BULLETINS. BUITENLAND. ABONNEERT U OP ONZEN BULLETIN- DIENST: 2 CENT PER STUK IN DE STAD AAN IIUIS BEZORGD, 2»/s CENT PER STUK FRANCO PER POST. HOOG WATER. Ylissingen. Dinsdag 26 Jan. v.m. 9.27 Woensdag - 27 10 38 Donderdag 28 11.38 Vrijdag 29 nm. 12.25 Saterdag 30 1.08 2ond atr 31 148 Maandag 1 Fobr. -2 29 KERKNIEUWS. In het college van kerkvoogden der Herv. gemeente te Goes zijn herbe noemd tot voorzitter de heer M. H Ha|- rinck: tot secretaris de heer J- W'. van de Weert WJzn. en tot vioe-voorzitter secretaris de heer L. van Bruggen en in het college van toezicht op het be heer der kerkelijke goederen de heer L. de Beste tot voorzitter en tot se<- cretarls de heer J. A. Steketee. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Benthuizen, A. H. J. G. van Voorthuizen, te Zegveld. Geref. Kerken. Beroepen te IJmuiden, D Drenth, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Middelstum D. Pol, te Vliassingen. Remonstr. broederschap. Beroepen te Vlaardïngen, N. Blokb ker, te Oude Wetering, ONDERWIJS. Benoemd met alg. stemmen tot hoofd der openb. lag. school te W a te in land kerk je de heer C. Moerdijk, onderwijzer te Driewegen (Z. B.). Er waren twee sollicitanten na herhaalde oproepingen. RECHTZAKEN. Door mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg, is, naai* we in de VI, Ct. lezen, bij de justitie een klacht inge diend tegen de redactie van het week blad „de Baanbreker" wegens de opna me in de editie van dat blad van 31 Dec. jl. van een voor mr. Dieleman helccdigend artikel. Van de zaken ,die geregeld voor het kantongerecht behandeld worden, zijn wel die betreffende overtreding der jachtwet de meest ingewikkelde. Zoo ook Zaterdagmorgen. Zekere v. d. D. stond terecht wegiens overtreding der jachtwet, in casu het jai- gen op een stuk bouwland van Dei Voogd te Serooskerke. Het bleek, dat bekl samen met ge tuige J. de Visser, op 30 November 1914 om' negen uur op het bewuste bouw land liep en nu was de kwestie of hij met zijn geweer in jagende houding liep of niet Bekl'. zeide ,dat hij op dat oogenblik met een jongen hond aan een touw liep en zijn geweer op den schouder had, waardoor hij niet kon jagen. Hij wikle hel doen voorkomen of hij verlof had en of hij het land samen met De Visser in pacht had. De verbalisant, den jachtopziener M. Jansen houdt vol, dat het geweer in jagende houding werd gedragen, en gaf toe dat de hond van bekl. vlak bij de beenen van bekl. liep. Bekl'. had geen schriftelijke vergun ning van De Voogd, maar tevens zeide Jansen, dat De Voogd hem verklaard had, aan De Visser, vergunning te hebben ger geven, iemand mede te nemen. Getuige J. de Visser, heeft niet gezien hoe bekl. zijn geweer hield. De ambtenaar meent, dat wel bewe zen is, dat bekl. niet mocht jagen op bedoeld perceel, doch niet dat hij op het bedoelde uur gejaagd heeft, en eisch- te vrijspraak. Een tweede jachlzaak was die legen de V. uit Biggekerke, die bekeurd was door den jachtopziener J. Gabri els®, omdat hij geen zorg had gedragen een hond te beletten in het jachtveld Ie loopen. Bekl. zeide, dat de hond niet van hem, doch van zijn baas was, die even als hij in denzelfden omtrek werkte; hij heeft hier Gabriêlse op attent ge maakt. Deze laatste als getuige gehoord, zei de de baas eerst na één uur daar Jgezien te hebben. Noch de kantonrechter, noch de am- tenaar achtte bekl. blijkbaar de verant woordelijke -persoon. Dc eisch luidde ook hier vrijspraak. Oolc werden Zaterdagmorgen enkele za ken betrekking hebbende op de overtre ding der Leerplichtwet behandeld Bij een dezer zaken, die tegen V. te Middelburg, bekende de bekl. zijn zoon tje van Tl jaar enkele dagen of halve dagen le hebben thuis gehouden om kaehclhouljes te „bossen." Hij heeft 8 kinderen, de twee oudsten aijn op een winkel, en dit was de oudste