tt LAATSTE BERIGHTEM. !<agekom;:n tiericüten. Evenals bij een vlieger de spanning van hel louw. dc druk van den wind en de zwaartekracht evenwicht kunnen maken en den vlieger laten zweven, kan dil bij een vliegmachine geschieden door wind druk, mbtorkraclit en zwaartekracht Een zwevende vogel is alleen mogelijk bij opwaartsche luchlstroomingen in de nabijheid van .bergen, muren of schepen. Bij het zweven van den albatros speelt waarschijnlijk nog de luchtbeweging, die een gevolg is van den golfslag van de zee, ten rol Bij een scheeven stand van een vlak ten opzichte van den luchtstroom zal de druk het sterkst zijn aan het voorste deel en dus net middelpunt van drukking zich ook vooraan bevinden, waardoor het vlak zich zoo zal draaien, dat hel lood recht op de gasrichtïng komt te slaan in dien het öf niet èf in het zwaartepunt ondersteund is. Wordt het ondcr..lcund| in een ander punt, dan zal het een zoo- danigen stand aannemen, dal het middel punt van drukking in de wenlelingsas valt. Ook bij zeer kleine hoeken is dit punt niet verder dan 0 31 van de breedte van het vlak van don voorkant verwij derd, zoodat bij een windwijzer de wen- telings-as zich op minder dan 0.31 van de breedte moet bevinden Bij het vallen van een blad papier, dat langs een zigzaglijn den bodem bereikt, ziet men een telkens zich loodrecht plaat sen op den luchtstroom, afgewisseld door een korte glijbeweging, die het middel punt van drukking weer zóó verplaatst, dat het opwipt en den anderen leant op- glijdt en zoo voort Luchtreizigers heb ben hetzelfde opgemerkt bij dc beweging van ijskristallen in de boogere luchtlagen Dal ook aan de achterkant van een zich bewegend voorwerp luchtbeweging is, blijkt daaruit, dat men een kaars, ach ter een bierglas staande, kan uitblazen door tegen het gLas te blazen Door het aan den vóórkant te bezwa ren en snelheid te geven kan men va» een stuk papier een g 1 ij d e r maken O dc bekende papieren pijlen en zwaluwen zijn glijders, waarbij nog, om het opwip pen te verhinderen, gebruik is gemaakt van grootere oppervlakken aan het ach terste gedeelte, zoodat dientengevolge de druk daar vermeerdert en het opwippen tegengaat De lichaamsbouw van vogels en visschen is zoo, dat ze zoo weinig mo gelijk weerstand bij de beweging onder vinden Bij stroomversnelling treedt drukverla- ging en dus zuigwerking op Principe van Bernoulli). De Bunsensche brander, heb inhalalietóestel, het toestel van Clément en Dcsormes, hel koud blazen met onzen adem door een nauwe mondopening, het onmogelijke om een blad papier van de tafel in de hoogte te blazen, het effect bij tennis- en golfballen, waardoor een bal tengevolge van de snellere betrekke lijke beweging dei- lucht aan den boven kant van den luchtdruk een kromme kan beschrijven, wier holle kant naar boven is gericht, het in evenwicht blijven van een bal op een verticaal naar boven ge richte gasstraal, zijn alle voorbeelden van deze werking Voor theoretische berekeningen is dit gebied van i>e wegingen nog een gevaarlijk terrein, dat het vertrouwen in dc mathesis zou kunnen schokken, ofi- schoon het in werkelijkheid moet worden toegeschreven aan onbekendheid met de juiste wetten van beweging der gassen. Merkwaardig is de berekening van den grootslen afstand dien een golfbal kan afleggen door prof. Fait. welk maximum kort daarna door zijn eigen zoon, een bekend golfspeler, aanmerkelijk werd overschreden. Dc zeer leerzame lezing werd door vele goedgeslaagde, interessante proeven toegelicht. Wet op de inkomstenbelasting Van den uitgever L. J Veen te Am sterdam ontvingen wij aflev. 