BUITENLAND. Marktberichten. In bet bijzonder een, woord van dank aan den Wethouder Dumon Tak, van wien ik in het laatste jaar 'gedurende mijn ziekte zooveel gevergd heb en die mij in de moeilijke tijden, die \vij beleven, niet alleen op zoo uitnemende maar ook jegens mij op zoo welwillenr de wijze heeft vervangen. Voordat ik eindig nog een woord aan al de Ambtenaren die met mij in alle afdeelingen en onderdeelen mij bij stonden in het bestuur der gemeente Ik denk daarbij in het bijzonder aan den Ontvanger, den Commissaris van Po litie, Gemeente-Bouwmeester, Ambtena ren ter Secretarie en bij de andere af deelingen van het Gemeentebestuur, Po- litie-personeel en zoovelen, die ik niet elk afzonderlijk noemen kan. Gij deed uw plicht en op de aangenaamste wijze stond gij allen mij ter zijde, mijn har telijke 'dank zij U allen daarvoor ge bracht en de wensch zij daarbij gevoegd dat het U in Uw ambtelijk leven steeds wel moge gaan. Tot slot zij hieraan toegevoegd dat ik ook als ambteloos burger Middelburg niet zal vergeten en dat het mijn vurige wensch is dat de stad en hare inwoners' in bLoei en welvaart mogen toenemen. Moge Uw scheidende Burgemeester ook door U allen niet geheel .vergeten worden. De voorzitter vermoedt, dat alle raadsleden, evenals hij, met belangstelling zullen hebben kennis genomen van het schrijven van den burgemeester. Spreker betreurt, dat de burgemeester niet tegen woordig heeft kunnen zijn in deze laatste vergadering en stelt voor Jhr. van den Brandeler namens den raad een schrijven van afscheid te zenden en daarin de hoop op herstel uit te spreken, waarmede de j-aad zich bij acclamatie vereenigt. De voorzitter deelt voorts nog mede dat de burgemeester Vrijdag ten raad- huize eene receptie zal houden, zoodat de raadsleden nog de gelegenheid zullen hebben afscheid van jhr. van den Bran deler te nemen. De vergadering duurt voort. BURGERLIJKE1 STAND. Middelburg. Van 26—27 Januari. Getrouwd: C. H. Haket. jm. 26 j. met A. Adriaansen, jd. 24 jaar. Bevallen R. Doms, geb. Buelen, d. Overleden: J. F Joos, wed. van P. E. Mioens, 67 j. C. Hendrikse wed. van A. Kpoman, 85 j. J. Kleinepier, man van C. de Vos, 73 j. THERMOMETER EN VERWACHTING. 27 Jan. Thermometer alhier 8 u. vm 34 ,t., 12 u. 37 gr., 3 u. 37 gr. Telegrafische mededeeling van het Kos h eteorologisch instituut te De Bilt volgent da waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 760.7 11 Haparanda. Laagste 748.5 te Memel. Verwachting tot den avond van 28 Jan. zwakke tot matige Noordoostelijke tot Oostelijke wind, afnemende bewolking, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, overdag om het vriespunt. 45 000. Van deze menschen kwamen er ongeveer 11.000 om in Avezzano. Meer dan een half miljoen personen ie dakloos op het door het natnurverschijnsel geteisterde gebied dat 66 000 vierkante K. M. beslaat. - In de afgeloopen maanden werd zelden over Mexico gesproken. We hadden belang wekkender dingen te doen. Er moet nog een definitieve president gekozen worden. Ook G'arranza dingt naar die waardigheid. Hij is begonnen met een wet op de echtscheiding af te kondigen, die, wonderlijk genoeg, bij zijn concurren ten genade schijnt .te vinden. Die wet maakt de~seheiding in de Carranza- staten al heel gemakkelijk. Naar we in de N. R. C. lezen, kan die worden uitgespro ken als de betreffende man en vrouw met een acte, waarin hun verlangen is vervat, naar den rechter stappen, nadat een schik king is getroffen over het vermog n en de kinderen. DE OORLOG. De toestand. Een overzicht in telegramstijl. In den zeeslag bij Helgoland werden aan Engelsche zijde de „Lion" en de „Indomitable" beschadigd. Alle Britsche schepen keerden terug. De twee ge noemde kunnen spoedig weer hersteld zijn. De totale verliezen op dat smal deel zijn betrekkelijk gering. Maar ook