BUITENLAND. BURGERLIJKE STAM). Vli Jsingen Van 13—15 Febr. Bevallen. J A D L Huijbrechis, geb. Roeyackers, z., E. Jani- se, geb. Geschiere, d J E Oranje, geb Steinfort, d A E. de Vijver, geb De Blaeïj, z M. J. C. Buissing, geb. Aspe^ slagh, z. H A. van Olm, geb. Bouwens, d. C. E. J. van Hilst, geb. Janssens, (levenl. kind) C. Gunst, geb. De Klij, (le?1 venl. kind Overleden J E. E. Dewasme, d I1/2 j L. Pieterse, d. 2 j. J. E. Frenks, d 1 j A A Hooper, d 10 m. J. W. Daansen, z.' 3 j B van Spanje, jm. 26 j., W, G Kok, z, 9 m C van Langenhoven, z. 2 i I Hoogwaerts, d. 5 m. GOES Van 14-16 Februari. Bevallen N Simonse, geb Botbijl, z E. J Kuevoels, geb. Cardon, d.A. P Does. geb. van de Velde, d. (levenloos) HOOG WATER. Vliisingen. Woensdag 17 Febr. n.m. 3 38 4.10 Donderdag. 18 Vrijdag 19 4 41 Zaterdag 20 Zondag 21 v.m. Maandag Dinsdng 23 VERSCHILLENDE BERICHTEN. HOFBERICHT. Prins Hendrik ondergaat thans onder behandeling van dr. Friedlandjer, uit den Taunus naar Het Loo overgekomen, zijn gewone voorjaarskuur. De Prins zal daar om niet enkele dagen, doch geruimen lijd op Het Loo verblijven. De gewone audiënties van de minis ters van landbouw, nijverheid en han del, van oorlog en van koloniën zullen respect Woensdag en Donderdag a.s. niet plaats hebben SCHIP GEBROKEN. Hel stoomschip Fix, dat 6 dezer ten gevolge van een aanvaring met het stoomschip Eimstadt benoorden het Noorderhoofd aan den Hoek van Hol land op strand is gezet is Maandagmor gen bij het breed ioopen van den wind vóór de commandobrug gebroken, waar door de berging van het casco vrijwel is uitgesloten, Maslen en schoorsteen zijn overboord geslagen. De lading spoelt te Hoek van Holland aan. In een café te Rotterdam was- twist ontstaan onder de bezoekers. Om hen schrik aan te jagen loste de café houder eenige schoten uit een revol ver. Een der vechtersbazen werd daar bij ongevaarlijk verwond. Vrijdagavond is op de spoorbaan bij Haarlem het lijk gevonden van den wijnkoopersknecht R. Leen vadêr van 7 kinderen. Zondagmiddag viel uit dpn sneltrein MaastrichtULreclit te Mcerloo-Tienraaij een kind van pl.m. 7 jaar. Het jongetje dat onder geleide van zijn moetjer zijn vader in het kamp der geïnterneerden te Zeist ging bezoeken, was onmiddellijk dood. Del de moedpr radeloos was, laat zich begrijpen. De trein had 20 minuten vertraging. Een gezellig feest is dezer dagen, naar het N. v. d. D. vertelt, op een onzer forten gevierd, waar twee land weermannen, dank zij de welwillend heid van den commandant, hun koperen huwelijksfeest hebben herdacht. Uit de minderheid in dpn Zaan- damschen raad, zoo schijft de N. R. C was nu de katholieke wethouder de heer Kampliuys heeft bedankt, een voor stel om het getal wethouders van vier op 3 terug le brengen. Ter verdediging van dit voorstel werd aangevoerd, dtat het motief voor de benoeming van een vierden weihouder: ook in het college van B. en W. aan de sociaaldemocraten de meerderheid te verschaffen, is ver vallen, en dat de werkzaamheden dpn vierden man niet vorderen. Van sociaal-democratische zijde werd het voorstel op verschillende gronden bestreden, en werd de meening uit gesproken dat de minderheid; niet in hel college van B. en W. vertegenwoor digd wenschle te zijn, om daardjoor ster ker in den raad te slaan. Het voorstel werd ten slotte met 10 tegen 8 stem men verworpen. Van de