^T°,Q7^ Ingezonden!!! P oierni ^Venenlic^^ THERMOMETER EN VERWACHTING. 22 Febr Thermometer alhier 8 u. vm. 42 gr,, 12 h. 45 gr., 3 u. 44 gr. Telegrafische mededeeling vaa het Koa Meteorologisch instituut te De Bilt volgens ie waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 746.9 te Muncben. Ti a a ;s te 740.8 te Memel. Verwachting tot den avond van 23 Feb. zwakke tot matige Zuia-Ooatelijke tot Zuid-We6tehjke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neer slag, later iets zachter. dc verschillende lokalen, waarin de Bel gische kinderen op stoelen en aan ta fels onderwijs ontvangen 't Houdt de de kinderen van straat, verschaf hun een warm verblijf, bevordert de zinde- dc kinderen van straat, verschaft hun de toestand hygiënisch niet volmaakt, loch moet de gezondheidscommissie wat bereikt is met groote 'dankbaarheid ver melden. Ter kennis van1 de commissie zijn ge bracht 3 gevallen van diphlherie, 5 van roodvonk en 5 van febrïs typhoïdea. Een zeer klein getal dus als men weet, dat van de roodvonklijders twee en van de typhus-patiënten drie tot de vluchtelin gen behoorden Een dag nadat het rijksentrepót was ontruimd door de vluchtelingen en deze intusschen waren ondergebracht in ver schillende lakolen, bleeks, dat een drie tal zieken, uit het entrepot gezonden naar het gasthuis, leed aan febris typhoi- dea. Het entrepól dat weer moest die nen voor hulpkazerne is herhaaldelijk" "fcozen De Europeesche mogendheden. GEZONDHEIDSCOMMISSIE. Middelburg. II. Op dc bekende wijze werd voortge gaan met de systematische woningver betering in de wijken O, P en Q; daarenboven zijn ook van ©enige peroee- Len in andere wijken gelegen, enkele gebreken hersteld die bij het systema tisch onderzoek niet aan het licht wa nen gekomen. De systematische woning verbetering in de kom der gemeente het deel besloten binnen vest en kanaal is thans afgeloopen. De woningcom missie is ten volle overtuigd dat hare arbeid verre van volkomen is, al was hel alleen reeds omdat bij het systema tisch onderzoek verschillende panden zijn overgeslagen. Terwijl ze nu verder dc woningverbetering in de nog res loerende buitenwijken waar riooleering en wa- tei leiding nog slechts gedeeltelijk be schikbaar zijn in langzamer tempo moet doen, is ze voornemens in de stad nog verschillende perceelem te bezoeken; ook al bevallen deze meer dan drie ver trekken, in het vertrouwen, dat ze daarbij zal kunnen rekenen op de sympathie der ingezetenen. De eigenaars van 16 perceelcn legden schriftelijk de verklaring af, dat ze de door de commissie verlangde verbete ringen zouden aanbrengen. Op advies der commissie werd door B. en W. verbetering gelast van 58 perceelem Overbevolking, ontstaan bij verhuizing, werd dit jaar geen enkele maal gecon stateerd. Op die ontstaan door de op name van vluchtelingen, ook al geschied de deze legen vergoeding, is om licht te begrijpen redenen geen aanmerking ge maakt. Op voorstel der commissie werden op voordracht van B. en W. door den raad 4 peroeelen onbewoonbaar verklaard Een verzoek Lot onbewoonbaar-verklaring van 2 peroeelèn werd ten slotte door de commissie niet verzonden daar de eige naar inlusschen de woningen had ont ruimd en uitgebroken. De heeren Nonhebei en Vertregt heb ben geregeld een bezoek gebracht aan de verschillende gebouwen waarin men de vluchtelingen had gehuisvest, tenein de z> o goed en zoo kwaad dit kon aan de meest