KERKNIEUWS. I VRIJZINNIGE HERVORMDEN IN ZEELAND. In de 4 Maart te Middelburg gehouden vergadering der Provinciale Ver van Vrijzinnige Hervormde» in Zeeland werd over de belijdeniskweslie in de Ned. Herv. kerk eene inleidende bespreking gehouden door dr. J. P. Cannegieter, van Middelburg. Spr. meende, vooral tegen over desbetreffend misverstand in ortho doxe kringen, uitdrukkelijk op den voor grond te moeten stellen, dat de vrij-, zinnige Hervormden geene kerk begee- ren van louter vrijzinnigen, noch een moderne belijdeniskerk naast eene or thodoxe. Zij willen alles doen om in de bestaande Herv. kerk een toestand le bewaren of le scheppen, welltQ een sa menleving' met de orthodoxie mogelijk maakt. Bij evenluoclc schrapping van de woorden „althans wat betreft den geest en hoofdzaak", enz uit den aanhef van art. 39 v. h. Regll o. h. Godsd.ond. zal een dergelijk samenleven echter met lang meer mogelijk wezen. Spreker adviseerde dus om vanwege de Vrijz. Herv. in Nederland met of zonder adresbeweging aan de Cl'as- sicale vergaderingen en aan de Synode allereerst het volgende kenbaar le mac ken a dat 1 e 11 e r 1 ij k e onderschrij1- ving inzonderheid der eerste belijdenis vraag zoowel voor orthodoxen, als mo dernen onmogelijk wezen zal en dus niet geêischt mag worden, daar een Iet- ter of een woord op zich zelf genomen niet den minsten zin heeft, b. dat ieder aanstaand lidmaat, hetzij confessioneel, ethisch of vrijzinnig, de leerstellige uit drukkingen van de eerste belijdenis vraag natuurlijkerwijs op eigene wijze verstaat, en c. dat eventueelC schrap-' ping dei- bewuste woorden „althans wat betreft den geest en de hoofdzaak" den vrijzinnigen daarom reden zal geven tot het d(0e.n van alle mogelijke moeite om weer tot een anderen toestand te gerar ken; waarbij echter dikwerf de door de Synode blijkens hare toelichting zoozeer gewenschte „vrede" in de kerk waar schijnlijk deerlijk in het gedrang zal komen. Voorts was spr. echter van oordeel, dat 'de vrijzinnigen niet alleen in nega tieven, maai' ook in positieven zin der Synode moeten dienen van advies En dan wist spr niet of door de Synode wel de gewenschte aandacht geschonken is aan het ten vorige j'are door spr. geadvi seerde in de Classicale Vergadering te Middelburg, welk advies in de Synode door dr. G. J. Weijland reeds aan stem ming onderworpen is, maar werd verwor pen. Toch bleek, ook op genoemde Clas sicale Vergadering, dat vele Confessïo- neelen in waarheid lang zoo ver niet willen gaan als hunne leiders, maar dat hun, evenals velen ethischen (en ook vrijzinnigen), slechts de willekeur in het formuleeren der belijdenisvragen hin dert Volgens spr. moet en kan de op lossing van het aanhangig vraagstuk dus gezocht worden in verplaatsing van de woorden „althans wat betreft den geest en de hoofdzaak", zóó dal zij slaian niet op het doen van de vragen door de predikanten, maar op het beant woorden daarvan door de aannemelingen Zonder hiermee „eene leerstellige verzoe ning" te bedoelen lussclien orthodoxen vrijzinnig, me<endc spr dat aldus toch het ter bewaring van de eenheid in de kerk noodzakelijke vergelijk gegeven is De orthodoxie wordt op deze wijze niet aangetast: aan confessioneeleu noch ethi schen wordt het beliooren of toetreden tot de Herv. kerk aldus onmogelijk mankt, terwijl aan bezwaren hunnerzijds wordt tegemoet gekomen. En ook de vrij zinnigen zullen alzoo hun plaats m de Herv kerk kunnen (blijven) innemen zon der zich zelf op eenigerlei wijs geweld aan te doen. De continuïteit van hel gcestcs- en godsdienstig leven eischt, dat men zich aan hel historisch gegevene zoo nauw mogelijk aansluite. Ook Jezus heeft zich. hoezeer ook met een: „maar ik zeg iï. toch aangesloten bij wal de ouden zeiden of verwachtten. Zoo ook hebben de vrijzinnigen in dezen criti- schen tijd eene roeping eerder lot „ver