minderheid stemde alleen het antirevolutionnaire lid Baas legpn. Hierna werd een motie van den heer Duys aangenomen, waarin de raad zich bereid verklaart, het getal wethouders weer met één te vermeerderen, zoodra daartoe door de mindprheid de wensch wordt te kennen gegeven. Het onlangs in Friesland beproefde apparaat, dat tegen den wind in zeilen mogelijk maakt, voldeed goed De Leeu warder Cl schrijft onder meer. Hel apparaat zeilde heslist rechtlijnig vlak tegen den wind in; hoe hardier1 hel waaide, hoe, sneller de beweging was, en bovendien met kracht, zoodat bij storm de werking niet anders dan snel en krachtig kan zijn. Wanneer de richtingen van wind en schip niet meer vlak tegenover elkaar in zijn, kan het evengoed, z.oodat men zoodoend met al le winden lean zeilen. Bij ©en landbouwer te Staphorst ha*l men een kindje van 7 maanden alleen gelaten miet een driejarig zusje. Dit maakte de lang gloeiend en gaf hem zoo het wichtje in handen, dat hevige brandwonden bekwam. In de strafgevangenis te Leeuwar den is Vrijdag den bewaarder Brink hof door een gevangene met een schoen makersmes een steek in den schouder toegebracht. De gevangene moet een' wrok tegen den bewaarder hebben opgevat, naar aanleiding van een door dezen tegen hem opgemaakt rapport De toestand van den getroffene is vrij ernstig. De veehouder F., te Meppel, ont- dekte iederen morgen dezer dagen, dat een zijner koeien zware wonden aan den rug had, waaruit veel bloedverlies ontstond. De oorzaak kon hij aanvankelijk niet gewaar worden, ook niet na het raadple gen van den veearts. Thans bleek ech ter, dat het armie dier des nachts aan-i gevallen wera door ratten, die van den zolder af op den rug der koe spron gen. N. v. d. D. Op de koloniale tentoonstelling te Scmarang is het Victoriawaler in de klas se der natuurlijke minerale wateren met de gouden medaille bekroond. De Maat schappij tot Exploitatie van de Victoria- Bron, een Nederlandsche Maatschappij, is zeer tevreden met het resultaat liarer expositie. Volgens de „Times" is le Tuil- bridge Wells een 84-jarige gestorven, met name Richard Latter, die een baard had van zestien voet, d. i. nagenoeg vijf meter. Hij droeg hem in vlechten In het Noorden van Wiales is het boos weer geweest. Koude en sneeuw buien hebben daar de bewoners ge plaagd. Ook de zee was woelig. Ver schillende schepen liepen meer of minder ernstige schade op Het militaire laboratorium Djurp garden hij Stockholm is Vrijdagmiddag tengevolge van een ontploffing in de lucht gevlogen Van de elf menSchen die zich in het gebouw ,waar veel ge- schulmunilie was verzameld, bevonden, zijn 7 gedood, 2 zwaar en 2 licht gcf wond. In den nacht werd in de Italiaan,-' sche gemeente Tenda een keet, waarin zich een aantal arbeiders bevond, door sneeuwslorting bedolven Bij het afzen den van het daarop betrekking heb bende telegram aan de Duitsche bladen, waren 15 lijken te voorschijn gebracht De ontzaglijke sneeuwmassa's bemoeilijl- ken den bergingsarbeid, waarbij ook sol daten aan 't werk werden gesteld. Het Boelgaarsche Agentschap meldt aan de bladen: Des nachts is er in de zaal van het Casino te Sofia, waar Boelgaar sche kunstenaars een gemaskerd bal ga ven, en een talrijk gezelschap aanwezig was, een ontploffing geweest van, naar men gelooft, een bom of andere helsche machine. Eén van de aanwezigen werd