Ingezonden Hededeelingen. Ingezonden Stukken. BUITENLAND. spoor aankwamen, werden door de tran- sporlcolonne van liet Roode Kruis vrij gemakkelijk ondergebracht in het gast huis en liet verpleeghuis, die zich van te voren tot opname bereid verklaarden en in een ziekenhuis van het Roode Kruis door die verceniging daartoe op behoorlijke wijze ingericht Aan den te r- ritorialen commandant werd dagelijks op gave verstrekt \au 'l aantal plaatsen, dat er beschikbaar was voor militairen en slechts eenmaal moest gemeld worden dat voor dien dag alles wat niet beslist gereserveerd moest blijven voor eigen landgenooten, bezet was Maar heel moei lijk is het zeker geweest alle vluchteling gen een onderdak te verschaffen De vrouwen en mannen die zicli hebben be last de meer dan zesduizend persoden (hoogste aantal tegelijk aanwezig) te voort- zien van woning, slaapgelegenheid, dek king, voedsel, kleeding en wal dies meer zij, hebben een geweldigen arbeid verf- richt en daarom aanspraak op een woord van harigrondigen dank ook van de couw- missie. Het is een bekend feil dat er in oor logstijd veel meer menschen sterven aan ziekte dan aan verwondingen en het ge vaar voor epidemieën is ook in neutrale landen zeer groot; meestal niet zoozeer gedurende als wel na den oorlog. Dat zwaard van Damocles hangt dus nog bo ven ons hoofd en nog lang misschien zal hel blijven dreigen De ingezetenen van Middelburg hebben over 't afgeloopen jaar echter niet te klagen. liet totaal der overledenen (builen de als levenloos geboren" aangegevencn) bedraagt per duizend inwoners- 1161 v j. 12.11), dal dei' levend geborenen 19 20 (v. j. 18.82), de meerdere geboorte (de natuurlijke aanwinst) is 7.56 v. j. 6.71), deze cijfers zijn dus zelfs nog gunstiger dan die van 1913, ja nog nooit is hier de sterfte zoo laag geweest als in het afgeL loopen jaar. Maar ook wat aangaat den gemiddelden leeftijd, bereikt door de overledenen, verkeert Middelburg onder gunstige omstandigheden Uit een in liet verslag opgenomen slaatje blijkt dat Midr delburg speciaal wal belrefl de levenloos geborenen en personen van 1 tol 50 jaar een zeer goed figuur maakt in verhou ding tot het gelieele land, terwijl alleen voor kinderen beneden 't jaar en persoe nen boven de 50 jaar het percentage hier hooger is dan dal voor liet geheele rijk. Het is aldus het verslag niet onmo gelijk dat in Middelburg de nog v\at hooge kindersterfte (8 8 proc., op 360 ge boorten stierven er 32 nog geen jaar oud) in eenige verhouding staat tot het aantal kinderen builen huwelijk geboren, die vaak geen borstvoeding krijgen. (^Wiordt vervolgd) V.eerè. .'.an hel verslag dezer commissie over 1914 onlleenen wij het volgende: Ook dit jaar was de algemeene ge zondheidstoestand, binnen hel ambtsge bied der commissie gunstig te noemen, al deden zich wel degelijk factoren gel den, die hierop bijzonderen invloed had den kunnen hebben. De, einde Juli begonnen, mobilisatie van het leger, bracht ook in eenige ge<« meenten, waarvoor de commissie is in gesteld, meer of minder groote militaire 'bezetting, terwijl van de later volgende stroom vluchtelingen uil België, meer dan e ene gemeente rijkelijk haai' deel ontving. Met het oog op'dit alles werd een bij eenkomst gehouden door den hoofdin specteur van de volksgezondheid en de meerderheid der commissie. Als resultaat dezer bijeenkomst werd eeae circulaire gezonden aan de ven- schillende gemeentebesturen, en eene missieve aan den heer Terrilorialen commandant in Zeeland In de circulaire werd gewezen op bet gevaar van overbrenging van besmette^ lijke ziekten en het belang van