van de schoolgaanden De „mobi lisatie" maakt hel nog moeilijker om voor zoo'n gezien genoeg te verdienen. De ambtenaar wilde met dit laatste rekening houden en vroeg een boete van f 2 of 2 dagen. Een tweede zaak was die legen A P. W. te Veere. Deze beweerde, dat hij zijn zoontje niet altijd in zijn landbouwbedrijf kon missen, o.a. is het moeilijk een koewach ter te krijgen, en nu was zijn dochter, die anders op de koeien paste ziek Ook in verband met de ministrieele aan- schrijving om ten spoedigste het graan te oogsten, had hij den jongen noodig. Zoowel de kantonrechter, als de amb tenaar wees beid erop, dat hij als raads lid zeker mede moest werken de wet te handhaven Laatstgenoemde eischle dan ook f 10 b. of 3 dagen. LANDBOUW. 170 H.L rogge is vanuit de ge meente Tholen vei'zonden ter voor ziening in de voeding van de gemeente Veenendaal. In tegenwoordigheid van den voorzit ter, vice-voorzitter en secretaris van het bestuur van de Maatschappij tot bevor dering van ooftr en tuinbouw in het voormalig IV distriet van Zeeland werd Zaterdag te Oostburg door de hee- ren Iz. Steenhart, J. de Meijer en J Bissceuw Luteijn, leeraren aan den, snoeicursus, liet overgangsexamen ge houden. van de leerlingen aan genoem den cursus Alle 7 leerlingen werden bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse. De tuinbouwleeraar, de heer Camman te Middelburg, was afwezig wegens ongesteldheid. Keuring dekhengsten. Voor de verplichte keuring vap dek hengsten in Zeeland zijn aangegeven.' le Hulst (1 Febir54 hengsten, en te Kallondijke (2 Febr.) 30 hengsten, onder welke vele uit België naar hier gevlucht zijn. Het aantal aangegeven hengsten voor de 20 Febr. te Oostburg te houden keuring is nog niet bekend LEGER EN VLOOT. Aan den reserve-tweede luitenant C H. Gillissen, van hel 14e regiment infanterie, is vergunning verleend tot ver blijf in Neüerlandsch Oost-Indië .tot 1 Maart 1916. N. R. C. PIQ1T. V o et bal. Te Vlissingen had gisteren ten tweeden male voor de noodcompetitie de wedstrijd Vliss. Sportclub—M. V. V. O. plaats, daar de vorige ongeldig was verklaard. Vlis singen won met 2—1. In het Westen won H. V. V. met 4—0 van H F. C.Sparta met 3—1 van V. O. C.; Haarlem met 3—2 van Quick en D F. G. met 5—1 van Hercut- les, terwijl U. V. V. met 1—2 van H. B. S. verloor. H. V. V. slaat nu met een iets beier doelgemiddelde dan Sparta op de eerste plaats, dan volgen D. F. C., H F. C Haarlem en V. V. V., terwijl Hercules, H. B. S., V. O. C. en Quick onderaan komen Moto rrjj d e n. In Februari zal door de leden van het vrijwillige militaire motorrijderskorps een 21-uursrit worden gehouden door Neder land Het zal gaan door alle provinciën, behalve Zeeland. De gemiddelde snelheid mag niet groo- ter zijn dan 30 K.M. per uur VERSCHILLENDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donder dag 28 dezer niet plaats hebben. BEGRAFENIS L REMANS Onder zeer ghoote belangstelling heeft Zaterdag te Dordrecht op de algemee- ne begraafplaats! de ter aarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot anv den zeemilicien Remans1, die bij het |Ongeluk in de Wielingen om het leven kwam. Een achttal kransen dekte de baar, o.a.: „een laatste hulde van comman dant en officieren in commandement te Helleyoetsluis", met een elint in de nationale kleuren; van de officieren van Hr Ms. Zeemacht te Vlissingen; van de mindere schepelingen van Hr Ms. „Noord-Brabant"; van de officie-' ren der Kon^fc Marine, directie WilF lemsoord; „een laatste groet aan on zen öondsiüaKKer, Vereeniging Dor drecht" van de bemanning van Hr. Msl. „Medusa", een van het eenig kind van den overledene. „aan mijn lieve Paatje"; en een „Laatste groet van den Familiekring De vertegenwoordigers van den opper bevelhebber en van vice-admiraaal He- cking Colenbrander brachten den