BUITENLAND. Ingezonden Stnkken. verhindering ingekomen, wegens onge steldheid. Verder een vacature (de Witt Hamer). De notulen worden goedgekeurd en voorlezing geschiedt van de ingekomen stukken w o. een schrijven van de N V. Spoorweg-Maatschappij Zuid-Beveland", houdende verzoek om een samenkomst met den Raad in comité-generaal, heizij in particuliere samenkomst, tot bespre king van de bezwaren legen het door de N V gedaan verzoek, welke volgens do in de dagbladen gepubliceerde gemeente verslagen, bestaan Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De subsidie-aanvraag door genoemde Maatschappij gedaan, waarover na druk ke Ijcsnreking de stemmen in de vorige verogadering slaakten, komt thans weder om in stemming, en wordt het voorstel van B. en W (subsidie-verleening, onder beaing dat Goes rechtstreeks met Wol- phaartsdijk zal worden verbonden) aan genomen met 6 tegen 5 slemmen Vóór stemmen de heeren: Dekker, van tien Bout, Risch, von Schmidt, van der Leeuw en Temperman Tegen, de heeren: Hollmann, Donner, de Paauw, Kakcbeeke en Putte. De tegenstemmers willen toch sub sidie verleenen, ook al komt de lijn Goes- Wolphaartsdijk naar het verlangen van den Raad, niet tot stand. De heer Dekker zegt geen bezwaar te nebben gemaakt om het ingekomen stuk betreffende een bespreking met de vennootschap als kennisgeving aan te ne men, doch vraagt of B. en W. nu ook be zwaar zullen toonen alsnog een bespre king te houden. De voorzitter zegt dat het college niet lafkeerig is om alsnog in overleg te treden. Thans wórden de pensioensgrondslagen voor diverse beambten van gasfabriek en politie vastgesteld, en goedkeuring ver leend aan aanvragen om afschrijving en teruggaaf van belasting en schoolgeld. Aan den heer D. H. C. Ittmann, wordt overeenkomstig diens verzoek eervol ont slag verleend als hoofd van de O. L. school C, met ingang van 1 Mei a.s. De voorzitter voegt hieraan een woord van dank toe voor de uitnemende wijze, waarop den heer Ittmann sedert 18 jaar het onderwijs alhier met zijn beste krachten heeft gediend. Aan den sladsaanplakker H. Hengst- maagers wordt een gratificatie verleend van f 10 en aan den concierge van de meisjesschool een bedrag van f 40. Met a. s. wordt aangenomen eene ver ordening, regelende het pensionneeren van ambtenaren en bedienden van het weeshuis en gasthuis, die in het meentelijk fonds waren opgenomen en voor wie de gemeente thans moet zon de stoombooten van Van der Schuijt. Zij wcnschen ook doorlating op Zon dag door de brug te Wilhelminadorp en geen bevoorrechting van voorschut ting meer. De voorzi Iter zegt dat het adres niet heelemaal juist is. Slechts de stoom boot „Admiraal de Ruijter" heeft voor schutting en ontleend dat aan een toe gekend recht reeds van 1883 af. De toestand is sedert gewijzigd en is die boot niet meer een passagiersboot B. en W willen nu stoomboplen met molorboolen gelijk stellen en het recht van voorschutting geheel laten vervallen De heer Fransen van de Putte juicht de verandering toe om alle on rechtvaardigheid weg te nemen. Echter wil spr nog verder gaan en zou in overweging willen geven alle schepen in de gelegenheid le stellen op Zondag de brug te Wilhelminadorp door te va ren. Nu de verordening tocli wordt gewij zigd, wenscht spr. voor liet vervolg de ruimste bepaling. -* De voorzitter zegt, dat in over leg met de directie van den Wilhel- minapolder de verordening wordt ge wijzigd en zal trachten aan de wen- schen van den heer Putte tegemoet te komen. De raad keurt het voorstel van B en W. goed. Ten slotte heeft stemming plaats voor de benoeming van een afgevaardigde naar de vergaderingen van aandeelhou ders der N. V. Waterleiding' Maatschap pij „Zuid-Beveland", noodig geworden door het benoemen van den heer Joh Pilaar lol lid van den raad van beheer. De voorzitter wenscht dat in het vervolg steeds den raad een verslag van die vergaderingen worde toegezonden, wat den heer Fransen van de Putte de vraag doet stellen, of het niet voldoen de is