1 van de Wel tot heffing eener inkomstenbelasting met daartoe betrekkelijke bijlagen, be werkt door mr. A. J. M. Kuypers, insperc- leur der directe belastingen enz., welke wet verschijnt in de bijgewerkte verza meling van Dillen en Middelkoop. ,,De Ware Jacob". Speenboff's jubileum De Ware Jacob" huldigt zijn kojoer jur belende hoofdredacteur met een feest nummer, dat van den omslag tot de bin- nensle pagina even wel verzorgo is. Vee- schillende medewerkers en kunstbroe;J ders steken onzen dichter-zanger-jschil'v der-teekenaar in dicht en ondicht of in fraaie krabbels een welverdienden pluim pp den hoed Peer Waarnemer voert de door Speenf- hoff bezengenen ten tooneele van Hya cinth Hermans tot Barbarossa, Kuijper tot Hec Treub, Zijn Edelachtbare tot Biekmau, allen wenschen hem geluk, be halve oen, die zingt Jij past op een monument „Speenhof! met guitaar I" Zoo ver breng je 'l lekker nooit, Diender treiteraar! Dat zegt jou de diender, de diender, jde diender, Dal zegt jou de diender van het Calandf monument ONDERWIJS. Voor de Rijks Normaallessen te V 1 i s s i n g e n hebben zich 16 candidaten aangemeld. De heer J. Vader, hoofdmachinist bij de Koninkl marine is" benoemd lol leeraar aan de Zeevaartschool te V1 i s - sin gen. School voor maatschappelijk werk. Wij ontvingen van het bestuur van de school voor Maatschappelijk Werk een geïllustreerd geschriftje, waarin de ge schiedenis, het doel en de inrichting der school wordt uiteengezet. Voor belangstellenden is het op aan vrage gratis verkrijgbaar aan het adres der school, P. de Hoogstraat No 78 Am sterdam LANDBOUW. Gebrek aan Dorschvleg|els Bij de vele ongeriefelijkheden van den huidigen oorlog komt ook nog deze voor de boerenarbeidersfeij kunnen zich |geen nieuwe dorschvlegels meer aanschaffen België toch is daarvan de leverancier voor deze en andere streken. Dit nuth tigc werktuig wordt vervaardigd van jmisi-' pelhout dal hier niet in voldoende mate voorkomt. Blijft de oorlog dus nog lang aanhouden, dan zullen öf de arbeiders naar surrogaten moeten zoeken, öf de boer is alleen aangewezen op de dorsch- machine. In dit laatste ziL zeker wel niet het voordeel van den werkman. LEGER EN VLOOT. Het aantal ingeschrevenen voor de militie te Kruiningen bedraagt 46, Examen voor Ads piraat- Vaandrig. De Minister van Oorlog, het wensche- lijk achtende, de jongelieden die in 1896 geboren zijn en krachtens het door hen genoten onderwijs vooralsnog geen aanspraak kunnen maken op een ge- heele vrijstelling van het wetenschappe lijk toelatingsexamen voor de verbintenis als adspirant-vaandrig vereischt alsnog in de gelegenheid te stellen vóór 22 Maart e.k. het examen af te leggen voor toelating tol het reservekader bij de in fanterie of bij de vesting-artillerie, heeft dit examen vastgesteld op 10 Maart a.s. Opgave hiervoor vóór of uiterlijk op 28 Febr. a s. aan den hoofdofficier voor het reservekader te 's Hage. THERMOMETER EN VERWACHTING. 16 Febr Thermometer a 1 b i e r 8 u. vm. 39 (r., 12 u. 45 gr., 8 u. 45 gr. Telegrafische mededeehng van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgem ie waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 765.0 ts Miinchen. Laagste 751.8 te Memel. Verwachting tot den avond van 17 Feb.gzwakke tot matige, later wellicht toe nemende Westelijke tot Zuidelijke wind, toenemende bewolking, later weer kans op regen, mogelijk nachtvorst, zelfde tempera tuur overdag. UITWISSELING VAN GEWONDEN. Hedenmorgen zijn te Vlissingen twee treinen met zwaar gewonde En- gelschen aangekomen. Ze werden opge wacht door de transportkolonne van het Roode Kruis en van de marine. De'trei nen werden begeleid door Duitsche en Nederlandsche dokters en personeel van hel Roode Kruis uit beide landen evenals door verpleegsters. De gewonde solda len werden in de loods gebracht en de officieren in de wachtkamer eerste klast- se, waai' zij blijven tot hedenavond, wan neer zij naai' de mailboot worden ge