Bevolking. LAATSTE BERICHTEN. Nagekomen Berichten. *aeS05 Sprekers voordracht maakte diepen in druk. Kostelijk was spreker in zijn luimige bijdragen na de pauze Het cachot, spel lende aan een Duilsch gymnasium, en Het Knappe Kind, dat tot aan zijn laat- sten snik het slachtoffer was van zijn knapheid en van de jjdelheid zijner ouders. Een hartelijk applaus vertolkte de hooge tevredenheid der hoorders ,die ondanks het ongustige weer tamelijk goed waren opgekomen. Uit Tholeo. In 1911 werd op de beide weeg bruggen teScherpenissein netto ge wicht gewogen 9.678.628 kilogram sui kerbieten; 3.869.71! K G. pulp; 6.088.173 K G. aardappelen uitmakende ongeveer 87000 HL. en 1.134.054 K G aan vel schillende andere artikelen, alzoo te zar men 20 770.569 K G. Uit Zoeuwach-Y-laan deren O. D. Vrijdagnacht heeft een Duitsche Schildwacht nabij dc wijk „De Valk" (gemeente Sas van Gent) een smok kelaar doodgeschoten, die niet voldeed, aan de herhaalde sommatie om halt te houden. (N. R. C Uit Zeeuwseh-Vlaan deren Wi. D. Marie de Marée te Biervliet, die in Nov. j.l. honderd jaar is geworden, overleed Zaterdagmiddag onverwachts. Ze had haar middagmaal nog goed en wel gebruikt In Je tweede helft der maand Januari zijn. in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: A F de Jonge, bakkersknecht, Vlis singsche straat K 41 uit Axel; L Bouche- rie, magazijnbediende, Korte Geere K 337, Rotterdam; J. J. Hendriks, winkelbe diende, Langedelft B 155, Velsen; mr. H. F Wolfson, subst. off v justitie, Lange delft I 33, Schoterland; Mej. N. van Til, Bogardstraat D 38, Leiden; P. J. Willems, bediende, Zuidsingel E 29, Antwerpen; C F. Staargaard, controleur B B., Dam N 12, 's Gravonhóge; J de Bruijne, schil dersknecht, Schuddebeursstraat G 67, Amsterdam; mej. F F. Freudenberg,ver pleegster. Noordpoortplein M 292, Gin- neken, E Bierman, kok, Lange Noord- straal C 20, Amsterdam; T. C. van Hoe pen, bakkersknecht, Vlissingsche straat K 65, Tcrneuzen; J C. J van Scliagen, ambt prov. griffie, K. Noordstraat E 5, Domburg; K J Waage, sergeant le kl, St Janstraat H 195, Maastricht; mej. A. Balleur, religieuse, Lange Burg B 6/7, Nijmegen; N T. de Jong, goudsmids knecht, Segeerstraat II 92, Leiden; mej J F. B A. de Joantho, D:am Z.Z. G 34, Hilversum, C de Klerk, koopman, Volde- rijlaagte M 96, Ivoudekerke; L. Veenstra, leeraar Ambachtsschool, Noordpoortstr. M 4, Amsterdam. V ertrokken: A. J C Weijens, van Brakslruat O 253 naar Ocslerhout, H. Scheele, Vlissingsche .straat I 176, Oosl- en West-Souburg; A. J J. van den Boom, K. Gortstraat I 345, Amersfoort; mej. M. J Jacobson, Korte Delft G 21, Rotterdam; mej. S. C. West dorp, Markt C 8, Koudekerke; P Gordes, Lange Giststraat F 177, Vcnln B M Kroon, Lange Noordstraat C 31, Koude kerke.- K Human, Dampoortstraat O 205a, Harderwijk; mej. A A Schuurman, Oude Vlissingsche Weg V 29, Haarlem, mej. C II J. van der Kluauw, Lange Burg B 6/7, Nijmegen In de gemeente VIJSSINGEN. Ingekomen: Mej. L. de Lignie, winkeljuffr., Spui- slr. 64 uit O. en W Souburg; A. J, Bruinsma— Proosl, zonder beroep, V/est- slraat 2, Helder; L. J. G. Schmieder, klerk, A. Dekenstraat 27, O en W. Sou burg; A E. L. Schmieder, koopman, A Dekenstraat 27, O en W. Souburg; P. Hutchison, zonder beroep, Nw. Mid- delb weg 1, Rotterdam; mej. H. Scheers, religieuze, Breestraat 8, Roosendaal. J. C. H. Weiten, slager, Walstraat 62, Bre da; mej. C. Zoutman, huishoudster, O. Middelb weg 2, Rotterdam; M. P. Nij- ïi.an, klinker, Kasteelstraat 22. Rotter dam'-' isvmm Vertrokken: A J. Knijpers, Morinestraat I, naar Zierikzec; K. Quaak, Noordstraat 