BUITENLAND. Ingezonden Mededeelingen. INDIEN GIJ LAST HEBT VAN HARDLIJVIGHEID, GEBRUIK DAN „CALIFIG" CALIFORNISCHE VIJGENSTROOP. roei zijn moeder mee lerug naai- België wilde, is terecht. Te Rotterdam is hij aangehouden. Hij had een plaats geno men voor de „Rijndam'' van de Holland- Amerikalijh. EEN ZWEEFBRUG OVER HET NOORDZEEKANAAL. In de Woensdag gehouden raadsverga dering van Amsterdam werd besloten voor f 1300 deel te nemen in de kosten van voorbereiding voor een electr. tram door de Zaanstreek Weth. de Vries deell- de mee, dat het de bedoeling is de tram over het kanaal te Brengen door middel van een zweefbrug. HERMAN COSTERFONDS. I'll hel jaarverslag van het „Herman Costerfonds" blijkt, dat 1914hoe belang rijk i ok voor Nederland en Zuid-Afrika, voov do vereeniging onberoerd voorbij- giofl- De pupillei der vereeniging geven alle zonder onderscheid reden tot tevre denheid. Wegens den toestand der geld middelen konden geen nieuwe beurzen worden toegekend. Het verslag doet dan (.ok een dringend beroep op meerderen steun DF. DROGISTEN EN DE APOTHEKERS- WET. Naar aanleiding van het ontwerp apo- theterswet, dat eerstdaags in de Kamer behandeld zal worden, heeft de Ned. drogisienbond een adres aan de Tweede Kamerleden gericht, waarin erop gewezen wordt, dat wordt dit gewijzigd wetsvoorstel wet, alle 'drogisten, niet apothekers-a^- sistemen zich genoodzaakt zien de ver dere uipefening van hun bedrijf in zijn vollen omvang te staken, daar de ver koop van eenvoudige onschadelijke ge neesmiddelen, benevens verschillende stoffen, die wel eens als geneesmiddel gebruikt worden, maar een veel omvang rijken toepassing vinden voor andere' döclenipen dan een geneeskundig doel, hun riet meer geoorloofd zal zijn. De grond hiervoor in de memorie van toelichting genoemd, is dat de verkoop van genoemde stoffen, niet aan onbe voegden kan worden overgelaten met het oog op de volksgezondheid. Zij verzoeken, er op wijzende, dat er onder de drogisten vele zijn die het vak verslaan en zelfs een vakexamen hebben afgelegd, als overgangsbepaling vast te stéllen óf dat het diploma als drogist van den Ned. Bond met het as sistentenradicaal gelijk worde gesteld, óf dat aan de drogisten de gelegenheid wor de opengesteld binnen een vast te stel len tijd het examen af te leggen voor ap.-assistent, met vrijstelling van de (over-' bodige) pharmaceutische receptuur, óf dat zij, die bij de inwerkingtreding der wet drie jaren een drogisterij voor eigen rekening hebben gedreven, hunne idro- g: sier ij, op gunstig advies van een be voegde autoriteit, met verlof van de overneid, kunnen blijven drijven met dezelfde rechten als aan de ap -assistent zullen worden gewaarborgd. TREIN 8.28 H. IJ. S. M. Men kent deze nuttige vereeniging, die zwakke kinderen, zij die lijden aan (haamszwakte, bloedarmoede, voorbe schikt zijn voor teringlijders of reeds de eerste sporen van die gevreesde volks ziekte verloonen, en herstellende kinde ren, uitzendt naar een gezonde omgeving, waar zij 's zomers minstens s vijf er 's winters minstens acht weken vertoe ven. Deze nuttige instelling zondt in 1913- 191-1 212 kinderen uit, behalve die welke in het herstellingsoord der vereeniging te Soest worden verpleegd. Deze inrichting werd ecbler begin Augustus ontruimd en den lien die- maand geheel belangeloos ter beschikking vjjn j.Het Roode Kruis" gesteld Hoewel de contributiën der vereeni ging toenamen, kan zij voor haar nuttig werk steeds meerderen steun gebruiken. Wij bevelen haar daarvoor dan ook drin gend aan. THERMOMETER EN VERWACHTING. 25 Febr Thermometer alhier 8 u. vm. 38 gr., 12 u. 41 gr., 8 u. 41 gr. Telegrafische mededeeling van het Koe. 