOUW. Te Oud-Vossemeer werd onder voorzitterschap van den heer Wiskerke de algemeene jaarvergadering gehouden der geilenfokvereeniging „De Geit" al daar In een uitvoerige inleiding wees de voorzitter op het nut van zoo n vereeni- ging, maai' pok op wat de leden tegenover him mede-leden, maar vooral ook tegen over hun dieren verschuldigd zijn Er werd ook nogmaals mei voldoening op gewezen dat een keuring van ongehoorn de geiten vanwege het hoofdbestuur dei' provinciale vereeniging duidelijk had aan getoond, dat hier ter plaatse bepaald goede geiten zijn en dat de toekomst veel belooft, nu steeds over goed mannelijk fokmateriecl kan beschikt worden Tot bestuurslid werd gekozen de heer J W Rijstenbil. Na behandeling van ver schillende huishoudelijke zaken, wees de voorzitter erop, dat door medewerking van het bestuur het vorige jaar ook té ,St. Annaland een vereeniging is opgericht en dat de voorzitter gaarne bereid is ook elders pogingen daartoe te steunen o Mond- en klauwzeer Sedert de vorige opgave d d. 24 Febr. is in Zeeland 1 geval van mond- en klauwzeer geconstateerd te Neuzen Een belangrijk gedeelte van ons land bleef vrij van de ziekte, terwijl in het overige deel uitbreiding van eenige betee- kenis overal kou worden voorkomen. In Zuid-IIoJland. dal thans de meeste zorg baart, bleef de toestand vrijwel gc lijk o Opkweekstation voor jonge stileren in Zeeland Op de Vrijdag 12 Mrt. te Goes tehous den alg vergadering van de „Vereeniging lot Verbetering van hel Rundvee in Zeeland", zal o in. besproken worden de wenschelijkheid een opkweckstalion voor, jonge stieren te slichten Als grondf- slag dient een rapport van* een comfi missie in de alg vergadering van Don derdag 18 Dec. 1913 benoemd, na een betoog van den heer D Koopman Pzn. Hel rapport dier commissie (omge werkt in overleg met hel bestuur; komt tol de conclusie dat le er in Zeeland best vrouwelijk fokfr vee aanwezig is 2e de mannelijke afstammelingen de zer koeien niel tot hun recht komen door dat a de akkerbouw in Zeeland ovcrhcorschend is, en b. van een in Zeeland opgekweekten stier meestal de waarde voor de fokkerij onvoldoende erkend wordt 3e uniformiteit in de fokrichling niet te vinden is. Door het oprichten van een opkweek station meent de commissie dat de die ren beter tol hun recht komen en ge>- makketijker zullen worden verkocht, en dal de uniformiteit vergroot wordt In hel rapport dal bij de agenda is ge voegd, worden de eischen opgenoemd te stellen aan de in liet opkweekstation op te nemen dieren n 1 inscluijving der ouders in het N. R S.;, overlegging van minstens één voldoende melklijst der moeder, voldoende melklijslen der voorouders; eischen voor het uitwendige; leeftijd vier maanden. Wal de inrichting van het station be-j treft stelt de commissie zich voorden bouw voorloopig van een verplaatsbare stat, waarin ruimte is voor acht jonge slieren. Daarnaast huur van vijf geniet weiland Aan het hoofd, der inrichting staal een directeur-beheerder, bijgestaan door een commissie van exploitatie De sticrkalveren zullen aan hel sla tion worden gehouden tot zij den leeö- tijd van ongeveer 11 maanden hebben bereikt Dan zal publieke verkoop plaats hebben van die dieren waarvan men mag verwachten dal zij lol verbetering van den veestapel zullen meewerken Door de eigenaars der stieren zal aan de commissie een vergoeding worden ge- geven voor hel opkweeken der stieren gedurende de tien maanden die zij aan 't station verblijven; levens een zeker per centage van de verkoopsom Voor de niet voor verkoop goedgekeurde wordt een kleiner percentage van de waarde ger- vraagd Het benoodigde