26, Velsen; I) Brandwijk, Achter de Kerk 15, VeLcn; M Rijkmans, Badhuisstraat 60, Steenwijk; G. van de Velde, Hobein-' straat 38. Borssele; mej. G E .1 de Schepper, C Buskenstraat 40, Hoofd plaat: D. J Huijgens, Koningsweg 27, Utrecht; Wed. J. A Kort—Harte, Ivolve- Eierslraat 26, Terneuzen. In de gemeente GOES Ingekomen: Ca A. Klocg, onderwijzeres, Stalslraat 45a, uit Etlen-Leur; Aa W. van den Ber ge, buffetjuffrStationsweg 29, 's-Gra- venhage; M Barlelse, bakkersknecht, Smalleg buurt 62ra, Krabbendijke. Vertrokken: M Huige, slagersknecht, naar Roosen daal (N.-Br A M. J Scheffers, veld- arbeider, KnltcndijkeP van de Sande, ■barbiersbediende, Vlissingen, J M de Coninck, banketbakkersbediende, Zierik zec; J. Schoonakker. letterzetter, Axel KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kamperland C. Koene koop, cand. te Nieuwerbrug; te Ameide en Tieuhoven F. Kijftenbelt, Leerdam; te Staphorst S. Ronner, te Waddings veen. Gerf. Kerken. Aangenomen naar Winschoten, Chr. Bruins ie Axel. Bedankt voor Drachlster-Compagnie M. P. Pel, te Eestrum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Tcrneuzen W'. den Hengst, te Veenendaal Remonstr. Broederschap. Aangenomen naar Vlaardingen N. Blokker, te Oude-Welering. ONDERWIJS. Aan het toelatingsexamen tot de voorbereidende klasse der De Ruytcr- school te Vlissingen werd deelgeno men door 29 aspiranten. Toegelaten zijn: II J M. van Die- rendonck, H. Harent, G. A. Ketting, J. Kortebout, A. Kokké, J C. A. Krijger, J. P. Louwerse, K. F. W. Minderhout, J. Nieboer, A. van Poelje, A. Romijn, J W Reijers, M. A. Smit, P. v. Tol, A. Vader, J B. M. van Velzen, J. C. Vis ser en L A Willemse. Eenige jongelui, die wel aan de eischen van toelatingen hebben voldaan, konden wegens gebrek aan plaats niet worden toegelaten. (VI. Ct.) Zaterdag vergaderde te Cortgene de afd. Noord-Beveland van het N. O. G. Het ongunstige weer en ongesteld heid had de opkomst van eenige leden verhinderd. Onder de ingekomen stukken behoor de een aansporing aan de afdeelingen om zooveel mogelijk aan te dringen op ontruiming van schoollokalen, door de „buitengewone omstandigheden" in be slag genomen Er kon geconstateerd worden, dat thans op Noord Beveland de schoollokalen weer vrij waren, uitge zonderd het gymnastieklookaal te Cort gene Blijkens een andere mededeeling van liet hoofdbestuur was een commissie ad hoe tot het resultaat gekomen, dat de oprichting van een eigen orgaan een lioogere uitgaaf van f 4000 's jaars zou meebrengen, reden, waarom de com missie niet tot die oprichting meende te kunnen advisecren. Een brochure-Feberwee: „Wat deugt er niet in ons onderwijs?" werd ter kennisneming uitgereikt. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 2 85. Daarna werd behandeld hel voorstel van een der leden, dat de afdeeling zich per adres zou wenden tot Ged. Staten van Zeeland inzake de regeling van de jaai'wedden der onderwijzers te Colijnsplaat. Tengevolge van een recent raadsbe sluit zal de wedde van het eerlang te benoemen hoofd der school aldaar f 250 boven het wettelijk minimumbe dragen; die der andere onderwijzers blijft na de vijf eerste dienstjaren op dit minimum staan. Men achtte dit groo- le verschil in waardeering ontmoedi gend en deprimeerend en daardoor na- deelig voor het openbaar onderwijs. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. LANDBOUW. Bij gebr. De Visser te Kruininf- gen is een geval van mond- en klauw-; zeer waargenomen In die gemeente is' een „oommissie van waakzaamheid" benoemd. We bepalen ons tot deze korte vermel ding, en deelen aan onze corresponden ten mee, dat we niet de commissies van waakzaamheid die in alle gemeenten en dorpen worden opgericht zullen ven- melden. RECHTZAKEN. Raad van Beroep (Ongevallen- verzekering) Middelburg. In de heden alhier geliouden open bare terechtzitting van dien Raad had de uitspraak plaats in de zaak van de fiiy ma J., Middelburg, en C. RSluiskil, waarbij de vorderingen werden ontzegd en de beslissingen der Rijksverzekerings bank werden bevestigd. In zake C. D. v. C,, Vlissingen, werd klager niet-ontvankelijk verklaard in zijn beroep. LEGER EN VLOOT. Dragen van beenwindsels. In afwachting van de beslissing om trent eventueelc invoering van been windsels voor verschillende wapens, heeft de minister van oorlog aan alle officiereq, onderofficieren en minderen van onbereden wapens vergund voor eigen rekening grijze beenwindsels te dragen. Tuchtklasse. Voor den lijd van mobilisatie keert de oude klas van discipline weer. Zij' heet thans tuchtklasse en wordt, naar de N. R. C. meldt, te Hoorn gevestigd. KORT. V o c 11) a 1. Gisteren trok M. V V. O. I van hier naar Vlissingen om1 een wedstrijd voor de Zuidelijke noodcompetitie te spelen tegen E M. M. I. Laatstgenoemd elftal was niet op het terrein aanwezig, noch M. V V. O. noch de scheidsrechter hadden bericht ont vangen van afkeuren van het terrein, dat trouwens ook volgens laatstgenoemden, zeer goed bespeelbaar was. M M. V. O* heeft dus een papieren overwinning van 5—0 behaald. Mo torrij den. Omtrent den 21 uursrit wordt nog meegedeeld, dat de gelegenheid tot deel neming aan dezen rit uitgebreid is door de bepaling, dat alle militaire motorrij ders, dus ook zij die geen lid zijn, nóch van hel Vrijwillig Militair Motorrijders- Korps, nóch van de Nederlandsche Mo torwielrijders Vereeniging, er in mogen, (uitkomen, welke bepaling lieet inge- lascht, om de talrijke ordonnansen, die thans in het leger mede zeer gewaar deerde diensten verrichten niet buiten le sluiten. De wereldkampioen wielrenner Ble- kemolen maakt den tocht eveneens mee, doch niet per motorrijwiel maar per fiets. De bekende schaker Tartakower heeft le Weenen een ongeluk gehad in een luchtkoker. Men vreest dat liij een schedelbreuk heeft. VERBLIJF ONTZEGD. D,oor den territorialen bevelhebber in Zeeland enz. is het verblijf in dc in staat van beleg verklaarde gemeenten in Zeeland ontzegd aan de lieerenV. A. M. Cnooy, gepensionneerd kapitein van hel Belgische leger, laatstelijk verblijf- Ihoudende le Vlissingen, J. Jacqmin, zon der beroep idem en V. J. Collumbien. De heer Collumbien is heden uit de voorloopige hechtenis alhier ontslagen, waarin hij sinds 22 December vertoefde, verdacht van schending der neutraliteit UIT ROTTERDAM. Hedennacht heeft de politie een inval gedaan in een perceel aan het Slokvisch- waler, waar door vrouw N. een nachts café wordt gehouden. Twaalf personen werden „onder gelag" aangetroffen en verschillende dranken in beslag genomen Onder de dakpannen werd een (aantal flesschen gevonden. DOODGEKLEMD. Daar de bejaarde, alleen wonende juf frouw T Reedijk le Oude Tonge zich een paar dagen niet had vertoond, stel den de buren een onderzoek te haren huize in Daarbij werd haar lijk in han genden staat gevonden, den hals beklemd; ilussclien den zoldervloer en het luik. Reeds een aantal dagen geleden moet dit ongeluk voorgevallen zijn UIT DEN HAAG. Gemeld wordt dat niets een ruimen uitzaai van suikerbieten in den weg be hoeft te staan. De fabrieken beschik ken over ruime voorraden van prima beetworielzaad Dank zij de regeeringsmaatregelen be hoeven de landbouwers niet