'ieteorologiich instituut te De Bilt volgem 4e waarnemingen van leden ochtend: Hoogste barometerstand 768.8 te Vlissingen. Laagste 758.1 te Memel. Verwachting tot den avoLd van 27 Feb. matige tot zwakke Noordelijke tot Noord-Westelijke later wellicht krimpende en toenemende wind, nevelig tot hallbewolkt, weinig of geen neerslag, mogelijk nacht vorst, iets zachter overdag. BURGERLIJKE STAND. Goes. Van 23—25 Febr. OndertrouwdG. C. Melis, jm. 22 j. met J. F. Capello, jd. 23 j. BevallenJ. Moelker, geb. Schoenma kers, d. OverledenC. Hoogewerve, ongeh. z. 48 j. Zlerikzee. Van 1724 Febr. Bevallen: J. M. Wanroij, geb. Wetting, z. C. Stoutjesdijk, get. de Looze, z. W. C. Flikweert, geb. Beije, z. Overleden K. de Vos, echtgenoote van P. Bakker, 74 j. P. C. van den Bout, ongeh. d. 52 j. A. Padmos, z. 14 m. AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij de verkooping van huizen te K rui ning e n van de erven van wijlen mej. wed. P. Kok, ten overstaan van den notaris Schram, werd de heer W. Karelse te Krui- ningen kooper van vier woonhuizen voor de som van f 2535. AFLOOP AANBESTEDING. Namens het comité te Kruiningen werd Woensdag namiddag in het^gemeente- huis aanbesteed de bouw van een houten school voor pl. m. 300 leerlingen ten be hoeve der Belgische vluchtelingen te Hansweert. Ingeschreven werd door A. v. d. Straeten 6500, Ch. L. Mol let 6400, M. Bavus f 6300, C. Karelse 6410, M. P. Goede- mondt 6000, J. Krijger 5970, C. Won- dergem 5886, A. Ie Clercq 5850. Bij de hedenmiddag te Ter neuzen dcor de Zecuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij gehouden aanbesteding voor het maken van een directie-gebouw te Drie Schouwen bij Axel waren de laag- sxte inschrijvers de heeren J. M. van der xVeMc en A. Verlinde te Terneuzen voor f 22831. BEKENDMAKINGEN. BOMME V. D. BROECKEFONDS. Burgemeester en Wethouders van MidJ- delburg, maken bekend, dat ter voldoe ning aan art. 4 der schenkingsacte van het Bomme v. d. Broeckefonds', waar;-> in de voorwaarde is gesteld, dat telken jare voor de generale repetitie van een der Concerten der Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" en van een van de concerten van de „Vereeniging voor Instrumentale Muziek" een door Bur<- gemeester en Wethouders in overleg met het bestuur te bepalen aantal toegangs^- kaarten beschikbaar moet worden gen sleld 10 cent per kaart, voor de ge ne? ale repetitie van het Concert der Ver eeniging voor Instrumentale Muziek op Dinsdag 2 Maart as., zoolang de voorraad strekt voor mingegoede ingezetenen van Middelburg kaarten te verkrijgen zijn, tegen Delaling van f 0.10 per kaart in het gebouw van „OnS Huis" in de Mot straat uilsluitend Zaterdag 27 Februari 1915 des namiddags te half acht uur. Middelburg den 23 Februari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. W. A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. DE 0CHL0&. I)e toestand Voor de namen van de getorpedeerde Engelsche koopvaarders mogen we wel naar „Telegrammen" verwijzen. In de Noordzee is een Amerikaanscii handels schip op een mijn geloopen De Duilschers en de Russen zijn op liet oogenblik vóór de verslerkingenreeks Langs de rivieren Njemen en Bobr mei; elkaar in voeling. De kanonnen van dé Russische vesting Ossowilz hebben daar bij geholpen. In de Karpaten hebben de Russen- enkele voordeelen behaald Hetzelfde melden de Oostenrijkers, wat hen zelij betreft. Ten Zuiden van de Dnjeslr verzetten de soldalen van den tsaar zich krachtig legen een Ooslenrijkscheu opuiarsch naar Lemfcerg. In DuilSchland. Een vertrouwd persoon uit een Zeeuw- sche gemeente, die teruggekeerd was van