kapitaal wordt ger raamd op f 1500 a 4 pClaf te lossen in 15 jaar De ontvangsten en uitgaven worden begroot op 1' 1700 's jaars Het bestuur voegt aan het rapport der commissie toe dat het de strenge eischen voor de aan te nemen stierkalveren wen- schelijk acht Het erkent dat er goed goed vee in de provincie is, waarvan de eigenaars niel in de gelegenheid wUren de opbrengsten voortdurend te laten con>- troleeren Maar het geldt hier een nieui-' we zaak die men in 't klein beginnen moet, en dan moet men voor het klein aantal stieren diè nemen, waarvan men zekerheid heeft, dal ze een .goeden in vloed op de veefokkerij kunnen uitoefen nen. Ralioneitele Paarden fokkerij. Voor de vereeniging van Gedipl. oud- leerl van den Landbouwwin tercursus le Stavenisse trad Donderdagavond te S t M a a r l e n |s d ij k op de heer A .1 Lako van Zuidzande en hield eeu aardige cau serie over Ilationeelc Paardenfokkerij Hij schetste eerst de geschiedenis van het Belgisch trekpaard en wees er op, dat oorspronkelijk het Belgisch paard als krijgspaard gebruikt werd, doch na de vinding van liet buskruit, hel als zoodanig zijn waarde verloor; men begon het hoofdzakelijk te bestemmen voor trek dier In hel begin der 19e eeuw begon men met hel uitloven van prijzen ter verbete ring van de soort, doch sloeg daarbij een verkeerde richting in. Sedert 1871 echter is daarin verandering gekomen teil goe de, de verschillende keuringen wijzen zulks uil. En in deze richting moet voort gegaan worden. Steeds moet den fokker een vast omlijnd fokdoel voor oogert staan; hij moet een goede teeltkeus toe passen en zich door bijzaken daarvan niet laten afbrengen Er zijn nog te veel factoren waarmede de fokker rekening houdt en die juist het bereiken van het einddoel in den weg staan Ook van hengstenvereeniginger de inleider geen groot voorstander Te vaak wordt er dan le weinig rekening gehouden met de eischen van de merrie. Ook zou hij meer hengsten gestalion- neerd wenschen en minder in kringen rondgeleid. Tegen dit Laatste liad de heer Lako groote bezwaren, steunende hierbij op de ervaring in zijn eigen omgeving Ook gaf hij fokkers den raad niet te karig te zijn op het dekgeld; hieruit kan nadeel ontstaan voor de fokkerij Voorts bepleitte hij het nut van een stamboek en daarbij te trachten een fok- product le verkrijgen met eigen naam en die erkend wordt in het buitenland. Een treffend verhaaltje gaf de inleider hier omtrent van een in Amerika geimporleei'- dc merrie uit het land van Cadzand. .Aangezien België alsook Duitschland en Frankrijk in de eerste jaren wel geen paarden zullen kunnen uitvoeren is cr voor Nederland een mooie toekomst. Het verloopen najaar gaf ons reeds een voor proefje. Hoofdzaak is dat wij doelbewuste fokkers worden. Verder verklaarde spreker zich geen voorstander van nog langer subsidies le genieten. De fokker van trekpaarden heeft thans reeds zelfstandigheid genoeg om het zonder die liefdegave van de re geering ook wel te kunnen stellen. Al leen voor het houden van nationale ten toonstellingen zou hij nog regeeringssleun wenschen, wegens de leesten daaraan ver bonden Door enkele aanwezigen werd gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen, welke door den heer 'Lako wel willend werden beantwoord. De lieer Buijze van Stavenisse, secr. van bovengenoemde vereeniging zegde den heer Lako dank voor 't gesprokene en riep hem een tot weerziens toe traal bestuur in den loop van het ver- cenigingsjaar bij de vereeniging zal aan kloppen voor versterking oer geldmid delen De heer W G Droog, lid van het centraal bestuur, sprak over de wensche lijkheid