vulling", dan lot „ontbinding". Daardoor zal hun recht tot vrijmoedige critiek toe nemen en tegelijkertijd zal de critiek zel ve daardoor hare hardheid en aansloo- lelijkheid verliezen Spr. zou dus willen, dat aan alle Classicale vergaderingen en aan de Synode met aandrang werd ver zocht zich legen de schrapping, maar vóór de verplaatsing der bewuste woorden in art. 39 Regl. o h G. O te verklaren,'. Alleen dan kan de door de Synode en iedereen zoo gewenschte „vrede" tot slaml komen De heer J. H de Roode verdedig de hierop een ander steunpunt dan dr Cannegieter "Wij moeten trachten, aldus deze spr., te komen tot een toestand, die houdhaar is voor nu en voor het vervolg. Ook behoud van de woorden hoofdzaak" zal ons als vrijzinnigen niet baten, want in art. 39 Godsdienst onder- wijs staal de Drie-eenheidsleer welke voor vrijzinnigen niet houdbaar is De Vaderen gaven in art. 39 klank aan hun geloof; zoo blijven wij in de historische, lijn, indien ook wij bij de bevestiging klank geven aan ons geloof al is dat dan ook anders dan dat der vaderen. Hierbij moeten wij de Drie-eenheidsleer ver mijden, ook geest en hoofdzaak; hiervan kunnen wij niet belijden en de woorden „geest en hoofdzaak" stellen ons niet vrij van vervolging. Alle formuleering van 27 van het reglement op het examen: de dus zuidelijk van OostrPruisen's zuid-» verkondiging van het evangelie van Jezusgrens maken En wie lusschen de regels Christus. Hun is dus vrijheid gelaten van weel te lezen, bemerkt, dat het den Oov formuleering. Dal moeten wij voor alles ten rij kers in Galicië ook niet voor den handhaven, op den grondslag van het po- wind gaal. Boven de Boekowina is hun sitieve- het evangelie van Jezus Chris- aanval gestuit Zelfs hebbende soldaten den tsaar weer een plaats in dat Spr. zou dus wenschen, dat in art 38 de woorden „om belijdenis af te leg gen van hun Christelijk geloof' veranderd werden in „om instemming le betuigen met het evangelie van Jezus Christus" en art. 39 aldus le lezen: Elk predikant heeft 'l recht zijne eigen aannemelingen te bevestigen. Hij doel van de vragen, die hij daarbij wenscht te slellen, vóór de aan neming schriftelijk mcedeeling aan de ouderlingen, die met hem daartoe zijn afgevaardigd. Dit om schromelijken wil lekeur van de predikanten te voorkomen. Die vragen kunnen het evangelie vajJ Jezus Christus nader omschrijven en moeten de belofte inhouden, dal de nieu we lidmaten tot den bloei van de Ned. Herv Kerk naar hun vermogen volijve rig zullen medewerken. Na de toestem mende beantwoording enz. Ds. de Roo de wenscht dus dat niet alleen defen sief, doch ook offensief worde opgetre den. Een geannimeerde gedachtenwisseling had hierop plaats met het gevolg, dat de vergadering besloot, om het hoofd bestuur der vereeniging van Vrijzinnig- Hervormden in Nederland te verzoeken zich lot de Synode te richten met den aandrang om de woorden „Geest en hoofdzaak" in art. 39 van het reglement op !het Godsdienstonderwijs te herplaat sen. Besloten werd voorts 4 afgevaardig den te zenden naar de vergadering te Amsterdam op II Maart a s. De heer P. R. Campert werd herbe noemd tot lid van het bestuur der Ver. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd en de begrooting vastgesteld in hoofd som van f 326.61. Het jaarverslag van den secretarie mocht in opwekkenden toon worden. gebied bezet. De strijd tot verovering van de Dar- danellen wordt stelselmatig, als gold het een belegering voortgezet, tot nu ioe niet zonder succes voor de aanvallers, zij het ook ten koste van verliezen. Het door Fransche scheepskanonnen bescho ten Boelair ligt op het smalste punt van het Gallipoli-schiereiland. Wellicht is dit de voorbereiding voor een landing, om de Dardanellenforlen aan denEuro- peeschen oever tegelijkertijd in den rug aan te vallen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. - Wtrtmeldden, hoe