werken .uil Duilschland verschafte ons inlichtingen omtrent den aard van het werk aldaar, het loon en de duurte van levensmiddelen. Hij was geweest te Werae bij Langendreer niet ver van Dort mund. Er is d,aar in Óen omtrek aller-" lei soort van werk, licht en zwaai*, ge makkelijk te bekomen, voor het lichtere werk, als werken aan de cokesovens, b.v. wordt 43 penningen 26 cent per uur betaald en voor zwaarder werk als grint en Gokesoverladen 52 penningen 31 cent per uur. 11 uren wordt per dag gewerkt, schafttijd wordt ook be-" laald, men kan look overwerken. Er wordt gewei'kl in dag- en nachtploegen. Wan neer men in den vollen kost gaat be draagt het kostgeld ongev. f 11 per week; Doet men .eigen kost dan komt me» voor ongev, f 8 klaar Onze zegsman zon zeker in Duitschland zijn blijven Werken, indien niet de vorige week een brood-" rantsoen was i ngesteld van 250 gram per dag en per persoon. Tengevolge daar van wordt een werkman verplicht drie hoofdmalen van aardappelen te nemen, terwijl de 250 'gram brood slechts kunneq dienen om op het werk in de schaf turen te gebruiken. Voor werklieden echter, die er geen bezwaar in vinden hoofd zakelijk op andere wijze dan zich met brood te voeden, bestaat er goede ge legenheid om geschikt werk tegen een behoorlijk loon te vinden en ook nog wat over te houden. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Een firma te Rotterdam kreeg dezer dagen vim oen Duilsche firma een brief kaart over zaken. Op de voorzijde van de kaart waren met een rubberstempel woorden afgedrukt „Gott slrafe England De Rotlcrdamsche firma heeft nu, aldus de N. R. C., in haar antwoord verzocht, voortaan alleen „zuiver zake lijke" mede deelingen te doen De „Nordd. Allg Ztgkeurt deze takliek dan ook af Een doorgaande slaapwagendienst is nu voor het eerst lusschen Berlijn Brussel ingesteld Tot nu toe moest men aan de grens van Duitschland en België in Herbeslhal overstappen Een prachtig middel om maag, lever I at8° ™ïïr. "P0?™3" als het voor het kleintje is. Het is nnumer schadelijk Zelts knorrige, ongestelde, koort sige kinderen houden veel Van den aange- natnen smaak ei var, en moeders knnnen gerust zijn als zij het de kinderen hebben laten gebiuiken, omdat het nimmer in ge breke blijlt eene flinke „schoonmaak der ingewanden" tot stand te brengen. Reeds dertig jaren lang is „Califig" C&li- fornische Vijgenstroop aanbevolen door ge neeskundigen als een ideaal middel ter reiniging der maag, lever eo ingewanden. M,illioenen huisgezinneD, waarvan de leden weten wat goed ie, gebruiken niets anders. Vraagt Uw Apotheker om een originëele fiesch „Califig" Caüfornische Vijgenstroop, waarop de volledige gebruiksaanwijzing voor znigeliogen, kinderen, van eiken leeftijd en volwassenen duidelijk is afgedrukt. Verkrijg baar in Apotheken en Drogisterijen. Prij» f 1.25 per flesch. en ingewanden te regelen, voor mama, papa en de kinderen. Als gij last hebt van hooidpijD, hardlijvig, heid, of galachtigheid, of indien gij eene be dorven maag hebt en gij Uwe lever en in gewanden wenscht te reinigen op de aange naamste wijze, welke gij ooit ondervonden hebt, gebruik dan een eetlepel „Califig" vanavond, en dan zal in don ocbfcmd al de hardlijvigheid, al het vergif, al de gal en de verstoppende, verbruikte stoffen op zacht aardige wijzen, zonder kramp, uit het lichaam verwijderd zijn en gij zult U zoo gej 3 al* een visch gevoelen. ï'k lid van het huisgezin behoort dit „vruchtenlaxeermidd-d" te gebruiken wan neer zich de noodzakelijkheid ertoe voordoet. Uit Luxemburg wordt aan het „Ber liner Tageblatt" geseind De Duilsche gouverneur-generaal in België heeft volgens hier