eener wetswijziging om te kun nen geraken tot het bij opbod verkoopen der tuinbouwproducten zonder daartoe de lusschenkomst van een openhaar amb tenaar te behoeven, 'l zij al dan niet met behoud van de registratierechten, en de heer Ernst H. Krelage, onder-voorzitter van den raad sprak over „Onze Onzijdig heid en onze toekomstige taak", waarbij hij cr op wees, dat onzijdigheid niet alteen noodzakelijk is om geen buiten- kuidsche afnemers te ontstemmen, maar vooral omdat ons land hel middenpunt is van de internationale luinbouworgani- lie, waarvan hel bestuur in Nederland zetelt, en die zich o a. len doel heeftj gesteld hel vaststellen van internationale éénhoidsnamen voor de producten Daar gedui-ende deze crisis gebleken is, dat niet alle tuinbouwbedrijven op een krachtigen financieelen grondslag staan, wees de directeur-generaal van den Landbouw op de noodzakelijkheid van een goed credlet-wezen en op het zooveel mogelijk coöperatief werken in den Ned. Tuinbouw raad Verder bepleitte den heer Hoek de noodzakelijkheid voor ons als neutrale mogendheid om loach tig le werken om de internat, verhoudingen te verbeteren. Daarom was spr. vóór het denkbeeld om reeds nu kundige Nederlanders naar het buitenland te zenden, die zich daar goed op de hoogte moeten stellen van de toe standen om later te kunnen adviseereq bij het aanknoopen van handelsrelaties. De Nederl. Tuinbouwraad Gisteren is le Utrecht de 7de alg ver gadering van den Nederl tuinbouwraad gc-houdcn, onder voorzitterschap van jhr. mr. W Th. C. van Doorn en in tegenr woordigheid van den directeur-generaal van den landbouw Blijkens het jaarverslag, waren bij den Tuinbouwraad in 1913 aangesloten 106 vereeuigingen met 23 562 leden, legen 111 vereenigiugen met 25 021 leden in 1914, terwijl op dit oogenblik aangeslo ten zijn 119 vereenigiugen met ruim 26.000 leden. Naar aanleiding van het tekort van f 800 op de begrooling voor 1915 werd aangedrongen op contributieverhooging De voorzitter deelde mee. dat het ceu- KUNST EN WETENSCHAPPEN. Zeeuwsch Genootschap. Een dankbaar onderwerp had de heer J- W. van de Garde zich Woensdagavond voor de vervulling zijner spreekbeurt ge kozen „De alchemie en de alchemisten De scheikunde is een wetenschap welke zeer laai tot ontwikkeling' gekomen is en ten slotte eerst uit de beoefening der alchemie is voortgesproten Deze laatste beoogde geenszins een weten schappelijk en objectief onderzoeknaar de samenstelling der dingen, maar was uitsluitend gericht op de verandering van onedele melalen in edele, goud of zilver Men nam als vaststaande aan, dat dit mogelijk was en kwam daardoor tol verklaringen, die op bespiegeling in- plaats van op ervaring berustten. Wat men zocht, eeuwenlang tevergeefs ge,- zocht heeft, was de zoogenaamde steen der wijzen. Het geloof, dat daardoor ecri metaal kan overgaan in een ander, vond zijn grond in de omstandigheid, dat men ertsen schijnbaar zag overgaan in meta len Wie meende den steen der wijzen gevonden le hebben, heette adept. Tot de beroemdste alchemisten behoorde Para celsus 1493- 154P, die tevens de stich ter werd van de pharmncie daar hij de eerste was die de bereiding van genees middelen, de geneeskundige scheikunde, leerde. Want behalve de dorst naar edele metalen was er langzamerhand een twee de element in de beoefening der alche mie gekomen de zuclit om het leven le verlengen door het vinden van een le vens-elixer. Onze beroemde Hermanus Boerhave was een der laatsten, die de alchemie verdedigde Thans is de steen der wijzen algemeen goed geworden, maar op eenigszins an- deie wijze dan men meende zooals Lichtwer zegt„Vergnügt