van dè „Blüclier" het gezonken Duit-" sche schip, bleven heel wat mannen ga spaard. Dat eert de edelmoedigheid der Engelsche matrozen, die het reddingsi- werk verrichtten. Naar het Duitsche legerbericht gis teren al meldde, werd bij La Basseé hef- vig tegen de Engelschen gevochten. Over het algemeen schijnen de laatste hun stellingen gehandhaafd te hebben. Ten Westen van Craonne (Oostelijk van Sois- jsons) waar de Franschen nog den rech ter Aisne-oever bezet houden, was het gevecht bij het afzenden van het ciomi- muniqué nog niet beslist. Eveneens stond het bij Heurlhe-Bisse waar lucht(haqdj?) torpedo's werden aangewend. In de Oostzee werd een kleine Duit sche kruiser getorpedeerd. De naam noch de nationaliteit van de onderzeeër die het volvoerde worden vermeld. Tö-. vens heeft een Zeppelin 9 bommen op de 'Russische stad Libau aan de Oost zee geworpen. Hel luchtschip werd tot zinken gebracht. Ten slotte is de poging lot een Larf-' ding van Engelsche troepen in ,de oinr geving van Alexandrelte (Aleppo, Noor delijk van Syrië) mislukt. ONS HUIS. Te Middelburg. Op V r ij dagavond 29 Januari geen clubje van mejuffr. de Liefde. Donderdag Vrgdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag HOOG WATER. V1 i s s i n g e n. 28 Jan. v.m. 11.38 29 nm. 12.25 30 108 31 148 1 Febr. 2 29 2 3.02 VERSCHILLENDE BERICHTEN. Er blijkt veel vraag te zyn naar de gebakken spiering, vtelke van gemeentewege in een 65-tal winkels te Amsterdam wordt verkocht, zooveel zelfs, dat de bakkerij, door het centraalbureau voor den afzet van vis- soherijproducten opgericht, bij welke de spiering door de gemeente wordt aangekocht, niet voldoende kan afleveren. De bakkerij werkt tevens voor het leger en de internee- ringskampen en had op een zoo groote vraag van de gemeente als thans blijkt te bestaan nog niet kunnen rekenen. Er worden echter maatregelen getroffen om de voor de gemeente bestemde hoeveelheid in het vervolg steeds te kunnen opvoeren. N. R. O. De commissaris van Rotterdam te Hoek van Holland, de heer Jas, beeft, naar de N. R. Ot. meldt, namens het Engelsche gouver nement aan het comité tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken te Hoek van Holland f 60 uitgereikt voor de hulp, ver leend aan de aldaar door het Nederlandscbe stoomschip Titan aangebrachte schepelingen van een, op den 22sten September, getorpei deerden Engelschen kruiser. Landweermannen hebben Zondagnacht te Ter Apel (Gron.) een groote hoeveelheid lederwaï en, banden, enz. van smokkelaars aangehouden. Het Italiaansche blad» Mattino" bere kent in een overzicht van de aardbeving op 13 Januari het aantal dooden op minstens De uitgewekenen Waar is in de gegeven omstandighe den de plaats van een vaderlandslievend Belg, die om de een of andere reden verhinderd is. zich bij het Belgische leger in Vlaanderen Le voegen? De vraag geeft tot onverkwikkelijk twistgeschrijf in Belgische kranten aan leiding. De in 't Frfyiscli gestelde, Brusselsche •Jbladen, die nu in Lon den uitkomen, doen den Vlaamschen, die .weer in het eigen land ver schijnen als het „Handelsblad van Anti- werpen" bittere verwijten. Naai- de mcening der eerste en him medestanders behoort het Belgien onmogelijk te zijn, op liet oogenhlik naast Duitschers te leven en daardoor aan de bedoelingen der laatste tegemoet te komen. Een soort algemeene boycott streven ze na Daartegenover merken wie naai- de Belgische sleden terugkeerden, echter op, dat zij daardoor de arme landge- noolen, die voor een deel gebrek lijden, het geld doen verdienen, dat andere in hel buitenland wordt verteerd. Zoo wordt b.v beweerd, dat Belgische vluchtelingen in pnze provincie alleen voor ongeveer 7 millioen hebben uitge geven. Zoo slaan die twee opvattingien lijm recht tegenover elkaar zonder mogelijk heid van verzoening- de halsstarrige of