dat de ja; fg'evaardigde zulks mon deling in de raadsvergadering doet. De voorzitter kan zulks goedkeuren, nude heer Putte zich wil verplichten zulks voortaan te doen Na 2e vrije stemming' en herstemming, wordt de heer J. B. de Beaufort, bur gemeester, bij loting met den heer Dekker als afgevaardigde aangewezen. Nadat de raad nog goedkeuring heeft verleend aan de verwisseling van een effect, beboerende lot de borgstelling van uien gemeente-ontvanger, sluit de voorzitter de openbare vergadering. De raad gaat daarop over in geheime bijeenkomst. RAAD VAN' THOLEN. De voorzitter opende de eerste vern gadermg met een kort woord van wel kom. Naar aanleiding van een der ingeko- De voorstellen, in verband met de j men stukken deelde de voorz mee, dat reorganisatie van het o. 1. onderwijs, door j B. en W. omtrent het geven van bestem- Burg. en Weth. den raad voorgelegd J ming aan ccn deel van de gevormde na bespreking met den district school1- brugreserve le gelegenertijd een voor opziener, betreffen het opnemen in het stel zullen indienen. leerplan van de met 1 Mei samen le vo'Ngen scholen B jen C tot één school, vak S „gymnastiek" voor de leerlingen van het 4e lot en met het 7e leerjaar. Voorloopig 8 uur per week tegen, f 40 per welcelijksch lesuur per jajar De aan te schaffen toestellen te ral- men op f 800 h f 1000 Verder nu reeds een oproeping te doen voor hoofd van de nieuwe mulo- school, tegen 1 Sept. as. op een sar laris van f 1800—f 2200 met vrije wol ning en tuin. De bedoeling is dit hoofd met 1 Juli reeds in functie le doen treden, om dan van dien datum tot 1 Sept. te fungeeren als hoofd der meisjesschool. Door den heer Donner wordt ge vraagd of de jaarwedde niet te hoog is Het komt spr. voor, het beter ware geweest met f 1600 aan le vangen De voorzitter toont aan, dat voor deze betrekking iemand noodig is, die alleszins bekwaam moet zijn. Wanneer de R. N. lessen niet als bijbetrekking in uitzicht konden worden gesteld, zou de jaarwedde nog hooger geweest zijn B en W hebben zicli aan het advies van den schoolopziener gehouden. De heer Putte is het volkomen met den voorzitter eens; hiervoor moe ten we een eerste klas kracht zien te krijgen en vindt de bezoldiging alleszins gemotiveerd Op een vraag van den heer Hollmann licht de voorzitter toe, dat het nieuw te benoemen hoofd eerst de meisf- jesschool zal waarnemen, omdat in die vacature binnen 6 maanden moet zijn voorzien, wil men de rijksvergoedingonl}- vangen. Ook kan het nieuwe hoofd zich dan tijdig in een en ander inwerken en het schoolplein inrichten voor Septem ber. i i De voorstellen worden overigens met algemecne slemmen goedgekeurd. In behandeling komt het adres van de afdecling Rotterdam der schippers- vereeniging „Schuttevaer", houdende klachten van M. Ossewaarde en J. Dek ker, beurtschipper te Goes, inzake be voorrechting van de stoombootdienst- onderneming van J A. van der Schuijt, met betrekking tot het bevaren van de haven te Goes, waarvan wij reeds eerder melding maakten. Door bedoelde schippers wordt soneel werden gébracht voor één car tegórie van f 5 20 op f 6 per jaar, voor andere categoriën van f 2.50 op i'3 Toen kwam aan de orde de bespre king over uitvoering van buitengewone werken met hel oog op werkeloosheid gesteund door de heeren Wagemakcr, Op voorstel van jhr Van Vredenburch Moelker en Quist werd die behandeling tot de geheime vergadering uitgesteld Daarin werden ook beliandeld de sup ple toi re kohieren der plaatselijke belas tingen voor 1914 Bij de rondvraag besprak de heer Wa- gemaker de controle op hel verlichten dei' straatlantaarns door de Thoolsche gasfabriek, terwijl dé heer Van der Stel wees top een minder fraaien en geregelj- den toestand aan de Verbrande Vale, waarop al eens meer door hem de aanl- dacht was gevestigd Beide sprekers brea kers kregen van den voorz. toezegging van te nemen maatregelen. DE OORLOG. De toestand. Op grond van onze verbindingen met Nederlandsch Indië en van het feit, dat onze scheepvaart