sein ohne Gold, das ist der Stein der Weisen", of zooals Goethe het in zijn Scliatgraber uitdrukt; „Trinlce Mut des reinen Lebens! Dann Verslehsl du die Belehrung Stippen we uil de belangrijke lezing van den lieer van de Garde nog aan, dat hel zoeken naar den steen der wijzen in 1709 aanleiding gaf tot de vervaardiging van het eerste porselein in Europa, daar in dal jaar Böttger de daartoe noodige porseleinaarde ontdekte, van dat jaar da teert de stichting van de nog bestaande) Meiszuer fabriek, die het zoo beroemde Saksische porselein leverde VI larasclic Kunstavond Goethe heeft eens gezegd, dat al zijn ■gedichten gelegenheidsgedichten waren. Het is duidelijk, wat hij daarmede be doelde Hij ging er niet zoo maar voor zitten, om het een of 'ander bedachte onderwerp in poëzie te verwerken. René de Clercq is daar ook afkeerig van. En al had hii'dit niet met zooveel woorden betoogd eji aangetoond men bad, den Vlaamsnhen bard, met zijn stoere kracht en teed,ere verfijning en al door. met die prachtige natuurlijkheid, eigen gedichten hoorend voordragen, dit terstond geweien Zijn werk is hier trouwens bekend, In 1907 gaf de Amsterdamsche uitgever van Looy de eerste volledige (eu sierlijke!) uitgave van zijn gedichten En van die gedichten heeft Hullebroeck er vele lot gemeen-goed gemaakt. Het is mogelijk, dal men van den inhoud daarvan loon minder genoten lieeft door de meester lijke vertolking van den Vlnamsclien zan ger Enkele van Hullebroeck's repertoire hebben we gisteravond in de groote Concertzaal van de Clercq gehoord Nu was het wat anders. Zingt Hullebroeck ze de dichter zelf draagt ze voor, maar zonder het schoolsche en gekunstelde, waaraan men daarbij vaak denkt. Die gedichten zijn op zich zelf muziek. En een-en-al natuur. Maar tevens zijn ze stellig kunst, hoe gemakkelijk ze ook gemaakt schijnen, hoe licht men ze ook onthoudt. Echte volkskunst, die terstond spreekt tot wie voor dergelijke aandoe ningen vatbaar is. Dit klopt met wat de Clercq, zoo rond weg in het eenvoudig pak, waarvoor hij, beginnend, zijn verontschuldiging aan bood, over hel ontstaan daarvan ver haakte. Een opmerkelijke blik in hel. atelier van den dichter werd ons daar door gegund, zooals een schilder u in zijn heiligdom rondleiden eu zijn bedoe lingen op het onderhanden zijnde werk verduidelijken kan. Maar van een eigen lijk atelier of een studeerkamer is bij de Clercq geen sprake, 't Is alleS uit ziju natuurliefde, zijn liefde voor zijn omge ving in l algemeen, zijn warme belang stelling ook in hel nietige en zijn licht ge wekte ontvankelijkheid als in de lente de bloesems aan de boomen gebot. Doch ook een natuurzanger als hij heeft met het rylhmus rekening te hou den 'l Is niet alles gevoel. En ook die maal ontleent hij aan wat hij om en in zich hoort. Met sympathieke, krachtige en schalk- sclie oprechtheid toonde hij aan, wat van bepaalde gedichten de rechlslreeksche aanleiding was, daarbij ons vertrouwe lijke bijzonderheden uit zijn huiselijk le ven niel verzwijgend Hoe eenvoudig klonk dit alles! Niel alleen, zooals een vreugde-uiting over zijn kind van zelf tot een versregel werd en zooals daaruit eerst in zijn geest, zijn hart, later op pa pier geheel hel vers groeide hoe een voudig waren die snaaksche en ernstige zelfbekentenissen van een man, die de kracht bezit, zich in zijn betrekkelijke zwakheid te loonen; wiens ernst zoo foi-sch en echt is, dat de humor er als een klare beek van zelve uitschiet Maar deze „lezing-voordracht" was niet hel ecnig nummer van den avond, inge richt ten bale der Belgische school door de Belgische leeraren en onderwijzers