LAATSTE BERICHTE*. üagekanKin Berichten. dr. J. A. Korleweg, aanvaardde liedeu zijn ambt met een rede over „Moderne Vre- des- en Oorlogs-Chirurgie Landbouwblad de aandacht op de'in zamen groot 11,7705 IIA of in Genlsche plaats genomen. Op liet kerkhof, waar KERKNIEUWS. In het Maarl-nummer van hel Vrij zinnig Godsdienslig maandblad voor Mid delburg wordt medegedeeld dal de jaar- lijksche algemeene vergadering der Pro vinciale Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden morgen le Middelburg wordt gehouden en wel des morgens te tien uur in hel kerkgebouw aan de Lange Sl. Pielerstraat Des voormiddags zal eene Onderlinge bespreking plaats hebben over de „geest- en hoofdzaak-kwestie" welke in een hoofdartikel in genoemd blad nader uiteen wordt gezel, en waarmede bedoeld wordt het gevaar dat de Vrijzin nigen dreigt bij verandering van art. 39 van het reglement op het godsdienst onderwijs. Deze gevreesde wijziging be treft het schrappen van de woorden', „althans wat betreft den geest en den hoofdzaak" waardoor de predikanten we der verplicht zullen worden evenals voor 1880 om niet af te wijken van de voor de belijdenis vastgestelde vragen Des middags zullen de huishoudelijke zaken worden behandeld. Zooals reeds eerder gemeld spreekt dos avonds prof dr. B D Eerduians mt Leiden over de Belijdeniskwestie in de Ned. llerv. kerk in een openbare verga dering in lielzefde gebouw. Ds. H. Lanning, te Baarland, hoopt Zondag, den 28en Febr. 1915, af scheid te nemen van de Geref. Kerk te Baarland, en Zondag den 7en Maart 1915 zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Dfwingelo, na bevestigd te zijn door ds. H A. Dijkstra van Diever. (Ned) A, van de Walle voor f 5210. THERMOMETER EN VERWACHTING. 3 Maart fuermooioter albierS a. vai 39 1112 a. 43 gr., 3 u. 45 gr. Telegrafische mededeeling 7an het Koa Meteorologisch instituut to De Bilt volgsai 4e waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 772.4 te Haparanda. Laag 8 te 755.1 te Neufahrwagser. Verwachting tot den avond van 4 Msart, matige tot krachtige Z. tot Z.-W. telijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, zelfde tempe- aatuur. Woensdag Donderdag, trjjdag. Zaterdag HOOG IV .ITER. tVliisingen. S Maart n KUNST EN WETENSCHAPPEN. Jan Musch gaat met 1 September bij Royaards vandaan om gastvoorstellin- gen te geven bij Verkade en bij het Ne derl, Tooneel, Voor Royaards een groot verlies „Het Volk". René De C 1 ercq tc Middelburg). Men schrijft ons In het bericht dal wij verleden Zalen- dag onder dit opschrift lieten verschijn nen ontbraken enkele gegevens1 welke onontbeerlijk zijn. Dit diene dan tot aan vulling De Vlaamsclie kunstavond zal plaats hebben a s Vrijdag in de Con cert- e.u Gehoorzaal Lange Singelslraat om 71/2 11 De prijs der plaatsen is be paald op f 0.75. Eerstdaags verschijnt het programma in ons blad. Zeer gaarne zouden de leeraren onderwijzers der Belgische school het verkoopen van kaarten toevertrouwen aan twee of drie Middclburgsche dames. Wie wil zich met dit liefdadig werk belasten Dank, bij voorbaat. Zicli aan le melden, s v p lokaal St. Joris, Balans 9—12 en 231/2 u Over psychologie van hel karakter door J Klootsema. Hollandia-drukkerij te Baarxt De heer Klootsema is directeur van hel rijksopvoedingsgesticht te Ambt-Doe- tinchem Hij heeft dus rijkelijk gelegen heid, zoowel zelf karakterologische stu diën te maken als aan het hem daar toevertrouwd „materiaal" te toetsen, wat zich op de zielkunde toeleggende gcr> leerden in binnen- en buitenland als Heijinans en Wundt omtrent de indeeling der karaklersoor ten hebben geleeraard. Men bemerkt dan, dat het eene won