een zoo belangrijk aan deel heeft in wat daar jaarlijks door die smalle en kwetsbare waterstraat tusJ schen Roodeh- en Middellandsche zee komt gestoomd, heeft wat daaromtrent gisteren werd bekend gemaakt, ongetwij feld den meesten indruk gemaakt Voor verder nieuws dienaangaande verwijzen we naai" elders in dit nummer. De Fransche slaf geeft de laatste da gen weer bedenkelijk uitvoerige berich ten. Bedenkelijk, omdat daarin de we zenlijke inhoud, d. w. z. het door hun troepen behaalde voordeel omgekeerd evenredig aan de lengte schijnt. Ook die uitweidingen over de verliezen van de tegenstanders vertrouwen we niet recht Niet. dal we de daarop betrekr1 king hebbende opgaven wantrouweu. Maar de bondigheid, die de coml imuniqué's uit Parijs aanvankelijk heè- trachlten, waardoor ze evenals door de oprechtheid, waarmee tegenspoed werd erkend, vertrouwen wekten, ontbreekt ,ook weer vandaag in de „Telegrammen". Verhalen van geweldige verliezen bij den vijand, bieden maar al te gemakke lijk aanleiding, om de aandacht van de hoofdzaak af te leiden Dat de indruk vermeld wordt, door de Duilsche krijgs gevangenen gemaakt, stijft ons in de meening, dat het den Franschen iniet voor den wind ging Inderdaad lezen we van gevangenen, door de Duits'chers ge maakt. De omstandigheden, waaronder loofl. dal de Engelsche troepen hel om militaire redenen noodig hebben. Deze zouden daar ongeveer 150.000 man sterk zijn ze bestaan uit Australische, terriloi- rialen uil Engeland en Britsch-Indische troepen Vermoedelijk staan ze aan de Westzijde van hel kanaal opgesteld Mis schien zullen daarom lijdelijke bruggen geslagen of ponlen in gebruik gdenomen worden waardoor de scheepvaart zou worden gestremd Het Amsterdamsche blad maakt zich dus niet ongerust. We wijzen er evenwel op, hoe de meeningen uileenloopen om trent de meer of minder gemakkelijke verdedigbaarheid van den waterweg Ze ker, hij is door een. spoorweg met hel binnenland van Egypte verbonden, waar door zonder moeite alle voorraden kunr- nen worden aangevoerd en ook kan de prachtige waterweg zelf den Engclscheij van dienst zijn, maar wie waarborgt, dat deze ïuel in verhand met de vijandelijk heden zelf ernstig beschadigd wordt f Een deel der oevei'S b.v door bomaan slagen uit de lucht te vernielen, is vol gens deskundigen niet zoo moeilijk Daar mee zou dus voor langer of korter lijd het kostbaar kanaal ondoorvaarbaar zijn Maar hel „Hand." vond een versterking van zijn optimistische opvatting in wat eeen der directeuren van ide maatschappij „Nederland" aan een vertegenwoordiger van dat blad meedeelde. Misschien, zei hij loch, is hel een maatregel van zeer tijdelijken aard. Op hel oogenblik kan de directie nog geen enkelen maatregel tref fen De vaart om de Kaap noemde hij op zich zelf niet zoo bezwaarlijk. De af stand naar Batavia zou daardoor van 8000 tol zoo wat 11 600 stijgen, dus tien dagen langer duren. Daarmee moeten vrachtprijzen natuurlijk gelijken tred liout-soldaat ziel de joftige m&n er schrander uit dén, maar daar deze in den laalslen lijd Hij mag geen woord spreken en niet lezen toch al zoo zijn geslegen, zal een weinig .noch schrijven, 's Nachts moet er licht meer of minder thans niet van overwcv- in zijn cel branden genden invloed zijn. Aldus een directeur van de sloomvaarU In den oorlog tegen Rusland heb- maatschappij, wier schepen den dienstben de Japanners indertijd veel wil lusschen Amsterdam en Batavia onder1- gehad van waterlaarzen die van inoer- houden. beienblaren gemaakt waren Die laar zen beschermden de soldaten uitstekend tegen het nat worden van de voeten in de loopgraven Nu heeft een Tin- gelschman volgens de N R C., een dergelijke uitvinding gedaan, de grond stof van zijn waterlaarzen is echter een vezelaclitige zelfstandigheid die veel woeroe, van de sterkte der Belgische weermacht op de hoogte le zijn, meent, dat je op zijn hoogst op 15 Augustus j I 200.000 man omvatte. Van deze werden er volgens het Duilsche blad 60 000 ge vangen genomen, 