bracht. Hier werden de gewonden door het Roode Kruis van voedsel1 voorzien en door belangstellenden op versnaperingen onthaald. De aanblik van velen der on- gelukkigen was treurig. Met de mailboot worden heden avond dc Duitsche zwaar gewonden verwacht, die hedenavond per extra-trein naar Duilschland verder wor den vervoerd De eersle trein arriveerde van Olden- zaal te 10.45 met 108 gewonden, de tweede trein te 12.55 met 118 gewonden. De eersle kwam van Osnabrück, de twee de van Keulen. f Het perron was bij aankomst der trei nen afgezet. Er bevonden zich daar eenb- ge militaire autoriteiten De zonen van Albion lieten zich de Ilollandsche sir garen goed smaken. Meerderen moesten van een nieuw verband worden voort- zien. Wij zagen ïuaunen die een been, pnt- dere die een arm misten. Ook een jonger man van ongeveer 20 jaar, die beide oogen verloren heeft. Ook een paar Engelsche zusiers hieb- pen bij het uildeelen van sigaretten en chocolade. Ook was uitstekend voor leö- tuur gezorgd. BEURSBERICHT. Daar het beursbericht van <le ver „De Ned. Dagbladpers'' ons zoo laat bereikte, dat liet slechts in een klein deel onzer oplage kon worden geplaatst en dan zooveel plaats innam, dat daar voor vaak andere belangrijke berichten moesten blijven liggen, belgeen door den weinig zeggenden inhoud van het beurs bericht niet gewettigd was, zullen wij vanaf heden de vermelding daarvan ach terwege laten Wij melden nu alleen bijzondere din gen, zoo die zich ter beurze voordoen, benevens de koers van de officieel ge noteerde 5 percentsleening en de obliga- tiekoers. Nederlandsche Staalslecning 1915 5«/o. 99 zeven zestiende 99 vijf achtste, klei ne coupures 99 negen zestiende a 99 elf zestiende. Geen prolongatickoers. De beurs was over het algemeen zwakker, dan de laatste dagen het geval was. UIT DEN HAAG Hedenochtend had in het departement van marine een samenspraak plaats tus- schen de ministers van builenlandscho zaken, van marine, de chef van den ma rinestaf en de heeren T. H. de Meester, directeur van de Sloomv. Mij. Zeeland en A. G. Kröller, hoofd van Wm. H. Mül- ler Co s stoomvaartmaatschappij. Naar wij vernemen, is binnenkort een uitvoerverbod te verwachten van alle rund en varkensvleesch, van vlas en van onderdeden van motorrijwielen. Eerstdaags wordt verwacht de indiening bij de Tweede Kamer van een Zeeoor- logsonge vallenwe t De vergadering van reeders, welke men voornemens is morgen alhier te houden is uitgeschreven door de Ne derlandsche reedersvereeniging. O. m. zullen besprekingen worden gehouden in verband met den huidigen loestandl Naar wij vernemen, heeft H. M. de Koningin wederom een gift geschon ken van f 1000 aan de Nederlandsche Gustaaf Adolfvereeniging. Op 51-jarigen leetijd is te 's Gra- hage overleden de heer G. R. Zeppenfeld, oud-gezaghebber van Aruba. De 24 uursrit voor motorwielrijders is zonder strafpunten afgelegd door de heeren J Fonck, lid van het vrijwillig militair motorwielrijderskorps, P. Lam berts Hurrelbrink en F. Janssen, militaire leden der Nederlandsche motorwielrij der svereeniging, F. Visscher en W. van Kol leden dier vereeniging. Vergaderingen van het trampersoneel gislerenavond en hedennacht gehouden stemden geheel in met de kritiek door de hoofdbestuurders van de vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel, de heeren van Delft en Moltmaker uitgeoefend op het nieuwe door B, en W. goedgekeurde arbeidsreglement voor H. T. M. perso neel. Deze week zal een gecombineerde be stuursvergadering der drie organisaties plaats hebben, waarschijnlijk gevolgu door een gecombineerde ledenverga dering, om de te volgen gedragslijn te bespreken De N Haagsche Ct. verneemt, dal de toestand van den heer Oosterbaan heden niet van dien van gisteren verschilde. Hoewel het gevaar nog niet geweken is, is indien zich geen complicaties voor doen de kans op algeheele beterschap niet verkeken. Mr. R. E. Kielslra te 's-Graveuhage is benoemd tot onder-directeur van de Kas- vereeniging te Amsterdam Alhier is op 74-jarigen leeftijd over leden de oud-inspecteur der posterijen en telegrafie B J. R Engelbrecht, die in dertijd nauw betrokken is geweest bij de spaarbank wetgeving en die voorzitter was van de commissie voor de draadlooze telegrafie UIT AMSTERDAM. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond lieden terecht de 16-jarige M. J. P., die in September j.I. als beëedigd kantoorbediende van de posterijen en telegrafie van een koopman te Rotterdam geld had aangenomen tegen belofte om den inhoud van telegrammen, die aan een ander geadresseerd waren mee te doelen Hij zou hiervoor wekelijks f 15 ontvangen. Tegen den bekliagde werd 2 jaar ge vangenisstraf geêischt met aftrek van preventieve hechtenis. ST 1ATSLOTERIJ. 5e klasse, 10de lijst. Trekking van heden Dinsdag. Prijs van f 15.000 No. 98'3 1000 659 10727 10889 12291 12657 19084 400 4006 9421 14362 17724 200 13981 16279 17077 18599 19874 100 4717 5434 6679 10157 10414 11219 11328 13048 13139 14218 15689 18137 18348 20574 STIJGING DER BROODPRIJZEN, Naar „Het Volkverneemt, is de re geering voornemens dezer dagen de prijs waartoe zij tarwe laat aan de inlandsche meelfabrieken zoodanig te verhoogen, dat het meel daardoor met ongeveer f 2 per 100 &.G. in prijs zak stijgen. Met hej! meel stijgt natuurlijk pok het brood in prijs. Weldra zal dus ook het brood met 2 cent per K.G. duurder worden. LANDHUISHOUDKUNDIG CONGRES. Het 67e Nederl. landhui,shoudkundtg congres zal dit jaar op 28, 29 cn 30 Juli te Assen worden gehouden. ERNSTIGE WAARSCHUWING. De militaire gouverneur van Belgisch Limburg te Hasselt heeft volgers ae N. R. C het violgende bekend gemaakt: Het trekken over de HolLmdschie gren zen door jonge Belgen, teneinde in de le gers te treden, die tegen Duitscliland strijden, heeft in een reeks van gevallen aanleiding gegeven lot het in hechtenis nemen en gevangen zetten van de verant woordelijke ouders of voogden. Vooraleer ik ze naar Duilschland doe wegvoeren bestem ik het volgende: In dien de jonge mannen vóór 21 Februari 1915 in België teruggekeerd'zijn,'zie ik van allen maatregel of straf, zoowel tegen de ouders als tegen de jonge mannen, af. HET ANTWOORD DER GEALLIEERDEN. De Britsche minister van marine heeft, in hel Lager Huis het woord voerend over de Duitsche bedreiging ter zee, een nieuwe verklaring vanwege de bondgc- nootcn aangekondigd om den vijand voor 't eerst met volle kracht den druk van dc zeemacht te doen gevoelen. DE ONZIJDIGE SCHEEPVAART. BERLIJN, 15 Febr. (Wolff aan de bla den). Naar uit betrouwbare builenland scho bron wordt gemeld, worden reedp Engelsche schepen van de Harwich-lijn zoo overschilderd, dat zij op schepen van de Nederlandsche Batavier-lijn gelij ken. De scheepsromp, de dekspijlen, de booten krijgen kleuren van genoemde Ne derlandsche maatschappij. Ook de naam wordt weggeschikter#. (De booten, die den dienst tusschen Rotterdam en Harwich onderhouden, be- liooren naai' men weet aan een Engel sche maatschappij. Red. M. Ct.) WASHINGTON, 15 Febr. (Reuter aan de bladen). Bemstorff, de Duitsche ge zant heeft een officieele nota overhan digd, volgens welke Duilschland bereid is zijn onlangs aangekondigd plan om Engelsche koopvaardijschepen aan te val len nader te overwegen, indien Engeland zijn pogingen staakt om den invoer van levensmiddelen voor de burgerlijke be volking van Duilschland te beletten. VOOR PRZEMYSL. MILAAN, 16 Febr. De „SecÓIo" ver neemt, dat Przemysl de laatste dagen yweer krachtig door de Russische artil lerie beschoten wordt. IN BOEKOWJNA. Het „Neue Wiener