LAATSTE BERICHTEN. Hagekomsn Berichten. dagen wegens verregaand plichtsver zuim" uit den dienst zijn ontslagen de matroos lsle klasse H Toering en de matroos-timmerman G Mulder, beiden dienende op de „Noord-Brabant". Zij hadden, de een als voorzitter, de ander, als secretaris onderteekend een circulaire waarin een petitionnement werd uileen- gezet tegen de uitzonderingsmaatregelen tegen den „Bond van Minder Marine personeel". Het hoofdbestuur van dien bond had gemeend thans, nu gebleken is dat de organisatie geen slechten in vloed op de krijgstucht oefende, een petitionnement tegen die uitzonderings maatregelen op louw te mogen zeilen De opgelegde straf is de zwaarste Tocring zou over vier jaar zijn pen sioen hebben verdiend; hij was 15 jaar onafgebroken in het bezit van het certi ficaat van goed gedrag, zegl de schrijver EOBIl jl. Zondag heeft de Dombuvgsche voetbalvereeniging een mooie overwin ning geboekt, door de V. V Victoria van Middelburg met 6—1 te slaan, wel een bewijs dat er in Domburg geoefend wordt, daar bovengenoemde vereeniging nog geen jaar geleden met een 100 overwinning naar huis ging KUNST EN WETENSCHAPPEN. Natuurkundig Gezelschap. (Vervolg) De heer mr \V. A. J. M van Water- school van der Gracht vervolgde "zijn rede over de ijstoestand in het Kaap Hoorn en het Z. Poolgebied: Meer naar het Oosten treft men de veensleppe aan De temperatuur wisselt van 60 F. tot 10 0 F. en tengevolge van deze weinig strenge winters vindt men er plantensoorten, die gewoonlijk in warmere luchtstreken voorkomen, als boomvarens en Magnoliaceën, waaruit men de conclusie kan trekken, dat de aanwezigheid van dergelijke planten in de voorhistorische interglaciale perioden niet bot Je gevolgtrekking van een toenmalige hooge temperatuur behoeft te leiden, «aar een klimaat als thans in Vuurland daartoe reeds voldoende blijkt. t Meest interessant is zeker wel de mensch, die ons daar een levend type vertoont van den mensch uit den ijstijd; helaas echter snel uitstervende. Vuurland, vroeger zeker dicht bevolkt, de naam is waarschijnlijk afkomstig van de vele kampementvuren, die door de zeevarenden werden waargenomen telt thans nog slechts een zestigtal Yog hans (visschersbevolking aan de kust) en een driehonderd O n o s (jagers bevolking in het binnenland), zoodat bin nen niet al te langen tijd dit menschen- type van den aardbodem zal zijn ver evenen. De kinderen sterven reeds op jeugdigen (7-jarigen) leeftijd. De Yaghans zijn een klein volk '1 60 M.) geheel naakt ofschoon de zomer daar gelijk is aan onze maand Maart. Behalve het hoofdhaar wordt al het haar afge schoren wegens het vesthecliten van ijs kristallen. Ze wonen in hutten van tak ken, waar ze in hoopen van 20 30 op elkaar liggen nog bedekt met ruigharige honden bij wijze van deken. Ze zijn, als alle natuurvolken, monogaam Hunne sieraden en werktuigen komen geheel overeen- met die, waarmee wij kennis1 maakten op de onlangs gehouden lezing van prof. Kohlbrugge over den dilu-. viaien mensch. Zij maken vuur door stuk ken hout legen elkaar te wrijven. De hond is hun gezel en helper hij vangt oilers en watervogels, drijft de vis- schen o'p 'en zorgt verder voor zijn eigen voedsel, dat in mossels en schelpdieren bestaat. In 1884 waren er nog een 1000 Yag hans, in 1890 300 en thans nog -U 60. Behalve een roodvonk-epidemie in 1885 heefl ook de „beschaving" haar slacht offers gemaakt: hel „vuurwater" en de enkele ingevoerde kleedingslukken, die als vodden het lichaam bedekken en nooit gereinigd of verwisseld worden, hebben daartoe het hunne bijgedragen Voor eenige fiesschen foezel op Zaterdag avond verhuren ze zich op de schapen- farms. De Onos zijn jagers, zij hebben geen hullen en zoeken natuurlijke dekking te gen regen en wind. Zij bekleeden zich met vellen van de guanacalama en zijn