men in België be gonnen is met het samenstellen van de verlieslijsten. De eerste officieele, dooi de Belgische regeering le Havre open baai- gemaakt, omvat de namen van 215 officieren en 2628 manschappen. De Belgische soldaten gaan volgens de N. R. C ook khaki dragen Bij een Londensche firma zijn ettelijke miljoenen meters van deze stof besteld. De „Vossische Zeilung" meldt; De Oudsten van de Berlijnsche Koopman schap vernemen officieel, dat voorloo- pig, bij wijze van proef stukgoederen en wagonladingen door voor het verkeer opengestelde gedeelten van België zon der bijzondere vergunning van en naar Duilschland gezonden kunnen worden, als ten minste de uitvoer van de goede ren niet verboden is. ONDERWIJS. Gisteren zijn te Breda geslaagd voor het examen nuttige handwerken de da mes A. v. id. Wart, J. v. d Linde en W. Adriaansen, alle van Goes. Geslaagd voor machinist, diploma C, de heer J. Korteweg, leerling van de „De Ruijterschool" te Vlissingen. HOOG WATER. Vlissingen. Donderdag. VrjidRg Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag 3 49 432 5 18 5.41 6.47 8 21 THERMOMETER EN VERWACHTING. 4 Maart TisraiODieter al bi er 8 n. vm. 37 gr., 12 u. 48 gr„ 3 u. 48 gr. Telegrafische mededeeling van het Ko*. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometer se snd 776.1 te Haparanda. Laagste 761.3 te Helder. Verwachting tot den avond van Maart, zwakke tot matige Z.-W. tot Z.-O. wind, tijdelijk opklarend, later waarschijnlijk weer reg*n of sneeuw, ochtend iets konder. BUÏTENIAMD. DE OORLOG. •De lp es1 tand. Ilel is eigenaardig, dat de Fransche legerberichlen met geen woord melding maken van de aanzienlijke terreinwinst die de Duitschers zeggen ten Opsten van Luneville, op de lijn Blaihont—Ba- donvillers, behaald te hebben. Parijs spreekt deze tijdingen evenwel ook niet legen. Daarentegen spreekt de Fransche staf in den laalsten tijd dag aan dag over de voordeelen, door zijn soldaten in Champagne verkregen. 'I Is dan ook begrijpelijk en maar al te menschelijk, dat men van weerskanten op die streken hel meeste licht laat val len „waar de meeste voorspoed genoten wordt En zoo mag genoemd worden, wat deze troepen ten Noorden van Souain hebben lot stand gebracht Over een lengte van 6 en een breedte van K M de Duilsche loopgraven veroverd te hebben is op zich zelf van belang. Iets anders is, in hoe ver de Fran schen van dit voorloopig plaatselijk suc ces voor een algemeene frontr-verbe tering partij zullen kunnen trekken. De Duitschers trachten naar den spoorweg Verdun-Chalons1 op te dringen, waarvan het behoud voor de Eranschen van de grootste beteekenis is, zooals ze ook de (Fransche) spoorlijn, die Luneville met St. Dié verbindt, trachten te naderen, ten einde dit gemeenschapsmiddel1 voor hel troepenvervoer van den vijand om mogelijk te maken. Hel oorlogsgeluk lacht voor 't oogeiv o blik den Russen weer toe. Het gis-; belijdenisvragen moelfen wij dus uit deteren opgenomen communiqué uit Ber- reglementen zien te krijgen. Het arobts- lijn bevestigde de vorderingen, die de werk van alle predikanten is volgens art Russen met name ten N van Prasnytz. ln het Pruisisch Huis van afgevaar digden heeft Liebknecht niet namens zijn geestverwante gesproken, toen hij zich a. over den politieken Godsvrede sma lend uitliet. Zoo heeft de socialistische afgevaar digde Iianisch verklaard, zich te zullen schikken naar wat de Godsvrede noodig maakt „Geen partij gaat de overwinning meer ter harte dan der Duitsche soci aal-democratie." Hij voorspelde, dat na het herstel van den vrede de klassenstrijd in geheel anderen geest zal moeten wor den gevoerd. Hij en zijn geestverwanten maken er aanspraak op, een beschaafd volk van den eersten rang le zijn. Zij beschouwen zich als goede Duitschers. .Juist op dezen nalionalen bodem willen wij ook goede