ontvangen be richt bepaald dat belastingplichtige Bel- feen, die ernstig verhinderd zijn huil bclaslingopgave voor 1915 tijdig in te dienen, van besluurswege op den grondt slag aer belasting voor 1914 zullen wor den aangeslagen. Een Nederlander, die naar men (hij zegt, schrijver en journalist den naam Johannes Antonie Verhoff op geeft, ond 43 jaar en te Londen verblijf houdend, is volgens de „Westminster Gazelle" aangeklaagd op grond, dat hij aan een handelaar met een Duitschen nuain in Engeland, heeft voorgesteld, met den vijand (van het Vereenïgd Ko ninkrijk) handel te drijven. De bedrijvigheid in de afgeloopen weken en nu nog in dc Iersche zee door vijandelijke onderzeeërs ontwikkeld, heeft het verkeer tusschcn dat eiland en de andere deelen van het Vereenigd Konink rijk aanmerkelijk bemoeilijkt zoo goed als dat lusschen Engeland en Frankrijk door de Duitsche duikboolen in het Kanaal aan gevaar is blootgesteld. En evenals men thans in die twee lan den het gemis van een tunnel onder die zeestraat betreurt, heeft een lid van het Lager Uuis te Londen gevraagd, of geen voorbereidende stappen kunnen worden gedaan tot hel maken van een dergelijken verbindingsweg lusschen Ierland en Engeland met Schotland. De eerste mi nister antwoordde, dat dit voorstel onder dc heerschende omstandigheden nauwe lijks uilvoerbaar is. Conventie van Den Haag. Anders zou het gevolg zijn, dat de voedingsmiddelen en andere voorraden, die reeds in Bel gië aanwezig zijn in gelijke mate veif- minderen als deze door bemiddeling van de commissie worden aangevoerd Dat zou dus daarop neerkomen, dat Groote Brillanje de voeding en betaling van het Duilsche leger zou vergemakkelijken. Naar aanleiding van dit voorstel ver klaarde volgens een Reuler-lelegram uit Londen de Duitsche regeering alle opt- vorderingen van voedingsmiddelen tert Oosten van Gent te willen slaken, maar weigerde ze op te houden met dc heffing van geldelijke bijdragen en inzonderheid van tie 40 miljoen frank per maand. Van Duitsche zijde had men zich voorgesteld, dat, voor 't geval Engeland werkelijk eens in een ernsligeu wereldl- oorlog betrokken werd, zijn wereldrijk in diens voegen zou kraken De verwach ting is evenmin verwezenlijkt als die, welke door de Brillen omtrent een spoe dige uithongering van de vijandelijke nar lie als gevolg van hun overmacht ter zee1 gekoesterd werd. Tot nu toe was de gehechtheid van de overzeesche gebieden aan het moedert- land Albion's roem. Vele hebben het metterdaad ondersteund De krachtproef werd gedurende het eerste halfjaar, niet tegenstaande b. v. de uilroeping door den sultan van den heiligen oorlog voor de mohammedanen, glansrijk doorslaan. Gisteren heeft men nu gelezen, hoe te Singapore, troepen van verschillende afdeelingen aan 't muilen zijn geslagen Volgens het Britsche gezantschap in Den Haag was eenige jaloezie en ontevre^ denheid betreffende bevorderingen daar van de oorzaak. Deze beweegredenen lij ken wel erg nietig, als1 men rekent, dat de rebelsche soldaten 33 menschen hebr ben gedood. Zou er niet iets acliterzitn ten'? Dit was volgens de „Corriere della, Sera" wel hel geval met Britsch-Indische regimenten te Kaïro welke naar den Soedan werden doorgezonden, daar ten gevolge van de afkondiging van den hei ligen oorlog gisting onder hen was ont staan. Volgens een Reuter-telegram uit Lon den waren die onlusten in Singapore van zuiver plaatselijken aard en stonden ze niet in verband met de bevolking daar ter slede. Van het Fransche Geelboek is bij Schellcma Holkema's Boekhandel te Amsterdam van de hand van II T. een Nederlandsche vertaling verschenen met locstemming van de