derwei met het andere klopt. E11 al isl de lezer wel eens geneigd, een vraagtee- ken le zetten, al schijnen de onderzoe kers hem wel eens wat gemakkelijk met het etikelteercn van iels zoo ingewikkeld als een karakter om te springen het) nut van dergelijke populaire geschrif ten is toch juist, dat ze na lezing door werken. Men toetst onwillekeurig het het daarin gelezene aan dc praktijk van hel dagelijksch leven, in dit geval: aan de menschen met wie men in aanraking komt. verschillende streken van ons land optre-1 maat 26 gemet 121 roeden). Hoogste bod dende kwaal in de geoogste erwten. Ze f 2950 Koop 3 en 4 gecombineerd. Koo zijn inwendig bruin van kleur en hard, per D A en bij het koken blijfl het inwendige hard, terwijl de reest gaarkookt. Naar dc schrijver .dan uit uitvoerige meedeelmgen aantoont is het, ofschoon wij de oorzaak der ziekte nog niet ken nen, wel zeer waarschijnlijk, dat zij van een plaatselijke gesteldheid van den bo dem afhankelijk is, hetzij dat deze plaat selijke gesteldheid moet verklaard worden door abnormalen voedingstoesland, b.v. gebrek aan kali of aan phosphorzuur, hetzij door de aanwezigheid van ziekte kiemen, die tengevolge van herhaalden verbouw van erwten, die aan de kwaal onderhevig waren, zich op bepaalde plaatsen in den grond hebben opgehoopt. Zeeland staat in den ervvtenverbouw bovenaan. In 1913 werden er 8 623 IIA mee bebouwd, in Groningen 4.828 HA, in Z.-Holland 3.802 HA, terwijl in de an dere provinciën nog minder van dit ge was werd geteeld Alleen in Zeeland be droeg de opbrengst in 1913 160387 HL Dat de waarde, door de aanwezigheid/ van deze harde, niet gaar wordende pit ten, verbazend daalt, hoeft geen betoog. In welke lichting men het voorbe hoedmiddel zal moeten zoeken is nog niet aan te geven. Allicht is daaromtrent iets af te leiden uit de waarnemingen van de landbouwers zelve. Daarom wor den deze uitgenoodigd hun ervaringen mede te deelen, hetzij direct aan den Di recteur van het Instituut voor Phytopat- hologie te Wageningen (zonder toevoe ging van eenigen naam) heizij aan den heer Kakebeeke, Rijkslaudbouvvleeraar te Goes hetzij aan den heer Van den Broek, Secretaris van de Centrale Keuringscom missie. Speciaal is het van belang te weten of bevestigd te vinden de volgende pun ten: io Komt de kwaal bij ervvtenver bouw telkens op dezelfde stukken land voor 2o. Bestaat de mogelijkheid, dat daar gebrek is aan een der plantenvoedings- sloffen? Zoo ja, dan kan in overleg met den Rijkslandbouwleeraar daar een be- meslingsproefv eldje worden aangelegd 3o Zijn alle soorten er op zulke sluk ken land evenzeer aan onderhevig? Wel ke zijn meer, welke minder vatbaar RECHTZAKEN. Ontrouw Ambtenaar Door de vierde kamer der Amsterdam- sche rechtbank is tot 1 jaar en twee maanden gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van twee manden voorloopige hechtenis, een kantoorknecht der telegra fie te Amsterdam, terzake dat liij in strijd met zijn plicht als ambtenaar zich had doen bewegen, legen het aannemen van giften of beloften, telegrammen of af schriften, die voor een ander bestemd waren, ter hand te stellen aan den Rot- lerdamschen koopman D. d. P. zich noe mende Stern. Uit het vonnis bleek, dat bekl met „Stern" overeen was gekomen, de tele grammen in witte of blauwe enveloppen te doen naar gelang van hun belang rijkheid Hij zou ze deponeeren aan den kiosk op de Weslermarkt, waar dc koop man ze kwam afhalen LANDBOUW. Kwade pitten in de erwten. De lieer H. M. Quanjer, afdeelingschef van het Instituut voor Phytopathol'ogie te Wageningen vestigt in het Zeeuwscln Maandag Dinsdag 2 86 8.09 3.49 4 32 518 5.41 6.47 Voorjaarspreraickeuringen. De secr.