liddiurgsÉ tere! TWEEDE BLAD Binnenland. Ingezonden Hededeelinysn. VA» Dl VA» Zaterdag 6 Maart 1915, no. 55. TWEEDE KAMER. Bescherming van mollen en kilivorschen. Blijkens het Voorloopig Verslag om trent hel wetsontwerp houdende bepa lingen lol bescherming van mollen en kilivorschen vond hel beginsel van dit wetsontwerp voor zoover het op de mollen betrekking heeft dat het aau de gebruikers der gronden moet wor den overgelaten te beslissen, of de mollen op hunne landen zullen worden geduld of vervolgd, algemeen instemming. De in zichten der landbouwende bevolking om trent de vraag of de mol nuttig dan wel schadelijk is, loopen te veel uiteen dan dat de wetgever ten deze een dwingend voorschrift zou kunnen uitvaardigen. Hel in art 1 gehuldigde stelsel van vergun ningen voor den gebruiker van den grond af te geven, achtte men daarom juist. Over de vraag of daarnaast bepalingen noodig zijn, die bedoelen er tegen te wa ken dat liet vangen van mollen legen den wil van den grondgebruiker plaats vindt, nachten niet alle leden eenstemmig Enkele leden wilden de vrijheid op dit punt zoo min mogelijk beperken Dc bescherming der kïkvorschen, die hel wetsontwerp beoogt, werd algemeen toegejuicht. Intusschen hadden verscheidene- leden bezwaar tegen hel stelsel, dat slechts bepaalde deelen van het land zullen wor den aangewezen waar het ten verkoop in voorraad hebben enz van kikvorsehen verboden zal zijn, zij willen hel verbod dadelijk voor het gansche» land doen gelden, daar zij anders verplaatsing van de vangplaatseu verwachten. die reeds 22 jaren in dienst is, anders onmogelijk is. Geldelijke gevolgen zullen hieruit ge durende de eerste twee jaren voor de gemeente niet voortvloeien, omdat de mi nimum-jaarwedde van een eerste-klerk gelijk is aan de maximum-jaarwedde van een tweede-klerk en dus eerst na een twee-jarigen diensttijd als zoodanig voor den bedoelden ambtenaar van een sala- risverhooging sprake zal kunnen zijn. Voord ra c h lambtcnaa r. B. S. Ter benoeming tot bezoldigd ambtei» naar van den burgerlijken stand (vac J W Schuurman) worden door B. en W voorgedragen: 1 A J. Wijnvoldt, be noemd commies ter secretarie, 2 G. J. T, commies ter secretarie STEKKEN VOOR DEN RAAD VAN MIDDELBURG. ■Subsidieverzo ek „Midde 1- burgsch Harmonie". Indertijd kreeg de Chr. muziekvereeni- ging „Middelburgsch Harmonie'' de be schikking van een lokaal van school B op Zaterdag voor hare repetitiën. Daar het haai' echter niet mogelijk is op dien dag geregeld de repetities te houden ver zocht zij thans een kleine subsidie Het bezwaar tegen liet verleenen van subsidie is, zeggen B. en "W., daarin ge legen, dal een precedent in het leven wordt geroepen, waarvan het gevolg zal zijn, dat aan alle latere verzoekers der gelijke subsidiën zullen moeten worden verleend. Met het oog op de financiën der gemeente achten zij dit omgewenscht. Het kosfcelooze afstaan van een locali- teit, gelijk aan deze vei-eeniging in ge schied, leverde geen bezwaar op, daar latere aanvragen kunnen wordeij ge weigerd, ingeval er geen localileiten meer ter beschikking zijn. Voor subsidie-verlee ning bestaat evenwel zoodanige grens niet. Zij stellen daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken, waarmee de comm. v. financiën zich vereenigt .Vermeerdering aantal klerken le klas ter secretarie. B en W. stellen voor het aantal kler ken le klasse ter secretarie van 2 op 3 te brengen, zulks omdat de klerk 2e ld. J. W. H. L. van Karssen sedert 1 Januari 1911 zijn maximum-jaarwedde genieten ■verdere promotie voor dien ambtenaar, KONING ZIJN. Door COLETTE YVER. Geautoriseerde vertaling van W. E. P. 25). Ckira wendde zich tol haar buurman en rroeg: „Hoe heet die man, die zoo verstan