Fransche regeering. De Noorsche bond van readers heeft een verklaring uitgezonden, waarin ge waarschuwd wordt om toch vooral niet het gevaar voor de Noorsche scheepvaart te overdrijven De bond acht hel ver keerd, wees onder de zeevarenden to verspreiden, aangezien dat een belemme ring in den weg zou kunnen leggen voor 's Lands in- cn uitvoer, waardoor de vrachten weder belangrijk zouden kunnen stijgen Het lot van de „Belridge" den gelorpe- (ieerden Noorschen koopvaarder, heefi volgens de N. R C op de premiën der. oorlogsverzekering geen invloed uitge oefend, zij zijn hetzelfde gebleven als vóór dc Duitsche verklaring. De Noorsche handelsvloot- telde op 1 Januari 1914 3378 schepen met 2 6 mil- liocn bruto reg. ton. Professor Snouck Ilurgronje heeft in de Januari-aflevering van de „Gids" betoogd ,dat het denkbeeld van een hei ligen oorlog, door Turkije naast Duitsch land en Oostenrijk legen de geallieerd den te voeren, „made in Germany" (in Duitschland vervaardigd) is. Een moham medaan, die van de politieke toeslan-' den in Europa op de hoogte is, zou zijn gebed, dat daarop betrekking heeft, dingen zeggen en afsmeoken, die den Duitschers volstrekt }iiet aangenaam kun nen zijn. i Maar alle mohammedanen zijn daarv van volstrekt niet op de hoogte Om hen met het besef der noodzakelijkheid van een „dzjihdd" (heiligen oorlog) aan den kant van „kafirs" legen andere on;^ Loovigen (voor den echten muzelman een glodslasterlijke onderstelling!) te verzoe nen, schijnt men hen te hebben wijs ge maakt, dat de keizer van Duilschland ook een aanhanger van Mohammed gewor den is. t Een in Klein-Azië verschijnend blad weet tenminste te melden, hoe de „ha rem" van Zijne Islamitische Majesteit Wilhelm II in 't vroege voorjaar te Kon- stajitinopel wordt verwacht, door de tien machtigste, op de Britten veroverde dreadnoughts begeleid. Gisteren werd gemeld, dat de Zuid- Afrikaansche troepen Garoeb hebben be- De bemanning is gered en te Dover geland. PAMSGATE, 24 Febr. De smak Gracia heeft heden hier 14 mannen van het ste< nischip Oakley aangebracht, dal gis ter "i ui het Zuid-Oosten van de Rye- baai (Zuidkust van Engeland) werd g'e- Lorpilleerd De hoofdmachinist verklaar de, dat hij dc periscoop van een on derzeeër heeft kunnen zien. De rest van ae bemanning is bij Dover geland De Oakley is bij Folkestone gezonken, toen zij naar Dover zou worden opge sleept. LONDEN ,24 Febr De stoomschepen „Rio Parana, met bestemming naar Por to Fcvrayo op Elba en Harpalion pp weg naar Newport News zijn getorpilr leerd en gezonken bij Bevezier. De be manningen zijn gered met uitzondering van drie Chineezen aan boord van de „Harpalion", die door de ontploffing ge(- dood zijn. OP EEN MIJN GESTOOTEN EN GE ZONKEN. WASHINGTON, 21 Febr. Hier is be richt ontvangen, dat de Amerikaausche stoomboot „Caril" in de Noordzee op een mijn is gevaren en bij de Duitsche kust is gezonken Het voerde een lading van 4600 ba len katoen. IN DEN STORM VERGAAN. LONDEN, 24 Febr. (Off.) Sedert 3 Februari is men zonder bericht van den hulpkruiser Clan Mac Naughten Men vreest dat het schip tijdens storm is vei gaan. DRIE ENGELSCHE VLIEGERS VERMIST. LONDEN, 24 Febr. off. Sedert de vlucht naar Oostende worden drie Brit sche vliegers vermist RUSSISCHE TEGENSPRAAK l ETROGRAD, 24 Febr. Off. De groote generale staf spreekt het bericht legen uit Berlijn, waarin gezegd wordt dat het 10e leger totaal vernietigd zou zijn. Een feit is dal afdeelingen van een onzer korpsen, nl hel 20e in een moeilijken toestand hebben verkeerd, wal ook door ons is meegedeeld (men zie het gisteren dï-arover in ons blad gemelde) en dat een ander met groote