-penningmeester van de Pro?, rege lingecommissie voor do paardenfokkerij deelt in het Zeeuwseh Landbouwblad mee, dat de dagen voor de premie-keuringen als volgt ijn vastgesteld Maandag 15 Maart St Maartensdjjk 1.45 n. Dinsd.g Wcensdag 17 Donderdag 18 B Vrjjdag 19 Zate 1 dag 20 Dinsdag 23 Wcensdag 24 St Philipsland Zierikzee Middelburg Goes Goes <yO tgene Kruiningeu Oostburg 1 2è 8J 12 45 n.m Donderdag 25 Vrjjdag iJzendijke 2 30 Hulst 11 i Axel 7 20 Do controle keuring zal gehouden worden den 31 sten Maart te Gots. Er zjjn, zoo wordt verder meegedeeld, rédenen van overwegenden aard c m dit jaar geene proef te nemen met zoodanige keuring te Middelburg. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris Verhulst alhier zijn heden op 't Zand verkocht 2 percee- leu bouwland, lei' grootte van 86 A. 90 c.A. (2 g. 64 r.) in Oost en West Souburg, kad. sectie A 57 voor f 1832 en 2 pereeclen bouwland ter grootte van 91 A. 60 c A. (2g. 100 r.) aldaar, kad sectie A 903 vpor f 1920. 1 Bij de lieden door notaris H. J. van Nouïmys te Zierikzee gehouden ver- kooping voor de erven van den heer L. Anker werden geveild 1. woon- en winkelhuis met erf aan den hoek van het Vischslop en de Sl. Domusstraat, D 391, IA. 51 c.A. aan Lokker voor f 2275 2. huis en erf aan de N. Boogerdstr., G 151, 41 c A., aan Berkhout voor f 1225; 3. huis en erf aan de Hoofdpoorlstr. C 292, 1 A. 50 c.A. aan Anuer voor f 1275; t 4. huis en erf aan de Zevenliuisslraat. C 285, 66 c.A aan Smalheer voor f 1000; 5. huis en erf aan de Venkelstraat D 147, 78 c.A aan den Boer, voor f 826; 6. huis en erf aan de Pielerselicstr C 370, -17 c.A., aan Krijger voor f 500; 7 pakhuis en erf aan den hoek van de Kripelstraat en St. Janstraat, C 189, 189, 1 A aan denzelfdcn voor f 1075 Dinsdagavond werd le Axel door no taris mr. A. H. Lijdsman te Hulst ver kocht le een woonhuis met schuur en tuin, groot 2,47 aren (17 roeden). Koo- per werd de heer L Deij Sr. te Axel voor f 1060 2e. een woonhuis met schuur en tuin, groot 4.32 aren (29 roeden). Koo- per de lieer P. A van de Walle le Hulst voor f 3^20 3e. een onverdeeld een zesde aan deel in een perceel bouwland en weg, zeer groote belangstelling was, waren de vereeniging van Middernachtzending ver tegenwoordigd door de heeren G. Veld huizen en A. J da Costa, die voor Chris telijk-philanlropisclie inrichtingen in Ne derland door dr. J. Th. de Visser en de vereeniging voor gereformeerd on derwijs door den heer 'P. A. Sillevis Smith. Voorts waren verschillende leden van de Eerste Kamer aanwezig, o.a. baron de Vos'van Sleenwijk en de heer Ree kers, benevens de griffier dier Kamer Van de Tweede Kamerleden waren o.a. aanwezig de heeren van der Molen en van Vliet. Bovendien waren verschillen de professoren van de Vrije Universiteit verschenen, terwijl ook het studeiitenkorp van die universiteit een deputatie had af gevaardigd. Voorts werden o.a. merkt de heer S. de Vries, wethou/djer van Amsterdam, professor Pel en dr. van Waayenburg. Dr. A, Kuyper, welke in een auto den lijkwagen van Zeist was gevolgd, herdacht in gevoelvolle woorden den overledene als menscli en als een der groote strijders in de partij. Na hem voer de di-. van Schelven in denzelfden geest het woord, waarna mr. Hovy, zoon van den ontslapene, burgemeester van Loos duinen, dankte voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. Nadat alle aanwe zigen vers 7 van psalm 27 gezongen had den, was de droeve plechtigheid geëin digd. UIT AMSTERDAM. De commissie welke beoordeelt aan wien de subsidie zal worden toegekend uit het van 't Hoff-fonds, een stichting) waarvan het bestuur