doctrinaire, die slechts met het gevoel van haat tegen den loverheerscher reke ning houdt of liever: zich daardoor laat leiden, en die, welke zich bij de were kelijkheid van het oogenblik aanpast en binnen die grondig gewijzigde omstan digheden het daaruit voortgekomen kwaad zoo veel mogelijk tracht te teiriï- peren, de opportunistische dus. Natuurlijk zou de Duitsche regeering le Brussel gaarne zien, dat zooveel mo gelijk welgestelde Belgen, vooral be drijfsleiders en in 'l algemeen diegen nen, welke bijdragen tot het economisch leven yan het land, weder naar hun haardsteden terugkeeren. Vele arbeij- ders zouden dan opnieuw werk en brood vinden. Maar dat is niet altijd mogelijk, hetzij doordal hun fabriek verwoest is, doordat de noodige grondstoffen niet te krijgen zijn enz Men weet dat de Duitsche gouver neur-generaal van België het voorstel betreffende een bijzondere belasting voor tot die nationaliteit behoorende personen, welke in vreemde landen toeven, vooi- het gieheele land heeft aan genomen De Belgische minister van binnenlandh sche zaken Berry er heeft evenwel ver klaard, dien maatregel niet goed te kunr zal zijn, wanneer de Duitschers uit Bel gië zullen zijn verdreven Na den zeeslag. Allengs komen de beschouwingen over den zeeslag bij Helgoland van de mari- iieme medewerkers der groote, Engel sche bladen los. Ja, het zijn beschouwin gen, d. w. z géén verhalen van ooggetui- den. Deze vakmenschen moesten afgaan bp de spaarzame gegevens, over het ver loop van den strijd verstrekt, om daar van oen betrouwbaar beeld te ontwerpen. Dat de technische kennis der heeren ver goedt wat ze overigens ten aanzien van dit eerste gevecht lusschen dreadnoughts Tuisten, bewees de levendigheid der be schrijving welke we dienaangaande giste- teren ban de „Daily Mail" ontleenden en welke eveneens van den medewerken voor zeezaken van dat blad afkomstig was. Nu hebben we een beschrijving in de „Daily News" vóór ons. Daaruit blijkt, dal het gewicht aan granaten, die da zware kanonnen in een salvo verschoten, bij de Engelschen 44.800, bij de Duit- schere 25 856 Engelsche pouden be droeg. Het duurde niettemin bijna vier uur, voordat dc „Blücher" er onder was. Dit minder snel dan de andere varende schip werd achtergelaten en dekte daar door hun terugtocht. De „Lion", die bij de Engelschen als vlaggeschip vooropging en dus het meest aan het vijandelijk vuur was bloot ge titeld, kreeg volgens het blad slechts elf gewonden De „Blücher" is de vijfde, Duitscho kru.oer van dit slag, die naai- den grond ging, zoodal er van de negen maar vier over zijn. De maritieme medewerker be sluit uit een en ander dat de strooptoch ten van de Duitsche kruisers op de En gelsche kust voorloopig wel uit zullen zijn. Maar daarmee, aldus voegen wij erbij, is geenszins gezegd, dat in de naaste toe komst ook de „Zeppelins" en Duitsche duikbooten Engeland's Oostkust en han delsvaartuigen miet rust zullen laten Inte gendeel is het zelfs waarschijnlijk, dat zij zich spoedig (over het verlies zullen trach ten te wreken door hernieuwde bedrij vigheid boven en onder het watervlak. Ook de „Kóln Zlg." zinspeelt hierop. De Russische sporen. Het spoorwegennet heeft in dezen oorlog voor de snelle verplaatsing van troependeelen een aanzienlijke rol •ge? speeld. In de eerste plaats het prachk lig {ingerichte, in Posen en Silczië, maar ook b.v. dat in Noord-Frankrijk achter het front der bondgenooten. Dank zij het eerstgenoemde heeft von Hindenburg meer dan eens den Russen die gevoelige klappen kunnen toebren gen. Nadien zijn de spoorlijnen in (Russisch) 'Polen hem evenwel van weinig nut geweest En wel behalve wegens de spaarzaamlieid, die de Rus sen opzettelijk met het oog op een mogelijken oorlog tegen Duitschland bij den aanleg daarvan hebben betracht of wegens de vernieling, die zij