meer intellectueel; hun taalrijkdom, waarvan een volledig woordenboek be kend is, bezit vele karakteristieke uit drukkingen. In 1884 waren er nog 1000, nu nog 300. Wegens schapendiefstal, waaraan zij zich schuldig maakten bij de vestiging van schapenfarms, werd een prijs van een pond sterling op een paar Ono-ooren uit geloofd, 't geen een vergiftiging door strichnine op groote schaal door een paar oorenverzamelaars tengevolge had Gelukkig voor pns, dat Caesar met zijne Romcinsche legioenen onze voorouders niet door middel van „vuurwater" en strichnine „beschaafd" heeft! Hel was een zeldzaam voorrecht dezen spreker een dergelijk belangwekkend on derwerp van eigen waarneming en onder zoek te hooren voordragen. Het publick volgde hem dan ook met groote aandacht en toonde zich zeer dankbaar. De „Middelburgsche Courant" wordt 'savonds te zes uren in Goes bezorgd. Dagelijks worden, tegen f 1.25 per kwartaal, abonnementen aangenomen dooi den agent P. A. H. PIETERMAN. Faillissement. 27 Jan Adriaan Cornelis van Staedel winkelier wonende te Vlissingen. Rechter-commissaris jhr mr. W H Hoeufft. Curator mi'. R. P. 'Cleveringa, advo caat en procureur ie Middelburg. GEMEENTERAAD VAN NEUZEN. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad te Neuzen werd na verwerping met 6 tegen 5 stemmen van een voorstel om den genicenleronl- vanger de voorwaarde te stellen geen bijbetrekkingen te bekleeden zonder ver gunning van den gemeenteraad en zich te onthouden van handelingen die door B en W. worden geacht in strijd met de belangen van den dienst, met 6 stemmen als zoodanig benoemd de heer D. Tholens Az. te Neuzen Op den heer TI J van den Ouden, mede aldaar woonachtig waren 5 stemmen uitgebracht. Tol leeraar in de slaalswelenschappen en staathuishoudkunde aan de hoogere burgerschool werd benoemd de heer Wu S Unger Een verzoek van den W, Nestor leert aal* aan de H B. S., Lot naderje regeling van zijn salaris werd afgewezen. B. en W. werden gemachtigd tot het aangaan eener geldleening voor ondeiv steuning van werkeloozen tot een bedrag van f 6000, met welk bedrag men zeker denkt toe te komen. MOND- EN KLAUWZEER. Naai- wij vernemen heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, in een onderhoud dat de heer F. Lieili tinck, lid van de Tweede Kamer voor Zutphen, gisteren met den Minister had, te kennen gegeven dat hij denkt voort te moeten gaan met het thans gevolgde syr steem in zake het mond- en klauwzeer. Op 1 Februari heeft de Minister we derom een conferentie met landbouwf- autoriteiten, om wederom hun gevoelen in deze te vernemen. Mocht de ziekte tel gen den weide-tijd niet zijn bedwongen, dan zal van het thans gevolgde systeem natuurlijk moeten worden afgeweken en daarmee moeten worden opgehouden. DÉRAILLEMENT. Hedenmorgen omstreeks half tien zijn bij Schiedam van een goederentrein twee wagens ontspoord; de opgaande sporen naar Delft en Vlaardingen werden ver sperd. GEDOOD. Gisterenmiddag omstreeks half rijf is de 18-jarige T., leerling aan het gym nasium te Tiel bij het station Keste- ren door een trein overreden en gedood. ONTVLUCHTE KRIJGSGEVANGENEN Uit W i n t e r s w ijk wordt gemeld, dal de twee ontvluchte, Fransche krijgsge vangenen zich in burgcrkleeren hadden gestoken en aldus de Nederlandschei grens wisten te bereiken. Ze ontsnapten aan jeen 50tal Duitsche soldaten, die hen achtervolgden, door zich te water te begeven. DE ZEESLAG. LONDEN, 27 Jan. (Reuter, partEen malroos, die bij den slag in de-Noordzee tegenwoordig was, vertelde het volgen de: In het zicht van de Engelsche schel pen wenaden de Duitschers den ste ven en vluchtten. De Engelschen ver volgden hen om hen af te snijden. Toen de „Lion" het eerste schot loste, war ren de violen op 15 (Engelsche?) mij len van elkander. De Duitsche stoomf- de Zuidwaarts, door de