gevoerd wordt door de Kou. Academie van Wetenschappen te Amsterdam heeft 5 verzoeken om sub sidie ontvangen en besloten, alleen aan dat van E. D. Tsakalotos te Athene ge hoor le geven. Aan hem wordt een son; van 600 franc toegestaan voor zijn on,- derzoek aangaande de thermische eigen schappen. Gisteravond is een 54-jarige man in de Stadhouderskade verronken. BEURSBERICHT. Dc stemming ter beurze was heden vast doch kalm. Nederlandsche slaatslccuing 5 pCL, stukken van f 500 en f 1000 99i/s a 99 vijf zestiende, coupures van f 100 en f 200 99 een zestiende a 99 ze ven zestiende, Integralen 57% 3 5778, drieprocents 671/2 Oliewaarden in reactie. Koninklijke -171 a -165, Gecons. Hollandsche 153 Amerikanen nagenoeg onveranderd, Steels 421/4, Amalgamated 53tyg- Dch Spoorweg Oblig. 102Vï. DE ONBEVOEGDE TANDARTS De rechtbank te Haarlem veroordeelde den pseudo-landarts S. wegens het on bevoegd uitoefenen van de tandheelkun de lot twee geldboeten van f 200 elk. De eisch was twee boelen van f 300, subtj. 20 dagen hechtenis. UIT MIDDELBURG, lledenmprgen waren wij er getuige van dat in de Langedelft door een inspec teur en een hoofdagent van politie werd gearresteerd een ongeveer 20-jarige jongeman. Bij informatie bleek ons, dat reeds geruimen tijd de heer P. uit zijn pakp huis in het Kerspel verschillende aftip kelen vermistte, waaronder een groote partij veeren, een veerenbed, 3 ijzeren ledikanten enz. De heer P. stelde de politie met de vermissing in kennis en deze stelde een, uitgebreid onderzoek in, waarbij1 de ge stolen goederen bij een koopman te dezer stede in beslag werden genomen De aangehoudene, die volledig be kende zich aan de diefstallen te hebben schuldig gemaakt, is zekere A. S., woonj- achtig alhier Na opgemaakt proces-verbaal zal S. voor den officier van justitie worden ge leid. HET" MIJNENGEVAAR. Op 1 en 2 Maart zijn in het Zuider- frontier 30 mijnen aangespoeld, waarvan er twaalf in den grond werden geboord en twee ontploften, ml. naar men weet aan den mond der haven van Z i e r i kr zee en bij W.estkapelle. De overige mijnen zijn onder bewaking gesteld ten einde zoo spoedig mogelijk onschadelijk te worden gemaakt Ook in het Noorder- fronlier zijn verscheidene mijnen aan getroffen. Door de loodsbooten van Hoek van Holland zijn 8 mijnen vernietigd, welke vóór den Nieuwen Waterweg drij vende werden aangetroffen. Tusschen Katwijk en Noordwijk zijn een drietal mijnen aangespoeld, die on der militaire bewaking werden gesteld. Ze worden zoo spoedig mogelijk on schadelijk gemaakt DE NEDERLANDSCHE SCHEEPVAART EN DE MAATREGELEN DER GE ALLIEERDEN. Hedenmiddag te half drie werd in het gebouw van de Nederlandsche Han delmaatschappij te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer Van Aalst een vergadering gehouden van de direc teuren der groote Nederlandsche stoom vaartmaatschappijen en het bestuur der Nederlandsche leedersverccniging ten einde met de commissie voor den Ne- derlandschen handel le bespreken, wat gedaan kan worden ter behartiging van de Nederlandsche belangen. Het gerechtshof aldaar heeft ar;-i rest gewezen in de zaken, ten eerste, legen J P., te H,oek, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf wegens rijwiel-ver duistering; liet ViOimjs werd wegens een vorm-gebrek vernietigd en beklaagde op nieuw veroordeeld lot 6. maanden vangenisstraf; ten tweede tegen C. d P., werkman te Schoondijke door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf we gens diefstal van een lij wiel. Hel vonnis werd bevestigd. Dc zedenpolitie heeft een bewoont ster van de Teniersslraat gearresteerd, die verdacht wordt zich aan zgn. desj- kundige