60.000 zouden zwaar gewond, ziek geworden of uitgeput zijn en 30.000 monden den dood op de slag velden, zoodat er hoogstens 50 000 Bel gische soldaten zouden over zijn Het spreekt van zelf, dat we deze cij fers slechts curlosileilshalve geven. In de Oostenrijksche stad Brünn wordt op het oogenblik de gewonde sergeant Frans Czerny verpleegd, die een avontuurlijk leven achter zich heeft De correspondent van de N R. C. le Boedapest weet ml te vertel len, dat hij in 1910 gedurende kor ten lijd minister van oorlog in Marok ko en als zoodanig opperbevelhebber over een leger van 65 000 man is geweest. In Afrika heette hij Abd Al lah el ;Kadi. Hij was daar aanhanger van den Islam en leefde er met vier vrouwen. Thans prijzen zijn chefs zijn dapper en voorzichtigheid. Een Oostenrijksch soldaat had in een "esting-gevangenis de wacht vóór de oei, waarin Princip, de moordenaar van rten Ooslenrijkschen aartshertog Frans Ferdinand opgesloten zit. Alle drie mi nuten moest hij door het kijkgat in de deur naar binnen kijken, om zich te ver gewissen wal de gevangene deed. Princip is aan de beenen geboeid en ligt in ketens. Slechts één uur per dag wordt hij door een schildwacht buiten zijn cel heen en weer geleid. Volgens den Het genoemde blad vestigt voorts de aandacht op de bewoordingen van het telegram, dat ook wij gisterenavond on der „Laatste Berichten" afdrukten, en waaruit zoowel kan gelezen worden, dat eiken dag, doch slechts na den middag aangestipt Dan heeft de Duilsche gouverneur- generaal Von Bissing, die dezer dagen met liet IJzeren Kruis eerste klasse on derscheiden werd, alle verkeer over de Nederlandsche grens aan weerbare Bel gen verboden en maakt de slaf van do Oostenrijkers melding van nieuwe voor- wordt, deelen, in de Karpaten legen de Rus sen behaald Het Suez-kanaal. Gisteren heeft men het ontstellende nieuws gelezen, ontstellend in/onderheid voor ons, Nederlanders, ofschoon het eigenlijk al veel eerder verwacht werd. dat de kanaalmaatschappij zich niet aan sprakelijk stelt voor sehaae, in ver band met den oorlogstoestand aan daar door varende schepen mogelijk toe te brengen. De militaire overheid nam maatregelen om de scheepvaart door het kanaal te staken Nadat de Turken terstond na de oor logsverklaring aan de mogendheden van de Drievoudige overeenkomst dien wa terweg hadden bedreigd, hoorde inen in lang niets meer van Turkscue soldaten in de nabijheid daarvan, totdat onlangs bericht werd, dat ten Oosten van E)1 Kantara, ongeveer in 't midden van 't kanaal op den Oostelijken oever daarvan onbeleekenende schermutselingen had1- den plaats gegrepen Ottomaansche voor posten waren er opgedaagd. Hoe groot is het leger, dat achter hen aaurukt? Omtrent dat punt tast men in hel duister. Aan de uitrusting zullen de in Turk sche dienst staande Duitsche officieren hun goede zorgen hebben gewijd En dit zal noodig zijn geweest. Een expedi tie met een eenigsZins modern gewapende en flinke macht, ontmoet in die streek wegens het te doorschrijden woestijnland vele bezwaren. De noodige teerkost moet worden meegevoerd, omdat deze daar uiteraard niet te krijgen en evenmin aan B en W bevolen aan ter benoeming'te vullen is. Desgelijks heeft men er met van een ambtenaar van den burgerl schaarschte aan drinkwater te kampen stand le den heer J. W. Wagtho en 2e J En de Turlcsche intendance staat niet jhr J Van Vredenburch. De eerste wordt: in beste reuk. Doch in dit opzicht heeft benoemd met algemecne stemmen J men zijn oordeel klaarblijkelijk te her" In de tweede vacature waren aanbevof- zien. Zeer spoedig toch was een ollo,- len de heeren jhr J. van Vredenburchmeanseh korps naar het schiereiland Aka- en J M Wagemaker, die onderscheid ba doorgedrongen, waarop de berg Sinaï den lijk 6 en 2 stemmen verkregen, ter-zich verheft en dal ZO. van het kanaal wijl 1 stem op den heer Noske uitgeh in de Roode Zee als t ware een voorge bracht werd. De benoemden namen hun-bergle vormt. ne benoemingen aan. j Het „Hand gelooft