noodige eischen der hygiëne de hand te houden. De waarn. burgemees ter had den gemeentebouwmeester ge machtigd aan uitvoerbare eischen in het belang der volksgezondheid gedaan, zoo veel mogelijk te voldoen; een inderdaad nuttige maatregel. Na opname van de lijst van al de lo kalen, welke vluchtelingen herbergden, luidt hel verslag verder: Lokaliteiten ge noeg dus, maar natuurlijk üe| een beter - zelfs veel beter (lan de andere. Heeft men voor één enkelen nacht in der haast wel een» gebruik moeten maken van een minder geschikt, bepaald slecht was geen enkele. Waar waterleiding ontbrak, werd deze door -de goede zorg van bet gemeentebestuur aangebracht; tonnen met daarop passende brillen werden op dezelfde wijze verschaft en veelal on dergebracht in kleine houten tentjes die bijgebouwd werden. Ook voor verlich ting werd zoover noodig gezorgd, 't zelf de kan gezegd worden van kleeding en dekens. Op uitnoodiging van den waarnemenden burgemeester stelden zich de geneesheeren beschikbaar om de minvermogende, zieken zoowel die in de lokalen als de welke bij particulie ren verbleven te behandelen en den algemeenen toestand na te gaan. Ze kre gen machtiging om ernstige patiënten en vooral de besmettelijke le evacu ee ren, geneesmiddelen en opname in hel gasthuis werden kosteloos versjtrekt van gemeentewege De gemeente werd daar toe in eenige sectoren verdeeld. Aan den zachlen drang om zich te laten vacci neeren of revacionneeren is slechts door een klein gedeelte der vluchtelingen ge volg gegeven Een enkel lokaal met wandluizen besmet, moest worden ge desinfecteerd. Over 't geheel werden wei nig klachten gehoord. Op het eind van het jaar was nog slechts een zestal gebouwen in gebruik. De openbare scholen, gedurende de Dïrbilisatie lijdelijk door militairen be woond, zijn behoorlijk gedesinfecteerd, duchtig gereinigd. Verder werden een paar verpleegsters aangesteld, die bij de vluchtelingen o.a. geregeld temperatuur opnemen en den geneesheer waarschu wen, zoodra zij eenige afwijking mee- nen te constateeren. Tonnen en faeces worden gedesinfecteerd. Deze maatrege len zijn genomen in overleg met den in specteur, den heer Oosterbnan Verder kwamen verschillende gevallen van ma zelen en kinkhoest voor. Overigens lieerschte er èn onder de ingezetenen èn onder de vluchtelingen weinig ziekte. Zooals boven is gezegd, bestaat ei echter wel gevaar, dat daarin langzamerhand een keer zal komen. Reeds bij het opmaken van dit verslag (Jan 1915), zijn daarvan voorboden aan wezig. Uit hel bovenstaande is gebleken, wat op het gebied van de geneeskundige ar menzorg voor de vluchtelingen is gedaan Bovendien werd door eenige dames met, zoig van het steuncomité nog gesticht een Moederhuis, waarvan de naam de bedoelm,, voldoende uitdrukt, en waar van er-n vrij druk en dankbaar gebruik is gemaakt Bij de verpleging van de ge wonde en zieke militairen hebben talrijke dames en daaronder gediplomeerde ver pleegsters in de gemeente wonende, we ken lang kosteloos hunne gewaardeerde medewerking verleend. (Wordt vervolgd) een gewelddadige botsing. China verhield zich aanvankelijk daartegen afwerend Joean-sji-Kai herinnerde zich plotseling, dal er npg zoo iets als een Chineesch Parlement bestaat, waaruit hij reeds de leden, die hel zijn beleid lastig maakten, op hardhandige wijze had doen verwij deren. Zullen hij en zijn raadgevers bij dien weerstand volharden? Is de