BUITENLAND. Advertentie» I EN VERWACHTING. 28 Dec. Thermometer alhier 8 u. vm. 48 gr., 12 n. 50 gr., 3 u. 49 gr. Telegrafische mededeeling van het Kob. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens 4e waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 764.9 te Neufahrwasser. Laagste 744.2 Helder. Verwachting tot den avond van 29 Dec.: matige tot krachtige, lijdelijk wellicht stormachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk wellicht opklarend, waarschijnlijk regen buien, dezelfde temperatuur. «07e STAATS-C.OT15BIJI 2e klasse, 4de lijst. Trekking van Donderdag 24 Dec. Prijs van f 100 No. 4522 11741 Prijzen van f 30. 326 4302 9408 17011 3129 5662 17005 20713 KERKNIEUWS. Donderdagavond benoemde te 's Gravenpolder he t "college van notabelen der Ned. Herv. gem. lot kerk voogd, V&caTure W. Geelhoed, den heer C. Kosten, na loting niet den heer J. Lokej'se Jr., daar de stemmen staakten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lage Zwaluwe Joh. Kijne, Ierseke; Ten Boei- (Gron.) J. C. v. Erkel, cand. Leiden; Wildervank J. Boonstra, Dwingeloo; te Arnemuiden ds. H. W. Th. Jansen, Werkhoven. Aangenomen naar Schemerhol-?), J. F. Zijlker, Winschoten; Stavoren, J. Vermeulen, Hoogeveen; Bunschoten S. J. de Hout, Leimuiden. Bedankt voor Tholen, J. E. Klomp, Poortvliet; Retranchement, J. F. Zijl ker, ."Winschoten; Staphorst, Bieshaar, Zetten; Ouderkerk aan de IJsel B. rv. d. iWal, Hpevelaken. Geref. Kerken. Beroepen te Zalk, D. Rolloos, Lek- kerkerk; Coevorden H, Kroes, Schou- werzeil. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De lezing van den heer W. H. Hasi- Selbaeh voor het depai'tement Middel" burg van. het „Nut" is verzet van 13 op 20 Januari. H eijermans(-hulde. Donderdag is in den stadsschouwburg te Amsterdam de aangekondigde herden!- ding van Herman Heij er man's 50steji ver jaardag gevierd. Eerst had de 500ste op voering van zijn meest bekende stuk „Op Hoop van Zegen" plaats', en daarna volgde de huldiging van den schrijver. Namens de commissie voerde de lieer A. B. Kleerekooper het woord, die er aan herinnerde dat Heijermaus steeds een apenbare huldiging heeft ontweken. Maar ditmaal was er geen ontkomen aan. Als huldeblijk bood hij den jubilaris een album aan waarin binnen- en buiJ tenlandsche kunstenaars werk van hun hand als bijdrage leverden Mevrouw De Boer, nog in kostuum en grime van Kniertje bood een lauwert- krans aan namens -de artistcn ,van Heijeq- mans' gezelschap en een in gouden lijst gevat portret van zijn dochtertje. En toen volgde nog een reeks' kraiv- SJen van andere tooneelgezelschappen, en ook een van het bestuur der S. D D. A. P. Uit het buitenland waren een stroom telegrammen gekomen. Heijermans dankte mei een kort woord. DE OORLOG. I n het Westen. De nachtmerrie van Kerslmis-op-het oorlogsveld is dus voorbij De Russen jen de Fransclien |liadden het aanbod des pausen betreffende een wa penstilstand van één dag ter eere van dit bij uitstek christelijke feest van de hand gewezen. Duitscliland had er zich ter stond mee ingenomen verklaard Dit ver schil van houding hebben in laatstge noemd rijk verschijnende bladen op den voorgrond geschoven als weerlegging van de beschuldiging betreffende barbaarsch- hei'd in het oorlog-voeren, door hun te genstanders legen Duitscliland ingebracht. Wc kunnen de kwestie laten voor wat fee waard js. (Het is jeen gevóelszaalc. Maar door gevoelsoverwegingen laat geen gene rale staf zich leiden. Op hel oogenblik is liet 't streven der bondgenooten in Frankrijk en België, om de leiding te ne men, onderscheidenlijk verder door te voeren. Op den dag dat von