zelf of hun tegenstanders daarop hebben aangericht door het bekende feil, dat in Rusland de spoorbreedte anders is dan in het overig Europa. Om dezelfde reden werd dit verschil opzettelijk in stand gehouden. Volgens de N. R. C. bedraagt in het tsarenrijk de afstand lusschen de ijzeren staven 9 c.M. meer dan op de West- Europeesche lijnen Hun wagens kun nen de Duitschers in Polen dus niet gebruiken Dit bezwaar kan op twee manieren worden opgeheven. Doordat nl. één rail verlegd wordt, totdat de normale brceale yerkregen is, of wel doordat een rail wordt ingevoegd en dus de buij- tenste ongebruikt blijft Maar het onj- derscheid in breedte van 9 c.M. is met zooveel overleg gekozen, dat in dit ge val niet beurtelings met Russisch en Duitsch materiaal kan worden gereden De geheele buit gemaakte, Russische wagenvoorraad wordt daardoor waardei- loos. koop\ anrdijschip „Viknor" (voorheen Vi king) in een slorin of op een mijn op de Noordkust van Ierland vergaan Alle op varenden zijn verdronken Er is wrakhout van het schip aangespoeld Naai het Persbureau le Londen een poging om op verschillende punten mededeelt, is het Engelsche gewapende van lans front onze aandacht af te leiden Aan den weg van Bélhune naar la Bassée werd een vijandelijke afdeeling die trachtte uit haar loopgraaf le komen onmiddellijk tegengehouden door ons in fanterie- en artillerievuur Heden verjaart de Duitsche keizer. °P het overige front lusschen Leye Naai* men weet. zijn ter gelegenheid ei1 's bet woord aan de artillerie, daarvan zoowel in Duitschland zelf als! Ten. Westen van Craonne deed de in die sleden van het buitenland, waar j vijand twee allerhevigste aanvallen: de een aanzienlijke Duitsche kolonie is de eerste wem teruggeslagen, bij den twee- gewone feeslelijkheden weggevallen. Toch den ■aanval drong de vijand in onze Joop- zou het le begrijpen zijn, lals de dag aan- j graven door, maar in een krachligen te- leiding gaf tojt een krachtigen stool; genaanval herwonnen onze troepen het tegen de vijanden Men zegt, dat een overrompelende verrassing voor de En gelsche natie op het programma stond Dit zou admiraal Beatty dan verhinderd kunnen hebben De „Times" schrijft nu, dat hij en zijn mannen integendeel lord Fisher, die Maandag jarig was, met hun overwind ning bij Helgoland een mooie verrasP sing present hebben gedaan. - In tegenspraak met het bericht van een te Arnhem uit Duitschland aan gekomen reiziger deelt men laan de „Köln Ztg." mede, dat van de bewering, als zouden vijandelijke vliegers den 20sten dezer bommen op Essen hebben ger worpen, geen woord waar is. Het dorp Monlanban in het Fran* sche Somme-departement werd door ver scheiden Duitsche Loopgraven verdedigd. De vijanden vielen aau, wisten hun groe ven, die der tegenstanders tot op 100 M. te doen. naderen maar slaagden er niet in, de plaats le veroveren Ongelukkigerwijze waren vele gewon den der Franschen op korten afstand van de ijzerdraadversperringen der Duit schers blijven liggen. Hun vuur maakte het onmogelijk, de ongelukkigen weg te halen Toen waagden den volgenden dag twee hospitaalsoldaten zich onder de bescherming van een Roode Kruist vlag rustig uit de Fransche loopgraven Terstond hield aan beide kanten het schieten op. Drie Duitsche officieren kwamen daarop eveneens te voorschijn. Toen ze gehoord hadden, wat de be|- doeling der hospitaalsoldaten was, anl- woordden ze „uitstekend, maai- als jullie gisteren gekomen waart, zouden we het. geweervuur eveneens gestaakt hebben". En een der Duitsche officieren voegde daar in 't Fransth bij, een hospitaal}* soldaal de hand drukkend: „je bent dappere kerel en we geven jullie een half uur, om je taak te volbrengen." Aldus geschiedde- Hel eigenaardige is, dat we dit verhaal ivan Duitsche edel moedigheid in de „Temps" lezen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. In