republiek' in slaal zich gewapenderhand le ver zetten. Kan hel op directe of indirecte hulp van buiten rekenen Is de inwendi ge toestand van hel reuzenrijk reeds na de jongste woelingen dermate verste vigd ,dat hel de zware proef van. een oorlog' kan wagen, zonder de vrees tc behoeven Ce koesteren ,dal de revol- lufionnaire elementen als Socn-jal-Sen van de gelegenheid gebruik ztillen maken om af le rekenen met de heerschappij van Joean. die zich door zijn navolging van de Matsjoehlradilies zeer gehaat heeft gemaakt Japan heeft het oogenblik handig ge- antwoordelijk stelt voor schepen, die het oorlogsgebied binnen varen. De ministers weigerden voorloopig zich uit te laten over wat Amerika zal doen. De Engelsche „Morning Post'' verneemt uit Washington, dal de „Washington Post welk blad vroeger Duitsch gezind was, thans schrijft, dat, mocht een AmerL- kaansche koopvaarder opzettelijk wor den vernield of zelfs bij ongeluk, het verlies aan menschenlevens de openbare meening in de republiek aan de overzij van den oceaan zóó zou opzwepen, dat er oorlog uit ontstaat. Bij ons weten, had nog geen Ameri- kaansch blad het kind zoo onbewimpeld bij den naam genoemd BUITENLAND. DE OORLOG. toes tand. Een Duitsch vliegtuig heeft nog eens bo.ven het Zuid-Oosten van Engeland zijn opwachting gemaakt. Colchester en Cog- geshall liggen beide in Essex, het eerr ste bij en ten Westen van Harwich. Mem- sehen kwamen er niet bij: om en de aam gerichte schade heeft niet veel om 't lijf- De Franschen zijn in de afgeloopen dagen stellig flink aan den aanvallenden 'kant. Vers:chill|ende verklaringen kun:- nen hiervoor worden gegeven als' hel verbeterde weer, dal de bodemgesteld heid eveneens voor operalies meer ge* schikt heeft gemaakt evenals de mogelijk- zoo niet: waarschijnlijkheid, (lal de I)uit- schers met het oog op hun geslaagd of fensief in Oost-Pruisen gedurende den laalslen tijd troepen aan het Westelijk front hebben onttrokken, om deze tegen de Russen aan te wenden. Benoorden Pertes en bij Eparges ten Zuiden van Verdun maakten zij vorderingen Drie milraljeurs en twee bommenwerpers vie. len den Franschen in banden. In Champagne gingen zij tol een tegen aanval over, die hun niet onbelangrijk voordeel bezorgde. Op een ander punt werden ongeveer 100 Duitschers krijgs gevangen en twee milraljeurs buil ge maakt. In Z. O. Galiciê, de streek dus beH noorden de Boekowiua, staan de Russen er niet best voor. De Duitschers bezetten Slanislau. Dit is van belang, omdat daar door de rechtstreeksclie spoorwegver binding met hel nog door de Rus'sen be zette Lemberg in handen der bondgo- nooten is Natuurlijk zullen dc Russen de lijn echter zoo veel mogelijk onbruik baar hebben gemaakt. Naar Lemberg is ongetwijfeld de opmarseh van Duitschers en Oostenrijkers gericht, terwijl dit ver der rukken op zich zelf reeds de Rus sische stellingen in Westelijk Galieië in gevaar brengt. Zalesczyki (zoo lezen we tenminste den bewusten naam) ligt aan dc Dnestr, ten N. O. van Kolomea, naar men op de Zaterdag gegeven kaart ga- waar wordt. Ten Noorden van eerst gef- noemde stad staan de rij an den der Rusv- sen reeds dus aan den Noordelijken oever van de Dnjestr In de Karpaten behaalden de Soldaten van den tsaar daarentegen eenig succes Ook Doekla vindt men gemakkelijk op onze kaart Volgens de Oostenrijksche lezing werden Russische aanvallen in dezelfde streek mei zware verliezen voor de