practijkeu te hebben schuldig ges maakt De verdachte werd reeds wegens een soortgelijk misdrijf tot een jaar gev straf veroordeeld. BEGRAFENIS HOVY Hedenvoormiddag had op de Nieuwe O.oslerbegraafplaats tc Amsterdam de ter- aarde-bestelling plaats van het stoffelijk roverschot van het lid der Eerste Kamer, gelegen 111 den Prins Hendrikpolder te den heer \V. Hovy. Te kwart voor één Steenbergen, tezamen groot 9,4320 HvA. kwam de stoet op de begraafplaats aan of in Genlsche maat 21 gemet 44 roe- De automobiellijkwagen, waarmee het den) Hoogste bod f 2160 j stoffelijk overschot van Zeist naar Am- Ie. een onverdeeld een vierde aan- sterdam was overgebracht, werd door deel in een perceel bouwland en weg, andere automobielen gevolgd, waarin fa- gelegen in den Prins Hendrikpolder, le milieleden van den ontslapene haddenW. Fritz te Middelburg voor f 2520 DE ONVEILIGE ZEF.. De gezagvoerder van het Engelsche stoomschip „Wrackham" van de Har wichlijn rapporteerde, te Hoek vai Holland binnengeloopen zijnde, dat het schip lot voorbij het vuurschip „Maas" door een Duitsehe duikboot achtervolgd werd De „Wrackham" wist echter te ontkomen LONDEN, 3 Maart De „Daily Chroni cle" meldt, dat het Nederlandsche stoom schip „Prinses Juliana" een Duilsche on derzeeër ontmoette, die het schip even- •wel niet aanhield. IN DE BOEKOVVINA. LONDEN, 3 Maart. De „Daily Tele graph' verneemt uit Boekarest, dat de Russen het waterreservoir van Sabagora hebben vernield, waardoor Czernowitz' van den watertoevoer is afgesneden, DE JODEN IN RUSLAND. BERLIJN, 3 Maart. Uit Kief wordt aan de „Rjetsj" gemeld- de overheid te Kiëf weigert aan de joodsche vluchte lingen uït de door den vijand bezette gebieden jn Polen,'het woonrecht le Kiëf. DE HOUDING VAN AMERIKA. LONDEN, 3 Maart De „Daily Tele graph" verneemt uit New-York, dat As- quith's redevoering in het Lager Huis er meer toe heeft bijgedragen, de Ame- rikaansche zakenmenschen le overtuigen, dat de oorlog dit jaar zal eindigen, dan eenig ander feit. Zelfs Duilsch-Ameri- kaansche bladen geven toe, dat de toe stond Kritiek is In Wallstreet wedt men drie legen één, dat dc geallieerden binr uen 6 maanden een beslissende over winning behaald zullen hebben. UIT DEN HAAG. Tweede K a 111 e r. De zitting werd heden gepresideerd door den heer v a 11 Nispen wegens ongesLeldheid van mr Goeman Borgesius Minister Posthuma, die de spre kers beantwoordde naar aanleiding van de opmerkingen bij de gevoerde bespre kingen over de regeeringsnota betreffen de den economischen toestand betoogde o.a. het volgende: Geen „groote voorraden meel en tarwe zijn aangevoerd omdat Nederland hel vei ligst is, indien liet matig leeft en geen' groote voorraden heeft De minister ver dedigde voorts de door de regeeriug ge troffen maatregelen betreffende de brood- bereiding veevoeder-distributie enz Hij 2ci(!e o.a. niet le gelooven, dal voor 1915 dezelfde bezwaren zich zouden voor doen welke in 191-1 voorgekomen zijn door het in beslag nemen van rogge Hij betoogde ook, dat er wegens de groo te kosten weinig gevaar is, dat de rogge velden in aardappelvelden zullen wor den omgezet VERBETERING De naam van de bewuste Harwich- boot (men zie onder „Laatste Berich ten' )is „Wrcxham DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 3 Maart Off) Bij St Eloy ten Zuiden van Ieperen, werd een aa«- al "an twee Engelsche compagnieën na en bloedig handgemeen teruggeworpen. Bij Peronne landde wegens een defect aan den motor een Fransch vliegtuig. De inzittenden werden gevangen geno men De aanvallen in Champagne hadden niet het minste succes. Wederom wer den de Fransclieu met zware verliezen in hun