over ledene een laatste hulde, terwijl ds. Keiler een troostrede uitsprak en na mens de familie dankte voor de bewe zen eer. Ook namenS den bond van oud-strij ders werd het woord gevoerd. EEN AGENT VAN^ POLITIE DOODGESTOKEN. Op de Katlenburgerbrug te Amster dam is Zondagavond, naar de N. R. C. meldt, del agent van politie Kitse*- ler, die een dronken man zou over^ brengen naai- het bureau, door een tol dusver onbekend gebleven man met een mes in de borst gestoken. De agent werd in een huisje van de gemeentetram in de nabijheid binnengedragen en is daar spoedig daarna overleden De agent Iaat een vrouw en drie kin deren na GEEN DIER MEEVOEREN ALS MEN FIETST. Men ziet meermalen dat personen, op een rijwiel gezeten, een paard aan den halster meevoeren Hel Hof te Arn hem heef! uitgemaakt dat dit een straf baar feit is. Een paardenslachter, die een paard op zoodanige wijze vervoerde, werd in Rheden bekeurd op grand van art. 15 der Motor en Rijwielwet. De kanton1-» rechter en de rechtbank spraken bekl vrij. De Hooge Raad beslissende, dat het vonnis der rechtbank een bedekt ontslag van rechtsvervolging inhield, verwees de zaak naar het gerechtshof te Arnhem De advocaat-generaal bij dat Hof was van oordeel, dat door den kantonrechter en de rechtbank een te beperkte uitleg ging was gegeven van art 15 der molorr en rijwielwet, en dat wel van een straf baar feit sprake was. Het gerechtshof dezer dagen uitspraak doende, vereenigde zich met die opvat ting en veroordeelde bekl tot f 1 b subs. 1 dag hechtenis. Te Zulphen is op 69 jarigen leelj- tijd overleden de heer M G. A. Wen>- nips, eerelid van den hotelhouders^ bond. De loodsgietersbaas Th. Nap, die in de V/sscherstraat te Groningen van, een dakgoot is gevallen, is gisteren aan de gevolgen daarvan overleden. N. R. C. Te Overschild (Gr.) is Vrijdag avond de gehuwde landbouwer H N., die op weg naai- huis was, door de wieken van een watermolen getroffen en enjcelè uren later overleden. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door de landbouwvereeniging «Unitas', te Colijnsplaat werd Zaterdag aanbe steed de levering van 54.200 Kg. super- pbosphaat, 6200 Kg. kaïniet, 35.700 Kg. zwavelzure ammoniak, 71.500 Kg. ammoniak Buperphosphaat en 36 800 Kg. Chilisalpeter. Voor de levering vun superphosphaat was geen enkele inschrijver, daar de vereeniging niet anders wensebt aan te besteden dan onder A. H. V., terwijl door handelaren een trust is gevormd tegen A. H. V. Voor kaïniet was ingeschreven doorP. J. van Aardenne te Dordrecht voor 2.34, de Maatsch. tot verkoop van hulpmeststoffen te Dordrecht voor 2.32 en de Internati onale superphosphaatfabriek te Zwijndrecht voor ƒ2.30, aan wie de levering is gegund. Voor zwavelzure ammoniak schreven in I. J. van der Have te Rotterdam voor 17.50, Maatsch. totverkoop van hulp meststoffen te Dordt voor ƒ17.10, J. Kostense te Kruiningen voor 17.83 en A. Kole Cz. te Colijnsplaat voor 16.95, wien delevering is opgedragen. De lavering van de ammoniak superphos phaat werd gegund aan Coenen en Schoen makers te Uden voor 9.19, terwijl hiervoor mede was ingeschreven door P. J. van Aardenne'te Dordt voor ƒ9.23. De levering van de Chilisalpeter werd niet gegundhiervoor was slechts 1 in schrijver, n.l. Iman J. van der Have te Rotterdam voor f 15.60. DE OORLOB. De toestand. Eindelijk hebben dus de Engelschen hun verlangen verwezenlijkt gezieneen deel van de Duitsche vloot heelt haar schuil plaats bij Helgoland verlaten en is met Britsche slagkruisers, lichte kruisers en tor- pedobootjagers slaags geweest.Voor de namen der schepen, die aan beide zijden aan den strijd hebben deelgenomen, zij naar het hedenochtend verspreide bulletin en in dit nummer opgenomen «Telegrammen*, evenals naar mogelijke daarop betrekking hebbende „Laatste Berichten* verwezen. Reeds