Tagblatt" meldt, dal de Russen Czernowitz. de lioofdstad van de Boekowina, hebben ontruimd. In de buurt van de stad zijn de Russische troepen evenwel nog verschanst Verder is geheel die Landstreek van vijanden ge zuiverd. DE ONZIJDIGHEID VAN ROEMENIE MILAAN, 16 Febr De „Corriere della Sera" verneemt dat Italië aan Duitscli land en aan Oostenrijk-IIongarije mede- deeling had gevraagd van hun plannen! ten opzichte van Roemenië. Van beide rijken werd de toezegging bntvaqgen dat zij in geen enkel opzicht de onzijdigheid van Roemenië zouden schenden. TEGENSPRAAK. Het Petrograder telegraaf-agentschap spreekt het bericht, van Duitsche zijde verspreid over een cholera-epidemie in verschillende Russische gouvernementen, tegen. Sedert begin October heeft zich geen enkel cholera-geval onder de inwo ners voorgedaan DE NOTA VAN BERNSTORFF. WASHINGTON, 16 Febr. De Duitsche ambassadeur graaf Bemstorff heeft nog in zijn nota gezegd, dat Duilschland van plan is mijnen uit te zetten in de (Britsclie kustwateren om zoo den handel op Enge land onmogelijk te maken. HET PROCES DE .WET. BLOEMFONTEIN, 16 Febr. Het pro ces tegen generaal de Wet, die beschul digd is van hoogverraad, is begonnen. Verhoeren zijn nog niet afgenomen Het proces werd hedent ot morgen verdaagd,- JAPAN EN CHINA. PETROGRAD, 16 Febr Noiar de „Russ ia SIowo" uit Peking verneemt hebben 18 gouverneurs en generaals Lot Joean sji Kai het verzoek gericht de eischen van Japan zonder meer af te wijzen Zij verklaren dat hun soldaten bereid zijn de onafhankelijkheid van het vader land tot het uiterste te verdedigen.. De regeering richt door middel vin de pers lol het volk liet verzoek - zijn rust en koelbloedigheid (e bewaren. PETPOGRAD, 16 Febr. De „Novoje Vreraja" verneemt uil Peking, dat de centrale regeering den Jhpanschen gezant heeft meegedeeld, dat zij, zonder too- stemming van het Chineesche parlement, geen besluit kan nemen betreffende Ja pans laatste nota Het Japanschc voord stel dat, bedoelt reorganisatie van het Chineesche leger en dc vloot door uitH sluitend Japansche instructeurs, acht de Chineesche regeering op grond der con stitutie onaannemelijk. PETROGRAD, 16 Febr. Het „Novoje Vremja" verneemt uit Tokio, dat Japan drie lichtingen heeft gemobiliseerd en dat Korea in staat van oorlog is verklaard. UIT MIDDELBURG. Men verzoekt ons nog mee te deelen dal de lieer de Jager, bij zijn 60-jarig ju bileum in dienst der firma U. F. Uaer en Zoon Zondag ook werd toegesproken namens hel personeel door hem, die in dicnslj-aren op hem volgt. .MEEL EN BROODPRIJZEN. Mei ingang van Donderdag 18 Febr as. is in .afwijking van vorige regelingen, in verband met de zeer belangrijke slij'i- ging der graanprijzen de prijs van tarwe bloem inlaiidsch uitsluitend één soort, bepaald top f 20.80 per 100 KG, die van ongëbuild tarwemeel op f 17 per 100 K G Deze prijzen zijn berekend netto contant aan fabriek, molen of magazijn voor bakkers en dergelijke verbruikers. Aan tusschenpersonen moet op ver zoek 25 cents korting worden toegestaan. In verband hiermede zijn dc maximum broodprijzen vastgesteld op 21 cent per K.G voor gebuild tarwe-walerbrood en lop 25 cent per K G voor gebuild tarwc- waterbrood, gebakken onder rabbinaal' toezicht. Andere soorten gebuild brood naar evenredigheid Bruin brood 20 cent per K G. UIT DEN HAAG. Eerste Kamer. De Kamer heeft heden de waterstaatsbegrooling goedge keurd. DE BLOKKADE VAN ENGELAND. BERLIJN, 16 Febr. Het Hamb. Frem- deublalt verneemt uil Christiania, dat die Noorsche stoombootreederijen besloten hebben vanaf 16 Febr. dc vaart op En- gelan te staken, behalve voor den post dienst en de booten varendje op Engelsch risico. ITALIË EN HET DUITSCHE DREIGEMENT. LONDEN, 16 Febr. De „Daily News" vermeent uit Rome, dal Italië