gedood, ongeveer 10 zijn gewond, o. w 2 ernstig. Een onderzoek is ingesteld. Bij AnciLa in Spaansch Mamkkjb; heefi de storm een bark, die met sol dalen gevuld, vas, tot zinken gebracht. Een luitenant en 31 man verdronken. I11 een verplegïngsinstituut te NewJ- York, de Oddfellows Home, waren den laatslen lijd onder de bejaarde patiënten tal van plotselinge sterfgevallen voor gekomen. Bij het onderzoek is thans, naar we in de N. R C lezen, gebleken dat een der verplegers de gewoonte had de patiënten, die wat erg oud en wat erg ziek daL wil dus zeggen erg hulpbehoe vend en lastig zijn uit hun lijden te helpen met overdadige doses verdoo-i vende middelen. Dit was mogelijk, doordal de apotheek van de inrichting onder beheer stond van een veertienjarig kind, dat gewoon was zonder controle aan den verpleger te verstrekken, wat deze vroeg. DE OORLOG. De toestand. Er is geen twijfel mogelijk, de Russi sche staf erkent het zelf: de Russische stoomwals rolt in de verkeerde richting En wel naar de Njemen-(Memel) en, Naref-liniën. Langs die rivieren ongeveer bevinden zich de forten, onder welker vuur, naar het eerste bericht over de Russische nederlaag Oostelijk van de Ma- zoerische meren al aangaf, hun troepen dekking willen zoeken Men weet, hoe bij den aanleg van de versterlcingen in Westelijk Polen van den loop der stroomen zoo veel mogelijk is partij getrokken. Daarbij werd er dus tevens rekening mede gehouden, dal de vijand, de Duitscher in dit geval, over een betrekkelijk grooten afstand het Rus sisch grondgebied zou kunnen betreden en bezetten, alvorens op ernstigen tegen stand te stuiten. Maar eveneens moet dit terstond als een noodmaatregel zijn opgeval Bij voorkeur laat geen natie den tegenstander ?ich op haar bodem neste len. De Russen bewezen dit zelf, door gedurende de laatste maanden een strook van Oost-Pruisen vast te houden, of schoon de kans tot doorbreken van den beginne af voor hen gering scheen. Er zijn gedurende de huidige vijande lijkheden stemmen opgegaan, die de waarde van door een der strijdende par tijen bezet gehouden vijandelijk gebied ontkenden. Volgens deze was het b.v. 1 van Duitschland een strategische misslag geweest, dat het België inpakte. De zede lijke waarde van die daad blijft hierbij natuurlijk onbesproken. De verdere loop der gebeurtenissen kan lien, die aldus redeneerden, tot an- ocre gedachten hebben gebracht Voor het volhouden van een worsteling als de tegénwoordige moeten verscheiden lak ken van nijverheid op gang worden ge houden Daartoe zijn behalve werkkrach ten, grondstoffen noodig. Die, welke ge vonden worden in de streek, waarop de vijandelijke macht beslag lei, worden daardoor dus zoowel onttrokken aan hei land, waartoe ze behoort als dienstbaar gemaald aan de industrie van het rijk, welks soldaten daar op 'toogenblik baas zijn En dit voordeel klemt te meer, als een uit een oogpunt van nijverheid be langrijk stuk grond aan de tegenpartij werd ontrukt of als juist daarin of -op werd gevonden of voortgebracht, wat v«or de normale ontwikkeling van het economisch leven noodzakelijk is, terwijl die bepaalde stof of wat ook, overigens! niet in dat land voorkomt of wordt voort gebracht. Bovendien wordt de staat, wiens troe pen zich op vijandelijken bodem be vinden, voor 'n groot deel ontlast van de noodzakelijkheid de mannen van tnoo- dige te