Hel Belgisch comité en de Schoolcom missie hebben daarbij welwillende mede werking verleend De heer Deruuegt, hoofd der Belgische school alhier, heeft de Clercq, die ook nog twee opzettelijk voor dit programma gezonden gedichten (aan Koningin Elisabeth eu aan Koniug Albert; voordroeg, ingeleid, nadat hij den militairen overheidspersonen en anderen had dank gezegd voor hun komst. De heer Demaegt dankte later ook den heer de Clercq en droeg toen een door hein gedichten „Groet aan den „Meester" voor, welke men in ons hoofdblad vindt. Een hulde, waarmee het overtalrijk publieu geestdriftig instemde. Dit was trouwens heelden avond in een bijna opgetogen stemming Natuur lijk droegen de aanwezige Belgen daartoe hel hunne bij. De volksliederen, waarmee de uitvoering geopend en gesloten werd. werden slaande aangehoord en zelfs, o wonder van ons toch niet „los' publiek 1 voor eeu deel meegezongen. Voorts deden zich een kwartel, bene vens de zanger de Metó, de cellist van don Bergh en mevr. Lcllanj (zang) hoo ren, waarna A V. een viool-solo uilvoorde. Een rijk programma, dus. Het werd dan ook laat eu bij de laatste nummers liepen de mcnschen „bij bosjes" weg Kritiek op deze prestaties ten bate van l goede doel blijve achterwege. Met on verdeelde waardeering hebben we niet naar alle executanten geluisterd. Bertha van Doorn, een boek van strijd en leed, door Neeltje Lokerse De schrijfster zond ons dit boek, dat het vorig jaar reeds verscheen, dezer dagen ter bespreking, een laak die ech ter zeer beperkt wordt doordat de schrijfster in haar voorwoord vraagt het niet naar de letterkundige waarde te 'éeoordeelen en hel ook niel als een roman te beschouwen, al is het in ro,- manvorm geschreven We zullen ons daarom bepalen tol een aankondiging van dat boek als een werk van sociale strekking in verhaal vorm Ter voorkoming van misverstand waarschuwt de schrijfster dat het niets te maken heeft met haar optreden voor het onderzoek naar het vaderschap. Het bedoelt slechts de geschiedenis te ge ven van de gevaren waaraan een onbe. schermd dienstmeisje in een groote stad bloot staat, maar tevens „het bewijs te leveren, dat men niet altijd le gronde gaal door slechte huizen en slechte gezelschappen, maar dal het zoogenaam de fatsoen veel gevaarlijker is voor een jong meisje, althans als haar leven op recht en wéér is." De verzekering dat een „ware geschie denis" aan het boek ten grondslag ligt, willen we dadelijk aannemen En ook dat de mevrouwen vaak le spoedig den staf breken over het gedrag van haar dienst meisjes en deze daardoor nog meer in gevaar brengen, terwijl juist zij veel konden doen om ze daarvoor te liever ligen. Maar Hit boek heeft het bezwaar van de meeste tendëus-boeken, dat het te veer generaliseert We kunnen moei lijk hard oordeelen over de houding die de mevrouwen en ook sommige „lieeren" in dit bock aannemen tegen over een meisje dat zoozeer den schijn tegen zich krijgt nis deze Bertha. We laten echter liever het oordeel aan de lezeressen en lezers zelf over Door het boek in afleveringen beschik baar le stellen hoopt de schrijfster het ook in handen te brengen van hen voor wie de uitgave in eens te duur is KERKNIEUWS. Door kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente He VI is sin gen is besloten de op 5 September 1911 afgebrande en .thans gerestaureerde Groote of St. Ja- cobskerk, op een nader, le bepalen dag in de maand Mei weder in gebruik te uen. CjVl-, Ct.) ONDERWIJS. Tol onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Clir Kweekschool voor ouderwijzers en onderwijzeressen te. Middelburg is, naar de VI. Ct. meldt, be