te vreezen voor gebrek aan Chili-salpeter. De fabrieken zullen een hoogen prijs voor de beetwortelen betalen en on danks het dooi- de tijdsomstandigheden veel groobere risico, dat daaraan is ver bonden, zullen de fabrieken het ge bruikelijke voorschot geven. Heden liad de dezer dpgen aangekon digde conferentie plaats betreffende die bestrijding van het mond- e n klauwzeer. Minister Posthuma hield heden be sprekingen met de voorzitters van alle landbouwmaatschappijen, boerenbonden en rundveeslamboeken, dien directeur- generaal van den landbouw en den geheelen veterinairen dienst. De heeren Willem Roelofs en H. Schollen Jz resp. directeur en regis seur van het residenlie-operette-ensem- ble hebben, naar zij meedeelen, bij den minister van binnenl. zaken een klacht ingediend legen den burgemees ter van Zevenhuizen (Z. Hover het weigeren van vergunning 'tot het op voeren van de revue- „Vrij Nederland" door dit ensemble. ipe burgemeester gaf toe dat de revue niet in strijd is met de goede zeden, noch gevaar oplevert voor de openbare oikle, maar wildeniet dat het geld door nïetplaatsgenooten uit de gemeente werd gehaald. Bij deurwaardersexploit is de burge meester aansprakelijk gesteld voor de geleden schade. De Hooge Raad heeft het revisie- verzoek van den bekenden uitbreker Frans Rosier, die door liet hof te Amsterdam was veroordeeld lot 6 jaar gevangenisstraf, wegens poging lol dood slag door het lossen van revolverscho ten, voorafgegaan door poging tot dief stal, deels niet notvankelijk verklaard, deels afgewezen De Ilaagsche afdeeling van den Nederl. R. K. Volksbond herdacht gisteren onder groote belangstelling haar 25-jarig be staan. 1 Namens het gemeentebestuur kwam de burgemeester de afdeeling gelukwcn- schen Een 50tal Belgische vluchtelingen zijn heden van den Ilaag naar het kamp te Ede overgegaan. AOTO-ONGELUK. Zondagochtend is de auto van den heer W. J. II. Naessens bij Woerden door het slingeren tegen de paal van een brug gereden De heer N. werd dooi den schok door de ruit geslingerd. Hij overleed spoedig aan de gevolgen. De chauffeur bekwam geen letsel. Het lijk werd per auto naar Soest vervoerd. De overledene was firmant van den bekenden Amsterdamsche piano- en mu ziekhandel Duwaer en Naessens en be woonde te Soest een villa Hij bereikte den leeftijd van 52 jaar PROTEST. In de jongstleden gehouden vergade ring van de coöperatieve tuindersvery eeniging „Kennemerland" te Heems kerk werd tegen den Duitschen brief uit ons land in een Belgisch dagblad ingiezonden en die beleedigendie uit drukkingen voor Nederlandsche tuindjers inhield, een motie van afkeuring aan genomen. Hiervan zal in een der Duit- sche bladen meedeeling worden gedaan. J. BROM f In den afgeloopen nacht is le Utrecht op 5 4-jarigen leeftijd overleden de heer J. Brom, de bekende kunstgoudsmid. ONTROUW BEAMBTE. Door het bestuur der Wagening- sche Veilingsvereeniging werd onlangs na het sluiten van een veiling ontslag verleend aan den veilingmeester, den heer J. II. B. Spoedig daarop is door den, voorzitter en den penningmeester een. aanklacht tegen hem ingediend bij den! officier van justitie te Arnhem, omdat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan volschkeid in geschrifte en verduistering van gelden. De politie heeft dienaan gaande een onderzoek ingesteld dal thans geëindigd is. STEUN UIT INDIÊ. Naar we vernemen is door bemiddeling van de Javasche Bank wederom f50 000 ten behoeve van het Kon. Nat. Steinif comité uit Indië naar ons land overgef- maakt. Met dè vorige bedragen maakt dat een totaal van f 450.000. HET