Engelsche nog achternagezet. De afstand tusschen bei de eskaders was nooit kleiner dan 8 mijl. De „Lion" bracht de „Blücber", die achteraan voer, tot zinken. LONDEN, 27 Jan. (Reuter, part.) Een Duitsche stoker, te Harwich aan land gebracht, deelde nog mede-, het doel der Duitsche oorlogsschepen was een aanval op Engeland's Oostkust. Een oog getuige van een der torpedobooten zegt; het zinken van de „Bliicher" bood een treurig gezicht. Toen de Engelschen booten uitzetten, om de overlevenden te redden, vloog een eendekker boven de booten en wierp bommen naar beneden, waardoor geen Duitsche schipbreukelin gen meer konden worden gered. De Engelsche schepen werden gedurende het gevecht voortdurend aangevallen door Duitsche onderzeeërs, doch tor pedobooten weerden liet gevaar af. Men gelooft, dal de schade den Duitschers toegebracht, nog grooter is dan door de Britschc admiraliteit is opgegeven, daar de „Derfflinger" naar men meent een der slagkruisers was, die in brand werd geschoten. CORRUPTIE. PARIJS, 27 Jan. (Hand) Er is hier onder beschuldiging van diefstal van mili taire bcnoodigdheden een betaalmeester van het leger in arrest genomen De be schuldigde is onder een der vorige mi nisteries geruimen lijd kabinetchef ge weest. Ook zijn „liefje" is gearresteerd. VpN BüLOW EN VON EINEM BERLIJN, 27 Jan In een bijzondere uitgave van liet Militaire Weekblad wordt meegedeeld, dat de generaal-over- sle von Bülow, bevelhebber van het tweede Duitsche leger, benoemd is tot generaal-veldmaarschalk en de generaal der cavalerie von Einem, bevelhebber van het derde leger, tot generaal-overste. DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. De aartshertog-troonopvolger in Oos tenrijk Karei Frans Jozef en dc nieuwe minister van huitenlandsche zaken in dat rijk Burian hebben beide een be-< zoek gebracht aan den keizer van Duitschland in het hoofdkwartier opliet Westelijk oorlogstooneel. Het doel van de samenkomst is uiter aard niet bekend, al liggen enkele gisf- singen daaromtrent voor de hand.. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 26 Jan Off., Het hoofd kwartier meldt: De Russische troepen gingen den 26en Januari tol het offensief over in Oost-Pruisen, in het district Pilkallen, waarbij de vijand werd teruggeslagen van de lijn Malwischen en Sasdened. Op den linker Weichseloever trachtten de Duitschers een aanval te doen op de Russische stellingen in de spreek van Borlimof; zij werden echter teruggesla- gen. In Galicië gingen de Oostenrijkers tol het offensief over; de Russen konden daarbij echter 3 officieren en 300 man gevangen nemen. IN KAUKASIÊ. Officieel worden uit Konslantinopel de Russische overwimiingsberichten om trent de slagen tusschen Russen en Tur ken bij Ardahan, Sarykamysj, Jenikeni enz. tegengesproken Slechts is het den eersten volgens dit bericht met groote moeite gelukt, het ottomaansche offen sief te sluiten. Wegens het ongunstige weer zijn de laatslen aan de grens tot het defensief overgegaan. In Azerbeidz jan heb)>en de Turksche troepen overal voordeelen behaald. Azerbeidzjan is naar men weet de Noordelijke provincie van Perzië, die tot de Russische invloeds-sfeer behoort. AANDOE PERZISCHE GOLF. LONDEN, 27 Jan. Het persbureau meldt omtrent het gevecht bij ICorna, waarbij een Engelsche aanval met zwa re .verliezen zou zijn afgeslagen, het volgende: op 20 Januari deden de En gelschen, gesteund door de marine, een verkenningstocht, om de sterkte van de Turken bij Mesara en Kuna te bepalen. De vijandelijke voorposten werden op het Rasa-kanaal 7 mijl ten N. van Mesara teruggedreven en leden zware verliezen. De Turksche kampen werden beschoten en de vijand vluchtte in wanorde Naar schatting waren de Turken 6000 man sterk Ze voerden 6 kanonnen mee. De Engelschen hadden -50 man aan dooden en gewonden GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. (Sjot). Bond voor Werkverschaffing. Zooals wij reeds meldden stellen (B. en W voor niet toe te treden tol den Nederlandschen bond voor werkverf- scliaffing, -daar huns inziens tje be langen der gemeente die bij dien boud betrokken zijn een jaarlijksche uitgave van f 20 niet wettigen Zonder discussie en zonder hoofdelij!