Europeanen en goede we reldburgers zijn." Aldus dit socialistisch lid van den Prui- iischen Landdag In tegenstelling met de rede van Liebknecht, tijdens welke de meeste afgevaardigden zich verwijderden en waarom ten slotte erg gelachen werd, werd die van Hanisch met toejuiching ontvangen. De Duitschers Loonen in deze da gen een buitensporig vernuft, waar het geldt de bereiding van nood- of oorlogs brood. In dit verband lezen we van Robert's bloedbrood „volkorenbrood", bróód van maïsmeel of met toevoeging daarvan ge bakken, erwten- en vischbrood en ein delijk ook van brood uit graan en aard appelen bereid. Een Engeische dame, die gewoon is paketten voor de Engeische krijgsge vangenen naar Duilschland te sturen, zond laatst een pake! aan het adres var» den eenzaamsten (loneliest) Engelschen krijgsgevangene. Een Duilsch ambtenaar die, aldus de N. R. C„ voor de n een v had gelezen, schreef haar, dat de inhoud van het pa- ket onder de manschappen was ver deeld, aangezien het onmogelijk was om uit te maken, wie van hen de aardigste (loveliest) was. maatregel In Frankrijk en Engeland gaan stemmen op, die hetzelfde verlangen Het Wolff-bureau le Berlijn niaakl nu het volgende bekend: Volgens een bericht uit Pelrograd heeft de minister van financiën bekend gemaakt, dat gedurende de eerste zes maanden van den oorlog 1325 clandestie ne brandewijn-stokerijen ontdekt zijn, waar een speciale „oorlogsbrandewijn" werd gestookt. Voorts werden 160 mo dern ingerichte stokerijen ontdekt waar wodka werd gemaakt. Dan 92 fabrieken, die zich bezig hielden met de reiniging van politoeren, lakken, e. d., waar even eens brandewijn oor drankgebruik werd gemaakt en 60 inrichtingen waar gede natureerde alcohol weer voor het ver bruik als drank werd geschikt ge maakt Volgens de „Neue Freie Pressie verluidt liet in diplomatieke kringen (te Weenen), dat admiraal Limpus, die aan l hoofd van een afvaardiging Britsche zeeofficieren aan de verhooging van de weermacht der Turksche vloot arbeid de vereenigde smaldeelen vóór jde Dardanellen kommandeert. •Van andere zijde wordt vernomen, dat de bekende Fransche generaal d'Amade, die aanvankelijk tijdens den oorlog in Frankrijk zelf werkzaam was, de ian- dingsdivisie in verband met de operaties ter zee zal aanvoeren. In hoe ver beide berichten waar zijn, is niet uit te maken. Op het Turksche schiereiland staat een otlomaansch legerkorps onder bevel van Essat pasja, den kommandant van Dzja- nina in den (eersten) Balkanoorlog. Naai* Wolff uit Luxemburg seint, heeft de groothertogin de leden van het nieuwe ministerie benoemd. Staatsminis ter Eyschen en de directeur-generaal Mongenast blijven deel uitmaken van het kabinet. De directeuren-generaal De Waha en Braun worden vervangen door den advocaat-generaal Thorn en den raadsheer Leclerc. Men weet, hoe in de radicale re publiek Portugal de eerste, minister gene- neraal Pimenla de Castro een militaire dictatuur uitoefent. Daarmee is weer vooreerst de kans verkeken, dat het on gelukkige, door partij- en persoonstwisten verscheurde land in den oorlog zal in grijpen Met dat soort van alleenheerschappij buiten den staatspresident Arriaga om, is niet ieder ingenomen. Volgens het „Jour nal" toch heeft het directorium van de republikeinsche partij besloten, alle mi nisters aan le klagen wegens qchending van de grondwet. Volgens een bericht, door verdedigen opnieuw een ernstigen legen- slag ondervonden Onze troepen zijn n I onder voortdurende gevechten over de rivier gelrokken en hebben hel dorp Krasna bezet In den loop van den dag namen wij 6000 man, w.o. 64 officieren gevangen en maakten 1 kanonnen. 7 mi tral je urs en een groote hoeveelheid leger- benoodigdheden buit OOSTENRIJKSCH LEGERBERICHT WEENEN. 