Hindenburg meldde, lijoe het Russisch offensief tegen Silezië en Polen was mislukt, bleek .Tof- fre's proclamatie gedateerd over het her vatten door de bondgenooten van de aan valsbe weging. Wd&r de stormram vooral zou worden aangewend, werd niet opgegeven Over het geheele front ging men dus tot het offensief over. De voordeden van deze taktiek zijn duidelijk. Daardoor worden langs geheel de uitgebreide gevechlslijn trocpenmassa's des vijands gebonden en worden schijnbewegingen ter dekking van den hoofdaanval vergemakkelijkt. Gedurende de laatste weken was de 'oornaamste aandacht der strijders zoo wel als van belangstellenden ten onzent op den strijd bij Iepereu gericht. Aan de Yser widen de Duitschers het koste wat het wilde doorbreken. Hun heftigste stóo- ten hebben gefaald ten koste van enorme verliezen aian de twee kanten Aanvankelijk verwonderde men zich 'over die hardnekkigheid. Wat voor we zenlijke winst dachten de aanvallers van toen daar te maken. Het was duidelijk dat ze 't oog hadden op Calais en dat ze den meest gehnlen vijand, Engeland, daar mee ernstig duchten te treffen. Ook schijnt men de Duitsche solda ten met zonderlinge middelen tot het bereiken van dat d oei te hebben opge zweept. Als we Calais maar eens heb ben, zoo hadden Duitsche krijgslieden iemand verteld, die onlangs van eeu tocht door België was teruggekeerd, dan schieten we Dover plat. Verha len over stukken geschut, wier schoots afstand de breedte van het Kanaal De laatste keeren vestigden we reeds de aandacht op de s'lreek om Verdun. De Duitschers trachten onophoudelijk naar die slad op te dringen, om de gelegen.-» heid te verkrijgen, het zware geschut daartegen op te stellen en aldus da stad in bezit te krijgen. Hot is daarom het oogmerk der Fransehen, de Duit schers terug te duwen zooals ze ook in den Elzas pogen voorwaarts te komen Op het eene zoowel als op 't ander© gebied schiet het evenwel langzaam op. Zaterdag hi eld het legerberichl uit Parijs in, hoe de Fransche soldalen in den boven Elzas belangrijke* vordering- gen hebben gemaakt Vóór Cernay be reikten zij den woudzoom op de heuvel hellingen len O. van de slad en bezetten Aspach, dat Carspach, Westelijk vandaar gelegen bestrijkt. Daarentegen meldde Berlijn, dat de Duitschers meer naar zee toe in 't voor deel "waren gebleven. Bij Festubevt kouden op een der .afge- loopen dagen 19 officieren en 819 kleur lingen en Engelschen werden gevangen genomen Ook maakten de Duitschers 14 macliinegeweren, 12 mijnenwerpers, een heliograafloestel en verder oorlogs tuig buit. De vijand liet meer dan 3000 lijken op het slagveld. Meer naai- het centrum namen zij ongeveer 200 mail gevangen. In den Elzas bleef volgens die meedeeling de toestand onveran derd. Voorts heeft op 20 dezer een Fransch vlieger negen hommen laten vallen op hel dorp Inor ,waar volgens de .Duit schers slechts ziekenhuizen zijn. Er werd geen schade van beteekenis aan gericht, maar die daad was evenató hel gooien van bommen op liet onbcj-i schermde Freiburg den Duitschers aan leiding, enkele binnen de stelling Nancy gelegen plaatsen met bommen van mid delbaar kaliber te besloken. Volgens een Rcuterbericlit vandaal- werden daardoor twee mëns'chen gedo.od en twee gewond Openbare gebouwen werden niet getrof fen. Het militair bestuur in Frankrijk meent blijkens een in dit nummer opt- genomen Telegram dat voor de bommen- werperij op de stelling van Nancy geen aanleiding bestond. Uit de ambtelijke meedeeling heeft ze anders kunnen leu ren. D,aar deze haar uil den aard dei- zaak niet bekend was op het oogenblik (of kort daarna) dat de Duitsche bonü- inen ;op