een nauwgezet geneeskundig toezicht op de vreemdelingen. Benevens op het belang van toezicht op brood en drinkwater. Aan den terrilorialen bevelhebber werd verzocht een verordening op melk en brood vast te stellen. Deze was echter, overeenkomstig het advies van de algem voedingscommissie van Zeeland, van meening dat dit onderwerp valt buiten den werkkring van het militair gezag. De gezondheid binnen het gebied der commissie bleef echter gunstig, zoodat zij in geen enkel geval van advies heeft behoeven te dienen inzake ingekwartier de militairen of ondergebrachte uitgewe kenen Verder vermeldt het verslag de gen wone werkzaamheden der commissie, die geen aanleiding geven tol bijzondere ver melding hier ter plaatse Heupjicbt Pijn in den rug kan liet eerste ken- leeken zijn van heupjiclil (ischias.) De pijn kan zich verder ontwikkelen naai de heupen en vandaar langs het been, waardoor liet loopen onmogelijk wordt gemaakt. Deze aandoening kan zoo hardnekkig zijn, dal men zelfs operaties lieeft voor gesteld om haar te doen verdwijnen. De aanwending van zalf, smeersels, enz op de aangedane plaatsen brengt niet het gewenschte resultaat, omdat zij slechts een lijdelijke verlichting geven Zij tas ten uw kwaal niet in haar wortels aan, d w. z. het urinezuur, dat niet door de nieren verwijderd werd. De eenige juiste behandeling is de oorzaak van uw kwaal te doen verdwij nen, het urinezuur, hetwelk de weef sels en spieren heeft aangetast. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren de kracht om haar werk naar be- hooren te doen, waardoor het urine zuur met de urine uit het lichaam wordt verwijderd, en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheumatisclien aard wordt weggenomen Te Middelburg verkrijgbaar bij den heer Joh. de Roos, Vlasniarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. postwissel f 1.75 voor één, ot 1 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke deos, die niet voorzien is van ne venstaand handelsmerk De Rijksmiddelen in 1915 De opbrengst der rijksmiddelen (hoofd som en opeeDten) over de maand Jan. 1915 bedroeg f 10.973.671,96. Het één-twaalfde der raming over het geheele jaar bedraagt f 13.356.333,26. Wij laten hieronder volgen de inkomsten over Januari 1915, vergeleken met die over Januari 1914. Middelen. 1915. 1914. GroDabeJast. f 358.009.13J f 321.76t.64j Personeel 526.083.25 45 U010.40 j Inkomstenbel. Bedrfjfsbel. Hoofdsomi Opcenteni Vermog.bel. Hoofdsom Opcenten i Invoerrecht. Fonpaatzeg Suiker Wjjn i Gedistilleerd s Zout Bier en Azjjc Geslacht Goud, ziiver Essaailoon Zegelrechten i Registratier. Hypotheekr ucc9ssier. Domeinen Staatsloterij 1 Jacht, vissen Ldodsgeldcn 831.092.73J 165.172.82 220.852.58 J 42.639.67 1.140 945.26 1.921.50 3 304.154.38 25,200,97 852.819.44 245.724 05 97.311.34 564 662.36 24.545.62J 42 47 J 373 185.92 359.634.78J 27 928.53 1.602 964,43 62.093 26 30 648 91 431.25 114.637.13 745.071.20 74.507.10 220.560.25J 22.056.02 1.338.184 79 2.556.45 2 440.749.84 22.000.16 2.478092.18 J86 403,48 95.297.65 470 550.74 51.267 15 50.58 730.274.50 781 710 62 J 73 169 90 i 1.581 889 87 74.508.86 17.091.03 820.42 299.707.98 Stad en land zal vooruitgaan, als meer de {handel gesteund wordt. Daarom ik reep eer. ieder, die gevoel voor zijn evenmenscli heeft steun liandelsman on arbeider in dezen benarden tijd. U mijnheer de Redacteur bij voorbaat dankend voor verleende plaatsing. Een Tweedehands Roekverkooper. KERKNIEUWS. Ned Herv. k erk. Aangenomen naar Molkwerum J J. Waldendorp ,cand. Groningen Bedankt voor "Hoogeveen F