- ke stemming gaat dc raad hiermede mee Bij de daarop volgende rondvraag informeert de heer Onderdijk, wanneer het advies van B. en W. tegemoet mag worden gezien op het adres van den Bond van Ned Onderwijzers inzake ver plichte schoolvergaderingen, waarop de vioorzitter antwoordt, dat het gereed ligt, doch dal B. en W. met de indiening willen wachten to't de nieuwe burge meester benoemd en in functie is ge treden, daar deze het lid van B. en W is, dal zich meer speciaal mei de onder wijszaken belast. 1 UIT DEN HAAG. Een te 's Hage door de Union des As sociations Internationales bijeengeroepen vergadering van vertegenwoordigers van in Nederland zetelende internationale or ganisaties sloot zich aan bnj een in een dergelijke bijeenkomst te Brussel aange nomen motie, dat al het mogelijke moet women gedaan om de beslaande interna tionale organisaties in stand te houden en dat aanbeveling verdient de besluiten bij vroegere gelegenheden door inter nationale vereenigingen genomen krachtig te doen gelden ten aanzien van vragen, die zeker Ier sprake zullen komen bij hel as. vredesverdrag. Eenstemmig wenschte de vergadering dat de Ned Anti-Ooorlogsraad in samen werking met de' in Nederland zetelende internationale organisaties de voorberei ding p zich zoii willen nemen van een vergadering te rs-Gravenhage, waar de heer Paul Otlel zijn denkbeelden over <len (inhoud ivan het vredesverdrag in rui men kring zou uiteenzetten! De juiste lezing omtrent den moord op den controleur W. B. van Gorkom is, dat deze daad geen politieke beteeke- nis heeft. Het districtshoofd Hadzji Ba{- kri pleegde den moord uit vrees, daar hij verdacht werd, door hem geïnde belasf- tinggeldcn ten eigen bate te hebben aangewend. De moordenaar werd door een gewapend politiedienaar neergelegd. In dc jaarvergadering van de vereeni ging voor vrouwenkiesrecht werd in ver band met de tijdsomstandigheden, aan het hoofdbestuur overgelaten de plaats bepaling voor de volgende jaarvergaj- dering, zoo mogelijk te Groningen en de zormervergadering te Arnhem. Verschili- lende spreeksters weklen op lot kracht- lige propagnada, vooral nu minister Corl van der Linden de grondwetsherziening weer opvatte. Minister Posthuma zal a s Vrijdag met de subcommissie, wier tak het is als onderdeel van het Kon. Nat Steun comité de regeering in te lichten omtrent maatregelen in de huidige omstandig heden te nemen in het belang van de voedselverschaffing van mensch en dier een conferentie houden ter zake van maximumprijzen en uitvoerverboden De lol kapitein-luitenant ter zee be vorderde luitenanl ter zee le kl P. C Coops blijft werkzaam als chef van het bureau van den marinestaf aan het departement WILLEM SCHüRMAN. f Hedennacht is te Rotterdam na een langdurig borstlijden overleden de be kende schrijver Willem Schürmann, die vooral naam maakte door zijn roman „De Berkelmans" en zijn tooneelstuk „De Violicrs". DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 27 Jan. Het groote hoofd kwartier meldt Bij Nieuwpoort en Ieperen hadden slechts artillerie-gevechten plaats. Ten Z W. van La Bassée probeerde de vijand de hun op 25 Januari ontnomen positie te heroveren. De poging was ver- geefseh. De aanval mislukte onder ons vuur. De reeds gemelde gevechten op de heuvels bij Craonne hadden voor ons een volkomen succes. De Franschen werden uit hun heuvelstellingen'ten Wes ten der boerderij La Creute en ten Oosten van Heulhebise geworpen en naar den Zuidrand van het heuveli- lerrein gedrongen Verschillende steun punten over een breedte van 1400 M. werden door de Saksers bij bestorming genomen. 