de omstreken van Nancy vielen, wordt de ketting van aanslagen uit de lucht voortgezet. Nu was het station te Metz weer aan de beurt. Daarmee is het stelsel voortgezet, waarmee aviar teurs der verbondenen de verbindings lijnen der Duitschers op de voornaamste stations tusschen het vaderland en het geveehtsfrpnt trachten te vernielen. En tevens heeft een militair vlieger van dezelfde partij een bezoek aan Brussel en wel aan de loods voor een Tegen de Duitsche kust De aanslag van de Duitsche oorlogs schepen op Scarborough, Whitby en dek geschikt is gemaakt voor het opstij gen van aviateurs Waarschijnlijk zijn ze daarop ook weer in volle zee geland. Zoo is deze oorlog rijk aan lessen. Dat een kuslbatterij een duikboot tol zin ken brengt als Oosleurijksche kanonnen een Fransche onderzeeboot deden, was ook iels nieuws. I n hel Oosten. Aan het Oostelijk front is weinig 'eranderd. In de wederzijdsche legerbed richten ontmoet men nog dezelfde rivieri- namen als in de vorige dagen de Nida, Pilica, Bzoera enz. In Polen schijnt geen del* partijen noemenswaardige vorderin gen te hebben gemaakt. In Galicië schommelt de strijd daaiv enlegen nog heen en weer. De Ooslenr rijkers melden, dat ze na een heldhafli'- gen strijd van vier dagen den Uszok'-pas in de Karpaten veroverd hebben. On middellijk volgt daar evenwel de meefi deeling op, dat de Russen hun offerd sief met een sterke strijdmacht voord zetten en zich opnieuw in het bezit stelden van het Krosno-Jaslodal. Beide sleden werden in den loop der vijandet- lijklieden reeds herhaaldelijk genoemd. Meer dan eens wisselden ze van meest- ter. Men vindt ze aan de zuidelijke spoorlijn, die Krakau met Przemysl ven- bindt. Daarmee is- dus voorloopig het gel- vaar voor ontzetting van laatst get n.oemde, door de Russen belegerde vesf- ling van het Westen uil vau de baan. Petrograd meldde Zondag, dat degel- vechten in Galicië over het geheele front gunstig voor de Russen waren uitget- vallen. Ten Zuiden van den bovenloop der Weichsel, in N. W.-Galicië dus, hebben de Russen blijkens een ons later onder de oogen gekomen communiqué aan merkelijke voordeelen behaald op de Oostenrijksclie troepen. Verscheiden ma chinegeweren en gevangenen vielen den' eersten in handen. De Oostenrijkers trok ken in wanorde terug. Slechter verging het hun nog volgens Petrograd in de richting van de Doekla-pas. Ook daar zijn de soldaten der Habsburgsclie mo narchie in vollen aftocht. Zij lieten meer dan 10.000 (gewonde gevange nen in handen der achtervolgers. ASQUITH'S ZOON. .LONDEN, 27 Dcc Raymond Asquith, een zoon van den minister, is als officier in het leger getreden FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 27 Dec. 3 uur. De bondge nooten gaan langzaam voorwaarts. Een' Duitscli luchtschip liet te Nancy 10 bommen vallen, waartoe geen aanlei ding bestond. Fransche aviateurs daar entegen wierpen bommen op het sta tion van Metz, waai- belangrijke trein- bewegingen plaats vonden en eveneens op de kazerne van St. Privat. HOE DE DUITSCHERS ZICII VERDEDIGEN. PARIJS, 27 Dec Volgens een offici» eele mededeeling werden op den 24en December in de Duitsche Loopgraven in de omgeving van Perthes om. 2 mitraljeurs buitgemaakt, benevens ver schillende belegerings-kanonnien op be weegbare affuiten, een bommenwerper, een kanon van 5 c.M, en eenige ka nonnen van 3.7 c.M. DE TSAAR AAN HET FRONT. PETROGRAD, 27 Dec. De tsaar is aan het front aangekomen. ALBANIË. ROME, 27 Dec. De Italiaansche auto riteiten hebben tot het Albaansclie volk de volgende proclamatie gericht: Ern stige troebelen, welke in dit land plaats vonden hebben industrie en