Russen af geslagen. Deze tegenspraak verbaast ons niel meer. Engeland in de eerste pkiats, hebben el ders de handen vol Wat Nippon wil, is toch juist met de Britsche belangen slrijV- dig Zou daarin niet een twistappel voor de naties van de Entente verscholen lig|- gën? En eindelijk: wat zegt Noord,1-Ame» rika van dit Japansch imperialisme? We bepalen ons voorloopig lot hel opwerpen dezer vluchtige vragen Een leuke zwerver Een koetsier had zich te Londen voor een der politie-rechtbanken te veranti woorden, omdat hij zijn dertienjarigeu zoon niet voldoende onder toezicht had gehouden, hetgeen schoolverzuim ten ge volge had gehad. Op de terechtzitting bleek, <lal de jon gen na de Kerstvacanlie verdwenen en eerst na vijf of zes weken was terugge keerd. Met 10 shilling (ongeveer zes gld.) op zak had hij den trein naai' Folkestone genomen Hij wilde nl dolgraag naar het front in Frankrijk. Daar kreeg hij van een hem bekende dame 5 shilling als Kerstgeschenk. Met hetgeen liij over had gehouden, was dal genoeg, om den over tocht naar Vlissingen te betalen. Daar aangekomen, hielp de kleine baas de passagiers met hun bagage. Op die manier haalde hij nog ruim 10 shilling op. De Engelsche consul, die aan boord kwam, zond hem naar mevrouw Martin. Dc knaap begaf zich evenwel naar Ant werpen, waar hij voor een Duitsch lui tenant \Verd geleid. Deze deelde hem; mee, dat, ware hij een jaar ouder ge weest, hij zijn gevangene zou zijn ge bleven Toen werd hij als een vluchte ling op een karretje naar Nederland gezonden, vanwaaruit hij Engeland weer L-ercikle Daar hoorde hij, dat, als hij van nu af aan lol September goed oppast, hij aan boord van een Britsch oorlogs schip geplaatst zou kunnen worden De onveilige zeeën. Gisteren hebben we op-beperkte schaal bekend gemaakt, hoe een Engclsch stoomschip, dat blijkbaar kustvaart dreef, in de Iersche Zee zonder voorafgaande waarschuwing door ©en Duitsche onder zeeër werd getorpedeerd en hoe een Noorweegsche, dus neutrale boot op de Belt op een mijn liep en zonk. Van-, ochtend hadden we op dezelfde wijze te berichten, dat een Duitsche duikboot, eveneens in de Iersche Zee, een En-t gel»cli ltolenschip aanhield. In strijd met de instructies, den kommandanten van die „sigaren" verstrekt, betrachtte dei gezagvoerder van dit Duitsche vaartuig (wtas (liet misschien Hersing van de („U 21", die reeds meer en met succes; tegen koopvaarders in dezelfde zee op trad 9) de regelen van (le menschelijkhcid KORTE OORLOGSBERICHTEN. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Havre deelt mee, dat de Belgische regeering heeft besloten, de lichting 1915 voor haar leger uit de man nen van 18 tot 25 jaar samen le stellen die idan onverwijld onder de wapenen dienen te lcomen Het ..Journal" verneemt van het Belgische ministerie van binnenlandsche zaken le Havre, dat volgens de ramingen ongeveer 200 000 Belgische vluchtelin gen zich iïi Frankrijk, 300 000 in ons land "50.000 in Engeland ophouden, In den laatsten lijd is een tamelijk groot aantal naai* België teruggekeerd. Deze oorlog heeft hel afdoende; bewezen- het feil, dat men tot elkanders vijanden behoort, behoeft volstrekt niet in bepaalde omstandigheden een zeker erkeer tasschen de tegenover elkander staande troepen uit te sluiten. Een bekend Duitsch vlieger moest bij Verdun binnen de Fransche liniën dalen, omdat zijn toestel door een Fransch( kanon getroffen en zijn