dig spreekt?" De vorstin had de streng wol gewon den lol een mooien goudgelen, donzigen bal en bedankte den maarschalk voor zijn diensten. Hij richtte zich op als een Hercules, die stijf is geworden van het lange spinnen. Hij kookte van woede, maai' was zichzelf genoeg meesier om zijn mond onder den dichten snor tol een glimlach te plooien. „'Wanneer alle vrouwen zich aan de studie gaan wijden, zullen wij, mannen, ons tenminste nog met handenarbeid zoo als deze, kunnen bezig houden." De oude hertogin von Zoffern kwam' op den schitterenden inval te zeggen: „Een streng wol is minder zwaar dan een bidon de maréclial, mijnheer; troost u". De jonge man naast Clara had even geaarzeld te antwoorden op haar vraag en zei eindelijk: „Zijne Hpogheid Bertie, hertog van Qldang, prins van Ierland „Hertog Bertie I" herhaalde Clara In de GEZONDHEIDSCOMMISSIE. Goes De commissie te Goes, voor de ge meenten Borsselen, Driewegen, Ellc- woutsdijk, Goes, 's lieer Abtskerke, 's Heer Arendsicerke, 's Heerenlioek, Heiiikeuszand, Kloelinge, Nisse, Oude- lande. Ovezande en Wolfaartsdijk, had aan de artsen in haar ressort de vraag gericht zooveel mogelijk inlichtingen le verstrekken aangaande den gezondheids- j toestand in hun ambtsgebied. Uit deze antwoorden en de inlichtingen ontvangen van. dé gemeentebesturen is een alge meen overzicht gegeven, waarin de go- gezondheidstoestand le Ovezand rede lijk wordt genoemd, te Driewegen nor maal en in de andere plaatsen behalve de hierna genoemde van gunstig lot zeer gunstig. De arts Van der Harst te Goes deelt mee, dat op het einde van hel jaar vrij veel gevallen van influ enza voorkwamen; duidelijk 't begin eener epidemie, waarvan de graad en ernst nog niet te bepalen was. Van kinkhoest de laalsLe vier maanden vele gevallen Doodelijke gevallen van deze ziekte zijn in zijn praclijk niet voorge komen Wegens den langen duur en een gewenschl verblijf in de buitenlucht van de patiëntjes is uitbreiding moeilijk le vo/orkomen. Waar echter duidelijk de groole besmetting op dc bewaarscholen was aan te wijzen zou het z. i over weging verdienen, deze vroeger te slui ten. De gezondheidstoestand van de BeL gischc vluchtelingen is boven verwach ting gunstig gebleven. In 's Heerenhoek is de kinder- slerrie vrij groot; van de 28 sterfgeval len op de 1127 zielen, golden 11 kinr deren De reden van die groole kinder sterfte kan misschien in verband staan met liet gemis aan moedervoeding Voorts wordt meegedeeld, dat in Borssele hel a antal zieken aanvan kelijk groot W3|S, doch legen het eind van 191'1 weer lot een gering percentage was gedaald. In verschillende gemeenten deden zich in het laatst van het jaar inflnenza- gevallen voor. Uel melkonderzoelc naai' de zindelijk heid gaf blijk, dat deze veel te wcnschen overlaat. In beginsel werd besloten over te gaan lot het doen tot stand komen van een melkverordening voor dc gemeente Goes. Door de tijdsomstandigheden werd daaraan verder nog geen gevolg gegeven In dc vergadering van 9 Novembe werd besproken de minder goede hoeda nigheid van het toen ter tijd verkochte brood Door den heer Van der Hoek is een onderzoek ingesteld en werd mede gedeeld dat in het brood cacaodoppen waren bevonden Ofschoon, zooals blijkt uil een circulaire van de cacaofabriek te Breda aan de bakkers, die doppen niet zóo minderwaardig zijn, als bevattende 50 o/o zetmeel, is dat bijmengsel zeer goedkoop en dus wel degelijk een ver- valsching. daar de verbruikers minder waai' lu-ijgen voor him geld. Al het bruine brood zal nu worden onderzocht en de uitslag worden gepubliceerd. De witte kleur van het gebruikte witbrood werd toegeschreven aan het gebruik van an dere dan Zeeuwsche tarwe. Op 14 September werd op verzoek