lang hoorde men niets van gene i-aal Léman, den lieldhafligen verdediger van Luik. Naar men weet toeft hij le Maagdenburg in Duitsche krijgsgevan genschap. De „Indépendance Beige" maakt een brief openbaar, door hem aan een naai ons land gevlucht vriend geschreven Daarin meldt hij, dat hij niet alleen nog lijdt aan de wond, die hij aan een der voelen opdeed, maar dat hij bovendien suikerziekte heeft en zijn hart evenmin orde is. Niettemin hoopt hij', niet gevangene te sterven. - De officieele commissie, in België ingesteld tot het naspeuren van de geval len, waarin de Duitschers in dat land het volkenrecht en de wetten en gebruiken in den oorlog geschonden hebben, gaat nog door met het uitgeven van rapporten dienaangaande Het Belgische gezant schap in den Haag 'maakt het achtste be kend. We zullen het bij deze droge aan kondiging laten, gedachtig aan de ge dragslijn, die we ons van den beginne af Bon hebben gesteld, om geen melding te maken van de wederzijdsche beschul-, dagingen aangaande bedreven wreedhe den. We kunnen onze ruimte waarlijk nuttiger besteden, en dat die aanklachten door alle betrokken partijen worden ge- Telegpammen. Het onderstaande werd door ons niet gebulletineerd. HET ZEEGEVECHT. LONDEN, 27 Jan. De admiraliteit deelt mede: De Lion, waarvan eenige afdeelingen aan den boeg waren volge- loopen door een treffer heneden de wa|- terlinie werd op sleeptouw genomen door de Indomitable. De lorpedoboot jager Meteor, die eveneens was beschar digd, werd op sleeptouw genomen door den jager Liberty. Beide s chepen werden door torpedo boot jagers begeleid en bewaakt Aan boord van de Lion zijn 17 man gekwetst, op de Tiger 1 officier en man gedood en 3 officieren en man gewond, aan boord van de Meteor werden 4 mannen gedood en 1 gewond. Men gelooft niet, dat er andereu getrof fen zijn, maar indien dit het geval is zal het worden bekend gemaakt. Zoodra het rapport van vice-admiraal Beatty is ingekomen, zal een volledig verslag van het gebeurde worden open baar gemaakt. LONDEN, 27 Jan. De admiraliteit deelt mede Alle Engelsche schepen, die aan het gevecht bij Helgoland deelnamen, zijn behouden teruggekeerd. De kruiser Lion. en de torpedoboot. jager Meteor zijn builen dienst gef* steld. Zij kunnen echter spoedig weder hersteld zijn De totale verliezen bedroegen 14 doo den en 29 gewonden aan onze zijde. LONDEN, 26 Jan- Er zijn nog 200 overlevenden van de Blücher hier aan gebracht en naar Edinburg getranspor teerd. FRANSCHE LEGERBERICHTEN. PARIJS, 26 Jan. (3 uur). In het Yser- gebied winnen de Belgen terrein bij Pervvze Ten Oosten van Ieperen de,-4 den de Duitschers bij het aanbreken van den dag met een bataljon een krachti gen aanval op onze loopgraven, welke aanval tot staan werd gebracht. Drie honderd dooden, onder wie de commanf dant van de voorste compagnie bleven op het slagveld. Deze aanval had moef ten worden ondersteund door compagj- niën uit de tweede linie, docfli het juisl gerichte vuur van onze artillerie belette deze troepen uit him dekking op te rukken. Bij Ia Bassée-Givenchy hield de vijand tot vijfmaal aan op de Engielsche stel lingen; na eenig terrein te hebben ge wonnen werden de Duitschers echter teruggeslagen, op het slagveld tal van dooden achterlatende, terwijl 60 krijgsf- geheele verloren terrein De strijd duurt hier voort om een stuk loopgraaf, dat de Duitschers nog verdedigen. Terwijl in Cliampagne de vijandelijke artillerie minder activiteit toonde, dan in de voorafgaande dagen, bleven onze batterijen met succes vuur geven. In de Argonne nabij St Hubert heeft ons vuur pogingen om aan te vallen van den vijand tegengehouden. In den Elzas maakte de vijand een levendig gebruik van zijn bommenwer pers (kleine mortieren) legen onze stel lingen op den Hartmannsweilerkopf, waar geen