metgezel doo- delijk gewond werd De bestuurder zelf kreeg een schot door den arm Een Duilsch blad verhaalt, hoe hij de ma chine nog in glijvlucht Icon doen dalen, waarna hij door de Franschcn werd gevangen genomen Reeds dachten zijn landgenoolen, dat hij den dood had gevonden, toen een Fransch aviateur «Ie vermelde feiten mee deelde in een brief, die boven de Duit sche stelling werd neergeworpen. Tevens las men daarin, dat de Duitscher zich jn de meest eervolle gevangenscliap be vindt en dat zijn familie zich niet onge rust behoeft te maken. De Duitsche oorlogsmarine is met het verongelukken van haar twee lucht schepen „L 3" en „L 4" leelljk gehan dicapt. Naar men weel worden met deze lettor dc „Zeppelins" aangeduid De „L 1" en „L 2" waren reeds vóór den oorlog vergaan De beide die daarop volgden, behoorden tot de grootste en nieuwste luchtschepen der Duitsche vloot. Ze wer den in de periode 1913—'14 gebouwd en zijn waarschijnlijk maar kort voor den oorlog gereed gekomen De ,.L 3" mal 000, de „L 1" 30 000 kub. M inhoud. Dit laatste was het grootste luchtschip ter wereld. Het kon een snelheid van 80 K M. in liet uur bereiken. De lucht- kruiser kon tot op 2500 M. stijgen en twee etmalen zwevende blijven. Hij was 165 M lang, 18.4 breed en 21 hoog. Voorzoover de officieele opgaven strek ken, is de Duitsche marine nu van al haai' luchtschepen beroofd. De magistraal van Walsriodc, Lüne- burger Heide heeft de volgende bekend making uitgevaardigd „Jongelieden in den ouderdom van 17 tot 20 jaar, die tol dusver zonder afdoen de reden hebben nagelaten zich op le ge- sijssend zijn Naai' men weet, heelt o.a, von MoHkc dezelfde stelling verdedigd. Van de Fransche grens vorneemü de „Köln Zlg.dat volgens dc wette lijke bepalingen in die republiek de in geschreven zeelieden onder (le twintig jaar in geval van oorlog door een bijzon der bevel kunnen worden opgeroepen. De minister van marine Augagneur heeft dat nu uitgevaardigd ten behoeve vani de in 1895 geboren zeelieden voor den dienst op de viool binnen hel verloop van een maand De officieele nota rechtvaardigt dezen oproep onder de wapenen met te verwe zen naar het beginsel der gelijkheid van alle Franschen voor de militaire wetten. De lichting 1915 voor hel landleger is reeds opgeroepen en die voor het jaar 1916 zal volgen. De konklusie ligt dus voor de hand. In tegenstelling met het nieuws, dat we een der afgeloopen dagen aan een Zwitschersch blad ontleenden, bevestigt de .Temps" het bericht, reeds vroeger door dit toch ongetwijfeld Ier zake kundig blad openbaar gemaakt, dal generaal Pau in plaats van op weg naar Servië, om daar de weermacht opnieuw op poolen te zetten, aan boord van een torpedobootja- ger le Athene is aangekomen op reis naar Rusland, om de „militaire medaljo" aan den opperbevelhebber van het Russische leger le overhandigen Generaal Pau is in Griekenland, ookj door de hoogste overheidspersonen, zeer vriendelijk ■ontvangen. Men weel trou wens, dat het Fransche leger bij dc Hel lenen zder gezien is. Zooals de Turken! aan Duitsche, zoo hadden de Grieken aan militaire instructeurs uit Frankrijk d© hervorming van hun troependien st enz. opgedragen Generaal E.vdoux heeft zich daarbij onderscheiden Dezen opperoffi- 'cier werd laatst hot bevel over de ves ting Duinkerken opgedragen. - De gouverneur van Pelrogratl heeft bekend gemaakt dat het nieuwe Russi sche luchtschip ..Gigant", dal