Kijftenbclt, Leerdam. V Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Donkerbroek J de Waard, eand Surhuislerveen KUNST EN WETENSCHAPPEN. O p c r a-S o 1 i s t e n Ensemble Fen Vlaamsch Opera-Solislenensemble, bestaande uit mevrouw C Koning— Vroons, sopraan, Jos. M. Mastenbroek, tenor (Gent) en Anton Dirks, bariton (Vlaamsche Opera, Antwerpen) vergezeld van tien pianist-acconipagnaleur, J van Scliaik te Antwerpen, zijn voornemens Dinsdag 9 Maart in het Schuttershof alhier een uitvoering te komen geven. De arlislen, die in België een goe den. naam hebben, zijn hier reeds in verschillende plaatsen onder veel bij val opgetreden. Zoo roemen Brandts— Buys te Utrecht, Philip Loots te Haar lem en Jan de Nobel te Haarlem, ben ten zeerste, terwijl zij o. m. ook door Lcidsche Arahemsche ien Bredasche tdag- bladen zeer gunstig worden besproken. Geslaagd voor 3cn stuurman groote vaart de heer H. L v. d. Weijde, leerling van de Ruijterschool te Vlissingen. LEGER EN VLOOT. De nieuw benoemde kapitein der in fanterie W. J. Briel is ingedeeld bij liet lie regiment infanterie LANDBOUW. Totaa! f 10.973.671.96 f 12 474 313 83J Bij het bedrag der bedrijfsbelasting is inbegrepen hetgeen aan Ned.-Indiö zal zijn uit te keeren. Posterijen en telegrafie, die een afzonder lijk staatsbedrijf zijn geworden, worden in deze staat niet meer genoemd. De opcenten, geheven ten bate van het Leeningfonds 1914, gaven de volgende op brengst: Directe Belastingen memc rie; suikeraccijns 137.260.34wijnaccijns 1 781.79 accijns binnen-en buitenlandsch gedistilleerd f 86.040.97 zegelrecht van bui- tenlandsche effecten f 7.935.80 registratie rechten 23.036.01 '/jhypotheekrechten f 1.982,02 '/2totaal der opbrengst De Coöp. Boerenleenbank le Kan pel le, hield Woensdagavond haar alg. vergadering. Uit de rekening bleek, dat de inhoud der kas op 31 Dec. 1913 bej- vatte f 638 08, dat aan spaargeleden was ontvangen f 24398.52, dat aan voorj» scholten was terugbetaald f 1005, dat de ontvangsten in loopende rekening be droegen f 34530 025, dat de rente van voorschotten had bedragen f 71.95, dat voor provisie en kosten Van voorschot ten was ontvangen f 2.98, dat aan rente in loopende rekening ontvangen was f 595.75, dat aan provisie en kosten in loopende rekening f 12 15 ontvangen was en dat de buitengewone ontvangsten •aarbij de rijkssubsidie 5 175 gulden in'- begrepen is, f 186.40 hebben beloopen, wat een totaal aan ontvangsten bedrag jen heeft van f 61440.85®. De uitgaven voor de bank zijn geweest aan terugj-' betaalde spaargelden f 19024.82, aan voorschotten f 2295, in loopende reke ning f 39236.98, voor rente aan spaan- gelden f 566.39, voor rente in loopende rekening f 20, voor provisie onkosten in loopende rekening 29.39®, kassier^ salaris f 100, aan buitengewone uitga ven f 54.78, de inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar f 113 49 Alzoo een totaal klopp.ende met dat der onlvangf- sten van f 61440 85®. De balans gaf aan in actief en passief een bedrag van f 18170.99. De ren tel van spaargelden werd vastgesteld op 3 6 o'o terwijl die van voorschotten 5 "/o zal bedragen Ingezonden stukken worden in geen eva! teruggezonden. BEKENDMAKINGEN. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend dat bij hun bei- sluit van heden aan F. J. VAN HEGKE te Middelburg en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tol het oprichten van eene smederij lot het uitoefenen van al het in dal vak vooip komende smidswerken in de benedenver dieping van perceel wijk F no 44 aan de1 Spuistraat. Middelburg, den 19 Februari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. "W. A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. M de Redacteur. Zoudl U.E. onderstaande regelen, in uw veel geleien hlad willen plaatsen, ten einde het publiek ook de keerzijde van de zoogenaamde Openbare Lees zaal te laten zien. 