nieuwe gevechten plaats hadL den De vijand heeft Thann, Lembach en Cemay (Sennheim) beschoten (11 uur) De Engelsche troepen hebben hedennacht een nieuwen aanval op Gi- vencliy en la Bassée afgeslagen en her overden hun stellingen van den vorigen dag in een tegenaanval Op den weg Béthune—la Bassée werd zeer hevig ge vochten De Duitschers lieten daar 300 dooden achter. Gisteren slaagde de vijand erin door een hevigen aanval in onze loopgraven tusschen Heurlhe-Bisse en het bosch van Foulon .le dringen, nadat deze geheel waren vernield door luchttorpedo's. Vol gens de laatste berichten doen onze troepen een tegenaanval Een deel van het verloren terrein werd heroverd In de Argonne deden onze troepen twee aanvallen in de richting van St. Hubert en FontaineMadame Zij slaag den erin vasten voet le krijgen in de loopgraven, die zij onlangs verloren, en verscheidene Duitsche versterkingen te vernielen. Een vijandelijke tegenaanval werd afgeslagen In den nacht van 25 26 Januari was het rustig in den Elzas en de Vogezen EEN RUSSISCHE ONDERZEEËR BERLIJN, 26 Januari. Op 25 Januari is de kleine kruiser Gazelle bij Rügen door een vijandelijken onderzeeër aangevallen en getorpedeerd. 'De schade is echter gering. Menschenlevens vielen niet te be treuren. Het schip is een der Oostzee havens binnengeloopen waar de schade zal worden hersteld EEN ZEPPELIN-AANVAL OP LIBAU. LONDEN, 27 Jan. Het persbureau pu bliceert een communiqué van den Rusi- schen marinestaf, meldende dat een Zep pelin 9 bommen op een onverdedigd deel van de stad Libau heeft geworpen De forten gaven vuur en de Zeppelin viel in zee. Het luchtschip werd door een tor- pediohoot tot zinken gebracht en de be manning werd krijgsgevangen gemaakt. TURKSCH LEGERBERICHT KON ST A N TINOPEL26 Jan Off Op het Kaukasische front bleef het rustig. Op 23 Januari trachtte de Engelsche kruiser Doris troepen le ontschepen ia de omgeving van Alexandrelte De En gelschen werden echter door het vuur van onze kustwacht genoopt terug te trekken en verloren 7 dooden. uit, ontslaat ons van de verplichting, ze nen keuren Hij beschouwt hem als uit te pluizen. Daar we dezen stelregel gevangenen onder wie 2 officieren in onwettig en maakte volgens de „Temps" ten opzichte van alle volgen, blijven we onze handen vielen, bekend, dat hij niet meer van kracht bovendien onzijdig. j Deze aanvallen gingen gepaard met ViiainoEH, 26 Jan. Boter f 0.80 a f 0.72J 5r j kilo. Eieren f 0.90 a f 0.80 per 13 stuks. Kleine eieren f 0.— Goes 26 Jan. Upgaat der markteommiBtr e Boter i 1.40. f 1.40 a i 1.42 per kilo. Eieren i 5.40, f 5.60af 580 per 104 stuks Eieren aan particulieren f6 boter 11.50. De aanvoer van eieren was 1450 tuks, boter 25 KG. De opgaat van den marktzettor der landb.- ver. afd. Goob luidt Boter f 1.40 f 1.40 a f 1.42 per kilo Eieren f 5.10 1 5.90 a f 0per 100 stuks. Boter aan particulieren f 0.eieren f 0 Do aanvoer voor do eierenveiling der onde:i>fdeeling Zuid-Beveland van de V. P. N. bedroeg 3700 stuks. De prfis wrb t 5.10 tot f 5 90 per 100 stuks. I Oostburg, 27 Jan. Ter graanm arkt van [heden was de aanvoer ruim, omzet goed, hooge prijzen. De prijzen waren als volgt tarwe f 15.50 a f 17.wintergerst 1 13.75 af 15.rogge fa f zo- mergerst f 13.75 a t 14.haver f 14.50 a f.15.paardenboonen 115.a f16.groene erwten fat kroonerwtenf 15.50 a f 16.50, bruine boonen f a 1 koolzaad f a f karwei f a f maanzaad f a f per Amsterdam, 27 Jan. Op de veemarkt werden aangevrerd000 vette koeien le 00-00, 2e 00—00, 3e 00-00; 000 melk en kaltkoeien f 000f 000, 148 vette kal veren le kwal. f 1.16—1 1.08; 2e f 1.10, 3e 1.05; 59 nuchtere kalveren, 1218; schapen 00— 00; 000 lammeren 0000 vaarzen 0000; 891 vette varkens, Holland- sche le kwal. 6971, 2e en 3e 6769. Geen overz. 8n Geld.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3