handel ver lamd, het leven en de bezittingen der bevolking in gevaar gebracht. De Italiaansche regeering wenscht dat uw rust en veiligheid verzekerd zijn. Italiaansche matrozen zijn geland om u te beschermen. bestrijkt, loopen trouwens reeds langer Hartlepool heeft de Engelschen in hun en in breeder lering. De verrassende eer getast. Hun prestige van zeebeheer- uilwerking van het 42-c.M Hmortier schers heeft daarmee een deuk gekregen. De heer F. P. Mesu van Nieuw lem St. Joosland is te Wageningen geslaagd voor landbouwkunde M. O. Voor de hoofdacte zijn te Breda geslaagd de heeren A. A. Nederhand, Koudekerke, F. J. Hajer, Tholen; J II. 'Adriaanse, Serooskerke. Te Rilland Bath werd op ini tiatief van de heeren W .M. Moree en W KoDing WfZ. een afdeeling van volkson derwijs opgericht. Ruim een twintig tal der notabelste ingezetenen gaven zich als lid der vereeniging op. Aan een commissie werd opgedragen de statuten te ontwerpen. schijnt sommiger hersenen verbijsterd te hebben, al laat zich uiteraard niet voorspellen, wat hieruit worden kan en ware het aanmatiging, te onderstel len, dat de techniek voor het ver.- Want al sloofde de admiraliteit terstond zich uit om le bewijzen, dat een derge lijke kanonnade ook met het nauwlet- tendsl toezicht niet te vermijden is, en dat een sluipen van enkele Duitsche bo- aardigen van moordtuigen haar hoog- dems door de Engelsche patroeljes ter POST EN TELEGRAPHIE. In de plaats van den postbode R. Boer te Arnemuiden, wien op ver zoek eervol ontslag is verleend, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot vaste bode, L. Kramer aldaar. Met ingang van 16 Januari a.s. qs tot brievengaarster te Noordwelle benoemd mej. W. Verjaal aldaar. LEGER EN VLOOT. Wollen handschoenen en handmoffen. In aansluiting aan zijn vroegere meJ- dedeelingen brengt de minister van oor log in de „St Ct." no. 303 onder dankf- betuiging voor de talrijke toezendingen van handschoenen en handmoffen voor het leger, ter kennis van belangstel lenden, dat de Voorraad van deze artike len hoogstwaarschijnlijk voldoende zaJ zijn om in de behoeften te voorzien, indien de thans nog in aanmaak zijnde handschoenen en handmoffen zullen zijn ontvangen. tepimt heeft bereikt. Nu schreven Engelsche bladen wel, dat, ook al bezetten de Duitschers Ca lais, dit voor hun rijk niet veel te -be-* teekenen zou hebben, maar in die minachting school stellig bluf. Aan hel Kanaal heeft het Vereenigd Koninkrijk ©en kwetsbare plek. De Duitsche vlieger, die onlangs hoven Do ver bommen wierp, rapporteerde, dat tusschen beide havens de zeestraat door een rij Britsche oorlogsbodems was versperd. Bij het Kanaal schijnt een groot deel van de Engelsche zeemacht te zijn samengetrokken. En al beschik ken de Duitschers thans reeds over Oostende en Zeebrugge als steunpun ten, b.v. voor de operaties van duik- boolen in het Kanaal zouden déze nog heel wat gevaarlijker zijn. En bovendien, de afgeloopen weken verluidt herhaaldelijk van de koortsach tige bedrijvigheid, die op de Duitsche marinewerven heerscht. Deze wordt met het plan tot het aan land zetten ■an een Duitsche expeditie in verband gebracht. De mogelijkheid daarvan ziet men niet alleen in liet bedreigde Ianfl onder hel oog. Duitscliland zou Napoleon's' voornemen van 1807 tot uitvoer wil len brengen. Of het thans zal slagen? Men is twijfelmoedig gestemd. De be zwaren, die- elke landing ontmoet, zijn inderdaad niet te onderschatten en breed uitgemeten. We willen dan ook volstrekt niet op de gebeurtenissen vooruit loo,- pen. Maar, als het militair- en het ma-, rine,-bestuur bij onze Oostelijke buren werkelijk een landing