't Laatste verslag daarvan in uw blad 18 Februari spreekt van geen vooruit gang. is het wonder in dezen lijd; en dan een inrichting, in een stad pis Middelburg met 18.000 zielen en een zeer goede Provinciale Bibliotheek, als die openbare Leeszaal is beslist onnoo- dig en overbodig en een zeer zware druk voor de bockhandel, zeer zeker de twee dehands, die er nagenoeg door verdre ven wordt. Ik wil nog niet spreken over de lussclicnbaantjes, die daardoor verdreven. zijn; waar menigeen nog wat mede haalde. Subsidié heeft die inrichting en meer wordt gevraagd. Het is |te hopen, dat de autoriteiten die daarover te beschikken hebben, het voorbeeld zullen volgen van dien mi nister in uw voorstuk der courant van 18 Febr., die zoo juist zegt, dat hij tegen dc "subsidies is VERSCHILLENDE BERICHTEN. Dc stoomtreiler Martha IJM. 165, Dinsdag van IJmuiden naar zee vertrok ken, is gisteren uit zee teruggekeerd met Verlies van den gehuwden schipper J. Vermandel, die bij het uitzetten van de netten door een klap water over boord is geslagen en verdronken. Te. Nijkerk hebben Dinsdagnacht drie Belgen onderdak gevraagd en gekregen, die uit het krijgsgevangen kamp bij Dusseldorf waren ontvlucht en den weg te voet madden afgelegd. Ze waren zoornemens ejch te Amsterdam bij den Belgischen cfcxnsul le melden (Tel.) De dochter vans chipper V., uit Delfzijl, is aangehouden wegens dief stal van een bedrag van ruim f 1100, dat in een doos werd bewaard en haar oiir ders toebehoorde, In verband hiermede is ook aangehouden de beminde van het meisje, een schippersknecht, tijdelijk le Dordrecht, die ongeveer f 850 van liet ontvreemde geld in Zwijndrecht verstopt had Verder werd gearresteerd de ger huwdë schippersvrouw H te Delfzijl, die eveneens een deel van hel gestolcné in bewaring liad genomen. Indertijd is schipper V door de recht bank le Groningen veroordeeld wegens smaad van veldwachter S., te Delfzijl dien hij beschuldigd had bij een onder zoek in zijn schip het gleld te hebben gestolen. De diefstal is llians aan liet licht gek komen door de belangrijke inkoopen, die de. dochter deed. N. R. C - Volgens een meedeeling van de di rectie der kanaahverken le Hannover heeft de Pruisische minister van open bare werken verklaard, dat de verbinding tusschen Rijn en Weser was tot stand ge bracht Reeds Dinsdag zal zonder feeste lijke plechtigheid de sluis tusschen de Weser en het kanaal bij Minden voor de eerste sleep wiorden geopend. Het kanaal zal voorloopig, aldus een, Wolff-telegram uit de genoemde stad bij wijze van proef voor schepen van 15 meter diepgang in gebruik worden geno- !roen. - Kan ieder den naam van de „Em(- press of Ireland" dadelijk in zijn liert* iunering thuis brengen? Zoo heette de passagiersstoomboot van de Canadian Pacific-spoorwegmaatschap- pij, die in de eerste helft van het vorig jaar pp de Si Laurens door de stalen Noorsche kolenboot ,,S tor stad" werd ge ramd en waarbij tal van opvarenden om 't leven kwamen. De „Daily Mail" verneemt nu uit Mon treal, dal de behandeling van de gerech telijke klacht, door die maatschappij tel gen de eigenaars van de „Slorstad" in gediend begonnen is'. De eerste ver langt een schadeloosstelling van 3 milr jcen p. st. wegens T zinken van 't schip, waaraan de slechte stuurmanskunst van den daarmee belasten persoon op de Noorweegsche boot schuld had. VERGADERINGEN, CONCERTEN ENZ. MIDDELBURG. Dinsdag 2 Maart Gen. Rep. „Instru mentale". Concertzaal. Woensdag 3 M a a r t. Concert. „In strumentale". Concertzaal. Donderdag 4 Maart. Uitv. Zangv. Soli Deo Gloria. Concertzaal 8 u. Maandag 8 Maart. Lezing Nat Gez. Prof. dr. D. A. dB Jong, Leiden, Soc. „De Vergenoeging". 