van den hoofdinspecteur dr. den Houter een conferentie gehouden om in verband met de legermobilisatic de taak der gezond heidscommissies in dezen te bespreken. Speciaal gold dit voor het fort te E1- lewoutsdjijk daar anders geen gar nizoen in den kring der Commissie aan wezig is. Uit het medegedeelde door de Commissie bleek, dat de soldalen waren ondergebracht in hel fort, de landweer en de kustwacht in een schuur. De le gering in 't fort vond plaats in onder- aardsche casematten, dus vochtig en koud Om de twee dagen liggen zij in verband hiermede in een schuur. De drinkwa tervoorziening liad eerst plaats uit een regenbak, daarna is liet water gehaald uit het dorp, uit de waterleiding. Aan sluiting van het fort was te duur. De privaten loosden aanvankelijk in de fort- grachl. Daarna een privaat aan de Schel- I de-"-thans is het privaat weggeslormd :en toozen de faecaliën weer in de fort- gracht Zieken waren er nog niet geweest, J alleen enkele gevallen van Malaria en een epidemielje van Huiduitslag bij officieren en soldaten, meestal op het lichaam, ter wijl het aangezicht vrij bleef Misschien werd dit veroorzaakt door het slroo. Een veldhospitaal is ingericht in het huis van de fiamilie van ITattem De hoofdin specteur gal' als zijn meening le kennen dat de drinkwatervoorziening in Zeeland in 't algemeen goed was Ook hel brood was goed, de melk was onzindelijk. De gezondheidstoestand liet niets te wcn schen over. Besmettelijke ziekten kwa- imen niet voor. Op de bovenbedoelde conferentie wer den voorts de maatregelen ten opzichte der Belgische vluchtelingen besproken. Vlissingen. De algemeene gezondheidstoestand in het ambtsgebied dezer commissie wordt deerbaarheid, het chloorgehalle, het am monium-gehalte, het salpelerigzuur en het salpeterzuurgehalte Het resultaat van het nielkonderzoek heeft uitgemaakt dat van dc 37 onder zochte monsters aan de gestelde eischeu (voor vet 2 5 pet en voor vaste slof 10.5 pet9 of ruim 25 pel. niet volde den. Deze cijfers waren voor 1913 resp. 28 en 33 pel. Plet aantal onderzochte monsters is zoo gering dat het trekken van eenigc con clusie achterwege dient le blijven Door onze commissie zal binnenkort een voorstel aan den gemeenteraad wor den gedaan tot herziening der verorde ning op den melkverkoop wederom gunstig genoemd. Er overle den 197 personen, d i slechts ruim 9 op de 1000 inwoners In het bijzonder wordt gewezen op het steeds giuisliger wordende cijfer der zuigelingen-sterfte in 1914, n.l slechts 28 op 482 geboorten of 5.8 pet tegen p. ni 8 pet. in 1913 en p. ni 15.7 pet. in dc jaren van 1905—1912 Ook de sterfte van kinderen in den leeftijd van 1—4 jaar was nog nimmer zoo laag als in dit verslagjaar en vertoont evenzoo een geleidelijke belangrijke da ling Uitvoerige uieedeelingen volgen van het onderzoek naai' de huisvesting van de Belgische vluchtelingen en van de aan onze lezers reeds bekende maatregelen 1 als gevolgd aarvan genomen, o.a. de huis- vesting in de loodsen op de Nieuwe j Markt, en voorts de isoleering der door besmettelijke ziekte aangetasten Met 'het oog op de drinkwatervoois ziening in deze gemeente heeft de com missie hel noodig geoordeeld een onder zoek in le stellen naar de hoedanigheid van het regenwater dat als drinkwater gebruikt moet worden en naar het aan tal aan de duinwaterleiding aangesloten perceelen Teil opzichte van het onderzoeknaar de deugelijkheid van het drinkwater zij vermeld, dal het onderzoek loopt over 87 perceelen, gelegen aan de Lange Zel- ke, de Nieuwstraat en de Marinestraat Deze stralen zijn gekozen ten eerste om het onderzoek niet te beperken tot één gedeelte van de stad en ten andere wijl uit de opname der aansluitingen is gebleken dat in deze