op Britsclien bor dem in den zin heeft, dan is die wel aangewezen op een punt aan het Kanaal terwijl de aandacht cu de verdedigings^ macht der tegenstanders wellicht tegelijk elders aan de kust wordt geboeid. Daar toe zou dan de straatweg tusschen Frankrijk en Engeland onverhoeds door een sterke Duitsche vloot moeten woiV den schoongeveegd. Calais in hun han den zou voor het slagen der beweging welhaast onontbeerlijk zijn. Maar 't is niet gezegd, dat de Franf s'chen hun voornaamst© doel in het Westen, dus aan de User zullen zien. zee en daarna een bestoken van de kust de Britsche vloot-taktiek niet kan wijzigen dit belette niet, <tat in het buitenland daardoor een slechte indruk werd ver- ekl en dat met name de bewoners der drie genoemde plaatsen mopperden Het Vereenigd Koninkrijk heeft er Hums wat tegenover gesteld. Van beslis sende lie teekenis was deze beweging evenmin als de Duitsche, die daartoe blijkbaar de spoorslag was. Ook daarvan zal de bedoeling zijn geweest, den bewo ners van (Duitsche) kustplaatsen schrik aan te jagen en hun vlootbestuur tot strakker waakzaamheid te dwingen ■Vrijdagochtend drongen lichte Engel sche strijdkrachten in de Duitsche bocht door. Zij hebben evenwel een andere wijze van aanval toegepast dan hun te genstanders. Waarschijnlijk met :t oog op het mijnengevaar en in de onmogelijkheid de kust zelf met hun kanonnen te bestrij ken, traden watervliegtuigen, die de En gelschen hadden meegebracht, tegen de Duitsche riviermonden op en wierpen de aviateurs met bommen naai- voor an ker liggende Duitsche schepen en een gashouder in de buurt van Cuxhaven. Volgens het hierop betrekking hebbende bericht van den Duitschen marinestaf werd daardoor geen schade aangericht. Het bewuste telegram eindigt aldus: Toen de Engelsche watervliegtuigen onder vuur waren genomen trokken ze in Westelijke richting af. Onze luchtschepen en vliegtuigen gingen er legen de Engel sche strijdlcrachten op uit en raakten daarbij met bommen twee Engelsche tor- pedobootjagers en een begeleidend schip. Op dit schip werd brand waargenomen Opkomende nevel belette verder krijgs bedrijf. Deze aanval heeft, vergissen we ons niet, een nieuwe toepassing van het wa tervliegtuig als wapen te zien gegeven. Dat torpedobootjagers enz. die toestellen meenemen en de aviateurs dus van boord opstijgen om te trachten den vijand af breuk te doen, is wel de belangstelling waard, te meer, daar de vliegers er klaar blijkelijk heelhuids zijn afgekomen, al heeft de aanval zelf niet de gewenschte uitwerking gehad. Men wist, dat Enge- KORTE OORLOGSBERICHTEN. Te Londen leeft men 's avonds en 's nachts in diepe duisternis. Men is er bang voor bommen uit „Zeppelins'. Zaterdag heeft zich nu een Duitscli vliegtuig tol m de onmiddellijke nabijheid van Londen gewaagd. Het mistige weel moet den stoutmoedigen tocht begunstigd hebben. Maai* dezelfde omstandigheid heeft natuurlijk 't mauoeuvreeren boven 't stuk vau Engeland tusschen de hoofdf? stad en de Noordzee bemoeilijkt. Bom)- raen schijnt de aviateur dan ook niet te hebben uitgeworpen. Wel is hij' bof ven verschillende plaatsen gesignaleerd, o. a. Sheemess. Verscheiden Engelsche vogelmenschen achtervolgden den Duitf- s'chen. „Albatros". Er is heftig op hem geschoten, maar dank zij' zijn sluunnansV kunst wist de laatste le ontkomen. Van ambtelijke zijde is uit Japan meegedeeld, dat de oorlog, wat dit rijk aangaat, met dé verovering van Tsing1- ta,u en daarmee van het geheele, trouj- wens kleine Duitsche pachtgebied Iviauj- tsjau, niet gedaan is. Maar de gevolgen van den oorlog tegen Rusland drukkeD nog den financieelen toestand