blijkt dat, met name aan Duitschen kant, nienwe krachtige eenheden deze eerste, ernstige vuurproef hebben doorstaan, daar toch de gevechten bij Helgoland in Augustus van 't vorige jaar evenals aan de Chileensche kust en bij de Falkland-eilanden meer schermutselingen waren. De lezingen te Londen en te Berlijn van den jongsten zeeslag gegeven, dekken elkaar vrijwel. Vast staat dus dat de Duit sche gepantserde kruiser «Blüeber" daarbij verloren ging. Berlijn beweert dat de marine der tegenstanders een overeenkomstig ver lies heeft te betreuren. Hun ambtelijk bericht weet daar evenwel niets van. Integendeel, uitdrukkelijk wordt vastgesteld, dat er geen Britsche slagkruiser bij het gevecht verloren ging en dat de verliezen, voorzoover bij het afzenden van 't bericht bekend was, zeer gering zijn. Toen had de admiraliteit over de flottielje lichte kruisers nog evenmin iets vernomen als van de torpedobootjagers. Twee andere Duitsche slagkruisers zouden ernstig be schadigd zijn. Zij konden echter bun vlucht vervolgen. Ten slotte stemt de zinsnede in het Engelsche rapport omtrent het afbreken van de vervolging door de Britten met het oog op het Duitsche mijnengevnar overeen met die in het Duitsche bericht, volgens hetwelk de tegenpartij op 70 mijl W.N.W. van Helgoland het gevecht aibrak. Engelsche versterkingstroepen Gedurende de afgeloopen dagen zijn weer versche troepen uit Engeland naar Frank rijk vervoerd. Men hoort daar niet van, tenzij naderhand, als in dit geval, dooreen correspondent, die bij de ontscheping toe vallig aanwezig was Een medewerker van de N. R. Ct. te Havre heeft die bijgewoond. Hij spreekt van een >bonderduizenden-]oger". Otschoon de sterkte dier jongste transpor ten op geen voeten of vamen te berekenen is, dunkt ons deze kenschets toch wel te weidsch. Maar dit doet minder ter zake. Wat den dagbladschrijver trof, en waardoor opnieuw tijdens dezen krijg reeds opgedane ervarin gen worden bevestigd, is de bewonderens- waardig-practische wijze, waarop de soldaten aan wal werden gebracht. De enorme transportschepen komen naar verschillende Fransche havens. Torpedoboo ten, torpedoboot jagers en enkele snelvarende kruisers onderhouden dan een wel georga- niseerden veiligheidsdienst. Aan boord dezer transportschepen heerscht tijdens den over tocht een kalm-gemoedelijke stemming. De soldaten genieten er groote vrijheid. Bij het naderen van de Fransche kust worden de manschappen echter gepakt en gezakt opgesteld. Niet meer krijgslieden worden aan land gezet dan de spoorwegen terstond kunnen vervoeren. Als de boot leeg is, stoomt ze naar een andere plaats in de haven, waar ze blijft wachten. Reeds heeft weder een der andere transportvaartuigen, die buiten wachten, het sein gekregen om op te stoomen. Dit marcheeren van de boot aan land en vervolgens naar het stations-emplacement geschiedt met voorbeeldige kalmte. Er wordt niet donderend gekommandeerd. Droog klin ken enkele woorden, die door onderofficieren worden herhaald en ieder weet zijn taak. Door dit ontbreken van alle ophef o.a. was het mogelijk, dat in één Fransche haven binnen 24 uur 25 schepen hun troepen- inhoud aan wal brachten. Volgens den Nederlandschen ooggetuige kunnen de laatstelijk aangevoerde troepen de vergelijking met de eerste linietroepen van het beste Europeesche leger (het Duit- sehe glansrijk doorstaan. Het zijn jonge mannen in de kracht van hun leven. De discipline is innerlijk sterk. Men offert zoo weinig mogelijk aan het uiterlijk. De uitrusting en de bewapening zijn evenals de onder hen levende geest onverbeterlijk. Hun zelfvertrouwen is vol komen, ofschoon ze weten met een sterken vijand te doen te|kiijgen. Aan het bovenstaande moge worden toe gevoegd, dat in de laatste dagen eindelijk een afdeeling van de Canadeesche hulptroe