ONDERZEESCHE SPOOK. LONDEN, 1 Februari. De minister van marine heeft naar aanleiding van het torpedëeren van Engelsche handelsvaan. tuigen door Duitsche onderzeeërs een nota doen verspreiden, waarin het heet, dat de Duitsche marine thans besloten is, het volkenrecht stelselmatig en bet- wust te schenden Aldus plaatst ze zich buiten, de perken der menschelijkheid en zal een afschuw worden verwekt van daden, een beschaafde natie onwaardig. LONDEN, 1 Febr. Naar ,uit Havre wordt gemeld, werd zoowel de „Toku Maru" als de „Italia" getorpedeerd, zoid- der voorafgaande waarschuwing. DUBLIN, 1 Febr. Dc mailboot „Lciu- ster" vertrok Zondagochtend van Holy Head en werd terhoogte van het Kish- lichtschip over een mijl afstands door een Duitsche duikboot achtervolgd. De. „Leinster" vertrok gisteravond op den gewonen tijd van Kingstown en nam veel passagiers aan boord. De vereeniging van verzekeraars verklaarde, dat bet niet noo;- dig was, het uitvaren van schepen te Liverpool te verbieden. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 1 Febr. Van het Westelijk oorlogstooneel valt niets bijzonders te vermelden Aan de Oost-Pruisische grens miet'§ nieuws. Ten N. van de Weichsel in de streek ten Z. W. van de Rawa hebben wij de Russen uit eenigie dor pen, die zij den vorigen dag vóór ons front bezet hadden, verdrongen. In Po len ten Z. Wf. van de Weichsel wonnen wij* weder terrein. Ten Z. van de Pi- lica hebben wij onze aanvallen her nieuwd. IN POLEN. BERLIJN, 1 Febr. De „Lokal Anzei- ger" meldt, dat volgens berichten uit Warschau aan de „Secoio" de stad ruslijgi is. De schouwburgen zijn open; een Poolsch legioen wordt gevormd. Volgens laatst ingekomen berichten zou de toe stand aan het Poolsche front niet on gunstig zijn voor de Russen. HET SUEZ-KANAAL Naar aanleiding van het bericht, dat het booms chip „Riouw" van de stoom vaartmaatschappij „Nederland", den 30en Januari in den namiddag het Suez-kanaal is binnengevaren, is men misschien van mcening, dat het kanaal op bepaalde uren open is gesteld. Tegenover die meening moet worden opgemerkt, dat bij de genoemde maatschappij daarom trent niets bekend is en dat men alsnog in het uuister tast omtrent de besluiten die door de bevoegde overheid in zake het Suez-kanaal genomen zijn. Wel ver wacht men een rapport van den gezag voerder van de „Riouw", waarna men misschien eenige nadere inlichtingen kan geven. Dat de „Riouw" binnengevaren is, is nog geen bewijs, dat het kanaal alle dagen in den namiddag geopend is. DE „DACIA". GALVESTON, 1 Febr. De „Dacia" is Zondag met bestemming naar Roller- dam vertrokken. UIT MIDDELBURG. Woensdagmiddag houdt dp gemeente raad een vergadering. Als eenig punt komt op de agenda voor de installatie van den nieuwen burgemeester, den heer P. Dumou Tali. RAAD VAN TIIOLEN. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad le T ii o 1 e n word besloten, eenige buitengewone wer ken te doen uitvoeren tot werkverschaf fing in de tegenwoordige, moeilijke tijds omstandigheden Daarbij zal deze volg orde worden betracht: uitdiepen van de haven, dempen van de Verbrande Vate, verbreeding van den dam van de V'oSse^ meersche en Oudelandsche poort en ver lenging van de Kruitborenstraat. In verband daarmee is besloten, een leening aan te gaan, groot f 5000. DE LIBERALE UNIE EN DE OPPOSITIE TEGEN IIET LEENINGSPLAN. In de a.s. vergadering van het hoofd bestuur van de centrale liberale kiest- vereeniging in het hoofdkiesdistrict Enk huizen zal onderstaande motie ter tafel worden gebracht De vergadering van de Centi\ Lib. kiesvereeniging in het hoofdkiesdislrict Enkhuizen. kennis genomen hebbende van de op positie tegen den minister mr. Treuh, inzake het ontwerp Leeningsplan veroordeelende het optreden van een paar Uniediberalen in vereeniging met de hoofden van de vrijz.