3 Maart. Off In de Karpa ten zijn len Weslen van de Oeszokpas vrij lievige gevechten aan den gang om het bezit van belangrijke hoogten. Een aan tal tegenaanvallen der Russen werd op bloedige wijze afgeslagen In den loop van den dag zijn aan het gevechtsfront opnieuw plaatselijke successen behaald Bij de bestorming van een hoogte ten Noorden van Kisna maakten wij 400 krijgsgevangenen ln 2.0 Galicië wordt aan het geheele front lievig gevochten. Aan de Doejanek en in Russisch Po len is niets belangrijks gebeurd VOOR DE DARDANELLEN KONSTANTINOPEL, 3 Maart Zooals reeds omtrent de beschieting van de Dardanellen gisteren werd meegedeeld, verschoot de vijand 600 granaten zonder eenig succes. De Turksche batterijen schoten den achtersten mast van het schip, dat de admiraalsvlag \oerdc omver en troffen herhaaldelijk andere vijandelij ke schepen. Eergisteren nacht trachtten vijandelijke torpedobooten de zeestraat binnen te dringen, doch werden door hel vuur der batterijen lUeruggedreven Volgens een particulier telegram van het agentschap Milli is een torpedoboot ge zonken. LONDEN, 3 Maart De admiraliteit deelt mede De Triumph, Ocean en Albinian zijn Maandag de zeestraat der Dardanellen in gevaren en hebben een aanval gedaan op fort no. 8 De vijand beantwoordde het vuur Onze verliezen bedroegen 6 ge wonden Tegelijkertijd voeren 4 Fransche slag schepen de golf van .Saros in en bombar deerden Boelair. De Canopus, SwïHsure en Cornwallis namen Dinsdag de forten 8 en 9 onder vuur en brachten deze lot zwijgen. Alle drie schepen werden ge troffen. Er werd echter slechts 1 man gewond. De aanval wordt voortgezet Ifitrezonden Slakken. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Geachte Redactie Een mijn, die Maandag 1 Maart om 12 dc uur gerapporteerd is te Veerc en Maan- „Kóln. Ztg." „van de Nederlandsclie i dagmiddag is opgenomen door een offi- grens" vernomen, hebben Steger en zijncier der marine, ligt nog steeds tegen vrienden, die in Noord-Amerika waren j Schorhoek, Goudplaat, Spieringpolder, aangeklaagd wegens vervalscking van pas- j Moet die met hoog water eerst de sen met het doel, Duitschers vandaar vei-Zandkreek indrijven en verdere ongeluk- lig naar Europa te doen overkomen tot ken veroorzaken'? Of heeft de marine de het waarnemen van den legerdienst 5a hun geboorteland, zich voor het gerecht uin hel hun ten laste gelegde onschuldig verklaard. In het Fransche blad „Excelsior' beschrijft een Fransche gravin, die ove- igens zoo min haar naam als woonplaats vermeldt, dat dc Duitschers haar kasteel, gelegen in op 't oogenblik nog door hen lezel gehouden gebied, geplunderd heb ben. Daarbij hebben ze haar o.a. ook een gouden ring ontstolen. Deze is zeer mooi Ze hoopt, dat een hoog officier dien heeft aangedaan. En wei omdat hij ver giftigd is. De warmte van den vinger doet hel sluimerende gif zijn kracht herwin nen. Naar 'de dame schrijft, heeft idit kostbaar kleinood een rol in de schiedenis gespeeld Mei opzet verzwijgt ze haar naam en dien van haar kasteel Anders zou daardoor een menschenleven in het vijandelijk kamp gespaard kunnen blijven Wie den ring draagt, moet binnen twee weken sterven. Vragc:is dit alles waar of hebben we met een romantische vervalscliing te doen? Uit een Ooslenrijksch legerbericht omtrent het krijgsbedrijf in dc Karpaten De goede stemming van de ;l,roepiem wordt bevorderd doordat er voor hun lichamelijke welvaart gezorgd wordt Behalve stoom- en stortbaden worden, dank zij een geheel nieuwe methode, nu oolc de kleeren aan het front gerei nigd en ontsmet. Men wist het reeds, de Russpn heb ben een bijzondere behendigheid, het verbod van verkoop van sterken drank te ontduiken. Dit op zich zelf is reeds een aanwijzing betreffende de wenschelijk- en noodzakelijkheid van dien Telegrammen. Het onderstaande werd door ons niet gebulletineerd. FRANSCHE LEGERBERICHTEN P.VRIJS, 3 Maart (3 uur). In Champag ne zijn wij thans meester van de geheele eerste linie