niet, dat eengroor Na herjhaalde stemmingen was het le legermacht de ruim 300 K.M van hel stembureau voor de verkiezing vaneen eindpunt van den Palestina-spoorwcgaan raadslid samengesteld als volgt de bur- de Doode Zee tot El Kantara heeft af* klaagd, dat de brug te Wilhelminadorpgemeeslcr voorzitter, tie heeren Christ gelegd, waarbij ruim 200 K.M. door de op Zondag alleen van 9 uur v.m. tot liaanse en Wagemaker leden, de heer Arabische woestijn moet worden gemar- 5 uur n.m. gpopend wordt voor het Hollestelle het lid dat eventueel den cheerd doorlaten van stoomboolen en niet voor voorzitter vervangt, benevens eenige motorbooten cn komen zij ook op te- plaatsvervangende leden Het blad ziet het gevaar voor het Suezr gen het verleenen van voorschutting aan De bezoldigingen aan brandweerpen- kanaal dan ook niet ernstig in. Het ge- hel Kanaal gesloten zal zijn, als datgoedkooper is dan moerbeienblaren De na den bewusten middag' de waterweglaarzen zijn licht, waterdicht en on- den geheeien en eiken dag gesloten blijft doordringbaar voor insoc(ensteken. Ben paai' weegt ongeveer 2 y2 Engelsche on- Nu een stukje geschiedenis Den'sen (1 ons 28y3 gram.) 29sten October 1888 kwam tusschcn J De waterlaars wordt opgehouden door verschillende staten, w. o. Nederland, I haar met de galgen (brelels) of een de konventie van Konstantinopel totbroeksknoop te verbinden Sokken kun stand, die het sluiten van het Ka- nen van dezelfde stof vervaardigd wor- naal voor oorlogsdoeleinden den. verbiedt De militaire overheid in Do kosten bedragen niet meer dan Egypte, hetgeen thans een stuk van f 120 het paar, daar de fabrikant be- dit geschiedde, worden evenwel slechts het Britsche wereldrijk is, heeft die be-reid is de grondstof legen den kosten Een verzoek van een vrachtschipper om vrijstelling van havengeld op grond van de tegenwoordige slechte toe standen, werd afgewezen. Een verzoek van J. Jansen om af stand van grond in erfpacht werd niet behandeld als gewoon ingekomen stuk De voorzitter stelde voor het te bezien in verband met het uitvoeren van wen ken voor de werkverschaffing, waartoe besloten werd. De ingekomen geloofsbrief als raads lid van den burgemeester werd gesteld in handen eener commissie, beslaande uit de heeren Noske en jhr. Vau Vreden burch, die na eenige afwezigheid de vergadering adviseerden, tot toelating als raadslid van den benoemde te ber sluiten Alzoo werd besloten. Ingekomen was nog een schrijven van den president-commissaris van deThooL sche gasfabriek, verzoekende in de aan gelegenheid van overname der fabriek door de gemeente of verlenging van concessie daleerende van ongeveer een jaar terug eindelijk eens een beslis^ sing le nemen. Besloten werd, dit schrijf- ven in een besloten vergadering le be handelen Afschrijving van plaatselijke belasting voor 1914 wordt verleend overeenkomi- slig advies van de raadscommissie voor de zaken der belastingen. In handen dier commissie werden ge steld de kohieren van den hoofdei, om'- slag en van de hondenbelasting over 1915 na.dat de oude leden gehandhaafd waren en besloten was in de plaats van den heer Kegge eerst iemand te benoe men, wanneer de raad weder voltallig zal zijn. Een wijziging der algemeene politier verordening zal door circulatie bij' de raadsleden voorbereid worden. paling dus overtreden. Professor de Lou-den prijs te leveren ter heeft echter geschreven, dat ze de Turksche en Engelsche regecringen niet i Voor verder buitenland zie men het kan beletten, de maatregelen te nemen. Bijvoegsel welke zij tot verdediging van Egypte noodig achten, maar zonder dat de vrije vaart door het Kanaal verhinderd Lel wel, deze uitspraak is blijkbaar" Ingezonden stukken worden afkomstig ait don tijd, dat Egypte nog „val teruggezonden. schatplichtig was aan, stond onder de suzereiniteil van Turkije Naar men weet, heeft de regeering t e Londen on langs dien laatsten band doorgeknipt Egypte, na de afzetting van den fchedj- Geachte Redactie. In uw blad van den 27en dezer kimt een redactioneel stukje voor, waarin u ve, een nieuw hoofd gegeven met den ?ich tcl lol!