8 uur. Dinsdag 9 Maart. Opera-Solisten- Ensemble. Schuttershof 8 u. Woensdag 17 Maart. Röntgen-concert. Concert en Gehoorzaal. Maan dag" 19 April Generale repetitie Zangvereen. T. O. en IJ. Concert- ZMÉ. Dinsdag 20 April. Concert Zangvereen. T. O. en U., Concertzaal. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag 25 Febr. Hotel Pays Bas, Terneuzen. Maken Directicgebouwl Z VI. Tramweg Mij. Zie Midd Crt. 3 Febr. Woensdag 3 Maart Ged. Staten. Abdij, Middelburg. Verharden rijwielpad. Zie Midd Crt. 16 Febr. Maandag 8 Maart. 11 u. Gemeen tehuis SI Annaland Waterwerken Suzan- na polder. Zie Midd. Crt. 18 Febr. VERK90PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform. 2-4 Febr. Middelburg. Beestiaal. Struve. 24 Febr Nieuwdorp. Beestiaal. Pilaar. 27 Febr Arnemuiden. Huizen. .Verhulst. 3 Maart. N.enSl. Koffie- Joosland huis Hioolen. 3 Maart, 't Zand. Bouwland. Verhulst. 4 Maart. Middelburg. Huis en Land Hioolen. 6 Maart Middelburg. Huis. Hioolen. SEDERT DE VERLAGING VAN DEN ABON NEMENTSPRIJS DER MIDDELBURGSCHE COURANT IS DE OPLAGE ZEER STERK TOEGENOMEN. VOOR ONZE ADVERTEERDERS EEN GRATIS BATE I EEN NACHTELIJK BEZOEK OP HET II.SFRrFRONT. (Van pnzen eigen berichtgever) ("Nadruk verboden). Adinkcrke, 4 Febr. Het schijnt dat er in dc eerste dagen We njaken er nogmaals lol vermij ding van misverstand opmerkzaam op, dat onze beide oorlogscorrespondenten zich aan de zijde der bondgenooten be vinden en dat de heer P., dien we heden aan het woord laten, zelf een Vlaming is, hetgeen bovendien het gebruik van eenige on-Nederlandsche woorden en wendingen verklaart. Dezen brief ontvingen we vóór den Woensdag geplaatsten, waarboven, ae aanduiding, dat hij van een onzer eigen correspondenten afkomstig was, .uit viel. Red. M Ct. weinig verandering te verwachten is aan het Yseivfront Afgezien van de aauhoui dende poging der Verbondenen om hun doorbraak langs de duinen voort le zet ten valt er in den laatsten lijd op de rest van liet front Nieuwpoort -Dixniut- den weinig voor. De actie der Duitschers lijkt door de lering aangetast. Tot voor een paar weken vuurden ze nog af en toe wat kanonnen af om hun onmacht le dekken mei wat lawaai; of wel bomH bardeerden ze de burgen-bevolking van Veurne, wal van strategisch oogpunt uit geen wapenefil is, waarop zij kunnen roemen Gesteld dat ze slechts na twee en twintig bombardementen er toe gen komen zijn een deel der bevolking te doen uitwijken, bewijst de langdurige vastberadenheid der inwoners duidelijk, dat het resultaat van geenen tel is AIh leen lean hel verwondering en vooral bewondering baren, dat de Veured naars zich zoolang aan hel stom schroot van den vijand hebben blootgesteld. Nochtans, heel verkeerd zou het zijn zich voor te stellen, dat de oorlog al* hier aan 't verloopen is. Nog steeds slaan de legers in slagorde tegenover elkaar. Zoo het oorlogsgedruisch is bedaard, liet oorlogsleven duurt voort en spreekt nog steeds van de harde beproevingen^ de bovenmenschelijke opoffering van le deren dag, welke van onze soldaten ge vergd wordt En is de bestaliging daarvan niet zöo IragisCli als een looneel van ver delging, toch zijn de nieuwe gezichts* punten, die ze aan den ooggetuige open baart van dien aard, dat men een ruime ren blik krijgt over heel de karakter- grootheid der Belgen Op geen enkel