865 ongewonde Franschen werden ge vangen genomen; 8 mitralleurs veroverd benevens een pionier-depot en veel ander materiaal. Ten Z O van St. Mihiel namen onze troepen een Fransch steunpunt. Tegen aanvallen der Franschen bleven zonder resultaat. In de Vogezen ligt hooge sneeuw die onze bewegingen belemmert. Russische aanvallen ten N.O. van Gum- binnen hadden geen voortgang. De ver liezen van den vijand waren op sommige punten zwaar. In Polen geen verandering. EEN AMNESTIE VOOR HET DUITSCHE LEGER. BERLIJN, 27 Jan. Ten* gelegenheid van den verjaardag van den keizer is een omvangrijke amnestie uitgenoodigd voor het actieve leger. Alle disciplinaire straffen benevens alle straffen bestaande in boelen of vrijt- heidsbex-ooving beneden zes maanden zijn kwijt gescholden Waar een gerechtelijk onderzoek tel gen deelnemers aan den oorlog reeds was ingeleid, is dit in den ruimslen zin des woords opgeheven Deze amnestie is behalve in Pruisen ook van toepassing op Beieren, Saksen, Baden en Wurtemberg REVOLUTIE IN PORTUGAL. BERLIJN, 27 Jan. De N. ZüricherlZtg. meldt dat in Portugal een revolutie is uitgebroken, en dat de revolutionnaire partij zegevierde Uit hel bericht is niet af te leiden of een andere republiek is uitgeroepen, dan wel 'of dc monarchale regeering is her steld. MARKTBERICHT Oostburg, 27 Jan. Eierveiling V. P. N. Aanvoer 8420 kipeieren, f 5.4 5 a f 5.60 1116 eendeieren, f 5.25 per 100 Boter 32 Kg. '1.40 a f 1.47s. Gemeenteraad van Middelburg. Hedenmiddag om 2 uur kwam de raad onzer gemeente bijeen onder voorzit terschap van den wethouder P. Dumon Tak, wnd. burgemeester. Aanwezig wa ren 15 leden. Afwezig de heeren Bou- dewijnse en van der Harst, beide met kennisgeving. Lid Schoolcommissie In de vacature in de commissie van toezicht op het lager onderwijs, ontstaan door het bedanken van mevrouw Bolle— MuLock Houwer worden aanbevolen mej. mr. A Bolle en mevr. Ghijsen—Proos. Benoemd wordt mej. mr. A. Bolle met op 2 na algemeene stemmen. Ingekomen Stukken. Ingekomen waren o. m. de volgende stukken Fen aores van het bestuur van de Christelijke muziekvereeniging „Middel burgsen Harmonie", waarin wordt mede gedeeld, dal geen gebruik gemaakt kan worden van het gymnastieklokaal van school B, omdat het onmogelijk blijkt dc repetities geregeld op Zaterdag te houden. Het bestuur brengt vriendelijk dank voor hel aanbieden van hel lokaal en voor de vlugge wijze waarop B. en W de vereeniging ter wille waren. Thans is door een der bestuursleden een alleszins geschikt lokaal legen matige vergoeding beschikbaar gesteld voor twee repetities per week. Het bestuur verzoekt nu om een kleine subsidie voor de te maken kosten. Gesteld in handen van B. en W. Hel jaarverslag der vereeniging „Zee land" over 1913. De rekening over 1911 van het Boniwe v d. Broeckefonds, aanwijzend in out- vaugsl en uitgaaf f 2290.01. Aan ieder der gesubsidieerde vereenigingen werd f 763.03 uitbetaald, terwijl f 0 02 op de nieuwe rekening werd gebracht. Een schrijven van de Kamer van Koop handel en fabrieken, waarin kennis wordt gegeven van de herbenoeming tot voor zitter en vice-voorzitter van de Kamer van de heeren C. M Ghijsen en mr J A. Heijse Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen Aan jhr. M. van den Brandeler werd op gijn aanvrage eervol ontslag xeiy- leend als ambtenaar van den burger lijke n stand, voorzitter van de commissi-» en van toezicht op lager- en middelbaar onderwijs en lid van de commissièn van beheer over den Middelburgsch-Vlis- singschen en den Veerschen rijweg. Aan den heer J W. Schuurman wordt op zijn aanvrage eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken, stand» De