noemd mej. E. Scherer, le Vlissiugeu, die deze benoeming heeft aangenomen. LEGER EN VLOOT. Generaal H W van Hasselt f Te Doetinchem is overleden de heer II. W. van Hasselt, gepensionneerd ge- neraal-majoor der artillerie. De overle dene, 12 Juli 1837 te Naardeu geboren, was ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw. SPORT. Een fees Ma vond voor M. V V. O Wij hebben er den len December aan herinnerd, dat hel toen 20 jaren ge leden was dat de Middelburgsche Voeb- ■balvereeniging „Olympia" werd"opgericht eu daarbij meegedeeld, dat het bestuur de tijdsomstandigheden niet geschikt achtte voor een feestelijke herdenking Hoewel onder de leden het bestuursbe sluit algemeen als juist werd geëerbie digd, meende meu toch dit bijzondere feil niet ongemerkt te mogen laten voort- bij gaan Daarom vormde zich een conu- missie, die een onderlingen feestavond op touw ging zetten Deze wordt Zaterdag 13 Maart in het Schuttershof gegeven eu DeTooft een zeer afwisselend program op muzikaal en litérair gebied, waartoe onder meer de heer L. A. Stofkoper, die eenige zijner ..Schetsen van "Hen Wa terkant" voor zal dragen, zijn medewer king heeft toegezegd De feestcommissie heeft een beperk te introductie mogelijk gemaakt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. „De Spaansche Schatgraver" heeft een Griekschen collega gekregen, die aan een zoutzieder, zonder Grieksche rela ties, te Alkmaar een Griekschen brief schreef. Een afschrift van dien brief, met de vertaling vonden wij in het „Weekblad voor Gymnasiaal en Middel baar Onderwijs" Het is weer de oude geschiedenis De Griek, die gevangen zit, heeft een schat verborgen (afkomstig van roof uit den Grieksch-Turkschen oorlog) en vraagt g eld le zenden voor de verder te nemen maatregelen Het wrak van het watervliegtuig, waarvan gisteren onder .Laatste Berich tensprake was is door een paar sleep- booten le IJmuiden binnengebracht en daar op het droge gezet. Von het vliegtuig was hel hout- eu alumhiiumwerk vernield, de niolor on beschadigd De motor is een Gnome- model, van de Société des Moteurs te Parijs, met een Engclschen schroef ge merkt no 287 R, een Engelsch kompas en drie Engelsche manometers. Het watervliegtuig is dus waarschijn lijk geen Duitsch, maar Engelsch loestel In de thans onbewoonde pastorie der Ned Herv Gem. te Lisse zijn, naai de N R. C. meldt, Donderdag op klaar lichten dag, eenige schooljongens door tuin en achterdeur binnengedrongen eu hebben in de bibliotheek van den laatsten bewoner, wijlen ds. Snethlage, ©en ware verwoesting aangericht. Tal van boeken planken hebben de bengels van dea wand gerukt. Vele, waaronder zeer kost bare, boekwerken zijn door de jeug dige inbrekers gestolen, terwijl ook vol wassen personen zich verschillende wer ken hebben toegeëigend Aan hel station te Venlo zijn, naar de N. Venl. Ct. meldt. Donderdag weer twee waggons leer ien een waggon vet aangehouden. Ee eerste berichten omtrent den brand in de „Moulin rouge" te Parijs blijken overdreven le hebben Volgens de „Temps" zijn alleen de zaal en de wan delzaal daaromheen uitgebrand. VERGADERINGEN, CONCERTEN ENZ. MIDDELBURG. Maandag Maart. Lozing Nol. Gez. Prof dr. D. A. da Jong, Leiden, Soc. „De Vergenoeging". 8 uur. Pitisdag 9 Maart. Opera-Solisten- Ensemble Schuttershof 8 u. Woensdsg 17 Maart. Röntgen-concert. Concert en Gehoorzaal. Dinsdag 23 Maairt Concert Flameut, Vrelust, Verzin, Conc en gehoor zaal. Maandag 19 April Generale repetitie Eongvereen. T. O. en tl Concert- Dinsdag 20 April Concert Zangvereeu. f. O, en O., Qoccertxanl

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 6