in dat land De regecring had nu kredieten aangevraagd voor legeruitbreiding. De begrootingscommissie uit het Parlement te Tokio had deze geweigerd In plaats dat tengevolge "daarvan het ministerie Uitrad, is de volksvertegen woordiging ontbonden. De keizer schijnt dus aan liet boven omschreven besluit vast le willen houden. Tevens heeft de Japansche minister van buitenlandsche zaken in het Huis van afgevaardigden meegedeeld, datgeeD enkel land aan Japan verzocht had, troepen naar Europa te zenden. Daan- mee zijn alle geruchten dienaar voldoende weerlegd. Dèt die hulp met name in Frankrijk door velen begeerd, werd is een andere zaak. Rotterdam, 28 Dec. Ter veemar.it waren heden aangevoerd203 vette runderen, 60 vette kalveren, 753 schapen en 663 varkens. 0 nuchter kalf. Deprjjzen waren voor runderen 92— 74, kal veren 125—105, schapen 5650, lammeren 66—68, varkens 7368 lichtsoort 5556. Vlas. 725 st.blauw70100 st., 2500 Gron. 7595 st.. 3440 Holl. geel 80100 stuivers, 570 wit 70—80 stuivers, Aardappelen, Geld. kralen f 0.tot f 0.Zeeuw8che blauwe f 2.90 tot f 3.20, Zeeuwsche bonten f 2.90 tot f 3.15, Spuische eigenb. f 2.50 tot f 2.75, Zeeuwsche eigenh. f 2.402.50 poters f 2.tot f 2.20, BrielBche kralen f 2.40 tot f 2.60, Bravo's f 2 90 a f3. Eieren. Zeeuwsche f 7.50 a 18. Over- moassche f 8 a f 9. Marktberichten. Geboren: HENRICUS JOANNES zoon van JOS. WITKAM en E. WITKAM—Maktein- Goes 27 Dec. 1914. De Heer en Mevrouw VAN CAPELLE VERHULST geven kennis van de geboorte hunner dochter. Oosterlaan, Zwolle, 26 December '14, Heden overleed onze lieve Zuster LEINTJE JOHANNA DE WOLF in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam Mejuffrouw M. J. P. DE WOLF. Middelburg 28 December 1914. Verzoeke van rouwbezoek verschoond te blijven. Telegrammen. Hedenochtend door ons ontvangen, doch niet gebulletineerd NED. STOOMSCHIP OP EEN MIJN GELOOPEN. LONDEN, 28 Dec. Het Nederland- sche stoomschip „Leersum" is gister nacht op een mijn geloop©n en ge zonken; dit had plaats tusschen Scar borough cn Filey. 17 leden van de bemanning werden gered 2 worden ver mist. De „Leersum" behoorde aan de Mij. „Oostzee" te Amsterdam. EEN BOMAANSLAG OP BRUSSEL. LONDEN, 27 Dec. De commandant van de luclitvaarlafdeelieg Bavuy be zocht Donderdag per luchtschip Brus sel. Het <loel was de loods aldaar, waar een „Pareeval" i9 opgeborgen, Er werden 10 bommen op de loods ge worpen. De uitwerking kon niet worden Heden overleed te Nijmegen onze geheide Oom de beer G. J. VAN DER WELLE in den ouderdom van 76 jaar. Namens de iamilie Familie PLATEEW Nijmegen. M. J. VAN DER WELLE Vlissingen P. VAN DER WELLE Domburg. J. VAN DER WELLE Den Haag A. VAN DER WELLE Middelburg. PIET BAAS Nieuw en St.Jooaland Hedon overleed zacht en kalm, na een geduldig lgden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder, WILLEM IN A MARINISSEN. Wed. J. DE WOLF, in den ouderdom van 74 jaren. J. KWEKKEBOOM. J. KWEKKEBOOMFrahcke. M. ABRAHAMSE—kwekkeboom. P. ABRAHAMSE. Serooskerke, 26 December 1914. Mijn dank aan allen die mij den 13 dezer met hunne belangstelling vereerden. P. DE PAGTER, Mr. Timmerman. DOOR DEN STORM. LONDEN, 27 Dec. Een Engelsche torpedobootjager is in den storm op de rotsen ter hoogte van St. Andraws ge- den van" administraties, loopen. De geheele bemanning kon zich Brieven onder letter C. aan Van Ben- land oorlogsvaartuigen bezit, waarvan het in de booten redden. them Jutting, boekhandel. GEDIPLOMEERD BOEKHOUDER, practisch als zoodanig werkzaam, biedt zich aan voor het opmaken van Balansen, Inventarissen en het inrichten en bijhoU-

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 3