zich wei gerde aan te sluiten bij het verbond van neutrale staten ter bescherming van de scheepvaart. Italië zal zijn eigen scheepvaart beschermen enheeft aan Duilschland laten weten geen vijandelijke daden tegen haar schepen te zullen dul den. Men versvacht van Duilschland een verzoenend antwoord DUITSCH LEGERBERICHT BERLIJN, 16 Febr Off Vijandelijke aanvallen tegen de door ons bij St. Eloy genomen Engelsche loopgraven werden afgewezen. Verder valt niets bijzonders te melden. De vervolgingen, der vijand aan deze en gene zijde der Oost-Pruisische grens heb ben een zeer gunstig verloop. In Polen ten Noorden van de Weichsel bezetten wij tna een kort gevecht Bielsken Plodzk Ongeveer 1000 gevangenen vielen in onze handen. In Polen ten Zuiden van de Weichsel is niets bijzonders voorge vallen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door de vereeniging „Landbouwbo lang" te St. Maartensdijk werd Maandag aanbesteed de levering van Chc- li-salpeler en koper-sulphaat Voor Chili was de minste inschrijver de Internatiöe nale te Zwijndreeht Voor f 15.55. De heer Kostense te Kruiningen had ingeschre^- ven voor f 15.57. Voor koper-sulphaat waren geen in schrijvers. BEKENDMAKINGEN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene keunis de vol-« gende politieverordening van den Ter- ritorialen Bevelhebber in Zeeland: POLITIEVERORDENING. De Territoriale Bevelhebber in Zee lend enz. ter standplaats Middjelburg; Gezien de koninklijke besluiten van- 29 Augustus 1914 (Staatsblad no. 435), van 8 September 1914 (Staatsblad no. 448) en van 11 Februari 1915 (Staats blad na. 81), waarbij de gemeenten in de provincie Zeeland zijn verklaard in staat van beleg; Gelet op artikel 22 van de wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128); stelt bij deze de navolgen#» verordje- ning vast Artikel 1. Het is aan personen ver boden, distinctieven te dragen om eene vreemde nationaliteit aan te duiden Artikel 2. De gemeente- en rijks politie zullen waken, dat aan liet verbod, in Artikel 1 bedoeld, streng de han# wordt gehouden- Artikel 3. Overtredingen van deze ver ordening worden, ingevolge Artikel 43 der wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128), gestraft met hechtenis van ten hoogste cene maand, of geldboete van ten hoogste drie honderd guldjen Uitgegeven te Middelburg, 13 Februari 1915. De Territoriale Bevelhebber iir Zeeland enz., BROCX. -Middelburg, 16 Februari 1915. De Burgemeester van Middelburg, P DUMON TAK. RAADSVERKIEZING. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat bij1 de op lieden gehouden verkiezing van een lid van den gemeenteraad in het 1ste kiesdistrict bij enkele candidaatslelling is gekozen de heer II JAPIKSE. Middelburg, 15 Februari 1915. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. TER-Y ISIE-LIGG1NG OPGAVEN VAN CANDIDATEN. De Burgemeester der gemeente Mid delburg, maakt bekend, dal de bij' hem ingeleverde (Opgaven van candidaten voor de op lieden gehouden verkiezing, ter vervulling van een piaals in den gemeen teraad evenals het door hem opgemaakte proces-verbaal van sluiting der candidal lenlijst, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen: dat afschriften dier stukken aange^t plakt en tegen betaling der kosten ver krijgbaar zijn. Middelburg, den 15 Februari 1915. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. MARKTBERICHTEN. Goes, 16 Febr. Tor graanmarkt van heden was de naov er ruim. Tarw f 16'ot f 17.rogge f tot f wintergerat f 13 50 tot 1 '4 zomergerat f 13.50 tot f 14.—. haver f 14— tot f 14.50, kooberwtenf 14 tot f 15.- kroonerwten f 13 50 tot f 14.50 bruineboonen I 14tot f 15] koolzaad f 00.00, maanzaad ftot f kar weizaad f 17. tot f mosterdzaad tot f

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2