straten de minste aansluitingen aan de Duinwaterleiding voorkomen Het komt dc commissie voor dat het resultaat van het onderzoek moet worden vergeleken met hel overeenkomstig on derzoek van het water der Vlissïngsche Duinwaterleiding. Dan toch wordt scherp naast elkander gesteld wat gebruikt wordt en wit kan worden gebruikt. Achtereenvolgens zullen worden ver geleken. de gesteldheid van den waler- vang, dc helderheid, de kleur, de oxy- groolsl" verbazing. En zij zag, dat het gezicht van" den jongen man naast haar pijnlijk vertrok De dagbladen waren weinig op de hoogte van de rol, die deze raadselach tige vreemdeling aan hel hof speelde t Toch werd er verleid, dat de koning en hij steeds samen waren. Hij bezat geen enkelen officieelen titel, maar hij woon de in het paleis en had, sinds de zesj jaar, dat hij er was, nog geen driemaal Oldsburg verlaten Er lag iets geheimzinnigs, bescheidens en teruggetrokkens in zijn persoon. Maar hij sprak nauwelijks, of zijn staalblauwe oogen kregen een gebiedende, heersch- zuchlige en onweerstaanbare uitdruk king; zijn gebaren waren kort en raak Hij scheen zoo iemand, dien men in tien jaren nog niet volkomen kent en wiens mcening men nooit met zekerheid van te voren kan vaststellen. Het gerucht liep, dat hij Wolframs rechterhand was. Hij voelde, dat Clara hem aankeek en nam haar op zijn beurt aandachtig op. Een ©ogenblik keken zij elkaar aan Het scheen alsof die twee superieure gees ten, de geleerde vrouw en de staatsman, elkaar in die omgeving van wereldsche begripvermogens, als bij instinct hadden bespeurd en herkend, zooals twee edele dieren die t usschen allerlei andere elkaar tegenkomen en van dat oogenblik af el kaar niet meer kunnen veronachtzamen De koningin zat nu gebogen over liaar borduurraam en prikte de naald in het stramien. Zij droeg het dikke zwarte haar nog steeds naai- de mode van een twintig jaar geleden en dat gaf haai' ondanks haai- gezetheid, iels jeugdigs. Zij scheen geheel verdiept in haar borduurwerk-, maar toch niet zóó, of zij hield niet de zorg van een goede huisvrouw, een oog op haar gasten. Zij liet het tric-trac- spel komen voor mevrouw de Bénouville, die er dol op was en verzocht gravin Hermann Ringer de tegenpartij van de oude dame le willen zijn. Het schaak bord werd gehaald voor den groolmaar- schalk eg graaf Thaven. De twee oude hceren, die elkaar niet konden uitstaan, koelden him haat eenigszins door el- kaars tegenstanders te zijn in een goed aardig spel 't Was grappig hen daar te zien zitten, hoofd tegen hoofd, de een al even forsch als de anderde hertog in zijn volle majesteit, met zijn hoog voorhoofd, zilvergrijs haai', en opgestre ken knevel de graaf woesl, met bor stelig haar, een dikken stierenhals en hoog in zijn schouders; met gefronste wenkbrauwen berekenden zij en mompel den nu en dan iets binnensmonds De een was de vertrouwde en meester, pro zaïsch aangelegd, de beheerder van 's ko- nings schatkist, die alle geheimen van Wolframs particulier leven kende. De andere was de zoogenaamde gebieder van Lithauen en beschouwde den eer ste als een nul. De goede oude mevrouw Bénouville was met hartstochtelijk vuur aan het spelen, de dobbelsteenen maak ten telkens een droog, kort geluid, wan neer zij ze op het trictrac-bord wierp. Gevoeligheid voor weer?