voorzien, terwijl hij insgelijks ver schoond blijft van de verwoesting dooi den oorlog veroorzaakt Raigrod, Grajewo, Kolno, Ostrolenka, Chorzelle, Rypin, Dobrzyn en Radionsk, alle gedurende de laatste dagen genoemd, liggen in Rusland in een boog 0111 de Oost- Pruisische grens. Daarmee is evenwel nog niet gezegd, dat de Duitschers een beslissende overwinning op de soldaten van den tsaar behaald hebben De bladen der geallieerden stellen de zege bij de meren als iets zonder gevolg voor Men vergeet daarbij evenwel of wil er niet aan denken, dat het juist de taak der Russen was volgens de opvatting der bondgenoo- ten op liet Westelijk oorlogstooneel, om aanvallend op te treden en het Oosten van hel Duilsche rijk te overweldigen De Franscben, Engelschen en Belgen zou den zich dan voorloopig in afwachting daarvan kunnen bepalen tot het tegen houden der Duitsche bestormingen. Dit ia hun gelukt, maai- daarmee is ook voors hands de strijd niet over het doode punt heen geholpen. 1 1 Ter zee. De groote dag nadert. En het is Duitschland ernst. Men bemerkt dat aan de herhaalde waarschuwingen, lot de neutrale scheepvaart, lot de Nederland,-, sche reederijen met name gerichl. Ter ver dediging voert de overheid er in de eer^ ste plaats aan, hoe in Engelsche bladen erop werd aangedrongen, dat de koop vaarders zich de vijandelijke duikbooten, zelf van 't lijf zou houden. En wel door de vaartuigen te rammen, er bol op in varend, dan wel bommen daarop te doen ontploffen, als het onderzeesche mon,-* ster langszij ligt of het deel van de bei- manning te overweldigen, dal zich aan boord van hel Britsche handelsschip zou wagen lot onderzoek van de vracht In derdaad heeft Churchill koopvaarders! doen wapenen en is er een prijs uikv geloofd voor bet eerste. Britsche handels-' vaartuig, dat een duikboot lot zinlgen, brengt. Al deze wapenen, door het eilandenrijk zelf Duitschland in handen gegeven, keert dit rijk tegen hel eerste. Ook ver klaart hel dal de koopvaardijschepen van Engelsche nationaliteit even goed als het hijschen van een onzijdige vlag zich kun nen vermommen door het aanbrengen van de landskieuren op romp of schoor steen dan wel het doen schilderen van den naam met groote letters aan beide zijden van 'l schip, als neutralen doen. Zoo heel gemakkelijk gaat dit dunkt ons niet En dan, de bodems van reeded rijen van builen den oorlog blijvend© naties kunnen het middel toepassen, dat, naar we gisteren aan een Duitsch blad ontleenden, bestaat in't uitsteken van bun nummer uil 't internationale signaalboek, waardoor misleiding uitgesloten zou zijn. Maar het is met die dringende waai>- schuwingen natuurlijk Duitschland's doel, bij voorbaat de verantwoordelijkheid van zich af te schuiven, voor 't gleval in werV kelijkheid een onzijdig vaartuig van de in uitzicht gestelde laklick hel slacht offer zou worden In hoe verre Duitsch land in staal is, metterdaad nopens het Vereenigde Koninkrijk le bereiken, wat het hoopt en denkt, blijve voorshands onbesproken. Daarvoor moet men eerst welen jover hoe veel onderzeeërs het eerst genoemde rijk kan beschikken, Daarover heeft de Britsche minister van marine onlangs iets meegedeeld, maai de Duilsche marine-staf heeft wel opge past, iets uit te laten over den aanbouw van d uikbooten na het uitbreken van den krijg Dat het daarmee een geducht wa pen heeft, is