groolei* heet le zijn dan de grootste Zeppelin die tot nu toe gebouwd is, op 15 dezerj zijn proeftochten begonnen heeft. Tot dusver waren de grootste Russische luchtschepen de „Clcment-Bayard IX" en de ..Astra Torres 17", die beide 23 000 Ms inhoud hebben Verleden jaar waren er echter, naai' de N. R C zich herinnen, nog twee lucht schepen in aanbouw, waarover nog geen nadere bijzonderheden bekend waren De Nederlandsche Anti-Oorlograad heeft uil Denemarken bericht ontvangen, dat aldaar is opgericht het bureau tot; Instandhouding van Internationale Sa menwerking. op initiatie? van de Deen- schc Vredesvereeniging in samenwerking met verschillende andere groepen van personen Herinnerd wordt, hoe de gedachte tot samenwerking is uitgegaan van den Ne- dorlandschen Anti-Oorlogsraad en hel oorlogsrecht, door de bemanning ven voor de Weerbaarheid voor de rijf minuten tijd te laten om in de sloc-j jeugd, worden aangemaand zich alsnog pen te gaan. Daarna werd hel schip lol onverwijld aan le melden. Wanneer zij in zinken gebracht gebreke blijven dit te doen, zullen hun Ook heeft de Duitsche kruiser „Kron- namen worden opgegeven aan de bevoeg- prinz Wilhelm" nog ©ens wat van zich j (je overheid en kunnen zij verwachten doen hooren. Naai' men weet, zwerven i -weldra als ongeoefende landstorm voor nog twee Duitsche kruisers en twee als arbeidsdoeleinden te worden opgeroe- zoodanig ingerichte handelsschepen rond pen." Dit zwerven moet men niel letterlijk i De „Vorwarts" herinnert, aldus dc N. opvlalten. Gewoonlijk zullen deze mo-.R c., aan de uitdrukkelijke verzekering derne en koene zeeroovers zich wel j der regeering, dat geen dwang mag wor- schuil houden. Ze op te snorren op I den uitgeoefend om de intrede in de de oceanen inel de vele baaien is haast j weerbaarheid voor de jeugd tc bevor- Ten slottede regeering le Tokio besloot, een ultimatum le zendon aan dë Chineesche Aangenomen, dat dit be richt van het Russische blad de waar^ heid behelst, kan liel niet erg verwonde-, ren. Uil de zware eischen, voornamelijk de economistehe belangen betreffende, voordat daarin onderwijs werd gegeven, door Japan aan het Hemelsche Rijk bezoek aan 1 gesteld was het duidelijkJapan zocht De commissie bracht even moeilijk als liet vinden van een deren, maar zegt, dal de magistraat van speld in een hooiberg. Maar aan den Walsrode niet de eenige is die „zachten anderen kant kunnen ook die zwervers drang" oefent, last krijgen met liet aanvullen hunuer I voorraden, wat levensmiddelen, munitie I „Wie oorlog voert, wil het oorlogs- en kolen aangaat. jdoel bereiken; en wanneer hij energiek De „Kronprinz Wilhelm" is nu in iS) bereikt hij dat door de aanwen den Allantisclien oceaan opgedoken. Vijf ding van alle middelen en tot dit doel be- schepen blijkt hij in den grond te heb- hoort in den zee-oorlog het afsnijden J>en geboord De passagiers en beman- Van den vijandelijken handel ningen werden aan boord van een Duit- Van die „energie" leggen in de huidige sclie boot geladen Ook een Noorweegsch worsteling de Engelschen getuigenis af. zeilschip behoorde daaronder 1 De Duitschers nemen hen dit bar kwalijk. Dc correspondent van de „Daily Op hun besef van 't onrechtmatige daar- Mail" te Kopenhagen maakt melding van van grondden zij hun nieuwe ongeoor- een bericht, dat de Duitschers voor het loofde lak lick omtrent het zonder waar- leggen van mijnen om de kusten van schuwing