pen naar Frankrijk is vervoerd en daar den vuurdoop heelt ondergaan. Ter aflossing vnn Fransche kameraden werden ze naar voren geschoven. Ze bezetten een loopgraaf, die slechts 100 meter van de Duitsche 8lellmgen verwijderd is en liggen (of: lagen) tot aan de knieën in de modder en in het water. Gedurende 48 unr bleven ze in dien toestand, terwijl hun stelling voortdurend beschoten werd. a *i De „DaciB De „Dacia", bet door een Duitsoh-Ame- rikaan van de Hamburg-Amerikalijn afge kochte schip, is dus vertrokken, waarschijn lijk met bestemmingjnaar Rotterdam. Voor dat dit bekend was, deelde de Britsche gezant te Washington reeds aan de Ameri- kaansche pers mee, hoe de Engelsche re geering niet kan erkennen, dat de overdracht onder de gegeven omstandigheden in over eenstemming is met de erkende beginselen van het volkenrecht. Daarom zal zij het schip zonder de lading voor een prijzen gerecht doen brengen, vei ondersteld, dat de lading van de „Dacia" uitsluitend uit katoen, be- hoorende aan Amerikaansche burgers zou bestaan. Indien dit het geval is en het schip wordt opgebracht, dan is naar de „Times" uit Washington verneemt, de Engelsche regee- ring bereid, om den aankoop van de lading voor den prijs, dien de verschepers zouden hebben gemaakt, indien de lading de vreemde beatemming had bereikt, te waar borgen of, indien daaraan de voorkeur wordt gegeven, zal zij de katoen naar Rotterdam verzenden zonder verdere onkosten voor de verschepers. Volgens den correspondent van de „Daily News" te Washington behoett men zich over de gevolgen van die daad ten opzichte van Noord-Amerika niet bevreesd te maken. De regeering der V. S. zal met zeer veel meer omzichtigheid te werk gaan dan de meeste menschen denken. Ze zal tegen de beslissing van het prijzengerecht, hoe die ook uitvalle, niet opkomen. •i' De gekooide leeuw. Fourie, een der bevelhebbers in den mis lukten opstand in Zuid-Afrika tegen het Britsche bewind is, nu al weer weken ge leden,- doodgeschoten op beschuldiging van hoogverraad. We maakten daarvan te zijner tijd melding. Sindsdien ontvangen Airikaan- sche bladen hebben die pijnlijke herinnering verlevendigd en van de terechtstelling met alles wat daartoe aanleiding gaf, een nauw keurig beeld gegeven. Zoo bleek o. a., dat blijkens een door hem zelf opgestelde ver antwoording hij de wapens tegen het Engel- Bche oppergezug in de Unie had opgenomen. Men weet, dat de beweging onder de Wet niet van zoo wijde strekking wat. Reeds op d en grond kan deze gevangene dus op een zachtmoediger behandeling rekenen. Inderdaad wordt hij volgens den Johannei- burgschen correspondent van de N. R. C. met onderscheiding behandeld. Het paard, dat hij bij zijn gevangenne ming bereed, heeft de regeering aan zijn vrouw teruggegeven. De gevangeniskost bekwam den generaal niet al te best, waarom men het menu voor hem gewijzigd heelt. Lichamelijk gaat het goed met hem, maar men Dacht den indruk te vestigen dat zijn geest niet in orde is Het plan zou dan zijn hem in het krankzinnigengesticht nabij Pretoria in te kwartieren, vanwaar hij na zekeren tijd naar zijn plaats terug zou kunnen gaan. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Volgens een bericht aan »de Tijd" zal de Duitsche overheid in België de grensstreek van even beneden Antwerpen tot aan de Noordzee van houtgewas ont doen. Men is in Selzaete reeds met dat werk begonnen. Op aandringen der intercommunale commissie heeft volgens de N. R. C. de commissie der beurs van Antwerpen toe lating ontvangen om vijf afgevaardigden, tweemaal per week naar Holland te sturen, ten einde voor rekening van de wisseJ- agenten, de in het buitenland betaalbare coupons te incasseeren. Naar de «Braunschweigische Landes- Zeitung* uit betrouwbare bron verneemt, wordt de schade, door de inundatie