overtuigend gebleken. Overigens mag men verwachten, dat de Duilsche oorlogsvloot zal trachten, de scheepvaart der neutralen en in de eerste plaats die der Amerikanen zoo veel mol gelijk le ontzien. Alen weel, dal het schip „Wilhelmina" uit de Vereenigde Staten, geladen met levensmiddelen voor Duitschland, door Engeland is laangehouden. Naar de „Tin mos" uil Washington verneemt, is voor gesteld, dat het Belgische londersteunings;- comité vergunning zal krijgen, die lading aan 1e koopen. Maar in elk geval gelooft het Amcrikaansche ministerie van buiten'- landsche zaken, dat Engeland het schip kan vergunnen, zijn reis naar Duilschp land voort te zetten. Deze opvatting vindt natuurlijk haar grond in de hoedanigheid van die vracht, welke de republiek aan de andere zijde van den oceaan dus niet als contrabande beschouwt En wat het gebruik van een vreemde vlag betreft liet schijnt waai- le zijn, rial de „Bohemia" van de Hamburg— Amerilcalijn 15 Augustus j 1 de haven van New-York binnengeloopen is onder een Engelsche vlag. Maar de „Köln Zlg wijst erop, dal deze verandering van vlag een spontane daad van den gezagvoerder was, om te ontkomen aan hel loerende, Britsche oorlogsschip. En bovendien wordt van Duilsche zijde opgemerkt, dat men daarbij met een vijandelijke, niet met een onzijdige vlag te maken had KORTE OORLOGSBERICHTEN. - De gebroeders C en A D. le Koe wacht (B.), die Zaterdag avond een par tijtje vlas uit België trachtten te smokke len, werden door de Duitschers bel trapt en aangehouden. Ze kregen ieder zes maanden gevangenisstraf Een „Laatste Bericht" behelsde on langs, hoe sir Roger Casement, tevoren een leider der nationalistische leren, sir Edward Grey, den Engelschen minister van builenlandsche zaken beschuldigde, hem, C., door bemiddeling van den Brit- schen gezant te Krisliania door een Noorsch bediende te willen doen ver moorden Dit meldend, dpchten we aan wal in Engeland als verzachtende om standigheid nopens Casement's Duitsjch- gezindheid werd aangevoerd. Hij zou niet goed bij* 't lioofd zijn! Hel „Berliner Tageblatt" geeft thans den brief in vertaling, door den voorma- ligen consul-generaal in Amerika, van Berlijn uit 1 Februari aan Grey geschre ven. Daaruit blijkt, dat hij toen wel de gelijk bij zijn positieven was. Daarin deelt hij mee, dadelijk ontslag le hebben genomen uit den Engelschen dienst, zoodra hij vrij wilde zijn, om zijn landgenooten te waarschuwen Te gelijk zond hij de Engelsche onderschei dingen terug, welke hij had ontvangen Vervolgens zette Casement uiteen, wat hij wist van dien tegen hem gesmeden aanslag. Het doel zou evenwel niet zijn geweest, hem te vermoorden, maai- wel hem aan de Engelsche overheid uit te leveren. Tot nu toe verluidde haast niets naders omtrent de factoren, waaraan de Duit schers hun laatste overwinning in Oost- Pruisen te danken hebben. Het Kopen- haagsche blad „National Tidende" schrijft de voorbereiding daarvan aan dp Duit sche vliegers toe. Dit was inderdaad hoogst waarschijnlijk. De Deensclie courant merkt daarbij op, dal, als het Russische leger even goed door aviatéur-verkenners bediend was, de Russen intijds de nieuwe, vijan delijke korpsen ontdekt zouden hebben, welke hen nu overrompelden. In Pruisen zijn, naar men in de N. R. C. leest, de ongeoefende mannen van don landstorm, van 31—35 jaar oud, op geroepen zich