in den grond boren van han- Engeland 120 groote duikbooten hebben dehschcpen gebouwd. Zo, maanden zijn dc Duitsche Toch is die verdediging van het door werven daarmee bezig geweest. Elke Brillanje toegepast beleid afkomstig van in den sector Ieperen. Wij hebben duikboot is in staat meer dan 100 mijnen een vroeger rijkskanselier in Duitscbland gedeelte van een loopgraaf genomen, die hiee le nemen, die fop hel dek worden ge- Cnpriri heeft, naar het weekblad „De de vijand korten tijd bezet had gehou- plaatst, zoodat zij snel kunnen worden Amsterdammer' ons geheugen opfrischt den. De Duitschers hadden eenige hon- uitgezet. Het gewicht van elke mijn zou kle woorden 4 Maart 1892 in den Rijksdag derden manschappen naar het terreiu iongeveer 1200 pond bedragen gespreken Hij voegde er a bij, dat naar van hel gevecht gezonden. Een Reuler-lelegram, Zaterdag vap zijn mceoina Bhitrent <len zee-oorlog voor- i In Champagne hebben wij al onze Washington verzonden, behelst, hoe het slellmgen hadden post gevat, die zijn ge- aanwinsten gehandhaafd. In de Vogezen kabinet van Noord-Amcrika in den bree- weid en zijn macht deden onderschatten, hebben wij drie aanvallen aan de Techt de heeft beraadslaagd over de gevaren, lomdat er sinds Nelson's dagen "geen zee- afgeslagen en daarna een tegenaanval ge- welke voor tot die nationaliteit behooren- oorlog moer in grooten stijl gevoerd is. daan Hel gevecht duurt voort de schepen voortvloeien uit de verkliring Caprivi wijst er op, dat daarbij óf een (11 uur). Van de zee tot de Aïsne had van Duitschland als antwoord op het landing in grooten stijl of de vernieling bij tusschenpoozen een kanonnade plaats, protest der V. S., dat het zich niet ver- van den vijandelijken handel slechts be In Champagne werd een tegenaanval Telegram men. Hedenochtend door ons ontvangen, doch niet gebulletineerd DE DUITSCHE BEDREIGING Uil Liverpool wordt gemeld, dat het stoomschip „Combanlc" van Cardiff naar Liverpool zonder waarschuwing dooreen Duitsche onderzeeër werd gelorpillecrd. Drie opvarenden werden door de ont ploffing gedood en twee verdronken door het over boord springen. De ande- ren werden gered. De „Hamburger Nachrichten" ver neemt uit Stockholm, dat een Engelsch transportschip met 2000 man in hel Ka naal in dien grond zou zijn geboord! (Het lijkt ons raadzaam aan dit bericht, zoolang officieele bevestiging ontbreekt, niet te veel geloof te hechten. Red M. C.) BELFAST, 21 Febr. Zaterdagmiddag om 5 uur hield een Duitsche onderzee boot een Engelsch kolenschip aan in de Iersche Zee. Men liet de bemanning vijf minuien tijd om in de booten te gaan en bracht het schip daarna tot zinken ONVEILIG ENGELAND. LONDEN, 22 Febr. Laat in den avond bezocht een Duitsch vliegtuig Braintre©- Colchesler en Chelmsford waar hetbom-- men wierp. Het verdween weer over zee Geen menschenlevens zijn verloren gegaan, de schade is onbeteekenend. LONDEN, 22 Febr. Zondagnacht viel le Colchester ©en bom, afkomstig van een Duitsch vliegtuig, in den tuin van de kazerne Drie valla's werden gedeeltelijk vernield, doch overigens werd geen scha de aangericht. Mensehen kwamen er niet bij om. Ook te Coggleshall werd een bom ge worpen Een vliegtuig werd opgemerkt, dal in Oostelijke richting verdween. FRANSCHE LEGERBERICHTEN PARIJS, 21 Febr. (3 uur.) In België hoeft eenige infanlerieactie plaats gehad

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3