- verandering. Gevoeligheid voor weersverandering is evenals duizeligheid, prikkelbaarheid, sla peloosheid, vermoeidheid bij het opslaan, urmcsloornissen, en voornamelijk rugpijn, een kenteeken, dat de nieren niet meel de schadelijke stoffen uit het bloed terug houden Een dezer sloffen, hel urine zuur, zet zich af in de weefsels der gewrichten, en kan elke beweging moeilijk maken en la! van kwalen veroorzaken (rheumatiek, heupjichl, jicht, zenuwpij nen) of wel het lean zich als neerslag in de urine vertoonen en tal van urine- kwalen veroorzaken Bij gebrek aan zorg worden de nieren steeds meer aangetast en een eenvoudige, verwaarloosde rug pijn, kan de ernstigste gevolgen met zich brengen en leiden tol niersteen, water zucht, suikerziekte, Brighl's ziekte, al buminuric enz. Men kan derhalve niet spoedig genoeg zorg dragen voor de nieren, zoodra zich de eerste verschijnselen vertoonen, en des le meer wanneer men verschijnse len vertoonen, en des le meer wanneer men verschijnselen als suizingen in de ooren, aandoeningen van het gezicht, hartkloppingen, koude der ledematen, be nauwdheden, zwellingen ouder dc oogen of de ledematen er bij opmerkt, die hel ras naderend gevaar aanduiden Doordat Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan dc nieren en blaas haar gezondheid en werkzaamheid teruggeven, dragen deze organen voortaan volkomen zorg voor het fillreeren van hel bloed en het afvoeren der onzuiverheden, waardoor de gezondheid van het organisme verze kerd wordt Te Middelburg verkrijgbaar bij den heer Joh. de Roob, Vlasmarkt K 157. Toezen* ding geschiedt franco na ontv. v. postwissel A f 1.75 voor één, ol t 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van ne venstaand handelsmerk. RECHTZAKEN. Arroud.-Rechtbank te Middelburg In de zitting van gisteren werden be- Iialve de in ons vorig nummer vermelr de zaken, nog de volgende behandeld B Veen in Duilschland wonende Nederlander, thans alhier gedetineerd werd beklaagd van rij wiel verduistering De eerste getuige J. Doene te K w ar de ndam me, verklaarde dal bekl op 26 Jan. het ter terechtzitting aanwezige rijwiel heeft geleend, doch het niet terug heeft gebracht De tweede getuige, S. van Strien,' heeft de fiets van bekl. gekocht voor] f 7, maar voor hij betaalde vertrouwde hij de zaak niet en waarschuwde de po litie. De vorstin vroeg den jongen Engelsch- man naar een nieuw stuk, dat sinds drie dagen door de Oldsburgsche opera ge geven werd. Om tien uur werd thee bin nengebracht Clara zeide tot haar met gezel: „Maar. komt de koning nooit bij deze intieme avondjes?" De onbekende antwoordde ontwijkend: „Soms wel eens Zij voelde zich volkomen op haar ge mak naast dien jongen man, die blijk baar veel jonger was dan zij Naar zijn gesprekken te oordeelen hield zij hem zonder aarzelen voor een of anderen rij ken kunstliefhebber, met een droome- rige, voorname natuur, en zij werd, met dat zich-laten-gaan, dat aan geleerden eigen is, vertrouwelijker „Ik zou graag vanavond den koning gezien hebben, dat beken ik eerlijkik ben grootgebracht in een omgeving, waar hij niet geliefd was Ik ben de aangeno men dochter van dokter Kosor. Dus ik behoef u niet te zeggen. „Dat wist ik, juffrouw Hersberg", was het eenige, dat de jonge man antwoord de. „Dus u begrijpt, ik kan niet konings gezind zijn. Hel is niet meer dan eerlijk, dat ik er openlijk en voor iedereen voor uitkom. En bovendien ben ik hier niet om mij met politiek in te laten Maai' op sommige punten verbied ik mijzelf wat nieuwsgierig-zijn niet." „Uw geval is heel interessant", dacht de onbekende h ardop. Eisch drie maanden met aftrek van het voorarrest. Vervolgens stonden terecht de drie Belgen F. E. de W., A L Th cu A. de B„ lijdelijk woonachtig iu Zuiddorpe en de laatste in Sas van Gent, thans ge detineerd, beklaagd van diefstal van si garen op het erf van den wagenmaker C. de la Court te Overslag De eerste beklaagde bekende eerst zes kistje le hebben gestolen, en laj- zes kistjes te hebben gestolen, en In- klaagden en nog Uvee personen zestig, waarvan ieder er 12 kreeg Gedeelte^ lijk werden de kisljes verkocht, de over rige werden in