bij hun iegercorps aan te melden Het magistraatcollege te Berlijn had indertijd, voor het geval dje stad belegerd mocht worden of gebrek mocht krijgen, 600.000 centenaars stok- viscli voor de bevolking ingeslagen Het zal, volgens de N. R. C., dien voor raad thans beschikbaar stellen. Tegelijkertijd wordt bekend gemaakt, dal een pond stokvisch dezelfdje voe dingswaarde heel't als 3 pond vleesch Door ze zesendertig uur voor het ge bruik in de week te zetten, wint de stokvisch 80 pet. aan gewicht Het gemeenlebestuiu- beveelt aan, de stok visch niet te lang te laten koken daar zij anders harq wordt en er een stuk houtskool, potasch of wat heele mps- lerdkorrels bij te koken, om den vis- schigen smaak weg te nemen. Onlangs meldden we iets omtrent liet in Duitschland tegen ons uitgevaar digde uitvoerverbod van kali. Ziehier wat men te Berlijn volgens den correspondent van de N. R. C. al daar erover vertelt. „Ik weet niet of het waai- is, daar ik het verhaal gehoord heb als zooveel andere, en men zich de moeite sparen kan, daarover te bie- voegder plaatse inlichtingen le vragen lot verdere mededeeling. Nedjerlandsehe kooplieden zouden met het kalïsyndi- caat een contract van levering geslo ten (hebben, waarin een hooge boete bepaald werd voor het geval, dat dje kali uit ons land werd geëxporteerd. De uitvoer van kali naar Nederland zou daarop een ongekende vlucht hebben genomen, die ten slotte een verklaring vond, toen onze landgenooten in allen gemoede de boete kwamen betalen. Zij zouden in den vreemde wddr wordt natuurlijk ook geïnsinueerd - genoeg voor de kali gekregen hebben, om deze kosten erbij te kunnen dragen!" In de „Vossische Ztg" beveelt de physioloog prof Zuntz den Duitschers aan. goed te kauwen, om voedsel uit te sparen Vooral bij brood en meelspijzen lean men op die wijze voorkomen dat 5 pel en meer van de voedingswaarde van de spijzen verloren gaat, zegt hij, naar de N B. C in Ktat blad leest. - Spoedig na het losbarsten van den oorlog heeft Griekenland het Zuiden van Albanië bezet. Dat rijk beschouwt die streek als het Noorden van het daartoe belioorende Epirus wegens de afkomst van de meerderheid der bewoners. Volgens een bericht uit Korfoc aan dc „Vossische Zeitung" heeft Grieken land het daarbij niet gelalen. Helleen sche Irocpen zouden met artillerie vóór Berat in Albanië verschenen zijn. Ze schijnen daar op te treden in afspraak met de Serviërs, die EIbasan zouden bezetten. Telegrammen. Het onderstaande werd door ons niet gebullctineerd. FRANSCHE LEGERBERICHTEN PARIJS, 15 Febr. (3 uur) Wij hebben 250 Meter Loopgraaf genomen op den weg tusschen Béthune en la Bassée In de Argonne worden gevechten geleverd van Loopgraaf lot loopgraaf Een aanval der Duitschers tusschen het dorp Malin- court en de bosschen werd onmiddellijk afgeslagen In Lotharingen had de vij and, nadat hij onze troepen achteruit had gedreven een hoogte en hel ge hucht Norris bezet, Hij werd echter, door een tegenaanval teruggedreven naai- dc hellingen ten Noorden van die hoogte, waar hij zich handhaafde in een gedeelte van de loopgraven. (11 uur). Er is niets bijzonders voor gevallen, dan eenige goed geslaagde acties van onze artillerie. Te Poelcapelle, N. 0 van Ieperen hebben wij een vijande lijke batterij tot zwijgen gebracht De Duitsche loopgraven te Beauhans, Z van Atrecht werden vernield. In