-dem. partij, om, in een tijd van de grootste spanning, waarin „dë godsvrede" allerminst ver-. Is boord diende te worden, het minisH teriëele leven van een man, die bij al len in hoog aanzien staat, in gevaar te brengen; eerbiedig hulde brengende aan den minister voor die kracht en volharding waarmede Z.Exc. hel werkelijk belang van hel vaderland ,lol ons groot geluk, heeft gediend; spreekt haar spijt uit over die op positie en gaat over tot de orde van den dag. N R. C. EEN VERGETEN PAKJE. Een lozer meldt aan het D. v. N.: Woensdag kwam ik met den trein van 9.54 uit Breda te Zwaluwe aan, toen er een spoorbeambte langs de coupé's kwarai jen vroeg of er iets in de coupé was blij ven liggen Hij keek meteen naar boven in de netten. Ik zag niets en vroeg wat* het zijn moest. Daarop antwoordde hij, dat iemand een kindje van drie maanden had vergeten. Ik dacht, dat het een mop was, maar eenige oogenblikken later zag ik iemand met hel kindje voorbijgaan. Hoe was dat zoo gebeurd? Een Belgische vluchtelingen-familie, die met den trein van de richting VenLo kwam, moest te Breda voor Roosendaal overstappen. Door de drukte en hel ge woel, en dat met zeven kinderen, had men liet jongste, dat men nota bene bo ven dn het net had gelegd, vergeten. Toen de trein vertrokken was, dacht men er eerst aan, waarna men naar Zwaluwe te lefoneerde met hel bekende gevolg BELGISCH MORATORIUM. (Men schrijft aan de N. R. C. uil Brussel Bij besluit van den gouverneur-gene raal van 16 Januari is het Belgische moratorium tot 28 Februari verlengd MARKTBERICHTEN |3cx.st, 1 Feb. Ter graanm arkt van beden vras de aanvoer ruim, handel kalm. Er werd besteed voor tarwe f 16.a 1 wintergerst t 13.75 a f rogge f 13 59, haver f 14.75 a I kookerwten t' 17.00 a. t kroonerwieu 1 bruineboouen f 16.5Ü a t witteboonen flijn zaad f 28.a 1 Rotterdam, 1 Feb. Ter graanmarkt va e heden w&b tarwe, hav, r en g.retrum aange- bod n. Tarwe prjjshcndend van f 16 25 tot f 16.75, gerst lager b"aold f 13.50 tot f 13 85, haver lager betaald f 14.50 tot f 15, brmne- boonen matig aangeboden, prima soort iets vaster, f 12 5'» tot t 14 50. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den mi nister van oorlog zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. In Januari 1915 zijn den Nieuwen Waterweg binnengekomen 357 schepen, metende 382.701 netto reg. ton tegen 872 schepen, metende 1.068.917 netto reg. ton in Januari 1914. Naar aan de N. Gr. Ct. wordt ge meld, is aan de Nederl. Heidemaat schappij de riolcering van dc door krijgsgevangen soldalen ontgonnen gron den in het groothertogdom Oldenburg opgedragen. In de douaneloods op het goede renemplacement van de Staatsspoor le Arnhem hgbben de kommiezen der belastingen, bijgestaan door de mare chaussees en de militaire autoriteiten, een partij leder, groot 9000 It.G., welke ten uitvoer naar Duitschland was aan gegeven, in beslag genomen. Wegens overtreding van het uitvoerverbod is tegen een expediteur te Arnhem proh oes-verbaal opgemaakt. V. J, R. BARON BENTINCK VAN SCHOONIIETEN f In den ouderdom van 81 jaar is gjisr- teravond te Arnhem overleden de ge- pens. luitenant-kolonel der cavalerie, ja- germeesler van H. M. de Koningin, V. J. baron Bentinck van Schoonheien. De overledene was officier in de orde van Oranje Nassau.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2