beslag genomen Ook de beide andere beklaagden bekenden aan de tweede diefstal schuldig te zijn De eisch luidde voor de Wi, vier maanden, voor de anderen drie maanden met aftrek vau hel voorrast Wegens beleedigiug van de sergeanten P. L van Driel le Hulst en A. de Leeuw te Axel werd legen A de S. uit St. Jan- steen bij verstek f 15 of 15 dagen hechtenis geëischl Eveneens werd bij verstek wegens beleediging van do soldaten J Walrat ven en S. Vlaming te Sas van Gent geëischl tegen Th Z. f 15 of 15 dagen. Wegens beleediging van l M. de Ilidr der, commies der rijksbelastingen te Axel luidde de eisch tegen M C. K. f 15 of 15 dagen. Wel verschenen was de landbouwer C AB uit Hoek beklaagd van misf- handeling van P D Kindt, door hem met een hooivork op den arm te slaan Bekl bekende ie hebben geslagen, maai' zeide, dal held. hem bedreigde, met den kop in te zullen staman Dit ontkenden Kindt, doch ook de tweede getuige, N. de Mey, heeft die bedreiging gehoord Iu verband hiermede luidde de eisch f 10 of 10 dagen Thans werd bij verstek behandeld de zaak legen den Belg J. H A. J die op 16 Februari was aangetroffen le Vlissingen dus in het in staat van liep leg verkeerend gebied, waar hem het verblijf was ontzegd De bekentenis van bekl voor den rechter-commissaris werd voorgelezen De eerste getuige W. L Brocx ter ritoriale bevelhebber in Zeeland, ver klaarde het bevel ie hebben uitgevaar digd, dal J uit hel iu staat van belëg verkeerende gebied moest vertrekken op 22 Januari. De tweede getuige, A O F W C Gasinel, commissaris van politie le Vlis singen, verklaarde, dat J zich op 17 Februari kwam aanmelden, met hel doel naar Engeland over te steken Het is getuige niet bekend of er op dat oogen>- blik een andere gelegenheid was om naar Engeland over te steken, dan over Vlissingen De officier nam in aanmerking dat bekl zich zelf aanmeldde en dat hij wilde uitwijken, en eischte 14 dagen ge,- vangenistraf. Tegen C B uit Middelburg werd bij1 verstek f 10 of 10 dagen geëischt wei- gens beleediging van den sergeant Wi .J. Bruinüigs Wegens verzet tegen de agenten A Tavenier, J. Scliouwenaar en Moens le Goes stonden terecht J. W en A. B aldaar Beiden verklaarden dronken te zijn geweest en zich niets meer te her inneren. De eisch luidde f 25 of 25 dagen voor ieder. Wegens vernieling van drie teelcn op hel erf van H Ovaa en 7 ruiten op hel erf van W Kluijfhoul. werd tegen G Chr en C B beiden te Koudekcrke voor ieder f 25 of 25 dagen geëischt. „Ik ben als 't ware grootgebracht met maatschappelijke studie en menschen- Iiefde", hernam Clara. „Ik heb altijd een groot verlangen gehad naar het geluk van het volk." De jonge man glimlachte droevig. „Ik geloof, juffrouw Hersberg, wan neer u Zijne Majesteit zal hebben leeren kennen, dat u zal zien, dat de koning datzelfde verlangen niet minder heeft dan u Ach, waai' is het geluk van het volk? Waar?" „Maar", begon Clara, „ik vind, dat..." Zij wilde aankomen met de stelling van de unionisten, die eenvoudige stelling, waarbij alle klasseverschil werd opge heven en alle bezit gelijk verdeeld zou worden, maar zij schroomde die te gaan vcrkondigeD in deze omgeving, die juist het tegenovergestelde dacht. Zij zweeg. De jonge man hernam; „Dat verlangen is een groote, mooie godsdienst, die vele secten heeft. Kospr zelf, dc groole rustverstoorder, heeft zijn werk gedaan, want t usschcn het onkruid, dat hij gezaaid heeft, is alleen het goe de zaad opgekomen. Wie kan uitmaken of dc verstandige liberale hervormingen van de nieuwe regeerïng niet gedeeltelijk ingegeven zijn door dien grijsaard met zyn herschenschimmen „Gelooft u?" zei Clara hartstochtelijk met tranen in de oogen. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 5