de buurt van Soissons en Perthes werden vijan delijke versterkingen en troepen krachtig beschoten RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD. 15 Febr (Off) Aan het front Njemcn-Weichsel zijn op 13 dezer gevechten begonnen ongeveer in dezelf de streek als den vorigen dag. Aan den linkeroever van de Weichsel had een hevige kanonnade plaats. I11 de Karpaten sloegen wij hardnekkige aan vallen der Oostenrijkers bij Switnik af en wonnen wij eenig terrein aan den linkeroever van den Boven-San Wij namen meer dan 1000 man ge vangen en maakten 5 mitraljeurs en 1 kanon buit De Duitschers. die de linie bij Mito- jsozioerka tusschen de Beskin en de Wyscofpassen aanvielen werden met groote verliezen aan hunne zijde terug gedreven. Onze troepen openden vanuit Doekla en Wyscof een tegenaanval en wierpen den vijand uit een deel der hoogten, die hij versterkt had. Een aanzienlijke Oostenrijksche troe penmacht rukt op langs de wegen die naar Nadwomja en de Boekowina lei den. OOSTENRIJKSCH LEGERBERICHT WEENEN, 15 Februari (Off In Rus sisch Polen en Wesl-Galicië gebeurde niets Dc gevechten in de Karpaten zijn nog steeds in vollen gang Nadwornja Ln Z. O Galicië is gisteren genomen en de vijand teruggeslagen in de richting van Stanislan Op het Zuidelijk oorlogstooneel is de toestand onveranderd gebleven. Afgezien van eenige weinig be leekenen- de gevechten heerscht er kalmte. DE NOTA VAN BERNSTORFF WASHINGTON, 15 Febr. De nota van Bernstorff, ten antwoord op de Ameri- kaansche nota betreffende de verklaring van de Duitsche admiraliteit is gelijk luidend aan 'de verklaring dpor het Duit sche gezantschap te 's Gravenhage af gelegd, waarin verklaard wordt, dat de Engelsche handelsschepen bewapend worden en order hebben met alle mo gelijke middelen zich tegen de Duilii sche (onderzeeërs te weren, dat zij de herkenningsteekenen der neutrale sche pen aan zullen nemen, dat daarom Duitschland den neutralen handel niet kan eerbiedigen en alle neutrale sche pen denr aad geeft om Noordelijk om Schotland te varen, waaraan geen ge vaar verbonden is. (Geen gevaar van Duilsche zijde, wel le verstaan In November verldaarde de Britsche admiraliteit den weg ten Nooi> den om Schotland toch juist voor gevaar^ lijk wegens Engelsche mijnen Zij ried den neutralen schepen aan, door het Ka- naal koers te zetten. Iels, wat de Duit schers nu vrij wel onmogelijk gaan ma ken Daarmee is deNederlandsche scheepvaart b v. tusschen twee vuren gezet. Bernstorff is de Duitsche gezant in N. A. Red. M Ct.) CONTRABANDE. NEW-YORK, 15 Febr. Aan boord van het uitgaande Engelsche stoomschip Cre- tic werd de lading katoenafval ondier- zocht Zij bleek gummilinnen le bevat ten De geheele lading werd geweigerd. 407*- HT4ATS-LOTEKU 5e kla<se, 9de lijst. Trekking van Maandag 15 Februari. Prijs ran 2000 No 14707 1000 18979 400 5913 7279 19064 20355 200 753 4755 8106 12039 12394 12583 100 4381 6636 9204 10389 10649 11726 11905 12634 15455 16153 17109 17132 18889 Prijzen van t 70. 18 1757 4347 5633 9431 342 3118 5629 5677 17070 NIETEN. 343 8079 5609 17010 19054 345 3086 5697 17025 20692 3070 3135 9449 17058 20702 3071 4321 9483 19036 20706 Marktberichten. Op de Maandagavond door de veilingsi- voreeniging „Walcheren" gehouden klef- ne veiling werden de volgende prijzen besteed:

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3