verliezen uit de stel lingen bij Wirballen teruggetrokken is. FRANSCHE LEGERBERICHTEN PARIJS, 24 Febr 3 uur Er valt niets bijzonders te melden, behalve eenige ge lukkige activiteit onzer troepen in de richting Auberive sur Sippe cn nieuwe vorderingen ten Noorden van Perthes (11 uur). Er hebben hevige artillerie- gevechten plaats gehad tusschen de Aisne en de Leve Alle zijn gunstig voor onst verloopen In Champagne hebben wij ten Noorden van Mesnil opnieuw vor deringen gemaakt en verscheidene tegen aanvallen afgeslagen. Ons geschut heeft aan oe hoogten van de Maas verschei dene Duitsche batterijen tot zwijgen ge bracht. In nadere berichten wordt met groot ten nadruk gewezen op ons succes bij les Eparges en de groote verliezen, die de vijand heeft geleden op een klein ge deelte van het veroverd terrein. Wij hebben reeds 600 gesneuvelde Duitï- schers geleld Gevangenen hebben mee gedeeld, dat 2 regimenten, die uit hun stellingen verdreven werden, meer dan 3000 man hebben verloren Wij hebben vorderingen gemaakt in het Bois Brülé en het bosch van Aprémont. De Engelsche regceriug heeft aan de Amerikaansche commissie tot onder- steuning (letterlijk; opheffing) van Bel gië een subsidie beloofd. Daar is evenwei en begrijpelijkerwijs, een voorwaarde aan vastgeknoopt. Duitsche regeering moet n.l. alle op vorderingen van levensmiddelen en de heffing van alle belastingen staken be halve die, welke zijn toegestaan bij de zet. Het was zeker duidelijk, waar men die plaats heeft te zoeken in Duitsch Zuidt- West-Afrika. En wel ten Oosten van de Lüderitz-baai pf -bocht. Deze operatie wordt van Engelsche zijde zeer belang rijk genoemd, omdat Garoeb goed water in over1vloed bezit. Telegrammen. Onderstaande berichten zijn reeds per bulletin door ons bekend gemaakt. DF DUITSCHE BEDREIGING. LONDEN, 24 Febr. Het Engelsche s.s. Oakley is in het Kanaal getorpilleerd en gezonken. OOSTENRIJKSCH LEGF.RBERICHT WEENEN, 24 Febr Off. Aan het Poolsch-Galicische front is het afgezien! van enkele levendige artillerie-gevechten groolendeels rustig De toestand in de Karpaten is over het algemeen hetzelfde gebleven In de gevechten van gisteren aan den bovenloop van de San hebben wij stormenderhand een hoogte genomen en 5 officieren en 198 man krijgsgevan gen gemaakt- Ten Noorden van de pas van Volonek deed de vijand, die van den zwanen* sneeuwval gebruik maakte, een hardnek- kigen aanvai o,p door onze troepen be zette stellingen De aanval werd met zwa re verliezen voor den vijand afgeslagen, 300 Bussen werden gevangen genomen. De gevechten ten Zuiden van de Dnjes- ter remen nog steeds in omvang en uitge breidheid toe RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 24 Febr. off. Ten Noor den van Grodno bij Iastremba-Stabin heb-i op 23 Febr. gevechten plaats gehad De vijandelijke patrouilles trachtten langs den rechteroever van de Njemen te trekken. Op hel geheele front van de Bober en de streek van Edvadno tot aan de Wrichsel hebben de Duitschers herhaal delijk aanvallen gedaan Een hardnekkig gevecht werd geleverd in de streek van Strasswifz Bij het dorp Bogoeslof, ten Westen van Opotschno hebben wij vijan delijke aanvallen afgeslagen. In de Karpaten Oostelijk van Loepkof wordt hevig gevochten Onze troepen behaalden verschillende successen in de buurl van Moenkatsj Bij Zavadska heb ben wij op den 22en drie rijen loopgrat- ven genomen en de hoogte 901 De Duitschers, die de hoogte verdedigden sneuvelden of werden krijgsgevangen ge maakt. Na een hardnekking gevecht na men wij de hoogten aan den rechter^ oever van de Rosanka, ten Zuiden van Toekla.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3