{ maakt vdn de klacht van een titel van sultan Dit feit zou liet mili- Rooin^ch landweerman le Ellewoulsdijk, tair bestuur als verontschuldiging voor en die kl icht ernstig noemt. De betrok- zijn traktaat-breuk kunnen aanvoeren ken pers men moeten daarin aanleiding Egypte toch heeft de bedoelde overeen- vinden zien le verdedigen af spijt te komst niet onderleekend en behoeft zich nebben over het optreden van den dus formeel, daar hel nu onafhankelijk j Mechelschen predikant. U wilt wel zoo van Turkije en in naam eveneens van Engeland is, aan die bepalingen niet le sloren. Doch erg sterk zou deze ver dediging niet zijn, daar tocli Engeland wel de konventie deed onderleekenen Daar het nu ongetwijfeld de bedoe ling van het Turksche leger is, de macht over den verbindingsweg lus schen Engeland eener-, Engelsch-Indië en Australië anderzijds in handen te krijgen, is het voor Briltanje wel uiterst bezwaarlijk, de neutraliteit van het ka naal bij de verdediging daarvan niet le schenden. Die moeilijkheid heeft En geland, zelf-medesamensteller, aan de samenstellers der konventie le danken KORTE OORLOGSBERICHTEN. - De „Kunslwarl" dringt er op aau. dat de Duitsche spotbladen nu eindelijk eens zullen ophouden, te trachten van de tragische persoonlijkheid van den ko ning der Belgen een caricaluur te maken Bij het uitbreken van den oorlog, al dus de „Kunstwarl", was er geen vreemd koningspaar dat wij Duitschers met zoo veel achting, neen, zooveel hartelijke sym pathie beschouwden als hel Belgische, dat na hel Lebpoldische -optreden zede lijke eenvoud en voornaamheid aan het Belgische hof deden wederkeeren "Weet iemand aangaande den koning of zijn vrouw iets slechts'' Gedurende dezentoor- log is koning Albert als mensch in het bijzonder naar voren getreden. Zich zelf opofferende, deed hij alles wat hij naar zijn ineening kon doen voor zijn volk; hij streed met de soldalen mede, zelfs zocht hij, naar velen zeggen, den dood Gaat dus de hoon naar den „Koning zonder Luid" nog voort, dan bespotten wij daar mede eerder onzen adeldom dan den De „Maagdeburger Ztg." die reeds meer in den loop van den oorlog be- goed zijn te gelooven dat in mijn kwali teit van „betrokken persoon" mij dit alternatief niet tot schrijven beweegt. Alleen wil ik de zaak even recht zetten Maandagavond trad in dc Hervormde Kerk in mijn gemeente op ds. Joelants uit Mecheien. Niet voor militairen, maar voor de Hervormde Gemeente. Natuur lijk was deze godsdienstige samenkomst cpenbsar, maar hij bleef even natuur lijk haar eigen Prolestantsch-IIervormd karakter behouden Eu menschen nu die met dit karakter niet al te best horinoni- eeren of overweg kunnen, hadden zich ergernis kunnen besparen, door van die samenkomst weg le blijven. Tot een openbaar debat vond de pre dikant, wiens avonden tot in Maart toe alle bezet zijn met spreekbeurten voor liet noodlijdende Belgische Synodale Comité dat hij dient, begrijpelijkerwijze geen gelegenheid, terwijl de belangrijk heid en de vruchtbaarheid van een der gelijke gedachtenwisseling hem, en ver moedelijk ieder ander die er ervaring van! heeft, minstens problematiek voorkwam. Met de plaatsing van deze rectificatie zult u mij zeer verplichten. Hoogachtend, Uw dienslw. D. BINS Jr. Herv. pred. Ellewoutsdijk. 28 Jan. '15. (De geachte inzender moge dan al niet dit schrijven aan ons hebben ge zonden naar aanleiding van onze opmer king, wc hebben dan toch de voldoening dat de verbetering is gekomen, waartoe we door de vermelding van de klacht ge legenheid verklaarden te willen geven, De militair die ons de klacht toezond, liet liel voorkomen, alsof het een bijeen komst was voor militairen. We hooren nu dat het een godsdienstige samenkomst was voor de Herv. Gemeente. Dal maakt natuurlijk zoo'n verschil dat we nu ook d» klacht geheel afwijzen, als niet op haar plaats. R e d.)

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3