stellingen teruggeworpen Ten N.W. van Vilkvsur-Tourbe ont rukten wij den vijand loopgraven lot een breedte van 350 M Fransclie aanvallen in het woud van Consenvoye en in de streek van Aprémont Aillv werden gemakkelijk afgewezen Onze aanvallen ten N.O van Badonvillcrs brachten weder aanmerke lijke terreinwinst Wij schoven ons front hier 8 K M. vooruit. Ten N.O van Celles deden de Franschen vergeefsche pogin gen om hun verliezen van de laatste da gen weer in te halen. Bij Grodno is dc toestand onveran derd. Ten Z.O van Augustof trachtten, de Russen de Brobr over te trekken Ze werden evenwel niet zware verlie zen teruggeworpen en lieten 1500 ge vangenen in [Onze handen achter An dere aanvallen in de streek ten N O van Lomza mislukten geheel dicht vóór ons front. Ton Z. W. van IColno heb ben wij vorderingen gemaakt. Ten Z van Miszemy hebben wij onze vooruitgescho ven troepen iets' teruggenomen .oir aen overmuchtigen vijand. Ten N'. W van Prastiytz gaan de Russen behoedzaam en langzaam voorwaarts. Ten O van Plock werden verschillende hardnekkige aanvallen van den vijand afgeslagen TURKSCH LEGERBERICHT. KONSTANTINOPÈL, 3 Maarl Acht Turksche vliegtuigen hebben met goed gevolg vijandelijke schepen op de rivie ren in Mesopotamia gebombardeerd In de buurt van Ahor werden twee Engel sche eskadrons, die met machinegewe ren gewapend waren, door een onzer verkennings-patroeljes op de vlucht ge dreven. De vijand liet 50 dooden en een me nigte gewonden benevens ammunitie enjz. De vijandelijke vloot heeft gisteren 3 uur lang de forten aan de Dardanellen beschoten Door ons vuur was hij ge noodzaakt zich ^erug le trokken Tege lijk beschoot een smaldeel, uit t Fran sclie kruisers en eenige torpedobooftejn beslaande, dc versterkingen aan. de Golf van Saros zonder resultaat (De Golf van Saros heet de inham, gevormd door het schiereiland Gallipoli en het Turksche vasteland BESLAG OP WOL. FRANKFORT, 3 Maart De opperbe velhebber van het militaire district Frankfort heeft bekend gemaakt, dat op alk- wol. zoowel die zich op de .schapen bevindt als overal elders besLig wordt ge legd van heden af Alle wol-verkoop i9 verboden, evenals het scheren van scha pen. DUITSCHERS, OOSTENRIJKERS EN TURKEN IN RUSLAND BERLIJN, 3 Maart. Volgens een be richt in Russische bladen, heeft -de Se naat met 56 tegen 32 stemmen den on derdanen van vijandelijke staten het recht ontzegd om vóór Russische recht banken als aanklagers op te treden, DE HOOFDSTAD DER BOEKOWINA LONDEN, 3 Maart. De „Daily News" verneemt, dal de Russische artillerie de stad Czernowitz heeft gebombardeerd. VERBOD BOTERUITVOER. Naar \vjj" uil Den Haag vernemen zal met ingang van 8 Maarl hel beperkt uit voerverbod van boter hoogstwaarschijn lijk voorloopig worden opgeheven AFLOOP VERKOOP1NG Bij de hedenmiddag door notaris Wi. Hioolen le Nieuw en St. Joosland gebouw- den verkooping van het koffiehuis met woonhuis ,,'l Wapen van Nieuwland" aldaar groot 2 A 13 c.A. werd kooper J. VERGADERINGEN, CONCERTEN ENZ. .MIDDELBURG. Woensdag 3 Mabri. Zeeuwseh Ge nootschap. 8 uur. Donderdag 4 Maart. Uitv. Zang*/. Soli Deo Gloria. Concertzaal 8u. Donderdag 4 M/aart. De Belijdenis- kwestie. Prof. Eerdmans. Gebouw Vrijz. Herv. 8 uur. Donderdag 4 Maart. Verg. Begr Mij. Uit Voorzorg. Socileit Ver genoeging S'/i uur Vrijdag 5 Maart. Onderoff soc D. M. V Uitvoering en Bal. Schutters hof 8 uur. Maandag 8 Maart. Lezing Nat. Gez. Prof dr. D. A. de Jong, Leiden, Soc. „De Vergenoeging". 8 uur Dinsdag 9 Maart. Opera-Solisten- Ensemble. Schuttershof 8 u Woensdag 17 Maart. Röntgen-concert. Concert en Gehoorzaal.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2