punt het front is het leven van den sol daat strenger dan aan de Yser. Hier toch opereert liet leger zelden op vasten grond. Bijna altijd ploeteren de soldaten in liet water der inundatie, dat heel de streek in vijvers en moerassigen grond 'heeft herschapen. Wanneer zooals deze laatste dagen kalmte beerscht van „de zee tot aan de Leye", zooals de officieele mededeel'uigen melden, stelt de oningewijde zich voor, dat de soldalen uitrusten. Hoe bedriegen zich! Ik ben over een paar dagen met Engelsche en Amerikaansche confraters op het front teruggekeerd eu kon er het leven der Belgische soldaten nagaan in de „tranclieés" en ,;au repos", in de loop graven en in de rustpoozen). De espe ditie geschiedde 's nachts en duurde niet minder dan twaalf uren. Evenwel kan; men zonder geprangd hart hooren. dat de jongens onafgebroken 48 uren dienst doen en slechts dan kunnen uitrusten? Ja, vier en twintig uren slaan ze in de lijnen der eerste loopgraven, scha mel beschut in hunne onderaardsche wo ningen of op den uitkijk vlak voor de Duitsche trancheés, die soms maar veer tig meters van die der Duitschers afge scheiden zijn Onze tocht geschiedde in duisternis. Fen hevige stormwind kletste ons een. killen regen in liet gelaat en drong, oven de wijde vlakte ongehinderd voortge stuwd, tot door mijn warm oorlogspak; daarbij voortdurend modder of water onder de voeten. Ik kon aldus best be seffen wat het zeggen wil, in de loop graven le leven. Hoezeer zou na die 24 uren strengen dienst een bed welkom wezen! Maar vooraleer daaraan te kun nen denken, heeft de Belgische soldaat nog vier-en-lwinlig uren dienst in de achterste loopgraven „au piquet" te ver richten. Te X ontmoetten wij compagnies in fanteristen, die van de loopgraven kwa men en hunne welverdiende rust gin gen genieten. Zooals zij er uit zagen, beslijkt van kop lot teen, kon men zich voorstellen, dal die jongens dood-op waren. Wat bewonderenswaardige ke rels! In het licht onzer auto-lantaarn' defileerden de gezichten dergenen, die zich langsheen den steenweg schaarden' om onze auto door te laten. Kranig za gen ze er nog uil, gelaten in hun lot rookten de jongens hun pijp, anderen, zongen de marsch van hun regiment ofl gekscheerden. Zulke mannen treft men alleen aan onder hen, die bezield zijn met een edel ideaal. En dat is het geval met de Belgen. Zij welen dat zij het offensief van dan Duil- schcn rechtervleugel hebben gebroken. Zij hebben hun familie te bevrijden, die ginder zucht naar het uur der bevrijding en dit klomt weliswaar langzaam maar zeker. Hoe de jongens sliepen bewees ons nog meer wat al ongemakken ze trotsee- ron voor 's 1 Lands heil. Een gebouw te Zdiende tot slaapplaats van 150 hun ner. Één laag stroo en daarop lagen zij Languit uitgestrekt, heelemaal gekleed, met hunnen ransel als hoofdkussen en hunnen mantel Lot deken!.... De officiereu; die ons vergezelden, spraken dan ook met den grootsten lof over het uithou dingsvermogen en de dapperheid hunner manschappen De gezondheidstoestand is uitstekend en dit spreekt ten voordeelc van het moreel der troepen Achtereenvolgens bezochten we Alve-. ringhen. Wulveringhen, Houthem. Pcr- vysc, Steenkerke en eenige andere dor pen, die buiten bereik der Duitschers bie ren, ofwel de sporen der verwoesting be waren Onder deze laatste noemen wij Pervyse en Oud-Struivekenskerke, waar van schier geen steen meer boven oen anderen bleef Het laat zich verslaan, dat ik over mijn twaalfurigen tocht veel moet in t midden Laten. Evenwel in een volgenden brief kom ik hierop terug.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 6