in West-VJaanderen aangericht ten einde den Duitschen opmarsch te fnuiken, op meer dan 350 miljoen gulden geschat. De over stroomde streek behoort tot die, welke van Vlaanderen het meeste voortbrengen, uit landbouwkundig oogpunt beschouwd. Ge durende vijf jaar zou ze nu evenwel niets knnnen voortbrengen. Van geheel Belgie is de ellende, die in Dendermonde geleden wordt, waarschijn lijk het grootst. De N. R. C. maakt een dringenden oproep om steun ten opzichte vun den daar heer- schenden nood openbaar. De overheid is er niet langer in staat, om de ongelukkigen te helpen, want sedert September staat er alle bedrijfsleven volslagen stil. Sedert is er door de werklieden geen centiem meer ver diend en bij gebrek aan inkomsten riSSkt de gemeentekas leeg. Het stadsbestuur kan niet meer doen dan dagelijks soep uitdeelen. De voeding is er overigens geheel onvoldoende. De wolgestelden hebben bovendien meest allen de streek verlaten. En den landbouwers is niets gelaten van hun voorraden graan, hooi, stroo en vee. Rondom het etandbeeld van de Weyer te Leuren waren door of van wege de Duitschers verschillende lijken vluchtig ter aarde besteld, waarschijnlijk van Beigen die ten gevolge van den door hen aangestichten brand in het mooiste gedeelte van Leuven en de daarmee verbonden daden als bet iusilleeren van een aantal inwoners het leven verloren. Een correspondent van >De Tijd" te Roosendaal is er nu getuige van geweest, hoe die lijken werden opgegraven. Ver schillende Belgische waardigheidsbekleders en ook enkele Duitsche militairen waren daarbij aanwezig. Het publiek moest even wel op grooten afstand blijven. Twee en twintig lijken werden gevonden. Na de ont graving zijn ze gekist en in afzonderlijke grosven ter aarde besteld. Uit in de Engelsche dagbladen opge nomen interviews blijkt dat de reeders in geenen deele zijn afgeschrikt door het in den grond boren van het stoomschip «Durward* door een Duitsche duikboot. Men is het er algemeen over eens dat de scheepvaart op onzijdige landen niet behoeit te worden ingekrompen. Aldus Reuter aan de bladen uit Londen. We gaven in het Zaterdag verschenen nummer iets weer van wat de chef van den generalen staf in Duitschland, generaal Von Falkenhayn, aan een vertegenwoordiger van de „Associated Press" over den ooriog heeft verteld. Daaraan kan worden toegevoegd, dat volgens zijn verklaring in Duitschland de recruten van de lichting 1915 deu lOden Januari, dat is op den gewonen datum, onder de wapenen zijn geroepen. Op 't oogen blik heeft men meer troepen te Berlijn dan in vollen vredestijd De meedeelingen van dezen deskundige ontleenen hun indrukwekkend karakter aan het feit, dat hij, in tegenstelling met de meeste andere vooraanstaande Duitschers ook van de mogelijkheid eener Duitsche nederlaag repte. Dan, aldus Yon Falkenhayn, zullen wij met eere ondergaan, door de laatste duimbreedte van ons vaderland te verdedigen en tot den laatsten man te vechten. MaBr zoolang wensebt Duitschland den oorlog te voeren, tot hun tegenstanders zóó volkomen overwonnen zijn, dat de mo gelijkheid eener herhaling van dezen aanval (Yon Falkenhayn gaat van de onderstelling uit, dat Duitschland aangevallen is) uit geschakeld is. Wij hebben kortelijks gewag gemaakt van een brief, door Liebknecht en andere leiders der Duitsche socialisten aan de En gelsche voormannen der Internationale ge schreven over het gewijzigde standpunt der arbeiders ten aanzien van de houding der sociaal-democratische fractie in den Duit schen Rijksdag. Dit schrijven ademde een van den oorlog afkeerigen geest. In de «Vörwarts" deelt het socialistisch partijbestuur in het keizerrijk thans mee dat Liebkneeht dien brief niet geschreven heeft. Het is, voegen wij er bij, toch wel

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3