Duitsche loopgraven van hel N. W van Perthes af tot ten Noorden van Beau-Séjour. Op sommige punten zijn wij zelfs nog verder gevorderd dan deze linie. In Argonne heeft een kanon- nade plaats gehad Van de overige deer len van het front valt niets te vermelden. (11 uur). Tusschen de zee en de Aisne heeft een kanonnade plaats gehad, De Duitschers hebben Reims weer ge bombardeerd en daarbij gebruik gemaakt van brandbommen. In Champagne op het front ten Noor den van Souain, Mesnil en Beau-Séjour bleven wij terrein winnen. Wij hebben, ons in de Duitsche loopgraven genesteld pver een lengte van 6 K.M. en een breed te van 1 K.M Verschillende tegenaan vallen der Duitschers werden afgesla- mijn verankerd? Dit betwijfelt ©an belanghebbend SCHIPPER. ■Van bevoegde zijde deelt men ons mee, dal heden een torpedoboot zich naar de bedoelde plaats zou begeven. Er zijn de laatste dagen zooveel mijnen aange spoeld, dat het onmogelijk is ze alle on middellijk schadeloos te maken of onder toezicht te stellen. De bedoelde mijn is echter een Duilsche mijn en deze zijn zoodra zij drijven gaan volkomen onscha delijk. Red. M. C. Ingezonden Medetleelmgen. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 3 Maart De generale staf meldt: Op 1 en 2 Maart hebben de Duit schers lusschen Njemen en Weichsel geen andere aanvallen gedaan, dan in de streek van Ossowitz Herhaalde pogingen van den vijand om de vesting te naderen werden verijdeld. In de buurt van Grodno en andere sec toren van ons geheele front maakten on ze troepen nieuwe vorderingen. Wij heb ben hel dorp Kirjeu aan den linkeroever van de Amoelef stormenderhand geno men en daarbij 10 officieren en vele honderden soldalen krijgsgevangen ge maakt Ook veroverden wij 2 milraljeurs. Aan den linkeroever van de Weichsel hebben geen veranderingen plaats gehad van beteekenis. In de Karpaten tussclien de Ondov, de San gaan wij met succes voort de Oos- tenrijkschc aanvallen af te slaan. De Duitschers hebben vruchlelooze aanvallen gedaan in de buurt van Ko- zioewka en Rojanka Bij laatstgenoemde plaats gelukte het ons 2 Duitsche com- pagnièn in tc sluiten en te vernietigen In Oost-Galicië hebben de Oostenrij kers, die den overgang over de Lomnitza Mostier, het kind is ongesteld AARZEL NIET' EEN LAXEERMIDDEL WORDT VEREISCHT ALS DE ADEM ONAANGENAAM RIEKT, DF. TONG BESLAGEN, OF DE MAAG IN DE WAR IS. Gvef oogenblikkelijk „Califig" - een theelepeltje vandaag verhinderd dikwijls dat liet kind morgen ongesteld is Indien Uw kleintje niet recht in orde is, niet op natuurlijke wijze rust, eet of zich gedraagt - kijk dan uit Uw oogen, Moeder! let dan op of dc tong van het kind beslagen is Dit is een zeker ken.- teeken dat maag, lever en ingewanden verstopt zijn door gal en onverteerd voed sel Wanneer liet kind knorrig, prikkel baar of koortsig is, wanneer de adern onaangenaam ruikt en het kind mis schien last heeft van maagpijn of diai^ rhee; wonneer het kleintje een verkoud heid of keelpijn heeft, geef het dan een theelepeltje „Califig", Californische .Vij gensiroop en binnen een paar uren zal al hel vergiftige, verstoppende, onveiy eerde voedsel en de gal op zachtaardig© wijze, zonder kramp, uit de ingewanden worden verwijderd en zult gij weder een dartel, gezond land hebben. Moeders kunnen gerust zijn als zij dit onschadelijk „vruchten laxeermiddel" hebben toegediend, wianl hel blijft nimmer in gebreken de lever, maag en ingewan den van het kleintje te reinigen en da kinderen houden veel van den aangena me n smaak er van Vraag Uw Apotheker om een origineele flesch „Califig" Californische Vijgen siroop, waarop de volledige gebruiksaan wijzing voor zuigelingen, kinderen van eiken leeftijd en volwassenen duidelijk is afgedrukt. Verkrijgbaar in Apotheken e« Drogisterijen. Prijs, f 1.25 per, flesch.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3