heer de Veer vroeg wanneer dit ontslag zal ingaan, daar B. en W. voor stellen dat dit gelijktijdig zal zijn taiet het aanvaarden van zijn betrekking als secretaris te Domburg, wat wacht op den datum van zijn ontslag' uit den mi litairen dienst. Nu bevreemd het den heer de Veer, dat de heer Schuurman hier iiog geen ontslag heeft genomen, terwijl door hem reeds eenigen lijd het secretariaat van Domburg wordt waarge nomen. De voorzitter antwoordde hierop, dat de heer Schuurman geen verlof kon krijgen voor de uitoefening zijner betrek-' king |te Middelburg, doch wel om te helpen in Domburg. De heer de Veer meende, dat het ontslag moest ingaan op den dag zijner benoeming tot tijdelijk secretaris aldaar. Nadat de voorzitter toegezegd had, dat een regeling zal worden getroffen, waardoor de heer Schuurman geen gel delijk voordeel zal trekken uit deze bui tengewone omstandigheden en de heeren Ilioolen en Bolle hierover nog het woprd hadden gevoerd werd tot het volgende punt overgegaan. Wijziging Begrooting 1915. Bij de behandeling der begrooting werd mmet liet oog op den financieelen toe stand hel bedrag voor de bestrating van den Nieuwen Vlissingsehen weg ver minderd Ged. Staten hebben dezen post daarop niet goedgekeurd, waarop B. en W. thans voorstellen het oorspronkelijk bedrag weder uit te trekken. De heer Sprenger meent dat Ged. Stalen de bedoeling niet begrepen heb ben, zij schijnen te meeuen, dat deze bezuiniging voor alle volgende jaren be doeld is. Dit is juist, zegt de voorzitter, echter wijzen Ged. Staten levens op den slechten toestand bij den zgn. ijsbaan, bij de kruising met de stoomtram „Wal cheren Naar s prekers meening is hier verbetering zeker wenschelijk. Een voorstel Sprenger om de zaak nogmaals bij Ged. Staten aanhangig te maken wordt verworpen met 10 tegen 5 stemmen. Voor de heeren Boas son, Zijlstra, de Veer, Boogaert en de voor steller. Afscheid jhr van den Bf a nde Ier. Voorlezing wordt gedaan van liet vol gend schrijven van den scheidenden burgemeester jhr. M van den Brande ler: Mijne Heeren, Waar ik door gezondheidsredenen weerhouden wordt om de laatste Raads vergadering vóór 1 Februari, den dag waarop mijn ontslag als Burgemeester ingaat, voor te zitten, en dus ook ver hinderd ben enkele woorden als af scheid tot U te spreken, zoo wil ik dit schriftelijk doen Op 1 Februari wordt hel zeven jaar dat ik mijn ambt als Burgemeester van Middelburg aanvaardde; wat ik in die jaren voor de Gemeente was ligt niet aan mij om le beoordeelen Gaarne geef ik toe dat ik vaak te kort schoot, dat alle illusies die ik bij den aanvang had, niet vervuld werden; gaarne had ik meer tot stand gebracht maar gij allen weet het evengoed als ik, Middelburg maakt een moeilijken lijd door en de finanlieele draag kracht der gemeente werkt vaak als een rem op den drang in ons, om swat goed en nuttig voor de gemeente zou zijn tot stand te brengen. Ik heb mij zooveel mogelijk gehou den aan de belofte, die ik aan U deed toen ik mijn ambt aanvaardde, dat ik zou trachten met Middelburg en de Zeeuwen een te zijn en hare belangen met mijn beste krachten zou bevorderen; voor zoover ik daarin te kort schoot roep ik Uwe welwillend heid in. Met Leedwezen leg ik mijn ambt neer, een ambt dat mij lief was en dat mij door U allen, die mij ter zijde stond in het bestuur der Gemeente zoo veraangenaamd en verlicht werd. Bij het scheiden moet mij dan ook een woord van diepgevoelden dank van liet hart aan U allen. U Heerea Raadsleden voor de wijze waarop de debatten in de vergaderingen gevoerd werden. Maar bovenal valt mijn oog op de Wethouders en Secretaris, zoo wel de tegenwoordigen als zij die voor U mei mij medewerkten en die steeds met raad en daad mij op de meest «imgcnamc wijze terzijde stonden.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2